User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Bu arabayla başım belada!

Lee-on! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bu arabayla başım belada!

Arkadaşlar bir konuda yardımında, bilginize ihtiyacım var. üç yıl kadar önce iki ortaklı bir oto kiralama işine girişmiştik. O dönemde de kiralayan kişi araçta ot yakalatmis polise ve mahkemeye çıkmış. Bır sebepten ötürü (nasıl bilmiyorum) dava dosyasında araba delil olarak görünüyor ve tam 3 yıldır araçta hak mahrumiyeti var. Belki yakalananlar çoktan çıktı arabadan haberleri bile yok ama araba hala hak mahrumiyetli görünüyor bu yüzden satıp araç da degistiremiyorum. Hatta Kayseri kaçakçılık bürosuna bile gidildi soruldu, ne zaman düşer bilemeyiz diyorlar. Dosya ne zaman kaldırılırsa, 3 yılda sürebilir 3 gün de deniyor. Biz böyle oturup keyiflerini mi bekleyeceğiz anlamadım ki? Bu olay olalı 3 sene oluyor. Zaten 3 yıldır beklemedeyiz. Nerdeyse zaman aşımına uğrayacak.

Acaba bu süreci nasıl hizlandirabiliz var mıdır bilgisi olan abilerim kardeşlerim?

Alıntı aLperTunga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben bu aracın adını AT SKİ koydum.jet ski hesabı,At ski mustang

ACTPK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşım aynı şekilde Starex kiraya vermiş sene 2008-2009 falan. Herifler arabayı alıp Muğla'da insan kaçakçılığında adam taşımak için kullanmışlar aracı. Yedieminde 10-11 ay yattı araba yanlış hatırlamıyorsam. Dava sonuçlanmasını ya da araç hakkında karar çıkmasını beklemiş olabilirler. Detaylarına hakim değilim. Denk gelirse sorar yazarım.

kaan megi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kiralanan araçlarda malesef yaşanan sıkıntılar bi arkadaşımınkinlede bodrumda mülteci kaçırmışlar oda satamıyor dava sonuçlanana kadar sürüyor aracın üstündeki hak mahrumiyeti.
    Bmw Nankördür Bakmazsan İnkar Eder.Mercedes Çilekeştir Bakmazsan İdare Eder,Bakarsan İhya Eder..

tylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanlış bilgilendirmeyim seni ama 5 sene sonunda dava düşüyor olması lazım. Benim halaoğlu da benim adıma kayıtlı h100 le suriyelileri kaçırırken yakalandı. Araçta hak mahrumiyeti koydular yedieminden aldık araçla kaza yaptı halaoğlu çekme belge bile çıkaramadık avukata gittik dosya 5 senede kapanır o zaman anca cıkarabilirsiniz dedi.şuan borç binmesin diye sanayide yatan arabaya sigorta yaptırıp pul parası ödüyoruz daha 2.5 senemiz var dosya düşmesine
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu konunun bir üst leveli kaç yaşında milli oldunuz olur ...

badmast3r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlış bilgilendirmeyim seni ama 5 sene sonunda dava düşüyor olması lazım. Benim halaoğlu da benim adıma kayıtlı h100 le suriyelileri kaçırırken yakalandı. Araçta hak mahrumiyeti koydular yedieminden aldık araçla kaza yaptı halaoğlu çekme belge bile çıkaramadık avukata gittik dosya 5 senede kapanır o zaman anca cıkarabilirsiniz dedi.şuan borç binmesin diye sanayide yatan arabaya sigorta yaptırıp pul parası ödüyoruz daha 2.5 senemiz var dosya düşmesine
    öyle bir olay yok. dava düşme süresi 5 değil. zamanaşımı süresini diyorsunuz siz oda 15 yıl
    www.atk.gov.tr
    Fatal error: Call to undefined function huzur() in C:\Turkey\DENİZLİ\Life.php on line 2017
    Kimi bendEn Daha Çok seversEn Onu Alırım Senden ..

badmast3r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Lee-on! Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir konuda yardımında, bilginize ihtiyacım var. üç yıl kadar önce iki ortaklı bir oto kiralama işine girişmiştik. O dönemde de kiralayan kişi araçta ot yakalatmis polise ve mahkemeye çıkmış. Bır sebepten ötürü (nasıl bilmiyorum) dava dosyasında araba delil olarak görünüyor ve tam 3 yıldır araçta hak mahrumiyeti var. Belki yakalananlar çoktan çıktı arabadan haberleri bile yok ama araba hala hak mahrumiyetli görünüyor bu yüzden satıp araç da degistiremiyorum. Hatta Kayseri kaçakçılık bürosuna bile gidildi soruldu, ne zaman düşer bilemeyiz diyorlar. Dosya ne zaman kaldırılırsa, 3 yılda sürebilir 3 gün de deniyor. Biz böyle oturup keyiflerini mi bekleyeceğiz anlamadım ki? Bu olay olalı 3 sene oluyor. Zaten 3 yıldır beklemedeyiz. Nerdeyse zaman aşımına uğrayacak.

Acaba bu süreci nasıl hizlandirabiliz var mıdır bilgisi olan abilerim kardeşlerim?

Yapabileceği şey güzel bir dilekçe ile davanın devam ettiği mahkemeye dilekçe vermek, meramını derdini anlatan iyi bir dilekçe ile aracın sana ait olduğunu, kiralama evraklarını, senin bir ilgin olmadığını güzel bir dille anlat. Hakim takdir ederse mahrumiyeti kaldırır geri alabilirsin aracını.
    www.atk.gov.tr
    Fatal error: Call to undefined function huzur() in C:\Turkey\DENİZLİ\Life.php on line 2017
    Kimi bendEn Daha Çok seversEn Onu Alırım Senden ..

Lee-on! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı badmast3r Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yapabileceği şey güzel bir dilekçe ile davanın devam ettiği mahkemeye dilekçe vermek, meramını derdini anlatan iyi bir dilekçe ile aracın sana ait olduğunu, kiralama evraklarını, senin bir ilgin olmadığını güzel bir dille anlat. Hakim takdir ederse mahrumiyeti kaldırır geri alabilirsin aracını.
    Teşekkürler hocam bu mantıklı bir yol. Deneyeceğim...
    Alıntı aLperTunga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben bu aracın adını AT SKİ koydum.jet ski hesabı,At ski mustang

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Avukata verin çözer o işi
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler