User Tag List

Sayfa 16/23 İlkİlk ... 61415161718 ... SonSon
429 sonuçtan 286 ile 304 arası

Konu: yeşil inşaat innovia projesi emre yeşil ifşa

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Murat sen bu parayi alabilecegine inaniyormusun ?

Volkann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı cumalar
    99' ZN 106 GTİ
    14' SC İBİZA CUPRA
    94' MAM 106 XSİ (TU5 SWAP)
    16' FK2 TYPE-R

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    domates biber patlıcan için hükümet hemen devreye girip tanzim satış açtı, pekala bu tarz mağduriyetler için neden bir yol bulmaya çalışılmıyor merak ediyorum... sektörün içindeyim, daha bir çok proje bitmeyecek teslim edilemeyecek kimsenin haberi yok, peki ne olacak bu mağduriyetler? 10 yıldır bu ülkenin ekonomisi inşaat üzerine kuruldu,şimdi kimse almasaydın etmeseydin diyemez... dünya kadar firmaya fetöcü oldukları için el kondu, bence bir fon kurulup mağduriyetler mümkün olduğunca giderilmeli... bu tarz işlerini teslim edemeyen firmaların illa ki arsaları ortaklıkları vs vardır, onlar değerlendirilip işler tamamlanmalı ve de hak sahiplerine verilmeli...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı STP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Murat sen bu parayi alabilecegine inaniyormusun ?
    bir şekilde alacağım süreç işliyor bir taraftanda konuyu aktif tutup insanların bilgilenmesini sağlıyorum

sence alamaz mıyım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimde iki kisiden total 110+ alacagim var. Hic sanmiyorum alabilecegimi

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    domates biber patlıcan için hükümet hemen devreye girip tanzim satış açtı, pekala bu tarz mağduriyetler için neden bir yol bulmaya çalışılmıyor merak ediyorum... sektörün içindeyim, daha bir çok proje bitmeyecek teslim edilemeyecek kimsenin haberi yok, peki ne olacak bu mağduriyetler? 10 yıldır bu ülkenin ekonomisi inşaat üzerine kuruldu,şimdi kimse almasaydın etmeseydin diyemez... dünya kadar firmaya fetöcü oldukları için el kondu, bence bir fon kurulup mağduriyetler mümkün olduğunca giderilmeli... bu tarz işlerini teslim edemeyen firmaların illa ki arsaları ortaklıkları vs vardır, onlar değerlendirilip işler tamamlanmalı ve de hak sahiplerine verilmeli...
    bu işlerdekiler hep adamları zaten. onları beslemek için kurulmuş düzen. adam çek kanunu çıkardı. tüm sahtekarlar düze çıktı. her şey ortada aslında. çek ödemeyenin de malı mülkü var. inşaatı yarım bırakıp kaçanın da. aslında para konusundaki çekişmeden bu işler yarım kaldı. adamına derki sistem. al sen burayı dik binayı 30 dairenin 15 i benim. adamda bi o yandan bi öbür yandan bakar. her daireden 15m2 çalsam her her katta bir daire daha çıkar az da tavanları yüksek yaparsam üstler deniz görür der ve inşaata başlar 30 daire 40 olur. sistem 20 ister uyanık 15 e anlaşmıştık der ve sistemi kilitler. ben gördüğümü yazdım. sonra ne daireler teslim edilir ne kesilen çekler ödenir. bi düzenleme yani alavere dalavere kürt memed nöbete
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne verirsen elinle o gelir seninle
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimde iki kisiden total 110+ alacagim var. Hic sanmiyorum alabilecegimi
    benim tüm ödemelerim banka üzerinden sözleşmem elimde kişisel dava açtım toplu suç duyursunda bulunduk siyasilerle temas kuruldu

esenyurt bölgesinde başka inşşat şirketleride var evleri tamamlamayan onlar bizden önce davrandı dava açma konusunda sahipleri şu an içeride

elimden gelenin fazlasını yaptım paramı alacağımı düşünüyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mkerim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu işlerdekiler hep adamları zaten. onları beslemek için kurulmuş düzen. adam çek kanunu çıkardı. tüm sahtekarlar düze çıktı. her şey ortada aslında. çek ödemeyenin de malı mülkü var. inşaatı yarım bırakıp kaçanın da. aslında para konusundaki çekişmeden bu işler yarım kaldı. adamına derki sistem. al sen burayı dik binayı 30 dairenin 15 i benim. adamda bi o yandan bi öbür yandan bakar. her daireden 15m2 çalsam her her katta bir daire daha çıkar az da tavanları yüksek yaparsam üstler deniz görür der ve inşaata başlar 30 daire 40 olur. sistem 20 ister uyanık 15 e anlaşmıştık der ve sistemi kilitler. ben gördüğümü yazdım. sonra ne daireler teslim edilir ne kesilen çekler ödenir. bi düzenleme yani alavere dalavere kürt memed nöbete
    çözüm basit, bir projenin bütün finansmanı garanti altına alınmadan kimseye inşaat ruhsatı vermeyeceksin... ben temeli bir atayım da satılır nasılsa sattıkça devam ederim mantığı ortadan kaldırılmalı...

fanatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M U R A T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir şekilde alacağım süreç işliyor bir taraftanda konuyu aktif tutup insanların bilgilenmesini sağlıyorum

sence alamaz mıyım
    Alıp alamayacağını şimdiden bilmek mümkün değil.
    Ama alabilmek için elinden geleni yaptığın ve gayretlerin için seni tebrik ederim.
    Kişisel tahminim; gayret gösterene Allah yardım eder, ilahi adalet geç de olsa tecelli eder, sen hakkını alırsın diye düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fanatik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıp alamayacağını şimdiden bilmek mümkün değil.
    Ama alabilmek için elinden geleni yaptığın ve gayretlerin için seni tebrik ederim.
    Kişisel tahminim; gayret gösterene Allah yardım eder, ilahi adalet geç de olsa tecelli eder, sen hakkını alırsın diye düşünüyorum.
    Ahmet abi ülke tamamen yanlış yönlendiriliyor, 10 yıldır herkesin kafasına 'kira neden ödüyorsun, kendi evini alsana??!!??' zihniyeti yerleştirildi... insanlar birikimi olan 50bin lirayı gitti verdi, üzerine de 250.000 tl kredi çekti, gitti betona 300.000 tl yatırdı, önündeki 20 yılı bağladı... peki kimin önünde 20 yıllık garanti var şu anda? belki o kişi kendini eve bağlamasaydı o parayla farklı şeyler yapacaktı... bu ev alma çılgınlığı devletçe pompalandı şimdi herkes bunun ceremesini çekiyor...

fanatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ahmet abi ülke tamamen yanlış yönlendiriliyor, 10 yıldır herkesin kafasına 'kira neden ödüyorsun, kendi evini alsana??!!??' zihniyeti yerleştirildi... insanlar birikimi olan 50bin lirayı gitti verdi, üzerine de 250.000 tl kredi çekti, gitti betona 300.000 tl yatırdı, önündeki 20 yılı bağladı... peki kimin önünde 20 yıllık garanti var şu anda? belki o kişi kendini eve bağlamasaydı o parayla farklı şeyler yapacaktı... bu ev alma çılgınlığı devletçe pompalandı şimdi herkes bunun ceremesini çekiyor...
    Bülent'cim yazdıklarının tamamına katılıyorum, çok doğru söylüyorsun.
    Benim dediğim daha genel anlamda, güncel durumdan bağımsız, çaba ve sonucun mutlaka birbirine bağlı olduğu ve biz görsek de görmesek de, ilahi adaletin bizim zaman algımızdan farklı olsa da mutlaka gerçekleştiği idi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fanatik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bülent'cim yazdıklarının tamamına katılıyorum, çok doğru söylüyorsun.
    Benim dediğim daha genel anlamda, güncel durumdan bağımsız, çaba ve sonucun mutlaka birbirine bağlı olduğu ve biz görsek de görmesek de, ilahi adaletin bizim zaman algımızdan farklı olsa da mutlaka gerçekleştiği idi.
    yok yazdıklrını iyi anladım abi, MUrat kardeşimiz de inşallah çabalarının neticelerini alır... ben sadece sektöre bakıyorum zaten sıkıntılı da, 20 yıldır taşeronluk yapan biri olarak ben hiç bir projeden ev almadım almam, hatta kiradayım ev de almam bu saatten sonra...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende ülke ekonomisinin betona bağlanmasını doğru bulmuyorum fakat bende durum farklı bedelini tamamen ödedim karşılığında evimi istemek en doğal hakkım

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen bir sohbette x bir belediye de çalışan mimar bir arkadaşımla konuşuyordum, ya dedim siz hiç iş yapmıyor musunuz ? biz de teklif verelim. (yapı dekorasyon işi yapıyorum)

Dediğini aktarıyorum: Verirsin ama dedi sana kalmaz o iş, niye dedim. Kimin alacağı zaten belli dedi işi, ee dedim. Devam etti,

işi x'e veriyorlar ama dedi "laminatı, boyayı, onu bunu şuradan alacaksın diyorlar, yönlendirdikleri yerler de kendilerinin zaten dedi.

Üstüne sana bu işi verirsek şu kadar komisyon alırız diyorlar dedi, hımm dedim. E daha dur bitmedi dedi, ee dedim.

Mesela dedi sözleşmeye proje süresi boyunca kiralık araç ekleniyor dedi, o araçları ben hiç görmedim mesela dedi, nerede dedim o araçlar ?

eşinin / dostunun kullanımında dedi.

Çürümüşlük her yerde, hak adalet eşitlik diyen kim varsa en büyük haksızlığı eminim ki o yapıyor artık.

Bu yüzden zerre inancım yok bu işlerin böyle olmasında birilerinin parmağının olmadığına.

Şu yazdıklarımı ispat et desen edemem, bana aktaranı tutup getirseler inkar eder, ama bu sistemin böyle işlediğinin gerçekliğini değiştirmiyor.

yazık ülke hepimizin, bu kazık farkında olmadan hepimize giriyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim tüm ödemelerim banka üzerinden sözleşmem elimde kişisel dava açtım toplu suç duyursunda bulunduk siyasilerle temas kuruldu

esenyurt bölgesinde başka inşşat şirketleride var evleri tamamlamayan onlar bizden önce davrandı dava açma konusunda sahipleri şu an içeride

elimden gelenin fazlasını yaptım paramı alacağımı düşünüyorum
    benım elımde evrak var hacım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende ülke ekonomisinin betona bağlanmasını doğru bulmuyorum fakat bende durum farklı bedelini tamamen ödedim karşılığında evimi istemek en doğal hakkım
    Hocam senin ozelinde dememistim, bu isin iki ayagi var, oyle bir durumdayiz ki alan odeyemiyor, odeyen evi teslim alamiyor...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen bir sohbette x bir belediye de çalışan mimar bir arkadaşımla konuşuyordum, ya dedim siz hiç iş yapmıyor musunuz ? biz de teklif verelim. (yapı dekorasyon işi yapıyorum)

Dediğini aktarıyorum: Verirsin ama dedi sana kalmaz o iş, niye dedim. Kimin alacağı zaten belli dedi işi, ee dedim. Devam etti,

işi x'e veriyorlar ama dedi "laminatı, boyayı, onu bunu şuradan alacaksın diyorlar, yönlendirdikleri yerler de kendilerinin zaten dedi.

Üstüne sana bu işi verirsek şu kadar komisyon alırız diyorlar dedi, hımm dedim. E daha dur bitmedi dedi, ee dedim.

Mesela dedi sözleşmeye proje süresi boyunca kiralık araç ekleniyor dedi, o araçları ben hiç görmedim mesela dedi, nerede dedim o araçlar ?

eşinin / dostunun kullanımında dedi.

Çürümüşlük her yerde, hak adalet eşitlik diyen kim varsa en büyük haksızlığı eminim ki o yapıyor artık.

Bu yüzden zerre inancım yok bu işlerin böyle olmasında birilerinin parmağının olmadığına.

Şu yazdıklarımı ispat et desen edemem, bana aktaranı tutup getirseler inkar eder, ama bu sistemin böyle işlediğinin gerçekliğini değiştirmiyor.

yazık ülke hepimizin, bu kazık farkında olmadan hepimize giriyor.
    yazdıklarının hepsi doğru da, bu kısmı ben direk biliyorum...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benım elımde evrak var hacım
    o zaman kesin dava aç en azından içeriye atarlar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler