User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
43 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Trafik sorunları, kurallara nasıl uyacağız???

mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Trafik sorunları, kurallara nasıl uyacağız???

Arkadaşlar Merhaba,

işim gereği sürekli İstanbul trafiği ile mücadele ediyorum. Zaten trafik yeterince çile birde insanların kural tanımamazlığı insanı daha da zora sokuyor.

En basitinden 1-2 saat önce başıma gelen bir hadise 80 km hız sınırı olan ve koca koca tabelalar ile hız sınırını gösteren bir yol ve eds denetlemesi de var. Orta şeritte 80 km ile giderken bir tır korna ve sellektör ile taciz etti 1-2 dakika boyunca bende elimi dışarı çıkartarak hız sınırı ve eds tabelasını işaret ettim beni solladı ve üzerime kırdı yoluna devam etti. Hadi kurala kural olmadığı için uymuyorsun bari cezadan çekin oda yok...
    Yine başka bir gün sakin bir yolda kırmızı ışıkta durdum gideceğim istikamette boş fakat kırmızı yandığı için bekliyorum arkamdan bir minibüs korna figan dedim herhalde araba yanıyor hayırdır dedim gitsene dedi yol boş, kırmızı yanıyor !!! Oooo dedi siz kuralcılar!!! Yeşil yandı devam ettim.

Yaya geçitlerinde yayalara yol veriyorum diye korna figanlar, döner kavşaklarda ada içindekine öncelik verilmemesi, ofset taralı alan ihlali, emniyet şeridini zaten söylemiyorum.

Gerçekten kurallara uymaktan korkar oldum diğer sürücülerle kavga etmemek için.. Bu sorunlar nasıl çözülecek ? Sizlerin görüşleri nedir bu konuda?

osmanaydo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben artık kimseyle münakaşa etmiyorum.
    80'le giderken selektör mü yaptı? yol veriyorum gitsin.
    Ben kırmızıda beklerken korna mı çaldı? yol müsaitse yanaşıyorum o geçsin.
    Hiç kimseye ne kural ne de sürücülük dersi verecek değilim.

Yaptıklarımı taklit eden iki oğlum var. Onlar ve kendim için kurallara uyuyorum.
    Geriye kalanların da ne hali varsa görsünler.
    Düz adam___

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yıllarca mücadele ettim , hatalı olduğunu, kurala uymadığını anlatmak yeri geldi arabadan indim kavga ettim, yeri geldi efendiliği kaybetmemeye de özen gösterdim.
    ancak pes ettim.
    istanbul koca bir maymunlar cehennemi.
    artık trafikteki en büyük "şöför"lerden biriyim, emniyet şeridi de kullanıyorum, soldan soldan gidip sağdaki yere de sapıyorum. evet bunların hepsini yapıyorum ve en ufak pişmanlık duymuyorum, çünkü hakkımın yendiğini, nezaketimin hiçe sayıldığını hissetmiyorum. onların anladığı dilden konuşuyorum.

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Takmayın hocam kafanıza bu kadar fazla yaşamazsınız sonra
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yayalara yol vermek sıkıntı gerisi halledilir ? Yayalara da şaşırıyor yol verince donup kaliyorlar

mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gemsazr9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yayalara yol vermek sıkıntı gerisi halledilir ? Yayalara da şaşırıyor yol verince donup kaliyorlar
    geçmekle geçmemek arasında kalan çok oluyor Bir yol verdiğim için indirip alnımdan öpecek yayalarda çok

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ceza yok, olan uygulanmıyor, uygulanan caydırırcı değil. İstediğiniz kadar para cezası uygulayın mutlaka umursamayacak birileri çıkar. 488liraya denk gelen(üst limitten hız cezası) ceza bence 24 saat hapis cezasına çevrilsin ve poliste acımasın herkese her cezayı uygulasın. Radarların saati zamanı değişken olsun. Samsun - Ankara arası sabahtan öğlene kadar (%90 şaşmaz) Ankara - Samsun yönüne atıyorlar, öğleden sonra Samsun - Ankara yönüne. Polis arabalarının da rengi cinsi tipi belli. Avrupada bu yaz 7-8000km yol yapmışımdır, adamların radarının cinsi belli değil boşline bütün arabalar gezici radar olabilir, her yerde eds benzeri bir sistem var adamlar en üst limitten gelen radar cezasına hapis koymuş. Yaya olarak şehir içinde kural ihlali yapıyorsun anında gelip yazıyor. Ceza puanları belli bir sayıya gelince ehliyetin iptal ediliyor tekrar almak zorundasın. Bize bak; yesen yesen 500 lira yersin(egsoz vs. hariç). Ha ama yine bize bakıyorum özellikle ağustostan beri Samsunda her yer radar olmuş ve acımadan yazıyorlar. Çevre yollarında insanlar gayet nizami sürmeye başlamış keza bizde de yayalara ceza yazılmaya başladı. Yada Ankarada yanlış parkı direk çekiyorlar, hatta bir anda 7-8 çekici gelip süpürüp gidiyorlar yada egsoz ve film mevzusunda olanı zaten biliyorsunuz. Ben yavaş yavaş Türkiye'nin de tarfik kurallarına adapte olmaya başladığını düşünüyorum. Cezalar iyice arttırılıp, uygulanma sıklığı arttıkça kuralların içine gireceğimize inanıyorum.
    123d

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gemsazr9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu sıkıntı aslında. 1-2 kere başıma geldi, 1-2 sefer de yayanın başına getirtiyordum.
    Sağdan giderken durup yaya yol verdim, yaya geçmeye başladı ama solumdan hızla gelip geçen araba çarpıyordu az kalsın.
    Okumadan imzalamam.....

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En büyük sorun "düşüncesizlik". İnsanların çoğunluğu ne yaptığını bilmeden, düşünmeden araba kullanıyor. Araç kullanmak gaza basmak frene basmak değil. Düşünceli olacaksın, trafiğe göre hamle yapacaksın, gelebilecek, olabilecekleri düşüneceksin.

En basit mallık, ışıklarda önün tıkalıysa girmezsin, kavşağı kapatmamak için. Yok, illa bi "dana" kapatacak orayı.

Haydi bunlar "mallık, düşüncesizlik", geri kalanı da ".bnelik". Benim en çok kudurduğum bu. Hata değil, salaklık değil, düpedüz bilerek yapılmış/yapılan .bnelikler...

Sinirlenmeyeyim diyorum, 3-5-7... Bi tanesine patlıyorum. Özellikle de yorgunsam, açsam, kafam bişeylere takıksa. Ama son dönemde artık eşim meşim herkes bıktı, 2-3 gündür trafiğe mümkün olduğunca rahat çıkmaya çalışıyorum, birisi üzerime mi kırdı, ...... git, öbürü bilmemne mi yaptı, diğeri sıraya dışarıdan kaynak mı yaptı. Salla...

Eve bi geldim, şöyle bi düşündüm, trafikte bir sürü mallık yaşadım ama hiçbirinde sesimi çıkarmadım. Oh be dedim ne rahat oldu, hanıma da takılıyorum bak ikidir aksiyon yok diye

Tam o arada yanyoldan sokağa giricem, E5 yanyolda .öt taksicinin biri sağdan bağlantıdan yardırmış geliyor, sola da geçemedi, ben sokağa girerken çukur var diye iyice yavaşladım, korna çalıyor. Ona patladım. Hanım "o kadar sabır boşa gitti" dedi güldük baya Dedim artık o kadar da olsun...

Ya onu bunu bırakın, yayayken kavga edeceğim milletle neredeyse. Adam 2 kişi kaldırımda yürüyor, kaldırım zaten iki kişilik. Geçerken özellikle çekilsin diye bekliyorum, omzumu çekmiyorum, sonunda koyuyorum bi tane. Adam dönüp "cık cık cık" yapıyor. Ne cık cık 2 kişi nasıl geçeceğiz buradan? diye bağırınca dönüp dötün dötün yürüyor beyimiz.

Metroda yürüyen merdivenlere geliyoruz, kadının biri soldan soldan gelip tam binerken sağda hart diye önüme geçiyor. Ulan bütün millet kuyruk olmuş gelmiş, sen zekisin değil mi? İşte bu malların aynısı trafikte... Aynı kadını takip ediyorum, her yerde aynı şeyi yapıyor, gişe, yürüyen merdiven, o hedefe kitlenmiş, kimseyi umursamıyor, hani birinin önüne mi geçtim, birini mi engelledim, yok... Onun acelesi var, hedefine ulaşacak, önüne kimse çıkmayacak. Tanıdık geldi mi?

Yayaya yol verme konusu da komedi, bu aralar beni şaşırtıyor herkes. Durup yol vereyim diyorum, bakıyorum arkamdaki dibime girmiş, şimdi diyorum korna çalacak bişey yapacak, sinirimi zıplatacak, yol veremiyorum yayaya, geçip gidiyorum. Bi bakıyorum arkada dibimde gelen adam durup yol vermiş. Haydaa diyorum öküz biz olduk Artık onu da sallamamaya başladım, arkadan dangalakça bi geliş yoksa durup yol veriyorum paso.

Kavşaklarda, dönüşlerde yayaya yol vermeyen mallar da ayrı komik. Yayayken özellikle yapıyorum mesela. Adam geliyor köşeye, ben de kaldırımda karşıya geçeceğim, bana yol vermiyor, arabanın burnu beni geçiyor, tam dönüp gelen var mı diye bakacağı yerde ben oluyorum. Tam da arabanın dibinde, camın yanında dikiliyorum böyle. Bi türlü göremeyip yerlerinde kıvranmalar, kafa uzatmalar... Gülüyorum salaklıklarına. Ulan zaten sen durmadan tam gaz mı çıkacaksın o kavşağa? Yayaya yol ver, boşalsın orası, istediğin yere bak ondan sonra.

Yaz yaz bitmez Sallamamak lazım da işte olmuyo, pek beceremiyoruz. Yukarıda arkadaşlar yazmış, biz mi eğiteceğiz bu kadar hıyarı? Biz mi ders vereceğiz..

Denetim denetim denetim + hayvan gibi cezalar. Başka türlü adam olmaz bu millet. Daha önceleri de yazmıştım, Avrupa'da orada burada adamlar süper medeniliklerinden mi adam gibi davranıyor, kesinlikle hayır, onları da sal, bizim gibi olurlar Hayvan gibi denetim olduğunu ve ceza yiyeceğini biliyor adam, it gibi uyuyorlar kurallara. Bu kadar basit.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu sıkıntı aslında. 1-2 kere başıma geldi, 1-2 sefer de yayanın başına getirtiyordum.
    Sağdan giderken durup yaya yol verdim, yaya geçmeye başladı ama solumdan hızla gelip geçen araba çarpıyordu az kalsın.
    Ben öyle sağdan çıkan arabaya yol verdim, gidiş geliş yolda oç hatlı minibüsün biri karşı şeride geçip solladı herkesi, frensiz falan... Keşke dedim sağdan çıkan kamyon falan olsaydı da kafa kafaya bi girselerdi, o oç şoför geberseydi orada. Yol verdiğim adamla göz göze geldik, "oç işte" dedim ne yapacaksın gibisinden, güldü adam

osmanaydo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mirafiori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmekle geçmemek arasında kalan çok oluyor Bir yol verdiğim için indirip alnımdan öpecek yayalarda çok
    Birden olmuyo bazı şeyler. Hazmederek gitmek gerek.
    Yayaya yol verdik.
    Arkamızdaki ticari zor durdu.
    Onun arkasından gelen ticariye vurdu.
    Düz adam___

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yaya geçidinde yavaşsanız durun ok ama sakın ha normal seyrederken durmayın Allah korusun arkadan gelen öküz sizin sağınızdan yada solunuzdan geçip yayaya çarparak ölümüne sebep olabilir
    Yavaşsam dururum değilsem hız kesmeden geçerim varsın yaya arkamdan küfür etsin
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

orhansah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    takılmayın böyle şeylere yok yere stres yaptığınızla kalırsınız. uyun kurallara, rahat olun, açın müziğin sesini tıkayın kulakları çevreye.

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    60 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    olay paazar günü oldu, üşenmedim şema çizdim.
    ve o şemadaki abla bana geri geri vurup tamponu çatırdattı..

ağlıcam ya kamera şakası bile olmaz bu olaydan.

not ; şemada abartı yoktur , çift yönlü sokakta sadece 2 arabayız...

médiocrité partout

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı mirafiori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba,

işim gereği sürekli İstanbul trafiği ile mücadele ediyorum. Zaten trafik yeterince çile birde insanların kural tanımamazlığı insanı daha da zora sokuyor.

En basitinden 1-2 saat önce başıma gelen bir hadise 80 km hız sınırı olan ve koca koca tabelalar ile hız sınırını gösteren bir yol ve eds denetlemesi de var. Orta şeritte 80 km ile giderken bir tır korna ve sellektör ile taciz etti 1-2 dakika boyunca bende elimi dışarı çıkartarak hız sınırı ve eds tabelasını işaret ettim beni solladı ve üzerime kırdı yoluna devam etti. Hadi kurala kural olmadığı için uymuyorsun bari cezadan çekin oda yok...
    Yine başka bir gün sakin bir yolda kırmızı ışıkta durdum gideceğim istikamette boş fakat kırmızı yandığı için bekliyorum arkamdan bir minibüs korna figan dedim herhalde araba yanıyor hayırdır dedim gitsene dedi yol boş, kırmızı yanıyor !!! Oooo dedi siz kuralcılar!!! Yeşil yandı devam ettim.

Yaya geçitlerinde yayalara yol veriyorum diye korna figanlar, döner kavşaklarda ada içindekine öncelik verilmemesi, ofset taralı alan ihlali, emniyet şeridini zaten söylemiyorum.

Gerçekten kurallara uymaktan korkar oldum diğer sürücülerle kavga etmemek için.. Bu sorunlar nasıl çözülecek ? Sizlerin görüşleri nedir bu konuda?
    Sözüm meclisten içeri veya dışarı veya hem içeri hem dışarı aman bana ne ya kim üstüne alınırsa alınsın. Kırmızı ışıkta geçmek isteyen ya Malatya'lıdır ya da Elazığ'lıdır. Malatya ve Elazığ'da yol boş ise minibüs ve otobüs şoförleri kırmızı ışıkta asla durmazlar hatta yavaşta geçmezler. Önlerinde birisi varsa da umursamazlar, daha geçen gün Elazığ'daydım herif koca otobüsle üstümden geçecekti baktım duracağı yok ben çekildim herif frene bile basmadan devam etti.

EDS olayını bende sıklıkla yaşıyorum, otomobilde tek başımaysam ve o gün pek iyi günümde değilsem uğraşıyorum. EDS'nin bittiği yerde de bu sefer ben taciz ediyorum çok zevkli oluyor. Hele ki bildiğim yol ise daha da zevkli oluyor. Hadi demin taciz ediyorun basıyordun gaza şimdi de bas gaza olmuyor mu moduna geçiyorum herhalde bu herif delinin teki diyerek kimse inatlaşmıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kırmızı ışıkta geçmek isteyen ya Malatya'lıdır ya da Elazığ'lıdır. Malatya ve Elazığ'da yol boş ise minibüs ve otobüs şoförleri kırmızı ışıkta asla durmazlar hatta yavaşta geçmezler. Önlerinde birisi varsa da umursamazlar, daha geçen gün Elazığ'daydım herif koca otobüsle üstümden geçecekti baktım duracağı yok ben çekildim herif frene bile basmadan devam etti.
    Ben de diyorum kırmızılarda niye şeytan dürtüyor devamlı

E bu dediğin Angara ve İstanbul'da da geçerli değil mi yav Şeref yoksunu mavi minibüsler hiç bir ışığı sallamaz basar geçerler. Yeşilde de durur hıyarağaları.

Otobüsler de kesinlikle sarı-kırmızıya döndüğünde durmaz, aradan 5sn bile geçmiş olsa, yola bakar devam etmeye çalışır gelen falan yoksa.

Angara'da zaten ışık kavramı yok. Kafaya göre işleyen bi sistem söz konusu

therev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kurala uymayana her türlü zorluğu çıkarıyorum. tersten mi geliyosun yolun ortasında bekliyip duruyorum 0 kavga 0 hareket pes edip çekiliyorlar, sağdan gelip önümemi kırıyosun gerekirse vuruyorum ama oraya sokmuyorum.

İstanbul trafiğinin 1 numaralı katili taksiler derdim ama son denetlemelerden sonra sakinleştiler şimdi yeni gözdelerim servis şöförleri hepsi emniyette. Arkasında numara varsa direk arıyorum arabamda kamera var yaya eziyordu sizide çalıştığı firmayıda rezil ederim derhal işten çıkarın diyorum kendi çapımda çözüm arıyorum.

Son zamanlarda otobanlarda önden kaynıyanlar azaldı her yerde eds ve polis bekliyo nerdeyse fakat dikkatimi çeken nerde kurala uymayan birilerini görsem hep kadın. Eskiden yan kesici görünümlü tipler olurdu araçların içinde cahil görünümlü tipler, şimdi bakıyorum hep kadın. Ehliyet çok kolay veriliyo derhal çözülmei lazım.

Buna ek olarak Türkiyede en düzgün araç kullanılan yerin hala istenbul olduğunu düşünüyorum. Son çare öne arka demir tamponu takıp adaleti kendim dağıtıcam.
    Alıntı doncarlo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elin oğlu mars için tarih veriyor biz halen kesicide honda yürütüyoruz.
    RUH CZT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı osmanaydo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben artık kimseyle münakaşa etmiyorum.
    80'le giderken selektör mü yaptı? yol veriyorum gitsin.
    Ben kırmızıda beklerken korna mı çaldı? yol müsaitse yanaşıyorum o geçsin.
    Hiç kimseye ne kural ne de sürücülük dersi verecek değilim.

Yaptıklarımı taklit eden iki oğlum var. Onlar ve kendim için kurallara uyuyorum.
    Geriye kalanların da ne hali varsa görsünler.
    yapılacak tek şey bu
    kavga etmenin de bir anlamı yok
    2 yaşında bir oğlum var inşallah o büyüyene kadar bir şeyler biraz daha medenileşecek
    en azından kendi semtimde bütün yayalara yol veriyorum özellikle de bebek arabalılara yaya geçidi yoksa bile duruyorum
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Dağhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bunun temel nedeni ülkemiz insanının, insana olan saygısı ve eğitim seviyesiyle alakalı esasında.
    Birincisi bu ülkede yaşayan çoğu bireyin, kimseye saygısı bulunmuyor. Aslında kendilerine saygısı bulunmuyor ya her neyse.
    İkincisi de hem genel olarak bir eğitimsizlik durumu var hem de trafik kuralları hususunda eğitimsizlik var.
    Bunların hepsi bir araya geldiğinde de ortaya böyle kaotik şehir ya da şehirler çıkıyor.
    Basit bir örnek vereyim, sabahları İstanbul basın ekspres yolunu Yenibosna'dan İkitelli yönüne doğru kullanmak zorunda kalıyorum, yolun Ankara sapağına gelmeden önce polisler genel olarak emniyet şeridi için çevirme uyguluyorlar, ki bazen daha geride de olabiliyor bu. Ne zaman bir polis çevirmesi olsa trafik birkaç km'lik yolda en az 10-15 dakika fark ettiriyor. Öyle bir ülke ki, emniyet şeridine girenlere ceza kesildiğinde trafik bu kadar etkileniyor.
    Şahsi görüşüm ülkenin temel olarak eğitim seviyesi yükselmedikçe, insanlar önce kendilerine sonra da sosyal hayatta karşılaştıkları tüm insanlara saygı duymadıkça kuralların hiçbiri fayda etmeyecek. Şahsen benim de böyle olumlu şeylerin olacağına dair hiçbir ümidim bulunmamakta.
    psn: DAGHAN26

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler