User Tag List

Sayfa 5/6 İlkİlk ... 3456 SonSon
102 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Ankara'da yaşamak ve şehirden bunalmak..

Kartal3urak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabamın Bagajında Sandalye Masa'm Sabit Benim.. Pazar Sabahı Uyanıp 4 Nolu Kapıdan ODTÜ Ormanına Giriyorum Kahvaltı Fastlı Bittikten Sonra Açıyorum İçeceğimi Akşama Kadar Sessiz Sedasız Kuş Seslerinde Takılıyorum..

Herkesin Takıldığı Su Kenarı Mevzusunu Eymir'de, Göksu'da, Kurtboğazında, Gölbaşında Giderebilirsin..

Mekan Takıntın Varsa GOP'dan aşaalara İnme Kaliteli Müzik Kaliteli Ortamlarda Daha Düşük Bütçelere Eğlenebilirsin..

Sessizlik Severim Diyosan Altında Araban Varsa Çevreyolu'nun Etrafındaki Köylere Gir Çık, Yeni Yerler Keşfet Lezzetli Yemekler Tad..

Gösteriş Severim Diyosan Ona Göre Bütün Herkesin Story Attığı Telelerin Takıldığı Mekanlar Belli..

Arkadaş Ortamıyla Takılırım Bizbize Oluyoruz Diyosan Çayyolu'ndaki Piknik Alanları ( Kemerkapı) Vazgeçilmezin Olur..

Sana Daha Sayarım da Yapını Bilmeden Yanlış Yönlendirmeyim
    Oem Yedek Parça
    Oem Çıkma Parça
    Hondacikmamotor.com

AKINCI GARAGE

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    her şehir eskiden çok güzeldi , heryerde şartlar zorlaştı nufus arttı tadı tuzu kalmadı

2006-2007 de bakırkoyden bebek tarafına 30dk da iner park yeri bulur abbasa uğrar yürüyüş yapardık

akşam yemeğinden sonra kalkar gene bebek starbucks a gidelim dediğimzide kimse o trafiğe giricek demezdi yani park sorunu bile yaşanmadığı zamanlardı

şimdi bana deseniz 100 kere düşünürüm

eskiden bodruma yerleşirim diye düşünüyordum ordada son 15 senede oyle bi nufus arttıki istanbuldan farkı yok yazın

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kartal3urak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabamın Bagajında Sandalye Masa'm Sabit Benim.. Pazar Sabahı Uyanıp 4 Nolu Kapıdan ODTÜ Ormanına Giriyorum Kahvaltı Fastlı Bittikten Sonra Açıyorum İçeceğimi Akşama Kadar Sessiz Sedasız Kuş Seslerinde Takılıyorum..

Herkesin Takıldığı Su Kenarı Mevzusunu Eymir'de, Göksu'da, Kurtboğazında, Gölbaşında Giderebilirsin..

Mekan Takıntın Varsa GOP'dan aşaalara İnme Kaliteli Müzik Kaliteli Ortamlarda Daha Düşük Bütçelere Eğlenebilirsin..

Sessizlik Severim Diyosan Altında Araban Varsa Çevreyolu'nun Etrafındaki Köylere Gir Çık, Yeni Yerler Keşfet Lezzetli Yemekler Tad..

Gösteriş Severim Diyosan Ona Göre Bütün Herkesin Story Attığı Telelerin Takıldığı Mekanlar Belli..

Arkadaş Ortamıyla Takılırım Bizbize Oluyoruz Diyosan Çayyolu'ndaki Piknik Alanları ( Kemerkapı) Vazgeçilmezin Olur..

Sana Daha Sayarım da Yapını Bilmeden Yanlış Yönlendirmeyim
    şahsen bunlardan herhangi biri yerine evimde bahçemde takılmak daha mantıklı geliyor

neyse bi hafta sonu sorguna kampa gidicez kamp işini oturtursak belki bir karavan toplarım ya da çadırla güneye inerim sıkılana kadar gezerim..
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bi doğma büyüme Ankara lı olarak bazı yorumlarımı katmak istiyorum

***** sitelerden araba vs bakacak olsak Ankara cennet seçenek çok
    Hafta sonu motorla bi gazlayalım ekipçe desek +50 motor
    Ya bu motor bozuldu yaptırayım desen bi sürü tamirci
    Kendime şu şu markadan ürün almak istiyorum dersen bir sürü seçenek
    Bu akşam paris de bi çay içip geleyim desem buna imkan

Demeye çalıştığım şey şu Türkiye de imkanları güzel genel anlamda 2 şehir var Ankara İstanbul bunun dışındakiler imkan anlamında düşük şehirler

Aslında hayat senin bu imkanları nasıl değerlendirdiğinle de alakalı

Gece 12 karnım acıktı desen Ankara da tonla güzel yer var

YOLLARIN DENİZE ÇIKMASA DA SEVİYORUZ SENİ ANKARA

Eş dost bozulan arabalarını çekici ile Ankara ya getiriyor

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sadece 6 ay Antalyada yaşadım , normalde İstanbuldayım. Giderken Allah kahretsin sıcaga gidiyoruz nerden cıktı şimdi Antalya dedim. İndikten 2 gün sonra Antalya'ya yerleşmeliyim dedim kendi kendime. Arkadaş piskolojik olarak sürekli tatil yapıyorsun. İşten geliyorsun, yürüyerek deniz. 20 dakka git Konyaaltı, biraz daha git Olimpos, Kaş, Kemer, Fethiye.... İstanbula dönünce piskolojim bozuldu cidden, 30 yıldır yaşadığım şehirden soğudum, her gün artık zulüm geliyor İstanbul, ki ben sürekli havadayım, işe servisle gidiyorum, sadece boş günlerde kahrını çekiyorum.. En büyük planım şu an bir şekilde İstanbuldan uzaklaşıp, Antalya, İzmir, Edremit, Bodrum gibi bir yerde yaşamak..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ankarada doğdum ankarada büyüdüm. tam bir ankara bebesiyim yani
    2010 sonlarında hatta burada da paylaşmıştım ankaradan kaçtım resmen.
    mafyamatik adamlar. iti çakalı çekilmez olmuştu.
    sırt çantamı aldım geldim izmire. işimi gücümü oturttum,evet parasızdım eşekler gibi çalıştım, ideal seviyeye geldim.
    hani sordun yaa haftasonu napıyorsunuz diye.
    dünden beridir düşünüyorum pazar günü foçamı-urlamı-karaburunmu-çeşmemi nereye gitsem bu hafta diye düşünüyorum yaa yerim ankarayı abi. her yer yakın. yok trafikmiş yok sıcakmış. evden çıkıp 1-1.5 saat sonra denize girebiliyorum daha ne olsun...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bizde yarın sabah eşşek gibi para bayılacağımız bir yere kahvaltıya gideceğiz
    akşama gölbaşında düğün var
    pazar günü de şu çayyolundaki meşhur piknikçilerden birinde götgöte duman altında piknik yapıp içkili resotorandan daha fazla para verip geliriz
    mis gibi haftasonu işte oh
    bir şehirde çay bahçesi olmaz mı ya?
    batıkente çay bahçesi açıcam sırf kendi keyfim için..

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Doğma büyüme Samsunluyum, son 5 senedir Ankara'dayım. Samsun'la kıyasladığım zaman her yer çok daha yakın geliyor bana. Max. 5-6 saat mesafede istediğiniz bütün şehirlere gidebilirsiniz. Samsun'da olsanız anca karadeniz sahil şeridi + Batum. Ki bu sahil şeridindeki şehirlerin çoğuna da bir sefer gitseniz yeter. Önümüzdeki haftasonuna planınız yoksa, cumartesi sabaha doğru atlayın arabaya Çanakkaleye gidin, olmadı İzmire gidin yada kapadokyaya gidin pazar gece dönersiniz. Onun dışında kafe, gece kulübü, restorant, meyhane, park bahçe vs. anlamında zaten şehrin her yerinde istemediğiniz kadar seçenek mevcut ve güzel yanı çayyolunda rakı içip Tunalıya gelmek isterseniz taksi 80-100tl arası tutuyor yani buna taksi parası olarak değilde Ankara'nın bir ucundan bir ucuna alkollü olarak direksiyona geçmeden mekan değiştirmek olarak bakarsanız bence gayet düşük bir bedel veya gecenin başında çayyolundaki arkadaşlarınızın yanına gitmek istediğinizde arabayla max 30dk sürecek, İstanbul'da olsanız beşiktaşın içinde harcarsınız 30dk'yı. Veya diyelim ki Sakarya'ya gittiniz, yeni şehrin hevesiydi, keşfiydi cart curt derken max. 6 ay içinde çevre illerde ve Sakarya içinde yapılabilecek her şeyi yapmış olacaksınız. 2 şehrin sunabileceklerini kıyaslamaya gerek yok bence. Bu mantıkla bakınca Berlin'i bitirmek için 1 sene çok bile. Bence Ankara; İstanbul'un sunduğunu çok daha konforlu bir şekilde sunabilen bir şehir(uç örnekler hariç veya en azından benim için geçerli.). Polis vs. olayıda ben tüm büyük şehirlerde durumun aynı olduğunu düşünüyorum.
    123d

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizde yarın sabah eşşek gibi para bayılacağımız bir yere kahvaltıya gideceğiz
    akşama gölbaşında düğün var
    pazar günü de şu çayyolundaki meşhur piknikçilerden birinde götgöte duman altında piknik yapıp içkili resotorandan daha fazla para verip geliriz
    mis gibi haftasonu işte oh
    bir şehirde çay bahçesi olmaz mı ya?
    batıkente çay bahçesi açıcam sırf kendi keyfim için..
    kardeşim sanırım izmire gitsen bu nasıl belediye,
    muğlaya gitsen dağını bayırını seveyım
    istanbula gelsen boğaz köprünede trafğinede diyecek gibi duruyorsun

yukarda saydıklarını hayal edemeyecek ınsanlar var ama sen nefret edıyosun senıde anlıyorum bunlar senı mutlu etmıyor ama yarın gıttgın yerde bugun hayal ettıklerınde mutlu etmeyeblir.
    bence yaşadığın sıkıntıların bir adım dışına çıkıp bi nefes alıp bakman iyi gelecek.

bunun dışında,

Ankarada yaşayan bence her yerde yaşar, işim gereği senede 4-5 kez gidiyorum. eş dosta gittiklerimle 10u buluyordur.

başkent olmasa köy kalırmış cidden sanırım gittiğim en sevimsiz şehir

izmirde 2-3 gün sonra sıkmaya başlayacaktır. bursa fena değil gibi heryere 3 saat ankaraya izmire istanbula rahat gider gelirsin. doğası güzel. bi düşün derim. kalabalık ama istediğin zaman kalabalıktan bir adım dışarı çıkabiliyorsun.
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SekoLive Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim sanırım izmire gitsen bu nasıl belediye,
    muğlaya gitsen dağını bayırını seveyım
    istanbula gelsen boğaz köprünede trafğinede diyecek gibi duruyorsun

yukarda saydıklarını hayal edemeyecek ınsanlar var ama sen nefret edıyosun senıde anlıyorum bunlar senı mutlu etmıyor ama yarın gıttgın yerde bugun hayal ettıklerınde mutlu etmeyeblir.
    bence yaşadığın sıkıntıların bir adım dışına çıkıp bi nefes alıp bakman iyi gelecek.

bunun dışında,

Ankarada yaşayan bence her yerde yaşar, işim gereği senede 4-5 kez gidiyorum. eş dosta gittiklerimle 10u buluyordur.

başkent olmasa köy kalırmış cidden sanırım gittiğim en sevimsiz şehir

izmirde 2-3 gün sonra sıkmaya başlayacaktır. bursa fena değil gibi heryere 3 saat ankaraya izmire istanbula rahat gider gelirsin. doğası güzel. bi düşün derim. kalabalık ama istediğin zaman kalabalıktan bir adım dışarı çıkabiliyorsun.
    yok yaw öyle her şeyden sıkılan bir insan değilim
    ama son 10 senede şehrin yapısı öyle bir değişti ki saçma sapan şeyler prim yapar oldu
    eymirmiş seğmenlermiş alacaatlıymış sırf popüler diye gidilen ama boşa vakit harcanan yerler
    30 m2 alana 4 tane bank atmış adam üstünü kapatmış piknik için kiralıyor
    bazı yerlerde kişi başı bi ödüon çardağa bi ödüon mangala ayrı ateşe ayrı ödüon
    melih başkan ankaranın mına kodu
    insanları saçma salak yerlere mecbur etti oralarıda etrafına peşkeş çekti

xILuciferIx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Başka çaresi yoktur da ondan... Ama biz biliriz ki bir yerde mutlu mesut olmanın ilk şartı orayı sevmektir. Burayı seversen, burası Dünya'nın en güzel yeridir. Ama Dünya'nın en güzel yerini sevmezsen, orası Dünya'nın en güzel yeri değildir... "Vizontele" işi özü bu tam olarak

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    biraz espri katayım akşam eve geldiğimde köpeğimle özgürce denizde yüzebildiğim şehri neden sevmeyim

Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Mert- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam gelin İzmire, eskisi kadar sakin değil çok göç aldı ama yine de bence en yaşanabilir yerlerden. yazları canınız sıkılmaz her hafta sonu gidip gezecek, piknik-deniz vs yerler rahatlıkla bulursunuz. kışın daha sakin geçirirsiniz ama illaki insan gidecek bir yerler, yapılacak bir şeyler vs. kendini oyalıyor. bir süre sonra o sakinliğe de alışırsınız zaten.

İnsanı da güzeldir, kendinizi daha özgür hissedersiniz.

istanbul... ankara.. gerçekten yaşaması zor şehirler. imkan bulursanız mutlaka burayı düşünün

Anu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    8 yıl kadar önce eşim Alanyaya atandı. Lan ne yapacaz sıcak memleket, büyük şehire alışmışız, sanayi küçük, tanıdık kimse yok vs... 6 yıldır yerleşik Alanyada ikamet ediyorum. Bir sürü çevre edindim. Akşamları plaj voleybolu, bisiklet ve motosiklet turu, havuz, deniz, maddiyat varsa her türlü aksiyon (jetski, paraşüt, atv, dalma vs) 10 dk mesafede yaylalar ormanlar, bol bol turist Trafik desen ışığı iki kez beklemek sinirlendiriyor beni öyle deyim. Ev-iş motorla 3 dakika, yürüyerek 10-15 dakika. Kışın hortumu çıkar, yıldırımı düşer, deli gibi yağmur yağar, yaşaması çok zevkli. Saysam daha çok var. Tek sıkıntı tatile gidecek yer bulamıyoruz zaten içindeyiz Sonuç olarak büyük şehirlerde yaşayamam artık. Küçük yerlerde insan hem hayattan daha fazla zevk alıyor hem de kendine daha çok zaman ayırabiliyor.
    ''Halkını cehalet ve sefalete teslim eden yöneticiler yok olmaya, cehalet ve sefalete sürükleyen yöneticileri seçen halk ise köle olmaya mahkûmdur." Mustafa Kemal ATATÜRK

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alanya zaten 06 plakalı araçların en çok bulunduğu yer

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuyu açtığımdan beri tarttım bir çok şeyi ve kararımı verdim sayılır
    hem ben hem eşim 3-4 seneye istediğimiz kadroyu alırız ankarada
    bu süre zarfında hem ekonomimi daha iyi toparlarım hem çocuk büyümüş olur daha rahat ederim
    sonrasında ver elini antalya tarafı birde yeşil pasaport
    ama şu an gitmem maddi açıdan manasız ve aceleci bir karar olacak doğru işi doğru zamanda yapmak en mantıklı olanı
    genel olarak yorumlardan anladığım kadarıyla yerleşmeyi düşündüğüm yerde yaşayanlar istediğim hayatı yaşıyor

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bazen Arkadaşlar ve aileleri ile şu mekana gidiyoruz mangal çardak parası verip yiyeceğimizi içeçeğimizi götürüp güzel zaman geçiriyoruz.Çok bilinmediğinden kalabalıkta olmuyor.
    Lele Gardens | Kır Duğunu - Piknik Alanı - Canlı Alabalık

naci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuyu açtığımdan beri tarttım bir çok şeyi ve kararımı verdim sayılır
    hem ben hem eşim 3-4 seneye istediğimiz kadroyu alırız ankarada
    bu süre zarfında hem ekonomimi daha iyi toparlarım hem çocuk büyümüş olur daha rahat ederim
    sonrasında ver elini antalya tarafı birde yeşil pasaport
    ama şu an gitmem maddi açıdan manasız ve aceleci bir karar olacak doğru işi doğru zamanda yapmak en mantıklı olanı
    genel olarak yorumlardan anladığım kadarıyla yerleşmeyi düşündüğüm yerde yaşayanlar istediğim hayatı yaşıyor
    Yeşil pasaport için 3. dereceye kadar beklemeniz gerekir, ya da diplomatik önceliğiniz olmalı.
    2 Temmuz 1993 unutma / unutturma

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı naci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeşil pasaport için 3. dereceye kadar beklemeniz gerekir, ya da diplomatik önceliğiniz olmalı.
    biliyorum en geç 4 seneye alıyoruz eşim 5/2

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler