User Tag List

Sayfa 138/386 İlkİlk ... 3888128136137138139140148188238 ... SonSon
7320 sonuçtan 2.604 ile 2.622 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar arabayı muayeneye sokmak için cezaları ve 2 senedir ödemediğim mtvyi taksitlendirmiştim , bunu internetten ödeyebiliyor muyum ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maske, hasta kişilerle direk temasta olan sağlık çalışanları ve izalasyon da olan hasta kişilerin ortak alanda takması gerekiyor.

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hasta olmayan kişinin maske takmasına gerek yok. Oldukça fazla mecrada konuşuldu, aksine hasta olmayanı hasta etme riski var oluşturduğu nem sebebiyle.

Ben dışarı çıkarken sadece eldiven takıyorum. Eldiven olunca elimi ağzıma yüzüme götürmüyorum, hatırlatıyor eldiven
    Valla onu kim dedi ise bir daha dinlemeyin. Çin de efekte olan biri otobüse biniyor çevresinde ki 9 kişiye bulaştırıyor.Havadan bulaştırıyor.4-5 metre çevresine saçılabiliyor virüs.O otobüse binen maske takanlar etkilenmiyor, takmayanlar ne yazık ki virüsü kapıyor

How one man spread coronavirus to NINE other people on his bus | Daily Mail Online
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı c@n Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Normalde doğrusu hasta olmayan insanların takmaması gerektiği.Hasta olanların takmadığını ve kimin hasta olup olmadığını bilemediğimizden takmak yararlı.

Medikal firmasında çalıştığım için bu maske dezenfektan vs işleri bizde de başladığından artık maske profu olduk.
    O zaman doğru maske çeşidi ve kullanımını da sorayım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Edirne'de baya arttı vakalar apartmanların karantinaya alındığını duyuyoruz, hastaneye de Çorlu vs gibi yerlerden vakalar getiriyolarmış. Valilikten dışarı çıkma yasağı vs gibi söylemler var polisler geziyor uyarıyor maddi yaptırımı var diye.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman doğru maske çeşidi ve kullanımını da sorayım
    Şu an da o kadar çok merdiven altı üretimler varki inanamassınız.

3m aktif karbonlu maske tam da işinize yarayacak ürün.Tabi bulunması ne yazıkki zor ve pahalı.Ayrıca 8 saat kullanabiliyorsunuz maksimum.Sonra çöp.

O yüzden ffp2 maske ya da yıkanabilir bez maske bütçeyi zorlamayacağı gibi yeterli işlevide görüyor.

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Alman Doktora göre "yanlış tedavi" uygulanıyor
    group b ___

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı c@n Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu an da o kadar çok merdiven altı üretimler varki inanamassınız.

3m aktif karbonlu maske tam da işinize yarayacak ürün.Tabi bulunması ne yazıkki zor ve pahalı.Ayrıca 8 saat kullanabiliyorsunuz maksimum.Sonra çöp.

O yüzden ffp2 maske ya da yıkanabilir bez maske bütçeyi zorlamayacağı gibi yeterli işlevide görüyor.
    Yıkanabilir bez maske işe yarar mı ?
    Tango-1 never dies.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Shadow_Dancer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yıkanabilir bez maske işe yarar mı ?
    Hiç bir maskenin kesin garantisi yok.Her kullanım sonrasında sıcak suda bekletilip yıkandıktan sonra tabiki işe yarar.Ama saatlerce nemlenene kadar takılıp yıkanmadığı takdirde riski de bi o kadar büyük olur.

dorukky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O takılan ınce maskelerın nerelerde uretıldıgını gorsenız takmayı bırak dokunmazsınız bıle.

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    TürkTabipleriBirliği
    @ttborgtr
    ·
    8d
    Hocamız, meslektaşımız Prof.Dr.Cemil Taşçıoğlu'nu kaybettik
    Covid-19 salgınında sağlık hizmeti sunan hekimler ne yazık ki ilk kayıplarını verdiler.
    Sağlık çalışanlarını koruyacak tedbirlerde aksama olmamasını bir kez daha hatırlatır, değerli hocamızın ailesine başsağlığı dileriz

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bu işin doğrusu ne hakkaten ya? Birisi maske takılmalı diyor, başka birisi hasta olmayanın takmasına gerek yok diyor.

Ben mecburen dışarı çıktığımda takıyorum çünkü girdiğim kapalı ortamda hasta var mı yok mu bilemiyoruz. Markete giriyorsun 10 kişi var içeride, maskesiz dolaşmak risk geliyor.
    İnsanlarla mesafe kurmaktan başka korunma yöntemleri mi yok bana göre. Temas kurmamak gerekiyor yayılma hı ı kır ılana kadar

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla onu kim dedi ise bir daha dinlemeyin. Çin de efekte olan biri otobüse biniyor çevresinde ki 9 kişiye bulaştırıyor.Havadan bulaştırıyor.4-5 metre çevresine saçılabiliyor virüs.O otobüse binen maske takanlar etkilenmiyor, takmayanlar ne yazık ki virüsü kapıyor

How one man spread coronavirus to NINE other people on his bus | Daily Mail Online
    Yazdıkların mantıklı ama gözden bulaşma durumuda var malesef.

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsanlarla mesafe kurmaktan başka korunma yöntemleri mi yok bana göre. Temas kurmamak gerekiyor yayılma hı ı kır ılana kadar
    Abi o manzarada mesafen gayet iyi

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Mesafe koyuyoruz tabi de maske gerekli bence ya çünkü inanılmaz kolay bulaşıyor, önlem önlemdir. Çünkü virüs taşıdığını bilmeden, hiç semptom göstermeden dolaşan bir sürü kişi olabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı zOnstyLe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi o manzarada mesafen gayet iyi
    Allaha şükür imkanımız var neredeyse sıfır temasla yaşıyoruz. Keşke herkes böyle izole kalabilse ama malesef herkesin hayat dinamikleri farklı büyükşehir yaşamı vs zor şartlar bir yere kadar uzak kalabiliyor insan. Ben burada migrosa gidiyorum içeride 3 4 kişi oluyor denk bile gelmiyorum reyon arasında.

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allaha şükür imkanımız var neredeyse sıfır temasla yaşıyoruz. Keşke herkes böyle izole kalabilse ama malesef herkesin hayat dinamikleri farklı büyükşehir yaşamı vs zor şartlar bir yere kadar uzak kalabiliyor insan. Ben burada migrosa gidiyorum içeride 3 4 kişi oluyor denk bile gelmiyorum reyon arasında.
    Akbukteydim gecen hafta orasıda aynı cok sakin ama İzmir sıkıntı. Bugun Karsıyakaya gitmem gerekti hala kalabalık hala kalabalık. Evden calıstıgım için zaten dısarıda cok işim olmuyor ama market vs cıktıgımda cok stresli herkes dısarda..

erencoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben uzun zamandır izlediğimiz salgın, hastalık, virüs, bilim kurgu üzerine kurulmuş filmlerden yola çıkarak şöyle düşünüyorum, yıllardır insanlara bu tarz filmler ile sempati kurdurmak ve alıştırmak üzerine yapıldığını ve daha önceleri izlediğimiz bilim kurgu filmleri örneğin bir insanın beynine bağlanma, insanız araçlar robotik teknolojiler üzerine çekilmiş filmleri izlediğimizde yok artık daha neler olurmuymuş saçmalık dediğimiz tüm şeyler gerçekleşmeye başladı, bugün Elon Musk nöral bağlantı ile felçli veya beyin hasarı olanlara iyileşmeyi veya oturduğu yerden düşünce ile bazı aygıtlara bağlanmayı vaad ediyordu ve bir kaç denek fare üzerinde denenerek başarılı sonuçlar elde edildi.
    Kingsman filminden örnek vermek istiyorum veya buna benzer konusu insan nüfusunun azaltılması üzerine senaryolar yazılmış bir kaç film daha var, filmde bu kadar insanın dünyaya fazla geldiği kaynaklarımızın azaldığı ve geriye kalacak olanların sadece zenginler yada güçlüler olduğu senaryolar var hep farkındaysanız? Fazla film izliyorsun hacı diyecek olanlar kesin çıkar kabul ediyorum izliyorum evet ama neden hep izlediğimiz filmler bir zaman sonra gerçeğe yansımaya başlıyor? Ya ben paranoya yapıyorum yada delirmeye başladım
    O zaman size bir örnek vermek istiyorum günümüz CoVid-19'u ile ilgili...

Konuda bulunan tüm sayfaları okuyamadım belki paylaşılmıştır bilmiyorum ama bir video ile karşılaştım bir kaç gün önce Fransız birisi CoVid-19 virüsünün yanılmıyorsam 2003-2011-2017 yıllarında Fransa-Çin ortaklığı ile tavşanlar üzerinde denenmiş ve iyileştirilmiş olduğunu bir insan üzerinde de denenip daha sonra kızamık aşısı ile sentezlenen bir aşı geliştirerek iyileştirildiğini kanıtlayan belgeler var ve hepsi resmi site üzerinde ulaşılabilir durumda (eğer siteler erişime kapanmadıysa) yaklaşık 300 sayfalık bir döküman belki ilginizi çekebilir.

Bence dünyanın sonu kıyamet geliyor yada insanlığın bir kısmı dünyadan temizlenmeye başlıyor...
    98'Corsa GSİ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Mesafe koyuyoruz tabi de maske gerekli bence ya çünkü inanılmaz kolay bulaşıyor, önlem önlemdir. Çünkü virüs taşıdığını bilmeden, hiç semptom göstermeden dolaşan bir sürü kişi olabilir.
    Herkese virüslü gibi bakıyorum kaçıyorum insanlardan resmen. Ne hale geldik ak

Maskeye devam bu durumda ama çok sık değiştirmek lazım maskeyi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler