User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
62 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Anormal muayene sorunsalı

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mesela Ingiltere'ye giriste eger ki araba soldan direksiyonlu ise farlara yapistirmaniz icin bir sticker verirler, ki orada trafikte insanlarin gozunu oymayin diye. Bu sadece turist olarak orada gezebilmek icin yapilan uygulama, Ingiltere'de araca trafik uygunluk belgesi almak icin insanlarin neler cektigini biraz google arastirmasiyla ogrenebilirsiniz. Bu sadece bir ornek, nasil olmasi gerektigiyle ilgili.
    artık sticker'a gerek kalmadı, araba bilgisayarından trafik yönü seçilip farlar kendini ayarlıyor teknlojinin güzel yanı

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    artık sticker'a gerek kalmadı, araba bilgisayarından trafik yönü seçilip farlar kendini ayarlıyor teknlojinin güzel yanı
    oeehh ufacik mekanizma o far cizgisini veren perde, nasil bir mekanik var isin arka planinda calisan, gercekten cok merak ettim
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    oeehh ufacik mekanizma o far cizgisini veren perde, nasil bir mekanik var isin arka planinda calisan, gercekten cok merak ettim
    bildiğim kadarıyla, viraj aydınlatmalı tüm vag'larda bu ayar mevcut.
    muhtemel diğer premium markalarda da vardır.
    benim aracımda ayarı değiştinizde, sağ sol farın yüksekilk ayarının değiştiğini duvardan görebiliyorsunuz mesela
    (viraj aydınlatma derken, direksiiyonla birlikte sağ sol yapanlar, içinde ayrı ampül olanlar değil)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim aracımda ayarı değiştinizde, sağ sol farın yüksekilk ayarının değiştiğini duvardan görebiliyorsunuz mesela
    (viraj aydınlatma derken, direksiiyonla birlikte sağ sol yapanlar, içinde ayrı ampül olanlar değil)

fotodaki kesilme cizgilerini veren perde var mercegin icinde, ampulun onunde. Sekli de hemen hemen kesilme cizgisiyle ayni. Mekanik olarak onu degistirebiliyor olmasi lazim ki kesilme cizgisi tamamen tersine donsun. Bunu yapiyorsa guncel VAG'lar onunde saygiyla egilmek lazim, zira benim ufkumu ziyadesiyle genisletir.
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fotodaki kesilme cizgilerini veren perde var mercegin icinde, ampulun onunde. Sekli de hemen hemen kesilme cizgisiyle ayni. Mekanik olarak onu degistirebiliyor olmasi lazim ki kesilme cizgisi tamamen tersine donsun. Bunu yapiyorsa guncel VAG'lar onunde saygiyla egilmek lazim, zira benim ufkumu ziyadesiyle genisletir.
    sonradan aklima geldi, merceksiz far zaten bunu yapamaz, far tasinin icindeki sekiller vasitasiyla olusuyor merceksiz farlarda bu cizgiler.
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    How to Change Your 2017 Golf R UK Headlights to drive overseas - YouTube
    sonradan aklima geldi, merceksiz far zaten bunu yapamaz, far tasinin icindeki sekiller vasitasiyla olusuyor merceksiz farlarda bu cizgiler.
    How to Change Your 2017 Golf R UK Headlights to drive overseas - YouTube
    Baska birinin cektigi videoyu linkliyorum, eve gecince bende cekecegim insallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

arabadki ayarı bilmeme rağmen, paylaştığınız teknik kısmı bilmiyorum. güzel bilgiler, teşekkürler
    nasip olurda ada'ya arabayla gideriz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arabadki ayarı bilmeme rağmen, paylaştığınız teknik kısmı bilmiyorum. güzel bilgiler, teşekkürler
    nasip olurda ada'ya arabayla gideriz
    video icin tesekkur ederim. Led aydinlatmayla beraber isin rengi epey degismis anlasilan. Ben en son xenon, bi-xenon, afl doneminde kaldim, kendimi guncellemem gerek acilen. Ben bu far isleriyle ugrasirken biri bana bu dediginizi soyleseydi en iyimser haliyle "dalga gecme benimle" derdim. Neyse, isin arka planinda calisan mekanik simdi daha da ilgimi cekti. Arastirayim bakayim

Ada'ya arabayla gitme kismi benim de hayallerim arasinda, cesitli programlardan gordugum kadariyla cok guzel yollar var araba surmek icin sanki ozel tasarlanmis gibi
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ada'ya arabayla gitme kismi benim de hayallerim arasinda, cesitli programlardan gordugum kadariyla cok guzel yollar var araba surmek icin sanki ozel tasarlanmis gibi
    ahh o topgear'ın yolları

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mcemrek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuyu değiştirmiş gibi olmayayım ama sinyal verince bana yol verme algılayan primat dolu etraf. çıkacağım yere 1 km kala sinyal verip girmeye çalışıyorum müsait olan aralığı bile gaz basıp doldurmaya çalışıyorlar. çoğu zaman sinyalsiz geçiyorum fahri filan görmese bari
    bu bahsettiğiniz yer neresi üstad? Genelde Ankarada yapıyorlar onu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gozumun onunde USDM Jeep Cherokee gecti muayeneden. Onun ustune dellendim zaten. Ayrica arabanin sadece ABD pazari icin uretilmis olmasi kimseyi baglamamali, mesela Ingiltere'ye giriste eger ki araba soldan direksiyonlu ise farlara yapistirmaniz icin bir sticker verirler, ki orada trafikte insanlarin gozunu oymayin diye. Bu sadece turist olarak orada gezebilmek icin yapilan uygulama, Ingiltere'de araca trafik uygunluk belgesi almak icin insanlarin neler cektigini biraz google arastirmasiyla ogrenebilirsiniz. Bu sadece bir ornek, nasil olmasi gerektigiyle ilgili.

Sozun ozu, bir isin standardi varsa ya herkese uygularsin, ya da kimseye uygulamazsin. Aracina gore muamele yapmak sacmaligin daniskasi. Ama iste dediginiz gibi, Turkiye isleri, sasirtmiyor. Biz burada yazip cizdigimizle kaliyoruz ne yazik ki :/
    sorun orada zaten, işin standardı yok.

sinisa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim araba da usdm olduğu için her muayenede sorun yaşıyorum, stopların tamamı kırmızı renk ve sadece ampül veya stopları eu modelle değişerek çözülemiyor malesef. tamamen değişik bir tesisatları ve beyinleri var. park, fren ve sinyal aynı beyinden elektrik alıyor sinyal yanıyorsa freni yakmıyor mesela.

mecburen mitsubishi bayisinden bir yazı aldım, artık her aracı teslim edişimde bir ön bilgilendirme yapıyorum, "araç mitsubishi ama amerikada üretilmiş, motor numarası yok, sinyaller orjinalinden kırmızı, şasi numarası şaseye basılı değil sadece etiket olarak var"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sinisa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim araba da usdm olduğu için her muayenede sorun yaşıyorum, stopların tamamı kırmızı renk ve sadece ampül veya stopları eu modelle değişerek çözülemiyor malesef. tamamen değişik bir tesisatları ve beyinleri var. park, fren ve sinyal aynı beyinden elektrik alıyor sinyal yanıyorsa freni yakmıyor mesela.

mecburen mitsubishi bayisinden bir yazı aldım, artık her aracı teslim edişimde bir ön bilgilendirme yapıyorum, "araç mitsubishi ama amerikada üretilmiş, motor numarası yok, sinyaller orjinalinden kırmızı, şasi numarası şaseye basılı değil sadece etiket olarak var"
    Araciniz gercekten cok guzel ve ozel bir arac olsa da eger muz cumhuriyeti olmasaydik asla "road legal" olamayacak bir arac ulkemizde. Bu araca burada sahip olmak sizin kabahatiniz degil, bu aracin Turkiye'de satilmasi da sizin kabahatiniz degil. Buna izin veren sistem yanlis. Ama iste, kendimiz calip kendimiz oynuyoruz burada
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araciniz gercekten cok guzel ve ozel bir arac olsa da eger muz cumhuriyeti olmasaydik asla "road legal" olamayacak bir arac ulkemizde. Bu araca burada sahip olmak sizin kabahatiniz degil, bu aracin Turkiye'de satilmasi da sizin kabahatiniz degil. Buna izin veren sistem yanlis. Ama iste, kendimiz calip kendimiz oynuyoruz burada
    edit geri gelse keske... Konu sahibinin muayeneden kaldigi yerde sizin aracin plakasinin ruhsatinin olamiyor olmasi gerekli, eger ki konu sahibine yapilan standart uygulama ise, yok size yapilan standart uygulama ise konu sahibine hafif kusur dahi verilmemesi lazim. Hak, hukuk, standardizasyon, falan filan...

Dipnot, @sinisa ustadim, sizinle hic bir sorunum yok, lutfen yanlis anlamayin. Muz cumhuriyeti olusumuz boyle sacma sapan seylerde kendini gosterince istemsiz yukseliyorum :/
    öyle işte.

sinisa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    edit geri gelse keske... Konu sahibinin muayeneden kaldigi yerde sizin aracin plakasinin ruhsatinin olamiyor olmasi gerekli, eger ki konu sahibine yapilan standart uygulama ise, yok size yapilan standart uygulama ise konu sahibine hafif kusur dahi verilmemesi lazim. Hak, hukuk, standardizasyon, falan filan...

Dipnot, @sinisa ustadim, sizinle hic bir sorunum yok, lutfen yanlis anlamayin. Muz cumhuriyeti olusumuz boyle sacma sapan seylerde kendini gosterince istemsiz yukseliyorum :/
    yok hocam, sizi anlıyorum. Şirket araçlarının muayenesini de ben yaptırıyorum o yüzden hersene 5-6 sefer çekiyorum bu muayene sıkıntısını. Önceki sene sıkıntısız geçen araca sonraki sene kusur bulurlar. 4 kişilik koltuğun deseninde üç desen var diye bu koltuk üç kişilik derler. Neler neler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar fren testinde bi kaç kişinin 4x4 arka defransiyelini kırdılar hatırlarsanız. Son muayeneye gittiğim gün bi tane 4 çeker araç geldi arka tarafı roller gibi bişeye çıkardılar ben de izledim bir türlü aracı sabit tutamadılar sürekli arkadan kayıyordu sonunda onu iptal edip 4x2 gibi teste sokup geçtiler.

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dediğin gibi Sağdan trafik, soldan trafik seçeneği var akıllı far aydınlatması olan araçların çoğunda.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    viraj aydınlatması değilde sanırım tüm xenon ve ledli vaglarda var. 2017 polo fabrikasyon led viraj aydınlatması yok ama travel mod var. 2014 tiguandada aflli xenon var ondada yine var sanırım bi 10 yıllık teknoloji herhalde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı berkaym Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    viraj aydınlatması değilde sanırım tüm xenon ve ledli vaglarda var. 2017 polo fabrikasyon led viraj aydınlatması yok ama travel mod var. 2014 tiguandada aflli xenon var ondada yine var sanırım bi 10 yıllık teknoloji herhalde
    doğrudur, ben emin olduğum bilgiyi paylaştım ki, yanlış yönlendirmeyeyim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler