User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
28 sonuçtan 20 ile 28 arası

Konu: Trafikte Gezen Yabancı Plakalı Araçlar

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CüneytIşıkkent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onlar bildiğim kadarıyla aksesuarcılarda satılan sticker kendileri alıp yapıştırıyor.
    aynen öyle , yapan varsa hemen söksün cezasıda var..
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    inanması güç olacak ya hee diyeceksiniz belki ama yarına sağ kalkmak nasip olmasın bu durum ciddi ciddi şu an bizim firmadaki direktörün başına geldi şu anda,
    dün gece romanya plaka tır kiralik şirket aracımıza çarptı adam işim gücüm var çekti,otobanda trafikte oluyor olay polisde gelmeyince alabildiği tüm evrakları topladı,videosunu çekti meslekdaşımız ama kasko şimdiden sorun yaratıyor pasaportu olmadan işlem yapamayız diye (inanın alakasını bilmiyorum). adamı çokca kez aradılar ama henüz bir sonuç yok dönüş yapmıyor.

gidişata göre konuya geri dönüş yapıyor olacam belki gelecekte birine yardımcı olur ,cidden sıkıntılı bir durum ama onu söyleyeyim.

CagkaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Durum çok parlak değil o zaman, anladıklarımı toparlayayım; Bu yeşil sigorta/poliçeyi kişinin geldiği ülkeden yaptırmış olması ve Türkiye diye belirtmiş olması gerekiyor, bizim karşı tarafın pasaportuna kadar her evrakının örneğini almış olmamız gerekiyor, polisi çağırmak gerekiyor, polisin tutacağı tutanak bağlayıcı olacak, tabi gelirse o da. Daha önce hafif hasarlı kazada 3 sefer aradım arabalar yürür durumda diye gelmediler.

Aklıma takılan diğer soru şu: yeşil poliçe/sigortanın süresi nedir? Ülkeye giren yabancı aracın 2sene dolaşma izni var sigorta süresi 2 sene değildir herhalde.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CagkaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Durum çok parlak değil o zaman, anladıklarımı toparlayayım; Bu yeşil sigorta/poliçeyi kişinin geldiği ülkeden yaptırmış olması ve Türkiye diye belirtmiş olması gerekiyor, bizim karşı tarafın pasaportuna kadar her evrakının örneğini almış olmamız gerekiyor, polisi çağırmak gerekiyor, polisin tutacağı tutanak bağlayıcı olacak, tabi gelirse o da. Daha önce hafif hasarlı kazada 3 sefer aradım arabalar yürür durumda diye gelmediler.

Aklıma takılan diğer soru şu: yeşil poliçe/sigortanın süresi nedir? Ülkeye giren yabancı aracın 2sene dolaşma izni var sigorta süresi 2 sene değildir herhalde.
    O kalabileceği üst limit. Kalacağı süre kadar alması gerekiyor olması, aksi halde girişe izin verilmiyor olması lazım. En azından ben yurtdışına çıkarken öyle idi, 1 hafta kalacaksın mesela, minimum 15 gün mü neydi, onu alacaksın diyorlardı.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CagkaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "Yaralandım, kolum kırıldı galiba" deyin, yaralanmalı olunca gelmeleri gerekiyor. Sonradan en kötü "kolumu kasmışım ama şimdi düzeldi sanırım kırık değil, ben gidebilirim" dersiniz

snan1910 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeşil poliçe başka ülkelerde de var, tr plakalı araçlara özel bişi değil yani poliçede Türkiye yazıyorsa gayet geçerli poliçe. ben daha önce yaptırdım ve tr ye girerken ayrı poliçe gerekmedi. Duyup yazmıyorum bizzat tecrübemdir.
    Yeşil poliçe bir anlaşma gibi düşünebilirsiniz. Bu anlaşmayı sağlayan ülkelerin hepsinde geçerli, biz de bu ülkeler arasındayız. Fakat bizim girişlerde yeşil poliçeden daha çok trafik poliçesi düzenlenmesine yönlendiriliyor diye biliyorum. Bunu da sektörde olmam nedeniyle gümrükte bu işi yapan ve gurbetçi ağırlıklı portföye sahip kişilerden biliyorum.

Alıntı utkunoa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeşil sigorta tr de yapıldıysa tr de geçmiyor onu anlatmaya calısmıs sanırım arkadaş hangi ülkeden alındıysa o ulkede geçmiyor.
    Doğrudur. Biz Türkiye de yabancı plaka araca yesil kart düzenleyemiyoruz.

GKS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeşil sigorta ve yabancı plaka araca trafik sigortası yaptırmak için ulaşabilirsiniz.
    instagram gokselsigorta detaylı iletişim bilgisi mevcut.

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O değil de ben en çok MA plakalı araçlara uyuz oluyorum, çünkü suriyeliler kullanıyor..
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar olurda böyle bir durum içine girerseniz muhakak çarptığınız aracın ehliyet,kasko ama en önemlisi pasaportunu çekin. pasaport görüntüsü olmadan baya sıkıntı yaşıyorsunuz sebebi ülkemizde yabancıların 6 aydan fazla kalması durumunda ehliyeti geçersizmiş onun için pasaport girişini almaları gerekliymiş

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler