User Tag List

Sayfa 7/9 İlkİlk ... 56789 SonSon
167 sonuçtan 115 ile 133 arası

Konu: Alerjik Rinit ( Saman Nezlesi ) Sağlık Sorunsalı ?

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün itibariyle tekrar başlamış durumda. Bu sefer sağ kulağımda saçma bir ses veya artık niteleyemediğim bir şekilde başladı. Sonra tüm gün sanki basınç yemiş gibiydi kulaklarım, yüksek rakıma çıkıp, inmiş gibi bir hava bulutu içinde duyuyordum sanki.

Bi doktora gitmem şart oldu artık, level atlayarak devam ediyorum.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    önceki gün kalbim duracak kadar çok aksırık oldum. zyrtec içtim. ilaç beni iki gün iyi tutuyor. bugün ise hiç bir problemim yok. nezle mi oluyorum yoksa alerji mi anlayamıyorum çoğu zaman.

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hepsiburada.com | Guvenlik

Şimdi bunu aldım bende. Bakalım gerçekten herkesin övdüğü kadar kaliteleştiriyormuymuş havayı. Alerjik astımım var. Umarım öksürüğü vs keser.

C2VTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    16-17 yaşlarımda başlayan sinuzit daha sonraları kronik sinüzite döndü. O zamanlardan beri sinuzit olmadığım dönemlerde dahi sürekli olarak şeffaf iltihapsız bir akıntı şeklinde geniz akıntısı oluyor. 4-5 senedir dört mevsim alerji hapı kullanıyorum. Bir sürü kbb doktoruna gittim. Ayrı zamanlarda sırasıyla, genizeti, bademcik, deviasyon, konkav ameliyatı oldum. Bu ameliyatların ikisinde sinusler temizlendi ve hala kurtulamadım. Muhtemelen doğuştan bir sıkıntı var .

En son başka bir yöntem ararken çörekotu yağından bahsedenleri gördüm, umudum olmasa da denedim. 4 aydır günde 2 tane çörek otu yağı kapsülü kullanıyorum ve alerjik reaksiyonlar ve geniz akıntısı ciddi anlamda azaldı, alerji hapınıda bıraktım. Sinüzit içinde Sinupret adında bitkisel bir ilaç kullanıyorum. Kronik sinüzit olanlar bilir hafif bir baş ağrısı oldu mu ilerlemeden Sinupret'e başlıyorum, genellikle bir kaç günde geçiyor. İkiside tamamen bu hastalıktan kurtuldum, bittim yöntemler olmasa bile hayat kalitemi arttırdıkları kesin. İlaç olmadıkları için ikisinide tavsiye ederim. Alerjisi olan kişiler çöreotu yağını denerse mutlaka yararını görür diye düşünüyorum. Alerji hapı ile birlikte kullananlar daha iyi sonuç alıyor sanırım.

Hava kalite cihazını merak ediyorum fakat denemedim. Arabada polen filtresinide kısa aralıklarla değişmek lazım.
    İnstagram : onebimmerstory

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mivec_4G63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    alerji ile geniz eti şişince östaki borusu tıkanıyor. geniz akıntısı doğrudan kulağa gidiyor o da işitme kaybı ve kulak iltihabı yapıyor. o sıvı sürekli kalırsa dışarıdan operasyonla tüp takıyorlar. kulaktaki sıvının antibiyotik ile de tedavisi mümkün olabiliyor. İşitme sorunu varsa kulak burun boğaza görünün mutlaka
    Sanıyorum bende de öyle başlıyor sonra hapı kullanınca geçiyor. Doktora çıktım bir şey yok hayat boyu hap kullanacaksın dedi. Modumu düşürdü benim. Ekim başı itibariyle alerjim azaldı hapı bıraktım burun spreyimi bıraktım bakalım ne kadar devam edeceğiz buna..

Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün itibariyle tekrar başlamış durumda. Bu sefer sağ kulağımda saçma bir ses veya artık niteleyemediğim bir şekilde başladı. Sonra tüm gün sanki basınç yemiş gibiydi kulaklarım, yüksek rakıma çıkıp, inmiş gibi bir hava bulutu içinde duyuyordum sanki.

Bi doktora gitmem şart oldu artık, level atlayarak devam ediyorum.
    Keşke bunun bir çözümü olsa, normalde bu mevsim bitmesi lazım, sizde neden başladı anlamadım hocam..

Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    önceki gün kalbim duracak kadar çok aksırık oldum. zyrtec içtim. ilaç beni iki gün iyi tutuyor. bugün ise hiç bir problemim yok. nezle mi oluyorum yoksa alerji mi anlayamıyorum çoğu zaman.
    Onu bende anlamıyorum zor bir durum. Acaba diyorum nezle mi alerji mi saçma sapan bir şey içerisinde kalıyor insan..

Alıntı C2VTS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    16-17 yaşlarımda başlayan sinuzit daha sonraları kronik sinüzite döndü. O zamanlardan beri sinuzit olmadığım dönemlerde dahi sürekli olarak şeffaf iltihapsız bir akıntı şeklinde geniz akıntısı oluyor. 4-5 senedir dört mevsim alerji hapı kullanıyorum. Bir sürü kbb doktoruna gittim. Ayrı zamanlarda sırasıyla, genizeti, bademcik, deviasyon, konkav ameliyatı oldum. Bu ameliyatların ikisinde sinusler temizlendi ve hala kurtulamadım. Muhtemelen doğuştan bir sıkıntı var .

En son başka bir yöntem ararken çörekotu yağından bahsedenleri gördüm, umudum olmasa da denedim. 4 aydır günde 2 tane çörek otu yağı kapsülü kullanıyorum ve alerjik reaksiyonlar ve geniz akıntısı ciddi anlamda azaldı, alerji hapınıda bıraktım. Sinüzit içinde Sinupret adında bitkisel bir ilaç kullanıyorum. Kronik sinüzit olanlar bilir hafif bir baş ağrısı oldu mu ilerlemeden Sinupret'e başlıyorum, genellikle bir kaç günde geçiyor. İkiside tamamen bu hastalıktan kurtuldum, bittim yöntemler olmasa bile hayat kalitemi arttırdıkları kesin. İlaç olmadıkları için ikisinide tavsiye ederim. Alerjisi olan kişiler çöreotu yağını denerse mutlaka yararını görür diye düşünüyorum. Alerji hapı ile birlikte kullananlar daha iyi sonuç alıyor sanırım.

Hava kalite cihazını merak ediyorum fakat denemedim. Arabada polen filtresinide kısa aralıklarla değişmek lazım.
    O yağı bende duydum ama uygulama şekli nasıl bilmiyorum. Hap şeklinde mi satılıyor hocam ?
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

C2VTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

O yağı bende duydum ama uygulama şekli nasıl bilmiyorum. Hap şeklinde mi satılıyor hocam ?
    Kapsül şeklinde alabilirsiniz. Orzax Ocean marka almıştım en son, Zade vital olanıda öneriyorlar.
    İnstagram : onebimmerstory

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı C2VTS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kapsül şeklinde alabilirsiniz. Orzax Ocean marka almıştım en son, Zade vital olanıda öneriyorlar.
    Anladım hocam teşekkür ediyorum aldım bakalım deneyeceğim..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güncelleme çekelim.

Son zamanlarda nefes darlığı çekiyorum.

Doktor alerjik astım yok dedi ama sebebi nedir bilemiyorum.

Akciğerlere baktırdım her şey normal dedi Gögüs Hastalıkları.

Dahiliye kan tahlili yaptı her şey normal dedi. Sadece biraz göbeklisin bunu eritmen lazım boyuna göre kilon fazla dedi bu seni zorlar ondan nefes darlığı yaşarsın dedi.

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Güncelleme çekelim.

Dahiliye kan tahlili yaptı her şey normal dedi. Sadece biraz göbeklisin bunu eritmen lazım boyuna göre kilon fazla dedi bu seni zorlar ondan nefes darlığı yaşarsın dedi.
    Sen bence komple bir check up yaptır. Böyle OBD üzerinden çözülmeyecek senin dertler Alerji, bulantı, halsizlik, geniş ikili ortak altılı her şey var.

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen bence komple bir check up yaptır. Böyle OBD üzerinden çözülmeyecek senin dertler Alerji, bulantı, halsizlik, geniş ikili ortak altılı her şey var.
    En kötü öyle yaptıracağım abi.

Komple expere sokucam kendimi

jimikeys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güncelleme çekelim.

Hocam selamlar.
    Yaklaşık bir ay önce ciddi öksürük krizleriyle boğuşmaktan dayanamayıp göğüs hastalıklarının yolunu tuttum.
    Akciğer filmi çekelim dediler, bizimle alakası yok diyince şaşırdım.
    Film tertemiz çıktı, beni kbb ye yönlendirdi.
    Kulak temiz ama çok ciddi geniz akıntısı var ve sende çok büyük bir sıkıntı var dedi.
    Dedim burundaki eğriliği mi söylüyorsunuz. Dedi evet biliyor muydun? Evet biliyordum dedim.
    Mr çekildi. Senin dedi ameliyat olman lazım burnunun içi patates tarlası gibi, her taraf şişmiş komple sinüslerin dolu dedi.
    Nasacort sprey, levmont hap, cefdifix antibiyotik, apranax bir de perebron verdi gönderdi.
    Şikayetlerin geçmezse gel dedi.
    Şimdi antibiyotik bitti. Levmont dan az kaldı. Kendim de biraz rahatlama hissediyorum ama tam olarak geçmiş gibi değil.
    Ameliyat olmadan geçmeyeceğini burundaki eğriliğin diğer tarafa da baskı uygulayıp geniz akıntısı yaptığını söylüyor.
    Ben içinde narkoz olan her türlü cerrahi operasyondan korkuyorum.
    Sizce ameliyat çözüm olur mu ?

Bcaner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güncelleme çekelim.

Hocam öncelikle geçmiş olsun.
    Benim de yıllardır özellikle mevsim geçişlerinde nefes darlığı, öksürük ve öksürükle beraber balgam sorunum var. Defacalarca KBB ve göğüs hastalıklarına gitmeme rağmen sizinki gibi herşey temiz çıktı. Size dedikleri gibi göbektir, kilodur bir durumum da yok gayet fitim. Sadece bir doktor alerjik astım teşhisi koydu.
    Baktım seneler içerisinde düzelen bir şey yok pembe foster diye bir ilaç aldım. Eğer gece öksürük ile uyanırsam hemen bir fıs alıyorum, 3-5 dakikaya balgamı vs söküp atıyor ve nefesim de kendine geliyor. Belki yardımcı olur.

Eriador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu hastaliktan cekenlere +1 ekleyin . Ben " claritin D " kullanyrm 24 saatlik hapi , o olmazsa hayat iskence hele uyku imkansiz .
    ...::: Çirkin kadın yoktur , az Votka vardır derler... Geçiniz ! Çirkin kadın vardır, midesiz erkekte çoktur. Votkaya *** atip durmayalim onunda bir suçu yoktur :::...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jimikeys Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam selamlar.
    Yaklaşık bir ay önce ciddi öksürük krizleriyle boğuşmaktan dayanamayıp göğüs hastalıklarının yolunu tuttum.
    Akciğer filmi çekelim dediler, bizimle alakası yok diyince şaşırdım.
    Film tertemiz çıktı, beni kbb ye yönlendirdi.
    Kulak temiz ama çok ciddi geniz akıntısı var ve sende çok büyük bir sıkıntı var dedi.
    Dedim burundaki eğriliği mi söylüyorsunuz. Dedi evet biliyor muydun? Evet biliyordum dedim.
    Mr çekildi. Senin dedi ameliyat olman lazım burnunun içi patates tarlası gibi, her taraf şişmiş komple sinüslerin dolu dedi.
    Nasacort sprey, levmont hap, cefdifix antibiyotik, apranax bir de perebron verdi gönderdi.
    Şikayetlerin geçmezse gel dedi.
    Şimdi antibiyotik bitti. Levmont dan az kaldı. Kendim de biraz rahatlama hissediyorum ama tam olarak geçmiş gibi değil.
    Ameliyat olmadan geçmeyeceğini burundaki eğriliğin diğer tarafa da baskı uygulayıp geniz akıntısı yaptığını söylüyor.
    Ben içinde narkoz olan her türlü cerrahi operasyondan korkuyorum.
    Sizce ameliyat çözüm olur mu ?
    Hocam öncelikle geçmiş olsun, hepimizin belli sorunları var ve burada çözüm arayıp fikir alışverişi yapıyoruz. Anladığım kadarı ile sizin durumunuz bir tık ileri seviye durumunda. Bence alanında uzman farklı doktorlara gidin yine sonuç aynı olursa bence çekinmeyin yeni nesil ameliyat şekilleri artık mikro cerrahi yöntem ile yapılıyor. Örnek verecek olursam babam bel fıtığı ameliyatı oldu, nokta kadar bir yerden doktor girdi fıtığı temizledi ertesi gün babamı yürüterek çıkardık hastaneden..

Alıntı Bcaner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam öncelikle geçmiş olsun.
    Benim de yıllardır özellikle mevsim geçişlerinde nefes darlığı, öksürük ve öksürükle beraber balgam sorunum var. Defacalarca KBB ve göğüs hastalıklarına gitmeme rağmen sizinki gibi herşey temiz çıktı. Size dedikleri gibi göbektir, kilodur bir durumum da yok gayet fitim. Sadece bir doktor alerjik astım teşhisi koydu.
    Baktım seneler içerisinde düzelen bir şey yok pembe foster diye bir ilaç aldım. Eğer gece öksürük ile uyanırsam hemen bir fıs alıyorum, 3-5 dakikaya balgamı vs söküp atıyor ve nefesim de kendine geliyor. Belki yardımcı olur.

Hocam bilgiler için teşekkür ederiz. Aklımızda olsun genel olarak herkesi verdiği bilgiler burada çoğu arkadaşımıza yol gösteriyor teşekkür ederiz..

Alıntı Eriador Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu hastaliktan cekenlere +1 ekleyin . Ben " claritin D " kullanyrm 24 saatlik hapi , o olmazsa hayat iskence hele uyku imkansiz .
    Aramıza hoş geldin hocam, aslında konuyu açarken bu hastalıktan çeken arkadaş olduğunu tahmin etmemiştim. Şimdi iyi ki açmışım hepimiz birbirimize yardım ediyoruz. Fikir alışverişi güzel oluyor.

Bu hapı ilk defa duydum fixdual zytrec tarzı bir şey mi kenisi..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güncel olarak yazıyorum, 2 gündür Kulağımdaki Östaki borusu tıkandı. Bu sorunu yaşayanlar var mı aramızda ne gibi bir çözüm ürettiler.

Kulağım tıkalı gibi ama içi temiz doktora gittim ilaçlar falan verdi ama 2 gündür geçmedi bakalım ne olacak..

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kısa bir aradan sonra konu hort

Bende yeniden başlamış durumda, önceden Zyrtec ile rahatlıyordum ama bu ara artık eskisi gibi etki etmiyor. Çörek otu yağı denedim bir ara, hafif atlatırken çok iyi gelmişti ama bu sıra en yüksek dozunda yaşıyorum sanırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kısa bir aradan sonra konu hort

Bende yeniden başlamış durumda, önceden Zyrtec ile rahatlıyordum ama bu ara artık eskisi gibi etki etmiyor. Çörek otu yağı denedim bir ara, hafif atlatırken çok iyi gelmişti ama bu sıra en yüksek dozunda yaşıyorum sanırım.
    Tüm herkese selamlar günaydınlar, tam konuyu güncellemeye girmişken bende önce Ali arkadaşımız yazmış.

Tam başlama mevsimi geldi, benimde kulak tıkanmaya başladı Östaki borusu yani,burnum kaşınıyor bir iki güne başlayacak demektir.

İlaçlara az önce itibariyle başladım. Hap olarak Fixdual,Burun Spreyi olarak Risonel şuan için iyi geliyor.

Hep birlikte bu illet hastalığı çekenler olarak sezon açılmıştır. Yorumlarda buluşalım geçmiş olsun herkese..

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende de başladı
    burun akıntısı ve arada hapşurma,
    Sadece nasonex spray kullanıyorum,

İlaç seviyesine gelmedi henüz.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

hakan_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    herkese selamlar , uzun yıllar sonra bu konuda yorum yapmak kısmetmiş.

ben de alerjik rinit denilen ilet ile yıllardır uğraşıyorum, 2-3 hafta önce hasta mı oldum alerjiden dolayımı bilemeyerek sezonu açtım ( zyrtec )

açıkcası beni iyi eden hap bu , farklı bişey denemedim hiç , geceleri uyumadan içiyorum ve yorgunsam ekstra bir uyku yapıyor ama çok çok aşırı etkilemiyor. bazen içmeyi unuttuğum günler oluyor , sezonun başlarında ve sonlarında da bir gün iç - birgün içme şeklinde kendim azaltıyorum.

sprey olarak nazonex,nazoster veya risonel eczane hangisini verirse onu kullanıyorum , açıkcası spreyden ziyade hap beni iyi ediyor gibi hissediyorum. sizde de böyle bir his oluyormu ?

şöyle bir ekleme yapayım , demin bahsettiğim 2-3 hafta öncesinde ve son 3-4 yıldır da bütün büyük hastalıklarımdan sonra (grip soğuk algınlığı adına ne derseniz) , iyileşme evresinde feci bir şekilde afedersiniz burnumdan genzimden sanki kafamın içindeki bütün pislikleri atıyorum, bunun alerjiyle sanırım bir alakası yok sinüsleri boşaltıyorum. ama belki alerjiyle de alakası vardır ?? böyle bir iyileşme süreci yaşayanınız var mı ? resmen egzosttaki bütün kurumu atmış gibi oluyorum ve enfes bir nefes kalitesine ulaşıyorum

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler