User Tag List

Sayfa 8/9 İlkİlk ... 6789 SonSon
167 sonuçtan 134 ile 152 arası

Konu: Alerjik Rinit ( Saman Nezlesi ) Sağlık Sorunsalı ?

Ferhat_V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu sıkıntı bendede vardı..hap olarak zyrtec yada allerset kullanıyordum..ülke ve hava değişince hastalık geçti
    2000 A3 8L

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende de başladı
    burun akıntısı ve arada hapşurma,
    Sadece nasonex spray kullanıyorum,

İlaç seviyesine gelmedi henüz.
    Mart başı genel olarak hepimizde başlıyor demek hocam

Alıntı hakan_41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar , uzun yıllar sonra bu konuda yorum yapmak kısmetmiş.

ben de alerjik rinit denilen ilet ile yıllardır uğraşıyorum, 2-3 hafta önce hasta mı oldum alerjiden dolayımı bilemeyerek sezonu açtım ( zyrtec )

açıkcası beni iyi eden hap bu , farklı bişey denemedim hiç , geceleri uyumadan içiyorum ve yorgunsam ekstra bir uyku yapıyor ama çok çok aşırı etkilemiyor. bazen içmeyi unuttuğum günler oluyor , sezonun başlarında ve sonlarında da bir gün iç - birgün içme şeklinde kendim azaltıyorum.

sprey olarak nazonex,nazoster veya risonel eczane hangisini verirse onu kullanıyorum , açıkcası spreyden ziyade hap beni iyi ediyor gibi hissediyorum. sizde de böyle bir his oluyormu ?

şöyle bir ekleme yapayım , demin bahsettiğim 2-3 hafta öncesinde ve son 3-4 yıldır da bütün büyük hastalıklarımdan sonra (grip soğuk algınlığı adına ne derseniz) , iyileşme evresinde feci bir şekilde afedersiniz burnumdan genzimden sanki kafamın içindeki bütün pislikleri atıyorum, bunun alerjiyle sanırım bir alakası yok sinüsleri boşaltıyorum. ama belki alerjiyle de alakası vardır ?? böyle bir iyileşme süreci yaşayanınız var mı ? resmen egzosttaki bütün kurumu atmış gibi oluyorum ve enfes bir nefes kalitesine ulaşıyorum
    Zytrec belli bir şeyden sonra etki etmesse fixduala geçin oda olmassa deleday suda eriyen tablet var onu yazdırın doktora hocam..

Alıntı Ferhat_V Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu sıkıntı bendede vardı..hap olarak zyrtec yada allerset kullanıyordum..ülke ve hava değişince hastalık geçti
    Kesin çözümü sen bulmuşsun hocam inşallah bizde genel olarak bu illetten kurtuluruz
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

hakan_41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Zytrec belli bir şeyden sonra etki etmesse fixduala geçin oda olmassa deleday suda eriyen tablet var onu yazdırın doktora hocam..
    Aslında ediyor etmesine ama en başında falan ilaca geç başlar isem , başladığını farkedemez ise milk günü zorluk çekiyorum , 2. güne toparlıyorum.

ha bir de zyrtec ile ilgili şöyle bir anımı paylaşayım, askerde revire gittiğimde hastalığımdan ve zyrtecden bahsettiğimde doktor çok şaşırıp bu hapın çok ağır olduğunu kullanmamam gerektiğinin ve çıkınca tekrar doktoruma gidip başka yazdırmamı söylemişti ve beni korkutmuştu. ama görüyorum ki yaygın ve çok kullanılan bir hapmış. onun o tepkisine anlam veremedim. ( daha geçen sağlık ocağında yazdırdım , doktor engel görse yazmazdı herhalde )

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçen duramayacak hale gelip zyrtec'i içtim. bir uyku yaptım çok kötü oldum. Eczacı Aerius'u verdi şimdilik 1 tane içtim uyku yapmadı etkisi de daha hafif oldu ama iyi gibiyim. her gün içmelik hale şimdilik geçmedi bünyem.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aerius kutusunu bitirdim, Crebros'a geçtim.

Burun spreyi kullanmıyorum henüz çok fazla kuruma oluyor, açılıyor gibi ama tam açılmıyor. Nasal döngü(burun tıkanıklığının yer değiştirmesi) sağlanamıyor yatarken ikisi de tıkanıyor. Gece uykularım perişanlık.

Burun spreyi çözüm olur mu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçen duramayacak hale gelip zyrtec'i içtim. bir uyku yaptım çok kötü oldum. Eczacı Aerius'u verdi şimdilik 1 tane içtim uyku yapmadı etkisi de daha hafif oldu ama iyi gibiyim. her gün içmelik hale şimdilik geçmedi bünyem.
    Ben şunu anladım her hap herkese farklı etki yapıyor, Zytrec en sevilen ve en etkili hap fakat bende pek etki yaratmamıştı. Aerius duydum ama kullanmadım. Fixdualdan sonra etkisi biterse kullanmayı deneyeceğim..

Alıntı hakan_41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında ediyor etmesine ama en başında falan ilaca geç başlar isem , başladığını farkedemez ise milk günü zorluk çekiyorum , 2. güne toparlıyorum.

ha bir de zyrtec ile ilgili şöyle bir anımı paylaşayım, askerde revire gittiğimde hastalığımdan ve zyrtecden bahsettiğimde doktor çok şaşırıp bu hapın çok ağır olduğunu kullanmamam gerektiğinin ve çıkınca tekrar doktoruma gidip başka yazdırmamı söylemişti ve beni korkutmuştu. ama görüyorum ki yaygın ve çok kullanılan bir hapmış. onun o tepkisine anlam veremedim. ( daha geçen sağlık ocağında yazdırdım , doktor engel görse yazmazdı herhalde )
    Aslında ağır olan bir şey yok bizim bildiğimiz neden öyle dedi acaba ?

Alıntı atmv8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aerius kutusunu bitirdim, Crebros'a geçtim.

Burun spreyi kullanmıyorum henüz çok fazla kuruma oluyor, açılıyor gibi ama tam açılmıyor. Nasal döngü(burun tıkanıklığının yer değiştirmesi) sağlanamıyor yatarken ikisi de tıkanıyor. Gece uykularım perişanlık.

Burun spreyi çözüm olur mu?
    Gece onun için deniz suyu burun spreylerini tavsiye ederim hocam, çok rahatlatıyor ve kanalları çok iyi açıyor.

Linkini bırakıyorum;

Sterimar Deniz Suyu Burun Spreyi 50 ml Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben şunu anladım her hap herkese farklı etki yapıyor, Zytrec en sevilen ve en etkili hap fakat bende pek etki yaratmamıştı. Aerius duydum ama kullanmadım. Fixdualdan sonra etkisi biterse kullanmayı deneyeceğim..

Aslında ağır olan bir şey yok bizim bildiğimiz neden öyle dedi acaba ?

Gece onun için deniz suyu burun spreylerini tavsiye ederim hocam, çok rahatlatıyor ve kanalları çok iyi açıyor.

Linkini bırakıyorum;

Sterimar Deniz Suyu Burun Spreyi 50 ml Fiyatı, Yorumları - Trendyol
    valla bende ilaç alerjisi de olduğundan nezle grip vb bir hastalık kaptığımda da ilaç içmiyorum kendim atlatıyorum. hatta ağrı kesici bile almıyorum. bünyeye ilaç çok girmediğinden zyrtec'in etkisi de ağır oluyor herhalde.

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar bilmişlik yapmak istemem fakat kayıtsız kalamadım.

Allerji basit bir hastalık gibi görünür ( aksırık tıksırık vs ) fakat çok ciddi sonuçları olan hatta ilaç allerjilerinde ölümle sonuçlanan bir hastalıktır. Allerji'yi yaşayan çeken bilir sadece.

Bunun çözüm tek ama tek çözüm yeri Allerji İmmünoloji Hekimidir. Burada Zyrtec , Fixdual , Allerinit vs vs paylaşım iyi niyetli olsa da sonuçları çok farklı şeyler doğurabilir.

Hatta iyi niyetle tavsiye edilen burun spreyleri dahi orta vadede iyi ihtimalle geniz eti ameliyatlarına götürebilir işi.

Bana Zyrtec iyi geldi onu tavsiye ederim dediğiniz adamın epilepsi ya da böbrek fonksiyonlarında farkında olmadığı bir hastalığı var ise keşke geniz akıntım kalsaydı bu hale gelmeseydim dedirtebilir.

İlaç ve tedavi konusunda tek tavsiye gidip yaklaşmından memnun kaldığınız doktor önerisi olabilir gerisi başkasınınsağlığını iyi niyetle riske atmaya girer.

9 sene Allerji kliniklerinde görev aldım. Hekimlere İlaç ve Yeni Tedaviler konusunda eğitim verdim. Eşim ve kızım da çok ciddi allerjik semptomlar yaşıyor her defasında göğüs hastalıkları doktoruna oradan sevk ile allerjiye götürüyorum şunu kullan demiyorum haddim değil diyerek.

Sağlıklı günleriniz olsun.
    Arif Işık - Her Türlü Halı Kilim Travel

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla bende ilaç alerjisi de olduğundan nezle grip vb bir hastalık kaptığımda da ilaç içmiyorum kendim atlatıyorum. hatta ağrı kesici bile almıyorum. bünyeye ilaç çok girmediğinden zyrtec'in etkisi de ağır oluyor herhalde.
    Herkeste demekki farklı oluyor hocam..

Alıntı enesy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bilmişlik yapmak istemem fakat kayıtsız kalamadım.

Allerji basit bir hastalık gibi görünür ( aksırık tıksırık vs ) fakat çok ciddi sonuçları olan hatta ilaç allerjilerinde ölümle sonuçlanan bir hastalıktır. Allerji'yi yaşayan çeken bilir sadece.

Bunun çözüm tek ama tek çözüm yeri Allerji İmmünoloji Hekimidir. Burada Zyrtec , Fixdual , Allerinit vs vs paylaşım iyi niyetli olsa da sonuçları çok farklı şeyler doğurabilir.

Hatta iyi niyetle tavsiye edilen burun spreyleri dahi orta vadede iyi ihtimalle geniz eti ameliyatlarına götürebilir işi.

Bana Zyrtec iyi geldi onu tavsiye ederim dediğiniz adamın epilepsi ya da böbrek fonksiyonlarında farkında olmadığı bir hastalığı var ise keşke geniz akıntım kalsaydı bu hale gelmeseydim dedirtebilir.

İlaç ve tedavi konusunda tek tavsiye gidip yaklaşmından memnun kaldığınız doktor önerisi olabilir gerisi başkasınınsağlığını iyi niyetle riske atmaya girer.

9 sene Allerji kliniklerinde görev aldım. Hekimlere İlaç ve Yeni Tedaviler konusunda eğitim verdim. Eşim ve kızım da çok ciddi allerjik semptomlar yaşıyor her defasında göğüs hastalıkları doktoruna oradan sevk ile allerjiye götürüyorum şunu kullan demiyorum haddim değil diyerek.

Sağlıklı günleriniz olsun.

Öncelikle detaylı bilgilendirmeniz için teşekkür ederiz, engin tecrübelerinizi söylemeniz bizler için çok iyi oldu. Biz sadece bu durumu çeken arkadaşlar olarak aramızda fikir alışverişi yapıyoruz.

Ama tabi aramızda sizin gibi tecrübeli insanlar var ise tabiki de söyledikleri bizim için çok değerli oluyor.

Sonuç olarak sormak istediğim bir durum var bu illetten kurtulmanın bir yolu varmı, ve aşı tedavisi öneriyor musunuz ?

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkeste demekki farklı oluyor hocam..

Öncelikle detaylı bilgilendirmeniz için teşekkür ederiz, engin tecrübelerinizi söylemeniz bizler için çok iyi oldu. Biz sadece bu durumu çeken arkadaşlar olarak aramızda fikir alışverişi yapıyoruz.

Ama tabi aramızda sizin gibi tecrübeli insanlar var ise tabiki de söyledikleri bizim için çok değerli oluyor.

Sonuç olarak sormak istediğim bir durum var bu illetten kurtulmanın bir yolu varmı, ve aşı tedavisi öneriyor musunuz ?
    Açık ve net şekilde solunumsal sıkıntılarınız yok ise nefes alamayacak kadar ölüyorum sanacak kadar kötüleşmiyorsanız, ilaç kullandığınız zaman kabul edilebilir seviyede hapşırma aksırma burun akıntısı çekiyorsanız sadece aşı türevlerine gerek kalmaz muhtemelen. Ama artık hap yada inhaler astım ilaçları kullanmanıza rağmen günlük işlerinizi yapamayacak kadar kötüleşiyorsanız adres yine Allerji İmmünoloji Uzmanı. Aşı adı altındaki tedaviler "Monoklonal Antikor Tedavisi" daha çok solunumsal ağır semptomlar ya da cilt döküntülerinde kullanılıyor.
    Arif Işık - Her Türlü Halı Kilim Travel

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enesy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açık ve net şekilde solunumsal sıkıntılarınız yok ise nefes alamayacak kadar ölüyorum sanacak kadar kötüleşmiyorsanız, ilaç kullandığınız zaman kabul edilebilir seviyede hapşırma aksırma burun akıntısı çekiyorsanız sadece aşı türevlerine gerek kalmaz muhtemelen. Ama artık hap yada inhaler astım ilaçları kullanmanıza rağmen günlük işlerinizi yapamayacak kadar kötüleşiyorsanız adres yine Allerji İmmünoloji Uzmanı. Aşı adı altındaki tedaviler "Monoklonal Antikor Tedavisi" daha çok solunumsal ağır semptomlar ya da cilt döküntülerinde kullanılıyor.
    Bilgilieriniz için çok teşekkür ederiz.

Peki acil durumlar için doktor tavsiyeniz var mı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güncel diyelim, ne durumdayız arkadaşlar var mı alerjisi artan ?

Eriador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam öncelikle geçmiş olsun, hepimizin belli sorunları var ve burada çözüm arayıp fikir alışverişi yapıyoruz. Anladığım kadarı ile sizin durumunuz bir tık ileri seviye durumunda. Bence alanında uzman farklı doktorlara gidin yine sonuç aynı olursa bence çekinmeyin yeni nesil ameliyat şekilleri artık mikro cerrahi yöntem ile yapılıyor. Örnek verecek olursam babam bel fıtığı ameliyatı oldu, nokta kadar bir yerden doktor girdi fıtığı temizledi ertesi gün babamı yürüterek çıkardık hastaneden..

Hocam bilgiler için teşekkür ederiz. Aklımızda olsun genel olarak herkesi verdiği bilgiler burada çoğu arkadaşımıza yol gösteriyor teşekkür ederiz..

Aramıza hoş geldin hocam, aslında konuyu açarken bu hastalıktan çeken arkadaş olduğunu tahmin etmemiştim. Şimdi iyi ki açmışım hepimiz birbirimize yardım ediyoruz. Fikir alışverişi güzel oluyor.

Bu hapı ilk defa duydum fixdual zytrec tarzı bir şey mi kenisi..
    Hosbulduk , o dediginiz ilaclari daha once hic kullanmadim bilemiuyorum ama soyle aciklayabilirm , bizim burda ABD de bu ilac kimlikle satiliyor icinde 14 tane var her gun 1 tane . 2 haftada 1 bir kisiye yasal satisi serbest , dozu kuvvetli ama oda digerleri gibi belirli bi sure vicut alisinca etkisini azaltilar . ' clearetin D ' D yi ozellikle buyuk yazdim cunku sadece clearetin olarak satilan normal icin ama D li olani bizim gibi cekenler icin ozel alinan.
    ...::: Çirkin kadın yoktur , az Votka vardır derler... Geçiniz ! Çirkin kadın vardır, midesiz erkekte çoktur. Votkaya *** atip durmayalim onunda bir suçu yoktur :::...

Eriador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    " bi sure vicut alisinca etkisini azaltilar " , bir sure sonra vicut alisinca etkisi azaliyor olucakti , yazarkan hata yapmisim.
    ...::: Çirkin kadın yoktur , az Votka vardır derler... Geçiniz ! Çirkin kadın vardır, midesiz erkekte çoktur. Votkaya *** atip durmayalim onunda bir suçu yoktur :::...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eriador Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hosbulduk , o dediginiz ilaclari daha once hic kullanmadim bilemiuyorum ama soyle aciklayabilirm , bizim burda ABD de bu ilac kimlikle satiliyor icinde 14 tane var her gun 1 tane . 2 haftada 1 bir kisiye yasal satisi serbest , dozu kuvvetli ama oda digerleri gibi belirli bi sure vicut alisinca etkisini azaltilar . ' clearetin D ' D yi ozellikle buyuk yazdim cunku sadece clearetin olarak satilan normal icin ama D li olani bizim gibi cekenler icin ozel alinan.

Alıntı Eriador Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    " bi sure vicut alisinca etkisini azaltilar " , bir sure sonra vicut alisinca etkisi azaliyor olucakti , yazarkan hata yapmisim.
    Genel bilgiler için teşekkür ederiz hocam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güncel diyelim, ne durumdayız arkadaşlar var mı alerjisi artan ?
    arada aksırık geliyor gidiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arada aksırık geliyor gidiyor.
    Arada nefes darlığı yapıyor bende de

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güncel diyelim, nasılsınız arkadaşlar ?

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu aralar sesim kısıldı, ilaç-ağız fısfısı - strepsil vs ile bir süre iyileştim.

Şimdilerde akşamları sesim kısılıyor, boğazımda hafif kaşıntı oluyor.

Gündüzleri sorun yok, evde birşey tetikliyor muhtemelen.

Burun akıntısı hafif devam ediyor ama henüz göz kaşıntısı vs olmadı.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)

Bu Konudaki Etiketler