User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
50 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Donusum bmw m araclar

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seyfettin777 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevap basit, işlemiyorlar.
    Buraya araç getirip boşaltmak yasal değil ancak yakalanmadığında tespit de edilemiyor, aracın motoru vb parçalarına fatura kesilmiyor genelde kesilmezse Tüv'den hatır gönül bir tane muameleci bulup geçiriyorlar, motor no okunamazsa zaten hafif kusurla araç geçiyor...

Ya da bir yere fatura kestirip yedek parça gibi göstererek aracın ruhsatına yeni motoru tescil ettiriyorlar bu da 2. Seçenek.
    Bu iş hiç işletmemekten daha riskli sanırım. Faturayı kesen firmanın önce giriş yapması gerek. Onu nasıl hallediyorlar acaba.

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seyfettin777 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevap basit, işlemiyorlar.
    Buraya araç getirip boşaltmak yasal değil ancak yakalanmadığında tespit de edilemiyor, aracın motoru vb parçalarına fatura kesilmiyor genelde kesilmezse Tüv'den hatır gönül bir tane muameleci bulup geçiriyorlar, motor no okunamazsa zaten hafif kusurla araç geçiyor...

Ya da bir yere fatura kestirip yedek parça gibi göstererek aracın ruhsatına yeni motoru tescil ettiriyorlar bu da 2. Seçenek.
    ilanlarda benim gordugum donusumlerin hepsinde nal kadar "motor ruhsata islidir" yazdigi icin merak ettim. Gurcu'den Bulgar'dan arac getirip motor aktarmak tam legal degildir, olsa olsa yari legal olur, hatir gonul isleriyle
    öyle işte.

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @arda35
    Giriş çıkış nasıl yapıyorlar açıkçası bilmiyorum işin içinde olmadığım için ama VUK kapsamında ceza dosyalarına baktığım müvekkillerden anladığım kadarıyla ihbar olmadıkça yakalanmak biraz zor, ya da bazı esnaflar birbirleri arasında hayali ticaret yapıp vergilendirmeyi malın esas sahibine ödetiyor, bu şekilde sirkülasyona sokabiliyorlar.
    @d3n1s
    Evet çoğu öyle ne yazık ki. Yani şöyle düşünün a malının x bedeli var, bu bedel üzerinden Ötv+Kdv+Gümrük vergisi alınacak. Aynı malzemeyi yurtiçinde vergilendirilmiş haliyle x5 değere satıyorlarken sen bunları 1x-2x bedellerle alıp montaj dahil araca takıp satıyorsan orada bir durup düşünmek lazım, nasıl daha ucuza mal ettin?
    Faturalı olarak alıp takan adamın şahsi sorumluluğu olmasa da faturayı kesen bu tip işlerde sorun yaşayabilir, iş ki ortaya çıksın.

2. El araç piyasası, sıfır araç muhabbetleri nedeniyle devletin şu aşamada bu alanda yeteri kadar titiz çalışamadığını düşünüyorum ancak birileri bu işe uyanıp incelemeye başladığında sıkıntılı durumlar önlenemez bence. Neticede bu devlet Sibel Can'ın altından buzdolabı diye gümrükten girip sonrasında otomobil diye tescillendiği için G kasa Mercedes'ini aldı, kimseye acımazlar.

GökhanÖzkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimde çok merak ettiğim bir konu. Yapanların milyon milyon kendini katladığı borusanın getirdiğinden daha çok M otomobil olması düşündürücü

araba alıp proje yapıp binen adama lafım yok hobi ama bu işten ciğeri 5 para etmeyip köşeyi dönenler için bende bekliyorum ne zaman öpülecekler
    2014 - VW GOLF MK7 R 3K
    2002 - BMW X5 4.6is
    2005 - CITROEN C2 VTR

hobi instagram @thegarageoffical_

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Binek araç için motor gücü ve hacmi açsından aynı marka ait ve aynı çeşit yakıtı kullanılan motorlarda en fazla %20 güç ve hacim artışı yapılıyor diye biliyorum ama yarış aracı olarak gösterildiği zaman bu sınırlama kalkıyor ama her sene TÜV'e girmesi gerektiğini biliyorum. Yarış aracı olarak gösterildiği zamanda roll-cage vs isteyebilirler mi onu da bilmiyorum. Ama gördüğüm kadarıyla çoğu bmw lerin motoru ruhsata işlenmiyor bizim buralarda motor numarasına bakan yok zaten

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tayfun.O Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Binek araç için motor gücü ve hacmi açsından aynı marka ait ve aynı çeşit yakıtı kullanılan motorlarda en fazla %20 güç ve hacim artışı yapılıyor diye biliyorum ama yarış aracı olarak gösterildiği zaman bu sınırlama kalkıyor ama her sene TÜV'e girmesi gerektiğini biliyorum. Yarış aracı olarak gösterildiği zamanda roll-cage vs isteyebilirler mi onu da bilmiyorum. Ama gördüğüm kadarıyla çoğu bmw lerin motoru ruhsata işlenmiyor bizim buralarda motor numarasına bakan yok zaten
    Motor ruhsata işlenmese 2 yılda bir girdiği TÜV den nasıl vize alacak araç ? Motor no ya bakan yok tamam da, Sıralı 3 silindir v6 motoru görünce kaputta bu ne arkadaş aracın ruhsatında 320i ya da 316i yazıyor demezler mi ? Kıla tüye takılıyorlar o kadar bunu pas geçeceklerini hiç sanmıyorum.

Bu kadar masrafa girip dönüşüm yapıyorsan bi zahmet motoru da ruhsata işletmek lazım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    * Sıralı 6 silindir V6 motor olacaktı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motor ruhsata işlenmese 2 yılda bir girdiği TÜV den nasıl vize alacak araç ? Motor no ya bakan yok tamam da, Sıralı 3 silindir v6 motoru görünce kaputta bu ne arkadaş aracın ruhsatında 320i ya da 316i yazıyor demezler mi ? Kıla tüye takılıyorlar o kadar bunu pas geçeceklerini hiç sanmıyorum.

Bu kadar masrafa girip dönüşüm yapıyorsan bi zahmet motoru da ruhsata işletmek lazım.
    abi adam motorun markasına bakıyor 3.0 cc mi v6 mıymış diye bakmıyor bmw mi bmw diyip geçiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tayfun.O Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi adam motorun markasına bakıyor 3.0 cc mi v6 mıymış diye bakmıyor bmw mi bmw diyip geçiyor
    O zaman istediğin marka motoru araca koy, üstüne plastik koruma yı kendi markan olandan geçir bitti gitti mi ?

Bence büyük risk

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Şu sıra fiyatlardan ötürü bmw lerde inanılmaz restarasyon var herkes ucuza kıyıda köşede bulduğu kelepir sorunlu sıkıntılı özellikle e34,e36,e39,e60 çok kovalıyor ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman istediğin marka motoru araca koy, üstüne plastik koruma yı kendi markan olandan geçir bitti gitti mi ?

Bence büyük risk
    Eh evet? O anlamda bi ustalıkları bilgileri yok ki?

Anca şöyle, atıyorum günde 100 tane bi araçtan görüyorsa, kaputu açtığında "çok çok çok farklı" bir görüntü ile karşılaştığında "bu ne ya" diyebilir. Ancak yine de lan bu motor farklı, bu araba farklı, bilmemne diyebilecek bilgiye hiç bir muayene elemanının haiz olduğunu sanmıyorum.

Sonuçta, motoru boyayan, farklı renk hortumlar kullanan, filtre takan vesaire yapan, yani görüntüyü daha basit şekilde bile değiştirenler var. Bu da bir şeyler yapmış diye bakar geçer, ne anlayacak

Plastik korumayı geçir bitti gitti çok daha güzel bir yöntem hatta zaten Herkes benzer şekilde katalizatörü geçiriyor içi boş, dışarıdan var mı var

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eh evet? O anlamda bi ustalıkları bilgileri yok ki?

Anca şöyle, atıyorum günde 100 tane bi araçtan görüyorsa, kaputu açtığında "çok çok çok farklı" bir görüntü ile karşılaştığında "bu ne ya" diyebilir. Ancak yine de lan bu motor farklı, bu araba farklı, bilmemne diyebilecek bilgiye hiç bir muayene elemanının haiz olduğunu sanmıyorum.

Sonuçta, motoru boyayan, farklı renk hortumlar kullanan, filtre takan vesaire yapan, yani görüntüyü daha basit şekilde bile değiştirenler var. Bu da bir şeyler yapmış diye bakar geçer, ne anlayacak

Plastik korumayı geçir bitti gitti çok daha güzel bir yöntem hatta zaten Herkes benzer şekilde katalizatörü geçiriyor içi boş, dışarıdan var mı var
    mesela ben bir tüvtürk çalışanı olsam ve ben petrolhead biriyim. swap yapılmış bir bmw görsem gayet görmezden gelir motor no okunamadı yazar geçerim. çünkü en ufak arızada hem işlem süren uzuyor hem de bunun bir prim sistemi yok. eğer sistem hata bulana prim sistemiyle çalışsaydı hepsi elinde balata spreyiyle endoskop kamerayla bütün araçların motor numaralarını okurlardı.
    turbocuk istiyoruz

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı pirasa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mesela ben bir tüvtürk çalışanı olsam ve ben petrolhead biriyim. swap yapılmış bir bmw görsem gayet görmezden gelir motor no okunamadı yazar geçerim. çünkü en ufak arızada hem işlem süren uzuyor hem de bunun bir prim sistemi yok. eğer sistem hata bulana prim sistemiyle çalışsaydı hepsi elinde balata spreyiyle endoskop kamerayla bütün araçların motor numaralarını okurlardı.
    Hata bulana prim diye bir şey olmaz ki, zaten görev tanımları bu ama Ancak çoğu zaman çoğu şeyi sallamasyon geçiyorlar.
    Adam kaputu açıyor, 1sn bakıyor, geri kapatıyor.

Eski arabada xenonları söküp ampulü öylesine takıp giriyordum, aydınlatmıyor ulan yani, ampul yalan yanlış bi yerde

Motor no da okunamıyor tabi

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi yanlış anlama ama bence bu sistemde de başka sıkıntılar olur.
    Mesela hiç kazası, tıklaması dahi olmayan, sıfır alındığından beri sahibi olduğumuz tamamen yetkili servis bakımlı ve bixenon farlı araca dahi far yönü hatalı diye yazıyorlar, ma.lum herkesin araçta bunu hafif kusur diye yazdıkları gibi. Ya da bir zaman çok yaşanmıştı benzer olaylar, karbonfiber tavanlı araçların "ruhsatta çift renk olmaması" nedeniyle aracı muayenede bırakıyorlardı. Bununla ilgili dayımın bir arkadaşı E92 M3'ünü muayeneye sokamadığı için günlerce yetkili servisten mütalaa benzeri bir yazı bekledi, antetli kağıda Almanya'dan gelen cevap ve Borusan'ın üst yazısıyla adam Tüv'e gidince bu sefer de Almanya'dan gelen cevap yazısını yeminli notere çevirttir getir diye 2. sefer adamı muayenede bırakmışlardı da adam cinnet geçirmişti Tüv'de. Adam araç muayenesine avukatla gitti yani 3. seferinde böyle iş olur mu?

Şimdi bu işe bir prim-teşvik benzeri bir zımbırtı getirirlerse bunun arkasını kimse alamaz, iş yoğunlukları fazla olduğu için detaylı inceleme yapamamalarını bir nebze anlıyorum ama çoğu personelin teknik bilgisi ve donanımı da yok, araçtaki mevzuyu anlayamıyorlar, düzgün yorumlayamıyorlar. Biz zamanında Doblo'yu muayeneye götürdüğümüzde araç 5 kişilik ama arka koltuk kafalığı 2 tane diye muayeneden kalmıştık, halbuki koltuk desenine göre arkada 3 kişilik yer olduğu da anlaşılıyordu, Tofaş'ın panelvandan kendi açtığı Active Combi modellerinin koltukları 2 kafalıklıydı adama derdimizi anlatamamıştık. Herkese her araca saplarlar birçok araç muayeneden kalır neticede işin ucunda para var, öbür türlü bir muameleci vs bulsan bu sefer dönen rüşvetin miktarı artar. Belli başlı araçları muayeneden geçirmek ızdırap olur, örneğin egzoz sesi nedeniyle i20 N, Civic Type R gibi kanatlı araçlar, karbonfiber ekipmanlı görünüşte çift renk araçlar ve benzeri...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Trafik polisleri de kestikleri cezalardan komisyon alsın o zaman.
    Bu sefer gör curcunayı
    Okumadan imzalamam.....

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar ben keşke prim sistemi olsun demiyorum zaten, kim niye durduk yere başını ağrıtacak şekilde hata bulsun diyorum. ampül yanmıyor kusur, kemer toplamıyor kusur, ampul rengi farklı hafif kusur gibi basit olaylar harici tespit yapmayarak sorunsuz bir mesai geçirip evine gider olur biter. yoksa 100 araba geçiyorsa günde bunun yarısını biraz dikkatle muayeneden bırakabilirsin bundan bahsediyorum.
    turbocuk istiyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abia dam TÜV den geçiyor yolda giderken ne farı yanıyor ne bilmem nesi düzgün. Egsoz desen almış başını gitmiş. LED karşıdakini kör eder cinsten. Ne yani şimdi 2 yıl istediği gibi gezebiliyor bu adam. Bence Polise yetki verilmeli ve bariz görünür kusurlarda TÜVü iptal edebilmeli. Polis haklı çıkarsa vatandaş muayeneyi öder. Haksız çıkarsa ödemez.
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

neuras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Donör araba var ise yapması çok basit ve karlı. Yeni kasa 5 için konuşalım, 2milyona falan kasası temiz 520i alınabilir. Yurt dışındanda 60.000dolara temiz bir tane alınsa 1.6 milton falan ediyor.
    Toplamda 2 tane arabamız oldu birisi 520i, birisi m5 ve toplamda 4 milyon harcadık diyelim. Şimdi M5'i tamamen 520i'ye geçirseler, 520i'den çıkan çamurluk kaput, tesisat, koltuklar,tavan,şanzıman, motor...vs ölüsünün ölüsü 300k etse ve onuda işçiliğe yazsak. 4 milyona f90 m5 nerede var? Sıfır 520i parası

İşin illegal kısmı sanırım M3 - M4 - M5 olarak ülkeye giren araçlar benim bildiğim üzere 320i, 520i olarak çıkamaz. Muhtemelen o tarz araçlar son nefesini veriyorlar ülkede. Oradan bağlantısız biriside araba getiremez, getirse bile 2 yıl sonra çıkmadığında devlet hayırdır kardeşim nerede bu araba der? Oranın vatandaşı arabayla girse arabasız çıkabilir mi bilmiyorum?

Fatura işini sanırım kesebiliyor, ne olacak hurda motor girişi yapsa. Ardından hurda motora fatura keser geçer (rektefiye ettik düzelttik...vs)

Eğer devlet bu işin üstüne giderse zaten ruhsata işletenleri kimsenin ihbar etmesine gerek yok çünkü kendileri zaten işlettiği için kayıt altındalar. Bunu daha önce imar affında yapmışlardı, imar affı olacak diye herkes inşaata başladı ve sonrasında af için başvurdu. Af çıkmadığında ise kaçak yapıları kimsenin şikayet etmesine gerek kalmamıştı, herkes başvuru yaparak aslında kendi kendini şikayet etmişti.

Ruhsata işletmeyenler ise zaten direkt illegal onlara diyecek bir şey yok.

Ben bile 2 arabamı satsam, dönüşüm M makine alsam üstüne ciddi paramda kalıyor. Ama önceki yazılanlarda olduğu gibi bu iş bende patlar, M arabaya binelim derken M sporttan bile oluruz diye girişmiyorum

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler