User Tag List

Sayfa 9/9 İlkİlk ... 789
171 sonuçtan 153 ile 171 arası

Konu: Araba zevkiniz keyfiniz ne durumda ve elektrikli araç güzellemeleri

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    olm bunun adı bi tuhaf
    senin araba ne diye soranlara cevap verirken insan utanır ya
    Eymi diye telaffuz edince sıkıntı olmuyor

Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elektrikli AMİ güzelleme çarpılırsın.

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Millet yıllardır Saxo'ya biniyor üstelik

Ami Fransızca arkadaş demek.

Saxo'ya baktım sözlükte Fransızca bir karşılığı çıkmadı

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin amaca bu tamam ya tam yazlık işi terlik, şort, atlet devamke

Just a moment...
    olm sen nasıl bir adamsın lan. 5 dakikadır gülüyorum.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    olm sen nasıl bir adamsın lan. 5 dakikadır gülüyorum.
    Datça'da buna binilir moruk başka neye binecen yandan esen rüzgarla havalanır apışarası

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)

11 sene fransızca okudum yine de arkadaştan ziyade başka fonetik anlamlar çıkıyor.

Ama olsun sen yine de güzelleme elektrikli ami.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

hakkaten bak onda da çok hikaye vardı
    atlamışız

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Senin amaca bu tamam ya tam yazlık işi terlik, şort, atlet devamke

Just a moment...
    Ben zaten 200-300 km menzilli olsa bu tip mini yada micro bir şey istiyorum twizy tasarımı falan çok güzel ama bu tiplerin hepsinin menzili çok kısa 70 km falan ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    1907 de bir elektrik şarj istasyonu araçlar taksi …
    Daha Ford model t üretilmemiş bile …

Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Yakın tarihte de 1990 yılında Mercedes’in ürettiği 190e elektro vardır güzel araçtır 100km menzili vardı …

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En son tecrübemi aktarmak istedim. Cumartesi günü Hamburgdan EQE350+ kiraladım. Hava -3 derece ve kar vardı. Akşamına -10 derece de Kopenhag a yola çıktım. Aldığımda %86 şarjı vardı ilk şarj noktasına 120 km sonra gittiğimde 45 e düşmüştü saat akşam 10 da. Bütün koltuk ısıtmaları ve ısıtıcı full çalıştı yol boyunca ve şarj sırasında. 50 dakikada fulledi. Uyumaya devam ettik şarjdan çekip 3 saat yine full ısıtıcılar çalıştı uyandığımda 87 ye düşmüştü. Kolding e vardığımızda 55 lere gelmişti. Yolda hiç yavaş falan gitmedim. Almanya içerisinde 140 altına düşmedim Danimarka sınırını geçince de 130 110 sınır neyse o şekilde gittim. Koldingde şarj ettik Kopenhag a vardık. Kopenhag da heryerde şarj istasyonu var zaten. Çoğu yavaş ama yer bulunuyor. En fazla 10 dk aranıyorsun. Ptesi günü 87 ile yattık gece 3 de uyanıp Hamburga yola çıktık. Uçağa yetişmek için 140-150 gittim Kolding e geldiğimde 20 lere gelmişti. Hava hep -3/4 min hava sıcaklığındaydı. Kolding de hızlı şarj diye bir yere girdim . 1 tane vardı menzilim 75km diyordu bir sonraki 40km diyordu. Şarj edelim dedik. Tek hızlıyı polestar aldı. Onu bekleriz dedik 1 saatte fulledi g....t. Adam dedik acelemiz var uçağa yetişecez diye yok %100 olmadan kalkmam dedi. %98 olduğunda gösterdim hala bitmedi dedi. Neyse bitti gitti. Bi bağlandık 37kW ile şarj ediyordu. Hay ebene dedim 15dk şarj ettim bir sonraki şarj noktasına yola çıktım. Neyse orada 128kW ile hemen şarj ettim. Kar kıyamet hamburga alana vardım. Bıraktığımda %18 şarjla bıraktım. Toplam 4 günde 1130 km yol yaptım. Verdiğim şarj ücreti 44 eur. Sadece şarj kritik olacak diye bazı yerlerde dikkatli kullandım. Yoksa hep sınır neyse o şekilde kullandım ki ilk alıp otobana çıktığımda ve dönerken yerde kar yokken Almanya sınırlarına girince bayaa bayaa sıkıştırdım aleti, nasıl diye. Otomobilden çok memnun kaldım hatta aşık oldum diyebilirim.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En son tecrübemi aktarmak istedim. Cumartesi günü Hamburgdan EQE350+ kiraladım. Hava -3 derece ve kar vardı. Akşamına -10 derece de Kopenhag a yola çıktım. Aldığımda %86 şarjı vardı ilk şarj noktasına 120 km sonra gittiğimde 45 e düşmüştü saat akşam 10 da. Bütün koltuk ısıtmaları ve ısıtıcı full çalıştı yol boyunca ve şarj sırasında. 50 dakikada fulledi. Uyumaya devam ettik şarjdan çekip 3 saat yine full ısıtıcılar çalıştı uyandığımda 87 ye düşmüştü. Kolding e vardığımızda 55 lere gelmişti. Yolda hiç yavaş falan gitmedim. Almanya içerisinde 140 altına düşmedim Danimarka sınırını geçince de 130 110 sınır neyse o şekilde gittim. Koldingde şarj ettik Kopenhag a vardık. Kopenhag da heryerde şarj istasyonu var zaten. Çoğu yavaş ama yer bulunuyor. En fazla 10 dk aranıyorsun. Ptesi günü 87 ile yattık gece 3 de uyanıp Hamburga yola çıktık. Uçağa yetişmek için 140-150 gittim Kolding e geldiğimde 20 lere gelmişti. Hava hep -3/4 min hava sıcaklığındaydı. Kolding de hızlı şarj diye bir yere girdim . 1 tane vardı menzilim 75km diyordu bir sonraki 40km diyordu. Şarj edelim dedik. Tek hızlıyı polestar aldı. Onu bekleriz dedik 1 saatte fulledi g....t. Adam dedik acelemiz var uçağa yetişecez diye yok %100 olmadan kalkmam dedi. %98 olduğunda gösterdim hala bitmedi dedi. Neyse bitti gitti. Bi bağlandık 37kW ile şarj ediyordu. Hay ebene dedim 15dk şarj ettim bir sonraki şarj noktasına yola çıktım. Neyse orada 128kW ile hemen şarj ettim. Kar kıyamet hamburga alana vardım. Bıraktığımda %18 şarjla bıraktım. Toplam 4 günde 1130 km yol yaptım. Verdiğim şarj ücreti 44 eur. Sadece şarj kritik olacak diye bazı yerlerde dikkatli kullandım. Yoksa hep sınır neyse o şekilde kullandım ki ilk alıp otobana çıktığımda ve dönerken yerde kar yokken Almanya sınırlarına girince bayaa bayaa sıkıştırdım aleti, nasıl diye. Otomobilden çok memnun kaldım hatta aşık oldum diyebilirim.
    Çok alakasız olacak ama aldığından eksik şarj ile bırakırsan eğer fark alıyorlar mı?

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    km'de 1.22 liraya avrupada araç kullanma keyfi. muhteşem bence

1.22 lira
    turbocuk istiyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı brv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok alakasız olacak ama aldığından eksik şarj ile bırakırsan eğer fark alıyorlar mı?

tesadüf bende Hamburg'da Hanomag Komatsu tedarikçisiyim sık sık gidiyorum gittiğimde Adana direk uçuşu var diye Düsseldorf'a inip 2-2.5 saat Hamburga sürüyorum genelde,
    en son gittiğimde Sixt sadece elektrikli araçları için geçerli olmak üzere geri geldiğinde ''Return without regarching'' yazıyordu elektrikli araçları için ama şansımıza hiç elektrikli aracı yoktu deneyimleyemedim.

mantıken boş geri teslim ederek yaptığınız yolu dahada ucuza getirmiş oluyorsunuz dahada avantajlı hale geliyor.

sinisa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elektrikli araç sahiplerine bir şey sormak istiyorum, aracı bir hafta-10 gün yatırdığınızda şarjı kendi kendine çok fazla düşüyor mu?
    Ev şarj için müsait değil maalesef o yüzden bu 80-100km menzilli araçları kullanmadığımızda şarjı bitmiş olarak karşılaşmayız değil mi?

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sinisa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elektrikli araç sahiplerine bir şey sormak istiyorum, aracı bir hafta-10 gün yatırdığınızda şarjı kendi kendine çok fazla düşüyor mu?
    Ev şarj için müsait değil maalesef o yüzden bu 80-100km menzilli araçları kullanmadığımızda şarjı bitmiş olarak karşılaşmayız değil mi?
    Omru kutup basi sok/tak akuyu sarja bagli gecmis biri olarak;
    Sicak hava ve kapalida megane, 500e ac sarj’da daha uzun surede sabit kaliyor, tesla guvenlik modunda %2 kaybediyor, guvenlik modu kapali olsa bile artik uygulamadan kameralara ulasilabiliyor, tehlike algilarsa kapali dahi olsa kayit aliyor.
    Dc sarjda %100 dolduruldugunda cihaza bagli olarak tam olarak %100u hedefleyiyorlar oyuzden %98e dusebiliyor.

Togg’larda 2 kisiden duydugum, kucuk normal starter araba akusu bitiyormus,
    Togg gelip takviye ile 12v akuye mars bastiriyormus, arac sahibinin soyledigi kendiniz takviye yapip calistirin aonra cikip dolasinki aku dolsun.
    Arastirmadim ama digerleri inverter gibi bisey ile ana bataryadan ufak akuyu besliyot olabilir. Ana batarya bitik beklemeden butur durum yasayan togg disinda duymadim.

Benim tecrube ettigim ayni sure yatmis benzinlide aku biter ama elektirillide o surede tum sarji kaybetmez.
    Benzinlide uzun yatmalarda calistirinca cikip galamak gerek rolantide yeteri sarj olmuyor, elektiriklide yari batarya kalmis ola bile sarja takma ihtiyaci olmadan oturup klima vs kullanabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yok hayır o sixt in pazarlama taktiğiymiş . Ben Europecar a kiralamadan önce sordum minimum %80 ile bırakmak zorundasınız diye mail attılar ama Sixt te menzil 750km idi üstüne her km için fark ödüyordun. Europecar da 900 km menzil verdiler + her ekstra km Sixt den daha ucuzdu. Sixt te EQS vardı. EQS bizi bozar alışmadık kıçta don durmaz dedim EQE için rezervasyon yaptım. Alana gelmeden önce yakın bir yerde durur şarj eder veririm diye düşündüm. 5i cumartesi alana indim Europecar a gittim. Sordum ne kadar şarjla bırakmam gerekiyor diye. Şarj etmenize gerek yok %0 la bırakmadığınız sürece sorun yok biz zaten burada alanda şarj ediyoruz dedi. Sonra sorun olmasın böyle bir mail geldi dedim. Yok sorun değil yanlış bilgi dedi. Gerçekten de şarj için bir ücret almadılar. Sadece yaptığım ekstra km için km başı standart ücreti kestiler toplamda 39 Eur.
    IN BOOST WE TRUST

kado - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eqe'nin tek kötü yanı arka görüş neredeyse yok, cam ufacık.
    ‎kızlar uzadıkça çirkinleşiyor; kız dediğin 1.60 - 1.75 olacak. 1.85 kız mı olur ya. he bu arada 1.45 de olmaz, o ne lan öle iddaa oranı gibi..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kado Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eqe'nin tek kötü yanı arka görüş neredeyse yok, cam ufacık.
    Evet o kısmı biraz can sıkıcı. Her güzelin bir kusuru vardır. Baktığın zaman dünyanın en güzel kadını da olsan en sonunda tuvalete sıçıyorsun.
    Haa bir de arka koltukları yatmak için uygun değil. Hanım arkada yatiim dedi koltuklar açılı olduğu için rahat edemedi.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Dağ başında karavanda nerden aklıma geldi girip bakıyım dedim …

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler