User Tag List

Sayfa 6/12 İlkİlk ... 45678 ... SonSon
216 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: İstanbul Park Tahliye Kararı

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Thracian Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstanbul Park’ta ihale Acılır mı, TOSFED’in Girme şansı olur mu? - Ekonomim.

Birkaç detayda bu linkte var.

Evet faydalı şeyler yapmış olabilirler. Temelde kiralanan şeyin süresinin bitiminde teslim etmesi gerekiyor.

Yeni gelenin 1 ay içinde neye imza attırması gerektiği onun imtiyazında değil. İntercity neden çıkmadığını net bir şekilde açıklayamıyor.

Ama temelde iktidar gücü olmadan bunu yapmaları mümkün değil.
    aksi takdirde (herne kadar yanlışda bulsam) V.A gözaltına alıp, günlük 100.000.000TL'lik cezalar kesip tahsilatı için firma mallarına haciz koysalar (git dava aç kazandığında bakarız diyerek) hiç kimse orada kalamaz.
    Vahap Munyar ın kendi köşesinde aşağıdaki alıntıladığım kısımlara yer vermesi şaşırttı beni açıkçası.

İstanbul Park, 300 futbol sahası büyüklüğünde bir alana sahip. İlk yıllardaki her organizasyonda sporcular İstanbul Park’a hayranlıklarını dile getirirdi. Bu tesis kiracı şirket tarafından çoğunlukla park ve lojistik üs olarak kullanıyor. Üstelik kirası çok düşük kaldı.
    Kira netice de bir sözleşme ile belirlenmiştir, bu sözleşme esnasında kira için gerekli bir madde konulabilirdi, sözleşmeyi 2 taraf da kabul etmiş imza atmış neticede.

[IMG]Kiracı şirket, İstanbul Park’ı ikinci el oto satışı için kurulan açık oto pazarı gibi kullandı. Ayrıca, ülkemizin yerli ve milli otomobili TOGG’un rakibi Tesla’nın da satış öncesi geçici park ve teslimi için kullanılıyor. Oysa TOGG için kullanılabilirdi.[/IMG]

Bunu inanılmaz manasız buldum, adam kiralamış kira sözleşmesinde eğer bu duruma engel bir şey yok ise, kalkıp tesla yerine togg olabilirdi gibi bir şey söylemek nerden baksan manasız.

Türk bayrağını dünyanın dört bir yanında göndere çektirmiş sporcularımız İstanbul Park’ta antrenman yapamıyor. Ayhancan Güven, Cem Bölükbaşı, Ali Türkkan başta olmak üzere onlarca sporcumuz İstanbul Park’ta bir tur dahi atmış değil.
    Bu da garip mesela, adamlar pist günü ve open pist yapıyorlar. Millet günlük bindiği arabayla piste çıkıyor 1-2-3 seans saıtn alıp.

Böyle bir talepleri olmuş ve red mi edilmişler antrenman yapmak için çok muğlak ifadeler bunlar.

Diğer taraftan sözleşmesi biten bir yeri tahliye etmem kısmını da anlamış değilim tabi.

En azından kendi adıma v weekend lere katılarak çok güzel zamanlar geçirdim, bunların devam etmesi güzel olurdu.

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki şimdi TOSFED ne yapıyor??? hiç bir şey, dragcılar driftciler kafalarına göre takılıyor, rallici kankaları sponsor söğüşleyecek olmasa ralli bile yapmazlar, resmi drag yok, pist yok, çalışma yok... çok yanlış yerlerden çok yanlış şeyler bekliyoruz...halk günlerini TOSFED ile devlet beraber sübvanse etmeli, ederler mi bir düşünün? onların düüşünmediğini işletmeciden neden bekliyoruz hatta suçluyoruz?
    Abi, benim fikirlerimin birçoğu sizle aynı. Belli ki düşüncelerine ve eylemlerine tamamen karşı olduğumuz ekipte belli ama bir kullanıcı olarak eleştirilecek yorumları yapmalıyız ki; geliştirmeler olsun, son kullanıcı olarak bizler de daha memnun kalalım.

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    nedir bu biz hizmet yaptık sömürüsü, yaptıysan yaptın. kanun her şeyden üstündür. çık dışarda konuş.
    turbocuk istiyoruz

EnesAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İhale yapıldı hala tek bir adım atılmadı

Su an Intercıtyde olsaydı mayıs hazıran da yapılmıs halk gunlerınde surelerımızı fotograflarımızı paylasıyorduk

W Weekend ıcın gun sayıyorduk..
    at gozluklerını bıraz cıkarmak gerek oldugunu dusunuyorum

Hızmet veren emek veren ınsanları gormek gereklı
    Bu iş 6 haziran, sonrası bayram denir, sonra el değiştirmesi nedeniyle hazırlık filan derken kış gelir. bu sene yalan olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hizmetler yapıldı,yapanların ellerine sağlık,tabii biz olayları yazılanlar kadar biliyoruz,ama intercity gibi büyük firmaya bu hareket bence yakışmıyor,yakışanı pisti yeni sahibine teslim etmesi idi bence,ha yeni sahibi getirir yada getiremez f1'i getiremezse ihale açılır,intercity katılır kazanır geri döner diye düşündüm

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MURAT_HLX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hizmetler yapıldı,yapanların ellerine sağlık,tabii biz olayları yazılanlar kadar biliyoruz,ama intercity gibi büyük firmaya bu hareket bence yakışmıyor,yakışanı pisti yeni sahibine teslim etmesi idi bence,ha yeni sahibi getirir yada getiremez f1'i getiremezse ihale açılır,intercity katılır kazanır geri döner diye düşündüm
    Haklısın fakat burada şöyle bir durum var; F1 i getirtme şansı konuldu ve getiremeyecekler. Adamlar getiremeyeceklerine rağmen şartı kabul edip pisti almaya çalıştı. Intercity de F1 i getiremeyeceklerini bildikleri için olması gerektiği gibi şartları kabul edemedi. Onlar Intercity i çıkartmaya çalışıyor, Intercity de diyorki sen haksız olarak bu şartı kabul edip beni çıkartmanın peşindesin. Kazanır geri döner diyorsunuzda oradaki kendilerine ait her şeyi oradan çıkarıp geri döndürmenin mali boyutları büyük ihtimal abzurttur.

Intercity i savunmuyorum kesinlikle ama saçma sapan bir ihale şartı var yani, bu ülkede yalan söyleyenide pek cezalandırmadıkları için ben Intercity nin yaptığını mantıklı buluyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mantıklı tarafı nedir ? arabanın muayenesini vergisini 1 gün bile geç yatırsan Gecikme zammını ödemeyi kabul etmiyormusun ? Devletr millete ait bi yeri nasıl kendi mülkleri gibi sahiplenirde çıkmam diyebilirler bu gücü
    Kimden alıyolar bunları kim kolluyor ? Diğer tarafta yarışı getiremesem bile cezasını öderim Yinede orası benim olsun
    Diyen bi Taraf var eski kiracı orası hakkında nasıl söz sahibi olabiliyor ? İhaleyi kazanan firma neden eli kolu bağlı hiç bi adım atmıyo ?

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 34mhf68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mantıklı tarafı nedir ? arabanın muayenesini vergisini 1 gün bile geç yatırsan Gecikme zammını ödemeyi kabul etmiyormusun ? Devletr millete ait bi yeri nasıl kendi mülkleri gibi sahiplenirde çıkmam diyebilirler bu gücü
    Kimden alıyolar bunları kim kolluyor ? Diğer tarafta yarışı getiremesem bile cezasını öderim Yinede orası benim olsun
    Diyen bi Taraf var eski kiracı orası hakkında nasıl söz sahibi olabiliyor ? İhaleyi kazanan firma neden eli kolu bağlı hiç bi adım atmıyo ?
    Ankara Belediyesi henüz ANKAPARK'ın devrini alamadı onunla kıyaslayabilirsiniz...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    adamlar mafya gibi devlet malına çökmüş resmen. bir de bunu savunanlar var pes.
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben şu açıdan bakıyorum TR ŞARTLARINDA

Intercity orayı bi boşaltırsa sittin sene daha kimse ilgilenmez orayla, Çernobil gibi belgesellerde izleriz ancak

Bence kalsınlar

OrcunInce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben şahsım adına hem ekmeğini yedim hem de daha sonrasında çok güzel zamanlar geçirdim. Bir daha bu kadar güzel zaman geçirebileceğimizden de fazlasıyla şüpheliyim, keza gelecek olan firmanın bizimle ilgili tek bir fikri tek bir planı yok.
    Sokaklardan çok fazla adamı piste ithal ettiğinizden de hiç şüphem yok, çalışırken de bunu gözümle gördüm. Ne diyeyim, hayırlısı neyse o olsun.
    Megane 3 RS / 2.17 @İstanbulPark
    Golf 8R / 48.40 @Körfez
    Fiesta ST MK8 / 2.23 @İstanbulPark

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İntercityden önce burası çürüdümü ? Neden onlar gidince burası terkedilsin
    Ben bakıyorum Pistte yabancı plakalı arabalar gazlıyolar sanırım özel bir etkinlik gibi bişey
    Sürekli oluyor sürekli bi yabancı plakalı Ferrari porscheler orda İhaleye giren firma oraya bakamayacak kirasını elektriğini ödeyemeyecek olsa girmez heralde
    intercity den önce neler olduğunu gerçekten biliyor musun? neredeyse 20 sene öncesinden bahsediyoruz, senede 1 formula1 yarışı, wtcc ve de 1-2 yarış daha, 300 gün bekçilerle çekirdek çitleme... gerçekten de AVM ve konut alanı için açılan ihaleyle halk günlerinin yapılacağını zanneden bir grup... ihaleyi alan firma bu amaçla girdi, size iyi uykular...

TechTurkey ef186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    144 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben bakıyorum Pistte yabancı plakalı arabalar gazlıyolar sanırım özel bir etkinlik gibi bişey
    Sürekli oluyor sürekli bi yabancı plakalı Ferrari porscheler orda İhaleye giren firma oraya bakamayacak kirasını elektriğini ödeyemeyecek olsa girmez heralde
    Güzel kardeşim senin derdin farklı anlaşılan, intercity ile ilgili ticari problemlerin var ve bunu burda intikam amaçlı kullanıyorsun net, internet aramalarında görünsün diye burda saçma sapan yazıyorsun. Bence bir bilgin varsa paylaş fikirlerin sana kalsın…
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ef186 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel kardeşim senin derdin farklı anlaşılan, intercity ile ilgili ticari problemlerin var ve bunu burda intikam amaçlı kullanıyorsun net, internet aramalarında görünsün diye burda saçma sapan yazıyorsun. Bence bir bilgin varsa paylaş fikirlerin sana kalsın…
    İşin ticari kısmını bırakırsak, senin ve ekibin emeği çok. Özellikle etkinliklerde ben çok keyif aldım her daim. Böyle organizasyonları yapmak 14 kişiyi halı saha da toplamaya benzemez, bazı arkadaşlar bu konuda haksızlık etmiş. Ülkede tem / e5 kenarında milletin kendi arasında yaptığı buluşmaları çok daha güzel kaliteli bir ortamda bedavaya sununca insanlar da haliyle nankörlük oluyor. Ama ben gibi müteşekkir olan bir kitle de her daim var.

Benim basından ve forumdan takip ettiğim kadarıyla biten bir sözleşme ve net bir tahliye tarihi var. Bu konuyu nasıl izah ediyor intercity ?
    Muhtemelen bu bilgiyi kapalı kapılar ardında alınan kararlar neticesinde forum ya da sosyal medya da paylaşılmayacaktır ama dışarıdan görünen manzara bu noktada çok hoş değil.

Kullanım hakkı olmayan bir yeri işgal ediyor durumu var. O ölçekte bir operasyonu kalkıp ev taşır gibi 1 günde taşımak elbette imkansız ama büyük bir kurum bu tarihleri atlamadan öncesinde bunun planını yapmıştır diye düşünüyorum.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    intercity den önce pist ile tanışma fırsatı bulamamıştık açıkcası ihale alınır alınmaz ilk pist gününde çıkmıştım ben 2013 yılında burdan birçok arkadaşta aynı şekilde her dönem aktivitelere katıldık daha ne olsun

öncesinde böyle bir girişm yoktu f1 den sonra atıl duruyordu

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

TechTurkey ef186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    144 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    https://www.patronlardunyasi.com/int...peskes-cekildi

Buyurun arkadaşlar atıp tutan bilmeden yazıp çizenler okuyun evrakları inceleyin anlayın nedir bize yapılan haksızlıklar.
    Tesisi an itibariyle Formula İstanbul Yatırım A.Ş ye devraldığımızdan daha da kusursuz bir biçimde teslim ettik.

Ölmezde sağ kalırsak 10 sene sonra karşılaştırırız kiralama dönemlerini.
    Konu ef186 tarafından (29-05-2024 Saat 17:29 ) değiştirilmiştir.
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

fatihob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Evde kirada oturuyorum. İlk girerken kira sözleşmesi imzaladık, aksi belirtilmedikçe her yıl kontrat kendini yeniliyor. Eğer ben çıkıcaksam evden bir kaç ay önceden haber veriyorumki, ev sahibi plan yapsın veya ilan versin.
    10 seneliğine pist kiraya verilmiş, pistin kira süresi bitmeden en az 6ay belki 1 sene önce tekrar ihaleye açılması gerekmiyor mu? Kiracı yeni haleyi alamazsa çıkacağını bilir, alırsa sonraki 10 sene için planını yapar.

Neyse öyle yada böyle pist boşaltılmış, teslim edilmiş. Umarım pist pist olarak kalmaya, üstünde etkinlikler yapılmaya devam eder.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fatihob Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evde kirada oturuyorum. İlk girerken kira sözleşmesi imzaladık, aksi belirtilmedikçe her yıl kontrat kendini yeniliyor. Eğer ben çıkıcaksam evden bir kaç ay önceden haber veriyorumki, ev sahibi plan yapsın veya ilan versin.
    10 seneliğine pist kiraya verilmiş, pistin kira süresi bitmeden en az 6ay belki 1 sene önce tekrar ihaleye açılması gerekmiyor mu? Kiracı yeni haleyi alamazsa çıkacağını bilir, alırsa sonraki 10 sene için planını yapar.

Neyse öyle yada böyle pist boşaltılmış, teslim edilmiş. Umarım pist pist olarak kalmaya, üstünde etkinlikler yapılmaya devam eder.
    bütün futbol stadyumları devletten kiralıktır, devlet hiç bir zaman BJK ye sen çık ordan seneye GS oynayacak demez, diyemez demiyorum, demez... kirası belirlenir ödenir, Buğra'nın attığı link çok önemli, size resmi çıkarma tebliği gelmezse kontrat devam eder, zaten İntercity orada alt yüklenici değil, alt yüklenicinin taşeronu gibi olmuş yani arada bir kurum daha var... netice itibariyle sapla samanı karıştırmayalım, bazı arkadaşlar Intercity biran önce çıksın ki halk günleri artsın piste girelim derdindeler ama ihaleyi alan firma yapacağı AVM ve konutların derdinde onun bile farkında değiller...

FatihR. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbulpark işgalden kurtuldu paylaşımı yapıyorlar. Bana gerçekten komik ve cahilce geliyor bu paylaşımlar. Umarım aksi çıkar ama bence hiç yarış olmayacak f1'de gelmeyecek. Takvime girmek isteyen bir sürü ülke var. Keşke gelse. İlk yarış ve pandemideki hariç tüm yarışları izledim istanbulparkta. 2026 için takvime girmesi zor gibi geliyor bana.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler