User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 19 arasý

Konu: TRK Þile Rallisi Incar Videomuz

Tugral - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    40
    Þehir
    Antalya
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

TRK Þile Rallisi Incar Videomuz

Yorucu, uzun ve keyifli bir yarýþ oldu. Bir adet kazamýz olmasýna raðmen kategorimizdeki 11 arabadan 2. olarak yarýþý bitirdik. Kaza videomuzda birazdan yüklenecek
    -Sparco 1. Geçiþ -

-Sparco 2. Geçiþ -
    Dört tekerlekle uçar gider kelebek gibi
    Otobanlarda açar renk renktir çiçek gibi
    Güzel havada var mý onunla gezmek gibi
    Ayaðý yerden kesen güzellik otomobil

Yaþ
    40
    Þehir
    Antalya
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teke - 1 (Sað virajý alamayýp arýða uçuyoruz ama neyseki dönebiliyoruz. )
    (video birazdan)

Teke - 2. Geçiþ

Teke -3. Geçiþ (Etabýn sonlarýna doðru þarjýmýz bittiði için kayýt kesiliyor)

Yaþ
    40
    Þehir
    Antalya
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ralliye gittiðinizde size brifing veriyorlar. Bu brifingde bize kurallar kitabý okuyup okumadýðýmýzdan bahsettiler, kurallara uygun davranmamýzdan sözettiler. Biz bu kurallarý sonuna kadar okuduk. Kurallar kitabýna göre 3 aydýr araba yapýyoruz ve buradan okuyucularla da paylaþýyorum. Kayýt formunu erkenden eksiksiz doldurup, paramý yatýran ender yarýþmacýlardaným. Anlayacaðýnýz yarýþacaðým bu organizasyona ve federasyona aþýrý önem verip, titiz davrandým. Ýlk yarýþým olduðu için de deðil. Her zaman bu þekilde düþünen bir kafa yapýsýna sahibiz Kadir de bende. Kimseye yük olmadan kuralýna göre yapabilelim diye yýrtýndýk aylardýr. Kurallar kitabýnýn yetersizliðinden, döküman eksikliðinden yakýndýk. Bunlarýn düzeltilmesi gerektiðini, sporun daha rahat yapýlabilmesi için daha rahat döküman bulabilmekten bahsettik. Hatta ben bu blogu sýrf bu yüzden açtým ve geliþtirmeye uðraþýyorum. Asla ama asla sýrf dalga olsun diye birþey yazmadýk. Eleþtirip , iyileþmesi için elimizden geleni yaptýk. Anlayacaðýnýz bu otomobillerle doðduðum günden haþýr neþir olan ben Türkiyede bir gram ilerleyememiþ bu sporun dýþarýdan nasýl göründüðünü ve benim bu iþte hevesimin ve çevremin olmasa nasýl zorlanýlacaðýndan, kýsaca bu sporun bunca yýldýr ülkemizde neden ilerleyemediðinin küçük bir bölümünü eleþtirdim sadece. Sonucunda “Geveze Osman” olarak nitelendirildim. Gel gelelim benim bunca yarýþmaya girerken yaptýðým özeni, o ana kadar mükemmel bir organizasyon gerçekleþtiren 34Spor ekibi tabiri caizse batýrdý benim için. Ýlk yarýþýmda gayet stratejik bir þekilde izlediðimiz yolda, 2. olup. Büyük bir hevesle gittiðimiz podyumda sýramýzý bekledik dakikalarca. Önemli bir durum arkadaþlar. Aylarýn emeði var, sinir stres, özen, uðraþ, para harca. Yarýþýrken biircok talihsizlik yaþa ve ilk yarýþýnda bütün bunlara raðmen 2. ol ve sýran geldiðinde Vedat Bostancý’dan ödül almayý beklerken , eliyle yaylan iþareti ve “Antalyadan katýlan arkadaþlarýmýza da geldikleri için teþekkürler” dedi biz arabadan inip kupamýzý almaya hazýrlanýrken. Bir þaþkýnlýkla arabaya geri binip yürüdük, Kadirle bir birimize bakýyorduk, kafamýzda anlamsýzca sorular. Cezamý yedik noldu vs… Gidip bir bilen büyüðümüze yanaþtýk, durum böyle böyle anlattýk. Hakeme gidip sorduk kapalý parkta. Sonra yarýþmacý iliþkilerinden bir bayan aradý beni. Beni arayabilmesinin yegane nedenide kayýt formunu eksiksiz doldurmuþ olmam! . Bir karýþýklýk olduðunu ve kupalarýmýzý adresimize kargolayacaðýný söyledi. Teþekkür edip kupayý þimdi almak istediðimi belirttim. Arayacaðým diyip kapattý. Bir süre sonra arayýp Vedat Bey’in bize kupalarý olmasý gerektiði þekilde verilmesi gerektiðini söylediðini belirtti. Bende kendilerinin kupalarý olmasý gerektiði þekilde zaten vermediðini, en azýndan antalyaya ilk yarýþýmýzda elimiz boþ dönmek istemediðimizi ve kupamýzý park alanýnda alýp bir an önce bu hayal kýrýklýðýyla gitmek itediðimizi belirtince “peki” dedi. Kupalarýmýz geldiðinde benim kupam sandýðým þey kýrýktý. Koþarken düþürdüðünü söyledi. Kupalarý alýp arkamý döndüm ve yürüdüm. Kupanýn üstüne baktýðýmda ise benim kupamada Kategori 1 birincisi, Kadirde ise Kategori 1 ikincisi yazýyordu. Anlayacaðýnýz kupam kýrýlmamýþ, kýrýk olan kupa bana verilmiþ sadece… Yazýk… En azýndan Vedat Bostancýnýn arayýp özürdilemesini beklerdim. Kupa içinmi yarýþýyoruz? Hayýr ama özen gösterilmesini hakediyoruz sadece…

Yaþ
    40
    Þehir
    Antalya
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ýlk etap, ilk start, 5.Dk yarýþ dýþý kalýyoruz ama kendimiz dönebiliyoruz ve yarýþý bitiriyoruz.

altugkocer - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    36
    Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Akþamý beklemeden ofiste sessiz þekilde izledim videolarý izlerken bile keyif aldým. Yazýnýzý okuduktan sonra da vay anasýný arkadaþ dedim. Tamam ülkemizde bu sektör geliþmemiþ ama kupa olayý cidden çok amatörce olmuþ. Emeðe saygýsýzlýk resmen. Her neyse tekrardan tebrikler

MertSerhanÖ. - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    31
    Þehir
    ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tebrikl ederim.Ancak teke 1 de çok talihsiz bir kaza olmuþ.Büyük þanssýzlýk.Geçmiþ olsun.
    Sizin Maymun Olmanýza Darwin de Þaþkýn.

Belly Detail

Oznsrl - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    32
    Þehir
    Ýstanbul Maltepe
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tebrikler keyif aldým izlerken co pilot abide çok iyi renk katmýþ videoya

1 2 3 virajýn derinliði heralde ama cetvelle 20 30 40 lar ne demek oluyor

Karakuþ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    33
    Þehir
    Eskiþehir - Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sizden önce geçen araçlarýn amiyane tabirle yolu 'kazýmasý' size kaza yaptýrmýþ, geçmiþ olsun. Hiç Yarýþmadým ama yeterince bu camia'nýn içinde bulundum. Maalesef amatör'e destek çok az. Ve daha neleeer var neler... Bu konuda da geçmiþ olsun. Baþarýlar dilerim.
    Real Cars, Real Roads.

Low-Rider - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    38
    Þehir
    Ýstanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Tebrikler Tuðral, baya uðraþtýn bu iþi yapabilmek için ama baþardýn sonunda.

Daha iyi imkanlarla, daha baþarýlý günlerin olur inþallah.

Yaþ
    28
    Þehir
    Isparta
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi hayalimi yaþýyorsun, Baþarýlarýnýn Devamýný Diliyorum
    Kýsa bir sorum var, Araçlar motor modifiyesi geçirirken belli bir hp sýnýrý varmý varsa ne ye göre belirleniyor hep merak etmiþimdir

mirafiori - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    39
    Þehir
    istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle tebrik ediyorum güzel yarýþ çýkarttýný ve tanýþma fýrsatý bulduk Bir kaç þey daha sonra vazgeçtim sildim baþkalarý alýnmasýn diye özetle yürekten tebrik ederim

Yaþ
    40
    Þehir
    Antalya
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaþlar hepinize tek tek teþekkür ederim. Benim için önemli bir gündü, sonuna kadarda eðlenmeye gelmiþtik ve derecemizide aldýk. Yarýþ alanýnda ve öncesinde çok iddialý arkadaþlarýmýz vardý, ama mekanik spor böyle iþte. önümüzde 2 takla vardý. Son Sparco 3 etabýnda temkinli gidelim demiþtik, ne oldu nasýl olduysa gaza gelip önümüzdeki palioyu yakalayýnca iþi þova dönüþtürdük resmen. Ama gopronun þarjý bittiði için en keyifli etabýmýzý ve muhabbetlerimizi kaydedemedik. Bir sonraki yarýþa yedek batarya alýcaz artýk

BthnKrkt - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    32
    Þehir
    Kurtköy-Ýst/ Ladik-Samsun
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sparco 1-2 gecýslerýný agacdere cýkýsýndaki V virajda izledim. Kupa olayýnýz buyuk sanssýzlýk olmus. Offroad sampýyonasýnda yarýsmýs, yarýsýyor biri olarak bu tür aksaklýklarýn normal olabýleceðini düþünüyorum. Takip ettiðim kadarýyla Tosfed kupasý içinde büyük emekler verenler var. Murat Güray baskan gibi.

Yaþ
    40
    Þehir
    Antalya
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elbetteki emek çok. Ben yarýþ sýrasýnda hiç zorluk yaþamadým, heryerde tabelalar vs.. vardý. Gözetmen, hakem, s.o.s ler yeterliydi. Etaplar çok eðlenceliydi, servis alaný biraz çamurdu ama belediye sürekli süpürerek baya uðraþtý. Sadece kupa verilemedi diye bütün organizasyonu kötülemek doðru olmaz zaten. Ama bizim gösterdiðimiz, özen ilk yarýþýmýz olmasý vs.. gibi etkenleri göz önünde bulundurup oradaki yarýþmacý iliþkilerinin kuru özrü ile deðilde organizatör olarak Vedat beyin bir arayýp yada yanýmýza gelip, kusura bakmayýn hatamýz oldu gibi bir tutumda olmalarý hoþ olurdu. Bu sezon TRK'yý kovalayacaðýmýz için bir sonraki kupaya nasip olur inþallah

Bu arada viraj dereceleri ve terimleri soranlar olmuþ. RALLÄ°CÄ° GELDÄ° HANIM KOŞŞŞ! . Kendi blogum. Okuyarak baþýma gelen, yarýþmak isteyenlerin iþlerini kolaylaþtýrabilecek herþeyi oraya yazmaya çalýþýyorum. Takip ederseniz herþeyi bulabilirsiniz.

kadirsa - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    42
    Þehir
    Antalya
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Oznsrl Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Tebrikler keyif aldým izlerken co pilot abide çok iyi renk katmýþ videoya

1 2 3 virajýn derinliði heralde ama cetvelle 20 30 40 lar ne demek oluyor
    O co-pilot abi benim Not okuma olarak tam anlamýyla verimli olduk diyemeyiz, kendimizi geliþtireceðiz ama Türk'üz ve gazla çalýþýyoruz ya, onu iyi yaparým

Þaka bir yana Tuðral'la birlikte ciddi emek sarf ettik. Yarýþ öncesi hazýrlýk dönemi, yarýþ içindeki strateji vs. Böyle bir baþlangýç bizim için ciddi itici bir güç oldu. Ýlk etaptaki ufak yol dýþý olayýný telafi edemeseydik büyük bir motivasyon kaybý olabilirdi. Allah yardým etti.

Böyle bir çabayý podyumdaki kupa töreniyle sonuçlandýrabilseydik çok keyifli olacaktý ancak Tuðral'ýn da bahsettiði aksaklýðý yaþadýk. O yaþanana aksaklýkta nazarlýðý olsun diyelim
    Bir ölür BÝN DÝRÝLÝRÝZ...

Varlýðým TÜRK Varlýðýna Armaðan Olsun!

kadirsa - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    42
    Þehir
    Antalya
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Scandinavian flick
    Bir ölür BÝN DÝRÝLÝRÝZ...

Varlýðým TÜRK Varlýðýna Armaðan Olsun!

hepkem - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    44
    Þehir
    Istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amatör olarak bu iþleri kovalamak ciddi gönül ve sabýr iþi. Ýlk yarýþýnýzdaki baþarýnýzdan dolayý tebrik ederim. Co-pilot'u da ayrýca tebrik ederim. Motivasyon, gaz, öz eleþtiri maþallah hepsi mevcut
    Garaj : G29 Z4 30i / E92 335i / E46 Compact M3 CSL / Alfa Romeo GT 3.2 / MX-5 ND 1.5 / A4 45 TFSI / G01 X3
    Anýlar : Alfa 156 / E34 535i / Fiat Uno / S55 AMG / Scirocco / Xsara VTS Ph1 Lynx S/C

Yaþ
    38
    Þehir
    ÝSTANBUL
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kupa toreninin bosta duran 2 tane kupa vardi. Demek onlar sizindi bu arada bircok palioda (galiba siz de) cadde lastigi takiliydi yagmurdan dolayi mi yoksa olanaksizliktan mi acaba?

Yaþ
    40
    Þehir
    Antalya
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Normal lastik takmamýzýn en önemli nedeni maddiyat. Pirelli yaðmur lastiðinin tanesi 400 lira gibi bir rakamý var. Ciddi anlamda süre farkettirse de, almamýz bizim gibi uzak illerden gelen sporcularý zorluyor. Federasyonumuz uzak illerdeki katýlýmcý sayýsýný bedava týr desteðini minimum 5 araç tuttuðu için , bizim gelmemiz gitmemiz herþeyimiz maddiyat olarak bir ton yük demek oluyor. Þile yarýþýna Ýstanbuldan ve Ýzmirden Týr kaldýrýp büyük kolaylýk saðlýyorlar saðolsunlar . E sponsorda bu güzide memlekette sadece futbolu spor olarak görüp, pehlivanlara kazanýrlarsa 20bin para ödülü sunduðu için, bizlerede, cepten para harcayýp, kendimizi tatmin etmek kalýyor. Anlayacaðýn bu konuda zaten dert çok basma yaramýza

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an 1 kullanýcý var. (0 üye ve 1 konuk)