User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
29 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Şu sorunuma bir çözüm bulalım

Bmw
    Misafir

Şu sorunuma bir çözüm bulalım

Arkadaşlar başım abs belasından bir türlü kurtulmuyor, bursada bu işten adam akıllı anlayan benim sorunumu çözecek bir usta varmıdır tanıdığınız. Bundan 4 ay önce sattığım e36 318is de abs sorunu vardı bursada 5 ay uğraştık çözemediler , aracı ankaraya götürdük yalan olmasın çırak ilgilendi 40-50 dk da işi çözdğ aracı teslim etti şimdi e46 320i aldım aracı aldıktan yaklaşık 1-2 hafta sonra abs ve asc lambası yanmaya basladı baslarda stop ettıkten sonra duzelıyordu ama son 1 haftadır hiç sönmedi diyebilirim. 1-2 yere götürdüm arızayı bulamadılar daha doğrusu abs e giremediler ve abs beyni lazım dediler , başka yerde sensör dedi hangisini dinlesem bilmiyorum daha önce başına bu tarz bi olay gelen varmıdır. e92 e geçmeyi düşünüyorum bir süre sonra acaba ondada yakarmı diye şüphelenmeye başladım nedir benim bu kısmetsizliğim.

ALPER-VNS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bahsettiğiniz uyarı ışıklarının yanması genelde abs beyni arızası olarak bilinir.. hangisi ucuzsa ilk başta onu deneyin derim.. sorun çözülmezse, demek sorun bundan değilmiş ustacım ben para falan vermem diyerek 2. seçeneğe geçerdim ben olsam..

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam peki aracın fren sisteminde bir sıkıntısı var mı? Eğer imkanınız varsa ıslak bir yerde kızaklatmaya çalışın aracı.Abs devreye giriyorsa belki bu da işinize yarayan bir uygulama olabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbula yolunuz düşüyorsa Maslak Atatürk oto sanayi 1 kısımda Aslar oto var biz aracımızı oraya götürüyoruz BMW ve Mercedeste çözemeyecekleri sorun yok.

serkan demir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mak_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstanbula yolunuz düşüyorsa Maslak Atatürk oto sanayi 1 kısımda Aslar oto var biz aracımızı oraya götürüyoruz BMW ve Mercedeste çözemeyecekleri sorun yok.
    aynen katılıyorum bizde yıllardır bmw ler aslar otoya gider. gidipte çözemedikleri sorun duymadım. gıdemezsenız bıle telefon acıp sorununuzu alatıp sorsanız belkı yardımcı olurlar. yakın cıvarınızda bır usta tavsıye edebılırler belki.

Baris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın cihaza bağlandığında net olarak cevap alabilirsin bu kadar sıkıntılı bi durum değilki bu. Lastiklerin üzerindeki sensörlerden biri veya daha fazlasının arızasından dolayı büyük ihtimalle diğer kötü olan ihtimal de arkadaşların dediği gibi abs beyni..

Y.Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Baris Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracın cihaza bağlandığında net olarak cevap alabilirsin bu kadar sıkıntılı bi durum değilki bu. Lastiklerin üzerindeki sensörlerden biri veya daha fazlasının arızasından dolayı büyük ihtimalle diğer kötü olan ihtimal de arkadaşların dediği gibi abs beyni..
    Her fren arızası cihazda çıkmıyor.

Bizimde başımıza geldi birkaç ay önce, araç bmw değildi ama sorun yakındır büyük ihtimalle. Arızanın ilk oluşumunda abs uyarı ışığı yakıyordu sonra kendiliğinden söndü ardından el freni ışığı yanık kalmaya başladı..

Arıza abs beynindeydi, yarım saatlik bi işle 150-200 lira arasında bi masrafı olmuştu bize..

Bmw
    Misafir
    Alıntı immortalboss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam peki aracın fren sisteminde bir sıkıntısı var mı? Eğer imkanınız varsa ıslak bir yerde kızaklatmaya çalışın aracı.Abs devreye giriyorsa belki bu da işinize yarayan bir uygulama olabilir.

Hocam onuda denedim hatta tehlikeli olabilecek denemelerde yaptım 170 ile giderken panik fren yaptığımda abs devreye girmiyor araç kızaklama yapıp kayıyor metrelerce aynı durum 100 km ile giderkende mevcut çok aşırı kaymasada abs nin devreye girmediği çok açık.

Alıntı Mak_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Hocam vallahi ildışına gidicek olursam bu ankara olurdu bu sorunu çözmek için ama bunun dışında durumu çözmeden acil bir işim çıkarsa istanbulda bakmaya çalışıcağım oraya yorumunuz için teşekkürler.

Alıntı Baris Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında sorunumuzda bu araç cihaza bağlanınca abs e girilmiyor , 3-4 tane cihaz denedik en son bosch un cihazıylada denedik onunlada bağlanılmadı.

Alıntı Y.Emre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her fren arızası cihazda çıkmıyor.

Bizimde başımıza geldi birkaç ay önce, araç bmw değildi ama sorun yakındır büyük ihtimalle. Arızanın ilk oluşumunda abs uyarı ışığı yakıyordu sonra kendiliğinden söndü ardından el freni ışığı yanık kalmaya başladı..

Arıza abs beynindeydi, yarım saatlik bi işle 150-200 lira arasında bi masrafı olmuştu bize..
    Valla hocam çok can sıkıcı bir durum dün gece mesela abs yine söndü 20-30 km gezdikten sonra geldim park ettim çalıştırdım yine yanmaya başladı

Alıntı serkan demir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen katılıyorum bizde yıllardır bmw ler aslar otoya gider. gidipte çözemedikleri sorun duymadım. gıdemezsenız bıle telefon acıp sorununuzu alatıp sorsanız belkı yardımcı olurlar. yakın cıvarınızda bır usta tavsıye edebılırler belki.
    telefon numarasını alabilirmiyim teşekkürler.

_driver_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mesutt1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    skodaya tam kocaman oha diodum ki driver abi içimi okudu
    Alıntı doncarlo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saxoda sertleşme kronik pompayı kontrol edin.

metinmb407 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam BMW yi bilmem ama VW lerde olan durumu anlatayım. Bizim araçlarda ABS hatası alındığı zaman ilk bakılan yer sigortalarıdır ve ABS nin sigortası da akü üzerindedir. Ya oksitlenmiştir ya da atmıştır. Ustaların geneli bunu bilmez. Bende tesadüf üzeri bir yerde okumuştum belki faydası olur.

By_HaNNibaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bursada elektriksel işlerden anlayan bi usta var şimdi dükkani falan varmi tam bilmiyorum ama kafasi çalişan biridir.

Mersedes ve bmw konusunda cok iyidir isterseniz bi telefonla sorun

05055027732 Taner ismi

Günay diye bi arkadaş verdi diyin.

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    aynı sorun suan aracımda mevcut dtc/dsc yanıyo bide abs yanyo sanırım yada sarı elfrenı ısaretı emın dıılım daha baktırmadım 2kusur ay oldu.nette arastırdıgım kadarıyla hız okuyucu veya açı sensörü demiş birçok kişi(ben arka sol tekerı kaldırıma vurdum,rotkolu(heralde) eğildi ondan sonra oldu bu.

Sert cukura dustuysen veya pisse araba vs arabanın guzelce bi altını yıkat herseyden once guzel bı yıkamacıya gıdıp,motor vs heryer soguk olsun dif şaft guzel sıcak suyla bı yıkasın dısklerın oraları vs dıkkat ede ede su tutsun.

Gecmez ise bmw servisine git(ozel) beyine bağlat,sorunu bul.Git sonra sanayi ustasına usta şu sensör temizlenmesi gerekyıo de temizlet(soktur guzelce temızler onlar bılır) baktın duzelmıyo,git sensor al

Unutmadan bide rot ayarına git işin ehli biyere..
    - K -

________
    Dr.Ecu

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    direksiyon kolonu açı sensörü kronik arızasıdır... tekerlek sensörleri sadece ABS yakar hem onları kontrol ettirin hem de açı sensörüne baktırın, ne yazık ki maliyetli bir işlem komple direksiyon kolonu sökülüyor...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

NOL 76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    direksiyon kolonu açı sensörü kronik arızasıdır... tekerlek sensörleri sadece ABS yakar hem onları kontrol ettirin hem de açı sensörüne baktırın, ne yazık ki maliyetli bir işlem komple direksiyon kolonu sökülüyor...
    Tebrikler aynen sıkıntı açı sezicisi değiştirin rot ayarını iyi birine yaptırın sonrada açı sezicisini kalıbrasyonlatın sıkıntınız gittsin . Takriben 300 liralık iş .
    CRM Style

C2VTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Açı sezicisi ABS ışığı yakmıyor ve ABS aktif olarak çalışır çünkü benim aracımdada bozuktu ebayden parça alıp hallettim sizinki büyük ihtimal abs ve dsc beyini tek bir beyin olması lazım sıfırı çok pahalı çıkması bulunursa iyi olur . PM atın bana yardımcı olurum benimde başım çok yandı bu sorundan ...

I-HANN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pazartesi otosansite uğra bakıyım ben
    “Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır.”

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bana da bu konu vesilesiyle bir yardımınız dokunabilir mi acaba(benim yazdıklarım harici)

dtc dsc yanıyo(daha dogrusu komple deaktıf unlem olan yanıyo dtc yanmıyo) bide sarı renk elfreni lambası yanıyo..''ydısındayım tr'de olsam bende gelirdim(davetsizmisafir)
    - K -

________
    Dr.Ecu

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sensorlerı degıstırın abs fren merkezını temızlık bakımlarını yaptır buyuk ıhtımalle duzelır ve sana cok fazla masraf cıkarmaz bunlar

I-HANN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mr.K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bana da bu konu vesilesiyle bir yardımınız dokunabilir mi acaba(benim yazdıklarım harici)

dtc dsc yanıyo(daha dogrusu komple deaktıf unlem olan yanıyo dtc yanmıyo) bide sarı renk elfreni lambası yanıyo..''ydısındayım tr'de olsam bende gelirdim(davetsizmisafir)
    Okadar çok neden varki tek tek buraya yazmaya kalkarsam olmaz . Düğme ilk bakılcak şey. sensörler falan ezbere değişmez . Cihaza baglayıp bakmak lazım arıza ne veriyor diye , ezbere o bu şu desem yalan olur .
    “Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır.”

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)