User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
66 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: ''Golf 7'' yol tutuş sıkıntı?!

sener555 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M3CSL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yol tutusn o kdar kotu olmasi icin zeminin kaygan olmasi gerekir, yani kotu
    onun disinda uretim hatasi bi durum olabilir yoksa sanmiyorum o hizlarda oyle kaysin, esp yokmu aracta
    viraj denge muhabbetleri var sanırım ama normal bir asfalt kayması için hic bir yan etken yok hele 2013 araç olarak golf olarak
    Cennete ilk çagrilanlar,bollukta da sıkıntılı anlarda da

Allah (c.c)'a hamd edenlerdir (Hadis-i Serif)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İhtimaller;
    -Lastikler yönlüdür, yönleri yanlıştır.
    -Arka lastiklerin rot balans ayarları bozuktur/bozulmuştur.
    -Yada bir ihtimal sizin aracınız kusurludur.

Aracı düşürmek istiyorsanız servisten nasıl yay alacaksınız ki? Vw servisine gidip 5cm yay mı isteyeceksiniz? Servise gidip yayları verseniz de servis takmaz, takacak bile ola hem arabaya hem cebinize takar.
    İnternetten veya tuning firmalarından yay alıp güvendiğiniz bir ustaya taktırmanız en mantıklısı olur. Sahibinden'de Apexi yaylar var sizin aracınız için.
    teşekkürler önerileriniz için yay alıp serviste taktırıyor millet garanti muhabbetine bir işçilik yapıyolarmıs bilmem ne.. Ama en son dediğiniz gibi olucak sanırım düşürmeye karar verilirsede

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arac cok cok yenı ıse,lastıkler alısmamıstır. 300 km gecmesı gerek.
    Asırı kayma varsa,lastık havalarını kontrol edın,yol durumunu kontrol edın yada surusunuzu.
    Yoksa kullandıgınız arac bır cok konuda kendını ıspat etmıs bır modeldır...
    eskiden çok ses geçiriyordu çukur flan hava ayarsızmış 32 su anda eski tak tuk ses gitti 17 jantlardanmı oluyor bilemedik teşekkrler yorum için
    Alıntı dirk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bundan önceki araclarınız neydi ? esp vs güvenlik sistemlerinin ışıklarını yanıyormu 50yle ben nereye kırsam oraya giriyor arac yol tutuşu gayet başarılı ? aracta önden kayma eğilimi var ama 50 60 la olacak gibi değil
    bundan önceki aracımız 97 BMW 320i'ydi evet 50 km olması bizi delirtti ve saskına cevirdi tesekkrler yorumunuz için

Alıntı SGTI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    murat abi kullandınmı bilmiyorum golf ü ama poloya nazaran ve şu ana kadar kullandığım arabalara nazaran söylüyorum.Herşeyiyle harika fakat yol tutuşu gerçekten ortalamanın altında bana göre.
    bize görede öyle :S teşekkürler yorumnz için
    Alıntı penguinhakan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dizelse bağımsız süspansüyon yok ondan da olabilir.
    teşekkürler yorum için
    Alıntı M U R A T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dizel mi benzinli mi?
    dizel dsg sanzıman
    Alıntı Y.Emre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Technik VW Golf-Hinterachsen: Mehrwert mit Mehrlenkerachse? - AUTO MOTOR UND SPORT

Golf tsi (bağımsız) ve Golf tdi bağımlı (torsiyon) tarzında süspansiyonlara sahip 2 araç. inceleyin bence, bahsi geçen etkilerin sebebi açık gibi
    teşekkürler yorumunuz için
    Alıntı McKrop Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mk7 diğer golflere göre tekerlek aralığı daha uzun bi araç (ön teker, arka teker arası). Fabrika verilerine bakmadan gözlede anlaşılıyor zaten. Bu durumdan da kaynaklanıyor olabilir. Fazla donanımın da etkisiyke ağırlık dağılımını iyi yapamamışlar gibi bi yorum yaptım ben
    teşekkürler yorum için

Alıntı 63owen63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ne mk6 mk7 golfu ne jettayi henuz o hizlarda yoldan cikaramadim,kafadan bile kaydiramadim. Lastik basincini kontrol edin. Birde kullandiginiz lastiklerve olcu nedir

Az once 80 le bile koparamadim jettayi. Hankooklarla bile.
    tabanı unuttumda 45 yanak 17 jant teşekkrler yorum için

Alıntı hacuteam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lastik basınçlarınızı kontrol ettirin derim ben. Yol tutuşu kötü olabilir ama o kadar vasat olmaması lazım...
    teşekkürler rot balans hepsine tekrar bakılıcak sanırım
    Alıntı M U R A T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maalesef bilgiler yanlış golf 7 de 122 hp nin altı tam bağımsız değil fren mesafesi de tüm golf ler den daha iyi net te araştırırsın frenlerinin çok iyi olduğunu görürsün böyle yorumlar yapmak için her ikisinide kullanmak gerekli bence
    frenler çok güzel fakat frensiz kaydırması fren ile ne olcağını düşündüğümüzde bizi ürküttü.. teşekkrler

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sener555 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    frenler çok güzel fakat frensiz kaydırması fren ile ne olcağını düşündüğümüzde bizi ürküttü.. teşekkrler
    dizel ise arkası tam bağımsız değil fakat yinede aracın tutunması bence kötü değil sıfır araçlarda benim gördüğüm lastik basınçları 38-40 arası çıkıyor sizde aynı durum varsa basınçları olması gereken değerlere getirin ayrıca hiç korkutmasın esp var gayet yerinde devreye giriyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Viraja nasıl girdiğinlede alakalı. Ben Golf 7'nin yol tutuşundan memnunum. Çok sert direksiyon çekmelerinde illaki sapıtıyor ama genel itibariyle iyi. Bence hiç yay falan uğraşma, konforlu konforlu bin.
    Bazı tsi lar doğuştan şanslı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 5500 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Viraja nasıl girdiğinlede alakalı. Ben Golf 7'nin yol tutuşundan memnunum. Çok sert direksiyon çekmelerinde illaki sapıtıyor ama genel itibariyle iyi. Bence hiç yay falan uğraşma, konforlu konforlu bin.
    jantlarınızın ebatı nedir bir sorun var cidden fark edilir biçimde.. rahatsız edici kayması normal değil keşke gösterebilsem anlarsınız o zaman çok sertte çekmiyoruz 50 ile tatlı virajı döndüğünüzü düşünün fren bile gerektirmeyen sonra ağır ağır araba yatıyor haliyle hemen ufak sipin şekilleri golf 7 gibi bir arabanın rahat alması gerekir bu hızlarda lafı bile olmaması gerekir ama şaşırtıyor abimde stok binmek istiyor ama bide bu sorunu var nasıl çözüm bulma şekli gösterir bakıcaz teşekkürler yorumunuz için fikirleriniz çok değerli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    15" jantım. 65 yanak. Michelin Energy lastiklerim.
    yalnız şuda kabul edilebilir bir durum, golf kayma eğilimi olan bir araç. ESP olmasa zor ama dediğiniz kadar da vasat değil.

Geçen 150 ile girdiğim virajda hafif kayma oldu, ESP devreye girdi yola oturdu hiç sıkıntısız ki viraj çıkışında araç olduğunu görünce hafif ani direksiyon kırdım o hızda..
    Ayrıca forumdan gören arkadaşlarda var, hakikaten ok gibi dönüyor diyorlar. Siz hiç olmadı bi servise gidin bence.
    Bazı tsi lar doğuştan şanslı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 5500 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    15" jantım. 65 yanak. Michelin Energy lastiklerim.
    yalnız şuda kabul edilebilir bir durum, golf kayma eğilimi olan bir araç. ESP olmasa zor ama dediğiniz kadar da vasat değil.

Geçen 150 ile girdiğim virajda hafif kayma oldu, ESP devreye girdi yola oturdu hiç sıkıntısız ki viraj çıkışında araç olduğunu görünce hafif ani direksiyon kırdım o hızda..
    Ayrıca forumdan gören arkadaşlarda var, hakikaten ok gibi dönüyor diyorlar. Siz hiç olmadı bi servise gidin bence.
    Doğrudur teşekkürler bilgi ve fikriniz için ya lastik yada jantlarda sorun var sanırsam 65 yanakta farkeder biraz 45 yanak yapmışlar 40 gibi jantlar 17 araba leylek doğrudur woswogen olarak ilk arabamız pederde audi a6 ve BMW var bnm bindiğim 97 model alman gurubuna yabancı değildi fakat woswogene yabancıyız dediğiniz gib en fazla servise gidilicek teşekkürler tekrar..

furkane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracı yenı aldıysanız havalarda sıcak lastık basınclarını kontrol etmedıysenız asfalttın erımesıyle kayıyordur, cunku servıs 40-50 psi basıyor lastıge

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    servis nasıl 40 -50 psi basar yahu?
    kafasına basarım öyle servisin,

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun süre stokta bekleyeceği icin basınçlar yüksek oluyor benim linea bayiden ciktim 38 di 100 mt gittim benzinciye düşürdüm hemen

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Depo kapağında yazan psi değeri yapılması gerekmiyormu ? Depo kapağında 40-50'mi yazıyormuş yani
    Allâh’a dayan, sa’ye sarıl, hikmete râm ol
    Yol varsa budur, bilmiyorum başka çıkar yol..

metinmb407 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Golf VII ok gibi yav öyle bir viraj hatta kavşak alışı var ki ben arkadan izleyen biri olarak mest oldum. Su aracın yol tutuşunda sıkıntı var diyorsanız bilemedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlarında dediği gibi lastik basıncından kaynaklanıyordur, ben kontrol ettiğimde lastik basıncı 50 psi civarındaydı, gerçi gti ların lastik basıncını yüksek basmak gerekiyor, depo kapağında yazan değerde 40 psi civarı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Günlük kullandığım araç Golf 7. Çok limitlerde gitmem ama her gün geçtiğim virajlarda yol müsaitse limitlerde dönerim. Herşeyiyle standart olmasına rağmen çok tatminkar yol tutuşu. Fren mesafesi de bana göre çok iyi.
    KW coilover'lı benzinli Golf 7'ye bindim. O zaten mükemmeldi hem komfor hem yol tutuş açısından.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı furkane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracı yenı aldıysanız havalarda sıcak lastık basınclarını kontrol etmedıysenız asfalttın erımesıyle kayıyordur, cunku servıs 40-50 psi basıyor lastıge
    32 ye indirdik birazdaha iyi olmadı değil çok ses geçiriyordu içeri 40-50 Avrupa standartlarında olabilir TR yollarında bütün ses içeride

Alıntı XSi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzun süre stokta bekleyeceği icin basınçlar yüksek oluyor benim linea bayiden ciktim 38 di 100 mt gittim benzinciye düşürdüm hemen

Alıntı opamp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Depo kapağında yazan psi değeri yapılması gerekmiyormu ? Depo kapağında 40-50'mi yazıyormuş yani
    bakmak lazım depo kapagınada ama 40 ile imkansız TR yollarnda
    Alıntı metinmb407 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Golf VII ok gibi yav öyle bir viraj hatta kavşak alışı var ki ben arkadan izleyen biri olarak mest oldum. Su aracın yol tutuşunda sıkıntı var diyorsanız bilemedim.
    maşallah güzel araç ama 17 jantlarla 45 yanaklarda 40 gibi çamurluk arasıda çok belki ondan die düşündük tutunamıyor kac oldu jant lastik sıkıntı büyük bir ihtimal
    Alıntı yesil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlarında dediği gibi lastik basıncından kaynaklanıyordur, ben kontrol ettiğimde lastik basıncı 50 psi civarındaydı, gerçi gti ların lastik basıncını yüksek basmak gerekiyor, depo kapağında yazan değerde 40 psi civarı
    suan 32 de

Alıntı Asil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Günlük kullandığım araç Golf 7. Çok limitlerde gitmem ama her gün geçtiğim virajlarda yol müsaitse limitlerde dönerim. Herşeyiyle standart olmasına rağmen çok tatminkar yol tutuşu. Fren mesafesi de bana göre çok iyi.
    KW coilover'lı benzinli Golf 7'ye bindim. O zaten mükemmeldi hem komfor hem yol tutuş açısından.
    frenler çok güzel şikayet yok ondanda hani gözümüz kapalı çıkarız dediğimz tatlı virajlarda tereddüt ettiriyor içinde sağa sola yatmıyosn ama kayıyor altından ya kafa yada arka KW'lerde tuzlu düşünmüyor değiliz ama nasip

HERKESE TEŞEKKÜRLER YORUM VE BİLGİLENDİRME İÇİN..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla ben size öle geldiğini savunuyorum yeni arabada biryere vurup eğmediyseniz biryerleri ne sorun olaiblir ki?
    Golf MKVII 1.6 Tdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı efe_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla ben size öle geldiğini savunuyorum yeni arabada biryere vurup eğmediyseniz biryerleri ne sorun olaiblir ki?
    woswogene sormak lazım yok allah korusun vurmadık biyerlere seytan kulağına kurşun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet bende kullandım 50 60 km kadar golf7 yi yatma eğilimi çok var gerçekten ama esp hiç gecilmiyor hemen topluyor havalimanı yolunda cok sert direksiyon hareketleride yaptım aşırı yatıyor ama yoldan çıkmıyor. Sanırım bu arka bağımlı süspansiyonlardan dolayı öyle olması kötü olmuş.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)