User Tag List

Sayfa 5/7 İlkİlk ... 34567 SonSon
119 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: C ve D segmenti en iyi yol tutuşa sahip araç

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir iki kişi dışında kimse bu iyi yada kötü dedikleri araçların üstündeki lastikleri yazmamış ? Ben hothatch'ciyim bana göre diğer binek araçlar pek yol tutuyor gelmiyor. Hepsi ürkütüyor bir yerden sonra. Ama aynı arabanın farklı motor versiyonları arasında neredeyse bütün markalarda farklı viraj denge çubukları kullanılırken Golf gibi araçlarda komple arka dingil (tam bağımsız gibi) bile değişiyor. O yüzden araçların donanım paketleri bile fark ediyor yol tutuşlarında. Uzun süre kullanmadan alışmadan kolay kolay zorlamam ben. Ama VW'lerin abartıldığını düşünüyorum. Direksiyon hisleri bir kere çok kötü. Arabayı tanıdıktan sonra ezbere kullanmak gerekiyor. Sürücü ile çok konuşmuyor. 2.0 TDI DSG Passat'ın direksiyonu 2000 li yıllardaki Microsoft Sidewinder direksiyon gibi. Oyuncak gibi hissiz.

Bazı araçlar yalan söyler. Yol tutmuyorum ben der hemen salıcam bak zorlama der. Aceleniz vardır yada birisine hırs yaparsınız zorlarsınız aa oda ne. Ne salıyordur ne bırakıyor. Gui ile aynı platform Fiat Bravo 1.4 TJET en boş paket ESP'siz 15 teneke jantlı araç ile C63 AMG'ye inat yüzünden bembeyaz bir surat ile 6-7 dk ciddi limit zorlamış ve hayatta kalmışlığımdan sonra bir aracı hemen silip atmamak gerektiğini düşünüyorum.

Bazı arabalarda yol tutuyorum hissi veriyor ama tutmuyor. A160 Mercedes misal. Direksiyonu tutup ışıklardan sona dönerken bile offf nasıl döndüm ama diye size dikizden göz kırpan bir karakteri var. Aşırı güven veriyor sokak. Otobana çıkıp seri hareketlerde Allah Allah bi terslik var dedirten araç 140'ı geçince nasıl Mercedes lan bu dedirtiyor birazdan takla atıcak dedirtiyor. Tamam Baby Benz sonuçta ama e hani sokak arasında 50 ile giderken ben kingim diyordun. Neyse.

BMW ve Mercedes konu dışı burada. Onlarla özellikle Mercedes ile çok tecrübem yok birbirleri ile kıyaslamak üzere. Ama E60 5 kasa 525D'yi hiç beğenmemiştim 140'a kadar. 200'lerde güzel araç ama 150 altında çok kötüydü bence. Yol tutuş istiyorsanız İtalyan (çoğu Fiat hariç) yada Fransız araçları seçin. :P
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    406 ile mermi gibi giriyorum virajlara vallahi

girdiğimde aha diyorum bu sefer götü bırakacak, ama yok girdiğim gibi çıkıyorum tuhaf bi süspansiyon sistemi var

güven vermiyor ama esasında harika yol tutuyor
    - Bize Her Yer TRABZON

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vw cc bence d segmentinde açık ara alır. Hatta otoviser testinde rcz ile kıyaslamışlardı nerdeyse aynı çıkmışlardı
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

barisy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Audi a3 için sportsback mi Sedan mı daha iyi yol tutuyor?

Bende scirocco dan sonra hatch araçlara karşı bir önyargı oluştu. Nedense Sedan rahatlığına ulaşamadım hiç bir hatch araçta.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    @barisy yüksek hızda sedan daha stabil hissettirmişti bana abi fabrikasyon Pirelli p7 lerle
    @Schumirc 2008 yılında spor paketli bravo test ederken satıştaki kız fenalaştı aniden kopunca araba, limitlerdeki kontrol edilebilirliği güzel fakat limit için ya teknik ya da deli cesareti lazım bence, sonraki yıllarda yürür aksamda değişikliğe gittilerse bilemiyorum ama ilk çıkanı ürkütmüştü bizi.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

KoramiraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Schumi aslında çok doğru bir noktaya değinmişsiniz hızdan daha çok lastikler ve aracın sürüce ile olan bağlantısı nasıl desem alışılan bir araç zamanla vücüdün yeni bir uzuv'u olur da ayrılmaz ve birleşir limitleri bilinir ve ona göre davranırsınız araca passat kullandım evet direksiyon kimi zaman hissiyat vermiyor ama uzun yolda direksiyon tepkileri biraz daha farklı olmaya başlıyor belkide mekanik değilde elektronik olduğundan ola bilir MK3 gti kullanıyorum onun verdiği hissi şu anda kullandığım araçlarda alamıyorum belkide mekanik olmasından kaynaklı ola bilir bilmiyorum ama elektronik sisteme alışkın olup mekanik kullanınca arasında ciddi bir fark oluştuğunu anlatıyor araç ben önceki kullandıklarına benzemem diye bende yanılıyor ola bilirim ama yazdıklarınızdan çıkartığım sonuç bu

ahmetakbayir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fluence dan sonra Fb7 civic bana sanki japon yapıştırıcısıyla yola yapıştırmışlar hissi veriyor

Kullanıcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmetakbayir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fluence dan sonra Fb7 civic bana sanki japon yapıştırıcısıyla yola yapıştırmışlar hissi veriyor
    bendede fluence(şirket edition) var. 120Km/H fazla süratle büyük araç sollarsan orta şeritte isen sol şeride atıyor Hele bir sefer 180Km/H ile tır solladım sollamaz olaydım.

C sınıfında Vw jetta güzel yol tutuyor yanılmıyorsam golf 5 platformu olmalı. D sınıfında ise bana Göre en optimum volvo s60

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    C segmenti net Focus
    D segmentinde audi a4 quattro,bmw 3 xdrive,merso c class 4matic
    D segmentindeki bu 3 arabada yola yapışır

HG6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vw cc bence d segmentinde açık ara alır. Hatta otoviser testinde rcz ile kıyaslamışlardı nerdeyse aynı çıkmışlardı
    Passatın d segmentinde adı bile geçmez yol tutuş konusunda

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Passat değil zaten CC dedim. İkisi platform olarak aynı gelebilir ama çok fark var. Daha düşük ağırlık merkezi vs. Birde testlere bakmak lazım tabi
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merco nn bu testi araştırıldı ve lastik havalarından kaynaklı olduğu tespit edildi.

Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    -Mesela rapide herkes kötü demiş ama bu hissiyat tamamen,arkası oynak olduğu için korkutabiliyor.
    -Ayrıca bazı arabalar yüksüzken gayet hoş yol tutabilirken,yüklü olduklarında bambaşka bir hal alıyorlar.Mesela ilk sayfada Ben w205 C'yi çok beğendiğimi söyledim özelliklede direksiyonuna ve oyumu ona vermiştim;
    Aşşağıdaki Teste bakarsak Tolede kayıyor mayıyor ama aralarında en iyisi,Focus3'den ,CW205'den bile.Yani hangi koşullarda,hangi şartlarda,hangi durumda bir arabanın nasıl reaksiyon göstereceğini bilemeyiz.O anki tek başınıza sürdüğünüzde size zevk veren araba dolu iken saçmalayabilir.
    -Buna en iyi örnekte aşşağıdaki C W205 testi,yorumlara bakarsanız araba hybrid olduğu için 250kg daha ağır normal modelden.Normal modelinde sorun olmadığını ama hybridde sorun olduğunu yazmışlar "Not these problems with the non hybrid models. But there were problems with the estate version last year, but that was because the car weighed much more than the specifications of the car declared. After our test last year Mercedes has changed the way they are weighing their cars. Weight is individual now, not one weight figure for the entire model lineup as before."

Toledo
    Seat Toledo 2015 algtest - YouTube

Focus3
    Ford Focus 2015 algtest - YouTube

MERco
    Moose test Mercedes C 350 e (Hybrid) 2015 [Poor result] - YouTube
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir iki kişi dışında kimse bu iyi yada kötü dedikleri araçların üstündeki lastikleri yazmamış ? Ben hothatch'ciyim bana göre diğer binek araçlar pek yol tutuyor gelmiyor. Hepsi ürkütüyor bir yerden sonra. Ama aynı arabanın farklı motor versiyonları arasında neredeyse bütün markalarda farklı viraj denge çubukları kullanılırken Golf gibi araçlarda komple arka dingil (tam bağımsız gibi) bile değişiyor. O yüzden araçların donanım paketleri bile fark ediyor yol tutuşlarında. Uzun süre kullanmadan alışmadan kolay kolay zorlamam ben. Ama VW'lerin abartıldığını düşünüyorum. Direksiyon hisleri bir kere çok kötü. Arabayı tanıdıktan sonra ezbere kullanmak gerekiyor. Sürücü ile çok konuşmuyor. 2.0 TDI DSG Passat'ın direksiyonu 2000 li yıllardaki Microsoft Sidewinder direksiyon gibi. Oyuncak gibi hissiz.

Bazı araçlar yalan söyler. Yol tutmuyorum ben der hemen salıcam bak zorlama der. Aceleniz vardır yada birisine hırs yaparsınız zorlarsınız aa oda ne. Ne salıyordur ne bırakıyor. Gui ile aynı platform Fiat Bravo 1.4 TJET en boş paket ESP'siz 15 teneke jantlı araç ile C63 AMG'ye inat yüzünden bembeyaz bir surat ile 6-7 dk ciddi limit zorlamış ve hayatta kalmışlığımdan sonra bir aracı hemen silip atmamak gerektiğini düşünüyorum.

Bazı arabalarda yol tutuyorum hissi veriyor ama tutmuyor. A160 Mercedes misal. Direksiyonu tutup ışıklardan sona dönerken bile offf nasıl döndüm ama diye size dikizden göz kırpan bir karakteri var. Aşırı güven veriyor sokak. Otobana çıkıp seri hareketlerde Allah Allah bi terslik var dedirten araç 140'ı geçince nasıl Mercedes lan bu dedirtiyor birazdan takla atıcak dedirtiyor. Tamam Baby Benz sonuçta ama e hani sokak arasında 50 ile giderken ben kingim diyordun. Neyse.

BMW ve Mercedes konu dışı burada. Onlarla özellikle Mercedes ile çok tecrübem yok birbirleri ile kıyaslamak üzere. Ama E60 5 kasa 525D'yi hiç beğenmemiştim 140'a kadar. 200'lerde güzel araç ama 150 altında çok kötüydü bence. Yol tutuş istiyorsanız İtalyan (çoğu Fiat hariç) yada Fransız araçları seçin. :P
    Başkan A160 7-yıldır üretilmiyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burada herkes kendi kullandığı araçları çok iyi yol tutuyor diye övecektir ki herkesin arabası çıkabildiği limitler dahilinde iyi yol tutar.

Pist ortamında yada test edebileceği yol ortamında kullanmadıktan sonra ölçülebilir bir yanı yok bu konunun.

Önceki cevaplarda bir arkadaş yazmıştı Esp ve kontra ile yola giren aracı çok iyi yol tutuyor sanmasın kimse diye. Bence çok doğru söylemiş.

Esp yandığı anda zaten yol tutuşu sona ermiştir araba büyük bir g.t korkusu ile gücü kesmiştir. Güncel araçlarda zaten esp devrede olduktan sonra kolay kolay yoldan atamıyorsun aracı. Tabi esp de bir yere kadar dayanır. Kötü lastik, kötü lastik havası, yanlış jant, kötü zemin ile aracın hiç bir güvenlik sistemi başa çıkamaz.

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merco nn bu testi araştırıldı ve lastik havalarından kaynaklı olduğu tespit edildi.
    Yazi varmi bununla alakali,benim bulabildigim tek sey araci hafiflettikleri oldu sonradan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazi varmi bununla alakali,benim bulabildigim tek sey araci hafiflettikleri oldu sonradan
    Ben Mercedes te calistigim icin biliyorum. Ama sende test videolarinin altindaki aciklamalardan bulabilirsin.

KoramiraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başkan A160 7-yıldır üretilmiyor
    A Serisi ilk üretildiği dönemde iki farklı versiyon gördü ESP'li ve ESP'siz versiyon olarak Esp'siz olan üretimi takla atmaya daha çok meyilliydi espli seri ile bunu ortan kaldırdılar ama her firmanın kendine has bir ESP yazılımı olduğunu düşünürsek esp açık veya kapalı iken zaten araç iki farklı karakter ortaya sunacak birisi tamamen sürücüye odaklı bir yol tutuş diğeri sisteme bağlı yol tutuş hangisinde aracı nasıl yönetileceği tamamen yol şartları ve şoföre odaklıdır ola bilecekler tamamen buna göre ayarlanır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet hatta testte takla atmisti, sonra esp Standart hale gelmişti.

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Octane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vag gruba hiç binmemiş olsak, yıllardır süregelen bu fanatizn sonunda hakikaten her şeyin kralı sanacağım. A3 veya golf kadar önden kayan, passat kadar arkasını bırakan araca daha binmedim ben. Ya sizin hızlarınız çok düşük, ya da başka bir sorun var.
    Ya ne çok biliyosun sen be kardeşim...

Şu konuda en az 10 kişi A3 çok iyi yol tutuyor demiş, ben senelerdir biniyorum nasıl yol tuttuğunu biliyorum. Hızlarımız düşükmüş bilmemneymiş, doğru bizim 50 ile girdiğimiz yere sen 200le giriyorsun dimi? Sen şoförsün kralsın, passatın dönemediği virajı yarisle daha hızlı dönersin. Helal sana büyüksün.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler