PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yavaş araba kullanırken başınıza gelen kazalar veya olaylar...

KA®ANLIK
23-07-2012, 13:07
Hiç böyle hayat hikayesi konum olmamıştı :D
ama dün yaşadığım bir olaydan sonra ve daha önceki birkaç yaşadığım olaydan sonra hakkaten anladım ki, yavaş araba kullanırken daha çok tehlike ile karşılaştığımı farkettim :)

dün akşam 5 civarı Çamlıca'dan Tuzlaya doğru gidiyorum;

Ümraniye tepeüstünden bostancı istikametine girdim, yol bomboş, hayret ettim hatta...
en sağ şeride geçtim, 80 ile bağladım cruise e açtım müziğimi; gidiyorum izmit otobanı çıkışına doğru.

etrafıma bakıyorum arkama falan, arkadan gelen bi sol şeridimde AS250 kamyon var yardırmış dayım, bir de onun arkasından bir tane VW Bora lacivert, yarı makas atarak yarı yardırarak geliyor, geldi geldi geldi arkama girdi tamponuma selektör yapıyor, selektör yapmakla kalmıyor, eli ile yürüsene işareti yapıyor, zaten ağzını da net bir şekilde okudum amcanın, tamponun dibine girdiğinden, yürüsene lan diyor...

4 şeritli yol, en sağ şeritteyim 80km ile gidiyorum. (bildiğim kadarı ile "OTOYOLLARIN" en düşük seyretme km si 40, ki burası otoyolda değil neyse..)

dedim Engin, buldun yine papazı tebrik ediyorum :D

hafif emniyete doğru geçtim, geçti beni, bende gazladım arkadaşın tamponuna girdim, seri selektörlerle arkasından el hareketi ile birlikte YÜRÜSENE LAN demeye başladım,
gitmeye çalışıyor ama gidemiyor amcam tabi, 300-400 metre arkasından yürüsene diye bağırarak :D gittikten sonra amcam pes etti sağa geçti, bende sağa geçtim arkasından selektöre devam.... çıldırtana kadar...

amcam isyan etti frene basmalar falan, geçtim yanına ne oldu dedim ?
ne kadar yavaş gidiyon yolda dedi,
dedim gerizekalı, 4 şeritli yol sağ şeritte 80 ile gidiyorum, neyin yavaşından bahsediyorsun ?
önün boş yürüsene diyor.
mecbur muyum ben sağ şeritte 110-120 gitmeye ? 40-50 ile gitsem tamam haklı bir nebze de, 4 şeritli yolda en sağ şerit 80km daha ne olacak ?

hakkaten oruç başına vuruyor insanların herhalde.
niyetli niyetli küfür de edemedim zaten, içimde kaldı. (:

arkadaş ne zaman böyle sakin araba kullansam illa geliyor bir yerden beni birşey buluyor. daha öncede yavaş gitmem sebebiyle (90-100km civarı) başıma oldukça enterasan olaylar gelmişti...

varmı forumdan arkadaşların yavaş giderken karşılaştığı olaylar merak ettim,
bana mı özel yoksa :)

serqan23
23-07-2012, 13:09
bu yolda yanlız değilsin :)

orhan_guney
23-07-2012, 13:14
Ben en çok şehir içi trafikte giderken tümseklerde yavaşlıyorum arkadakı anı fren yapıyor bırd ekornaya asılıyorya deli oluyorum.ama hic tınlamıyorum sonucda tumsek yavaslaman gerek arkadan vurursa 8 de 8 hatalı :)

rebelh
23-07-2012, 13:19
ya kasislerde bende deli oluyorum arkadaş ben yavaş gidiorum amk sen geç yanımda boş bi zamanda zorla can sıkıolar bazıları

Baran^
23-07-2012, 13:21
e5 teyim üsküdardan bostancıya doğru gidiyorum arabayı yıkamışım cilalamısım keyfim yerinde yanımda kız arkadaşım,yol orta yoğunlukta seyrediyor.Orta seritte gidiyorum 90la.Arkama bi jip geldi sportage içindede genc bi kadın,sellektör yaptı dedim heralde yanlış gördüm sonra sellektör korna el hareketleri...baktım sol serit bomboş gecmiyor.Neyse delirdim tabi camı acıp elimle gecsene dedim solumdan.Bu bir hışım oturdu gaza soluma attı bende o esnada frene basıp üstüne kırdım sola doğru.Bu tabi nolduğunu şaşırdı sola kırdı bariyere doğru ordan araba yalpaladı benım üstüme doğru.Ben bastırdım gittim bu arkada sacını başını yoldu selektörler bişeyler ödü bitarafına karıştır heralde emniyede cekip duruyordu en son aynadan gördüğüm.

volkan_gs
23-07-2012, 13:24
Bunu bende uzun zamandır düşünüyorum, yavaş giderken daha çok tehlike atlatıyorum kesinlikle..

jap-10
23-07-2012, 13:25
Genelde istanbul yolu batıkentten çıkarım kızılay istikametine 70 le 80 le giderim ve o sırada bana korna çalmayan sıkıştırmayan kalmaz 3.ncü kornada şarteller atar makaslar başlar kurallara uyasım varsada uydurtmuyor bu millet :D

enesy
23-07-2012, 13:25
Ben 20 km hızla 1 den 2 ye atmaya çalışırken yaya ablamız koşarak geldi arabama çarptı , kendini arabanın altına ayağını lastiğin altına soktu. Allaha şükür birşey olmadı ama 1 gün boyunca hastahane karakol *** püsür uğraştım o dikkatsiz abla yüzünden.

HaKo
23-07-2012, 13:26
ağır seyredince gerçekten insanın başına daha çok şey geliyor.

Ben bunu trafikte daha çok zaman geçirdiğin için potansiyelin artması olarak değerlendiriyorum. bu yüzden en iyisi bi an önce basıp gitmek :)

cagri-35
23-07-2012, 13:27
İnsanlar tahammülsüz, bilinçsiz, hadsiz, dengesiz. Bulaşmamak en iyisi. Bende bir anımı anlatayım bundan 2 yıl önce aynı şekilde sahilde gidiyorum güzelyalı çıkışındada radar var bilir herkes, köprüyü geçtikten sonra hani. Ben en sağdan 60 km ile gidiyorum bitane doblo geldi taa küçükyalıdan beri inatla sol tarafın akmasına rağmen beni geçmeye çalışıyor. Sürekli darlıyor senin anlattıgın gibi , bende umursamıyorum geçsin gitsin soldan diye baktım arkadan hareket vs. En son olayı abartıp, otobüs durakları için cepler var ordan bir girişimde bulundu. Dedim herhalde haplanmış, hani kontrolu kaybetse sahil kenarındaki yola ordan cumburlop denize öyle dengesiz ani hareketler yapıyor, ben istifimi bozmadım ama bir yandanda tedirginim dedim patlar bu birazdan. Neyse soldan geçti önüme kırdı ani bi fren yapmalar birşeyler bende sinirlendim artık haliyle. Aynadanda bana bakıyor net görüyorum vites küçültüp yanından geçeyim dedim önüme kırdı. Dedim uğraşıcaz , en sol şeride geçip bir kaç araba geçtim tekrar en sağa geçip abs yi devreye sokacak kadar sert fren yaptım baktım viyyyyk diye bir fren sesi bu arabanın içinde zıplıyor (tırstı :D ) Ondan sonra bu gene aynı hareketlerle dengesiz dengesiz devam ediyor köprüyü gelmeden ışıklarda durduk, bu arkamda aynadan ince ince kesişiyoruz, hızlı kalktım 70 km civarına gelince sabitledim gidiyorum bu tabi geçti solumdan yardır yardır önüme geçip aynı hareketi yapıcak ama benım plan farklı bıraktım mesafeyi öyle gidiyorum yavaşlıyoruz beraber, köprüyü geçtik ben iyi ce yavaşladım pat çevirme :) :) :) Bnu bir güzel aldılar bende biraz ileride cepte durdum. Radar yazıyorlar, araç şirket aracıymış. Hani başkasının aracıyla afralar tafralar millete şekil yapmalar. Cılızdanda bir çocuk :) Gittim bizzat beklıyorum işlemler hallolsun diye, bu sinirden kudurmuş durumda ama polisin yanında diye konuşamıyorda. Atladı en son abi buda benımlen yarışıyordu, bunu neden almadınız. Dedim kardeşim git işine elaleme gelip salça oluyorsun manyakmısın,delimisin. Ben bizzat zaten şikayet edicektim seni burada çevirme olmasaydı dedim. Polisler bu sefer acaba oldular gitti radarcıya telsizden ulaştı plakamı verdim, sorguladı yok yakalanmamış dediler , bu sefer polis tamam sen gidebilirsin dedi eyv dedim ama çok pis kuruldum geçtim biraz ileride üçkuyular iskeleye doğru ışıkları geçtim yaktım dörtlü beklıyorum. Baktım bu çıktı çevirmeden sonra benı gördü, en sağdan en sola geçene kadar akla karaya seçti soldan fatih kolejinin oraya girdi. Daha anlatsam nicesi var, ama bir ülkenin geri kalmışlığı bence trafiği ile ölçülür.

İnsanlar o kadar dengesiz ve iradesizki trafikte hiç bir şey yokken seni buluyorlar. Artık bulaşmamaya çalışıyorum ama hepte bir yere kadar, bazen diyorum herhalde beni bulur hep. Ancak şunu anladım ki, corsa ile gezerken daha fazla uğraşan oluyor, ama evde mesela omega var, ona bindimmi çok fazla bulaşan olmuyor keza gtc dede öyleydi. Herhalde ufak araç olunca içindende ufak tefek birşey çıkacak mı zannediyorlar ne oluyosa :)

63owen63
23-07-2012, 13:28
şehir içinde meskun mahalde 3 vites 50-60 takıldıgım için ve kasislerde çok yavaşladıgım küt diye geçmedigim için selektör yiyorum sürekli :)

Eworen
23-07-2012, 13:30
Geçen haftalarda Eskişehir den İstanbula gelene kadar defalarca kez yazdığınız olayla ve bin bir hakaretle küfürle karşılaştım suçum ise sadece 90km/h sabit hızla gitmek ti o kadar..
Hatta Türkiye de yavaş gitmek ciddi suç galiba diyede yazmıştım..
Evet suç hızlı gidin hızlı sağ şeridi işgal etmeyin.. :)

enesy
23-07-2012, 13:31
dün akşam ataşehirden FSM yoluna giderken arkadaşım söyledi " Sen 120 km/h ile sağdan gidiyorsun , herkes seni solluyor , bu nasıl trafik kimse mi hız sınırına uymuyor " diye

Boost Up
23-07-2012, 13:35
o otobanda en sol şeritten 110-120 ile gidenler var ya, bide önü boşken frene basa basa gidenler heleki... Allah onları hakikaten bildiği gibi yapsın.

dün 2. köprü yolunda gidiyorum şile sapağını geçtim önümde ford kuga, benimde biraz acelem var 140 150 arasında gidiyodum. uzaktan selektör atmaya başladımki hızımı kesmesin arkasına geldiğimde. adamın arkasında 3 dakika yol istedim el kol yaptıi en son biraz sağa kaydı bende arasından geçtim baktım camı açmış küfür ediyo, bende ettim. hakikaten eğitim şart. biri insanlara en sol şeridin aslında sadece sollama yapıldığı zaman kullanması gerektiğini öğretmeli

Sert@ç
23-07-2012, 13:37
Bende gölbaşına pikniğe giderken önde arkadaşın arabayı takip ediyorum sakin sakin ancak bi ara ışığa yakalandım ve geride kaldım onlara yetişiyim derken piknik alanına olan dönüşü kaçırdım bi ilerikinden dönüyim dedim yavaş yavaş gidiyorum yol bomboş ve u dönüşü olan yere geldim normal hızla dönerken güm diye arkadan adamın teki çarptı velhasıl araba pert oldu 2 kız arkadaşım ambulansla kaldırıldı
Şimdi asıl olaya gelelim normalde öyle bir u dönüşü olup yol boş olcak bende apex almadan sakin kullancam kime söyleseniz inanmazlar ancak o dönüşü kaçırdığım için buna yavaş geliyim dedim ve kaza oldu
Eğer ordan apex alarak hızlı şekilde dönseydim kaza falan olmayacaktı

1.8 turbo
23-07-2012, 13:39
arac modıfılıyelıyse yolda huzur vermıyorlar. daha dun basımıza geldı. ALı G actık yolda 100-110 km hızla sabıtledım kusadasına gıdıyoruz. astra takıldı bı sagımıza gırıyo bı solumuza hıc takmıyorum yolda vermıyorum ıyıce cıldırıyo bı makaslar emnıyet serıdıne gırmeler falan. hıc muhattap olmadık. adaya geldık captaın house da oturduk aynı elemanlar sahılden arabayla en az 20 kere gectıler :D bazısı egolarını gaz pedalıyla tatmın edıyor

volkan_gs
23-07-2012, 13:41
Ya yavaş gitmek suç gibi davranıyorlar o ayrı, hızlı gitmek isteyincede izin vermiyorlarki..
Sağdan 90la gidiyorum kamyonlar selektör atıyor..
Ortadan 110-120 gideyim diyorum, bu sefer dakka başı biri atlıyor önüme..
Soldan kapatalım diyoruz o ayrı dünya zaten, ben 150yle gelirken 5dk arkasında bekletip sonra zorla sağa çekilen adam var.. Sanki yol babasının anasını satim ben arkamda benden hızlı olanı görünce yol vericem diye dipgaz sağa kaçıyorum millet yol vermemek için oturup kamp kurucak utanmasa sol şeritte..
Hayır neyin kompleksi bu, yol veriyosun can vermiyosun ya..
Birde farketmeyenler var dakikalarca onlar ayrı zaten, adamın sağından geçerken kornaya basıyorum hala farkında değil, ulan o aynaları ne diye koymuşlar sığır otobanda bak bare azıcık arkana sağına soluna..

Jackie
23-07-2012, 13:43
Böyle sakin giderken gelip hareket yapanlara o kadar kuruluyorum ki bir seferinde 3 araba aynı yerden çıktık,biri benim arkadaşım diğeri de benim arkadaşın arkadaşı. Sakin giderken o eleman geldi hareketler,öne kırmalar, şpagatlar falan .Geçtim önüne , e5 yan yolda bakırköy devlet hastanesinin önündeki otobüs durağında durdum , indim dövdüm ve konvoydan koptum :) En temizi

MOzen
23-07-2012, 13:47
forumdaki herkesin deşarj olmaya ihtiyacı varmış sanırım

Eyüp
23-07-2012, 13:48
Ramazanın ilk günü cuma namazından çıktım efendi efendi dolanıyorum , amcamın biri önüme bodozlama kırdı ses etmedim mübarek gün..yine beraber giderken sola geçti ben tam sağından geçecekken yine kırdı bir kere korna yaptım önüne geçtim..Arkamdan güzel güzel gelirken bu sefer ben kırdım direksiyonu önüne akıllansın diye korna yaptı umursamadım..Işıklardan geçtik önüme kırdı..Güya dövecek , yanındada hanımı var..Bizde arabada 3 kişiyiz 3 sap :D Neyse tam gelirken biz indik arabadan hayırdır gibisinden adam direk geri vites sen napıyosun falan..Ben yine nazikçe konuştum , en son telefonu eline aldı şekil yaptı bir dünya öle şikayet edecem böyle yakacam diye ama yalan oldu :D Mübarek günlerde yazık , uğraşmaya değmez..Bu arada amcamıda tutup koltuğuna otutturabilirsiniz 45-50kilo ya vardır ya yoktur :D

aslan
23-07-2012, 13:48
bizim iş yerinde bir abi var devamlı anlatır 'ya arkadaş 3.vites 60 la sol şeritten gidiyorum arkamdam hala sellektör yapıyor'diyor :)
Her aklıma gelişimde gülerim

Quantum
23-07-2012, 13:50
Otobanda soldan yavaş giden insanların kafası kimsede yok.
Kaza yaptıracaklar haberleri yok.
Otobanda max hız 120.. O zaman ben istediğim şeritten 120 ile giderim, hızlı gelen adama da küfrederim benim canıma kastediyor diye şeklinde bir düşünce yapıları var..

Hiç muhatap olmam.. Bir kere selektör yaparım, kenara çekilmedi mi.. sağından geçerim düzgünce sol şeride dönerim devam ederim.

ha bu arada aynaya bakarım küfür ediyorsa frene asılırım, o arkada salavat getirirken ben gaza basar devam ederim.. Adam olsun..

Day Walker
23-07-2012, 13:54
Korayı mertere eve bırakırken mahalle arasında hız 20-30 falandır sol ön çamurluğuma güvercin çarpmıştı :D

SGTI
23-07-2012, 14:00
dikkat edince oluyor böyle maalesef ya.Hane sakınan göze çöp batar misali.Ben ne zaman arabayı yıkatsam yağmur yağar mesela .Bende anlamış değilim.Hane ulan sevabına afrikaya gitsemmi diyorumda uğraşamıycam

RSBurak
23-07-2012, 14:00
istanbulu bilmemde burda arabayı kullanmayı bilen yok.geçen pazartesi günü gidiyorum sakin sakin önümde kamyon vardı dedim geçmeyim şimdi yol daralacak tehlikeye gerek yok acele etmeyim takıldım arkasına gidiyorum sokağın birinden bir tane kırmızı murat belirdi kabus gibi kamyon var çıkmaz herhalde dedim kamyona yaklaştım kamyon geçti bu angut kamyonun arkasından bir çıktı önüme altında ferrari var sandı galiba uzar giderim diye düşündü saf .bastım kornaya frene asıldım sağa kaçabildiğim kadar kaçtım neyse silme kurtardım durdum ilerde çıkmadı bekliyor mal gibi iki tane genç çocuk vardı içinde.O kamyonu orda geçsem hiç bi şey olmayacaktı belki :) birde burda şöyle bir anlayış var nasılsa yavaş geliyor önüne atlayım bi şey olmaz ama hız hesaplamada ciddi sıkıntısı var bu milletin 90 ile giderken bile kavşaktan önüme atlıyorlar.zaten millet atarlı burda çoğu ölüme meydan okuyor trafikte :D

Onamdar
23-07-2012, 14:03
Otobanda soldan yavaş giden insanların kafası kimsede yok.
Kaza yaptıracaklar haberleri yok.
Otobanda max hız 120.. O zaman ben istediğim şeritten 120 ile giderim, hızlı gelen adama da küfrederim benim canıma kastediyor diye şeklinde bir düşünce yapıları var..

Hiç muhatap olmam.. Bir kere selektör yaparım, kenara çekilmedi mi.. sağından geçerim düzgünce sol şeride dönerim devam ederim.

ha bu arada aynaya bakarım küfür ediyorsa frene asılırım, o arkada salavat getirirken ben gaza basar devam ederim.. Adam olsun..

izmirden kuşadasına giderken burgerkingin olduğu shell e gelmeden bi rampa var 140-150 soldan gidiyorum sağ şeritte tır var ortada da 2 tane tır var biri sollamaya kalktı bi anda önüme kırdı zaten rampa çıkıyor hızı 80 sollamak için sola geçti. abs olmasa o hızda ne olurdu bilmiyorum. neyse sonra selektör korna filan geçtim gittim benzinlie girdim markete filan girdik bu tırcı geldi arkadan artistlik yapıyo 50 kilo bişe 2 sapız elimizde kalcak benzinlikte çalışanlar filan girdi araya adam bide haklı sanıyo kendini duramasak altına gircektik.

Kadyr
23-07-2012, 14:03
Millet baya salaklaşmis.bazen sahil yolundan pendige kadar en sağdan 50 ile baka baka giderim.arkayida kolluyorum hep adam makas ata ata geliyor beni gecemiyor selektor yapiyor.cokta tin umursamiyorum bile

Yiğit G.
23-07-2012, 14:11
Bende yavaş tayfadanım.. Crx le çok yasadım böyle kıcıma kadar girenleri... Bede şöyle yapardım beni sollayıp yada sağlayıp önüme geçmeye calısırsa aynı anda bende gazlıyordum... Geçemiyor hemde sıkısıyor :) :) Tabi çok yavaş gidiyorsam yol veririm o ayrı , otoyol ajanlarına apaçilerine bu muamele...

mur_84
23-07-2012, 14:14
izmirden kuşadasına giderken burgerkingin olduğu shell e gelmeden bi rampa var 140-150 soldan gidiyorum sağ şeritte tır var ortada da 2 tane tır var biri sollamaya kalktı bi anda önüme kırdı zaten rampa çıkıyor hızı 80 sollamak için sola geçti. abs olmasa o hızda ne olurdu bilmiyorum. neyse sonra selektör korna filan geçtim gittim benzinlie girdim markete filan girdik bu tırcı geldi arkadan artistlik yapıyo 50 kilo bişe 2 sapız elimizde kalcak benzinlikte çalışanlar filan girdi araya adam bide haklı sanıyo kendini duramasak altına gircektik.

ankaradan gelirken aynı duruma bir aracı soktu tır şoförü bende koruma aracı vardı siyah passat çakar siren filan önüne geçtim durdurdum emniyete çektirdim bende durdum sonra tapagaz yürüdüm gittim herfi acayip uyuz olmuştur herhalde.. sollama yapayım derken arkadan gelen hızlı aracı hesaba katmıyorlar bazen.. ;)

Vtec_2
23-07-2012, 14:20
2 sene önce işten eve dönüyorum, sağdan tıs tıs giderken arkama selektör yapıp rahatsızlık veren birini viaportun oraya kadar kovalamışlığım var. 4 şerittede kıcından ayrılmadım. Ha eve bi 30-35 dk geç gittim ama değdi.

Utku
23-07-2012, 14:27
kaza bela konusunda ben bigün gerçekten yavaş gitmemek lazım dedim...Bir akşam hiç unutmuyorum sağ şerit 80 90 giderken 4-5 kere kaza geçirmekten kurtuldum...sen yavaş gidince diğer araçlar üzerne çıkıyolar pasifsin ya o sırada heralde sıkıştırmalar önğne kırmalar...gece geç saatler dışında sağ şerit 90 uygulamasına girmem...

dün gecede bostancıdan fatihe dönerken köprüde orta şeritten gidiyorum yine 90 solumda jeep var sağım boş beyaz bi E250 coupe benim arkama geçmiş selektörde selektör tamponuma yapışmalar he noldu vatana girene kadar 3 kere te arkalardan bekledim mortunu aldı koltuk altına hevesli arkadaş biz efendi efendi giderken 180le makaslayabilen bi kendi sanıyor

!KO
23-07-2012, 14:33
apaçi sahin patlatmışlıgım var :) ama haketti 2 araba gidiyoruz kız arkadasım onde ben arkada bu dırek saga yapıstırdı bariyere dogru itiyo bide camdan opucuk filan atıyolar 2 kişiler uyuz oldum en sol gectım tık saga onunde frene asıldım durdurmak için buda asıldı kacırdı bariyere caktı kafadan :D

TOLGACANSAHIN
23-07-2012, 14:34
bir tek ben değilmişim sıkıntı çeken bahtsız bedevi gibi ne zman yavaş gidiyim ekonomi yapıyım desem çileden çıkartıyorlar.

Gayet sinirli olduğum bi gün yanımdada bayan arkadaşlar var sinirli olduğum için sakin kullanıyorum aman bişey olmasın arabada bayan var diye ışıklardan kalktım sağ tarafa geçemedim kamyon vardı neyse sinyalimi verdim tam sağa geçicem oda nes astranın biri sağdan zorluyor gardaşım neyse hafif hızlandım geçiyim diye bi baktım yanımda makas atmaya kalktı önüme öyle bir kırdıki silme geçti sonra olaylar olaylar bastım sıkıştırdım ışıklarda arabadan nasıl indiğini hatırlamıyorm mal gibi bakıyo suratıma sövdüm hıncımı alamadım dövmeye gittim bastı kaçtı. makas atlır heycan olsun diye hızlı gidlir ama adam gibi yap yapıyorsanda

TOLGACANSAHIN
23-07-2012, 14:37
apaçi sahin patlatmışlıgım var :) ama haketti 2 araba gidiyoruz kız arkadasım onde ben arkada bu dırek saga yapıstırdı bariyere dogru itiyo bide camdan opucuk filan atıyolar 2 kişiler uyuz oldum en sol gectım tık saga onunde frene asıldım durdurmak için buda asıldı kacırdı bariyere caktı kafadan :D

yanında kız varken bi tarafları kalkıyor milletin inip bide sen dövseydin :ofk:kardeşim :)

DetailEF
23-07-2012, 14:38
İzmir - Altınyol'da sağ şerit 70km hızla seyrederken arkamdan Doblo'nun biri sellektör ata ata geldi, sol boş işareti yaptım geçmedi hala sellektöre devam ediyor, bu olay 2 dk boyunca sürdü dayanamadım asıldım frene geçirdi arkama, doblonun önü dağıldı farlar oraya buraya bakıyor :D Benim sadece tamponumun plastik şeridi azcık çizildi :D Oldskool arabaya binmek bazen huzur :D

darkred
23-07-2012, 14:41
Ben sürekli yavaş gidenlerdenim roll e çıktığım zamanlar hariç neredeyse hiç gazlamam çok sinirli değilsem tabi tampona silme çeken sıfır giren o kadar çok apaçi oluyor ki sol ayağımla frene dokunup stopları yakınca o ani fren sesini duyunca cok hoşuma gidiyor :D

darkmoon
23-07-2012, 14:48
bir keresinde teyze geldi resmen ben park halindeyken yani araba boşdayken geldi ayağını lastiğin altına sokdu araca destek ala ala yürüyordu bende aracı hafif bir saldım boşda öndeki arabamı ne çıkyırodu :) teyzenin ayağının yanından geçmişiz röntgeni hastanesi o gün tüm günüm haram olmuşdu hastanede işin komik yanı kadının ayağında en ufak bir zedelenme ezilme hiç bir şey yok turp gibi çıkdı üstüne birde beni eve bırak dedi eve bırakırken manav pazar alışverişinide yapdı :D :D birde yanında manav manav pazar pazar gezdik.. :D yakayı zor kurtardım :D birde bırakdım evine oğlum yarın bir işin varmı demezmi yok yok teyzecim çalışıyorum ben dedim hem ayağındada bir şey yokmuş tertemiz benden sağlamsız maşallah dedim arazi oldum :D

Zero
23-07-2012, 14:48
Nedense agir giderken dalgin mi oluyorum ne abuk subuk tehlikeler atlatiyorum ne zaman hizli olsam cok daha dikkatli oldugum icin en ufak bir sorun yasamiyorum.Bende su tumsekte yavaslarken yahut cukurdan kacarken arkandan gelenin sellektor korna ve sagindan solundan atma cabalarina uyuz oluyorum.Birde cok sinir bozan birsey var birisinin yanindan ona hic bulasmadan gazlayarak geciyorsunuz sesten mi gecisten mi manyak manyak sellektor korna el kol hatta takip etmeler falan.Yanindan birisi sesli ve hizli gectiginde altina siciyorsan cikma kardesim trafige sen bizden cok daha tehlikelisin.Kimse demesin annen deden bilmemneyin korksa iyimi olur diye korkuyorsa cikmayacak ustune kiran yok birsey yok.Bence ehliyeti cok daha zor vermeliler ve 65yas ustune stajer gibi yaninda biri olursa kullanma izni vermeliler.

TünayK
23-07-2012, 15:12
bende bir gün yanımda hatun keyif yapıyorum eskişehir yolunda 40 50 ile gidiyorum...keyfim gıcır gözlerim cavcaklı...bir anda şimşek gibi gelen gazımı tutamadım büyük bir gürültü ile bıraktım zehri arabanın içine...ortalık toz duman...hemen gazlamaya çalıştım ama nafile...esans çoktan ciğerlerdeki yerini almıştı...eğer hızlı gitseydim başıma bu gelmeyecekti....

SErhat.
23-07-2012, 15:32
Bağdat Caddesi'nde trafiğe kalmayım diye gece 1-2 gibi çıkarım dolaşmaya, açarım müziğimi, 2. vites 30-35 km/h max. hızla en sağdan gitmeye çalışırım. Ama illâ ki gecenin o saatinde bile dengesizler gelip buluyor. Hâlbuki sol boş. Yok illâ arkaya yanaşıp selektör atıcak.

Nihayet dün gece bi tane Corsa'ya yol vermedim bu sebepten. Makas ata ata geldi sahil yolunda arkama yanaştı, selektör atıyor. Geç git işte soldan, 2 şerit bomboş! Yok! Sağımdan geçecekken kırdım hızlanıp önüne neye uğradığını şaşırdı. S'ten Bostancı'ya kadar geçirtmedim, delirdi en son çocuk.:D

redbaron
23-07-2012, 15:35
yavaş gitmek büyük tehlike heleki e5 te.hızlı giderken kendimi daha güvende hissediyorum

atituti
23-07-2012, 16:15
bu konuyla ilgili elimde 10 tane fln video var , bunları hangi birime yollayabilirim bilmiyorum emniyetin böyle bir hizmeti varmı ? kendi çekimim hepsi.

GuNeS
23-07-2012, 16:35
dün akşam atakent ışıklarda düşen caprimi çekmek için sol ayağımı pedalların arkasına koydum kendimi kaldırdım şortumu çekiyorum kırmızı yanmış ben koltuğa oturup frene basana kadar dokundum taksiye ama allahtan bişi yok ..nasıl dokundun die sorduğunda cevap veremedim utancımdan

_Burak_
23-07-2012, 16:38
bende haliç rampası incirli arası radar muhabbetine 70 le gidiyordum ilk başlarda 70 tane pozisyon atlatınca tam gaz devam etmeye başladım

inşallah 1 boy 1portre gelmez eve :)

Burak Mehmet
23-07-2012, 16:39
33 inç tekerli 8 cm yükseltilmiş 80 model 6,2 lt dizel suburbanla sakin sakin subayevlerinde giderken Arkamdan gelen başbakan koruma polisleri hızlı gitmem için uyardı hızlandığımdaysa başbakının evinin önündeki polisler yavaş gitmem konusunda durdurdu azarladı...

hepsine saygılarımı sunuyor başarılarının devamını diliyorum....

Schumi
23-07-2012, 18:28
e5 teyim üsküdardan bostancıya doğru gidiyorum arabayı yıkamışım cilalamısım keyfim yerinde yanımda kız arkadaşım,yol orta yoğunlukta seyrediyor.Orta seritte gidiyorum 90la.Arkama bi jip geldi sportage içindede genc bi kadın,sellektör yaptı dedim heralde yanlış gördüm sonra sellektör korna el hareketleri...baktım sol serit bomboş gecmiyor.Neyse delirdim tabi camı acıp elimle gecsene dedim solumdan.Bu bir hışım oturdu gaza soluma attı bende o esnada frene basıp üstüne kırdım sola doğru.Bu tabi nolduğunu şaşırdı sola kırdı bariyere doğru ordan araba yalpaladı benım üstüme doğru.Ben bastırdım gittim bu arkada sacını başını yoldu selektörler bişeyler ödü bitarafına karıştır heralde emniyede cekip duruyordu en son aynadan gördüğüm.

Hep bu tarz yazılar yazıyorsun gurur duyar şekilde. Bende melek yada ak kaşık değilim ama. Seni yolda görsem böyle birşeye şahit olsam bırak bana yapılmasını ertesi gün kendine yeni araba aramaya başlarsın haberin olsun.

burakcan
23-07-2012, 18:39
bu ülkede yavaş gitsen bi dert hızlı gitsen bi dert

çağlarcoskun
23-07-2012, 18:43
cuma geceleri tekirdağa yazlığa gitmek için çıkıyorum mahmutbeyden otobana. hadi diyorum bu hafta yavaş sakin gidiyim geçiyorum sağ şeride 100le ufak ufak ne güzel gidiyorum derken hooop buluyo bitane dangalak mutlaka. arkamdan selektör yapmalar tampona yanaşmalar falan. abi vites ufaltıyorum çaktırmadan sonra gaza bi oturuyorum baya bi gidiyorum 200 e kadar çıktığım oluyo arkamda kimseler yok... 200 leri gördükten sonrada 100e geri düşmekte çok kötü bişey yol sanki üstüme üstüme geliyo bitmiyo o yol. o yüzden yavaşta gidemiyorum ondan sonra. bu duruma çok fena ayar oluyorum

kickbuttowski
23-07-2012, 18:54
200 leri gördükten sonrada 100e geri düşmekte çok kötü bişey yol sanki üstüme üstüme geliyo bitmiyo o yol. o yüzden yavaşta gidemiyorum ondan sonra. bu duruma çok fena ayar oluyorum

Haha tek bana olmuyormuş demekki.. :D

Ben otobanda sol şeridi işgal edenlerin yanından öyle öyle sıyırarak geçiyorum ki tırsıyorlar uğraşmıyorlar..
Bir de şehir içinde çift yönlü yolda üstüne üstüne süren tipler var onlarında üzerine üzerine sürüyorum bir keresinde aynası aynama çarpan bile oldu..
Bigün birine patlayacağım ama hadi hayırlısı..

Anti
23-07-2012, 19:03
***** selektör yaramıyor sol şeride yapışıp 80-90'la devam eden kafası güzel Türk vatandaşına. Yeni yöntem egzozlu cai'li araba varsa 1 saniye ara gaz verip akıllarını başlarından almak, direk sağ şeride uçuyor cin çarpmış gibi oluyorlar. Yanlarından geçerken de korkulu gözlerle bakmaları paha biçilemez :D

rekord2000
23-07-2012, 19:08
Soyliiyim desarj olim bende madem, tingir mingir giderken, arkandaki adamin tamponunun dibine girmesi zaten cinnet sebebiyken, bide bu embesilin tumsek icin yavasladigin anda hemen sollamak icin solunuza atak yapmasinin sizin yavas yavas bile olsa tumsegi ondan once gecip, gene onunde kalmaniza sebep olurya! Iste oyle bisey ya hep basima gelir, bigun capraz cekicem yola arabayi inicem asaa neyse sakin olalim beyler:D

rekord2000
23-07-2012, 19:10
bende bir gün yanımda hatun keyif yapıyorum eskişehir yolunda 40 50 ile gidiyorum...keyfim gıcır gözlerim cavcaklı...bir anda şimşek gibi gelen gazımı tutamadım büyük bir gürültü ile bıraktım zehri arabanın içine...ortalık toz duman...hemen gazlamaya çalıştım ama nafile...esans çoktan ciğerlerdeki yerini almıştı...eğer hızlı gitseydim başıma bu gelmeyecekti....

Hahahaha :D su bozuk moralimle kahkaha attim yemin ediyorum:D

ProdriveSTI
23-07-2012, 19:11
Bugün sol şeritten giderken fd6 ile bitane hanım abla sola doğru hafif hafif geliyor frene basmasam sıkıştırcak,b*k yoluna gitcektim durduk yere.

Sonra az ilerden sağa girdim bi tane siyah leoncu yanında kız arkadaşı var,yavaş yavaş gidiyorum ben,egzoz'da gürüldediği için heralde gaza geldi,vites küçültüp abandı gaza bende abandım yapıştım bunun dibine,sağa doğru yanaşmak zorunda kaldı itaat etti,geçtim gittim yanından :D

KGüneyli
23-07-2012, 19:31
pazar günü 4 gibi geliyorum catalca gişelerden çıktım. bi almancı takıldı arkama, eski bi audiyle yol veriyorum arkama geliyor yol veriyorum arkama gelio. tapa gaz sıkmaya başladık enson baktım hayla arkamda kamyonla otobusun arasından makası koyduğum gibi dayım sinek gib ikamyona yapıştı sag aynadan kamyoncu hiç farketmedi sanarsam. hadi onu geçtim almancı dayım hayla pesimde. ikitellinin orda yakaladı beni. cek sag ceksag diye küfür ediyor. neyse durduk diyo sen naptın bilmem ne üstüme yürümeler felan. dedim bekle sana bişey yapmadım. arabaya binip tapaaa gaz geri yaslayıp audinin panjuru farı patlatıp semte geldim :) ibneliğe ibnelik. bu arada geçmiş olsun alamancıya.

ERY98
23-07-2012, 20:27
İdealtepe'de evimin alt sokağındayım bizim eve bağlanan sokağa girmek üzereyken o sokaktan gelen arabaya yol vermek için dönceği yerin baya bi geniş olmasına rağmen ben yinede çekebileceğim kadar sağa çekip yol verdim aga kadın okadar yemin ederim 15-20 saniye ardarda dur artık diye korna çalmama elimle işaret etmeme rağmen geldi vurdu ya laa aga nasıl deli oldum indim aşşağıya yanında oturan bey amca indi kadın ve annesi arabada kilit. Dedim amca bu ne ya napıyosunuz korna tükendi ona rağmen geldi göz göre göre duran arabaya çarptı dedim.. Amcada nedese beğenirsin.. Yavrum kusura bakma kız biraz acemi işte naparsın haklısın yavrum haklısın çocuğum, e pes amca bravo acemi kıza istanbulun maltepe gibi bölgesinde trafiğe çıkmasına katkıda bulunuyosunya helal olsun neyseki arabada bişey yok yanlız tek ricam o bi dursun ben bi çıkiim dedim :) kadınada döndüm bekle 2 dk ben gidene kadar kontağa elini sürme dedim abla mortıngen :D Allahtan lastiğime vurmuş reyiz :D ama kadının tampon gitti malesefki :D hayır şansıma o anda kaçıcak yerimde yoktu lak diye girmiştim araya yol veriim diye.. hani yaptığım uyarıları duymayınca bi ara kapıyı açıp inip kaçmaya başlıcaktım bayan ilk hızlıydı çünkü :D

Derman
23-07-2012, 21:42
istanbulda yavaş gitmek haram........adamın başı belaya girer...bende buluyorum bitane orta şeritte 90 ile gideni onu arkama alıyorum sellektörü o yiyo :D:D:D:D:D:D

doush
24-07-2012, 01:38
Adana'da da mal çok bol bol ve o mallar ne zaman beni bulsa yanımda ya kız arkadaşım ya da annemler oluyor.. Ben her zaman şehir içi max 60 çevre yolunda max 80 le en sağdan giderim ama işte o özellikle ramazan ayında mal ötesi mallar doluştu trafiğe..

ALPER-VNS
24-07-2012, 01:57
istanbula ne zaman gitsem selektör manyağı oluyorum.. lan 90la da gitsem 140 la da gitsem tataktatak selektör :) 2 gün sonra oraya alışıyosun ankaraya bi dönüyosun bu sefer millet yavaş gidiyo diye darlanmaya başlıyosun..

elpadre
24-07-2012, 01:57
bir gun adanadayız yıne kasap makat ıs basında otobanda gıdıyoruz tahmını 30 km hızla yanımızdan bı cupra gectı bızı barıyere atıyordu :D 5 serıt otobanda 30 la gıden makat kasabı sehır ıcındede gazlar heyvan :D

anil_kus
24-07-2012, 02:15
civic Ek le ç.tesi akşamı işten cıkmışım tek başımayım dükkandan cıkmadan öncede dip bastım arka zaten kamber katliyamı yolda gazlamadan orta şeritde gidiyorum 90 100 arası boğaz köprüsüne geldim peşimde bi tane toyata vardı tamponuma yapışıyodu hiç oralı olmadan yoluma devam ediyodum köprüye geldim dedim en sağa şerite geçiyim ufaktanda trafik dur kalk var kendimi atdım sağa camları açtım temiz hava alıyorum birden bir patinaj sesi ile vurma sesi arasında cam kırıkları arabanın içine doluştu dedim patladılar bana heralde bi baktım arkamdaki toyata orta şeritde tam yanımda taksiye patladı çok kötü patladı bogaz köprüsünde ama dedim heralde bana patladı bütün cam kırıkları ne ararsan camdan içeri girdi aklım çıkmıştı :D

ruudvan
24-07-2012, 02:31
hızlı yavas bana farketmez ıkısınınde tehlıkesı aynı ama .
sofor koltugunda barıs yada omer varsa gerılıyorum arkadas .
gunduz vaktı sellektor yapan arkadasım var ya anlatamadım kac senedır gunduz vaktı selektor yapılmayacagını hatta senın onundekı aracın hızlı gıderken caldıgın kornayı duyamayabılıcegını .
ornek dıalog.

-olm napıosun adamın ustune cıkıcan yol versene gecsın.
-o yol versın olm bn nie yol veriyim

(tabı bu dıalog gecmeden yarım saat once arkadasın babası karayollarından 49 yıl sureyle tum yolların kıralama sozlesmesını ımzalamıs bulunuyor)

trafıkte ıstedıgın kadar usta sofor ol ıstersen arabayı yerde deıl havada kullan trafık ortak kullanım alanıdır kımseyı yolundan etmeye sebep olamazsın.ortalama hız ne ıse odur.
ne cok yavas ne cok hızlı kullanın ortalama ıyıdır ekonomıktır rıskı azdır.

bır gun ıkı tane bn yol vermem dıyen yan yana gelırse gol olur.

aTaBeY
24-07-2012, 02:43
Turbo 106 varken sabahları işe giderken milletin yeni uyandığının mallığından mı nedir sol şeritte 30-40 la gidiyorlardı , kornamda arızalı zaten sellektörü görmüyo aynaya baktığı yok az boşluk bırakıp 2 ye alıp turbo açıp yol isterdim uyanınca çok korkardı garipler sonra sağa bir hışımla geçtiğinde çata pata eşliğinde yanından geçince de o korkuyla herhalde bi 3 ay sol şeride çıkmıyorlardır... Dangalak her memlekette var işte naparsın sonrada vay efendim biz trafik magandası oluyoruz.. Bir hanımefendinin Ambulans arkadasında ışıklarda dururken ışık yanana kadar korna çalındığı halde öndeki hanımefendinin tınlamadığını-duymadığını gördüm arabada bangır bangır slow türk dinliyo sanki bana çok prof araç sürücüsü ya bir müziği eksik...

gökberk
24-07-2012, 03:19
1.Viteste ayağım debriyajda mahalle arası tabir edeceğimiz bir yolun en sağından çukurlardan geçiyorum.
Tabi virajı apexten alan genç geldi bisikletle bana çarptı... Arabayla gelseydi kesin paket olacaktık.

Otoban ve E-5 'te şu sol şeritte yavaş yavaş ilerleyenlerden sellektör ile yol isteyince el kol hareketleri yapmaları da cabası...
Galiba biraz çirkef olmak gerekiyor trafikte.

Bi' de genelde ailenle bir yere giderken arkanda abuk sabuk hareketler yapıp silme geçmeye çalışan bir sığır tayfası var.
Bunlar neden hep ailenle olduğunda çıkarlar ortaya ? Niye tek olduğumuzda çıkmıyorlar... Çok içerleniyorum bu duruma :D

AEAlmas
24-07-2012, 03:38
Avrupadan gelenler cok garip avrupada kurallarına göre sürer burda aziyorlar kactanesi aynaya bakmadan insanların önlerine kırıyorlar en son kamyonun önüne kırdı cevre yolunda amcam vurdu top gibi sektirdi valla adamın arabayi :D

enginetune
24-07-2012, 09:14
eniştemin arabasını servisten çıkardım ve anıttepe yönüne gidiyordum. Anıttepe stadyumu nun orda lambalarda orta şeritte bekliyorum. Ankara lı arkadaşlar bilir 4 şerit orası beşevler yönüne gideceğim için orta şeritte kırmızı ışıkta bekliyorum. Arabayı servisten çıkaralı daha 1 saat bile olmamış. Arkamda kırmızı renk bir lada belirdi aynadan baktığımda güldür güldür geliyor birinci vitese takıp fırlayana kadar arkamdan kavuştu arabaya. Şaşırdım kaldım. Arabadan indik adamın eli ayağı titriyor neyse yüzünü falan yıkadık sakişnleşti. O ara arabaya bakmak aklıma geldi sedan astra da arka yok gibi bişiydi. Adama döndüm Abi Allah rızası için daha 1 saat olmadı servisten çıkalı neyle uğraşıyordun da görmedin dedim. O gün için ödenecek senedi varmış. Ona bakıyormuş. Suçlu oynu tabiki ama içim yandı yani yükledik tekrar çekiciye doğru servise :) servis müdürü beni görünce güldü yine bekleriz demiştik de bu kadar erken beklemiyorduk dedi :D

enginetune
24-07-2012, 09:16
1.Viteste ayağım debriyajda mahalle arası tabir edeceğimiz bir yolun en sağından çukurlardan geçiyorum.
Tabi virajı apexten alan genç geldi bisikletle bana çarptı... Arabayla gelseydi kesin paket olacaktık.

Otoban ve E-5 'te şu sol şeritte yavaş yavaş ilerleyenlerden sellektör ile yol isteyince el kol hareketleri yapmaları da cabası...
Galiba biraz çirkef olmak gerekiyor trafikte.

Bi' de genelde ailenle bir yere giderken arkanda abuk sabuk hareketler yapıp silme geçmeye çalışan bir sığır tayfası var.
Bunlar neden hep ailenle olduğunda çıkarlar ortaya ? Niye tek olduğumuzda çıkmıyorlar... Çok içerleniyorum bu duruma :D

Hiç bir zaman araba da tek olduğunda gelmez o sığır tayfası ben bişi yapmaya kalktığında da ya annem yada kız arkadaşım engel olurlar :)

ulasoztas1
24-07-2012, 09:57
konuyu görünce düşündüm de; yaptığım tüm kazalar normal hızlarda giderken oldu :D
biraz hızlı gittikten sonra normal hıza düştum 1dk sonrasında zincileme bir kazaya karıştmıştım. keşke yavaşlamasaydım demiştim :)

Mr.K
24-07-2012, 10:00
Genelde istanbulda 70-90 giderim ama hicboyle seyler basima gelmiyo yaa :D en kotu orta seritte giderken sellektor atana gazi birakmadan sol aayak freni yapiyorum basip gidiyolar zaten.. :) hep sizi bulmus valla ne yalan soyliyim :D cc 70 sikisik trafik `akici` acik trafiktede orta seritten 90cc herzaman sabit degismez..arada makas yada sol seridi kapttigimda oluyo amaa cooook nadir..

musallat olanida silme geceni vs sikistiriorum*silme geceni x3 silme gecip onune gecince* arkadan sellektor korna ypip yanimdan bir hisimla geciyolar cogu zaman ama gidipte kimse daha sen napiyosun diye cam acmadi onlarin yaptgiin aynisini onlara yapinca anliyolar heralde*bide yabanci plakayim salak zannediyolar aga ist cocuguyuz yahu* bu konuda feci tacize ugruyorum yalan yok..

bigun sigarami attim camdan ki sadece sigara izmariti atarim camdan arabamin ici genelde copluk gibidir buyuzden.. neyse bitane taksici bagriniyo laan sen o yabanci memlekettede bolemi yapiyosun vs onun bagirmasiyla direk ani tepki ustune kirar gibi yanina yaklastim yanindada musteri var hubalahebele bagriniyo hala yok arabnin altina girse vsvs dedim sen karter koruma var ne ise yarar bilirmisin hadi yerden sekti girdi diyelim lan dedim koca trafikte benimi buldun siiieeaaaagaeallan falan filan sonra oturdum gaza gittim tabi..

drn106
24-07-2012, 10:05
Ne keşmekeş bir trafiğimiz varmış, millet anlata anlata bitiremiyor anılarını :) Hakikaten ehliyeti manavdan alma olayına inanmaya başladım.

powERS
24-07-2012, 10:06
Bir hanımefendinin Ambulans arkadasında ışıklarda dururken ışık yanana kadar korna çalındığı halde öndeki hanımefendinin tınlamadığını-duymadığını gördüm arabada bangır bangır slow türk dinliyo sanki bana çok prof araç sürücüsü ya bir müziği eksik...

ya bide şey dikkatimi çekiyor. kulaklıkla araç sürenler telefon filan değil bildiğin ikisinide takmış amca müzik dinliyor kulaklıktan.. amaç ne ? bakıyorum arabada teyp olmasa anlıcam gayet guzel son model arabada...

hele işe giderken bitane gördüm. 2005 yada 2006 7 serisi içinde bitane hatun max 165 boy. kulaklık takmış ama kulak içi filan değil bildiğin beatz audio kafadan kulaklık.. amaç ne ? yani altındaki arabada zaten en kaliteli ses sistemi var neyine yetmiyo.. onuda geçtim yolda yayan yürürken bile kulaklık cok tehlıkelı dısardan bısey duymuyosun arabanın ıcınde bunu yapmak nasıl bır cesaret ? nasıl bır hata..

bLackModeL
24-07-2012, 10:07
gecenlerde beyaz bi nissan navarada bilerek soldan saga donmek kaydıyla bildigin bilerek önüme kırdı en son onu gectıgımde kaldırımlarda gıdıyodu bıraz seslı gecınce gururuna yedıremedı galıba kalafatını kullandı bı dur dedım ama durmadı :D oluyo boyle seyler ..

AşkınS.
24-07-2012, 10:14
aksam olması daha kötü bide uzunları çakıyor git gidebilirsen,adam geçse geçer yol boş ama gelmis arkama uzunları çakmıs frene asıldım sola kaçtı,geçerken inadına gaza asıldım bu sefer zorlandı biraz geçti..çok dengesiz var çok..

_Burak_
24-07-2012, 13:25
Karşıdaki hatalıysa söyleneceksem bile yanında kız arkadaşı ailesi v.s bir şey gördüğümde kusura bakma diyerek el kaldırıyorum devam ediyorum
Genelde bunu yapmaya çalışıyorum
Empati yaparsak aynı durumda ben olmak istemem

gokcell13
24-07-2012, 15:12
Yavaş gittigim zaman hep kaza tehlikesi atlatıyorum.Sag tarafımda herzaman araba olmadıgını biliyorum, yavaş giderken ana bi bakmısın korna sesi hoppp biraderr :) pardon hocam geçiştiriyoruz.Ya onume minibus cıkıyor ya motorcular sagından gecmeye calısıyor :)

Quantum
24-07-2012, 15:22
Karşıdaki hatalıysa söyleneceksem bile yanında kız arkadaşı ailesi v.s bir şey gördüğümde kusura bakma diyerek el kaldırıyorum devam ediyorum

olay bu aslında..

BLuEBoY
24-07-2012, 20:04

Bunun cevabını bende çok merak ediyorum yalnız değilsin :D

hız felaket derler ama yerıne göre inanın daha güvenli oluyosunuz :D ne zaman kavga etsem sakin gittigimden geliyo başıma :D

buda en basit örneği 1 ay önce sakin sakin rampa aşagı sallanıyodumki dayımız sağdan frene basıp küt diye dönülmez terse atlayınca dokundum birazcık :D hadi kural çiğniceksin bari aynana bak hadi aynayada bakmadın okadar fren korna sesinden hızlan kaç git bişe yap be adam :D ertesi günde kavşakdada dayının birisi çıkıyodu üstüme o günden beri hızlı yada tehlikeli değil ama akıcı kullanmayı tercih ediyorum :)

http://img43.imageshack.us/img43/5955/gg51364.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/43/gg51364.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Muharrem C.80
24-07-2012, 21:11
anlatmaya başlasam 5-6 post olur heralde çok üşendim sırf bu trafik yüzünden ruhsatlı silahımı sattım.

rahatsız
24-07-2012, 21:21
ne kadar fren, o kadar kaza derler bizim köyde. cok yavas gitmek kazaya zemin hazırlamak gibi geliyor bana.

yollarda makas vss e-5 te gazlamanın modası geceli 10 sene oluyor zaten.

EvO 86
24-07-2012, 21:53
hayatimdaki tek trafik kazami ilk ehliyetimi aldigim zamanlarda kardesimle yaptim. Onu spordan alip eve getiriyordum sile yolunda, ***** zaten terli arabanin ici sicak, bir de hava da soguktu ondan klima da acik degil. Sakin sakin giderken - viraj donerken- uyudum resmen :D on camurluk bariyerlere surtunce uyandim, ondan sonra tovbe ettim, zaten ertesi sene lisans alip pist-tirmanma- ralli devam ettim :D

tabi Kanada'nin sabit hizlarinda hep uyuklayarak gidiyorum ama seritler devasa genis olunca sorun olmuyor :D

berko
24-07-2012, 22:07
Eski aracım yere yakındı ve tümseklerde haliyle sürtüyodu altı, bi keresinde yolda bozuktu tın tın çukurlardan kaça kaça gidiyodum tümseğe geldik iyice yavaşladım bide arkadan acı bi fren sesi sonra bam diye bi ses, aracı kullanan çocuk daha ehliyetini yeni almış megan vardı bide binek görünümlü jip :) dedi abi ben hep bu yoldan gidip geliyorum hiç yavaşlamazdım bu tümsekte sende geçcen direk sandım, durunca asıldım frene duramadım dedi, sonra baktık onun plaka kabı kırılmış sadece, sorunsuz atlattık :)

Alper_
24-07-2012, 22:09
ben yavaş giderken kaldırıma çıktım önümdekine çarptım vs vs :D

Ertug_T.
24-07-2012, 22:18
20yle giderken yan sokaktan ehliyetsiz velet in teki ustume uctu bide kacti..iyikide kacmis :D

HkN
27-07-2012, 09:28
Benimde tek kazam 2. vites rolantıde giderkendi..

Cidden ülkemizde trafik ayrı bir sorun

Askerdeyken ambulans kullandım ve ne sorunlar yaşıyorduk :(

iz_sport
27-07-2012, 16:29
adanada şehir içerisnde yavaş giderken olmuş şöförlerinin sıkıştırdığı kadar kimse sıkıştırmadı :D enson birine sağlam giriem

gökan
27-07-2012, 16:38
bende basık araba varken cok sıkıntıydı vapura bınerken cok sınırlenıyrdum valla sopayla cıkıyrdum dısarı :D

Splendour
27-07-2012, 19:31
20yle giderken yan sokaktan ehliyetsiz velet in teki ustume uctu bide kacti..iyikide kacmis :D

eski foçada 40la giderken ara sokaktan bir motor fırladı,önümede değil tam sağ çamurluğa bindirdi,üstünde 2 tane kız lise öğrencileri.yanımda arkadaşım oturuyordu,camdan yarı beline kadar çıkıp kızı tuttu düşmesin diye,ben gözlerimi kapattım,gözlerimi açtığımda kızlardan biri beline kadar bizim aracın içindeydi diğeri yerde.yere düşen aracın altına girecek diye o kadar korktumki.Allah korusun katil olabilirdim,2sindede birşey çıkmadı çok şükür.

rekord2000
27-07-2012, 21:47
Yazin saat 12 gibi avrupadan asyaya gecis icin bogaz koprussune dogru iniyorken ek seridin kaldirilmasi dolayisi ile kilit olan trafikte en sol seritteyken, bariyerlerin ustunden yola atlamaya calisan su satici cocuk, ayaa bariyere tekilmasi nedeniyle w124 200 E merso'mun kaputunda ogle uykusuna yatar gibi 2 80 yatmisti:D komple etraftaki millet patlamistik gulmekten:D cocukta ayri yarildi tabi:) on camda silecegin ustunden "ABI SU VERIM MI?" Demeside cabasi:D hahaha lan hala guluyorum:D

Aykut106
27-07-2012, 22:01
İstanbul da yolu gördügün yerde yapıstır git sag seritte zevk yapmak haram:D

CGTY
27-07-2012, 22:02

Aynen ben de böyle yapıyorum, olması gereken de bu.
Araç basık olunca ister istemez yavaş gidiyosunuz, millet cidden gerizekalı. En sağ şeritte gidiyosunuz, açmışsınız müziğinizi, sunroofunuzu, camlarınız yarım, gelip dayanıyor kıçınıza, selektör çaka çaka, lan ne var geç git işte solda 2 şerit daha var. Ne kaçırıyosun keyfimi ?

Mechanix
27-07-2012, 22:02
Bugün güvercine çarptım...

yaşar
27-07-2012, 22:18
Bu memleketde yavaş gitsen dert hızlı gitsen dert ,en iyisi kafanıza göre davranın sonuç değişmiyor bela gelir bulur :)

_Emre_
27-07-2012, 22:28
Yaya geçidinde durup yayaya yol vermiştim. Soluna bakmadan önüme atlayan yaya kılıklı hayvan, dikiz aynamı kırmıştı. Baktı hasar var, bu adam bana çarptı falan demeye başladı. Bütün günüm karakolda geçmişti.

turbo&quattro
27-07-2012, 22:37
Daha TR de iken deli du oldugumuz yillarda e-5 de yavas yavas giderken biri cok saglam makas atmisti bana bariyerlere giriyordum. Tabiki sonrasinda bende aynisini yaptim ve olay koptu zaten . Ben onde onlar arkada basladik kufurlesmeye fln . Bir ara yanima kadar gldiler biri camdan elinde koca satirla cikti kacmasam arabaya firlatacak . Memleketin okuzu bitmez sokaklar kaybedecek birseyi olmayan insanlarla dolu. Ne olursa olsun takismayin kimseyle gulun gecin.

Ayrica sag seritte gidenede hiz siniri ayni sol seritte gidenede ayni . Ne tur tasit olursa olsun sol seritte hiz limitleri dahilinde gidiyor ise korna, sellektor yapilmaz sagindan gecilir gidilir . Yani o kisi limitin uzerine cikmak zorunda degil istiyorsan sen cik gec git :)

Subaru_STI
28-07-2012, 01:29
Daha TR de iken deli du oldugumuz yillarda e-5 de yavas yavas giderken biri cok saglam makas atmisti bana bariyerlere giriyordum. Tabiki sonrasinda bende aynisini yaptim ve olay koptu zaten . Ben onde onlar arkada basladik kufurlesmeye fln . Bir ara yanima kadar gldiler biri camdan elinde koca satirla cikti kacmasam arabaya firlatacak . Memleketin okuzu bitmez sokaklar kaybedecek birseyi olmayan insanlarla dolu. Ne olursa olsun takismayin kimseyle gulun gecin.

Ayrica sag seritte gidenede hiz siniri ayni sol seritte gidenede ayni . Ne tur tasit olursa olsun sol seritte hiz limitleri dahilinde gidiyor ise korna, sellektor yapilmaz sagindan gecilir gidilir . Yani o kisi limitin uzerine cikmak zorunda degil istiyorsan sen cik gec git :)

evet bu olay amerikaya gittiğimde çok şaşırtmıştı beni. teyzemin teki sol şeridi kapatmış gidiyor. hem de hız sınırının altında. selektör yapıyorum çekilmiyor, korna çalıyorum çekilmiyor, el kol yapıyorum yine çekilmiyor, istifini bozmuyor. derken yanından mecburen geçip gitmek zorunda kaldım. aynı şekilde 5-10 araçla daha karşılaşınca ve bir yol alamayınca amerikadaki sistemin bu şekilde olduğunu kavradım. gerçekten ilginç :) bir başka gün, yol çalışması olan bir kanyonda ilerliyorum, hız limiti koymuşlar 30 mil, 30 mile sabitledim gidiyorum tek şerit vermişler. inanırmısınız yaklaşık 10-15 mil boyunca arkamda onlarca araçlık kuyruk olmasına rağmen birisi de korna çalmadı, selektör yapmadı. bizde olsa adamlar korna selektör küfür, üzerine de yol çalışması için ortaya koyulmuş olan kukaların arasından geçerek herkesi tehlikeye atarak sollama yaparlar.

ruudvan
28-07-2012, 01:45
Bugün güvercine çarptım...

güvercinde hata halbuki arabanın sesi 3 km ileriden duyuluyor .

MBuğra
28-07-2012, 02:11
Arabayla değil ama 4-5 yıl önce küçük kız kardesimle birlikte bisikletteyiz. Trafik lambali V kavşağına yaklaştık ve yavaş olmamıza rağmen mucir varmış bisikletten kayıp yanda yeşili bekleyen arabanın arka kapısının bitişiğine düştük. O kadar korkmuştum ki kardesimin bası
tekerin altına girecek diye. Şoför hayatta goremezdi o konumda. Allah korudu.

Melih-Ö
28-07-2012, 08:25
Ara sokaklarda hız yapanlara uyuz oluyorum. Herif sanki arabay para vermemiş bir gidişi var aman Allahım. Yolda hep yavaş giderim ***** arabada gitmiyor zaten :p Hiçbirini tınlamam. Geçebiliyorsa geçsin, geçemiyorsa istediği kadar çıldırsın hiç umrumda değil. Sabırlı olmak takmamak en güzeli :)

HkN
28-07-2012, 10:31
Askerden izine geldiğimde miydi yoksa İstanbul'a ailemin yanına gittiğğimdemiydi hatırlamıyorum.

Büyük erkek kardeşim kız arkadaşıyla Sarıyerde, bizde Bahçeköy'deyiz. Kız arkadaşını geç olduğu için kendisi bırakacak. Yer Beykoz taraflarında.
Küçük kardeşimin Asabi Palio ile gidiyoruz arabayı ben kullanıyorum. Küçük kardeşim yanımda diğerleri arkada. Maslak Opetten yakıt aldık ve gece saat 11 civarı yol boş. Çıktım orta şeritten 60-70 gibi gidiyorum araba yere çok yakındı ve çok sekerek gidiyorduk. Arkadan bir hyundai yanaştı sis+far + sellektör ve uzunlar direk yanarak. Dedim ne oluyoruz sağ sol boş. Tam Levent tarafına geçerken 3. kolordu önündeki üst geçitte (TEM üzerindeki) sağa geçtim önüme geçti. Kardeşimin arabanın ön sisleri Toros farı ve biraz yukarı bakıyor,üzerinede xenonlu, yani açınca ö taraf komple aydınlanıyor. Önüme geçince açtım sisleri (kardeşimde agresiftir ama bulaşma dedi). Genç çocuklar biraz afalladı ve sağa sola birden arabayı kaçırdı gibi. Sonra solladım bir iki ufaktan hareketle ve tam arkamdayken köprü girişine birden hamle yaptım oda geldi. Sonra köprü çıkışına kadar yakalayamadı. ortadan birden sağa kavacık çıkışına gittim sonra yetişemedi. Heyecan arayan apaçi takımıydı zaten içeridekilerde

UtkuG
28-07-2012, 15:03
Gecen sene Bakırköy veliefendi yolunda babam giderken 50 ile virajı dönüyordu tam virajı bitirirken yağmurlu yolda araba birden kaydı o sırada telefona bakıyordum bir anda küt diye ses geldi taşa çıkmışız :) Allahtan tek lastik patladı ve alttaki folyo açılmış sağlık olsun adamlar ilk yağmur suyuna denk gelmişsinizdir dedilerde nekadar doğru bilemiyorum 40-50 ile giderken kaydı birden araba ilk yağmur suyuda sıvı sabun şeklinde oluyormuş kışın dikkatli olmak lazım

BERKİN
28-07-2012, 16:39
Doğum günümdü yolda trafik var yavaş ilerliyor önümdeki araç fren yaptı bende haliyle yavaşladım arkamdan bi acı bi fren sesi aynadan baktım arkamda adam elinde telefon zor durdu 2.defa aynı olay yavaşladım bu sefer duramadı arkadan vurdu ortalama 30 km hızla,öyle bi sinirle indimdi ağzını açamadı bağırdım çağırdım vursam bende suçlu durumuna gircem allahtan fazla birşey olmamıştı sadece tamponum kırılmıştı tutanak tuttuk ettik orjinal tamponumu taktık yine doğum günümde böyle bi anı olmuştu resmen doğum günü hediyesi olarak kucağıma tampon verdi adam.

Maxiboost
28-07-2012, 16:51
206 varken trafikte durdugun yerde 5 kere arkadan vurdular. İlk kazada sakin sakin geldim ana yola cikicam tam ayagi frenden biraktim arkadan bi tiklama sesi orta seride firladim allahtan yoktu arac yolda. Sifir arabanin 5. Gununde olmustu. Daha sonra sikisik trafikte vurdular tampn degisti. Bi keresinde gazladim ilerde trafik sikisti dedim abarmiyayim actim tavani fln sakin sakin gidiyorum baaam transit patlatti dedim bu sefer bagaj kapagi cort nitekim degistirdiler stoplarla :D bir digerinde yola araba firladi onumdeki durdu bende durdum arkadaki duramadi yine patlati. Birinde de isiklarda bekliyodum baktim aynadan yana yana geliyo birileri :D onumden gecen arabalara yaklastim mumkun oldugunca yolun solunada attim nitekim kimse yol vermedigi icin arkadan gelen hiyar ikimizin arasina saplandi benim sag stop ve camurlugu alarak :D soyle bi durum var gazlasanda yavas gitsende sello yiyosun orasi kesin :D

mmged_jan
28-07-2012, 16:58
e5 ten Küçükyalı ya saptım ışıkları gördüm gaz kesti araba viteste ağır ağır gidiyor zart diye önüme araba geçti durdu bende ona çarparak durdum plakam kedi bıyığı gibi v formundaydı şimdi dümdüz oldu onun dışında bir numara yok :D

babam fenadır bu konularda korna selektör hatta işaret fişeği bile fayda etmez durana kadar yavaşlar hatta sağ şeritte durmuşluğu çoktur

mmged_jan
28-07-2012, 17:09
Gecen sene Bakırköy veliefendi yolunda babam giderken 50 ile virajı dönüyordu tam virajı bitirirken yağmurlu yolda araba birden kaydı o sırada telefona bakıyordum bir anda küt diye ses geldi taşa çıkmışız :) Allahtan tek lastik patladı ve alttaki folyo açılmış sağlık olsun adamlar ilk yağmur suyuna denk gelmişsinizdir dedilerde nekadar doğru bilemiyorum 40-50 ile giderken kaydı birden araba ilk yağmur suyuda sıvı sabun şeklinde oluyormuş kışın dikkatli olmak lazım

antalya gibi yağmurun pek yağmadığı yerlerde olur yağmur önce çiseler toz çamura dönüşür

emirhan sph
28-07-2012, 17:10
Ya bana 115le gezerken bile artislik yapan yol isteyenler oluyo ya :D:D yahu klasige saygin olsun be adam sabit 80 km sag serit gidiorum. Adam sol seritten en saga inadina gotume giriyo ya. Sikistirmalar falan onume kirmalar yol vermemeler. Ne bicim bi ulkedeyiz ben anlamiyorum. Cahillik diz boyu.

Ben ne e5 te ne otobanda 140 160 altina asla inmem ne zaman insem canim tehlikeye giriyo ya boyle sacmalik varmi 100-110 km sabit hizla gitmeye basladigim zaman kesinlikle bi 5 6 kisiyle kavga etmeden eve varamiyorum. Uzun zamandir hic umrum degil valla sol seritten millete selektor ata ata gidiorm. Denk gelirsek alinmayin arkadaslar hepimiz ayni durumdayiz :D

rekord2000
28-07-2012, 18:47
e5 ten Küçükyalı ya saptım ışıkları gördüm gaz kesti araba viteste ağır ağır gidiyor zart diye önüme araba geçti durdu bende ona çarparak durdum plakam kedi bıyığı gibi v formundaydı şimdi dümdüz oldu onun dışında bir numara yok :D

babam fenadır bu konularda korna selektör hatta işaret fişeği bile fayda etmez durana kadar yavaşlar hatta sağ şeritte durmuşluğu çoktur

Abininde var bazi eksinlari anlattirma simdi:D

Emrecan-R
28-07-2012, 19:06

ağladım :D :D

Burak-Akın
28-07-2012, 19:33
Yavaş kullanırken kaza, bela gelmedi şükür. Ama her an biri bana girecekmiş hissine kapılıyorum

metinalan
28-07-2012, 19:42
Bu memlekte tek sıkıntı kimsenin empati kurmaması arkadaş

2Fast4Me
18-08-2012, 14:50
makas değilde önümü açarak gidiyorum tehlikeye atmadan. dedim neyse yavaşlıyayım bayram üstü şimdi.sol şerite kitledim 100 civarı gidiyorum, orta şeritten bi amca katil gibi önüme kırmaya başladı, fren korna filan, o arada aynada amcayı gördüm mendille burnunu temizliyodu, kurtardık ucu ucuna, b.k yoluna dedikleri bu olsa gerek

S.Özeren
18-08-2012, 15:06
geçen sene e-5 te oluyordu o olay sağdan yavaş gidince bazı salaklar gelip sellektör atıyordu ama artık olmuyo çünkü trafik herzaman kilit.

mmustu
18-08-2012, 15:08
zaten hızlı gidemiyorum mk1 otomatik golfle :D

geçen kağıthane derede gidiyorum yollar bozuk arabayı yeni almışım max 40kmh önüme birden tavuk atladı durdum hemen tavuk yok biraz ilerledim dikizden baktım yolun ortasında yatıyo sahibi koşuyo öbür taraftan bıçak getirin diye dedim si.i tuttuk :) şak tavuğu kesti mındar gitmesin diye :D dedim dayı kanı plakalara sürde bi işe yarasın :D 20 lira ateşledim devam :D :D

therev
18-08-2012, 15:39
Bagdat caddesinde yavas yavas gidiyoruz aksam saat 1 2 civarlari orta seritten gidiyoduk isikta durunca nedense saga gectim arkadas gelen sucu araci frene bi asildi tabi aracin tekerlekleri ince hic tutmadi yavaslamadi bile araba yan seritteki sedan hondayi hatchback yapti. Sucu araci kullanan amca kapiyi bi acti 2 3 efes sisesi ile birlite indi arabadan. Bizde indik tabi honda sahibi arkadasa bisey olmasin diye. Adamda bana kizdi serit degistirmeseydin bana bisey olmicakti diye. Herkes kime *** atsam diye bakiyor ne yazikki..