PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda crx oem parçalar ile motor yenileme ?

mcolgecen
23-12-2012, 14:13
İyi günler arkadaşlar dün aracımın antifirizini ölçtürmek üzere oto sanayine gittiğimde 90 model beyaz bir crx'e rastladım bir kaportacı alacak karşılığı almış satıyormuş araca 6.000 tl para istiyor beyaz renkte sunroof var fakat dışarıdan etrafına şeffaf silicon çekmişler :) motor karma karışık zor çalışıyor ve sim siyah duman atıyor vites geçişleri güzel saga sola dönüşte ses yapıyor sanırım akisler bozuk şimdi sorum bu aracı 4500 tl ye alsak koporta ve dörşeme önemli değil motoru sıfırdan oem parçalarla krank - piston - yataklar - segman - yağ pompası -akis'ler işçilik vs kaç liyara çıkarırız . Şuanki aracımı satıp daha yüksek birşeyler alayım diye düşünüyordum fakat yeni arabanın hiç bir yerine ellemeye kıyamıyorum ona vereceğim fark ile böyle bir efsane toplamak daha hoş olur sanıyorum

tuner faruk
23-12-2012, 14:16
Daha oncesinde blogunda sikinti olmamissa alinabilir hatta halilkarakas nickli uyede bir suru motor parcasi mevcut cok daha ucuza toplayabilirsiniz motoru

mcolgecen
23-12-2012, 14:22
Blogda çatlak kaynak tamir sıkıntı olup olmadığını ne sahibi nede ben bilemeyiz ikimizde yabancıyız araca biraz şans gibi

Seven7
23-12-2012, 14:48
Bütçeniz varsa eğer ölü fiyata kaporta alıp swap yapın bence. Hem kafanız rahat olur hem efsane olur.

mcolgecen
23-12-2012, 15:56
Bütçeniz varsa eğer ölü fiyata kaporta alıp swap yapın bence. Hem kafanız rahat olur hem efsane olur.

Bütceden ziyade motoru kupaya takacak bilgili ve güvenilir ustam yok ruhsat ve kağıt işlerindende anlamam

ENGean
23-12-2012, 16:19
Oem parcalarla tahmini 4 bin gibi rakama toplarsin 1bin de icine gitse.1-1.5 ta gorselligine harcasan. 4.5a alsan tahmini 11bin gibi bi rakama toplanir sanirim

mcolgecen
23-12-2012, 16:47
Oem parcalarla tahmini 4 bin gibi rakama toplarsin 1bin de icine gitse.1-1.5 ta gorselligine harcasan. 4.5a alsan tahmini 11bin gibi bi rakama toplanir sanirim

Şanzıman ve elektirik akasamında bir süpriz çıkmazsa o paralara toplanacak gibi şayet aracı alırsam parça temini ve güvenilir usta bulana kadar aracı yatırmayı düşünüyorum

CRX
23-12-2012, 16:54
Bahsettigin crx e o paralari verecegine, masrafsiz bir crx alip binmeni tavsiye ederim, yapicagin masraflarla sana daha pahaliya gelir o arabayi adam etmek, kagit uzerindeki gibi olmuyor cunku, sunroof fln silikonlu demissin, pek ic acici durumda degil arac soylediklerine gore, 9-10 liralara cok guzel rex ler var piyasada

mcolgecen
23-12-2012, 17:05
Bahsettigin crx e o paralari verecegine, masrafsiz bir crx alip binmeni tavsiye ederim, yapicagin masraflarla sana daha pahaliya gelir o arabayi adam etmek, kagit uzerindeki gibi olmuyor cunku, sunroof fln silikonlu demissin, pek ic acici durumda degil arac soylediklerine gore, 9-10 liralara cok guzel rex ler var piyasada

Şans onunda garantisi yok 10 liralık rex'de süpriz çıkabilir sözüm meclisten dışarı içi kupası az düzgün olan araç sahipleride burnundan kıl aldırmıyor

timucintt
23-12-2012, 19:58
kaça toplanır görecelidir heleki hondada... durumunu iyi bilmek iyi bakmak lazım... 4500 aldım 3 lira harcaıdm oldu bittiyle olmaz o iş... bir kere kurcalanmışsa araç kaçarak uzaklaşacaksın... ikincisi motor önceden toplanmış ve gene osurmaya başlamışsa o motordan daha hayır gelmez bozulmuşu düzeltmek zordur hondada imkansıza yakındır.... gelelim duman atmaya şuna buna...duman atıyorsa büyük ihtimalle sensörleri birbirine girmiştir hepsi saçma sapan okuyordur yada bozuktur... obd beynin üstünden arıza kodlarından karşılığını bulursun.... ben olsam bulaşmazdım.... ha ama param bol zamanım bol sabrım bol ustam king dersen al koy 5 6 senede adam olur...

16EC813
23-12-2012, 20:04
öle bi crx düşman başına :D ha ben motoru ypk sayıp swap yapacam dersende fiyatı baya bi aşşagılara çekmen gerekir tabiki kupada sıkıntı yoksa

asot
23-12-2012, 22:23
el yordamıyla swap vs. bütçe sınırsız değilse bulaşmayın, ya sanayide motor ustası olacaksın, ya da çok yakın dostun bu işlerde olacak diğer türlü zor... 10 liralık parçaya 50 lira fiyat yazacaklar, üstün körü bir garanti verecek, sıkıntı çıktıkça lanet edeceksin, söylenildiği gibi forumdakilerin önerdiği 11 liralık sorunsuz crx'leri almak da mantıklı...

Crx-Si
23-12-2012, 22:29
arabanın detaylı fotoğraflarını çekip buraya koyarsan sana bir miktar daha yardımcı olabiliriz. Crx dendiğinde detaylı olarak bilgi alabileceğin güzel bir gurup var bu sitede.

ama bence eğer durumu silikon çekmeye kadar varmışsa o crx ten hayır gelmez.

benden sana bir dost tavsiyesi alıpta sinirlerini harap etme.

alıp toplarsın elbetteki ama bu arabaların her parçasını bulamayacaksın,bulduğun zaman çok para isteyecekler hadi parayıda tamam ettin o parça hemen gelmeyecek,çıkma alacaksın düzgün çıkmayacak bir sürü zaman para usta kaprisi ıvır zıvır derken nereden girdim bu arabayada diyebilirsin.

iyi bir ustan yoksa hiç bulaşma ne yazık ki bu basit gibi görünen araba öyle sıkıntılar çıkartıyorki 40 yıllık ustaya feleğini şaşırıyor Allah alllaaaaah dedirtiyor sonra hakikatende basitmiş çözümü ama işte bilmeyincede olmuyor...

halilkarakas
23-12-2012, 23:23
sitede ilanlarda siyah crx var 10 liraya bence gidip hemen alabilirsin :) oynanmış orjinalliği gitmiş bir araçla uğraşmak çok zor olur gerek yok :D

Mikrop_Ali
23-12-2012, 23:59
kaporta duzgunse ben alabilirim:)