PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : <<ATATÜRK>> Biz Zaten Biliyorduk, Kabullenemeyenlere de Gelsin

GokhanRS
22-07-2013, 09:09
Bu yazıyı okuyunca Atamla ilgili her yazıda duygulandığım gibi tekrar duygulandım ve siz Atatürk dostu forumdaşlarımlada paylaşmak istedim.

337 lider arasından en yüksek puanı alan tek lider ATAMIZ ve 20nci yüzyılın en büyük lideri bir kere daha ATATÜRK seçildi.

Biz zaten biliyorduk, Kabullenemeyenlere de gelsin!

http://img22.imageshack.us/img22/3230/v610.jpg

Kaynağından okumak isteyenlere

Link: Serdar Turgut - Tüm liderlerin en büyüğü Atatürk - HABERTüRK (http://www.haberturk.com/yazarlar/serdar-turgut-2025/859403-tum-liderlerin-en-buyugu-ataturk)

setnogrom
22-07-2013, 09:30
Müslümanlık-İslam dışında değerlendirdiğim zaman Dünya üzerinde böyle bir lider daha gelmez ki zaten araştırma yapılmasına bile lüzum yok bahsi geçen liderlerin Atatürk hakkındaki yorumları dahi herşeyi gösteriyor.
Böyle bir lidere sahip olupta onu tanımayan tek millet bizizdir!
Paylaşım için teşekkürler.

xx

naci
22-07-2013, 09:53

alp1903
22-07-2013, 10:18
Atatürk'e tek kızgınlıgım bize erken veda etmesi. Yaptıkları, yazdıkları ve söyledikleriyle şuan bile bize çok güzel ders vericek nitelikte. Bir daha onun gibi birisini beklemek saflıktan başka bişi degil. Çok özel bir insandı, bir kez olsun canlı gözle görmek isterdim.

ilovedrifting
22-07-2013, 10:24
Müslümanlık-İslam dışında değerlendirdiğim zaman Dünya üzerinde böyle bir lider daha gelmez ki zaten araştırma yapılmasına bile lüzum yok bahsi geçen liderlerin Atatürk hakkındaki yorumları dahi herşeyi gösteriyor.
Böyle bir lidere sahip olupta onu tanımayan tek millet bizizdir!

xx
90 yıl önceki lideri ata sayıp öncesini tanımayan tek millet de biziz malesef.

GokhanRS
22-07-2013, 10:29

açık konuşursan sevinirim? Atatürkü gerçekten tanıyan herkes şanlı fatih sultan mehmet gibi büyük bir sultanıda tanır, memleketi ingilizlere italyanlara fransızlara peşkeş çekip insanlarımıza tecavüzlere sebep olan karaktersiz padişahlarıda tanır.

Atatürkü gerçekten seven tanıyan herkes tarihi iyi okumuştur. gelip burda ataya dil uzatacak kadar cesaretin varsa sağ üst köşedeki çıkış yap butonuna tıklayıp birdaha buraya girmeme cesaretinde olmalı!

he bunu yapamıyorsan, ve Açıldığından beri Atatürkün gençliğe hitabesi sabit konu olan bir forumda takılıyorsanda bunun adı ...........

yns_emre
22-07-2013, 10:31
açık konuşursan sevinirim? Atatürkü gerçekten tanıyan herkes şanlı fatih sultan mehmet gibi büyük bir sultanıda tanır, memleketi ingilizlere italyanlara fransızlara peşkeş çekip insanlarımıza tecavüzlere sebep olan karaktersiz padişahlarıda tanır.

Atatürkü gerçekten seven tanıyan herkes tarihi iyi okumuştur. gelip burda ataya dil uzatacak kadar cesaretin varsa sağ üst köşedeki çıkış yap butonuna tıklayıp birdaha buraya girmeme cesaretinde olmalı!

he bunu yapamıyorsan, ve Açıldığından beri Atatürkün gençliğe hitabesi sabit konu olan bir forumda takılıyorsanda bunun adı ...........

:icon_tup: bunun üzerinede daha yorum bile yapılmaz...

ilovedrifting
22-07-2013, 10:38

Siz busunuz işte. Sizin gibi düşünmeyenlere tahammülünüz yok. Herkes aynı düşünceye sahip olacak diye birşey yok. Kimsenin kimseye birşey dayatmaya hakkı yok. Ki 90 senedir bu yapılıyor. Ben onu kendime ata saymıyorum. Bana atan kim desen Fatih derim. Sen buna bile dil uzatmak diyebiliyorsun.

Evrenoz
22-07-2013, 10:42

Bu kurduğun cümleyi Atatürkçüler kurmuyor.. Atatürk düşmanları kuruyor...

Ben hiçbir Atatürkçünün ağzından duymadım ki Fatih Sultan Mehmet'e, Yavuz Sultan Selim'e kötü laf etsin.. Ama Atatürk'ü sevmeyen, Atatürk'ü itibarsızlaştırmak isteyen, Atatürk'çülere "gıcık" kapan Atatürk ve Atatürkçü düşmanları "90 seneden öncesini tanımıyorlar" diye iftira atıyorlar.. Tıpkı senin yaptığın gibi...

En basiti bu konuda bile, yani "20. Yüzyılın liderleri değerlendirmesinde" bile Atatürk'ü itibarsızlaştırmak, tabir-i caizse laf çakmak için bu cümleyi kuruyorsan Atatürk düşmanlarındansın ya da onlardan zerre farkın yok demektir..

Ayrıca aynı ve/veya benzeri Atatürk düşmanları Atatürk'ü Hz: Muhammed Efendimizin ikamesi gibi gösterip, Atatürkçülerin Atatürk'e taptığını, Atatürk'ü bir din olarak gördüğü iftirasını da zevkle atıyorlar..

GokhanRS
22-07-2013, 10:43
Siz busunuz işte. Sizin gibi düşünmeyenlere tahammülünüz yok. Herkes aynı düşünceye sahip olacak diye birşey yok. Kimsenin kimseye birşey dayatmaya hakkı yok. Ki 90 senedir bu yapılıyor. Ben onu kendime ata saymıyorum. Bana atan kim desen Fatih derim. Sen buna bile dil uzatmak diyebiliyorsun.

sana atan kim diyen olmadı. fikrinde sorulmadı. sen yaşadığın ülkenin kurucusunu atan olarak saymıyorsan gayet susabilir. gidip tayyoşlar forumunda fikirlerini belirtebilirsin burda değil!

bu forumda bütün yöneticilerde fırsatı denk geldikçe söylediler. burası özel mülk. atatürke dil uzatacak insanlar aramızda olmasalar daha mutlu oluruz dediler.

bu yüzsüzlük değil mi şimdi?

biz fatih sultan mehmete hiç dil uzattık mı (yani senin atana?) aksine hep övdük.

ama sen direk küçümsüyor ata saydığınız filan diyorsun. git burdan. senin ata saydığını ceddimiz saydık. ama kafan almıyor bunları çünkü beynin yıkanık. eğitim eksik.

Evrenoz
22-07-2013, 10:46

Kendi kutsalına saygı gösterilmesini istiyorsan, başkasının kutsalına da saygı göstereceksin. Kim burda Fatih Sultan Mehmet'e kötü laf etmiş, kim tanımıyoruz demiş?

Kimse bunları dememişken sen "tanımıyorum" diyorsan, sonra da "siz busunuz" diyorsun. Saygı bekliyorsan, adam olcaksın saygı göstereceksin.

Ayrıca konunun Fatih Sultan Mehmet'le ne alakası var? 20. Yüzyılda mı yaşadı Fatih de buraya dahil ediyorsun? Karın ağrın varsa, konuyu karıştırma. Gaviscon iç, geçer.

ilovedrifting
22-07-2013, 10:47
sana atan kim diyen olmadı. fikrinde sorulmadı. sen yaşadığın ülkenin kurucusunu atan olarak saymıyorsan gayet susabilir. gidip tayyoşlar forumunda fikirlerini belirtebilirsin burda değil!

bu forumda bütün yöneticilerde fırsatı denk geldikçe söylediler. burası özel mülk. atatürke dil uzatacak insanlar aramızda olmasalar daha mutlu oluruz dediler.

bu yüzsüzlük değil mi şimdi?

biz fatih sultan mehmete hiç dil uzattık mı (yani senin atana?) aksine hep övdük.

ama sen direk küçümsüyor ata saydığınız filan diyorsun. git burdan. senin ata saydığını ceddimiz saydık. ama kafan almıyor bunları çünkü beynin yıkanık. eğitim eksik.

Sana gülüyorum sadece. Bir ülküde bir lideri sevmek zorundaysan bu diktatörlüktür. Ben buna karşıyım.

SekoLive
22-07-2013, 10:48
sana gülüyorum sadece. Bir ülküde bir lideri sevmek zorundaysan bu diktatörlüktür. Ben buna karşıyım.

:) .

GokhanRS
22-07-2013, 10:50
Sana gülüyorum sadece. Bir ülküde bir lideri sevmek zorundaysan bu diktatörlüktür. Ben buna karşıyım.

sana sevmek zorundasın demedik. kafan mı basmıyor? geri zekalı takliti mi yapıyorsun halâ?

ulan gelip bizim liderimizi küçümsüyorsun? sana diyoruz ki sevmek zorunda değilsin. ama yazmak zorundada değilsin.

madem sevmiyorsun? neden o zaman Atatürk çülerin forumunda takılıyorsun diye sormazlar mı adama?

bu yüzsüzlük değil midir? istenmediğin yerde durmak karaktersizlik değilmidir?

biz hiç atatürkü sevmeyenlerin forumlarında takıldık mı? Atatürkü sevmeyenlerinde kurdukları oto forumları var. örneğin RCT orda takıl?

bunun gibi bir sürü örnek var. biz FATİH SULTAN MEHMET i küçümsemiyorsak sende bizi ATAMIZI küçümseyemezsin. haddini bil. yüzsüzlük etme. çıkışa tıkla.

bkaraca
22-07-2013, 10:53
Paylaşım için teşekkürler. ATA'M izindeyiz !

HaKo
22-07-2013, 11:00
GökhanRs sakin ol abi :) Gereksiz yere birbirinizi kırıyorsunuz. Tartıştığınız şey zaten tam olarak ta bizi sürüklemeye çalıştıkları kaos ortamı.

Şimdi o arkadaş demiş ki ( Ben öyle anladım) Atatürkçü adam Atatürkten önceki tarihimizi yok sayar. Bunu kim söylemiş ki ? Hangi Atatürkçü , onu boşverin kim yazılmış tarihi ve geçmişi yok sayabilir ? Ben ülkesini Atatürk'ü seven biri olarak iyisiyle kötüsüyle her türlü geçmişimden gurur duyuyorum, bundan utanan sıkılan ya da kızan olursada hiç bi tarafım duymaz. Bu yüzden bu düşüncene katılmıyorum, her kesimin aşırı fanatikleri var ama bunlar yüzünden bunu tüm o kesime mal edemezsin.

Zaten bu kutuplaştırma olayını adam yazısında da vurgulamış, '' Atatürk'ün düşünce yapısı ile dinselleşen kafalar arasında kesişen bir nokta bulunabilirdi'' demiş ki Atatürk'ün icraatlerini , düşüncelerini , yaptıklarını biraz bilen bir insan bunun kesinlikle mümkün olduğunu bilir. Ama tabii bunu istemeyen çok, bunu yapsaydık mükemmel bir millet olurduk, nasıl bizi birbirimize düşüreceklerdi ?

Ama şu an bize dayatılan Osmanlı seven Atatürkçü olmaz , niye olmuyor muş biri bana bunu açıklasın sonra tartışalım. Açıklaması yok çünkü tamamen bu ülkeyi bölmek isteyenlerin çıkardığı yapay zıt kutuplardan sadece bir tanesi.

Arkadaş yukarıda çok güzel söylemiş çok erken gitti (bana göre yaşatmadılar) keşke en azından 10 yıl daha yaşasaydı bizim neslimize çok daha fazla öğüt nasihat bırakırdı, bugün tartışığımız birbirimizi yediğimiz ideolojik fikirlerin açıklamasını yapar belkide son 30 senede birbirimizi kestiğimiz kırıp geçirdiğimiz kavgaların hiçbiri yaşanmamış olurdu.

ilovedrifting
22-07-2013, 11:05
sana sevmek zorundasın demedik. kafan mı basmıyor? geri zekalı takliti mi yapıyorsun halâ?

ulan gelip bizim liderimizi küçümsüyorsun? sana diyoruz ki sevmek zorunda değilsin. ama yazmak zorundada değilsin.

madem sevmiyorsun? neden o zaman Atatürk çülerin forumunda takılıyorsun diye sormazlar mı adama?

bu yüzsüzlük değil midir? istenmediğin yerde durmak karaktersizlik değilmidir?

biz hiç atatürkü sevmeyenlerin forumlarında takıldık mı? Atatürkü sevmeyenlerinde kurdukları oto forumları var. örneğin RCT orda takıl?

bunun gibi bir sürü örnek var. biz FATİH SULTAN MEHMET i küçümsemiyorsak sende bizi ATAMIZI küçümseyemezsin. haddini bil. yüzsüzlük etme. çıkışa tıkla.

Ulan adi herif. Ben ne senin atanı küçümsedim nede hakaret ettim. Ama sen bana hakaret ediyorsun. Sen sevmek zorunda değilsin diyorsun bunu 90 yıldır T.C yapıyor. Ve şu an senin yaptığında aynı şey. Ata saymıyorum dedim demediğini bırakmadın.
2 ağaç için meydanlara dökülüp devletin milletin malına zarar veren zihniyet işte.

GokhanRS
22-07-2013, 11:06
GökhanRs sakin ol abi :) Gereksiz yere birbirinizi kırıyorsunuz. Tartıştığınız şey zaten tam olarak ta bizi sürüklemeye çalıştıkları kaos ortamı.

Şimdi o arkadaş demiş ki ( Ben öyle anladım) Atatürkçü adam Atatürkten önceki tarihimizi yok sayar. Bunu kim söylemiş ki ? Hangi Atatürkçü , onu boşverin kim yazılmış tarihi ve geçmişi yok sayabilir ? Ben ülkesini Atatürk'ü seven biri olarak iyisiyle kötüsüyle her türlü geçmişimden gurur duyuyorum, bundan utanan sıkılan ya da kızan olursada hiç bi tarafım duymaz. Bu yüzden bu düşüncene katılmıyorum, her kesimin aşırı fanatikleri var ama bunlar yüzünden bunu tüm o kesime mal edemezsin.

Ama şu an bize dayatılan Osmanlı seven Atatürkçü olmaz , niye olmuyor muş biri bana bunu açıklasın sonra tartışalım. Açıklaması yok çünkü tamamen bu ülkeyi bölmek isteyenlerin çıkardığı yapay zıt kutuplardan sadece bir tanesi.

Arkadaş yukarıda çok güzel söylemiş çok erken gitti (bana göre yaşatmadılar) keşke en azından 10 yıl daha yaşasaydı bizim neslimize çok daha fazla öğüt nasihat bırakırdı, bugün tartışığımız birbirimizi yediğimiz ideolojik fikirlerin açıklamasını yapar belkide son 30 senede birbirimizi kestiğimiz kırıp geçirdiğimiz kavgaların hiçbiri yaşanmamış olurdu.

aslında anlamak istemedikleri örneğin ben. tek ideolojim bu ülkenin özgür zengin ve modern bir ülke olmasıdır.

ancak bu 3 kelimeyi atatürkü sevemeyen arkadaşlar yanlış anlıyor. gavur istediği gibi görüyorlar.

Halbuki ÖZGÜRLÜK ne demektir? din dil ırk ayırt edilmeden herkesin istediği gibi yaşayabilmesidir. Gezip tozmada eğlenmede sınır olmadığı gibi, Dini yaşamakta kapanmakta ibadette de sınır olmamasıdır.

dayatıyor diyenler aslında sadece kendi fikirlerini dayatıyorlar. istiyorlarki herkes aşırı muhafazakar olsun. ancak bunu göremiyorlar. benim görüşüme saygı duy diyen adamın atam dediği kişi sevmeyen 1 tane atatürkçü yok iken. sadece kafası fatih sultan mehmete kilit olan bu arkadaş atatürkü sevmediğini söyleyebiliyor.

halbuki ikisi birbirinden çok farklı insanlar ikiside bizim için mükemmel olan insanlar. ama yok onlara göre sadece onların onayladıkları mükemmeldir. Tüm dünyanın en iyi Lider dediği kişi onlara göre nasıl kötü oluyor hani nasıl açıklayabiliyorlar anlayamıyorum. açıklamada yapamıyorlar.

GokhanRS
22-07-2013, 11:10
Ulan adi herif. Ben ne senin atanı küçümsedim nede hakaret ettim. Ama sen bana hakaret ediyorsun. Sen sevmek zorunda değilsin diyorsun bunu 90 yıldır T.C yapıyor. Ve şu an senin yaptığında aynı şey. Ata saymıyorum dedim demediğini bırakmadın.
2 ağaç için meydanlara dökülüp devletin milletin malına zarar veren zihniyet işte.

demek zorunda mısın onu anlayamıyorum? niye böyle birşey yazmak zorundasın? kafana silah mı dayıyor senin tayyoşun? bunu yazmassan para kazandırtmam mı diyor sanada gelip burda böyle hadsizleşebiliyorsun?

senin anan benim anam değildir. ancak sen annenle ilgili güzel bir yazı yazıp paylaşsan ben gelip senin ana saydığını ben ana saymıyorum dermiyim? böyle bir yazı yazma gereği neden duyayım?

batıyormu size rahat duramıyorsunuz? diğer sorumada cevap vermedin? atatürkü sevmeyip atatürkçülerin forumunda takılmanı da açıklayamazsın.

(kimin adi herif olduğunuda herkes görüyor emin ol ki)

HaKo
22-07-2013, 11:11
aslında anlamak istemedikleri örneğin ben. tek ideolojim bu ülkenin özgür zengin ve modern bir ülke olmasıdır.

ancak bu 3 kelimeyi atatürkü sevemeyen arkadaşlar yanlış anlıyor. gavur istediği gibi görüyorlar.

Halbuki ÖZGÜRLÜK ne demektir? din dil ırk ayırt edilmeden herkesin istediği gibi yaşayabilmesidir. Gezip tozmada eğlenmede sınır olmadığı gibi, Dini yaşamakta kapanmakta ibadette de sınır olmamasıdır.

dayatıyor diyenler aslında sadece kendi fikirlerini dayatıyorlar. istiyorlarki herkes aşırı muhafazakar olsun. ancak bunu göremiyorlar. benim görüşüme saygı duy diyen adamın atam dediği kişi sevmeyen 1 tane atatürkçü yok iken. sadece kafası fatih sultan mehmete kilit olan bu arkadaş atatürkü sevmediğini söyleyebiliyor.

halbuki ikisi birbirinden çok farklı insanlar ikiside bizim için mükemmel olan insanlar. ama yok onlara göre sadece onların onayladıkları mükemmeldir. Tüm dünyanın en iyi Lider dediği kişi onlara göre nasıl kötü oluyor hani nasıl açıklayabiliyorlar anlayamıyorum. açıklamada yapamıyorlar.

Şurada hem fikiriz, ikisi de mükemmel adamlar, ve herhangi birinin sevilmemesine bende anlam veremiyorum.

Ama yukarıda demek istediğim buydu zaten , dayatılan düşünce Atatürkçü bunları sevmiyor , yukarıda yazmış , Atatürkçü çıktı anarşizim yaptı , iki ağaç için yaktı yıktı , dini bitirecekler vs. diğer yandan diğer kesim dinci , şeriat getirmek istiyor falan fistan işte bildiğimiz şeyler... Bu aşırı düşünceler insanlara Atatürkçü ve Dinci diye iki sınıfa ayrılıp direk yafta vuruluyor ama esasında bu tarz kafatascı düşünceye sahip insanlar ülkenin belki %10 u. Ama gel görki iki tarafta karşı tarafı hep böyle olduğunu düşünüyor ve dış güçlerin ekmeğine yağı sürüyor. Bilmiyorum benim düşüncem bu yönde belki yanlış belki doğru çok siyaset yapmak istemiyorum sabah sabah :) Savaşmayın sevişin diyorum son olarak :D

yns_emre
22-07-2013, 11:14

kusura bakmada bilader adi herif falan yazmalarda ağır oluyor karşındakinin yaşına bak ona göre cümle kur önce karşındaki insana saygılı olmayı öğren. eğer bu vatanın topraklarında yaşıyorsan bu vatanın havasını soluyorsan nüfus kağıdında T.C değil TÜRKİYE CUMHURİYETİ yazıyorsa kusura bakmada ATAMA LAF söyleyemezsin o olmasaydı babanın kim oldugu bile belli olmazdı fazla ileri gitmeden nefes al biraz oksijen falan gitsin beynine

Onamdar
22-07-2013, 11:17
Cahil cahil insanlarla uraşıyoruz ya bi bitmediler. Yok fatihmiş yok şuymuş yok buymuş.
Ekmeğini yediğin, suyunu içtiğin, okulunda okuduğun, hastanesinde tedavi olduğun, ülkeyi düşman işgalinden kurtaran, saltanatı kaldırıp cumhuriyeti getiren, okuma yazma bilmeyen fakir bi halkı eğitip, sanayi devrimi yapan adama saygı duyacaksın bu kadar basit. Sevme, ama saygı duy, insanların kutsal gördüğü, sevdiği saydığı bi insanı küçültmeye çalışma..

ilovedrifting
22-07-2013, 11:20
Sen iki dakkada beni forumdan attın. Hakaretler ettin. Git burdan, başka yerde takıl, falan filan. Benim hristiyan, ateist arkadaşlarımda var. Fanatik solcu, koyu atatürkçü arkadaşlarım da var. Onlarla da yeri geliyor tartışmalarımız oluyor. Ama hiç bir zaman dışlama aşağılama hakaret etme gibi zayıflıklar olmuyor. Ama sizdeki nasıl bi zihniyet anlayabilmiş değilim.

rodya
22-07-2013, 11:21
@GökhanRS,
Savunduğun şeyi bi an için alıp bir kenara bırakıp savunuş şekline baktığımda, bizden uzak olmasını istediğimiz insanları görüyorum sende. Bu konuda hassas olabilirsin ama hangimiz değiliz? Hassas olduğumuız bir konuda hassasiyetimizden uzaklaşarak savunduğumuz düşünce biçiminden uzaklaşıp, karşı geldiklerimizin suretine bürünmek ironik.
Açık konuşacağım alınma gücenme ama bu ülkeyi felakete sürükleyecek insanlar bu siz-biz muhabbetine girip tahammül edemeyen insanlar olacak.
Kimse Atatürk'ü sevmek zorunda değil. Sevmesin de zaten.
Ama daha doğru bir yol bulunana kadar, en doğru yol hala daha onunki.

By_emre
22-07-2013, 11:35
Atatürk Allah tarafından Türk Milletine gönderilmiş seçilmiş bir insandır.

GokhanRS
22-07-2013, 11:36
@GökhanRS,
Savunduğun şeyi bi an için alıp bir kenara bırakıp savunuş şekline baktığımda, bizden uzak olmasını istediğimiz insanları görüyorum sende. Bu konuda hassas olabilirsin ama hangimiz değiliz? Hassas olduğumuız bir konuda hassasiyetimizden uzaklaşarak savunduğumuz düşünce biçiminden uzaklaşıp, karşı geldiklerimizin suretine bürünmek ironik.
Açık konuşacağım alınma gücenme ama bu ülkeyi felakete sürükleyecek insanlar bu siz-biz muhabbetine girip tahammül edemeyen insanlar olacak.
Kimse Atatürk'ü sevmek zorunda değil. Sevmesin de zaten.
Ama daha doğru bir yol bulunana kadar, en doğru yol hala daha onunki.

ben hassasım çünkü artık tak etti. atatürkçüler diyip diyip aşağılamaya çalıştıkları şeyle biz gurur duyuyoruz farkında değiller.

bizi sevmek zorunda değiller eyvallah! ama iftirayada katlanamam. kimse bu ülkede atasını sevenlere öncesini tanımıyor diye iftira atamaz.

biz ecdadımız gayet iyi tanırız allaha şükür. gıcık olduğum yön şimdi yüz yüze gelip tarihten konuşmaya başlasak tarih bilgimin altında ezilip üzülecek sonra konu saçma yerlere gelecek. bu iftirayı genelde tarihi adam gibi okumamış insanlar atıyor.

inşaallah burda sinirlerimi bu kadar geren arkadaşla bir gün yüz yüze tartışma fırsatımız olurda tarih bilgimizi yarıştırır görürüz atatürkçüler osmanlıyı ne kadar iyi tanıyor biliyor.

Koyu Atatürkçüyüm! Aynı zamanda da Osmanlı Torunuyum. İkisiylede gurur duyuyorum. bu iftiralar artık bıktırdı.

ilovedrifting
22-07-2013, 11:37
o olmasaydı babanın kim oldugu bile belli olmazdı

Sen şimdi baya bi ileri gittin işte.Sana iade ediyorum bunu. Bu lafı yüzüme söyleseydin eğer ya sen beni ya ben seni.

KMR2-GT
22-07-2013, 11:39
Sen şimdi baya bi ileri gittin işte.Sana iade ediyorum bunu. Bu lafı yüzüme söyleseydin eğer ya sen beni ya ben seni.

Atatürku neden sevmiyorsun.merak ettim gerçekten yanlış anlama.eleştri olarak sormuyorum

c@n
22-07-2013, 11:40
bende merak ettim nden sevmediğini.istersen yanlış da anlayabilirsin sıkıntı yok

AslanMustafa
22-07-2013, 11:44
Cahil cahil insanlarla uraşıyoruz ya bi bitmediler. Yok fatihmiş yok şuymuş yok buymuş.
Ekmeğini yediğin, suyunu içtiğin, okulunda okuduğun, hastanesinde tedavi olduğun, ülkeyi düşman işgalinden kurtaran, saltanatı kaldırıp cumhuriyeti getiren, okuma yazma bilmeyen fakir bi halkı eğitip, sanayi devrimi yapan adama saygı duyacaksın bu kadar basit. Sevme, ama saygı duy, insanların kutsal gördüğü, sevdiği saydığı bi insanı küçültmeye çalışma..

:icon_tup:
Ne Mutlu Türküm Diyene :)

brs_odbs
22-07-2013, 11:46

Bunları yazdığın kişi benim öz kardeşimm .......... 0539 478 54 96 barış odabaş ara beni bekliyorum gel bunları bıde bana söle ..

alp1903
22-07-2013, 11:51
Atatürku neden sevmiyorsun.merak ettim gerçekten yanlış anlama.eleştri olarak sormuyorum

Evet, mesela neden bende merak ettim? :o

M U R A T
22-07-2013, 11:53
ben söyleyeyim sevmemek çünkü moda böyle daha havalı olduğunu sanıyor bazıları başka mantıklı açıklaması yok zaten

setnogrom
22-07-2013, 11:54

Akıl ve irade önemli karakterlerdir.Şimdi senin bu sözünden sonra tarih bilginin okul kitaplarıyla sınırlı kaldığını söylesem yanlış mı düşünmüş olurum?
Ayrıca Atatürk'ü Dünya lider olarak görmüş senin gibilerin görüp görmemesi tamamen saçma düşünceden başka birşey değildir.
Bana gelip Fatih Sultan Mehmet'i yada Kanuni Sultan Süleyman'ı anlatmana lüzum yok.
Onlar zaten bizim atalarımız insanların kaçırdığı nokta atalarımız Osmanlıda olması başka Türkiyenin ve Dünya liderinin Atatürk olması başkadır.
Osmanlı bizi Dünya lideri yaptı ama aynı Osmanlı bizi İngiliz Fransız köpeğide yaptı.Tarihte neler yatıyor biliyoruz fakat Atatürk gibi bir insan bizim liderimiz ve kurtarıcımız olmasaydı şuan İngiliz yada Fransız yada İtalyan bir ailenin evladı olma ihtimalinde yüksekti.Elimizden sadece ülkemiz değil dinimizde gidecekti.
Bazı gerçekleri görmek için alim yada aşırı akıllı olmaya lüzum yok.
Fatih Sultan Mehmet benim için Atatürk'ten sonra en büyük ikinci atadır.
Hz Muhammed;
İstanbul'u feth eden komutan ne güzel komutandır' sözlerinide biliriz.

Hep dediğim gibi ben önce Müslümanım sonra bir Türküm ve sonra çok sıkı bir Atatürk'çüyüm.

Herkesin fikrine saygımız var ama bizim fikrimizede saygı lazım bu noktada seninde bu başlığa yazma amacın tamamen ortamı germektir mesnetsiz bir yazı yazmışsın.

xx

yns_emre
22-07-2013, 11:55

sıkıntı yok ben yüzünede söylerim varsa bi sıkıntın yüz yüzede hallederiz burda herkezde bilir klavyeden delikanlılık yapmadıgımızı YUNUS EMRE ODABAŞ 0554 322 40 83 önce adam olucan

opamp
22-07-2013, 12:00
Akıl ve irade önemli karakterlerdir.Şimdi senin bu sözünden sonra tarih bilginin okul kitaplarıyla sınırlı kaldığını söylesem yanlış mı düşünmüş olurum?
Ayrıca Atatürk'ü Dünya lider olarak görmüş senin gibilerin görüp görmemesi tamamen saçma düşünceden başka birşey değildir.
Bana gelip Fatih Sultan Mehmet'i yada Kanuni Sultan Süleyman'ı anlatmana lüzum yok.
Onlar zaten bizim atalarımız insanların kaçırdığı nokta atalarımız Osmanlıda olması başka Türkiyenin ve Dünya liderinin Atatürk olması başkadır.
Osmanlı bizi Dünya lideri yaptı ama aynı Osmanlı bizi İngiliz Fransız köpeğide yaptı.Tarihte neler yatıyor biliyoruz fakat Atatürk gibi bir insan bizim liderimiz ve kurtarıcımız olmasaydı şuan İngiliz yada Fransız yada İtalyan bir ailenin evladı olma ihtimalinde yüksekti.Elimizden sadece ülkemiz değil dinimizde gidecekti.
Bazı gerçekleri görmek için alim yada aşırı akıllı olmaya lüzum yok.
Fatih Sultan Mehmet benim için Atatürk'ten sonra en büyük ikinci atadır.
Hz Muhammed;
İstanbul'u feth eden komutan ne güzel komutandır' sözlerinide biliriz.

Hep dediğim gibi ben önce Müslümanım sonra bir Türküm ve sonra çok sıkı bir Atatürk'çüyüm.

Herkesin fikrine saygımız var ama bizim fikrimizede saygı lazım bu noktada seninde bu başlığa yazma amacın tamamen ortamı germektir mesnetsiz bir yazı yazmışsın.

xx

Aman hocam şimdi Peygamberimiz Hz. Muhammed'in adı geçti ya dikkat edelim onunla Atatürk'ü ve Fatih Sultan Mehmetide bir tutar bu arkadaşlar öyle huyları da var. Aman haa..

ilovedrifting
22-07-2013, 12:04

Bir örnek vereyim;

Sadece Rize'de şapka takmadığı için biri 17 yaşında 8 kişi asıldı

Kendini şu durumda bi koy. Şapka devrimi zamanında yaşıyorsun. Şapka takmak istemiyorsun ama mecbursun onu takmadan sokağa çıkamıyorsun. Veya takmaya karar verdin almaya paran yok. Devlet sana ahırındaki ineği sat onunla şapka al diyor ama sen o inekle geçimini sağlıyorsun. Ve o ineğin parası ancak bir şapka alıyor. Bugün bir inek ortalama 2500 TL. Takmayanları astılar.

Evrenoz
22-07-2013, 12:07

2 Ağaç mı?

Mevzunun 2 ağaç olduğunu zannediyorsun öyle mi? Keşke Atam dediğin Fatih Sultan Mehmet kadar zeki olabilseydin.. Olabilseydin de mevzunun 2 ağaç olmadığını idrak edemeyecek kadar beyinsiz olmasaydın..

c@n
22-07-2013, 12:07
Bir örnek vereyim;

Sadece Rize'de şapka takmadığı için biri 17 yaşında 8 kişi

Kendini şu durumda bi koy. Şapka devrimi zamanında yaşıyorsun. Şapka takmak istemiyorsun ama mecbursun onu takmadan sokağa çıkamıyorsun. Veya takmaya karar verdin almaya paran yok. Devlet sana ahırındaki ineği sat onunla şapka al diyor ama sen o inekle geçimini sağlıyorsun. Ve o ineğin parası ancak bir şapka alıyor. Bugün bir inek ortalama 2500 TL. Takmayanları astılar.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK e *** atma amaçlı götten uydurulmuş şehir efsanesinin daniskasıdır.

olay şapka giymemek değil sarığı çıkarmamakta ve şeriatta devam edilmesine israr edilmesidir. üstelik yeni kurulan cumhuriyet hükümetine de vergi ödenmek istenmemektedir.

bunun neticesinde ne istiklal mahkemesi kurulmuş ne idam olmuş ne de insanlar katledilmiştir.
sadece ve sadece o da göz korkutma amaçlı o dönemin bir askeri gemisi rize de pazar ilçesine 1 km açıklığa kadar gelmiş ve hemen arkadaki dağların eteklerine bikac top atılmıştır.

alp1903
22-07-2013, 12:09
Neden'in bu mudur cidden? Şapka devriminin amaçını biliyormusunuz yada?

ilovedrifting
22-07-2013, 12:12
sıkıntı yok ben yüzünede söylerim varsa bi sıkıntın yüz yüzede hallederiz burda herkezde bilir klavyeden delikanlılık yapmadıgımızı YUNUS EMRE ODABAŞ 0554 322 40 83 önce adam olucan

Senin şu an yaptığın klavyeden delikanlılık. Olurda bir gün karşılaşırız o zaman da seni böyle delikanlı görmek istiyorum. Sen mi beni ben mi seni.

setnogrom
22-07-2013, 12:13
Bir örnek vereyim;

İsmini bilmiyorum ama bu bilgilerde eksik olduğun noktaları biliyormusun?
Bak bende KAstamonu'luyum şapka devriminin ilk başladığı yer.
Senin bilgin doğru ama çok eksik benden sana tavsiye biraz araştırma yapmandır.
Şapka kanunu kriterlerinde neler var?Ayrıca ilk tam anayasa ne zaman çıkmıştır ve Osmanlı hükümleri tam olarak ne zaman devre dışı kalmıştır.
Osmanlı ne zaman bitmiştir?
1923 tarihinde Cumhuriyet sadece ama sadece kurulmuş anayasasız bu noktada Osmanlı hükümleri işlemeye devam etmiş.

Birde sana soru bizim şapkayı geçtim atalarımızdan kalan Fes değilmidir?

xx

yns_emre
22-07-2013, 12:14
Senin şu an yaptığın klavyeden delikanlılık. Olurda bir gün karşılaşırız o zaman da seni böyle delikanlı görmek istiyorum. Sen mi beni ben mi seni.

bak şu mübarek ramazanda dua ediyorum bak suan ezanda okunuyor ben klavye delikanlılığı yapıyormusum ya şuan sana ozaman dansözlük yaptırmazsam adam değilim karşıma erkeksen işte ozaman çıkarsın numaram orda yolun buraya düştüğünde aramazsanda adam deilsin.....

Evrenoz
22-07-2013, 12:16
Atatürk'ün varolmadığı bir yerde kim önderlik edecekti ordulara? Kim toplayacaktı halkı? Yurdun 4 tarafı işgal altındayken Atatürk'ten başka kim durdu o düşmana?

Adınız Yorgo değilse, yunanın piçi, ingilizin dölü değilseniz şükretmeniz lazım nenenize tecavüz edilmemesi için önderlik eden adama..

Ama bazen diyorum ki... Keşke olmasaydı Atatürk.. Ona düşman olan hainler başlarını kaldırdığında göremeseydi Türk bayrağını.. İsimleri Ali, Veli, Ahmet, Mehmet değil Yorgo, Jack, Nicholas olsaydı.. Nenelerinin, dedeleri belirsiz torunları olsalardı..

bason
22-07-2013, 12:16
Bir örnek vereyim;

Büyük ihtimal bu olay aile geçmişinde yaşandı. Bu travma ile nefret edilebilir bir şey yaşamış kökenlerin. Bunu yapanların akıbeti ne oldu? Şapka giymeyeni asın kesin emri mi verilmiş yoksa fazla radikal bazı gurupların sadistçe bir şiddeti mi bu? Tarihin bazı noktalarında bu tip olaylar mevcut ne yazık ki. İnsanlar aslında genel devrime baktığında hoşnut ancak ayrıntılarda gizli olan tarih biraz farklı olabiliyor. Sen atam Osmanlı diyorsun, Osmanlı'nın tarihi çok daha kanlıdır. Empati kurmaya çalışıyorum sadece... Atatürk halkı kalkındırmak için çok çaba göstermiş biridir. Atatürk sonuçta devrim yaptı ancak ayrıntılarda bu tip olaylarda yok değil. Küçük yerleşim birimlerinde çok fazla kontrol sağlayamadığı biliniyor zaten. Devrimin karanlık sayfalarından...

alp1903
22-07-2013, 12:17
Yada Evren abi, dinleri Hırıstiyan olsaydı demek içimden geliyor, Atatürk olmasaydı.

c@n
22-07-2013, 12:17
Atatürk'ün varolmadığı bir yerde kim önderlik edecekti ordulara? Kim toplayacaktı halkı? Yurdun 4 tarafı işgal altındayken Atatürk'ten başka kim durdu o düşmana?

Adınız Yorgo değilse, yunanın piçi, ingilizin dölü değilseniz şükretmeniz lazım nenenize tecavüz edilmemesi için önderlik eden adama..

Ama bazen diyorum ki... Keşke olmasaydı Atatürk.. Ona düşman olan hainler başlarını kaldırdığında göremeseydi Türk bayrağını.. İsimleri Ali, Veli, Ahmet, Mehmet değil Yorgo, Jack, Nicholas olsaydı.. Nenelerinin, dedeleri belirsiz torunları olsalardı..:bravo: nokta...

M U R A T
22-07-2013, 12:18
hikayeye bak onu geçtim bir de inanmış bence kimse birşey yazmasın ölü taklidi yapsın

Evrenoz
22-07-2013, 12:19
Şu "şapka takmadığı için asılan kişiler" ile ilgili tarihi bir kaynak var mı? Osuruktan teyyare yavşakların köşe yazıları değil, tarihi belge...

Eğer bu olay anlatıldığı gibi "şapka takmadığı için Atatürk tarafından idam edilen" kişiler şeklinde değil de farklı bir şekilde çıkarsa, yani iftira mevcutsa Atam Fatih Sultan Mehmet diyen bu çocuğun, Atasının edebini, adabını, karakterini, dinini örnek almadğını görmüş olucaz..

brs_odbs
22-07-2013, 12:36

Yaa sen niye hala yazıyosun numaramı yazdım sana arasana veya sen yaz ben arayım sen kimsin tehdit ediyosun madem bukadar erkeksin delikanlısın ara işte yüz yüze konuşalım sana burda rahat olamıyorum istersen hemen yüz yüzede gelebiliriz hiç sıkıntı yok yeterkı bana burdan yazma ;)

By_emre
22-07-2013, 12:41

Ama bazen diyorum ki... Keşke olmasaydı Atatürk.. Ona düşman olan hainler başlarını kaldırdığında göremeseydi Türk bayrağını.. İsimleri Ali, Veli, Ahmet, Mehmet değil Yorgo, Jack, Nicholas olsaydı.. Nenelerinin, dedeleri belirsiz torunları olsalardı..

:icon_tup:

painkller
22-07-2013, 12:59
Ben artık sıkıldım, Atatürk Atatürk Atatürk... Sen kim oluyorsunda onu eleştirebiliyorsun? Bir kere anılan ada, ünvana, soyada bakarak insanların saygı duyarak sevgi sevmek zorunda değiller sevmesinlerde, ama saymak zorundalar. Hayır madem okadar özeniyorlar doğuya-batıya gidebilirler, sakıncası yok.. Bu vatanı kurtaran ecdatlarımızın önderine hayır dinsiz olsa bile saygı duymak gerekiyor. Adam çıkıp diyorki ayyaş, geçen akşam çıkmış Ezanı Türkçe okutuyorlardı gibisinden bir konuşma yaptı. Ulan O ve Silah Arkadaşları, Dedelerimiz olmasaydı kimbilir kimin elinde neyin kuklası olucaktın ki olmayada gidiyoruz. ben bile bunu akıl edebilirken sen bu ülkenin başkanısın, söylenecek lafmı bu ? Senin elindeyken ülke bak adı Türk yazan herşey ya yurtdışının elinde yada yurtdışına kiralanmış halde. Ayıp ayıp. Sana onca ekmeği sağlayan, karnın tok sırtın pek yatmanı sağlayan kişiye sen nasıl böyle akılsızca düşünmeden cümleler sarfedebiliyorsun. O yüzden diyorumki sevmesinler, Ata'm bize kalsın. Bunların sevigisi kirletmekten karalamaktan başka bişey yapmaz... Varsın onların istediği olsun. Benim düşüncemi kimse değiştiremez.

Ben Peygamberim'in yolunda Atam'ın izindeyim. Adamlar dinden kitaptan bahsediyor, sonra diyorki İlahmı o ölmüş gitmiş, Hayır arkadaş sen böyle birşeyi dile getirerek zaten Kitabımız'da yazan şeyi karalıyorsun, o peygambermi diyorlar? Bizim Peygamberimiz(s.a.v) belli, Allah'ın en sevgili kulu, elçisi. Sen onla nasıl karıştırarak kıyaslamayı yaparak bu gaflete düşüyorsun. O yüzden paragrafımın başında dediğim gibi okadar cümleyle öz ve net düşünüyorum...

İçimi kustum özür dilerim. Ama yegane hissettiklerim, düşündüklerim bunlar. Cümlelere döktümde noldu? bilmiyorum ama sanırım rahatlattı :)

Armageddon
22-07-2013, 13:00

Bence sen Atatürk yaşadığı ve senin atanı bilmeni sağladığı için kendini şanslı saymalısın... Yoksa Rize'de Pontus Rum devleti kurulacaktı bilgin olsun, o zaman ismin cismin ne olurdu bir zahmet düşünüver ;)

Er34
22-07-2013, 13:00
Neden olayları kişiselleştiriyoruz abiler ?

Adam demişki Atatürk olmasa baban belli olmazdı. Yanlış mı ? Doğru. Benim de babam belli olmazdı. Yunan askeri olurdu nineme tecavüz eden. Şimdi ne oldu peki ? Şükürler olsun hepsi belli kendi bayrağım , kendi vatanım , kendi vatandaşım kardeşim. Kimse hakaret etmemiş ki.

Kişiselleştirip olayı kavga etmeniz ' faiz lobisi ' , ' dış mihrak' adına ne diyorsanız bizim gerçek düşmanımızın işine yarar. Biz ortak hedeflerde buluşup o hedeflere koşmalıyız ki bu ülkenin canım insanı rahat yaşasın.

yns_emre
22-07-2013, 13:02
Ben artık sıkıldım, Atatürk Atatürk Atatürk... Sen kim oluyorsunda onu eleştirebiliyorsun? Bir kere anılan ada, ünvana, soyada bakarak insanların saygı duyarak sevgi sevmek zorunda değiller sevmesinlerde, ama saymak zorundalar. Hayır madem okadar özeniyorlar doğuya-batıya gidebilirler, sakıncası yok.. Bu vatanı kurtaran ecdatlarımızın önderine hayır dinsiz olsa bile saygı duymak gerekiyor. Adam çıkıp diyorki ayyaş, geçen akşam çıkmış Ezanı Türkçe okutuyorlardı gibisinden bir konuşma yaptı. Ulan O ve Silah Arkadaşları, Dedelerimiz olmasaydı kimbilir kimin elinde neyin kuklası olucaktın ki olmayada gidiyoruz. ben bile bunu akıl edebilirken sen bu ülkenin başkanısın, söylenecek lafmı bu ? Senin elindeyken ülke bak adı Türk yazan herşey ya yurtdışının elinde yada yurtdışına kiralanmış halde. Ayıp ayıp. Sana onca ekmeği sağlayan, karnın tok sırtın pek yatmanı sağlayan kişiye sen nasıl böyle akılsızca düşünmeden cümleler sarfedebiliyorsun. O yüzden diyorumki sevmesinler, Ata'm bize kalsın. Bunların sevigisi kirletmekten karalamaktan başka bişey yapmaz... Varsın onların istediği olsun. Benim düşüncemi kimse değiştiremez.

Ben Peygamberim'in yolunda Atam'ın izindeyim. Adamlar dinden kitaptan bahsediyor, sonra diyorki İlahmı o ölmüş gitmiş, Hayır arkadaş sen böyle birşeyi dile getirerek zaten Kitabımız'da yazan şeyi karalıyorsun, o peygambermi diyorlar? Bizim Peygamberimiz(s.a.v) belli, Allah'ın en sevgili kulu, elçisi. Sen onla nasıl karıştırarak kıyaslamayı yaparak bu gaflete düşüyorsun. O yüzden paragrafımın başında dediğim gibi okadar cümleyle öz ve net düşünüyorum...

İçimi kustum özür dilerim. Ama yegane hissettiklerim, düşündüklerim bunlar. Cümlelere döktümde noldu? bilmiyorum ama sanırım rahatlattı :)

yüreğine sağlık kardeşim...

GokhanRS
22-07-2013, 13:18
Atatürk! Kimseyi şapka takmadığı için astırmamıştır. Bu yavşak iftiracı muhtemelen dedesinden duyduğu palavrayı yada gittiği cemaatteki birkaç iftiracı fettullahçı hocalarından dinlediği vay anasını dediği bir palavra hikayedir.

Geçmişte evet çok hacı hoca asılmıştır alayıda bilime şeytan icadı diyen. motora arabaya şeytan icadı diyen. dininiz elinizden gidicek diyip insanları ayaklandırıp isyan çıkartan irticacılardır.

Ayrıca mezardan çıkarılıp asılan mahkum hikayeside şu şekildedir. O idam kararı çıkan imam kararı duyunca kalpten gitmiştir.

Ancak idam kararının ibretlik olması için gerçekleşmesi mecburiyeti o zamanki kanunlarda mevcuttur ve yasalara uygun olarak yapılmıştır. O dönemde henüz cumhuriyet yasaları henüz oluşmadığından idamı uygulayanlar osmanlı kanunlarına göre uygulamıştır. Açın kitapları bakın mezardan çıkarıp ibret için adam asmak osmanlı kanunlarında vardır!

Yani o *** attığı olayın suçlusu CUMHURİYET değil! Atalarının koyduğu OSMANLI KANUNLARIDIR!

buda sana kapak olsun palavracı iftiracı fetoşçu.

Edit: bu arada yargılayan Atatürkün kendiside değildir. Kanunlarda cumhuriyet kanunları değildir. Cumhuriyete karşı çıkmasalardı osmanlı kanunlarının idam kanunlarına kurban gitmezlerdi zaten.

Zero
22-07-2013, 13:46
Ya ben ATA'min ses kayitlarini duyunca gozlerim doluyor hala bu ulkede onu sevmem soyle boyle diyenler var..Cok sey yazilir ama..

Burak E.
22-07-2013, 13:59
kaçıncı yüzyıla gelmişiz hala atatürke laf eden insanlar var yazıklar olsun diyorum gazi mustafa kemal paşa olmasaydı hiç olamıycaklardı düşünmeden konuşmak böyle bişidir işte ne Mutlu türküm diyene İzindeyiz atam..

lethaldoze
22-07-2013, 14:06
Ya ben ATA'min ses kayitlarini duyunca gozlerim doluyor hala bu ulkede onu sevmem soyle boyle diyenler var..Cok sey yazilir ama..

Al benden de okadar. Yukarıdaki yazılan yazıları nasıl okuyup yorumluyolar çok merak ediyorum. Okadar yazılmış ekstra bende yazmayacağım. Ziraz sayfalarca yazabilirm.

Beni en çok sinir eden şey akşam işten güçten gelip elinde kumanda tv karşısında yarı uykulu yandaş kanallara bakıp siyasi görüş bildiren, geçmişe tarihe *** atan insanlar.
Hayır ben boşunamı ayda 4-5 tarih kitabı okuyorum. Araştırıyorum sürekli. Sen kulaktan dolma bilginle gelip bana, hayır sen bilmiyorusun ben doğrusunu biliyorum diyorsun.
Bu kadir mısırlıoğlu,mustafa armağan vs gibi yazarların yarısı rant yüzünden yarısı kuyruk acısı yüzünden alternatif tarih yaratmaya çalışıyorlar. Bir çok mahlukta bunlara inanıyor. Çünkü adamların mesleği yazmak yani yazarlık. Kelime söz üslüp sanatını iyi kullanan insanlar yani. Bu da ikna ikna kabiliyeti yüksek oluyor. Millette "eveeeeettt, mantıklı baksana adam açıklamış."

Bide her iddialarını belgeleme olayları var. Belgesiz iddiamız yok probagandası. Halbuki belge dedikleri şey tarihte yazılmış bir kitaptan sayfalar.
Bunlardan 1 tanesi sapık bir doktorun yazdığı kitap. (Yurt dışına kaçtıktan sonra sırf Atatürk'ü karalamak için yazmıştır. Kitabı okuyan psikoanalizciler ruh sağlığının ileri derece bozuk olduğuna kanaat etmişlerdir.)

2. ise birilerinin üstad dediği Atatürk düşmanı kanı bozuğun yazdığı kitaplar. Yani elde 2 tane Atatürk düşmanın uydurma kitapları var kaynak ve bunu evirip çevirip yeni kitap belge kaynak diye millete yutturuyorlar.

Birde Atatürk kapı kapı gezip millete şapkamı taktırmış. Orada bulunan kraldan çok karalcıların acımasızlığı. İneğini sat şapka al. bunu dayatacak bir lider olduğuna gerçekten nasıl inanıyorlar anlamıyorum. Adam ülkeyi yoktan var etsin, sonra böyle ufak tefek şeylerle kıyım yapsın. Ne mantık ama.

elma
22-07-2013, 14:15
Ben artık sıkıldım, Atatürk Atatürk Atatürk... Sen kim oluyorsunda onu eleştirebiliyorsun?

Yani Atatürk eleştirilemez?Ok kib by:heyoo:

Evrenoz
22-07-2013, 14:17

Aferin lan.. Koca paragraftan ala ala ilk cümleyi alıp ahkam kesmişsin.
Maşallahi, maşallah

Burak E.
22-07-2013, 14:18

eleştirilemez nokta.

driftboy
22-07-2013, 14:18

noldu bu duruma itirazın mı var ?

Dodoo
22-07-2013, 14:23
Ulan ne çok apaçi varmış forumda yaa.

KMR2-GT
22-07-2013, 14:26
lan fikirlere saygı gösterim diyorum olmuyor yediremiyorum

sevmeyen saymayan nolursun anıtkabire bir gitsin ne kadar saygıdeger ve öenmli bır ınsan oldugunu hatırlar.

34btr1907
22-07-2013, 14:27
yemin ederim kendi kendime gülüyorum Atatürkün A harfi bukadarmı batar insanlara çıkıp demiyorlarda derdimiz budur şudur,ayırtta edemiyorlar beyin fakirleri,Peygamberle Atatürkü kıyaslama noktasında sıkışıp kalmış zavallılar,biri bitiyor biri başlıyor..

IvKp0ACYasY

painkller
22-07-2013, 14:28

Atatürk'ü eleştiremezsin, Türkiye'deki anlamıyla. Eleştiri kötülemek, *** atmak olarak bilindiği için Evet Eleştirilemez. Tartışılabilir, Daha iyisi yapılabilirmiydi diye düşünülebilir, sorgulanabilir. Ama Onu yapmış o dinsiz denmez, peşin hüküm verilmez. Sonuç olarak o bir insan etten, kemikten. Topraktan yapılmış bir canlı, bir kul. Peygamber değil. yanlış veya doğru kararları her insanda vardır bunlar sogulanabilir. O zamanı dikkate alınarak konuşulunabilir. Ama cahil cahilde olmaz bu iş. Peşin hüküm veripte 1 yanlışta bütün doğruları götüremezsin, hele bu Atan'a Atam'a karşı yapılmaz Yaparsanda sağar birine dil dökersin. Bizim eleştirimiz işte bu yönde oluyor, sürekli *** atma, çamur atma. Ama niye anlatıyorum niye yazıyorum bilmiyorum, gine cümlemin başını okuyup geçiceksindir.

Burak E.
22-07-2013, 14:33
Atatürk'ü eleştiremezsin, Türkiye'deki anlamıyla. Eleştiri kötülemek, *** atmak olarak bilindiği için Evet Eleştirilemez. Tartışılabilir, Daha iyisi yapılabilirmiydi diye düşünülebilir, sorgulanabilir. Ama Onu yapmış o dinsiz denmez, yanlış veya doğru kararları her insanda vardır bunlar sogulanabilir. Ama 1 yanlışta bütün doğruları götürmez. Bizim eleştirimiz işte bu yönde oluyor, sürekli *** atma, çamur atma. Ama niye anlatıyorum niye yazıyorum bilmiyorum, gine cümlemin başını okuyup geçiceksindir.

17 yaşındasın ve öyle güzel yazıyorsunki cidden tebrik ettim o yaşlarda diğer insanlar bunların farkında değil cidden tebrik ettim seni

yanlış anlama beni sakın yaşınla dalga geçmiyorum ama bi olgunluk olduğu doğru sende. senden daha büyük insanlar bunları daha idrak edememiş.

Armageddon
22-07-2013, 14:39

Elma arkadaşım, Atatürk'ün nesinden memnun değilsin bir de sen yazabilir misin? Klavyemiz yettiğince cevap verelim sana...

bilalMW
22-07-2013, 14:50
dünyanın delicesine sevdiği saydığı yazdığı kitabı çantasından ayırmadığı bir insanı galiba en son bu ülkedekiler kabul edecek malesef..

elma
22-07-2013, 14:59
Aferin lan.. Koca paragraftan ala ala ilk cümleyi alıp ahkam kesmişsin.
Maşallahi, maşallah

Bu postundan sonraki postlara bakarsan ne demek istediğimi anlarsın.

elma
22-07-2013, 15:04

Şunu yazdıktan sonra benim hakkımda ne biliyorsunuzda beni Atatürk düşmanı ilan ettiniz yada benmi gerizekalıyım yukardaki yazıyı okuyup okuyup bişey anlamıyorum? Bugün bi sürü şakirt çıkıp "ama biz Atatürk'ü eleştirmiştik sadecede şöyle böyle yaptılar bize" bize deyip mağdur edebiyatı yapmasına izin veren insanlar, Atatürk'ün eleştirilmesine laf eden insanlar nasıl kendini atatürkçü olarak ilan eder onu anlamıyorum. Padişahçı vs Atatürkçü kavgası yapmaya devam edin siz bu şekilde devam ettikçe padişahçılardan farkınız kalıyormu?

TünayK
22-07-2013, 15:10
bu gezi olayları aslında çok iyi olmadı...herkesin bi fikri var herkes bi marjinal artık....

"aaaamm(amerikan düşünme efekti), bence bu siyasi konjöktürde küçük boyutlu ezilmiş turboların emme manifoldu ile konjuge olarak yaptıkları başkaldırı ve ezilmiş katalitik konvertörlerde yarattığı hassasiyetler üzerine osmanlı hukumdarlığının halifeliği geri getirmesine müteakip yaptığı çalışmalar...sonra 3'den 2'ye bi aldım...hata ta taaaa!!!!"

sen ne diyon lan değişik???!

Armageddon
22-07-2013, 15:11
Şunu yazdıktan sonra benim hakkımda ne biliyorsunuzda beni Atatürk düşmanı ilan ettiniz yada benmi gerizekalıyım yukardaki yazıyı okuyup okuyup bişey anlamıyorum? Bugün bi sürü şakirt çıkıp "ama biz Atatürk'ü eleştirmiştik sadecede şöyle böyle yaptılar bize" bize deyip mağdur edebiyatı yapmasına izin veren insanlar, Atatürk'ün eleştirilmesine laf eden insanlar nasıl kendini atatürkçü olarak ilan eder onu anlamıyorum. Padişahçı vs Atatürkçü kavgası yapmaya devam edin siz bu şekilde devam ettikçe padişahçılardan farkınız kalıyormu?

Bir yazıda ne yazdığınla birlikte o yazıyı nerede, ne zaman yazdığın da önemlidir. Böyle bir konuda, daha yeni "Atatürk benim atam değil" diyen biriyle tartışılırken gelip "Yani Atatürk eleştirilemez?Ok kib by :heyoo:" dersen kendini otomatikman öteki arkadaşın safına koyuyor oluyorsun. Yeni bir sohbet konusu açıp "Atatürk sizce eleştirilebilir mi?" deseydin kimse sana saldırmazdı.

Luc
22-07-2013, 15:27
Çok güzel bir paylaşım olmuş. Teşekkürler..

alperkirman
22-07-2013, 15:28
Bir yazıda ne yazdığınla birlikte o yazıyı nerede, ne zaman yazdığın da önemlidir. Böyle bir konuda, daha yeni "Atatürk benim atam değil" diyen biriyle tartışılırken gelip "Yani Atatürk eleştirilemez?Ok kib by :heyoo:" dersen kendini otomatikman öteki arkadaşın safına koyuyor oluyorsun. Yeni bir sohbet konusu açıp "Atatürk sizce eleştirilebilir mi?" deseydin kimse sana saldırmazdı.
ben soriyim ozaman ;
" Mustafa Kemal Atatürk eleştirilebilir mi ? "
neden ?

setnogrom
22-07-2013, 15:29
Atatürk'ü övmeyi bilmeyen eleştirisinide yapmasın!

ben soriyim ozaman ;
neden ?

Herkesin ceddi yada anası babası belli ya ondan eleştirmek istiyorlar!

xx

M U R A T
22-07-2013, 15:32
ben soriyim ozaman ;
neden ?

neden eleştireceksin?
eleştirebilecek konumda mısın? sen vatan içi ne yaptın?

alper_pug
22-07-2013, 15:34
Kusura bakmayında ben bu yobaz düşüncelere saygı falan gösteremiyorum. Hele ki Atatürk'e yorum dahi yapana tahammülüm yok. İyice çıldırma noktasına getirdiler insanı.

elma
22-07-2013, 15:42

76dan sonraki postlara bakarmısın?

GokhanRS
22-07-2013, 15:46
bakın atatürk hakkında şöle şöyle yaptığı söyleniyor doğrumu diye sorarsın resmi kaynakları bile buluruz gerekirse doğrumu yanlışmı ispatlarız.

sen tutup masum insanları astı diye iftira edersen sülaleni rahat bırakmayız. bu da bir gerçek.

bizim atatürkle ilgili gurur duyamayacağımız yanlış diyebileceğimiz birşeyimiz yok. her konuda da iftiraları bertaraf eden kanıtlar buluruz.

ama siz bulamazsınız. çünkü kaynağınız olan FETOŞ resmi biri değil. islamın yüz karası. müslümanlığın başına ve türklerin başına gelen en kötü amerikan piyonudur.

tool
22-07-2013, 15:51
bazilari dis guclerden besleniyorr

Armageddon
22-07-2013, 15:52
ben soriyim ozaman ;
neden ?

Eleştirilebilir tabi o da insan. Nesini eleştirelim mesela, neyi daha iyi yapabilirdi ve yapmadı, veya neyi yanlış veya eksik yaptı?

painkller
22-07-2013, 15:53
@Burak E.
teşekkür ederim. yerine göre davranıyorum diyelim, genelde çok ciddi değilimdir, ama bazı konulardada ciddi ciddi konuşmak gerekiyor. şaka kaldıran yer var kaldırmayan yer var onun farkında olmaya çalışıyorum :)

GökhanRS
abi neyi anlaymaya çalışıyorsun, feto denilen adam tamam dini görevlerini yapıyor yada yapıyor gibi görünüyor. eyvAllah izindekiler İSLAM'ın dinimizin görevlerini yapıyor. ama kimse tutupta adamın grçmişini aramıyor. bende onların dershanelerinde okudum, onlarla o diyolaga girmiceksin, at gözlüğü diye bir şey var, tıpkı onunla bakıyorlar bu dünyaya. Rabbim umarım cahilliklerine verir, yoksa dedikodu, ölünün arkasından konuşmak bile en büyül günahlardan ah almak, adam faiz yasak der, kara para der. KUR-AN'I KERİM 'den kutsal kitabımızdan ayetler okur, fetva verir. türkiyede bankası var. böyle insanlar işte, diyecek lafım yok, çünkü insanlar onu kabul etmişler, yolları hayır olsun.

Dodoo
22-07-2013, 15:54
bazilari dis guclerden besleniyorr

Faiz lobisi abi

Armageddon
22-07-2013, 15:55
76dan sonraki postlara bakarmısın?

Evet nerede ne zaman yazacağın önemli derken anlatmak istediğim buydu. İnsanlar zaten sabırlarının sonuna gelmiş durumda, GEZİ DİRENİŞİ BU YÜZDEN BAŞLADI ZATEN! Eğer bunu anlarsanız neden böyle bir konuda böyle bir tepkiyle karşılaştığınızı anlarsınız....

İnsanların sabrı kalmadı çünkü başbakanı eleştirenler hapse girerken Atatürk'ü eleştirmek çok normal görünüyor ve insanlar artık bunu kaldıracak durumda değil...

Bestsi
22-07-2013, 15:56
Örnek: Keşke sağlığına daha dikkat edebilseydi biraz daha yaşasaydı :/

MKT
22-07-2013, 15:57
Bu insanlardaki cahilliğe cehalete hayretle bakıyorum beyinleri yıkanmış düşünce yoksunu örümcek beyinli hatta *** Kılı insanları karşımıza alıp konuşmak bile bana rahatsızlık veriyor.Eee be küçük beyinli insan Şapka takmadığı için öldürülen insanlar diyosun ya hani azcık tarihini araştır bakim onlar kimlermiş? Halaa şeriat peşinde koşan saltanat sürmeye çalışan sarıklı cübbeli elin kimsesiz kalmış karısını kızını sahiplenmek adı altında kendine harem kuran Karektersiz kişiliksiz tiiniyetsiz ucubelerden başkası değildir.
Hiçmi çanakkale zaferini okumkadın izlemedin dinlemedin,hiçmi dünya savaşlarını okumadın hiçmi dünya ile yapılan Lozan,sevr vs gibi antlaşmaları okumadın maddelerini araştırmadın.İngilizler,rumlar,italyanlar çanakkaleye dayanmış arıburnundan geçmiş içeriye kadar gidiyor,osmanlı askeri binlercesi ölmüş geri çekilme kararı bekliyorlar ama karargahtan ne haber var nede bişe,Kemal ATATÜRK 57.Alayı alıp Çanakkalede düşmanı denize dökmeseydi, Kiii bu bir emirle değil tamamen kendi insiyatifi ve vatanseverliğinin görev emir-komuta zincirinin önüne geçmesiyle oluşan birşeydir.bunun sonunda seni beni şu an burda bukadar özgür hür iradenle yazabilme imkanı sağlamıştır.Senin ATA saymadığın insan Senin ceddinin nesli devam etsin diye devrimler yapmış,Türk soyunu sürdürmek için tüm dünyaya peşkeş çekmiş ve herkesi kendine gıpta ile izletmiştir.

Ne istiyordunuz Tüm dünya bukadar teknoloji ve gelişim içindeyken siz hala medreselerde Sakallı hocalardan Sözde eğitimmi alacaktınız öğretimmi?

Ne istiyordunuz ananız bacınız teyzeniz denk gelirde padişaha yada yaverine görününce padişahın Hareminde mi olsun istiyordunuz?

Ne istiyordunuz ananız rum,rus,ingiliz,fransız asıllı olup sonradan müslüman ve türkleştirilmiş olsun ama BABAmız padişah mı demek istiyorsunuz?

Seçme seçilme hakkı olmasın,imece usulü geçim devam etsin,Hastanen olmasın tedavilerin olmasın bunumu istiyorsunuz.

Hacı hocalara medet bağlayıp kanserden,ondna bundan iyileşme ümidimi bekleyecektiniz?
Hala geri kafalılar var ameliyata girenlere saçma gözlerle bakıp allahın işine karışıyorlar belkide ölecekti ama yaşattılar gözüyle bakıyorlar.

Daha yeni zamana gelelim ;
Ne istiyorsunuz Recep ülkenin başında kalsın Ülkenin doğusunda terör örgütü sikini kaldırmış beklerken,kendilerine kolluk kuvveti bile kurmuşken 1 tane bile ne polis ne askerin müdahale etmemesimi?

Tüm devlet kuruluşlarının özelleştirilerek tüm ülkeyi yabancı sermayenin eline verip ülke ekonomisini kontrol edememesini mi?

Ülkedeki bilim adamlarının ölmesi yetmedimi? Sizce biz okadar salakmıyız aselsanda öldürülen insanların nelerle uğraştıklarını bilmiyormuyuz?

Ne istiyorsunuz Başkanlık sistemi gelsin ülkede eyalet rejimi hakim olsun Her şehir kendi kanunlarını kendi mi koysun? ( gelecekteki Kürdistan)

1 tane uçağın bile israilden habersiz uçamıyor Kime peşkeş çekebileceksin,Ne zannediyosunuz Age Of Empire's mı oynuyoruz lan burda?

Ne bekliyosunuz Recep efendi sizin gibi evde zor tuttuğuı çakallarını sokağa salacak bizi elagemi edeceksiniz sanıyosunuz?

Köprü yapılacak denildi 1 milyon dolardan fazla para sadece hemzemin çalışması için harcandı ve çıkıp yanlış yere inşaat yapmışız dediler binlerce ağaç kestiler,Sonra ne mi oldu Napalım TOKİ yaparız dediler ve yakındır Ali AĞAOĞLU'na verirler ihaleyi ali amcamız diker oraya gökdelenleri Alın size yeni bir İSTANBUL.

Ülkede Asker bırakmadınız paşa bırakmadınız içeri atmadık,öldürmedik
Ne bekliyordunuz *** korkusundan milli bayramları kaldırdığı için halktan darbe yememek için her daim Babası OBAMA nın yanına kaçan bir başbakanın sizi korumasını mı?

Ne bekliyordunuz Tek başına direnen gencecik çocuklara egosunu tatmin edememiş ,Biber gazı sıkan polislerin Ülke savaşa girdiğinde sizi korumasını mı?
Sorun bakalım 1 maaş ek ikramiye almasalardı izinleri 1 hafta uzatılmasa hangisi orda görev yapardı?

Anayasının maddelerini değiştirip kendi şeriatını kurmak isteyen bu hükümete izin vereceğimizimi sanıyosunuz?

10 lafından 11 tanesi yalan olan bir başbakana Ceddimizin emanetini bize veren ATATÜRK'ün Gençliğe hitabesini hatırlattık onuda anlamadı,Harici bedbahlarımız hiç bitmeyecek kadar güzel ve eşsiz bir ülkede yaşıyoruz,Dahili bedbahlar içinde o evlerinde oturan eli Palalı %50 değil asıl biz bekliyoruz ve sabrediyoruz.

PKK yı öne sürdüler bu ülkeyi yıkamadılar,Gencecik çocuklarımızı kardeşlerimizin kanları yerdemi kalacak sanıyosunuz? bu ülkeyi 20-30 bin paçavrasız götünde donu olmayan piçe mi bırakacaz sanıyorlar?

AKILLI OLUN AKILLI.

Sizin başbakanınızın *** attığı o Facebook-Twitter vs milyonlarca genci uykularından uyandırmıştır,Bu yapılanlar artık milletin canına tak etti.Atatürkün evlatlarını daha fazla sokağa dökmeye çalışmayın.

Bizim olduğumuz yerde sizi istemiyoruz!!! bu dikdatörlükse Dikdatörlüğün Allahını biliriz.Bu gün nasıl sizi bulunduğumuz sosyal yada sanal ortamlarda dahi istemiyorsak sabrımız taştığında Denize dökülen ingiliz ve rum piçleri gibi bu ülkeyi yıkmak isteyenleri de Ya İbreti alem olsun diye çıkar sallandırırız yada denize döker kökten kurtuluruz.
Biz özgürlük-demokrasi-eşitlik-zenginlik dedikce sizler ülkeyi boka batırıyorsunuz.Birinizde çıkın söyleyin hadi Atatürkcüler bunu istiyor istedikleri olursa bu ülke zarar görür diyin örnek verin,Kanıtlı delil gösterin.

Madem boşbakanınız bukadar dürüst bukadar inançlıydı da ne diye çıkıp her iki muhalefet parti ile birlikte istediği bir TV kanalında halkın önünde tartışıp eğriyi doğruyu çözmüyor.
Küçük beyinlisiniz ve hep öyle kalacaksınız ama bu ülke size yar olmayacak.

Senin ceddin saymadığın bizim ATAMIZDAN bize kalan ;
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Bize Vazifemizi demokratik yollardan yapmaya gayret gösteriyoruz,DİRENİYORUZ.
Sabrımızı taşırmayın....!!!
MUSTAFA KEMAL TEKİN....

Dodoo
22-07-2013, 16:00
@MKT

yüreğine ve eline sağlık. :)

Anlayana.... Eşşek olmamak lazım tabi.

noVankel
22-07-2013, 16:02
75 yıl olmuş Atam vefat edeli..doğru düzgün lider görmemiş insanlar..
sonra 2 fırça bıyık çıkmış yok Osmanlı torunuyuz...yok Fatih,yok Abdülhamit..
e gardaş Metehanı neden unuttun senin ile aynı dine inanmıyor diye mi?
Bunlar daha kimin torunu neyin tohumu belli değil.
Osmanlı torunuymuş..la git tarih oku gel yaz buraya.

GoKaLp_ZZ
22-07-2013, 16:03

sizin gibiler 10 yıllık adamı peygamber ilan edip resmen tapmaya başladı, bizim gibiler 90 yıl önceki lideri ATAMIZ ilan ettik ve yolunda gidiyoruz ve bununla gurur duyuyoruz ama siz çok pişman olacaksınız

mmustu
22-07-2013, 16:06
ne forum kurallarını çiğnemek nede mübarek günde günaha girmek istemiyorum

her akşam teravih den sonra alayınız için dua ediyorum iyisine iyi kötüsüne kötü Yüce rabbim illaki birinize denk getirir ;)

Zero
22-07-2013, 16:07
@MKT olurda bir gun tanisirsak seni alnindan opmek istiyorum.Helal olsun senin gibi kardeslerimizin,bizim gibi dusunenlerin hala var oldugunu bilmek icimi rahatlatiyor.

CTG
22-07-2013, 16:25
Bu insanlardaki cahilliğe cehalete hayretle bakıyorum beyinleri yıkanmış düşünce yoksunu örümcek beyinli hatta *** Kılı insanları karşımıza alıp konuşmak bile bana rahatsızlık veriyor.Eee be küçük beyinli insan Şapka takmadığı için öldürülen insanlar diyosun ya hani azcık tarihini araştır bakim onlar kimlermiş? Halaa şeriat peşinde koşan saltanat sürmeye çalışan sarıklı cübbeli elin kimsesiz kalmış karısını kızını sahiplenmek adı altında kendine harem kuran Karektersiz kişiliksiz tiiniyetsiz ucubelerden başkası değildir.
Hiçmi çanakkale zaferini okumkadın izlemedin dinlemedin,hiçmi dünya savaşlarını okumadın hiçmi dünya ile yapılan Lozan,sevr vs gibi antlaşmaları okumadın maddelerini araştırmadın.İngilizler,rumlar,italyanlar çanakkaleye dayanmış arıburnundan geçmiş içeriye kadar gidiyor,osmanlı askeri binlercesi ölmüş geri çekilme kararı bekliyorlar ama karargahtan ne haber var nede bişe,Kemal ATATÜRK 57.Alayı alıp Çanakkalede düşmanı denize dökmeseydi, Kiii bu bir emirle değil tamamen kendi insiyatifi ve vatanseverliğinin görev emir-komuta zincirinin önüne geçmesiyle oluşan birşeydir.bunun sonunda seni beni şu an burda bukadar özgür hür iradenle yazabilme imkanı sağlamıştır.Senin ATA saymadığın insan Senin ceddinin nesli devam etsin diye devrimler yapmış,Türk soyunu sürdürmek için tüm dünyaya peşkeş çekmiş ve herkesi kendine gıpta ile izletmiştir.

Ne istiyordunuz Tüm dünya bukadar teknoloji ve gelişim içindeyken siz hala medreselerde Sakallı hocalardan Sözde eğitimmi alacaktınız öğretimmi?

Ne istiyordunuz ananız bacınız teyzeniz denk gelirde padişaha yada yaverine görününce padişahın Hareminde mi olsun istiyordunuz?

Ne istiyordunuz ananız rum,rus,ingiliz,fransız asıllı olup sonradan müslüman ve türkleştirilmiş olsun ama BABAmız padişah mı demek istiyorsunuz?

Seçme seçilme hakkı olmasın,imece usulü geçim devam etsin,Hastanen olmasın tedavilerin olmasın bunumu istiyorsunuz.

Hacı hocalara medet bağlayıp kanserden,ondna bundan iyileşme ümidimi bekleyecektiniz?
Hala geri kafalılar var ameliyata girenlere saçma gözlerle bakıp allahın işine karışıyorlar belkide ölecekti ama yaşattılar gözüyle bakıyorlar.

Ne istiyorsunuz Recep ülkenin başında kalsın Ülkenin doğusunda terör örgütü sikini kaldırmış beklerken,kendilerine kolluk kuvveti bile kurmuşken 1 tane bile ne polis ne askerin müdahale etmemesimi?

Tüm devlet kuruluşlarının özelleştirilerek tüm ülkeyi yabancı sermayenin eline verip ülke ekonomisini kontrol edememesini mi?

Ülkedeki bilim adamlarının ölmesi yetmedimi? Sizce biz okadar salakmıyız aselsanda öldürülen insanların nelerle uğraştıklarını bilmiyormuyuz?

Ne istiyorsunuz Başkanlık sistemi gelsin ülkede eyalet rejimi hakim olsun Her şehir kendi kanunlarını kendi mi koysun? ( gelecekteki Kürdistan)

1 tane uçağın bile israilden habersiz uçamıyor Kime peşkeş çekebileceksin,Ne zannediyosunuz Age Of Empire's mı oynuyoruz lan burda?

Ne bekliyosunuz Recep efendi sizin gibi evde zor tuttuğuı çakallarını sokağa salacak bizi elagemi edeceksiniz sanıyosunuz?

Köprü yapılacak denildi 1 milyon dolardan fazla para sadece hemzemin çalışması için harcandı ve çıkıp yanlış yere inşaat yapmışız dediler binlerce ağaç kestiler,Sonra ne mi oldu Napalım TOKİ yaparız dediler ve yakındır Ali AĞAOĞLU'na verirler ihaleyi ali amcamız diker oraya gökdelenleri Alın size yeni bir İSTANBUL.

Ne bekliyordunuz *** korkusundan milli bayramları kaldırdığı için halktan darbe yememek için her daim Babası OBAMA nın yanına kaçan bir başbakanın sizi korumasını mı?

Ne bekliyordunuz Tek başına direnen gencecik çocuklara egosunu tatmin edememiş ,Biber gazı sıkan polislerin Ülke savaşa girdiğinde sizi korumasını mı?
Sorun bakalım 1 maaş ek ikramiye almasalardı izinleri 1 hafta uzatılmasa hangisi orda görev yapardı?

Anayasının maddelerini değiştirip kendi şeriatını kurmak isteyen bu hükümete izin vereceğimizimi sanıyosunuz?

10 lafından 11 tanesi yalan olan bir başbakana Ceddimizin emanetini bize veren ATATÜRK'ün Gençliğe hitabesini hatırlattık onuda anlamadı,Harici bedbahlarımız hiç bitmeyecek kadar güzel ve eşsiz bir ülkede yaşıyoruz,Dahili bedbahlar içinde o evlerinde oturan eli Palalı %50 değil asıl biz bekliyoruz ve sabrediyoruz.

PKK yı öne sürdüler bu ülkeyi yıkamadılar,Gencecik çocuklarımızı kardeşlerimizin kanları yerdemi kalacak sanıyosunuz? bu ülkeyi 20-30 bin paçavrasız götünde donu olmayan piçe mi bırakacaz sanıyorlar?

AKILLI OLUN AKILLI.

Sizin başbakanınızın *** attığı o Facebook-Twitter vs milyonlarca genci uykularından uyandırmıştır,Bu yapılanlar artık milletin canına tak etti.Atatürkün evlatlarını daha fazla sokağa dökmeye çalışmayın.

Bizim olduğumuz yerde sizi istemiyoruz!!! bu dikdatörlükse Dikdatörlüğün Allahını biliriz.Bu gün nasıl sizi bulunduğumuz sosyal yada sanal ortamlarda dahi istemiyorsak sabrımız taştığında Denize dökülen ingiliz ve rum piçleri gibi bu ülkeyi yıkmak isteyenleri de Ya İbreti alem olsun diye çıkar sallandırırız yada denize döker kökten kurtuluruz.
Biz özgürlük-demokrasi-eşitlik-zenginlik dedikce sizler ülkeyi boka batırıyorsunuz.Birinizde çıkın söyleyin hadi Atatürkcüler bunu istiyor istedikleri olursa bu ülke zarar görür diyin örnek verin,Kanıtlı delil gösterin.

Madem boşbakanınız bukadar dürüst bukadar inançlıydı da ne diye çıkıp her iki muhalefet parti ile birlikte istediği bir TV kanalında halkın önünde tartışıp eğriyi doğruyu çözmüyor.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

MUSTAFA KEMAL TEKİN....

ayakta alkışlıyorum

Anti
22-07-2013, 16:27

Ne yazdıysan fazlası yok eksiği var, eline ağzına sağlık.

imprezaWRC
22-07-2013, 16:38
Senin ceddin Osmanlı ve güya sarıldığın kişide ecdadının Osmanlı olduğunu söylüyor;

Peki, Osmanlı için ecdadımız diyen biri nasıl olurda Gürcistan ziyaretinde “ben de Gürcüyüm. Ailemiz Batum’dan Rize'ye göç etmiş bir Gürcü ailesidir” diyebiliyor.
Osmanlı, Ortodoks Hrıstiyan olmadığına göre, körü körüne savunan arkadaşlardan birisi bu söylemi bana izah edebilir mi, ne demek istemiş acaba.
Tarih : 11 Ağustos 2004

MİLLİYET İNTERNET - SİYASET (http://www.milliyet.com.tr/2005/12/13/siyaset/axsiy02.html)

12 Nisan 2005: (Norveç'te) Ben, Rizeliyim, eşim Siirtli. Türk değil, Arap. Biz zaten sorunları çözmüşüz. Türkiye'de bakıyorsunuz, Türk Kürt ile, Azeri Gürcü ile evlidir. İkisi birbiriyle et tırnak gibi olmuştur.

:beuj::beuj:

emirhan sph
22-07-2013, 16:41

AKILLI OLUN AKILLI.

MUSTAFA KEMAL TEKİN....

Alintiya uyuz olsamda bu yaziyi tuylerim diken diken okudum izninlede alinti yapmak istiyorum. Yuregine saglik, eline bilgine saglik.

Paylasim icinde tesekkurler.

Cahil insana laf anlatmak kadar insana agir gelen bisi olmaza. o kisinin karsinda senin fikrine karsi savundugu dusunceyi ''nasi bu kadar kor nasi bukadar vidansiz olabiliyo'' diyerek, sabirla bikmadan usanmadan tane tane anlatmaya calismak, bu vatani hic bir p.c kurusuna yar etmemeye calismak... Allah bize sabir, guc ve sans versin. Hic bir zaman anlam veremedim bu cehalete ama anlam vermeye calismak degil cahil olana anlatmaktan geciyo care.

urukain
22-07-2013, 17:06
@MKT
abi büyüksün iyiki hala sizler gibi düşünenler var...

Mutu
22-07-2013, 17:13
@MKT abi üstüne yazacak birşey bulamadım. Ellerine, düşüncene sağlık.

SekoLive
22-07-2013, 17:15
MKT, ne yazdın be kanka :)

sonda imzanı görmsem birisi yine iyi yazms dicekdm.

ülkeyi fena böldüler.
insanları cok felaket ayrıştırdılar
osmanlıcılar atatürkcüler , dinciler dinsizler , cemaatciler cemaatsizler , hükümetciler muhalefetciler, türkler-kürtler, teröristler sicilsizler.

ama hala bunun farkında olmayanlar var artık açın gözünüzü.

lethaldoze
22-07-2013, 17:22
Örnek: Keşke sağlığına daha dikkat edebilseydi biraz daha yaşasaydı :/

Diyorlarki hiç kalkmadan yatacaksınız, kesinlikle tam zamanlı yatak istiharati, kalkması demek intihar demek.
Ama Dünyaya yayılmuş hasta diye. Fransa ile Hatay konsuunda görüşülüyor. Ve fransızlar üstün durumdalar. Bizimkiler ne yapsa işe yaramıyor.
Atatürk orduya emir veriyor. Ordu güneyde manevra yapacak.
ATATÜRK İstanbuldan kalkıp trenle yolculuk yapıyor.
ATATÜRK tam 1 ssate yakın ayakta sıcağın altında önünden geçen tören alayı askerleri selamlıyor. Tüm dünya görsün de adımını ona göre atsın diye.
Ve sonunda Fransa Türkiyenin kararlılığını görüyor ve Atatürkünde dimdik ayakta olduğunu görüyor ve Hatayı alıyoruz. Bundan sonra bidaha ayağa doğru düzgün kalkamıyor.
Bunun gibi sebepler yüzünden sağlığına dikkat edememiş. Çok azz dinlenip çok çok fazla çalışmış. Yoktan bir ülkeyi var etmiş neredeyse.
O zamnaki iktisat vs halkın durumu, sağlık vs gibi konulardaki rakamlara bakınca ben başarıldığını yapıldığını atamızın başardığını bildiğim halde hala imkansız diyorum, o kadra kötü bir vaziyetteymişiz anlayın.
Osmanlı vatandaşlarına hiç bakmamış. Millet hastalıktan kırılmış haberi olmamış. Doktor vermemiş, toprak vermemiş vs. Askere türkleri almış, vergiyi türklerden kesmiş. Azınlık olan yahudi ermeni vs si hep ticareti yapan parayı kazanan olmuş. Çünkü vergi ödemiyor, askere gidip vakit kaybetmiyor. Tutturmuşlar osmanlı. Yahu 36 padişah var osmanlıda. Övünülen padişahların en önemlisi Fatih Sultan Mehmed Han 7. Padişah. Son övülen hakikaten lider olan 2. selim Yavuz yani. O da 10. padişah.
Ondan sonra tam 26 padişah geliyor ve 1 tane taş üstüne taş koyan yok. Biz Atatürkçüler bunu bildiğimiz içinde Atatürkü çok seviyoruz. Ama osmanlıyım diye geçinenler Fatihin istanbulu almanısını ballandıra ballandıra anlatıp vahdettini savunan adamalr.

Yekta
22-07-2013, 17:26
Atatürk! Kimseyi şapka takmadığı için astırmamıştır. Bu yavşak iftiracı muhtemelen dedesinden duyduğu palavrayı yada gittiği cemaatteki birkaç iftiracı fettullahçı hocalarından dinlediği vay anasını dediği bir palavra hikayedir.

Geçmişte evet çok hacı hoca asılmıştır alayıda bilime şeytan icadı diyen. motora arabaya şeytan icadı diyen. dininiz elinizden gidicek diyip insanları ayaklandırıp isyan çıkartan irticacılardır.

Ayrıca mezardan çıkarılıp asılan mahkum hikayeside şu şekildedir. O idam kararı çıkan imam kararı duyunca kalpten gitmiştir.

Ancak idam kararının ibretlik olması için gerçekleşmesi mecburiyeti o zamanki kanunlarda mevcuttur ve yasalara uygun olarak yapılmıştır. O dönemde henüz cumhuriyet yasaları henüz oluşmadığından idamı uygulayanlar osmanlı kanunlarına göre uygulamıştır. Açın kitapları bakın mezardan çıkarıp ibret için adam asmak osmanlı kanunlarında vardır!

Yani o *** attığı olayın suçlusu CUMHURİYET değil! Atalarının koyduğu OSMANLI KANUNLARIDIR!

buda sana kapak olsun palavracı iftiracı fetoşçu.

Edit: bu arada yargılayan Atatürkün kendiside değildir. Kanunlarda cumhuriyet kanunları değildir. Cumhuriyete karşı çıkmasalardı osmanlı kanunlarının idam kanunlarına kurban gitmezlerdi zaten.

Gökhan, laf ettiğin insandan ne farkın kaldı? hani din dil düşünce özgürlüğü olan modern zengin bir ülke istiyordun? insanları yaftalamaktan geri kalmıyosun ama? nerde kaldı bunun düşünce özgürlüğü kısmı?
Yanlış anlaşılmasın sana bir garezim yok ama senin üzerinden genele konuşuyorum.. arkadaş Atatürk'ü sevmiyor olabilir farklı bir ideolojiye inanmış olabilir, buna saygı göstermek zorundayız.. Sırf bu düşüncesinden dolayı adamı fetocu tayyipçi diye sınıflandırmışsınız, nereden biliyorsun belki adam ülkücü veya çok daha farklı bir görüşü var.. o yobaz dediğiniz insanlardan ne farkınız kalıyor böyle at gözlüğüyle bakarsanız olaya?
ayrıca bence Atatürk e karşı herhangi bir saygısızlık da yapmamış banlanmayı hak edecek herhangi bir hareketi de olmamış..
Şimdi bazı çok zeki yüksek vatanseverlik duygusuna sahip arkadaşlar beni de Atatürk düşmanı yaparlar afaroz ederler asıl olayı anlamadan ama pek de umrumda değil :)

Ayrıca Osmanlı konusunda bilip bilmeden konuşmayın diyip de bilip bilmeden konuşan arkadaşlar için de çok ufak bir örnek vereyim, Atatürk ün Samsuna gidişi bilinenin aksine istanbul hükümeti yani dönemin padişahı, vatan haini olarak adlandırılan VI. Mehmet yani Vahdettin tarafından organize edilmiştir..
İnönü zamanındaki Osmanlıyı inkar etme politikası sonucu tarihimizde buna benzer birçok olay bize yanlış öğretilmiştir.. 600 sene ayakta durmuş dünyaya hükmetmiş 3 kıtayı topraklarına bağlamış bir geçmişi reddetmek de nasıl bir zihniyettir orası da ayrı bir konu tabi..

kaanpoyrazoglu
22-07-2013, 17:27
mkt kardeşim helal olsun sana , eline , yüreğine sağlık ..Tercüman olmuşsun , tşk ederim ..

_FrKn_
22-07-2013, 17:35
Diyorlarki hiç kalkmadan yatacaksınız, kesinlikle tam zamanlı yatak istiharati, kalkması demek intihar demek.
Ama Dünyaya yayılmuş hasta diye. Fransa ile Hatay konsuunda görüşülüyor. Ve fransızlar üstün durumdalar. Bizimkiler ne yapsa işe yaramıyor.
ATATÜRK tam 1 ssate yakın ayakta sıcağın altında önünden geçen tören alayı askerleri selamlıyor. Tüm dünya görsün de adımını ona göre atsın diye.
Ve sonunda Fransa Türkiyenin kararlılığını görüyor ve Atatürkünde dimdik ayakta olduğunu görüyor ve Hatayı alıyoruz. Bundan sonra bidaha ayağa doğru düzgün kalkamıyor.
Bunun gibi sebepler yüzünden sağlığına dikkat edememiş. Çok azz dinlenip çok çok fazla çalışmış. Yoktan bir ülkeyi var etmiş neredeyse.
O zamnaki iktisat vs halkın durumu, sağlık vs gibi konulardaki rakamlara bakınca ben başarıldığını yapıldığını atamızın başardığını bildiğim halde hala imkansız diyorum, o kadra kötü bir vaziyetteymişiz anlayın.
Osmanlı vatandaşlarına hiç bakmamış. Millet hastalıktan kırılmış haberi olmamış. Doktor vermemiş, toprak vermemiş vs. Askere türkleri almış, vergiyi türklerden kesmiş. Azınlık olan yahudi ermeni vs si hep ticareti yapan parayı kazanan olmuş. Çünkü vergi ödemiyor, askere gidip vakit kaybetmiyor. Tutturmuşlar osmanlı. Yahu 36 padişah var osmanlıda. Övünülen padişahların en önemlisi Fatih Sultan Mehmed Han 7. Padişah. Son övülen hakikaten lider olan 2. selim Yavuz yani. O da 10. padişah.
Ondan sonra tam 26 padişah geliyor ve 1 tane taş üstüne taş koyan yok. Biz Atatürkçüler bunu bildiğimiz içinde Atatürkü çok seviyoruz. Ama osmanlıyım diye geçinenler Fatihin istanbulu almanısını ballandıra ballandıra anlatıp vahdettini savunan adamalr.

Vahdettin hain midir?
Lozan zafer midir? ciddi soruyorum.

bason
22-07-2013, 17:35
Gökhan, laf ettiğin insandan ne farkın kaldı? hani din dil düşünce özgürlüğü olan modern zengin bir ülke istiyordun? insanları yaftalamaktan geri kalmıyosun ama? nerde kaldı bunun düşünce özgürlüğü kısmı?
Yanlış anlaşılmasın sana bir garezim yok ama senin üzerinden genele konuşuyorum.. arkadaş Atatürk'ü sevmiyor olabilir farklı bir ideolojiye inanmış olabilir, buna saygı göstermek zorundayız.. Sırf bu düşüncesinden dolayı adamı fetocu tayyipçi diye sınıflandırmışsınız, nereden biliyorsun belki adam ülkücü veya çok daha farklı bir görüşü var.. o yobaz dediğiniz insanlardan ne farkınız kalıyor böyle at gözlüğüyle bakarsanız olaya?
ayrıca bence Atatürk e karşı herhangi bir saygısızlık da yapmamış banlanmayı hak edecek herhangi bir hareketi de olmamış..
Şimdi bazı çok zeki yüksek vatanseverlik duygusuna sahip arkadaşlar beni de Atatürk düşmanı yaparlar afaroz ederler asıl olayı anlamadan ama pek de umrumda değil :)

Ayrıca Osmanlı konusunda bilip bilmeden konuşmayın diyip de bilip bilmeden konuşan arkadaşlar için de çok ufak bir örnek vereyim, Atatürk ün Samsuna gidişi bilinenin aksine istanbul hükümeti yani dönemin padişahı, vatan haini olarak adlandırılan VI. Mehmet yani Vahdettin tarafından organize edilmiştir..
İnönü zamanındaki Osmanlıyı inkar etme politikası sonucu tarihimizde buna benzer birçok olay bize yanlış öğretilmiştir.. 600 sene ayakta durmuş dünyaya hükmetmiş 3 kıtayı topraklarına bağlamış bir geçmişi reddetmek de nasıl bir zihniyettir orası da ayrı bir konu tabi..

Katılıyorum... İnandığı demokrasi ve kendisinin de eleştirilebileceğini göstermek adına Serbest Cumhuriyet Fırkası'nın kurulmasına destek vermiş biri. Belki aynı görüşte olmayabiliriz fakat daha seviyeli olunmakta fayda var. Atatürk milliyetçiliğini savunuruz ancak gereklerini çok fazla anlamış değiliz. Bende ekran başında nefret besledim ama biraz sakinleşip yeniden anlamak, yeniden anlatmak gerek. Fakat mevcut iktidarın bu döneminde özellikle Atatürk'e saygı inanılmaz düştü. Sevgi demiyorum dikkat ederseniz saygıdan bahsediyorum keza belli bir kitle var yıllardır. En azından saygı duyarlardı.

eraslanb
22-07-2013, 17:37
okudum ama anlam veremiyorum bazen diyorum keşke atam etliye sütlüye karışmasaydı şuan kendisine saygısızlık yapan insanlar gibi sadece kendini düşünseydi
bizde hem bu dünyada hemde ahirette kaybedenlerin arasında olsaydık acaba yüzde elli rahata erermiydi bizim için sıkıntı yok özellikle fetoşçulara göre zaten müslüman da değiliz türkte.

ama öbür tarafta ecdad diyorsunuz ya onlarada hesap vereceksiniz bakalım o gün geldiğinde bize mi duacılar size mi

lethaldoze
22-07-2013, 17:55

Yalnız şuda bir gerçektir ki hep biz aman onlar gibi olmayalım onlar gibi kimseyi yaftalamayalım aman biz susalım, onlardan ne farkımız var vs vs susutulmdıkmı zaten. Hak aramayı dahi unuttuk yada hiç öğrenemedik. Örneğin kıbrısa 1960 larda rumlarr kıyıma başladılar. Astılarkestiler kuvete saklanmış ana ve çocukların üzerişne mermi yağdırdılar. Ama her bm komisyonlarında dünya onları tuttu. Hep türkiyeden taviz istediler. Neden; çünkü rumlar dört dörtlük probaganda yapıyorardı. Önce saldırıp yakıp yıkıyorlar sonrada isyan eden türkleri bastırmaya devlet güçleri çalışıyor diyorlardı.
Her platformda bizden öndelerdi. Biz hiçbir aşamada derdimizi dünyaya anlatamadık. Nedenide kimsenin bu tür işleri geliştirelim, öğrenelim demediği içindir.

Osmanlıya gelince. Peki sizce Vahdettin neden gönderdi Mustafa Kemali Samsuna, daha doğrusu Karadenize. Hadi o şerefsiz alternatif tarih yaratmaya çalışanların dediği gibi diyelim kabul edelim 1 dakıkalığına. Peki ingilizler nasıl müsade etmiş düşenen varmı. Onuda ben söylim. Karadenizde ayaklanmaları bastırmak için çare aranmaktadır. Zaten Atatürk ta Suriyede iken Adana da iken milli mücadelenin planını düşünmüş ve İstanbulda çalışmalara başlamış kendisini anadoluya yollatmaya çalışmıştır. Bunun için çalmadığı kapıda kalmamış gerekli kişilerinde kafasında yer etmiştir. Sonunda Vahdettine ismi verilmiş ve birtek Mustafa Kemalin çözeceğini düşündükleri için kabul edip anadoluya göndermişlerdir.
Yani kimse gizlice atatürke görev vermemiştir git anadoluda isyan çıkar diye. Yok öyle bir palavra. Madem vatan haini değildi gizlice yardım etti ve vatan haini bile olmayı göze lan bir kahramdı diyenler. KUVAYİ İNZİBATİYE(HALİFELİK ORDUSU) nu bir araştırsın bakalım. Yunanın ordusu az geldmiş milli mücadeleye başkoymuş ayağında çarığı olayan anadolu ordusunun karşıına halife ordusu çıkarmasıda mı gizlilik için. Ne güzel hikaye ama değilmi. Adam ingiliz egenliğini kabul edecek sevr i kabul edecek, anadoluya gel diyene siktir diyecek, milletin üstüne ordu kurup yolayacak ve çok ağır kayıplar verdirecek bu ordu türklere ama adam bunları vatan için yapmış vay canına. Tamam biz fatihi kanuniyi atamız biliyoruz seviyoruz hatta vahdettini sevmesekte oda bizim atalarımızdan ama hainliği tartışılmaz. Fatih kahramandı diye vahdettinde onun gölgesinde sebeplenecek anlamına gelmez. ilk 10 padişah dünyaya hükmetmiş ama ondan sonra gelen tam 26
padişajh var sürekli gerileyen, yabancı devletlere kukla olan bir imparatorluk.

Kaçıncı yüzyıldayız adamlar saltanatı getircez diyor.
Yahu tamam adam on numara insan lider diyelim. Tamam padişahımız olsun kabul.
Ya adamın oğluda alkolik esrarkeş hırsız şerefsizse ne olacak. Varmı bu kadar saçma bir sistem. Zamanında tamam ama herşeyin bir yeri var. Dünya gelişmiş uzaya gitmiş bizimkiler matbaya şeytan icadı hazerfen çelebiye şeytan icadı vs demiş. Tezata bak. Dinimizin peygamberi ilim çinde de olsa gidin alın der. Müslüman olanlar da her şeyi şeytan işi diye niteler ve dünyadaki en geri toplumlar yalnız müslümanlar olur :)

_FrKn_ : yeni gördüm ama yukarıdaki yazımdan çıkarabilirsin.

h.savas
22-07-2013, 18:40
@MKT ve @Yekta şu altı sayfalık konuda insanları kırmadan ve açıklayıcı bir şekilde olayları izah eden abiler olduğunuz için teşekkürü borç bilirim sizlere ..

aTaBeY
22-07-2013, 18:47
Uğraşmayın bunların alayı korkak bunlar saçma sapan komik haraketlerle saçma sapan laflarla iftiralarla ATA'yı nah akıllardan sileler. Bunlarınki hayal hayal bizim kanımızın son damlasına kadar ATA'mı yaşatacağımızı bilmiyorlar. Amaçları iç savaşsa bence kendileri zararlı çıkarlar !!

@MKT diline sağlık...

GokhanRS
22-07-2013, 19:40

ben o fettullahçı dediklerimin yanında uzun dönem takıldım ve konuşmalarından anlıyorum o tayfadan olduklarını. yaşadıklarımı yaşaman lazımdı ne hissettiğimi hissedebilmen için. böyle bir beyin yıkama operasyonu yok.

ayrıca osmanlıyı her yazımda söylediğim gibi çok severim inkarda etmem. geçmişimizde osmanlı vardır. çok iyileri olduğu gibi yanlış yöneticileride olmuştur. yoksa osmanlının her padişahı fatih sultan mehmet gibi olsaydı çok daha uzun dönem bile ayakta kalabilirdi. yani ben atatürkü ne kadar çok seviyorsam fatih sultan mehmetide o kadar severim.

ben nasıl ki sadece osmanlı yı sevenlere laf etmiyorsam. bizede atanız matanız ayakları iftiralarla gelemezler. artık şarteller attı. sizde anlayın yani psikolojimizi.

benim gibi bu ülke için babasını şehit verseydi, atatürkün kurduğu ülkeyi pkk dan korurken babasını kaybetseydi bu adam ve ondan sonra karşıma çıksaydı böyle bana artistlik yapabilirmiydi merak ediyorum.

cabrioleter
22-07-2013, 19:42
Atatürk'ü eleştiremezsin, Türkiye'deki anlamıyla. Eleştiri kötülemek, *** atmak olarak bilindiği için Evet Eleştirilemez. Tartışılabilir, Daha iyisi yapılabilirmiydi diye düşünülebilir, sorgulanabilir. Ama Onu yapmış o dinsiz denmez, peşin hüküm verilmez. Sonuç olarak o bir insan etten, kemikten. Topraktan yapılmış bir canlı, bir kul. Peygamber değil. yanlış veya doğru kararları her insanda vardır bunlar sogulanabilir. O zamanı dikkate alınarak konuşulunabilir. Ama cahil cahilde olmaz bu iş. Peşin hüküm veripte 1 yanlışta bütün doğruları götüremezsin, hele bu Atan'a Atam'a karşı yapılmaz Yaparsanda sağar birine dil dökersin. Bizim eleştirimiz işte bu yönde oluyor, sürekli *** atma, çamur atma. Ama niye anlatıyorum niye yazıyorum bilmiyorum, gine cümlemin başını okuyup geçiceksindir.

bu densizlerin dinlerini hacıdan hocadan öğrendiği sürece böyle kıt beyinli olacaklar güzel kardeşim. peygamber efendimiz bile hata yapmıştır. sonuçta hepimiz insanız ve hatasız kul olmaz. durumun şartları göz önüne aldığında Atatürk'ün hatası ise tövbe haşa ben göremiyorum. ama gelmiş bezelye kadar beyinleriyle siyaset, tarih okumadan bilmeden eleştiri yapmıyorlar mı deliriyorum.

Atatürk ne yazıkki bizim ülkemize çok fazla gelen bir lider. Bu saçma sapan tartışmalar bile bunu gösteriyor. Bazen diyorum ah keşke gelmeyeydi şu vahdettinin torunları(!) ne *** yiyecekdi o zaman görürdük?

Ulan almanın hitleri halkının anasını ağlatıp dünyayı ele geçirmeye çalışırken, italyanın başında mussolini gibi faşist biri varken, ispanyanın duçesi halkına her türlü zulmü yapıp iktidarın tadına bakarken, bu adam çizmelerini çıkarmış eline kalemi alıp medeni bilgiler diye kitap yazıp, demokrasinin tanımını yapıyor yetmezmiş gibi egemenliğin tek kaynağının milletin kendisi olduğunu söylüyor. bunun ne demek olduğunu bilmeyen öküz ise şapka giymedi diye insan kesiliyor diyor. hani derler ya s....r misin sabaha mı bırakırsın işte bunlar için söyleniyor bu..

cabrioleter
22-07-2013, 19:57
ha bu arada bir arkadaş sormuş;
Vahdettin hain midir?
Lozan zafer midir? diye

hemen cevap vereyim
Vahdettin bu ülkenin gördüğü en büyük vatan hainlerindendir katısıksız saf vatan haini.
Lozan zafer değil antlaşmadır güzel kardeşim, arkadaşım, abicim. Sonuçları göre ise kimi tavizler verilse de Türklüğün en şanlı zafer antlaşmalarındandır.

Biri de demiş ki vahdettin Kurtuluş Savaşı'nı örgütledi. Vallahi de billahi de kuyruklu yalan. Vahdettin ingilizlere kendini, ülkesini, halifelik sıfatını satmış bir haindir. Ancak karşısındaki o 20. yy'ın en büyük lideri ki Türkler'in en büyük iki liderinden biridir onun alicengiz oyununu bozmuş, küçüklüğünden beri içinde olan vatan sevgisi millet sevdasıyla büyük çok büyük işler başarmıştır..

elpadre
22-07-2013, 20:04

AKILLI OLUN AKILLI.

MUSTAFA KEMAL TEKİN....

babasının oglu afferın :)

Caesar
22-07-2013, 20:15
Şimdi bi kaç şey yazacağım okumaya özen gösterenlere teşekkür ederim.

Ben tam bir Atatürkçüyüm, ama osmanlıyı eleştiren ve pek fazla da hoşlanmayan bir insanım.

Neden? Bunu açıklayım.

Osmanlıya baktığım zaman Türkler anadoludaymış yine arkadaşlar. İstanbul osmanlının başkenti ve İstanbulda sadece devşirmeler varmış.

Bazı tarih kitapları derki; Osmanlı padişahları Türklerin toprak beklentisi olacağı için onları İstanbula sokmamayı seçmişler.

Tüm lüksden padişah ve etrafındakiler yararlanmış. İstanbulun ticaretini Türk olmayan insanlar yapmış.

Padişahlar en yakın korumaları yine devşirmelerden seçmiş. Yeniçeriler incelendiğinde hiç Türk yoktur onlarda devşirmedir.

Osmanlı hükümdarlığı Türkleri bu kadar uzak tutmuşken ben bir Türk olarak bu durumdan hiç memnun değilim.

Fatih Sultan Mehmet evet İstanbulu feth etmiş ama osmanlı için feth etmiş.

Ticaret devşirmelerde,
Yaşam devşirmelerde,
Para devşirmelerde,
Padişahlar devşirme,
Saltanat tamamen devşirme.

-----------------------

Türkler nerede?
Anadoluda. Tarımla uğraşmış, hayvancılıkla uğraşmış. Ne güzel İstanbul feth edilmiş demiş, ama istanbulu görememiş.

İnşallah demek istediklerimi anlatabilmişimdir.

Osmanlı bir İstanbulu feth etti evet ama aynı istanbulu Atatürk olmasaydı işgalci ülkelere teslim etmişti.

Atatürk, Türk ulusu için ortaya çıktı ve düşmanı def etti. İşte o feth edilen istanbul bundan sonra Türklerin egemenliğine geçti.

Bunlar benim düşüncelerim.

Benim tarihim Atatürkle başlar ve devam eder. Herkesin düşüncesine saygım vardır.

MKT
22-07-2013, 20:29
Ya adamlar okadar yobaz okadar bağnaz ve geri kafali ki Kulagina kupe takan halk gozunde top oluyor nonoş oluyor ee be adam senin ceddinde kulagina her zafer icin(yanlis biliyor olabilirim) kupe takan padisahin kimmis arastirda bir ogren bakalim.ya adamlara usul usul karsimizda laf anlatamiyoruz,hep bir mahalle baskisi altinda kaldik,yenileceklerini anlayinca cok daha gucluymusler gibi lanse ettiler,medyayi ellerine aldilar dunyanin bircok baskanindan yoneticisinden veto yediler ve bir okadarindan da amerikanin istegi ile tebrikleri kabul ettiler.adamlara helal olsun hiyerarşiyi cok guzel komuta ettiler,once halki parasiz biraktilar sonra ortalama yillik gelir uzeri den her bireye kazancinin %40'ı kadar vergi bindirdiker.Tum kurum ve kuruluslarini sattilar.Bunu orneklersek Cok borcu olan bir ailenin evini satip 3 yil odemesiz kiraya cikip o paraylada borclarini odemesi gibi.Simdi cok iyi cok guzel peki ya kira gunu gelince nolacak? O evde oturman gerekince nolacak?sokakta kalacan.Ulkenin sanatcilarindan basladilar insanlari bolmeye AKİL insan adı altinda.En koyu Ülkucusunun bile acip Ahmet Kaya dinledigi bu ulkede insanlarin bilinc altinda cok yeni ve siddetli bir kavram yarattilar.insanlar tv izleme,gazete okuma ve muzik donlemede secici oldu birbirlerine daha cok kin beslediler cunku daha cok ortak olmayan nokta vardi.Gercekten bu yasadiklarimiz ve bu ulkeye dayatilan Cok uzun yilla oncesinden planlanmis turk pisikolojisi cok guzel tespit edilmis ve halk uzerinde mukemmelikle yurutulen cok buyuk bir savas var.Suregelen zaman zarfinda hukumet once insanlara devlet kurumlarinda ke di adamlarinin ihalesini aldigi taseron firmalarda is saglamak ile basladi.
Halkin cebi dolmaya basladi,
Halk daha sosyal oldu,
İsverenlere daha cok baski yapti insanlari saglik sigortasina mevbur birakti,
Hastaneler ozellesti,belediyeler havaalanlari,Tedas,İski,Aski vs. masraf azaldi daha cok isci calisti
Hep en alt tabakada yasamaya mecbur biraktilar insanlari
Tv leri ele geciriler insanlari yine duygusal ve moral olarak demogolojik diziler dayattilar.
Odun,komur,yol vs dagitip karnini doyurdular insanlarin
Universite-kpss-yds gibi tum sinavlarda cemaat okullarinin ogrencilerine tuyolar verildi sahte sinavlar cogaldi kendilerinden olmayanlarin hakki yenildi.Ergenekon diye olmayan bir seyi kendilerinin yarattigi kanitlari askere yıkarak tum pasalari ve komutanlari iceri aldilar
Sonra anayasada degisiklikler yapmaya basladilar,bu arada hersey gunluk gulistanlik heryerden para akiyor gibi gisteriliyor,ortalama 2 ayda bir benzine zam geliyor
Halk cebine giren ayni parayi daha cok harciyor hukumet hem halktan hem esnaftan daha cok vergi aliyor.
Hersey ataturku sevmek tayyipi sevmemek dehil aslinda iste hep boyle kavga edip birbirimizi yiyiruz cunku yillarin siniri stressi herkeste her ikitaraftada yeni patliyor.Halk 80ihtilalinde sag sol davasini gordu yasadi ve cok iyi biliyor o yuzden sag sol oyunu basarili olmayacakti,Halka dinden yola cikarak geldiler,once kotu tepkileri topladilar birkac tane soytariyi cikarttilar sobrasinda daha ilimli her iki yone kendini sevdirirmi umidi ile baska insanlari derken ulke capinda yapilan sayisis anketlerle halkin dusuncesini cozduler.
Kisacasi bize burda kardesi kardese kestiriyorlar kendileri orda ulke uzerinde cok buyuk oyunlar kuruyorlar.
Pkk ya bukadar toleransin sebebide bu,hukumet ve asker geride kalarak halkin sinir katsayisini artiriyorlar,sonrasinda acemi askerler yem edilecek bilac yuz tane asker olur sonra halk ne zaman dama noktasina gelir ozaman askeri surerler amerikadanda destek alir cokerler suriyeye.
Kisacasi tum arap ilkelerini bize dusman edecekler.Zaten amerikanin amacida bu degilmi,besliyir ulkeyi kalkindiriyor sonra bir anda sandalyeyi cekiyor altindan.
Turkiyedeki akilli telefon kullanicilarinin sayisina baktinizmi hic?
Kisi basina dusen sifir alinan yillik otomobil sayisina yada?
Nedenmi bukadar cazip Cunku okadar mukemmel isleyen bir somurgecilik alt yapisi hazirlandi ki80 ihtilalinden sonra ulkeye gelen teknoloji ve yenilikler halki sag sol davasindan cikartip daha modern daha kulturlu hale getirdi.insanlari yurt disina tesvik ettiler insanlara kendilerini sevdirdiler,sayginlik gosterdiler ki onlarda kendi ulkelerinde bunu devam ettirsin diye.iste boyle boyle biz bu hale geldik.yillarca o tarih kitaplarinda anlatilanlar ile buyuyunce ogrendiklerimiz arasindaki farki dusunsenize...
Hem laik hem musluman olunmaz demeseydi bosbakaniniz sizi elbette aramizda isterdik,ve bunun gibi verilecek kesin konusulmus okadar cok ornek varken iste sizler bizler ayrimi hep bu yuzden devam ediyor.onceden bir arkadasimi oruc tutarken meshebi geregi oruc tutmayan baska bir arkadasim ayni icki ortaminda bulunurlardi simdi kesinlikle yok oyle bise.bu ulkede sizler bizler ayrimi ancak ve ancak teror orgutu ile yapilir.getirildiginiz oyuna dikkat edin.baskanimiz diye taptiginiz insanin halkina ettigi hakaretlerden yola cikin mesela?
Mesela sehit ailelerine farzedin ki trafik kazasinda öldu oglunuz abiniz kocaniz dedigini,
Mesela isyan eden Sayin Basbakanim diyen ciftciye Ananida al git diyen bir bosbakan,
Mesela %50 yi evde zor tutuyoruz diyen bir bosbakan,
Mesela okullarda Turkluge edilen andimizi yasaklayan
Siniflardaki ataturk resmini,genclige hitabeyi ve istiklal marsini kaldiran bir bosbakan,
Terir orgutu basi Bebek katili o.c ile cozum yolunun dusunulmesi bile imkansiz diyip,
Yakinda ev hapsine cikartmayi planlayan bir bosbakan
Size dini dayatmakla,hakaret etmekten baska,goz gire gore ulkeye zarar vermesiden baska,haaa bide yukarida anlattigim tum bu oyunlara getirilmenizden baska ne yapti?
Yol,okul,kaldirim,Hastanemi yapti?
Kusura bakmayinda Zaten sike sike yapmak zorunda hangi hukumet olursa olsun.
O yuzden gecin bu siz dinsizsiniz biz musluman cocuguyuz nir biz o.c'muyuz insanlari dinsizlikle suclayabikecek kadar curetkar ve cesur olabiliyirsunuz?Allaha sukur hepimizin kulagina Ezan Okundu,Elhamdulillah hem musluman hem laik bir ataturkcuyuz.Hersey bir yana
Kafasi calisan Zeki,Okuyan arastiran Vatan sever TURK evladiyiz.
Ulkenin gelecegi icin 80 ihtilalinde karsi kaldirimlarda yuruyen abilerimiz analarimiz babalarimizdan tek istegim ozaman birbirleri ile Çarpistiklari kadar simdi Tam tersi birlesip tek bir aday cikartip bu kani bozuk vatan hainlerini ulkeden gondermek.chp yada mhp gelse nolacak? Muslumanlik mi silinecek?camilermi yikilacak?basi kapalilara dayakmi atilacak eli palalilar ile?
Kizmi vermicekler?is mi bulamayacaklar?bundan oncesinde nasil bu halk arasinda ne turk-kurt Ne alevu sunni ayrimi yoksa simdide olmamasi lazim ve bu adamlari gondermek lazim.bunlarin sonrasinda tekrar bir secim yapilip sag i mi solcumu kim yonetecekse yonetsin.Bu karektersizlerden daha milliyetci olacaklari kesin.Sahsi dusuncem.Mustafa Kemal Tekin.

rekord2000
22-07-2013, 20:44
paylaşım başarılı ve güzel ama 7 sayfayıda okudum beynime kan fışkırdı diyebilirim. artık yazılacakta pek bir şey kalmamış zaten beynini hücreleri tamamen durmuş yada doğuştan var olmamış olması gerek bir insanın hem Türk vatandaşı olup hemde Atatürk'e dil uzatması için. tek yolu var oda ''BEN SOYSUZUN TEKİ OLMAK İSTERDİM, NİNELERİMİN ÜSTÜNDEN FRANSIZ, İNGİLİZ, YUNANLILAR TEK TEK GEÇSİN İSTERDİM BU FANTAZİYİ BENİMSEDİM AMA ATATÜRK BUNU YERLE BİR ETTİ'' diye istemesi lazım! demek öyle imiş yazık soysuz olma çabalarına onların!

freelife
22-07-2013, 21:00
her paşa kendi döneminin kahramanıdır , hepsi yaşadıkları dönemlerde üstüne düşeni yapmıştır ve atatürkçü olarak nilentirdikleri kesim hepsine saygı gösterir ve tarihiyle övünürken nedendirki fatih sultan mehmet adı v.s kullanılarak başbakanımız bir kahraman olarak gösterilmeye çalışılıyor anlayamıyorum...( bakın kahraman kim olmaya çalışıyor ve kimlerin adını kullanarak ,ince bir çizgi bu işte )

lethaldoze
22-07-2013, 21:14

Ben tam bir Atatürkçüyüm, ama osmanlıyı eleştiren ve pek fazla da hoşlanmayan bir insanım.

Neden? Bunu açıklayım.

Osmanlıya baktığım zaman Türkler anadoludaymış yine arkadaşlar. İstanbul osmanlının başkenti ve İstanbulda sadece devşirmeler varmış.

Bazı tarih kitapları derki; Osmanlı padişahları Türklerin toprak beklentisi olacağı için onları İstanbula sokmamayı seçmişler.

Tüm lüksden padişah ve etrafındakiler yararlanmış. İstanbulun ticaretini Türk olmayan insanlar yapmış.

Padişahlar en yakın korumaları yine devşirmelerden seçmiş. Yeniçeriler incelendiğinde hiç Türk yoktur onlarda devşirmedir.

Osmanlı hükümdarlığı Türkleri bu kadar uzak tutmuşken ben bir Türk olarak bu durumdan hiç memnun değilim.

Ticaret devşirmelerde,
Yaşam devşirmelerde,
Para devşirmelerde,
Padişahlar devşirme,

-----------------------

Türkler nerede?
Anadoluda. Tarımla uğraşmış, hayvancılıkla uğraşmış. Ne güzel İstanbul feth edilmiş demiş, ama istanbulu görememiş.

Osmanlı bir İstanbulu feth etti evet ama aynı istanbulu Atatürk olmasaydı işgalci ülkelere teslim etmişti.

Atatürk, Türk ulusu için ortaya çıktı ve düşmanı def etti. İşte o feth edilen istanbul bundan sonra Türklerin egemenliğine geçti.

Benim tarihim Atatürkle başlar ve devam eder. Herkesin düşüncesine saygım vardır.
Çok güzel yazmışsınız. Birde tüm bu olanlara vergilerin sadece türklerden alındığını ve senelerce olan askerlk görevine sadece türklerden alındığını eklediğinde rotaya çok büyük bir haksızlık çıkıyor. Atatürk bu ülkeyi aldığında İsmet inönüyü çağırıp elindeki verileri göstererek anlatıyor nasıl bir devlet teslim aldıklarını.
karayolu yok nerdeyse
sadece 4.000 km demiryolu var oda ybancılarda
denizcilik acınacak halde (4 yanı denizlerle kaplı bide)
doğuda seyh asiret ağalık düzeni var millet maraba
her yer tefeci dolu, halkı eziyorlar.
tarım muhendisi yok ülkede
ekmeklik un bile dışardan geliyor
sığır vebasından hayvanlar kırılıyor
sadce 300 küsür doktor var
150 ilçede sağlık personeli yok. komple sağlık personeli 400 civarı
eczane yok coğu sehirde
salgın hastalıktan insanlar belllerini doğrultamıyor.
ebe yok, doğan çocukların coğu ölüyor
3 milyon traomh u ne öle bi hastalıkla savasıyor. tifüs,verem,frengi tifo falan ciddi salgın halinde
nüfusun %80 i göçebe yaşıyo
telefon makina hak getire yok
kiremit bile dışardan geliyor, sanayi diye bişey yok.
Dış dünya için balta girmemiş bir pazar durumunda ülke.
Yanan yakılan bina şehir sayısı inanılmaz rakamlarda
dış ülkelerden göç ederek anavatana gelmek zorunda olan 400 binden falza insan var ve gelenlere ordunun yiyecek stoğundan veriliyor, acil çözüm gerekiyor.
İktisat diye birşey yok. İktisat okumuş olan bi avuç insan var onlarda öğrendiği bildiği kuramların dışına çıkacak kapasitede değil. 4 çocuktan ancak 1 ini okutabilme durumu var. Halk cahil vs vs vs sorunlu hasta ve köylü bi milletiz. İstanbul bide galiba izmirde elektrik var oda belli yerlerde. Ülkede elektrik yok daha.
Ben bile bunları oğrenince imkansız diyorum. Halbukı bu basarılmıs ve dünyanın en büyük kalkınmasıdır.
Sen bunu basaran adama saygı duymadığın gibi bide kalkıp hakaret edeceksın yok sayacaksın küfür edeceksin. İnsanda biraz utanma olur kadir kıymet bilir.

Yekta
22-07-2013, 21:17

Hatay, ne yazık ki Atatürk ün hayatta olduğu dönemde Türkiye sınırlarına katılamamıştır. Atatürk çok istemesine rağmen vefatından sonra 1939 yılında TC topraklarına dahil olmuştur. Bunu niye yazdım? Çünkü tarihimizde buna benzer birçok yanlış öğretilen şey var.
Osmanlı vatandaşlarına hiç bakmamış demek bence çok büyük yanlış, vatandaşına bakmayan bir devlet bu kadar süre ayakta kalabilirmiydi? 10 senede akp ye karşı bu kadar ayaklanma oldu, Fatih Sultan Mehmetten sonra hadi onu geçtim en zirve nokta olan Kanuni den sonra 300 küsür sene dayanmış. Demek ki yanlışlarının yanında birçok doğrusu da varmış ki bu kadar uzun bir süre ayakta kalmış bu devlet. O dönemde avrupadan geri kalmış olmasını ve sonunun gelmesini sadece iç olaylara bağlamak çok yanlış. En başına İslamiyetin merkezinin Osmanlı olması bile avrupanın bizim üzerimizde toplanması için bile gayet yeterli bir sebep. Şu anda da yaşanan olayların oyunların benzeri o zamanlar yok muydu zannediyorsunuz? Neyse daha yazarım ama konu bu değil :)
2. mesajına da ufak bir cevap yazayım. Kuvayi İnzibatiye nin kuruluşu damat ferit kaynaklıdır. Bence de asıl vatan haini olan Vahdettin değil damat ferittir, ingilizlere büyük yaltaklığı vardır.
Ayrıca Atatürk ün Vahdettine yazdığı telgrafı okumadıysan bir okumanı tavsiye ederim.
Şu devirde saltanat ın geri gelmesi tabiki kabul edilir birşey olmaz ancak bu, saltanatı, koskoca osmanlı imparatorluğunu da başarısız ve tü kaka yapmaz. O dönem şartlarında o varmış ve gayet başarılı da bir sistemmiş. Kendi içinde bakıldığı zaman şu anki rejimlerden üstün olduğu yanlar da illa ki vardır benim görüşümde.
Ayrıca birçok türk bilgini düşünürü de o dönemin osmanlısında çıkmıştır bilmeyenimiz yoktur. Osmanlı padişahlarının aldığı eğitimi incelemen bile yeterlidir. Şu anki en kariyer sahibi insanın bile alabilmesinin mümkün olmadığı bir eğitim hayatı (her alanda) görmekteydiler.
Neyse konu çok farklı yerlere gidiyor yazdıkça.

ben o fettullahçı dediklerimin yanında uzun dönem takıldım ve konuşmalarından anlıyorum o tayfadan olduklarını. yaşadıklarımı yaşaman lazımdı ne hissettiğimi hissedebilmen için. böyle bir beyin yıkama operasyonu yok.

ayrıca osmanlıyı her yazımda söylediğim gibi çok severim inkarda etmem. geçmişimizde osmanlı vardır. çok iyileri olduğu gibi yanlış yöneticileride olmuştur. yoksa osmanlının her padişahı fatih sultan mehmet gibi olsaydı çok daha uzun dönem bile ayakta kalabilirdi. yani ben atatürkü ne kadar çok seviyorsam fatih sultan mehmetide o kadar severim.

ben nasıl ki sadece osmanlı yı sevenlere laf etmiyorsam. bizede atanız matanız ayakları iftiralarla gelemezler. artık şarteller attı. sizde anlayın yani psikolojimizi.

benim gibi bu ülke için babasını şehit verseydi, atatürkün kurduğu ülkeyi pkk dan korurken babasını kaybetseydi bu adam ve ondan sonra karşıma çıksaydı böyle bana artistlik yapabilirmiydi merak ediyorum.

Gökhan öncelikle başın sağolsun. Böyle bir durumda hassas davranman doğrudur elbette..
Ben de o dediğin cemaat in içinde uzunca bir süre bulundum ve zar zor paçayı kurtardım, biliyorum nasıl yapışıp bırakmadıklarını. Ama onları bile takdir ediyorum her ne kadar görüşleri bana uygun olmasa da ideolojileri adına gerçekten çok verimli çalışıyorlar. Adeta bir devlet gibi koordine olmuş bir operasyonları var ki bu kadar kısa sürede olan bir oluşumu ideolojisini ele almadan düşünürsek bence çok büyük bir başarıdır. Dediğim gibi ideolojileri ve fikirlerini yürütme ve yayma biçimleri her ne kadar benim aklıma yatmasa da ben saygı duyuyorum.
Bir önceki mesajımda da senden yaptığım alıntıyla anlatmaya çalıştığım buydu. Tamam fikir sana mantıklı gelmeyebilir aklına yatmayabilir ama her ne olursa olsun bence saygı duyulması gerekli eğer ki senin fikrine karşı bir saygısızlık yok ise.
Bizim toplumumuzun en büyük sorunu da budur bence. Takım tutar gibi fikir yürütmek, karşıt veya bağdaşmayan herşeye, eleştiriye ve tartışmaya kapalı olmak .

Mutu
22-07-2013, 21:19
Ben doğduğumdan beri cumhuriyetle yaşadım. Osmanlı döneminde yaşamadım.

Fakat, özgürlüğün, demokrasinin, bağımsızlığın kıymetini bilmem için onsuz yaşamama gerek yoktur heralde. " ingiliz ya da amerikan mandası" ikileminde kalmanın ne kadar illet, gurur kırıcı, bir o kadar da çaresizlik içerdiği ap açık ortada. Bu durumda başını ortaya koyarak halkını kurtarma peşinde olan, halkı için bir sürü inkılap yapmış birinin bu kadar az saygı görmesi, hatta bazı kesinlerde hakaret edilecek seviyede nefret edenlerin olması çok acı.

Yabancı kaynaklar dahil binlerce sayfa yazı okumuşumdur Atatürk hakkında. Sanırım bize karşı kaybeden düşmanlarımızın ülkelerinde yayınlanan kaynaklar dahil, bi liderin hakkında bu kadar olumlu yazı yazılmamıştır. Fakat ülkemizde son zamanlarda başlayan, Atatürk'ü sevmek zorunda değilim düşüncesi ne kadar da acı verici. Kimse kimseyi sevmek zorunda değildir, bu konuda mutabıkız, fakat bu kadar da nankör olunmaz ki yahu!

Ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım, Türk'üm. Geçmişimde, ailemin ya da dedelerimin nereden göçtüğü umrumda değil. Nefes aldığım sürece de bu böyle kalacak. Atatürk benim sadece atam değil, pusulamdır da.

Safran
22-07-2013, 21:23

Neden? Bunu açıklayım.

Ticaret devşirmelerde,
Yaşam devşirmelerde,
Para devşirmelerde,
Padişahlar devşirme,

-----------------------

Türkler nerede?

hocam yazını sonuna kadar okudum osmanlı türk değildir diyosun doğrumudur?

Caesar
22-07-2013, 21:27
hocam yazını sonuna kadar okudum osmanlı türk değildir diyosun doğrumudur?

Osmanlı soyağacı devşirmelerden oluşmaktadır. Anneler genelde yabancıdır ama bu değildir ki türk kanı taşımasınlar.

Benim demek istediğim Osmanlı padişahları her zaman büyük şehirlerden türkleri uzak tutmuşlardır.

Vezirler devşirmedir, Sadrazam devşirmedir, vs vs

Aralarında hiç %100 türk asıllı insan yoktur. Neden? Bunu anlayamıyorum.

Türkler anadoluda vergiyle ezilmiş, tarımla uğraşmış ve geçimini böyle sağlamış bir millettir.

Atatürk hakkındaki yakalama emrinden sonra direk Türklerin arasına Anadoluya gelmiştir.

Ve Kurtuluş savaşı anadoluda kurulan birliklerle başlamıştır.

Kurtuluş savaşı düşmandan kurtulmak için yapıldı bu düşman arasında Osmanlıda vardı.

Bunu unutmayalım.

Savaş kazanıldak sonra yapılan ilk işlem osmanlı devletini tamamen yıkmak ve Türkiye Cumhuriyetini kurmak oldu.

Atatürk bilmiyor muydu Osmanlı devam edecek ben padişah olacağım demeyi?

Bu padişahlıktan Türkler çok çekti ve Cumhuriyetle huzura kavuşacaklardı...

Shadow_Dancer
22-07-2013, 21:30
Ne Peygamber efendimizi, ne de Atatürk'ü sevmek için kimseye ihtiyacım yok.. Olayı kutuplaşmaya götürmenin de bundan siyaset üretmenin de kimseye faydası yok..

lethaldoze
22-07-2013, 21:34
Hatay, ne yazık ki Atatürk ün hayatta olduğu dönemde Türkiye sınırlarına katılamamıştır. Atatürk çok istemesine rağmen vefatından sonra 1939 yılında TC topraklarına dahil olmuştur. Bunu niye yazdım? Çünkü tarihimizde buna benzer birçok yanlış öğretilen şey var.
Osmanlı vatandaşlarına hiç bakmamış demek bence çok büyük yanlış, vatandaşına bakmayan bir devlet bu kadar süre ayakta kalabilirmiydi? 10 senede akp ye karşı bu kadar ayaklanma oldu, Fatih Sultan Mehmetten sonra hadi onu geçtim en zirve nokta olan Kanuni den sonra 300 küsür sene dayanmış. Demek ki yanlışlarının yanında birçok doğrusu da varmış ki bu kadar uzun bir süre ayakta kalmış bu devlet. O dönemde avrupadan geri kalmış olmasını ve sonunun gelmesini sadece iç olaylara bağlamak çok yanlış. En başına İslamiyetin merkezinin Osmanlı olması bile avrupanın bizim üzerimizde toplanması için bile gayet yeterli bir sebep. Şu anda da yaşanan olayların oyunların benzeri o zamanlar yok muydu zannediyorsunuz? Neyse daha yazarım ama konu bu değil :)
2. mesajına da ufak bir cevap yazayım. Kuvayi İnzibatiye nin kuruluşu damat ferit kaynaklıdır. Bence de asıl vatan haini olan Vahdettin değil damat ferittir, ingilizlere büyük yaltaklığı vardır.
Ayrıca Atatürk ün Vahdettine yazdığı telgrafı okumadıysan bir okumanı tavsiye ederim.
Şu devirde saltanat ın geri gelmesi tabiki kabul edilir birşey olmaz ancak bu, saltanatı, koskoca osmanlı imparatorluğunu da başarısız ve tü kaka yapmaz. O dönem şartlarında o varmış ve gayet başarılı da bir sistemmiş. Kendi içinde bakıldığı zaman şu anki rejimlerden üstün olduğu yanlar da illa ki vardır benim görüşümde.
Ayrıca birçok türk bilgini düşünürü de o dönemin osmanlısında çıkmıştır bilmeyenimiz yoktur. Osmanlı padişahlarının aldığı eğitimi incelemen bile yeterlidir. Şu anki en kariyer sahibi insanın bile alabilmesinin mümkün olmadığı bir eğitim hayatı (her alanda) görmekteydiler.
Neyse konu çok farklı yerlere gidiyor yazdıkça.

Tabiki Hatay türkiye topraklarına katılmadı dediğini,z tarihte katılmıştır fakat hatay benim dediğim Atatürkün yaşadığı tarihte fransızlardan alınmıştır ve hatay ili kendi bağımsız bir devletcik gibi birşey olmuştur. Ama sonuç bellidir kazanılmıştır yani. Atatürk'ün içi rahattır.Büyük bir kazanımdır.
Osmanlı milletine nasıl bakmış üstteki postumda yazdım. Tabiki doğruları vardı. Herşeyden önce doğrusuyla yanlışıyla bizim atalarımız ecdadımızdır. Bitane vahdetine bakıp nasıl karalarız onları. Evet çok çok iyi eğitim alıyorlardı. Onların aldığı eğitime tam denk olmasada köy enstitüleri vardı. B günlerimize gelen ender aydınların yetiştiği yerlerdi bunlar. Bakınca enstitüler kapatıldıktan sonra aydın yetişmedi ülkede.
Saltanat tabiki osmanlı zamanında en iyi yönetim biçimlerindendir şüphesiz. Zaten 2000 yılında yaşayıpta osman bey niye osmanlıyı cumhuriyet olarak kurmamıs al işte diktatör zihniyet denebilimi. Tarihi ozmanın şartlarına göre değerlendireceksin diye boşuna dememişler çok hakılısınız. Ancak okadar büyük bir servet ve güce sahipmişki osmanlı ilk 10 padişah bunları yapmış. Ancak sonra gelen 26 padişah var ve doğru düzgün taş üstüne taş koyan yok. Tabiki 2 günde batması düşünülemez. Ama dünyaya ayak uyduramaması çok büyük hata olmuş.
Müslümanlık islamiyet diyincede bana yanlış gelen ise bilmiyorum siz ne düşünürsünüz halifelik bana çok yanlış geliyor. Yavuz Sultan Selim halifeye savaş açıyor ve kazanıyor. Artık halife benim diyor ve saltanata birde halifelik ekleniyor buda çok garip geliyor bana.
Ama dediğiniz gibi yazacak karşılıklı konusup bilgi alışverişi yapıp yanlışlarımız düzeltebileceğimiz çok şey yazar çizeriz ama yeri burası değil.
Sadec hatay konusuna cevap vermek istedim zira o zaman bize katıldığı yanlış bilgim olmadığını söylemek için ama insan duramuyor yazıyorda yazıyor :)

Caesar
22-07-2013, 21:38
Örneğin Fatih Sultan Mehmet

Babası: II. Murat
Annesi: Hüma Hatun
Üvey annesi: Mara Branković Hâtûn

Hüma Hatun, Fransız bir bayan olup bazı kaynaklara göre Fransada doğmuş bir Yahudidir.

Bazı kaynaklar da der ki; Gayrimüslük bir köleyken II. Murat tarafından beğenilip alınmıştır ve ilerleyen zamanlarda Valide sultan olmuştur. Ölümünden sonra cennet kuşu anlamındaki Hüma ismi ile isimlendirilmiştir.

Mara Branković Hâtûn: Mara Hatun'un II. Murat'la olan evliliğinden çocuğu olmadı. Yani Fatih Sultan Mehmed'in gerçek annesi değildir. Evliliği sırasında Hıristiyanlığı bırakmayan Mara Hatun eşi 1451 yılında ölünce manastıra kapanmak üzere izin alarak[1] Sırbistan'a geri döndü. Ancak üvey oğlu II. Mehmed'le bağlantısını kesmedi. 1463-1479 Osmanlı-Venedik Savaşı sırasında Venediklilerle Osmanlılar arasında arabulucuk görevini üstlendi. Hatta arabuluculuk görevini eşinin torunu olan II. Bayezid zamanında bile sürdürdü.

bason
22-07-2013, 21:48
Tabiki Hatay türkiye topraklarına katılmadı dediğini,z tarihte katılmıştır fakat hatay benim dediğim Atatürkün yaşadığı tarihte fransızlardan alınmıştır ve hatay ili kendi bağımsız bir devletcik gibi birşey olmuştur. Ama sonuç bellidir kazanılmıştır yani. Atatürk'ün içi rahattır.Büyük bir kazanımdır.
Osmanlı milletine nasıl bakmış üstteki postumda yazdım. Tabiki doğruları vardı. Herşeyden önce doğrusuyla yanlışıyla bizim atalarımız ecdadımızdır. Bitane vahdetine bakıp nasıl karalarız onları. Evet çok çok iyi eğitim alıyorlardı. Onların aldığı eğitime tam denk olmasada köy enstitüleri vardı. B günlerimize gelen ender aydınların yetiştiği yerlerdi bunlar. Bakınca enstitüler kapatıldıktan sonra aydın yetişmedi ülkede.
Saltanat tabiki osmanlı zamanında en iyi yönetim biçimlerindendir şüphesiz. Zaten 2000 yılında yaşayıpta osman bey niye osmanlıyı cumhuriyet olarak kurmamıs al işte diktatör zihniyet denebilimi. Tarihi ozmanın şartlarına göre değerlendireceksin diye boşuna dememişler çok hakılısınız. Ancak okadar büyük bir servet ve güce sahipmişki osmanlı ilk 10 padişah bunları yapmış. Ancak sonra gelen 26 padişah var ve doğru düzgün taş üstüne taş koyan yok. Tabiki 2 günde batması düşünülemez. Ama dünyaya ayak uyduramaması çok büyük hata olmuş.
Müslümanlık islamiyet diyincede bana yanlış gelen ise bilmiyorum siz ne düşünürsünüz halifelik bana çok yanlış geliyor. Yavuz Sultan Selim halifeye savaş açıyor ve kazanıyor. Artık halife benim diyor ve saltanata birde halifelik ekleniyor buda çok garip geliyor bana.
Ama dediğiniz gibi yazacak karşılıklı konusup bilgi alışverişi yapıp yanlışlarımız düzeltebileceğimiz çok şey yazar çizeriz ama yeri burası değil.
Sadec hatay konusuna cevap vermek istedim zira o zaman bize katıldığı yanlış bilgim olmadığını söylemek için ama insan duramuyor yazıyorda yazıyor :)

Küçük bir bilgi olsun Hatay 1 yıl boyunca devlet statüsü taşıyıp referandum ile Türkiye Cumhuriyeti topraklarına katılmıştır ve TBMM bunu onaylamıştır. 2039 yılında tekrar referandum olacak Hatay ilinde. Yanlışım varsa düzeltiniz...

bason
22-07-2013, 21:56
Örneğin Fatih Sultan Mehmet

Babası: II. Murat
Annesi: Hüma Hatun
Üvey annesi: Mara Branković Hâtûn

Hüma Hatun, Fransız bir bayan olup bazı kaynaklara göre Fransada doğmuş bir Yahudidir.

Bazı kaynaklar da der ki; Gayrimüslük bir köleyken II. Murat tarafından beğenilip alınmıştır ve ilerleyen zamanlarda Valide sultan olmuştur. Ölümünden sonra cennet kuşu anlamındaki Hüma ismi ile isimlendirilmiştir.

Mara Branković Hâtûn: Mara Hatun'un II. Murat'la olan evliliğinden çocuğu olmadı. Yani Fatih Sultan Mehmed'in gerçek annesi değildir. Evliliği sırasında Hıristiyanlığı bırakmayan Mara Hatun eşi 1451 yılında ölünce manastıra kapanmak üzere izin alarak[1] Sırbistan'a geri döndü. Ancak üvey oğlu II. Mehmed'le bağlantısını kesmedi. 1463-1479 Osmanlı-Venedik Savaşı sırasında Venediklilerle Osmanlılar arasında arabulucuk görevini üstlendi. Hatta arabuluculuk görevini eşinin torunu olan II. Bayezid zamanında bile sürdürdü.

Devşirme sistemi bulunduğu dönemde bir çok imparatorluğun kullandığı bir sistem idi. (Roma-Bizans ve bazı islam devletleri) Osmanlı bunu bulan devlet konumunda değil. O zaman ki koşullar bunları gerektiriyordu sanırım. Önceden okuduğum bir yazıda bu Devşirme sisteminin yararları ve zararları konusunda bilgiler mevcuttu bulursam eklerim.

cabrioleter
22-07-2013, 22:08
Saltanat ne yazıkki hiç bir zaman en iyi yönetim biçimlerinden olmamıştır. Heleki insanlık tarihine baktığımızda sadece 800 yıl öncesi için bile saltanat hiç mi hiç adil bir yönetim biçimi değildir.. Öz Türk törelerine bakarsak saltanatın benzer yanları gözükür ama kağanın yetkisi sonsuz değildir, hakan kadar eşinin de söz sahibi vardır ve her zaman alimlerin ve her şeyden öte törenin ağırlığı vardır kağan kafasına göre adam asamaz kesemez kanun yapamaz. Osmanlıda kadın eksik etek sayılmıştır, halkın görüşleri pek de önemli değildir, ulema sınıfına danışılır bildiği okunur.

osmanlının son dönemlerinde meclis-i mebusanaı bile padişahın bi sözüyle kıskaca aldı, kapattı.

cabrioleter
23-07-2013, 14:39
BİR GERÇEĞİN ANATOMİSİ…

Adı; Arnold LUDWIG; ABD’li bir Psikiyatri Profesörü…

Hayatında Türkiye'ye hiç gelmemiş…
Bir kitap yazmış, kitabın adı; “KING of the MOUNTAIN”…
Kitapta bir bölüm var; "In one of the most comprehensive and insightful studies of political leadership ever undertaken." İsminden anlaşılacağı üzere dünyada ülke yönetmiş politikacılarla ilgili bir kitap…

20. yy’ da Dünya liderleri ile ilgili bir seri araştırmayı kapsıyor kitap… Dünyadaki liderler arasında 2000 (iki bin) kişiyi belli ama aynı ölçütlere göre değerlendirmiş…

Ülkeleri yönetmiş, Saddam’dan Kaddafi'ye, Mao'dan Roosevelt'e, De Gaulle'den Nehru'ya, Churchill'den Hitler'e, Mussolini'den Mandela'ya, Stalin'den Nasır'a ve Arafat'a hepsini incelemiş…

Kitap çalışması tam 18 yıl sürmüş…
Bu kapsamlı araştırma sonunda öne çıkan belli başlı 377 devlet adamını yukarıda ifade ettiğim gibi belli ölçütlere göre değerlendirmiş… Öne çıkan liderlerin hepsine aynı olmak üzere 200 kadar değişik kıstas uygulamış, bu kıstaslara göre, 1'den 31'e kadar değişken puanlar verip değerlendirmiş ve bir sıralama yapmıştır…

Uyguladığı testin tam adı, “Political Greatness Scale” (PGS) olarak tanımlamış.

Buna göre bir sıralama yapmış.
Örneğin; en çok Roosevelt ve Mao 30’ar puan almışken, Nehru 25, Churchill 22, Golda Meir 12, Fidel Castro 23, Lenin 28, Khomeini 23, Kennedy 15 puan almışlar.
Sadece tek bir lider; 31 puanla ilk sırayı almış…

Bu lider de "Visionary" sıfatıyla, 20. yy’ın gelmiş geçmiş en büyük devlet adamı unvanına layık görülmüş… Kim olabilir diye merak ettiniz haklı olarak; evet işte o lider devlet adamı, Mustafa Kemal ATATÜRK!..

En ilginç olan husus, yazılı ve görüntülü Türk basını bu haberi duyurmamış olması… Türk halkı, gurur duyduğu Atası hakkındaki bu güzel haberden mahrum bırakılmış… Dahası, yeni nesillerin bundan habersiz bırakılarak Atatürk’ün unutulacağını sanan gafil ve bedbahtların hala itibar görmüş olmalarıdır.

Hem seçilmişler hem de atanmışlar, bu gerçeğin farkında olmayışları hayret vericidir… Acaba onlar da farkında değiller mi?