PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yarista Pilotu Darp Ettiler

mody
25-06-2014, 19:50
Yarışırken dayak yediler - Hürriyet GÜNDEM (http://www.hurriyet.com.tr/gundem/26684133.asp#mobil)

Facebooktan takip ediodum, sonunda basinada yansidi...

onursumer
25-06-2014, 19:52
bu olaya diyicek birşey bulamıyorum

nasıl bir ülkede yaşıyoruz silahlı kişiler tarafından darp edilinebiliyor

bu arada yakında açıklama gelir korumamız değildir vs gibi

qatrio
25-06-2014, 20:00
gerçekten aglanıcak halimize gülüyoruz. daha önce gittiğim yarışta polis ralli aracını egsozdan baglamaya çalıştı kocaeli rallisinde.
http://www.haberturk.com/yasam/haber/763088-turkiyede-bu-da-oldu

Nameless34
25-06-2014, 20:03
10 kere yazip sildim sinirimden küfür etmeden nasil yazacağımı şaşırdım. Hakikaten bakan korumasi ise bu herifler hiç bir şey yapmazlar bu tasmali yasal köpeklere iyi dovmussunuz diye ödül bile alirlar. geçmiş olsun arkadaşlara, yakındır insanlarin bireysel silahlanmasi.

Melih-Ö
25-06-2014, 20:09
Eğitim şart gerçektende.

BU®AK
25-06-2014, 20:13
Face de gördüğümde inanmak istemedim. Malesef Toplum olarak bu kadar berbat bir hale gelmemiz gelecekte ne kadar vahim durumlara düşeceğimizin bir göstergesi.Balık Baştan kokar saldıranlara hiç bir halt olmaz korumalarıda birileri korur olan sporcularımıza olur. Diyecek çok şey var da (hepsi küfürlü) şu mübarek gün Allah bunları bildiği gibi yapsın demekten başka bişey yazamıyorum....

ceratoniaorg
25-06-2014, 20:15
Taner abinin face te paylaştığına göre bakan Yıldız'ın korumalarıymış

atituti
25-06-2014, 20:16
Milletin girtlagina kadar geldi enerjinize sokayim defolun gidin artik su ulkeden yuzde ellinizide alip ah ben olacaktimki o pozisyonda

TigeR
25-06-2014, 20:19
şaka gibi inşallah dayak yedikleriyle kalmazlar da suçlular cezalarını çekerler.

rahatsız
25-06-2014, 20:46
sadece Türkiye'de yaşanabilecek olaylar.

timucintt
25-06-2014, 20:52
şikayetci oldular diye tehdit almaya başlamışlardır yarışcılar... vurdu gittiye gitmezler umarım....

STP
25-06-2014, 21:29
Taner siradan bi adam degil bildigim kadariyla, isin boyutu farkli yerlere kayabilir.

aykutsafakyaman
25-06-2014, 22:18
Turkiye gene belli etti kendini numunelik bi ulkeyiz yeminle

ghibli06
25-06-2014, 22:38
adam duble yol yapsın, sen gel orda artistlik yap adamın yolunda korumasının önünde!

mirafiori
25-06-2014, 22:50
gerçekten aglanıcak halimize gülüyoruz. daha önce gittiğim yarışta polis ralli aracını egsozdan baglamaya çalıştı kocaeli rallisinde.
Türkiye'de bu da oldu! - Haberturk.com (http://www.haberturk.com/yasam/haber/763088-turkiyede-bu-da-oldu)

İsterse bağlayabilir. Etaplar arası giderken yani özel etaplarda trafiğe giriyorsa normal trafik kurallarına uymak zorundadır yarışcı, ayrıca aracın muaynesi olmalıdır, techisatın ruhsata işli olması gerekir ki geçebilsin muayneden, genelde bizim pilotlar uğraşmıyorlar muayne ile. Poliste ruhsatta bu anlamda bir ibare işli olmadığından normal araç muamelesi yapar ve bağlayabilir.

Konuya gelirsek üzücü bir durum,Sporu sadece futboldan ibaret sanıp motor sporları diye birşeyin olmadığını düşünen zihniyet...

997TT
25-06-2014, 22:54
Neden sasırıyosunuz kı? Tam bu zıhnıyete gore olan davranıslar...
Duble yol yaptı degıl,doverde soverde kodumun soysuzları. Bınlercesı hüloooğğ dıye pesınde kosar,sorun yok yanı ;)

ersandeniz
25-06-2014, 23:01
zaten haberin altındaki bazı yorumlar ülkenin beyin seviyesini gösteriyor, neredeyse ellerine sağlık diyecekler

soneR
25-06-2014, 23:10
Rallici, Ralli Parkurunda Bakan Korumalarından Dayak Yedi - TIKLA İZLE (http://www.sondakika.com/haber/haber-rallici-ralli-parkurunda-trafik-dayagi-yedi-6194166/)

Gry
25-06-2014, 23:22
Imam osurursa cemaat...

Alpero
25-06-2014, 23:32
Ülkenin bulunduğu durumun kısa bir özeti olmuş

RafetAraç
25-06-2014, 23:47
Taner siradan bi adam degil bildigim kadariyla, isin boyutu farkli yerlere kayabilir.

sıradan değil derken ??

Painkiller
25-06-2014, 23:53
Tek hücreli badem bıyıklılar, değil şu ülkeden, dünya üzerinden silinseler de kurtulsak.

qatrio
26-06-2014, 00:05
İsterse bağlayabilir. Etaplar arası giderken yani özel etaplarda trafiğe giriyorsa normal trafik kurallarına uymak zorundadır yarışcı, ayrıca aracın muaynesi olmalıdır, techisatın ruhsata işli olması gerekir ki geçebilsin muayneden, genelde bizim pilotlar uğraşmıyorlar muayne ile. Poliste ruhsatta bu anlamda bir ibare işli olmadığından normal araç muamelesi yapar ve bağlayabilir.

Konuya gelirsek üzücü bir durum,Sporu sadece futboldan ibaret sanıp motor sporları diye birşeyin olmadığını düşünen zihniyet...

Istersen filan baglayamaz yanlisin var. Zaten yarisa eksik evrakli arac katilamaz. Ayrica onlarca yarisa gittim gitmeyede devam ediyorum yolda yaris araci ile napicaklar ? Rol mu ? Yan mi ? Adamlar start yerine efendi bir sekilde gidiyolar aractaki benzin belli durumu belli aracini mumkun olduğu kadar kollaya kollya gittiklerini ben kendim biliyorum.

blow07
26-06-2014, 00:41
vay arkadaş daha nelerini göreceğiz . yazıklar olsun bee

XTuNeR
26-06-2014, 00:53
Böyle bakanmı korunur.Dövdükleri adamlar dayaktan sonra yarışa devam edebilmişler , kafalarına sıkıp öldürmeleri lazımdı(!)

turbo&quattro
26-06-2014, 01:01
Türkiye'de bu da oldu! - Haberturk.com (http://www.haberturk.com/yasam/haber/763088-turkiyede-bu-da-oldu)

Yok artik:eek:

Mehmetmert
26-06-2014, 01:33
Şaşırmadım,çoğu kimsede yok artık dememiştir zaten burası türkiye...
Kim bilir hızlı gidince kendilerine artistik yapıyorlar sanmışlardır.
"Bir keresinde Adana Dilberler Sekisinde gidiyorum,1 tane amorok-2 tane passast-1 tane superb ve en arkada gene 1 tane amaarok.Hepsi siyah,resmi araçlar.Nasıl anons ediyor bana yolu aç diye,lan zaten kaldırıma yapışmışım artık en sağdayım nereye açıyım yolu.Amarok iyice geldi kornaya basıyor falan dedim bunlar koruma aracı değil mafya herhalde beni fırlatacaklar.Bu kadar saygısızlık,bu kadar şerefsizlik olamaz ne yapıyım kaldırımamı çıkıyım.Bende baktım olacak gibi değil kökledim gazı.Ya varya gıcıklık olsa böyle birşey olamaz şaka yapar gibi peşimden geliyor amarok.Direkt farkıda açamıyorumki milim milim uzaklaşıyor benim araba ondan.Virajda falan ben birazcık daha açtım arayı.Sonra ben sola döndüm köprü altından geçtikten sonra onlar direkt gittiler konvoy halinde..."

Yaşadığım olaydan sonra hiçte şaşırmıyorum,benimkiler çokta iyi yerlerde olan birileri değildi sanırım ki olay uzamadı.Ee bu olayı yapanlar bakan koruması,altlarında da s350 yakalamış,durdurmuşlar yarış arabasını.Tabi kendilerini birşey sandıklarından da bu olayları yapmışlar.Yazık günah ya...

bars
26-06-2014, 01:41
dünya nerede biz nerede. eğitim bilim yerine diyanete milyon dolarları yatırmalarına izin verdikçe bu halk...
http://i.hizliresim.com/P3LaNO.jpg (http://hizliresim.com/P3LaNO)

AEAlmas
26-06-2014, 03:35
Lütfen .....................Mutlaka Okuyun ve paylaşın
Bugün biraz önce bir hastam geldi. Bu bilgileri onun izni ile ibretlik olduğu için yazıyorum.
Otomobil sporları ile ilgilenenler tanır, türkiye şampiyonu Taner Şengezener.
Bu hafta sonu İzmir de Türkiye Otomobil Sporları federasyonunun 3. ayağı İzmir ayağının yarışları varmış. Sığacıktan Gödence köyüne bir etap varmış ve bir müddet sonra özel etaba dönüşüyormuş.
Taner ilk bölümde özel etap olmadığı için Co Pilotu ile yavaş giderken ki 100 metre ileride Jandarma noktası varmış, arkadan flaşörler ile siyah Mercedes ve siyah bir Pasat gelip bunları sıkıştırmış ve durmuşlar hayır ola diye. İçinden polisler inmiş ellerinde silahlar siz ne yapmaya çılışıyorsunuz diye. Taner anlatmaya çalışmış biz şu anda yarıştayız diye ki arabalar da aptal bile olsa anlayacak yarış arabası sticker larından belli, silahlarla hem Taner i hemde Co Pilotu dövmeye başlamışlar. Arkalarındaki arabalar gelince anlamışlar salaklıklarını ve arabaya binip uzaklaşmışlar.
Taner de ciddi kaburga travması, vücudunda çeşitli yerlerde darp izleri, çürükler, kafasında cilt altı kanamalarına bağlı şişlikler hematomlar, Co Pilot burun kırıklığı, gözün morluğu ile olay sonlanmış.
Adamlar bakan Taner Yıldız ın korumaları imiş. Jandarmaya şikayet etmişler ve federasyon ilgilenmiş ama arabaları hiç bir yerde durdurmayıp kaçmışlar.
Araba Siyah S350 mercedes plakası 35 ARR 23 . Beyaz plakalı bir araba. Araştırmışlar araba Vakıflar adına kayıtlı ve İzmir valiliğine verilmiş. taner 'in söylediğine göre ,Aarabayı da valinin şöförü kullanıyormuş. Taner kaç gün sonra bile bunları anlatırken irkilerek anlatıyordu.
E başbakanın koruması gibi adamlar Soma da garip insanları yerlerde sürükleyip döverlerse bakan korumaları da daha ileri gidip yarışan arabaları durdurup " ne yapıyon lan sen böyle " deyip adamları yarışçıları döverler.
İmam ve cemaat meselesi .

alıntıdır... ne desek boş

Berkan
26-06-2014, 07:43
kafasındaki kaska yıgsaymıs yere keske.genişliğge bak heriflerdeki

SekoLive
26-06-2014, 07:46
adamlar şuan üzgündür, işi yarım bıraktıkları için... sıkıp geçmedik diye hayıflanıyorlardır.

evrendogu
26-06-2014, 08:03
rezillikte son nokta.

Mythos
26-06-2014, 08:10
Yorum yapmaya bile gerek yok... Taner abi facebookta ilk yazdiginda hadi lan demistim kendi kendime bu kadar da olmaz artik diye... Ama hakkaten olmus... Sporcunun niye spor yapiyorsun diye dayak yedigi bi memleketten ne bekliyorsunuz ki...

serkanokan
26-06-2014, 08:13

Pilotlar muayene ile uğraşmıyo değil,en basitinden muayeneye girecek otomobilin ruhsatındaki koltuk sayısı kadar koltuk takılabilir mi roll cage'li bir ralli otomobiline bunlar düşünülmeli.
Federasyonun düzenlediği yarışa en başında emniyetin en yüksek mertebesi olan vali izin veriyorsa, hatta bununla birlikte kimi yarışlara sembolik startı vermek üzere o yarışın valisi veya emniyet müdürü geliyorsa ve o vali veya emniyet müdürü eğer sağır değilse o otomobillerin sesini duyuyordur değil mi? Sizce valiliğin izin verdiği, gençlik ve spor bakanlığına bağlı bir federasyonun izin verdiği, aynı federasyona bağlı olan bir kulübün onlarda resmi prosedürü uygulayarak düzenlediği bir yarışta, normal etapta polisler o otomobilleri çevirmeli midir?

Ben de yıllardır asfalt rallilerde yarıştım, lastik ısıtırken hiç bir şekilde trafikteki hiç bir sürücünün tepkisini çekecek bir heraket yapan bir pilotla karşılaşmadım.Taner Şengezener - Bora Yılmaz ile olayın yaşandığı Atlantis Rallisi'nde aynı takımda yarışıyorduk. Taner abinin açıklaması da aynı şekilde, arkamızdaki araba 200 metre yaklaşınca lastik ısıtmayı bırakıp geçmesini bekliyorduk diye kendisi söylüyor.

Maxi
26-06-2014, 10:28
ARKADAŞLAR HERKESİN BU HABERİ KENDİ FACEBOOK YADA TWİTTER ADRESİNDE PAYLAŞMASINI RİCA EDİYORUM
PAYLAŞINKİ UNUTULMASIN..

Yarışırken dayak yediler - Hürriyet GÜNDEM (http://www.hurriyet.com.tr/gundem/26684133.asp)

başlığıda şöyle yazabilirsiniz, siz bilirsiniz
REZİLLİK...
AYILAR, RALLI ARAÇ VE PİLOTLARINDAN RAHATSIZ OLMUŞ !!!

Sercan Keklik
26-06-2014, 10:36
Şaşırmıyorum..

Burda coğunuzun abisi olarak geçinen adamların çocukluk arkadaşları PARK halinde dururken arabam beni darp ettiler sebepce yanlıyomuşuz ki, kapalı yolda önden ceker, 4 kule birbirine bağlı full yürüyen yapılı arabayla 2 dar şeritte nası yanlanır anlam veremedim. Sene 2007 . Burnum kırıldı.

İşi uzatmıyım.. Abiniz forumdan millete kendi çapında anlattığı için haklı çıktı çoğu kişide savundu şimdi bu adamlar dayak yedi ya, çoğu kişi çıkar savunur, çocugum var uyutmadılar onu yapmadılar bunu yapmadılar.

Burası Türkiye hiç bi şeye şaşırmıyorum..

ayhan
26-06-2014, 10:37
bu yarışı organize eden bizlerde BMSport olarak bu akıl almaz olayı kınıyoruz, ve suçluların hak ettikleri cezayı alabilmeleri adınada elimizden gelen bütün desteği sonuna kadar Taner Şengezener ve Bora Yılmaza vereceğiz.

mirafiori
26-06-2014, 17:23
Istersen filan baglayamaz yanlisin var. Zaten yarisa eksik evrakli arac katilamaz. Ayrica onlarca yarisa gittim gitmeyede devam ediyorum yolda yaris araci ile napicaklar ? Rol mu ? Yan mi ? Adamlar start yerine efendi bir sekilde gidiyolar aractaki benzin belli durumu belli aracini mumkun olduğu kadar kollaya kollya gittiklerini ben kendim biliyorum.
Ben gözetmenlik yapıyorum yapan arkadaşlarda var forumda çok muaynesiz ralli aracı gördüm görmeyede devam ediyorum özel etapta trafiğe giriyorsa trafik kuralına uyma yükümlülüğü vardır hız sınırı 50 mi 50 ile gidecek, sağamı dönecek sağa sinyal verecek uymazssa polisin ceza yazma hakkı var. muaynesimi yok yine cezasını yer istersede aracı bağlar

Pilotlar muayene ile uğraşmıyo değil,en basitinden muayeneye girecek otomobilin ruhsatındaki koltuk sayısı kadar koltuk takılabilir mi roll cage'li bir ralli otomobiline bunlar düşünülmeli.
Federasyonun düzenlediği yarışa en başında emniyetin en yüksek mertebesi olan vali izin veriyorsa, hatta bununla birlikte kimi yarışlara sembolik startı vermek üzere o yarışın valisi veya emniyet müdürü geliyorsa ve o vali veya emniyet müdürü eğer sağır değilse o otomobillerin sesini duyuyordur değil mi? Sizce valiliğin izin verdiği, gençlik ve spor bakanlığına bağlı bir federasyonun izin verdiği, aynı federasyona bağlı olan bir kulübün onlarda resmi prosedürü uygulayarak düzenlediği bir yarışta, normal etapta polisler o otomobilleri çevirmeli midir?

Ben de yıllardır asfalt rallilerde yarıştım, lastik ısıtırken hiç bir şekilde trafikteki hiç bir sürücünün tepkisini çekecek bir heraket yapan bir pilotla karşılaşmadım.Taner Şengezener - Bora Yılmaz ile olayın yaşandığı Atlantis Rallisi'nde aynı takımda yarışıyorduk. Taner abinin açıklaması da aynı şekilde, arkamızdaki araba 200 metre yaklaşınca lastik ısıtmayı bırakıp geçmesini bekliyorduk diye kendisi söylüyor.
Meseleyi çok güzel özetlemişssin uğraşmak istememek, proje çizdir aracı 2 koltuğa düşür bunu işlet v.s muayne gir ıvır zıvır derken uğraşılmıyor o şekilde yarışılıyor. Geneldede ender durumlar hariç emniyet idare ediyor yukardaki 2 olay hariç.
Ben prosüdürden bahsettim benimde gönlümden geçen bunların tabiki olmaması. Tekrardan üzüntümü diliyorum umarım yapan şahıslar cezalarını çeker...

Mythos
26-06-2014, 21:23
tv arşivi (http://tvarsivi.com/player.php?y=36&z=2014-06-26%2018:33:00)