PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nargile sevenler

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6 7

M.A.D
30-03-2010, 09:23
nargile sevenler nargile ile uğraşanlar , yaz geldi, bizim balkon yazakşamları tam oturup keyif yapmalık, nargile aldım , elma tütünü, nargile közü vs. ilk denedim tütünü az koymuşum beceremedim haliyle, internetten videolar izledim ağzına kadar doldurmakgerekiyormuş

QeOjwba7dOQ

http://www.youtube.com/watch?v=QeOjwba7dOQ&feature=related

öyle yaptım, ağzına kadar doldurdum , közümü yaklaşık 10 dk ocak üstünde tuttum
közüm şunun aynısı, yuvarlak ocap tipi kömürlerden

http://images.gittigidiyor.com/2027/Cakmakla-Yanan-Nargile-Komuru-Alman-Mali__20275508_0.jpg

folyonun üstüne koydum denedim, ama bi türlü tutturamadım, çok yanık geliyor çekişte boğazı pert edecek derecede, hazırlanışındamı yanlışlık yaptım acaba nerede yanlış yaptım bilenlere sormak istedim :) cafelerde içtiğimde bi süre içmezsem yanıyordu doğaldır fakat bunda daha yeni koydum yeni çektim , ilk olarka nargileyi açmak gerekiyor biliyorum uzun süre yanık şekilde denedim ama ne açıldı ne düzeldi hiçbişey yok ortada 15 dk içtim hala aynı , peki bennerde yanlış yaptım acaba? köz tam kızarmadığındanmıdır ? yoksa kömürün türündenmidir,malzeme kötülüğündenmi, yoksa tütündenmidir? bu arada tütünüm videodaki tütünün aynısı, genelde herkes o tütünü kullanıyormuş, sebebi nedir bilenler yardım ederse sevinirim :)

Spawn
30-03-2010, 09:25
çok yanık oluyorsa , 2-3 kat folyo yapmayı dene , delikleri o küçük tut 7-8 tane del , bir de köz koyarken orta kısmı boş bırak kenarlara koymayı dene köz ü ..

KA®ANLIK
30-03-2010, 09:27
o kömürler
çok sakıncalı...
çok...

M.A.D
30-03-2010, 09:32
o kömürler
çok sakıncalı...
çok...

neden çok sakıncalı?

miniks
30-03-2010, 09:33
o kömürler güsel degil benden sölemsi

nargile toz kömür almalısın yuvarlak odun gibi olucak

biz sürekli içiyoruz nargile fanatikligi hat safhada :)

benden sana tavsiye

ya toz nargile kömürü al yada çok güsel nargilelil meşe kömürler var onlardan al

kömür cok iyi yanmalı dışı yandımı hemen alıp koyma içine işlesin uzun ömürlü olur acele etme

elik cok del az del farketmez nargile acılana kadar büyük kömür koyucaksın dana sonra küçük kömürleri kenarlara diziceksin

iki farklı nargili içicisi vardır

1n cisi benim gibi aroma sevenler kenarlara az ve ufaklardan aralarında boşluklu koyucan
2 ncisi dumancılar onlarda nargile acıldıktan sonra kenarlara sık kömür koyucaklar

ve eger nargilen ile hrzaman elma içiceksen sorun yok ama kavuna geciceksen yeni bagırsak almalısın ve nargileyi hazırlamadan önce pirinçe harbi yapıcaksın şi,şeyide temzilemelisin

her farklı aroma tütünü için farklı bagırsak farklı lüle kullan zevk alırsın içtiginden

mmustu
30-03-2010, 09:35
ya hacı bende çok severim bi yeşil elma olsada şimdi tadından yinmez :D

ama evde beceremedim bende o kömürlerle bi cacık olmuyo defalarca denedim :D

GT
30-03-2010, 09:37
bu bilgiler iyi oldu bende hataydan nargile takımı nargile közü tütünü getirtiyorum hem nasıl yapıldığını öğrenmek hemde nelere tikat etmek gerektini gormek adına güzel bilgiler bunları ocakta mı kızartmak gerek közünü yani

arfy
30-03-2010, 09:38
ortasını kesinlikle öyle delme ve delikleri bıçakla açma.. iğne kullan delik için en olmadı bi küpe bul ucuyla idare et .. közleri ortasına değilde kenarlarına koymaya çalış birde.. delikleri bıçakla böyle büyük açtıysan kömür tadı alman normal.. bende bayılırım nargileye :)

M.A.D
30-03-2010, 09:39
o kömürler güsel degil benden sölemsi

nargile toz kömür almalısın yuvarlak odun gibi olucak

biz sürekli içiyoruz nargile fanatikligi hat safhada :)

benden sana tavsiye

ya toz nargile kömürü al yada çok güsel nargilelil meşe kömürler var onlardan al

kömür cok iyi yanmalı dışı yandımı hemen alıp koyma içine işlesin uzun ömürlü olur acele etme

elik cok del az del farketmez nargile acılana kadar büyük kömür koyucaksın dana sonra küçük kömürleri kenarlara diziceksin

iki farklı nargili içicisi vardır

1n cisi benim gibi aroma sevenler kenarlara az ve ufaklardan aralarında boşluklu koyucan
2 ncisi dumancılar onlarda nargile acıldıktan sonra kenarlara sık kömür koyucaklar

ve eger nargilen ile hrzaman elma içiceksen sorun yok ama kavuna geciceksen yeni bagırsak almalısın ve nargileyi hazırlamadan önce pirinçe harbi yapıcaksın şi,şeyide temzilemelisin

her farklı aroma tütünü için farklı bagırsak farklı lüle kullan zevk alırsın içtiginden

hazırlamadan önce pirinçe harbi ne demek :D o fırçaları var onlarla mı temizlemem gerekiyor ? ne gibi zararı olur temizlemezsem ? öğrenmek istiyorum ne yaparsam ne olur diye :)

silindir közler evde yapmaya uygun değil sanırım :(

bir de şöyle kömürler var kullanışlı görünüyor bunlara ne dersiniz :)

http://www.sahibinden.com/nargile_komuru_dumansiz_kokusuz-52WQQaXQQ16875366WQQpXQQdisplayitem

KA®ANLIK
30-03-2010, 09:40
neden çok sakıncalı?

kansorojen madde içeriyor o kömürler.
zaten kötü tat almanızın BAŞ sebebi de o kömürler hep bir YANIK tad almanıza neden olur o kömürler.

miniksin dediği gibi meşe kömürlerden almalısın nargilenin tadına varmak için.

o kömürleri kesinlikle kullanma, çok kükürt içerdiğini düşünüyorum ben dolayısıyla yanık tadı veriyor acı bir tad o kömürler, bende zamanında denedim...

miniks zaten gerekli şeyleri yazmış :)

bu aralar bende GÜL NANE'ye fena sarmış durumdayım, eski bir ELMA NANE ci olarak... :)

delik Orantılı bir şekilde ÇOK FAZLA olmamakla beraber çok KALIN da delikler olmasın.
ilk nargileyi açmak için közü biraz fazla tutmak yararlı olacaktır ama nargile açılır açılmaz ufaltmakta fayda var...

bir org yapılsamı nargile night diye acaba :D

M.A.D
30-03-2010, 09:41
ortasını kesinlikle öyle delme ve delikleri bıçakla açma.. iğne kullan delik için en olmadı bi küpe bul ucuyla idare et .. közleri ortasına değilde kenarlarına koymaya çalış birde.. delikleri bıçakla böyle büyük açtıysan kömür tadı alman normal.. bende bayılırım nargileye :)

kürdanla deldim bu videodaki deliklerin yarı sayısı kadar açtım yani bu kadar çok değildi ama bakalım iki üç kat folyo deneyeceğim :)

arfy
30-03-2010, 09:42
zaten kötü tat almanızın BAŞ sebebi de o kömürler hep bir YANIK tad almanıza neden olur o kömürler.

o kömürleri kesinlikle kullanma, çok kükürt içerdiğini düşünüyorum ben dolayısıyla yanık tadı veriyor acı bir tad o kömürler, bende zamanında denedim...

bu aralar bende GÜL NANE'ye fena sarmış durumdayım, eski bir ELMA NANE ci olarak... :)

delik Orantılı bir şekilde ÇOK FAZLA olmamakla beraber çok KALIN da delikler olmasın.
ilk nargileyi açmak için közü biraz fazla tutmak yararlı olacaktır ama nargile açılır açılmaz ufaltmakta fayda var...

her konuda bir hayır vardır

+ arfy :D :D

bu kömürlerden hiç kullanmadım ama sorun kömürden olabilir bu durumda

Spawn
30-03-2010, 09:43
nargile kömürlerini direk çıplak ateş üstüne bırakınca da oluyor ( set üstü doğalgaz ocağı vs.)

M.A.D
30-03-2010, 09:44

elma ve kavun hastasıyım, bikere biyerde üzümlü içmiştim çook hoşuma gitmişti bi daha bulamadım aynı yerde de kalmamıştı :o

miniks
30-03-2010, 09:44
sahibinden de bulman zor kömürü

nargilenin gövdesi pirinçtir orayı harbiliceksin farklı tütün içmeden önce ki tatlar karışmasın güselce yıkıcan sonra

bagırsak dedigimde marpucun yokmu hortum o işte onu da kavun muız elma capicino artık ne iciosan hepsi için ayrı ayrı alıcaksın bir tane

lüle de tütünü koydugun dalga onuda her tütütün için ayyrı alırsan devamlı yıkamak zorunda kalmassın hem yıkayınca aroma tadı bozuluo bence

zaten 2 3 kere içmeden nargileden tam keyif alamassın

M.A.D
30-03-2010, 09:45
anladım peki nargile satışı yapan yerlerde mesela sultanahmette falan bayağı dükkan var, atıyorum mesela meşe kömürü aldım veya toz kömür aldım onları evde yapabilmem kolaymı ? ne şekilde yapılır ? maşayla tutularak ?

miniks
30-03-2010, 09:46

yani tsadüf suki :)

bu aralar fena gül nane ye sarmış bulunmaktayım aynı şekilde

istanbul anadolu yakasındakiler ile aslında bugun akşam bir yalı cafe mi yapsak oranın nargilesi oramı hoşuma gidiyor :)

miniks
30-03-2010, 09:49
anladım peki nargile satışı yapan yerlerde mesela sultanahmette falan bayağı dükkan var, atıyorum mesela meşe kömürü aldım veya toz kömür aldım onları evde yapabilmem kolaymı ? ne şekilde yapılır ? maşayla tutularak ?

birtane derin süt kaynatma kabı satın alırsın tahtakaleden bir tane maşa sana yeterlim olur bir de tugla al balkon zeminine zarar vermessin

istersen sultanahmette de var maşa ve tutmaklı kap satanlar ama onlar gecirgenzi yapıolar :D

en iyisi tahtakale esnafından alışveriş yapmak

bu arada tekel tütünü kesinlikle almayın tütün cok ıslak harika kokusu beni bitirdi aldım ama içmeye gelince cok kısa süreli aroma veriyor snra ne içtigin belli degil

en iyisi bahrain tütünler biraz pahalı ama bence bu zevke deger zaten hergün içmiosun haftada bir kere iki kere

TarikS
30-03-2010, 09:54
mali ben silindir seklindeki mese kozleri ocaga koyuyodum abi bi ucundan yanmaya baslayip tamami kor hale geliyordu, istersen yarisindan sonra ters cevirirsin o da olur..

elpadre
30-03-2010, 09:57
malii yarın bana uloas sana klomur alıyım adam akıllı ıcersın ucu tutussun kendılıgınden yanıyor hatta sana guzelcene hazırlarımm ıcersın :D

miniks
30-03-2010, 10:21
peki nargileye aç insanların nargile cam şişesi kırılırsa ne olur
yıllar önce gene ilk biz yapmıştık zaten gene yaptık :)

http://px6.streetfire.net/0001/03/86/1913068_600.jpg
http://px6.streetfire.net/0001/03/76/1913067_600.jpg

miniks
30-03-2010, 10:22
bak mali arkada ısıtıcının üzerinde kömürü yaptıgımız tutamaklı süt ısıtma kabı da görünüyor nasıl bişi alıcagın hakkında da bilgi ediniosun ne güsel :)

M.A.D
30-03-2010, 10:24
evet anlaşıldı silindir meşe kömürlerden alacağım :) ocakta da oluyormuş , kabı da öğrendim :) çok teşekkür ederim bilgiler için allah razı olsun :)

elpadre
30-03-2010, 10:26

sız harbıden alemsınız :D

pnrkc
30-03-2010, 10:29
bi ben sevemedim şu nargileyi :D

baretta
30-03-2010, 10:32
Bende hep içiyorum evde gerçi bu aralar ara verdim ama malzemeleri en iyi Eminönü'nde bulursun Mali , sendeki kömürlerden hiç kullanmadım ama meşe kömürleri ocak üstünde yaptığın zaman birazcık korlaştığında al eline camda balkonda biraz üfle zaten hemen komple kor haline geliyor. ;)

fsunnetci
30-03-2010, 10:34

:D:D:D süpersiniz hee:hahaha::hahaha:

timmaah
30-03-2010, 10:36
gerçi gerekli açıklamalar yapılmış ya bende eklemek istedim lülenin folyosunu bi iki kat yap ve tütünü folyoya değmicek seviyede elinle parçalayarak koy.
kömürü ortası kapanmıcak şekilde yerleştir ve içme kapasitene göre lüle al büyük ve küçük boylar mevcuttur nargilecilerde.
orta kısmın kesinlikle pirinç ve marpucun çakma olmamasına dikkat et.
bi de kömürün tam olarak yandığından emin olduktan sonra koy lüleye yoksa çok baş ağrısı yapar. :)

Spawn
30-03-2010, 10:38
çok yanık oluyorsa , 2-3 kat folyo yapmayı dene , delikleri o küçük tut 7-8 tane del , bir de köz koyarken orta kısmı boş bırak kenarlara koymayı dene köz ü ..

:)........

miniks
30-03-2010, 10:45
aslında şöle de bir olay var

aromacılar ince sık delicek
dumancılar kalın az delik açıcak

ya zamanla tecrübe ediceksin zaten sen şimdilik tavsiyeleri dinle yeterli

ilk zamanlar dumancı olucaksın zamanla aroma önemli olucak zaten

brv
30-03-2010, 10:50
Nane Limon,Gül Nane,Anasonlu Elma,Kavun,Nane favorilerimdir...

Tütün'ü nerden alıyorsunuz arkadaşlar bendeki tütünler bayatlamıştır artık 8 aydır içmiyorum nerdeyse...

Yaz gelsin balkona kurucam bende nargileyi :)

onurdemir
30-03-2010, 10:55
12 senedir içiyorum sanırım. Tam zamanını hatırlayamadım şimdi. :) Ne yaparsan yap kömürü lülenin kenarlarına koy. Orta bölüme koyduğunda tütün yanar ve boğazını yakar. Önemli olan arka arkaya defalarca çekmek değil ara ara zevk alarak çekmektir. Türkiye'de farklı yerlere gidersen ve nargile içmek istersen bana danışabilirsin. Adana'da Kaktüs, Antalya'da Manavgat'taki köprünün altındaki çay bahçesinde, İstanbul'da Zeyrek ve Fua, Ankara'da Ümitköy'de bir cafeydi ama adını unuttum, Bursa'da tophane, Balıkesir'de Santa Fe cafe, İzmir'de Büyükpark'da, Fethiye'de sahildeki cafelerde içmek makuldur. Daha bir kaç yer daha var ama yeni kalktım kafam bulanık aklıma gelmiyor şimdi. :)

Bir de tütün çok önemli. Paraya kıyıp doğru düzgün bir tütün almalısın. Tadı gerçekten fark ediyor. Tütünü eminönü'nden almanızı tavsiye ediyorum. Çünkü farklı markalarda bir çok çeşit var. Nargilecilerin bir çoğu da buradan alıyor zaten.

Ben yeşil elmayla birlikte muz, çilek ve son favorim olan üzümlü'yü seviyorum. Haftada 3 gün içiyorum şu an. Zararlıdır ama sigara gibi diğer insanlara zarar vermiyor. Nargilenin mekanı var, oraya giden insanlar bu zehiri alacağını bile bile gidiyor. :)

Evde içmeyi de denedim. Yazlıkta su yerine rakı bile koyduğum oldu. Çok güzel oluyor tavsiye ederim. :) Ama 10 dakikada bir kalkıp köz koymak adamın canını sıkıyor. En iyisi hazır, uğraşmayacağın nargile sefası, yani nargileciler...

KA®ANLIK
30-03-2010, 10:59
yani tsadüf suki :)

bu aralar fena gül nane ye sarmış bulunmaktayım aynı şekilde

istanbul anadolu yakasındakiler ile aslında bugun akşam bir yalı cafe mi yapsak oranın nargilesi oramı hoşuma gidiyor :)

hımmmm olabilir valla bir nargile night yapalım derseniz yapalım org. u :)

bu arada PET ŞİŞE olayı süper abi yıkıldım :D:D:D:D

Kadıköyde FOKURTU'nun nargilesini de beğendim ama bi zamanları bi zamanlarını tutmuyor, bazen kötü de denk gelebiliyor ama gerçekten oldumu 10 numara oluyor.

GÜL NANE POWER :D

Yap organizasyonu miniks :)

miniks
30-03-2010, 11:08
bu akşam yalı cafe yapalım maltepede yada yarın akşam

miniks
30-03-2010, 11:09
gerçi gerekli açıklamalar yapılmış ya bende eklemek istedim lülenin folyosunu bi iki kat yap ve tütünü folyoya değmicek seviyede elinle parçalayarak koy.
kömürü ortası kapanmıcak şekilde yerleştir ve içme kapasitene göre lüle al büyük ve küçük boylar mevcuttur nargilecilerde.
orta kısmın kesinlikle pirinç ve marpucun çakma olmamasına dikkat et.
bi de kömürün tam olarak yandığından emin olduktan sonra koy lüleye yoksa çok baş ağrısı yapar. :)

ozel folyolar var kalın ben onlardan alıyorum cok daha verımlı oluyor denemenı tavsıye ederım

KA®ANLIK
30-03-2010, 11:10
bu akşam yalı cafe yapalım maltepede yada yarın akşam

bana uyar :)

ACYV
30-03-2010, 11:29
Nargile kömürü MEŞE PIRNAL'ı olmalıdır en uygun içim için. Tütün seçimi zevkinize kalmış dicem ama tütünün de en iyisi al fakher marka ürünlerdir. Bazılarının aroması çok geldiği zaman karışım yapılabilir ancak NAKLA tütünü kesinlikle tavsiye etmem.

Frid
30-03-2010, 11:45
ben içiciyim teknik deteya karışmadım hiç :hehe:

timmaah
30-03-2010, 19:15
tavsiye için teşekkürler...
ne kadar uzun zamandır içerseniz için her zaman bi başkasından kesin daha ii bişeyler öğrenebiliyosunuz ;) zaman ve tecrübe miniksin dediği gibi bu arada şu aralar favorim damla sakızı-nane o may gat diorum yani :) paket yok ne yazık ki yarım kilo yada kiloluk satılıo tavsiye ederim ;)

_Burak_
30-03-2010, 19:26
ağzına kadar dolu ama sıkıştırılmış olmamalıdır hava alması için
çift kat folyo daha iyi iş görüyor deneyimlerime göre
birde aynen söylenilenler gibi kömür seçimi gerçekten önemli
dip not ekleyeyim bende :)

ygtrn
30-03-2010, 19:51
yahu bu konuyu ben açacaktım.. ama yardım almak için değil bilgilendirmek için :D
yazılanları tam okumadım ama şu şekilde açıklama yapayım...

öncelikle en önemli unsur köz... bu kullandığın közler en dandik olanlar quick kömür diye geçer ve çakmakla bile yakılabilir... senin ihtiyacın ise harbi mese közü, doğal olacak, preslenmiş toz ürünlere yanaşmayın...

ikinci olarak tütünün sapını çöpünü ayıklayın, sadece yumuşak olan yapraklar kalsın, ve paketin dibine çöken aromayı kullandığınız tütüne biraz ekleyin...

folyoyu çok abartmadan kalın kullanın, normal bir serastreç folyoyu ele alacak olursak 3 kat tam ayarında sayılır...ayrıca normal bir kürdanla fazla çok sayıda delik açmadan delin...

mümkün oldukça kavun tütünü kullanın kavun genellikle diğer tütünlere göre daha randımanlı olur...

bunu söylemekten nefret ediyorun ama kesinlikle yerli tütün kullanmayın hepsiz rezil...
daha çok mısır, elfaki(iran), bahreyn tütünlerini tercih edin... elfakinin kavunu en iyisidir...

gelelim nargilenin dibine...

su haznemiz nekadar büyükse okadar iyi randıman alırız...
dibi sütlü içmeyi tercih eden arkadaşlar kesinlikle sütün oranını sudan fazla yapmayın, zehirlenirsiniz... en iyi oran 3te 1 süt 3te 2 su...
ayrca kokteyl hazırlamak için kullanılan şurupları hazneye karıştırarak sofistike tadlar elde etmek mümkün :D
ve unutmadan haznenin suyuna mutlaka bol buz atın mükemmel oluyor...

nargile yanar gibi olduğu zaman öncelikle közlerin yerini değiştirin işe yaramazsa közleri indirip lüleyi çıkarın ve hava alacak şekilde ters koyup 1 dakika bekletin cüzelicektir...

çekerken dalgıç tüpüne abanır gibi çekmeyin, sadece açarken çekebilirsiniz

favori karışımım ise kavun muz ve çilek muz

ygtrn
30-03-2010, 19:55
ayrıca eklemek isterim... tütünün koyulduğu lüle nekadar büyük olursa okadar iyi randıman alırsınız...

ygtrn
30-03-2010, 19:59
hazırlamadan önce pirinçe harbi ne demek :D o fırçaları var onlarla mı temizlemem gerekiyor ? ne gibi zararı olur temizlemezsem ? öğrenmek istiyorum ne yaparsam ne olur diye :)

silindir közler evde yapmaya uygun değil sanırım :(

bir de şöyle kömürler var kullanışlı görünüyor bunlara ne dersiniz :)

http://www.sahibinden.com/nargile_komuru_dumansiz_kokusuz-52WQQaXQQ16875366WQQpXQQdisplayitem

aman kardeş uzak dur o közden...

ygtrn
30-03-2010, 20:01

o işler maşayla olmaz... ocaktada zor olur birtane pürmüz alacaksın...

Emir_b16a
30-03-2010, 22:26
gerekenler köz tawası pürmüz nargile kömürü (sıkma olmıcak meşe uygundur) onu yakıcak açık bi alan (balkon uygundur) kaliteli tütün we 1 takımda tek tütün kullanımı
(tütün elmaysa takımında sadece elma içmelisin) keza marpuç ta aynı şekilde

3 4 içimde 1 suyunu tazeleyin takımınıza sakın nane tütünü deydirmeyin tadı asla gitmez

dip not

tütünün şerbetini sıkıp nargile şişesindeki suya ekleyin tadı daha arolamı olucaktır :)

miniks
31-03-2010, 08:13
ben cappucıno yaparken buzlu lıght sut(3te 2 koyuyorum sut lıght olursa kopurmuyor korkmayın :)) 3te1 su koyuyuorum. turk kahvesı atıyorum bır cay kasıgı ıyıce karıstırıyorum. daha sonra cappucıno tutunu mu koyuyorum ve dıbınde olan aroma sıvısını da ustune damlatıyorum. bu sekılde deneyın mutlaka.

yesıl elma yı kabak oyucu ıle ortasını oyuyorum. lule yı koydugum yere bı kat kalın folyo kyouyorum ustunu delıyorum. elmayı lulenın oturdugu yere oturtuyorum. ıcıne yesıl lema tutunu dolduruyorum. uzerını folyo ıle kapatıp delıyorum. kzolerı koyuyorum ve ıcıyorum. alt hazneye elma suyu eklersenız super oluyor. lule deıl elma kullanıyorum. haftasonu hazırlarım kısmet oolursa resım eklerım

M.A.D
31-03-2010, 08:19
bilgiler için teşekkürler :)

GT
31-03-2010, 08:31
süper bilgiler haftaonu nargilem geliyor şimdi köz tavası ve pürmüz mü gerekiyor kömürü yakabilmek için? bunun dışındakileri anladım saolun bilgiler icin:D

Ozan Özer
31-03-2010, 08:52
ben cappucıno yaparken buzlu lıght sut(3te 2 koyuyorum sut lıght olursa kopurmuyor korkmayın :)) 3te1 su koyuyuorum. turk kahvesı atıyorum bır cay kasıgı ıyıce karıstırıyorum. daha sonra cappucıno tutunu mu koyuyorum ve dıbınde olan aroma sıvısını da ustune damlatıyorum. bu sekılde deneyın mutlaka.

yesıl elma yı kabak oyucu ıle ortasını oyuyorum. lule yı koydugum yere bı kat kalın folyo kyouyorum ustunu delıyorum. elmayı lulenın oturdugu yere oturtuyorum. ıcıne yesıl lema tutunu dolduruyorum. uzerını folyo ıle kapatıp delıyorum. kzolerı koyuyorum ve ıcıyorum. alt hazneye elma suyu eklersenız super oluyor. lule deıl elma kullanıyorum. haftasonu hazırlarım kısmet oolursa resım eklerım

Sen bu işi çözmüşsün üstat;)

R.I.P
31-03-2010, 15:14
cappucino süt + Türk kahvesi karışımını severim bende ama biraz ağır gelebilir.Şeftali damla sakızıda güzeldir dışarda bi yerde içerseniz kesinlikle ''pardon acaba neli bu'' gibi sorularla karşılaşma ihtimaliniz yüksek.ve keskin naneyi tek geçerim her zaman.tütünde bandrollüleri pek beğenemedim kaçak vs olup birazda pahalısından oldumu tadından içilmez.ayrıca çift kat folyo yerine bazı nargilecilerde daha kalın folyolar var onuda kullanabilirsiniz.kendime şöyle güzel bi sipsi arıyorum pek güzel bişey bulamadım netten falan alabileceğim bi yer varmıdır?

S.Özeren
31-03-2010, 15:31
bende bi kaç zamandır evde yapmaya çalışıyorum ama tutmuyor pek gün geçtikce iyileşiyor tabi herkez bissürü yöntem sölüyor hepsini tek tek deniyorum her yapışımda olucak inanıyorum :)

_Burak_
31-03-2010, 15:34
elma değilde hilmi abinin dediği cappucino olayını bende yapmıştım light sütle süper olmuştu
turizm otelcilik okuyan bir arkadaş söylemişti çok eski zamanda kokteyllerdede light süt kullanıyoruz diye fln

M.A.D
31-03-2010, 15:45
bende bi kaç zamandır evde yapmaya çalışıyorum ama tutmuyor pek gün geçtikce iyileşiyor tabi herkez bissürü yöntem sölüyor hepsini tek tek deniyorum her yapışımda olucak inanıyorum :)

+1 :D bende her öneriyi deniyorum, bu haftasonu eminönüne gidip köz , marpuç , uzun cezve ve tütün alıcam bakalım :)

M.A.D
10-04-2010, 22:46
olmuyor olmuyor :@ deli olucam yaa meşe kömürü aldım, marpuçu değiştirdim, söylenenleri aynen uyguladım fakat olmadı ! Kafayı yiyicem ya közü ucundan yaktınmı yeterli dendi , neredeyse bembeyaz oldu sonunda koydum lüleye, delikler olması gerektiği gibi.. folyo kalın, tütün bol ve sıkıştırılmamış. gene yanık gene yanık , uzun süre çabaladım düzelsin diye ama olmadı boğazım çürüdü nargile olmadı ! ne yapmam lazım? tütünden kaynaklı olabilir mi acaba her geçen gün nefret eder oldum nargile yapmaktan, hiçbi heves kalmadı ya :(

S.Özeren
10-04-2010, 22:52
valla ben yönetimi buldum :D cafeye gidiyorsun sipariş ediyorsun oh keyif :D bende beceremedim evde yapmayı

olcay_bora
10-04-2010, 22:55
konu ii oldu benimde alasım vardı :D

M.A.D
10-04-2010, 23:04
valla ben yönetimi buldum :D cafeye gidiyorsun sipariş ediyorsun oh keyif :D bende beceremedim evde yapmayı

öyle de ben evde balkon keyfi yapmak istiyorum :(

S.Özeren
10-04-2010, 23:09
valla yanımızda biri uygulamalı göstermedikten sonra zor bence =/

Emir_b16a
10-04-2010, 23:10
olmuyor olmuyor :@ deli olucam yaa meşe kömürü aldım, marpuçu değiştirdim, söylenenleri aynen uyguladım fakat olmadı ! Kafayı yiyicem ya közü ucundan yaktınmı yeterli dendi , neredeyse bembeyaz oldu sonunda koydum lüleye, delikler olması gerektiği gibi.. folyo kalın, tütün bol ve sıkıştırılmamış. gene yanık gene yanık , uzun süre çabaladım düzelsin diye ama olmadı boğazım çürüdü nargile olmadı ! ne yapmam lazım? tütünden kaynaklı olabilir mi acaba her geçen gün nefret eder oldum nargile yapmaktan, hiçbi heves kalmadı ya :(

kelepçe yap yakıosan nargileyi :)

M.A.D
10-04-2010, 23:15
yapamadım ki yakayım :D:D direkt yanık olarak başlıyoruz, açılır düzelir diye 15 dakika çabaliyorum yine sonuç hüsran.. aynen harfiyen uyguladım herşeyi

Emir_b16a
10-04-2010, 23:15
yapamadım ki yakayım :D:D

sn yaptıklarını bi yaz bn yardımcı oliim sna :)

M.A.D
10-04-2010, 23:21
suyunu koydum nargilenin, her deliğini hava almıcak şekilde kapattım marpuçunu, lulenin altını vs. işte, lüleye tutunu dağıtarak sıkıştırmadan rahat şekilde serdim, nargile folyosunu kapattım, ne az ne çok delik açtım
közleri ocakta 10 dk tuttum
dışı beyazladı artık köşeleri de kırmızıydı , folyonun üstüne kenarlara gelecek şekilde koydum, çekmeye başladım, tam tutuşmadığından olsa gerek , hemen gelmedi, sonra kırmızı yayılarak, tütün gelmeye başladı işte ama yanıktı, düzelir diye devam ettim baktım düzelmiyor, boğazım felç :D ama ortada düzgün bişey yok,

Emir_b16a
10-04-2010, 23:23
suyunu koydum nargilenin, her deliğini hava almıcak şekilde kapattım marpuçunu, lulenin altını vs. işte, lüleye tutunu dağıtarak sıkıştırmadan rahat şekilde serdim, nargile folyosunu kapattım, ne az ne çok delik açtım
közleri ocakta 10 dk tuttum
dışı beyazladı artık köşeleri de kırmızıydı , folyonun üstüne kenarlara gelecek şekilde koydum, çekmeye başladım, tam tutuşmadığından olsa gerek , hemen gelmedi, sonra kırmızı yayılarak, tütün gelmeye başladı işte ama yanıktı, düzelir diye devam ettim baktım düzelmiyor, boğazım felç :D ama ortada düzgün bişey yok,

2 seçenek war :D

ya közleri yanlış koydun kenarlara koyucaksın ortaya koyma yakarsın :D

yada kullandığın folyo çok ince

M.A.D
10-04-2010, 23:25
2 seçenek war :D

ya közleri yanlış koydun kenarlara koyucaksın ortaya koyma yakarsın :D

yada kullandığın folyo çok ince

közler kenardaydı zaten, folyo nargile folyosuydu yani kalın.. :(

S.Özeren
10-04-2010, 23:26
folyolar standart değilmi yahu

M.A.D
10-04-2010, 23:27
nargile folyosu biraz kalın.. normal alüminyum folyolar bayağı ince, iki kat falan yapmak gerekio inceyi

S.Özeren
10-04-2010, 23:29
valla ben normal ile yapıyorum tütün yanmıyoda tadı düzgün gelmiyo sadece :D

M.A.D
10-04-2010, 23:30
cafede adam yaparken yanına gittim inceleddim herşeyiyle birebir aynı yaptım, tütünü değiştiricem bide o da olmazsa dekor olarak kullanıcaz napalım :D

S.Özeren
10-04-2010, 23:37
salonda güzel duruyor :D :D

Ome_RS
10-04-2010, 23:38
ünideyken bizim bi ark yapıyodu hemde normal folyo ile sadece 2 kat seriyodu.
tadıda mis gbi geliyodu :)
sanırım senin tutunler biraz sorunlu.
ama deneme yanılma yapma.
sürekli takıldıgın bi kafeden rica et tek seferlik tütün satın al o sekilde dene ;)

S.Özeren
10-04-2010, 23:40
ünideyken bizim bi ark yapıyodu hemde normal folyo ile sadece 2 kat seriyodu.
tadıda mis gbi geliyodu :)
sanırım senin tutunler biraz sorunlu.
ama deneme yanılma yapma.
sürekli takıldıgın bi kafeden rica et tek seferlik tütün satın al o sekilde dene ;)

Mantıklı olabilir öylede denemek lazım bnm tütünlerden tat gelmiyo çünkü

Melih-Ö
11-04-2010, 00:14
evde yapamıyorum ama yazın yazlıkta yapmayı denicem nargile hastalık ya :)

Melih-Ö
11-04-2010, 00:15
salonda güzel duruyor :D :D

yarın teria mı yoksa :D

MertS
11-04-2010, 00:43
12.cadde iyidir -alaturka garden iyidir. ne işiniz var teria da. :D

Anıl E.
11-04-2010, 10:26
Cappucino'lu nargile tercihimdir.Yalnız sigaraya başladıgımdan beri nargileden sogudum..
Haftada 1-2 kere içerdim normalde

Melih-Ö
11-04-2010, 10:27
12.cadde iyidir -alaturka garden iyidir. ne işiniz var teria da. :D

alaturkada güzel jr.kanguruyla gittik bikaç kere :D ben terianınkini beğeniyorum valla :D bugün sameti arıyımda yapalım bi teria modeli auhauhau :D

nane limon ilaç gibi mübarek :D

S.Özeren
11-04-2010, 13:11
yarın teria mı yoksa :D

Samet Özeren bunu beğendi :icon_tup:

ramo35
11-04-2010, 14:08
benimde 1-2 ufak sorum olacak ben hindistan-karamel fanatiğiyim(altta süt illaki:D)1-bunun tütünü nerden bulacam evde içmek istiyorum ***** yaz geldi bide yaz okulum var kesin atacam balkona ohhh:) 2-kaliteli bir nargile almak istiyorum istanbul nereden alayım 30 milyona bile var ama duyduguma göre kırılıyorlar dökülüyorlar diye duydum süreki ugraşmak istemiyorum ondan adam gibi bişi lazım benim tavsiyem nargile açılana kadar büyük köz kullanıp tam ortaya koymak açılıdıgında ufak ufak közleri dışa doğru yaymak en iyisi budur hindistan-karamel ve yeşil elme forever:D

Mutu
11-04-2010, 14:20
Nargile sevilmez mi ya :) Sigaradan nefret ederim ama aksiliğe bak nargileyi çok seviyorum :):)

Melih-Ö
11-04-2010, 14:21
Samet Özeren bunu beğendi :icon_tup:

o zaman yapak gayri :D

Boost Up
11-04-2010, 14:21
Fenere gitmek istiyorum ama gidemiyorum:D.

ramo35
11-04-2010, 14:25
Fenere gitmek istiyorum ama gidemiyorum:D.

kalamış cafe, burj:D havada süper insannın hakkaten çıkıp nargile içesi var

Melih-Ö
11-04-2010, 14:26
benimde 1-2 ufak sorum olacak ben hindistan-karamel fanatiğiyim(altta süt illaki:D)1-bunun tütünü nerden bulacam evde içmek istiyorum ***** yaz geldi bide yaz okulum var kesin atacam balkona ohhh:) 2-kaliteli bir nargile almak istiyorum istanbul nereden alayım 30 milyona bile var ama duyduguma göre kırılıyorlar dökülüyorlar diye duydum süreki ugraşmak istemiyorum ondan adam gibi bişi lazım benim tavsiyem nargile açılana kadar büyük köz kullanıp tam ortaya koymak açılıdıgında ufak ufak közleri dışa doğru yaymak en iyisi budur hindistan-karamel ve yeşil elme forever:D

kapalıçarşıdan alabilirsin bence. bikaç tanesni incelemiştim kalitesi gayet iyiydi.

Boost Up
11-04-2010, 14:27
kalamış cafe, burj:D havada süper insannın hakkaten çıkıp nargile içesi var

Vasıtam yok:D

ramo35
11-04-2010, 14:29
kapalıçarşıdan alabilirsin bence. bikaç tanesni incelemiştim kalitesi gayet iyiydi.

ordan almak en mantıklısı galiba 1-2 kişi daha demişti kaliteli olsunda geri kalanı önemli değil zevk işi bu nargile sigara yok ama nargile var nasıl tezat:D

ramo35
11-04-2010, 14:31
Vasıtam yok:D

alemdağ nerede kalıyor istanbulda kavacık felan mı(istanbullu değilim:D)yoksa baya uzak kaçar fener sana

Melih-Ö
11-04-2010, 14:31
ordan almak en mantıklısı galiba 1-2 kişi daha demişti kaliteli olsunda geri kalanı önemli değil zevk işi bu nargile sigara yok ama nargile var nasıl tezat:D

bende öyleyim valla haftada bir kere içiyorum özellikle maç izlerken çok keyifli oluyor geçen hafta pazar livestrongla beraber teriadaydık işte fener maçını falan izledik kız arkadaşlarımızda vardı bayağı iyiydi nane limon :D

Boost Up
11-04-2010, 14:32
alemdağ nerede kalıyor istanbulda kavacık felan mı(istanbullu değilim:D)yoksa baya uzak kaçar fener sana

Çekmeköy-Şile arasında, Allahın unuttuğu yerdeyim:D

ramo35
11-04-2010, 14:35
bende öyleyim valla haftada bir kere içiyorum özellikle maç izlerken çok keyifli oluyor geçen hafta pazar livestrongla beraber teriadaydık işte fener maçını falan izledik kız arkadaşlarımızda vardı bayağı iyiydi nane limon :D

bide 4 lüyü buldunmu batak atarken baya zevkli oluyor:D istanbula geleli 2 yıl oldu tophane ve kalamış cafe dışında begendiğim hindistan-karamel yapan yer çıkmadı(bendeki bi nevi hastalık hindistan-karamel, yeşil elme dışında içemiorum:D) havada güzel bugün baya tavsiye edeceğiniz yer varmı üsküdar sahilden beykoza kadar boğaza karşı fln güzel olur bugün:)

Yiğit Ş.
11-04-2010, 14:36
okuyamadım hepsini ama sanırım yazmışlardır. tütün ile folyo arasında biraz boşluk bırakırsan dediğin gibi yanmaz.

ramo35
11-04-2010, 14:37

baya uzakmış:) cadde ye inersen kardeşim buyur gel cordon yada fener yaparız bende suadiyede oturuyorum

Boost Up
11-04-2010, 14:39
baya uzakmış:) cadde ye inersen kardeşim buyur gel cordon yada fener yaparız bende suadiyede oturuyorum

Şu an caddeye inmek istiyorum da, korsan taksiye para vermek istemiyorum:D

Melih-Ö
11-04-2010, 14:39
bide 4 lüyü buldunmu batak atarken baya zevkli oluyor:D istanbula geleli 2 yıl oldu tophane ve kalamış cafe dışında begendiğim hindistan-karamel yapan yer çıkmadı(bendeki bi nevi hastalık hindistan-karamel, yeşil elme dışında içemiorum:D) havada güzel bugün baya tavsiye edeceğiniz yer varmı üsküdar sahilden beykoza kadar boğaza karşı fln güzel olur bugün:)

ben avrupa yakasındayım orları pek bilmiyorum valla :)

bu arada 5-6 gibi teriada olucaz livestrongla yolu düşen olursa bekleriz :D 0535 698 32 32 - 0555 744 26 89 telefonlarım :D

ramo35
11-04-2010, 14:40
ben avrupa yakasındayım orları pek bilmiyorum valla :)

bu arada 5-6 gibi teriada olucaz livestrongla yolu düşen olursa bekleriz :D 0535 698 32 32 - 0555 744 26 89 telefonlarım :D

teria cafe nerede kalıyor kardeşim avrupa mı yoksa anadolu mu?

Melih-Ö
11-04-2010, 14:45
avrupa yakası bakırköy :)

ramo35
11-04-2010, 14:48
avrupa yakası bakırköy :)

oyyyyy:) size iyi eglencler o zaman kardeşim bu tarafa yolunuz düşerse haber ediverin 5558662912 rahmican

S.Özeren
11-04-2010, 14:55
büyük boy işlemeli gayet güzel nargileler 50 lira =) maliyetine kanal var

M.A.D
24-12-2010, 10:37
nargile etkinliği olurmu acaba

aslan
24-12-2010, 10:42
valla süper olur

miniks
24-12-2010, 10:43
Harika olurdu ama maalesef nargileyi de bırakmış bulunmaktayım spor yüzünden :)

S.Özeren
24-12-2010, 11:05
attım nargileyi ben kenara en son arkadaş yaptı o içiyo güzel diyo ben içiyorum hadi lan diyorum
eskisi kadarda fazla içmiyorum ama nargileye hertürlü gelirim
minik abi bi kereden bişey olmaz :D

aslan
24-12-2010, 11:08
Tophaneye çıkartmamı yapsak acaba

fatih_selvi
24-12-2010, 12:45
bayrampaşa şehir parkında nargile kafede calısıyorum. nargilemiz on numaradır :) otopark sıkıntısı da yok fiyatlarda iyi beklerim.
SERA CAFE
fatih selvi 0536 640 66 61

Mutu
24-12-2010, 12:49
nargile kömürlerini direk çıplak ateş üstüne bırakınca da oluyor ( set üstü doğalgaz ocağı vs.)

Öğrenci tarzı :icon_tup: Biz hep böyle yapıyoruz, daha pratik oluyor, piknik tüpümüz bitti mutfak-salon arası mekik dokuyoruz :hahaha:

Yiğit Ş.
24-12-2010, 13:12
2 haftadır içmiyorum. nargile içesim geldi benimde konuyu görünce :)

messi
24-12-2010, 13:14
kullanmam ama bazı aromalılarının kokusu yalvarır bana gel çek bi tane diye. :D

TarikS
24-12-2010, 23:38

burj cafe paklar bizi :D

ramo35
24-12-2010, 23:55

rezil lan ora bence adam gbi bi yerde bi organizasyon yapılsa çok gzl olurdu ben gelrdm:D

Yiğit Ş.
25-12-2010, 00:04

hahah :D benim nargilecim chance de. bi dhakine oraya gidelim. ardından da kadıköy e ama :D

TarikS
25-12-2010, 00:07
rezil lan ora bence adam gbi bi yerde bi organizasyon yapılsa çok gzl olurdu ben gelrdm:D

cuma gunleri haricinde gidilir, Ersin abi bulunur nargile siparisi direk ona verilir ;) Sonra keyif surulur.. :icon_tup:

hahah :D benim nargilecim chance de. bi dhakine oraya gidelim. ardından da kadıköy e ama :D

onu da deneriz o zaman :D kadikoy fix olur artik aciktigimizda, sizden sonraki gun yine gittim ben :D

Ogedov
25-12-2010, 00:11
madem herkes nargile seviyor bilenlere sorıyım istanbulda el fakih i faki i ne bi tütün var onu kullanan nargileci varmı bildiğiniz? bu arada florya köroğlunda buluşma güzel olur nargilesi candır

Yiğit Ş.
25-12-2010, 00:11
onu da deneriz o zaman :D kadikoy fix olur artik aciktigimizda, sizden sonraki gun yine gittim ben :D

tekrar gitmek kısmet olmadı ama yarın düşünüyorum :D

EMG
25-12-2010, 00:12
tekrar gitmek kısmet olmadı ama yarın düşünüyorum :D

tatlı ye tatlı :D

Yiğit Ş.
25-12-2010, 00:13
tatlı ye tatlı :D

haha :D düz duvara tırmanmayalım

TarikS
25-12-2010, 00:14
haha :D düz duvara tırmanmayalım

yok lan bisi olmaz ertesi gun gittigimde tatli yedim ben yine bisi olmadi :D

Yiğit Ş.
25-12-2010, 00:18
ok ozmn. bi tatlı çalışır yarın :D

bilalMW
25-12-2010, 00:56

Sen nargile içiyorsan abi biz ne içiyoruz :(

bilalMW
25-12-2010, 01:04

S.beyli'ni hatırlıyor ya :D :D

fatih_selvi
25-12-2010, 01:05
madem herkes nargile seviyor bilenlere sorıyım istanbulda el fakih i faki i ne bi tütün var onu kullanan nargileci varmı bildiğiniz? bu arada florya köroğlunda buluşma güzel olur nargilesi candır

istanbulda el fakir tütünü kullanılan fazla kafe yok aslında şehremini lisesi'nin arkadasında SAKLI BAHÇE diye bi mekan var nargilesi güzel el fakir içersen ayrı bi güzel tavsiye ederim yolunuz ordan gecerse uğrayıp nargilenizi için

Günkut
27-12-2010, 08:51
maliii yaptınmı nargileyi :D

Sercan Keklik
11-03-2011, 14:41
Nargileciler :) Al Fakher Nargile Tütünü çeşitleri getiriyorum, isteyen olursa istedigi tütünü getirirm. 1 Kg luk kutularda. Fiyatı: 50 TL

Üzüm-Nane 1 Kutu elımde var su an isteyen olursa.

Al Fakher Products (http://www.alfakher.com/molasses.htm)

burdan çeşitlere bakabılırsınız

Alicanrs
11-03-2011, 14:44
bubble gum alabilirmiyim =)

Sercan Keklik
11-03-2011, 14:44

var bazı dükkanlarda ist anadolu yakasında innside cafe, burj cafe, bazı benzin ve havelkalarda var. onun harıcınde avrupa yakasında tophanede ali babada, bahcelıevlerde londra cafede mevcut bnm bıldıgım

Sercan Keklik
11-03-2011, 14:45
bubble gum alabilirmiyim =)

olur tabı, özel mesaj atarak istedigin aromaları belirtirsen getiririm. Bu hafta 2 tane getırdım satıldı tadı güzel :)

Alicanrs
11-03-2011, 14:45
olur tabı, özel mesaj atarak istedigin aromaları belirtirsen getiririm. Bu hafta 2 tane getırdım satıldı tadı güzel :)

bubble gum tadı güzeldir die tahmin ettim onn için =)=) p.m atıyım sana:)

Sercan Keklik
11-03-2011, 14:47
Ürünler orjinaldır bu arada HPF M3ün sahibi barış yaklaşık 15 kg falan aldı, kendısınden referans alabılırsınız, onun harıcınde özgün vs zaten cok ıyı tanırlar benı. Problemsiz Orj. kaliteli tütüne gell =)

NeiTH
11-03-2011, 16:14

Benzin Cafe lerin hepsinde kullanilan tutun... ;)
Uzum u 10 numaradir... Tavsiye ederim...
Nada Elma ile Seftali iyidir...
Bahreyn sevmiyorum cok hafif...

Sercan Keklik
11-03-2011, 16:45
@Neith benzinlerin hepsınde malesef kullanılmıyo ;) Fenerbahçe benzinde, suadiede, çiftehavuzlarda yok mesela. Digerlerine gitmedim hiç bilmiyorum o yüzden

Low-Rider
11-03-2011, 16:47
Güvenmeyin bu adama

Sercan Keklik
11-03-2011, 16:49
@Low-Rider teşekkür tuşu yok bastım varsay :)

Low-Rider
11-03-2011, 16:50
Sektör olmuşun olm :)

NeiTH
11-03-2011, 16:55
@Neith benzinlerin hepsınde malesef kullanılmıyo ;) Fenerbahçe benzinde, suadiede, çiftehavuzlarda yok mesela. Digerlerine gitmedim hiç bilmiyorum o yüzden

Zaten yeni basladi desem... =)
Eskiden kendileri keyfe keder getiriyolardi bazilari, simdi hepsinde olacak...
Ciftehavuzlardakinde ictim en son mesela...
Bostanci, Caddebostan bunlarda da ictim...
Fenerbahce de en son elma icmistim, begenmedm, zaten Nada olmadigi surece elmayi begenmiorm, ama Rosanna kullaniyolardi eskiden onun kadar da kotu degildi, El fakher olabilir yani o da, sormadim... =)

R.I.P
11-03-2011, 17:00
izmirde güzel nargile yapan közünü eksik etmeyen tavsiye edilebilecek yerler var mı?

Sercan Keklik
11-03-2011, 17:02
@Neith çifte havuzların sahıbı onur yakın arkadaşım getırdıgımıde bılıyo :) ama kullanmadıgını söyledı. Hatta sımdı tekrar arayacagım. Fenerbahcedekı nargile elemanı erkan, onat ve özer cok cok samımı oldugum yıllardır görüştügüm ınsanlar ama onlarda kullanmıyolar sımdı aradım tekrar :) kesınlıkle emın oldugum ıcın yazdım ;)

HondatugraL
11-03-2011, 17:12
okulun karşısındakı tophanede a dan z ye hepsını 2 kere ıctıp sıpsılerımı kolleksıyon yapıyorum :D

sütlü kapiçinolu onerırım :D

cabrioleter
11-03-2011, 17:26
izmirde güzel nargile yapan közünü eksik etmeyen tavsiye edilebilecek yerler var mı?

karşıyaka da köşk var eğer kapanmadıysa orayı öneririm çok iyi hizmet veriyordu orası.
bu aralar favorim kızlarağası şükrü bey'in yerinde acı kahve içerken gül-nane çok iyi gidiyor öneririm.

bu arada hazır yuvarlak kömürlerden almayın derim çünkü yanma kalitesi çok bozuk tadı bozuyor çabuk sönüyor. çubuk şeklindeki meşe kömürler gayet iyi hem yanma süreleri çok fazla hem kaliteli.
izmirde nargileci nihat avr ordan iyi kalitede tütün, kömür ve nargile alabilirsiniz.
kömürü ufak parçalar halinde lülenin kenarına dizerseniz hem tütün yanmaz hem keyifli bi içim elde edersiniz.

NeiTH
11-03-2011, 18:01
@Neith çifte havuzların sahıbı onur yakın arkadaşım getırdıgımıde bılıyo :) ama kullanmadıgını söyledı. Hatta sımdı tekrar arayacagım. Fenerbahcedekı nargile elemanı erkan, onat ve özer cok cok samımı oldugum yıllardır görüştügüm ınsanlar ama onlarda kullanmıyolar sımdı aradım tekrar :) kesınlıkle emın oldugum ıcın yazdım ;)

nargileci Onur u da ben taniyorum... =)
O zaman belki o ara kendi getirmis yada kendine getirmis olabilir, bn ictigim zaman... ;)

onursumer
11-03-2011, 18:18
Nargileciler :) Al Fakher Nargile Tütünü çeşitleri getiriyorum, isteyen olursa istedigi tütünü getirirm. 1 Kg luk kutularda. Fiyatı: 50 TL

Üzüm-Nane 1 Kutu elımde var su an isteyen olursa.

Al Fakher Products (http://www.alfakher.com/molasses.htm)

burdan çeşitlere bakabılırsınız

ben genelde fırsat bulduğumda çorlulu ali paşa medresesine gidiyorum

orda sellum içiyorum açık şeklide o tam olarak hangi tutun oluyor ?

JOCCO
11-03-2011, 18:21
Ben de Bostancı Cordon'da içiyorum. Gül-Nane. Onların tütünleri nerden geliyor bilmiyorum ama gayet hoş..

A K N
11-03-2011, 18:27
Bu nargile nasıl içiliyor ?

arfy
11-03-2011, 18:39

ozaman önce bi triple sonra nargile mi diyosun ? bi çift elma nasıl giderdi :D

hasan çağri
11-03-2011, 18:40
ben genelde fırsat bulduğumda çorlulu ali paşa medresesine gidiyorum

orda sellum içiyorum açık şeklide o tam olarak hangi tutun oluyor ?

Corlulu Ali pasa uzak olmasa surekli giderim valla :) ama bostancidan zirt pirt zor oluyo...

Favorim bostanci traffikte damlasakiz nane ve hindistan cevizi sut...

bskone
11-03-2011, 22:05
bende kendimi içici sanıyordum meyerse ne teknik'leri varmış nargilenin :D konu güzel yeni başlayanlar için faydalı olabilir

Octane
11-03-2011, 22:12
lüle=anasonla karışık yeşil elma+aluminyum LEVHA kırtasiyelerde satılıyor, ama kenarları bükmek çok zor.
Şişeye=Yarı tertemiz bir yerden alınmış kar, yarı soğuk ve buzlu su
sipsi=porselen.

Sonrası: beybi beybi beybi huuuu...

Sercan Keklik
11-03-2011, 22:34

inan bende bılmıyorum keke

HondatugraL
11-03-2011, 22:42

bıldıgın sıgara tarzı abı ama az kuvvetlı cekmek lazım sıgaraya nazaran. Fokurdaması adamı gaza getırıyor zaten.

Dip not:

Arkadaşın bırı fokurdadıgını gorunce ıcıne ufluyoz sanmıs basıyo havayı ıcıne azından almasak nargıleyı patlatacakdı. Butungun gulmekten akşam karın kaslarım ağırmıştı aman oyle bişey yapmayın :D

Ozan Özer
11-03-2011, 22:48
;Silivri'de bir ara şaraplı içiyordum;çok güzeldi,yapabilen denesin derim :)
Bunun dışında kavun; vişne meyan kökü nane favorilerim

Mutu
11-03-2011, 22:54
bıldıgın sıgara tarzı abı ama az kuvvetlı cekmek lazım sıgaraya nazaran. Fokurdaması adamı gaza getırıyor zaten.

Dip not:

Arkadaşın bırı fokurdadıgını gorunce ıcıne ufluyoz sanmıs basıyo havayı ıcıne azından almasak nargıleyı patlatacakdı. Butungun gulmekten akşam karın kaslarım ağırmıştı aman oyle bişey yapmayın :D

Suç sizde önce bi tarif edeydiniz adama :hahaha:

A K N
11-03-2011, 22:56

Dip not:

Bir türlü duman çıkarmasını beceremedim şu nargileden :D nefesim yetmiyor heralde iyi çekemiyorum.. :soru:

JOCCO
12-03-2011, 14:09
votka redbull şişede çilek lülede :)

SekoLive
12-03-2011, 14:18
Bir türlü duman çıkarmasını beceremedim şu nargileden :D nefesim yetmiyor heralde iyi çekemiyorum.. :soru:

ve öksürme oluyor bende :D sendede varm akın

bende beceremeyenerdenim nargileyi.

HondatugraL
12-03-2011, 14:23
Suç sizde önce bi tarif edeydiniz adama :hahaha:

nebılelım adam kaptı elımızden fokurdadıgından ıcıne ufluyoz sanmıs garret gıbı doldurdu havayı ıcıne :hahaha:

Akın abi az derınden çekmek lazım ıllakı yeter nefesın bız artık " 0 " şeklınde baloncuklar çkarmaya başladık azımızdan :D:D

A K N
12-03-2011, 15:24
ve öksürme oluyor bende :D sendede varm akın

bende beceremeyenerdenim nargileyi.

Hortumdan çekmeye başladığım anda öksürük krizine giriyorum :)

aliergun
12-03-2011, 16:30
var bazı dükkanlarda ist anadolu yakasında innside cafe, burj cafe, bazı benzin ve havelkalarda var. onun harıcınde avrupa yakasında tophanede ali babada, bahcelıevlerde londra cafede mevcut bnm bıldıgım

Sercan abiye bir referansta ben olayım .5 kilo Al fakher' de ben aldım.:)

Tütünleri orjinal gayet kaliteliler. Anasonlu elmadan başka birşey içmezdim. şimdi al fakher in üzüm ve tatlı elmasını içmeye başladım. Tavsiye ederim:)

Al fakher tütünü güzel bir cafede içmek istiyorsanız bağdat caddesinde suadiyeden kadıkoye doğru giderken boyneri geçince ilk sokakta hemen solda bistro -hooka cafe/restourant var. Nargilecisi Salim abi çok başarılı nargileler yapıyor. Közde hiç gecikmiyor. Gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim:)

onursumer
13-03-2011, 20:31
bu nargilede aşmışlar olayı ya :D

-Aydın-
13-03-2011, 21:11
Başka bi boyuta taşımış bu nargile olayını :D

crxvtec
13-03-2011, 21:48
egzotik tadlar... :)

Sercan Keklik
31-05-2011, 22:12
bol dumanlı nargılemız baki.. balkon sefaları started! al fakher özel karısımlar :D

http://i1105.hizliresim.com/2011/5/31/12794.jpg

Al Fakher tütün isteyen ulaşabilir :) siteden bır cok arkadaş aldı makul fiyatlara verıyorum kıloluk halde %100 orjinal

JOCCO
26-07-2011, 12:56
Şu an temin edebiliyor muyuz? Hangi çeşitlerden var?

İug
26-07-2011, 16:10
Çok sayfa yazı var okuyamadım ama bildiklerimi anlatıcam, umarım yardımcı olurum. Videodaki tütün bugüne kadar içtiğim en güzel tütünlerden bir tanesi eğer bulursanız mutlaka deneyiniz. Tütünü kutudan çıkardığınızda parçalara ayırarak biraz tiftikleyiniz. Odunumsu kalınlıkta tütünler varsa onları ayırınız. Tütünün üstüne konulacak olan folyoyu 2 kat yaparak kapatınız ve videodaki gibi deliniz ama ortasından delik açmanıza gerek yok. Kömür olayını ise nargile için yapılmış, kaliteli küp şeklinde olanlardan alabilirseniz. Düz demir bir ocağınız varsa (ısıtma yerleri metal olan alevsiz ısınan) ocağı sona kadar açıp, başka bir folyo alıp üstünü şapka gibi kapatınız. Bunun sonucunda kömürler çabuk ve tam yanacaktır. Bu arada nargile hortumunu duvara veya yere vurmak şartıyla içini temizleyiniz. Küp olan kömürümüzü bıcak yardımıyla ufak parçalara ayırıp nargileye koyduktan sonra nargile hiç bir zaman hızlı çekmeyip yavaş yavaş çekmelisiniz. Bu şekilde hem aroması güzel olacak hemde nargile yanmamış olacaktır.
Lübnanlı bir komşum var çok uzun zamandır içiyormuş ve her gün istisnasız içer. Bunları ondan öğrendim umarım işinize yarar.

KMR2-GT
26-07-2011, 16:25
nargıle, cafelerde neden bu kadar pahalı pekı.maliyetli bi iş mi?

Alicanrs
26-07-2011, 16:26

kamer nargileden köşeyi dönüolar =) kilosu toptan aldıkları için ucuza alıolar (20 45 arası) tütünü ztn 10 15 e içiriolar nargileyi =)

S.Özeren
26-07-2011, 16:27

zahmetli iş nargile ayarı tutturmak bence zor.. ben evde tutturamıyorum :D

Alicanrs
26-07-2011, 16:28

gel tutturuyım ben kanka =) neresi zor:D

S.Özeren
26-07-2011, 16:28
gel tutturuyım ben kanka =) neresi zor:D

ne biliyim kanka ben yapamıyorum :D beceriksizlk heralde bigün yaparsın içeriz ozaman =)

Alicanrs
26-07-2011, 16:30
ne biliyim kanka ben yapamıyorum :D beceriksizlk heralde bigün yaparsın içeriz ozaman =)

yetenek işi dermişim :D içeriz kanka :D

Sercan Keklik
26-07-2011, 16:35
Şu an temin edebiliyor muyuz? Hangi çeşitlerden var?

temın edebılırız, istediginiz çeşit

el fakher buble gum istiyorum 1 kg kaç tl?

1 KG = 52 Lira normalde, tech üye özel fıyat 50 lira

gökberk
26-07-2011, 16:36
Amma keyfinize düşkün adamlarmışsınız yahu :D
Benim de arkadaşım evinde yapar...Aynen no_exam'ın dediği gibi..

JOCCO
26-07-2011, 16:45
temın edebılırız, istediginiz çeşit

1 KG = 52 Lira normalde, tech üye özel fıyat 50 lira

ö.m. gönderdim..

KMR2-GT
26-07-2011, 16:55
kamer nargileden köşeyi dönüolar =) kilosu toptan aldıkları için ucuza alıolar (20 45 arası) tütünü ztn 10 15 e içiriolar nargileyi =)

ya bıktım her seferınde 10 12 lıra vermekten :D bende eve almak ıstıyorumda becerebılırmıyım dıe dusunuyorum :D zor mu hazırlaması temızlıgı fln.tuttrma bı yana?

hasan çağri
26-07-2011, 17:07
El alışıyor bir süre sonra ama evde köz işi sıkıntı oluyor kendin uğraştığın için :)

Ben 4 sene sakaryadaki evimde uğraştım sonra istanbula dönünce bıraktım dışarda içiyorum... Verdiğim 12 lirayı köz işçiliğine sayaraktan :)

S.Özeren
26-07-2011, 17:09
ya bıktım her seferınde 10 12 lıra vermekten :D bende eve almak ıstıyorumda becerebılırmıyım dıe dusunuyorum :D zor mu hazırlaması temızlıgı fln.tuttrma bı yana?

hazırlaması , temizliğinde bişey yok bi ocak kirleniyor oda bişey değil :) ayar tutturmak önemli işte ben tutturamadım belkide kullandığım tütündendir orasını bilmiyorum :)

brv
26-07-2011, 18:03
Eski ufak kullanılmayan bi tencere varsa köz için güzel olur ama evde içmek çok rahat olmuyo ister istemez kül vs oluyo.Balkonlu teraslı evlerde daha rahat olur bi ara bende evde çok yapıyodum ama temizlik olayı sıkıntı,evin dumanaltı olmasıda cabası :D aynı hortumla farklı aromaları içince de tadı bozuluyo bence.

KMR2-GT
26-07-2011, 18:08
ben cafe de devam edım :D haftada 1 ıcecem desem 10 a bırakırmı acaba:D

umitgt
26-07-2011, 19:57
Evde içmek ile cafe de içmek ayrı ayrı keyifler.. Ben hafta 2kez en az dışarı da içerim :)

Şimdi konuyu görünce teras a çıkardım nargilemi , nakhla elma 'mı hazırladım. Açarım bir film Miss keyfime yok diyecek Haha :))

Sercan Keklik
28-07-2011, 01:08
Orjinal Bahreyn! Sadece 5 KG olarak satılır, 5 Kg olarak istediginiz aromalar elimde mevcuttur.
Bahreyn Kilo: 40 TL ( 1 kg olarak veremiyorum paket 5 kg)

Al Fakher tüm serileri en geç 1 haftaya elimde mevcut özel mesaj atabilirsiniz.
Al Fakher Kilo: 50 TL

Kakus
28-07-2011, 01:23
Geçen arkadaşlarla piknik yaptık. Yaptım bitane full nane, ferah ferah içtik. Nargile güzel şey, ama ayarı tutturmak gerçekten önemli.

StyleALP
28-07-2011, 10:06
Nargileyi arada sırada keyfine içerim. Ayda bir içimde ne gibi zararlar verir ?

onat
28-07-2011, 11:33
geçen arkadaşımda yaptğım nargileyi tarif edeyim bende...

lüleye çilek nane ve böğürtlen koydum önce folyonun üzerinde tüm tütünleri karıştırdım çok sıkıştırmadan ağzına kadar doldurdum . sonra alt kısmına şarap, vişne suyu, su ve altına buz koydum.

bu şekilde içtim ve gerçekten çok güzel oldu. denemenizi öneririm.

Sercan Keklik
28-07-2011, 17:37
@ JOCCO ya bugun 1 kg al fakher kargoladım :)

başalp
28-07-2011, 18:26
nargile içerken duman boazını yakmaya başlarsa yani öksürmeye başlarsan közleri folyodan çıkar ve közlerin altında duran aparatıda çıkararak allt kısmından üfleme ye başla 1 dk filen bu işlemi sürdür ve tekrar yerine takarak közleri koy, daha güzel olacaktır...

denizoglu
28-07-2011, 21:48
ben bugün halep te kasr'l vali de içtim.herkes denemeli:)

bilalMW
28-07-2011, 21:57
bütçe dolayısı ile ufak tefek nargileler oluyor bilirsiniz onlar 1 ya da 2 içiciyi ne kadar tatmin eder? :)

Mönitörün yanına koyayım diyorum :D

JOCCO
29-07-2011, 12:32
@ JOCCO ya bugun 1 kg al fakher kargoladım :)

Merakla bekliyorum, deneyimlerimi paylaşacağım.. :D

Mutu
01-08-2011, 13:51
SAFA-LİTE XXL ÇAKMAKLA YANAN NARGİLE KÖMÜRÜ sahibinden.com'da - 41228763 (http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-antika-dekorasyon-urunleri-safa-lite-xxl-cakmakla-yanan-nargile-komuru-41228763/detay/?)

Bu kömürleri nasıl bilirsiniz ? :D İçinde 100 adet varmış süre olarak dediği kadar 1 saat olmasa da gidiyor. Temiz olduğu söyleniyor, sizler hakkında neler biliyorsunuz, ya da hangi kömürleri kullanıyorsunuz?

Eyup Duygun
01-08-2011, 14:14
Alacak arkadslar ufak boyutlarla bence hic ugrasmayın.Nargile dedigin herseyi kaliteli olucak.Marpuc iyi kendisi kotu yada tam tersi,tütün kotu digerleri cok kalıtelı olursa vsvs.. gene tad alınmaz A'dan Z'ye hersey iyi olacak.Tabiki bunlar max. keyif icin :) yoksa her turlu duman cıkar.Arada zararı varmı dıye soran olmus bence cok fazla yok.Sonucda haftada 1-2 kere iciyorum ben kendi adıma ve de direk tütün degil hurma yapragı bunlar serbetli + olarakda icindeki su bayagı bi filtre görevi görüyor.Her iciste degistirmekde fayda var.Herkese afiyet olsun :):)

MatraX_07
01-08-2011, 15:14
Verilen bilgiler çin Teşekkürler
Olmazsa bi ara Nargile Bulusması yapalım

Sercan Keklik
01-08-2011, 15:57
SAFA-LİTE XXL ÇAKMAKLA YANAN NARGİLE KÖMÜRÜ sahibinden.com'da - 41228763 (http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-antika-dekorasyon-urunleri-safa-lite-xxl-cakmakla-yanan-nargile-komuru-41228763/detay/?)

Bu kömürleri nasıl bilirsiniz ? :D İçinde 100 adet varmış süre olarak dediği kadar 1 saat olmasa da gidiyor. Temiz olduğu söyleniyor, sizler hakkında neler biliyorsunuz, ya da hangi kömürleri kullanıyorsunuz?

bunlar sıkıştırma kömürdür kolay yanar zor söner bıtmez fakat cok fecı kafa yapar ve tütünün kalitesini mafeder.. Mümkünse meşe kömürü almanızı öneririm fakat her meşe kömürü ile nargile yapılmaz. parmak kalınlıgında ınce ınce olmalı, özellikle nargile için satılanlar var. 10 kg luk hallerde satılıyor 40 TL civarı 10 kg su fakat muazzam iyidir. Tadı falan asla bozmaz

umitgt
01-08-2011, 18:30

Bunlar fena baş ağrısı yapıyor , Tavsiye etmem kesinlikle.. Ayrıca üstte Sercan Keklik Yazmış.. En güzeli meşe kömürü dür. Kömür satılan yerlerde mevcut kiloluk halde felan alabilirsiniz ben öyle yapıyorm.

Mutu
01-08-2011, 18:42
bunlar sıkıştırma kömürdür kolay yanar zor söner bıtmez fakat cok fecı kafa yapar ve tütünün kalitesini mafeder.. Mümkünse meşe kömürü almanızı öneririm fakat her meşe kömürü ile nargile yapılmaz. parmak kalınlıgında ınce ınce olmalı, özellikle nargile için satılanlar var. 10 kg luk hallerde satılıyor 40 TL civarı 10 kg su fakat muazzam iyidir. Tadı falan asla bozmaz

Bunlar fena baş ağrısı yapıyor , Tavsiye etmem kesinlikle.. Ayrıca üstte Sercan Keklik Yazmış.. En güzeli meşe kömürü dür. Kömür satılan yerlerde mevcut kiloluk halde felan alabilirsiniz ben öyle yapıyorm.

Teşekkürler, anadolu ya da avrupa yakasında nereden bulabilirz uygun kömür, tütün ?

Sercan Keklik
02-08-2011, 00:50
uygun tütün çakma bahreynler var 1 kg da plastık peynır kutusunda satılıyo fakat ıcı hep naylon veya odun doludur. Al fakher öneririm tütünde %100 saglam cıkar.

veya 5 kg luk bahreyn almanı öneririm.

Kömür konusundada anadolu yakasında hıc bılgım yok acıkcası

CinAli_06
02-08-2011, 17:19
Bi çılgınlık yapsamda eve nargile alsammı diye düşünmekteyim? Önerelirileriniz nelerdir? Ankara'da nereden temin edebilirim bide?

Eyüp
02-08-2011, 17:28
Bi çılgınlık yapsamda eve nargile alsammı diye düşünmekteyim? Önerelirileriniz nelerdir? Ankara'da nereden temin edebilirim bide?

Aynısını ben düşünüyorum.Ramazanda her akşam nargile içmek iyi geliyor :)

Onun yerine evime alsam daha mantıklı.Ufak ufak bakınıyorum , nedir ne degildir diye.

CinAli_06
02-08-2011, 17:42
Aynısını ben düşünüyorum.Ramazanda her akşam nargile içmek iyi geliyor :)

Onun yerine evime alsam daha mantıklı.Ufak ufak bakınıyorum , nedir ne degildir diye.

aynen kardeşim dün aldım bende kararı iftardan sonra söyle acı bi kahve yanına nargile dedim ordan çıktı bende de =)

murat şilkan
02-08-2011, 21:01
Nargileye bayılırım ama evde hiç denemedim zaten ortamında içmek keyif veriyor. Çemberlitaştaki Çorlulu Ali Paşa Medresesi(erenler kahvehanesi) 'nde nargile içmenin keyfine doyamam bir de pierre lotti de aşk bahçesiydi sanırım öle bişiydi ölürüm ölürüm :) Şimdi ramazan vesilesiyle bir gün gittiğimizde sahura kadar içerim orda nargilemi kahvemi, bir de haliç manzarası... İnsan kah efkarlanır kah keyiflenir ama huzur bulurum orda. Hele de şu aralar ne kadar ihtiyacım var. Gelmek isteyen buyursun :)

Sercan Keklik
02-08-2011, 21:43
balkonunuz terasınız acık yerınız varsa alın yoksa evın ıcınde ıcemezsınız. aşırı pis bi insan olmak lazım, o kadar tahammülsüz..

murat bey, çorlulu ali paşa menderesinin nargilesi güzeldir :) onlarda al fakher kullanır.

murat şilkan
02-08-2011, 22:10
balkonunuz terasınız acık yerınız varsa alın yoksa evın ıcınde ıcemezsınız. aşırı pis bi insan olmak lazım, o kadar tahammülsüz..

murat bey, çorlulu ali paşa menderesinin nargilesi güzeldir :) onlarda al fakher kullanır.

evet sercan ben orayı çok severim kalitedir sonuçta :)

CinAli_06
02-08-2011, 22:28

zaten kısmetse balkona o kadar pis bi insan olamadım hayatımda bende :D

EMG
02-08-2011, 22:32
nargile takımı var teras var üşendiğimden tütün ve köz almıyorum. bu hafta hallediyim artık

murat şilkan
02-08-2011, 22:35
nargile takımı var teras var üşendiğimden tütün ve köz almıyorum. bu hafta hallediyim artık

deniz manzarası var mı ? :)

EMG
02-08-2011, 22:38
deniz manzarası var mı ? :)

malesef onun yerine yeşillik park ve e5 manzarası var :))

murat şilkan
02-08-2011, 22:41

hmm olsun ışıklı mışıklı gene güzel olur tabi yanında sevdiğin dostlarınla beraber içiyorsan.. Yalnızlık hiç tat vermez bana :)

brv
03-08-2011, 00:48
Çorlulu ali paşa dediğiniz yer istanbul üniversitesinin orda herkesin yanyana oturduğu yer mi?

eğer orasıysa gerçekten güzel ve samimi bir ortamı var nargileside gerçekten çok güzel :)

murat şilkan
03-08-2011, 05:30
Çorlulu ali paşa dediğiniz yer istanbul üniversitesinin orda herkesin yanyana oturduğu yer mi?

eğer orasıysa gerçekten güzel ve samimi bir ortamı var nargileside gerçekten çok güzel :)

evet orası :)

Mutu
03-08-2011, 05:48
Bnim nargile bugün geliyor, avrupa yakasında nereler var tütün, kömür alımı için tavisye edebileceğiniz ?

JOCCO
03-08-2011, 17:51
hmm olsun ışıklı mışıklı gene güzel olur tabi yanında sevdiğin dostlarınla beraber içiyorsan.. Yalnızlık hiç tat vermez bana :)
aslında Emre de yalnız nargile içmeyi sevmez, biraz da eringendir nargile konusunda. Olmazsa siz nargileyi hazırlarsınız Emre de eşlik eder sohbet muhabbet sıkılmazsınız oohh :)

di mi Emre? :D

cabrioleter
04-08-2011, 02:08

ne olursa olsun bu tip kömürler hem sağlık açısından zararlı (tamam nargile de sağlığa zararlı) hem de içim keyfini ve tadını düşüren kömürler.
en güzeli meşe kömürü; uzun süre yanıyor tadıma etkisi olmuyor.
maşa, meşe, köşe, ayşe bu dört kriter varsa nargile candır =)
bi zamanlar bi forumumuz vardı takılırdık orada acaba var mı ordan gelen? nargile rehberinden

Mutu
04-08-2011, 02:12
ne olursa olsun bu tip kömürler hem sağlık açısından zararlı (tamam nargile de sağlığa zararlı) hem de içim keyfini ve tadını düşüren kömürler.
en güzeli meşe kömürü; uzun süre yanıyor tadıma etkisi olmuyor.
maşa, meşe, köşe, ayşe bu dört kriter varsa nargile candır =)
bi zamanlar bi forumumuz vardı takılırdık orada acaba var mı ordan gelen? nargile rehberinden

Ayşe ve meşe eksik malesef :D:D Meşe kömürü minimum 10 kilo dedi, taşımaya üşendim aldım 1 kiloluklardan :D

cabrioleter
04-08-2011, 02:19
Ayşe ve meşe eksik malesef :D:D Meşe kömürü minimum 10 kilo dedi, taşımaya üşendim aldım 1 kiloluklardan :D

ayşeliği kendiniz yapacaksınız ( aman yanlış anlaşılmasın nargile hizmeti yapan kişiye ayşe denir bi nevi saki :) )
valla çankaya da kiloluk var gayet rahat oluyor taşıması kendi adıma =)

Mutu
04-08-2011, 02:23
ayşeliği kendiniz yapacaksınız ( aman yanlış anlaşılmasın nargile hizmeti yapan kişiye ayşe denir bi nevi saki :) )
valla çankaya da kiloluk var gayet rahat oluyor taşıması kendi adıma =)

Ayşeyi o anlamda anlamamıştım aydınlattığınzı için teşekkürler :D
Burada olsa özellikle meşe alacaktım, fakat adam 10 kiloluk dedi. Dedim kalsın :s

hamidowic
05-08-2011, 01:54
eşrefpaşada arkadaşımın bahçeli evi var, yakıyoruz mangalımızı cayır cayır, o biyandan damla sakızlı nargilemizi hazırlıyor. tercihen yanına soğuk bira (şimdi ramazandayız gerçi) olmadı çay.

gurrrrr gurrrrr zevklerden zevklere :D

Mutu
05-08-2011, 01:58
Çardağım var benim de ya püfür püfür :) Asmaaltı o mis.

hamidowic
05-08-2011, 02:07
Çardağım var benim de ya püfür püfür :) Asmaaltı o mis.

hiç davet etmiyosun :D

şaka biyana yazın serin havada çok iyi oluyo ilaç ilaç

Mutu
05-08-2011, 02:12
hiç davet etmiyosun :D

şaka biyana yazın serin havada çok iyi oluyo ilaç ilaç

Toplanalım ya, herkes nargilesini kapsın gelsin :D

hamidowic
05-08-2011, 02:18
yansın ortalık anasını satayım :D

murat şilkan
05-08-2011, 08:19
heyt be kim tutar sizi hehe :D ben dün pierre lotiye çıktım başım göğe erdi içtim nargilemi oynadım tavlamı ohh :D

R.I.P
19-09-2011, 21:25
konuyu hortlatıyorum. nargile almak istiyorum netten ufaktan bi bakındımda 40-50 civarına sıvama denilen nargileler var 120-130 civarına pirinç vs. bunların arasındaki fark nedir? ve istanbul(avrupa) nerden temin edebilirim?

Cry
19-09-2011, 21:45
Konuyu hortlattığınız iyi olmuş. Benimde merak ettiğim bikaç konu var.

Nasıl bir nargile tercih etmeliyim 50 lirayada var 150 lirayada. Nasıl bir nargile tercih etmeliyim referans verebileceğiniz link vb varmıdır ?

Ayrıca İstanbul Avr. Yakasında önerebileceğiniz bir yer var mı ?

UtkuG
19-09-2011, 22:16
Konuyu hortlattığınız iyi olmuş. Benimde merak ettiğim bikaç konu var.

Nasıl bir nargile tercih etmeliyim 50 lirayada var 150 lirayada. Nasıl bir nargile tercih etmeliyim referans verebileceğiniz link vb varmıdır ?

Ayrıca İstanbul Avr. Yakasında önerebileceğiniz bir yer var mı ?

Al benim nargileyi verim sana kullanmıyorum zaten:D Ocakta yakmakla olmuyo köz ya çok zorlanılıyo 40-50 liraya makineleri var diye biliyorum

hamidowic
05-09-2012, 11:11
hayırlı olsun :)

tütün olayını nargilesi güzel olan mekanlardan temin et bence, rica minnet ücreti mukabilinde alabilirsin sanıyorum. yoksa tekel tütünleri tırt.

ben bide pipo olayını merak ediyorum ancak oda çok pahalı anasını satayım :(

serkanokan
05-09-2012, 11:20
Tütünü bahrain al, kömürü ise ardiyelerde portakal ağacı kömürü olur, ondan almalısın ;)

cihan
05-09-2012, 11:42
konuyu hortlatıyorum. nargile almak istiyorum netten ufaktan bi bakındımda 40-50 civarına sıvama denilen nargileler var 120-130 civarına pirinç vs. bunların arasındaki fark nedir? ve istanbul(avrupa) nerden temin edebilirim?

kalite farkıdır. sıvama serli nargileler parça parça pirinçten oluşurken döküm ser yekparedir. ağırdır. kaçak olmaz. tavsiyem döküm serli bir nargile almanız yönündedir.

fatihcelik
05-09-2012, 11:50
beyazıt ta nargileciler var çorlulu ali paşa medresesinin içinde bence en iyi nargileyi orda içersiniz. nargile set tütün kömür hepsi satılıyor tavsiyem de oradaki erenler nargile . orada çalışam mustafa abimizin lafı da 10 tane gömleğin pantalon un olur 1 tane nargilen olur :D 100 liralık büyük boy setler var işinizi gayet iyi görür biraz daha kaliteli bir şeyler isterseniz 160 lira ya falan satıyolar ;)

mrtsnr
06-09-2012, 03:17
Nargilede en kaliteli tütünler, Al fahker, Nakhla, Bahrain vs. dir. Aklıma gelmeyenler olabilir.
Bahrain ve AlFahker'in kırmızı elması güzeldir. Nakhla'da anasonlu elma var oda güzeldir çıtırdan rakı tadı gelir :)

Nargilenin içimi en güzel ve tadını en iyi alabileceğiniz kömür meşe kömürüdür. Sıkma kömür denilen bu kimyasal kömürlerle hiçbir şekilde tadını alamazsınız ayrıca nargile zevk işidir, bana görede zevk olan yerde masraftan kaçınma olmaz :)

Buzlu marpuç iş görür mü diyorsunuz. Yazın güzel, soğuk bir tat bırakır ağızda. Her çekimde onun dışında pek birşey yapmaz. Bana sorarsanız gereksizdir. O buzlu marpuçlar çıkmadan önce, ben evde normal marpucu buzluğa atıyordum yazları.. İçeceğim zaman çıkartıyordum naneli nargile içicekseniz çok etkisi var. Ama diğerlerinde değişen pek birşey yok :)

Sorulan sorular olursa bilgim dahilinde cevaplamaya çalışırım. Bende daha çok bilgiler illaki vardır tabi.. :) Küçük yaşta başlayıp artık 22 yaşında Nargile'den bıkacak seviyeye gelmiş birisiyim :)

cookies
06-09-2012, 03:34
beyazıt ta nargileciler var çorlulu ali paşa medresesinin içinde bence en iyi nargileyi orda içersiniz. nargile set tütün kömür hepsi satılıyor tavsiyem de oradaki erenler nargile . orada çalışam mustafa abimizin lafı da 10 tane gömleğin pantalon un olur 1 tane nargilen olur :D 100 liralık büyük boy setler var işinizi gayet iyi görür biraz daha kaliteli bir şeyler isterseniz 160 lira ya falan satıyolar ;)

Çorlu' lu ali paşa gerçekten güzel ama çok fazla kalabalık oluyor çoğu zaman özellikle turistler merak ettiklerinden 4-5 fırt çekip bırakıyorlar gereksiz kalabalıklar.. Ağız tadıyla bir nargile yapamadık yahu.. En sonda sağda ki yer neresi adınıda bilmiyorum 4-5 kere gittim onun haricinde Eyüp' te fetih 1453'e gidiyorum Çorlu' lu kadar iyi değil ama pek kalabalık değil en azından.. Avrupa' da başka nereler var acaba tavsiye edilebilecek?

mrtsnr
07-09-2012, 15:14
internetten alabileceğim biyer varmı aksesuarlarını

İnternetten hiç almadım, ama hepsiburada'da görmüştüm.. Komple set satıldığını. Sadece aksesuarlarını da alabileceğiniz yer var mı bilmiyorum.

Hatta internette satılan bi yer bulunursa paylaşılırsa sevinirim. Yakınımda düzgün satan eden yok diye biliyorum. :)

dragonflydesing
07-09-2012, 23:19
Fırsatını bulduğumda alacağım ilk nargile :) Klasik Mısır nargilesinden farklı bir yapısı var. Onun için içimi nasıl olur acaba merak ediyorum :confused:

http://www.designof.me/wp-content/uploads/2012/06/4046901594220_05.jpg

Bir de Etienne LeRoy, Desvall gibi isveç üretimi özel nargileler de var, tabi fiyatları da özel 10,000 ile 100,000 euro arası değişiyor :D

http://www.instablogsimages.com/1/2012/02/20/etienne_leroy_sheesha_bsafn.jpg

http://orbitnetwork.ru/images/samyi-dorogoi-v-mire-kalyan/10.jpg

Fatih_
09-12-2012, 23:42
Bir köz aldım almaz olaydım.

yanmaya başlıyor dışardan bakınca yanıyor eyw ama çevirdiğimde bir göryorumki ateşe bakan tarafı kapkara , lüleye koyuyorum çekiyorum dış tarafları beyaz ama alt tarafı , llüleye değen taraf anında kararıyor köz ile uğraşmaktan nargile içemedim.

bir yandan yelleyip bir yandan çekiyorum ancak kendine geliyor :D

Birde bu közün ateşte alev alması kötü bir durum mu ?

Fatih_
09-12-2012, 23:52
Biri bana köz yakmayı öğretsin :D

hayır zor olabilecke birşeyde değil ama bendemi sorun var yoksa elektrikli fırın olduğundan mı kaynaklanıyor çözemiyorum.
bundan önceki közlerim daya iyiydi fakat naparsam aypayım illa bir kısmı siyah kalmayı başarıyor , yada alev alıp üstleri adeta kabk bağlıyor gibi oluyor.

Nezamanki köz kendine gelse nargileden zevkimi alıyorum ama köz kendine gelene kadar bende içecek hal kalmıyor :D

cihan
10-12-2012, 00:00
elektrikli ocak sanırım fırın dediğiniz. elektrikli ocakta olmaz hocam. ateşte harlanması lazım. normal ocağa koyarsanız 10 dakikada içi kızaracaktır.

cabrioleter
10-12-2012, 00:01
Biri bana köz yakmayı öğretsin :D

hayır zor olabilecke birşeyde değil ama bendemi sorun var yoksa elektrikli fırın olduğundan mı kaynaklanıyor çözemiyorum.
bundan önceki közlerim daya iyiydi fakat naparsam aypayım illa bir kısmı siyah kalmayı başarıyor , yada alev alıp üstleri adeta kabk bağlıyor gibi oluyor.

Nezamanki köz kendine gelse nargileden zevkimi alıyorum ama köz kendine gelene kadar bende içecek hal kalmıyor :D

közü kor haline getirmeye çalışmıyorsun di mi? elektrikli ocakta nasıl pişiyor?
normal ocağın üstüne koy üstü biraz yandı mı ufak ufak parçalara ayırıp lülenin kenarlarına diz ve keyfine bak :)
közün bi kısımları illa siyah kalacaktır kalmalı da yoksa kömür yetiştiremezsin. üstü gri olmaya başlayacaktır ara ara al çarp tepsiye geri koy..

Fatih_
10-12-2012, 00:04
Elektirkli ocak var sadece maalesef :)

cezveye közleri koyup altını 9 a yani sona açıyprum 3-4 dakikada başlıyor beyazlaşmaya diğer tarafını çeviriyorum orasıda oluyor gibi ama hertarafı olana kadar dışını kül kaplıyor.

Siyah yerleri de olsun diye yelliyorum daha hızlı oluyor ama bu seferde alev alıyorlar aynı şey oluyor.
fön makinesiyle bile denedim o biraz saçma oldu sanırım ama aynı sonuç hep aynı sonuç

bu son közlerde bir değişik ne tarafı cezveye değiyorsa orası siyah kalıyor :D

cabrioleter
10-12-2012, 00:07
Elektirkli ocak var sadece maalesef :)

cezveye közleri koyup altını 9 a yani sona açıyprum 3-4 dakikada başlıyor beyazlaşmaya diğer tarafını çeviriyorum orasıda oluyor gibi ama hertarafı olana kadar dışını kül kaplıyor.

Siyah yerleri de olsun diye yelliyorum daha hızlı oluyor ama bu seferde alev alıyorlar aynı şey oluyor.
fön makinesiyle bile denedim o biraz saçma oldu sanırım ama aynı sonuç hep aynı sonuç

bu son közlerde bir değişik ne tarafı cezveye değiyorsa orası siyah kalıyor :D

bir adet piknik tüpüyle bu dertlerden kurtulabilirsin ;)

M.A.D
27-05-2013, 10:31
evde hızlı köz yapmak için bunu buldum acaba daha önce deneyen var mı ? alınır mı fiyatı yüksek gibi geldi bana ama, elektriğebağlayıp harıl harıl yakıyor közü

istanbul hediyelik (http://www.nargilecim.com/ELEKTRiKLi-NARGiLE-KoZLugu-NA-3_1472.html#0)

fore
27-05-2013, 12:18
Elektrikli nargile var dediler, koştum gittim, evde közle uğraşmam diye.

Yapan arkadaşla da konuştuk, hazırladı sağolsun 4-5 gün içinde, imalatını yapıyormuş.

Alır almaz bir heves gidip denedim evde. Sonuç benim açımdan hüsran.

Dumancılar için: Duman çok az.
Aromacılar için: Aroma tadı yerine garip bir tanık tadı geliyor.
İnsan elektriğin tadına bakabilir mi? Bakıyorsun işte bunla:)

Ampullerin şiddeti ayarlanabiliyor.

60TL gibi de bir fiyatı var. Alüminyum gövde tam lüleye geçiyor üstten, ampuller folyoya değmeli. 10 dakika filan denedim, toparladım hemen takımı.

Yapan abimizinde ekmeğine mani olmak istemem ama, keyif işi olmaz nargile bunla.

1-2 kere daha denicem niyetliyim, farklı bir sonuca varabilirsem yazarım yine.

http://l1305.hizliresim.com/19/v/nj2u1.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
http://s1305.hizliresim.com/19/v/nj2tn.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
http://l1305.hizliresim.com/19/v/nj2uc.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
http://l1305.hizliresim.com/19/v/nj2uj.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
http://m1305.hizliresim.com/19/v/nj2uu.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Video Linki:
ELEKTRİKLİ NARGİLE (elektriklinargile.org) - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=kyRStWZSdx8)

fore
27-05-2013, 12:25
2-3 ay önce sigarayı bırakmamla beraber, nargile bağımlısı oldum bu seferde.

Bu süre içinde yeni başlayan olarak edindiğim 1-2 tecrübe;

- En önemli nokta tartışmasız kömür. En iyi kilosu 1000TL olan tütün bile olsa, kömür kötüyse nargile kötü oluyor. Kaliteli meşe kömürü olacak, iyi yanmış olacak.

- Tütün tamamen damak tadı meselesi, bikaç çeşit denedim, en son bir cafeden aldım, ne tütünüdür bilmiyorum bahreyn olabilir. Elma-nane-sakız karışık. Çok güzel oluyor.

- Marpucu soğutmaktansa, suya buz atmak daha iyi bir seçenek bence.

- Bir marpucla, bir çeşit nargile içilmeli. Hatta nargile takımının tamamı için geçerli bu.

- Kendinden yanan, hızlı yanan, süper yanan, yakmadan yanan vs. kömürlere hiç girmeyin.

- Suya şurup atın. Şurup yoksa, elma türevleri nargileler için elma suyu ya da elmalı soda konabilir.

- Ben folyodansa, metal kapakları tercih ediyorum bu aralar ama her an fikrim değişebilir:)

- Hava kaçağı olmasın, güzel izole edin takımı.

M.A.D
27-05-2013, 12:25
fakat benim dediğim elektrikli nargile değil, elektrikli köz yapan alet, yani eelektriğe bağlıyorsunuz pofur pofur ateşle dibine vuruyor közün :D

Melih-Ö
27-05-2013, 12:26
Elektrikli nargile olmamış bencede :D Tütünün közü keyfi orada :) Bu yaz evde yapmaya başlıcam bende kafaya koydum artık :)

fore
27-05-2013, 12:27
fakat benim dediğim elektrikli nargile değil, elektrikli köz yapan alet, yani eelektriğe bağlıyorsunuz pofur pofur ateşle dibine vuruyor közün :D

Senin mesajın üstüne yazmamıştım denk geldi:)

Valla gördüğüm, edebinle yakıcan o kömürü dostum, şeytanlık tavşanlık işe yaramıyo nargilede:) O alete konacak olanlar yuvarlak kömürler, onlarda zaten bozuyor direk.

Edit: Beylikdüzü tarafındaysan, İstanbul'da içebileceğin en iyi nargilelerden biri var, Beykent Mado'nun yanında bir cafe var, Monacco ismi, hatta şu an oradan sesleniyorum:) Elma-nane dene mutlaka...

Diğer tavsiye edeğim yerler;

- Bahçelievler Cafe Mania Haznedar 10 üzerinden 9
- Bahçeşehir Sayfiye Marakesh 10 üzerinden 9
- Etiler Balkon 10 üzerinden 8

ceyhun737
27-05-2013, 12:28
Evet arkadaşlar bakın artık son nokta:D

UÇAKTA NARGİLE OLUR MU? - AirportHaber "Haberin Tek Kaynağı" Güncel Sivil Havacılık Haberleri (http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/ucakta-nargile-olur-mu.html)

Melih-Ö
27-05-2013, 12:29
Bende ufak bir tavsiye edeyim o zaman. Beykentte Perlavistanın orda Elalem cafe var. Balkar ve Portakal Limon içtim, hem aromacı hem dumancıyım harikulade keyif verdi.

STP
27-05-2013, 12:32
Eve bi tane komur cezvesi bide tuplu şalama alacaksiniz iki dakkada efsane koz yapacaksiniz beyler :) hic ugrasmadan yakiyorum komurlerimi ve komur olarak parmak kalinliginda uzun olanlardan kirarak, sikistirma felan olmayan komur kullaniyorum. Folyoyu cok ince bi telle cok sik delin, atesiniz cok uzun sure gidip nargileniz yanmaz ;)

fore
27-05-2013, 12:34
Eve bi tane komur cezvesi bide tuplu şalama alacaksiniz iki dakkada efsane koz yapacaksiniz beyler :) hic ugrasmadan yakiyorum komurlerimi ve komur olarak parmak kalinliginda uzun olanlardan kirarak, sikistirma felan olmayan komur kullaniyorum. Folyoyu cok ince bi telle cok sik delin, atesiniz cok uzun sure gidip nargileniz yanmaz ;)

Aynen katılıyorum. Piknik tüp+şaloma çözümdür:)

gurkanerkan
27-05-2013, 14:36
Folyoya açtığınız deliklerin varsa görselini paylaşırmısınız.

M.A.D
28-05-2013, 09:57
ben o közlük makinasını aldım bu akşam deneyeceğim bakalım :)

bu arada "avcılar saklıbahçe" ve "bakırköy melantis"in nargilelerini tavsiye ederim

eanday
28-05-2013, 14:43
10 senedir yoğun şekilde (haftada enaz 3-4 kez) nargile içerim. Herzaman klasik döküm takımlardan ve folyo ile yapılan nargileden yanayımdır. Fakat son zamanlarda fikrim değişti.

Son zamanlara gittiğim yer Kazasker minibus yolunda İncir Cafe. Kız arkadasım başka bir arkadasının cafe açtığını söyleyince ben ole heryerde nargile icmem diyip ilk basta gitmek bile istemedim. Herneyse bir gun bi şekilde gittik ve yakın olmamasına ragmen fırsatım oldukca gidiyorum. Genelde gençlerin takıldığı küçük şirin bir mekan. Anadolu yakasında uzun süredir böyle güzel tad ve duman veren nargile içmemişimdir. Nargilede folyo kullanmıyorlar ve nargileciler bilir ilk açışta gelen güzel bir tad vardır işte 2 saat boyunca öyle nargile içtim. Buzlu marpuç şaraplı üzümlü vs değişik modellerde mevcut ama ben pek bulaşmadım klasik elmacıyım:) Ağzının tadını bilenlere tavsiye ederim.

Günkut
28-05-2013, 15:10
10 senedir yoğun şekilde (haftada enaz 3-4 kez) nargile içerim. Herzaman klasik döküm takımlardan ve folyo ile yapılan nargileden yanayımdır. Fakat son zamanlarda fikrim değişti.

Son zamanlara gittiğim yer Kazasker minibus yolunda İncir Cafe. Kız arkadasım başka bir arkadasının cafe açtığını söyleyince ben ole heryerde nargile icmem diyip ilk basta gitmek bile istemedim. Herneyse bir gun bi şekilde gittik ve yakın olmamasına ragmen fırsatım oldukca gidiyorum. Genelde gençlerin takıldığı küçük şirin bir mekan. Anadolu yakasında uzun süredir böyle güzel tad ve duman veren nargile içmemişimdir. Nargilede folyo kullanmıyorlar ve nargileciler bilir ilk açışta gelen güzel bir tad vardır işte 2 saat boyunca öyle nargile içtim. Buzlu marpuç şaraplı üzümlü vs değişik modellerde mevcut ama ben pek bulaşmadım klasik elmacıyım:) Ağzının tadını bilenlere tavsiye ederim.

Peki 2 saat boyunca o tadı ve dumanı kutsal kılan kömürün ve tütünün markası nedir :D ?

İbrahim33
28-05-2013, 15:44
nargileyle pek aram yoktur , geçen gün alkolden sonra biraz çekince nargileyi , midem bulandı , normal midir bu durum ?

Günkut
28-05-2013, 15:45
nargileyle pek aram yoktur , geçen gün alkolden sonra biraz çekince nargileyi , midem bulandı , normal midir bu durum ?

Kötü nargilede mümkün haftada bir içerim dumanı severim geçen başka bir yere gittik 2 fırt çekip bırakmtım.

lncdlt
28-05-2013, 15:46
bendede olmustu bir kez 3 biradan sonra denedigimde.
yani direk bira ile beraber cekersem sikinti olmuyor ama once icip sonra baslayinca oyle bir etki oluyor bende de.