PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : çamur at iz kalsın

okanturan
30-09-2010, 23:46
Arkadaşlar başımdan geçen ilginç bi olayı yazacam size

Arkadaşın birisi ile telefonda pazarlık yapıyorsun fiyat konuşuyorsun istanbula geliyor kalkıp 20 km yol gidiyorsun maslağa arabayı göstermeye orda arabaya bakıyor kendi iyi güzel kasası güzel iyi bakılmış ama bak kordonlar bozuk diyo ee fiyatta bana son ne yaparsın diyo ben de bikere fiyat konuşmuşum
ya bu paradan aşağı olmaz diyorum sana uyarsa alırsın ben aşağı vermem diyorum basıp geliyorum.

Aradan bi iki hafta geçiyor arabaya birisi tallipleniyor tabi alacağı arabayı araştırıyor o arkadaşada arayıp soruyor bu araç akkında bilgin varmı diye arkadaşa verdiği cevap aman sakın bulaşma o araba turşu akordiyon gibi diyor .çocukla konuşuyoruz bak boyle boyle diyorlar oraya kadar boşa getirme beni diyor ben de dedim gelir sin bu arabada bi sorun çıkarsa yol paranı bile veririm dedim atladı geldi baktı gördü gösterdi ne motorunda ne arabanın dışında kordonlarında problem çıktı siz olsanız bu durumda bunları diyen arkadaşa ne derdinizi.

Aracımı bilen bilir ne durumda olduğunu kasasının ve boyasının ne durumda olduğunu o arkadaşın dedikleri benim arabamda var ise ben bu arabayı o arkada
arkadaşa bedavaya veririm o söylediklerini arasın benim yüzüme söylesin. :icon_tup::icon_tup:

erkin006
30-09-2010, 23:49
araba satmak almaktan zor...Allah kolaylık versin...ben bugün adama xenon var dedim, o bana aaaaaa naptınız ama orj bozulmuş bunun dedi...

initial-D
01-10-2010, 00:12
valla biz geçen hafta tamponda 1 karıştan fazla duvar sürtüğü ile sattım.arabayı inceledi,ustaya gösterdi,noter satışı yapıldı,bankadan parayı aldık,sonra "aaaa bu arabanın arka tamponu vurukmuş" diyor:D

dedim geçmiş olsun,içimden:)

ama hakkaten satmak zor.kimisi gelip en olmadık şeylere sayıp sövüyor arabada.bide cahil yarısından çoğu.illaki *** atacak ya,ön lastikler arkalardan daha ufak taban olarak,bunu farketmiyor ama yeni değiştirilmiş ön disklerle balatalara "bu araba frende titriyo" balata lazım diyor.e tabi insan "sie lan diyor içinden:)

miniks
01-10-2010, 07:55
Senin aracın FS plakalı dün savaşın orda dyno ya çıkan araçmı

eğer oysa bana çok düzgün geldi

hatta megeslere baktım temizlerdi

gerisinde hata olsa ne olur olmasa ne olur

değişen olsa ne olur olmasa ne olur

Vtec alan adam gazlamayamı alıyor piyasa yapmaya mı

bende bu kadar saçma şelere sinirleniyorum

yahu zaten hız yapmaya araba alıyorsun bin bir türlü hal var vurursun kırarsın toplarsın

ne var bunda alla alla yaa:)

makif84
01-10-2010, 08:00
İstanbuldakiler yine şanslı bana göre.Ankara Dahada kötü bu tür olaylarda.94 model yerli araba alırken bile neler neler yapıyorlar.kuzenimin 94 model şahinini satıyoruz adama telefonda aracın boyalı olduğu söylendi.geldi bakıyo ee bu araba boyalı e biz söledik sana yok şöle yok böle.yani diyeceğim Ankarada araç satmak daha zor

okanturan
01-10-2010, 08:11

yahu zaten hız yapmaya araba alıyorsun bin bir türlü hal var vurursun kırarsın toplarsın

aynen dün paşa oğlunda daynoya çıktı

MKT
01-10-2010, 08:14
çok haklısın.ben olsam buakdar sakin davranmazdım.sen almadıysan bile neden başkasının ekmeğine taş koyuyorsun ki.git bak dersin adama.hoşuna giderse al dersin olur biter.bende 94 galantı satıyorum.araba gümrük girişli,adam aramış kardeşim boya varmı bu arabada.yazmışım ilanda kuşak altlarında komple boya vardır diye.sanki bana 2010 model araba alıyorlar yaa

KMR2-GT
01-10-2010, 08:17
boyle durudk yere arabaın adını çıkarıorlar işte.
kaç hp cıktı araba bu arada merak ettım

okanturan
01-10-2010, 08:22
boyle durudk yere arabaın adını çıkarıorlar işte.
kaç hp cıktı araba bu arada merak ettım

169.3 çıktı filtre egzoz

EREN34
01-10-2010, 08:24
Altın çamur içindede altındır.Uymamak lazım bu tiplere...

jdm-fuat
01-10-2010, 08:27
Boşver kanka eger foruma uye ise burdan okur da belkı yuzu kızarır utanır sıkılır hos gelci onları söleyende pek bı utangaclık olmaz olsa zaten soylemezde gerisi Allahla onun arasında ;)

tunceR
01-10-2010, 08:29
2. gelen niye almadı...?

okanturan
01-10-2010, 08:29
Boşver kanka eger foruma uye ise burdan okur da belkı yuzu kızarır utanır sıkılır hos gelci onları söleyende pek bı utangaclık olmaz olsa zaten soylemezde gerisi Allahla onun arasında ;)

kanka konuyu o yüzden açtım zaten belki görür de okur :icon_tup:

Sinan-VL
01-10-2010, 08:30
Bencede Bilen Bilir Senin Arabayı... Değmez Gereksiz İnsanların Gereksiz Yorumlarını Kafana Takmana ...

jdm-fuat
01-10-2010, 08:31
herseyde bı hayır vardır kanka ;)

Melih-Ö
01-10-2010, 08:34
başlık cuk oturmuş harbidende... araba satmak zor bu devirde...

okanturan
01-10-2010, 08:36
2. gelen niye almadı...?

daha opsiyonu bitmedi bu akşama kadar vakti var bekletiyorum alır veya almaz almaz ise neden almadığını yazar kendi arkadaş site üyesi

miniks
01-10-2010, 08:44
zerre kadar duman yoktu egzosda

kokuda yok

motoru sağlam

Cimmeria
01-10-2010, 08:49

97 model vtec olsun, boyasız olsun, ama boyası solmamış olsun, kazasız olsun, km 130 bini geçmesin bide 17 lira olsun :)

Sh4rk
01-10-2010, 09:36
12 yasındakı arabalardan cok sey beklıyorlar,

TaGo
01-10-2010, 09:39
97 model vtec olsun, boyasız olsun, ama boyası solmamış olsun, kazasız olsun, km 130 bini geçmesin bide 17 lira olsun :)

o senin söylediğin bir tek ALPELLA da oluyor :D

darkred
01-10-2010, 10:14
hayır madem ki surası söyle burası böyle diyorsun o arabayı niye almaya calısıosun arkadaş anlamam yaa

o kadar kusurlu geldiyse gözüne git baska araba bak kendine neymiş surası bozukmus burası yaptırılacakmıs ee fiyattan düş anahtar teslim sıfır araba alıyor sanki ...

OnurS
01-10-2010, 10:34
inan sırf arabaya *** attıklarına şükür etmek lağzım, bana ne boklar attı millet, tek kelimesi doğru olmayan hikaye uydurup haber diye bastılar bide fotoğraflarımı koydular, anca arayıp mahkemeye vericem dediğimde devamı gelmedi, adımı geçirmediler...

Ludacris
01-10-2010, 11:10
Kimse kusura bakmasınnda millet mal abi. Ne kadar samimide olsan doğruda olsan.. Hele bide ben bilirim tipleri yokmu.........

By_FresH
01-10-2010, 11:33
aynen öyle çamur atmak çok kolay malesef insanlarımız biraz ş... olunca yapacak bir şey kalmıyor şurası böyle burası şöyle o zaman alma kardeşim s..git başka bir araba bak 12 yaşındaki araba için soruyo boya varmı?

slayeremre
01-10-2010, 11:39
İnsanoğlu eli dursa ağzı durmuyor.. Konuşurlar kötülerler ama cidden kötü yaklaşımlar oluyor bu satışlarda .

ahmet3425
01-10-2010, 11:45
Arkadaşlar başımdan geçen ilginç bi olayı yazacam size

Arkadaşın birisi ile telefonda pazarlık yapıyorsun fiyat konuşuyorsun istanbula geliyor kalkıp 20 km yol gidiyorsun maslağa arabayı göstermeye orda arabaya bakıyor kendi iyi güzel kasası güzel iyi bakılmış ama bak kordonlar bozuk diyo ee fiyatta bana son ne yaparsın diyo ben de bikere fiyat konuşmuşum
ya bu paradan aşağı olmaz diyorum sana uyarsa alırsın ben aşağı vermem diyorum basıp geliyorum.

Aradan bi iki hafta geçiyor arabaya birisi tallipleniyor tabi alacağı arabayı araştırıyor o arkadaşada arayıp soruyor bu araç akkında bilgin varmı diye arkadaşa verdiği cevap aman sakın bulaşma o araba turşu akordiyon gibi diyor .çocukla konuşuyoruz bak boyle boyle diyorlar oraya kadar boşa getirme beni diyor ben de dedim gelir sin bu arabada bi sorun çıkarsa yol paranı bile veririm dedim atladı geldi baktı gördü gösterdi ne motorunda ne arabanın dışında kordonlarında problem çıktı siz olsanız bu durumda bunları diyen arkadaşa ne derdinizi.

Aracımı bilen bilir ne durumda olduğunu kasasının ve boyasının ne durumda olduğunu o arkadaşın dedikleri benim arabamda var ise ben bu arabayı o arkada
arkadaşa bedavaya veririm o söylediklerini arasın benim yüzüme söylesin. :icon_tup::icon_tup:

o insanlar sayesinde 2 tane aracımı çok uygun rakama almıştım zamanında :D

kazası olmayan arabaya pert tost olmuş diyenlerden allah razı olsun aracın değerini kendi çıkarları için düşürüp ama cebinde nakit gezen adamları hesaba katmadıkları için amaçlarına ulaşamamışlardı zamanında...:)

Alper_
01-10-2010, 12:40
kusuru olmayan araca kusur bulup veya varsada ufak tefek şeyleri için çamur atmak çok gereksiz..işine gelen alır gelmeyen de almaz sonuçta 12-13 yaşında araçlar ve çoğu kişinin kullanma amacı belli..gazlamak :)

elpadre
01-10-2010, 12:53
mılletın agzı torbo deyılkı buzesın aracın gecmısını bılırsın anlatırsın sonra almazlar baska bırıne uzerıne eklıye eklıye anlatırlır bu boyledır

okanturan
01-10-2010, 13:05
araba bulduk biran önce satılsın gidelim alalım dedik fiyat düştük adamlar arabayı turşu yaptı

desibel
01-10-2010, 13:12
1.Canlısını görmedim ama aracın gayet temiz ve düzgün bi vtı oldunu resimlerden bile sölemek gayet kolay:) Bu arada dyno sonuca da gayet güzel.

2.İnsanımız şu dilini tutsa bide kalbinde ki art niyeti çıkarsa kimsenin kimseyle bi problemi olmaz :)

gökan
01-10-2010, 15:25
mıleltın agzı cuval gıbı elalemın arabasıan *** cok atarlar gecen bırı arabaya bakmaya geldı baktı ıyı hoş temız dedı gosterdım bak panelr hersey orjınal dedım eeee neymıs arka tampon catlakmıs kotu duruyor dedım zamanım yok yaptramadım fıyat dusurmeye calıstı bende ulan bı gıt ısıne dedım ya satmıyorum dedım ya bıgun pis dalıcam bölelerıne

okanturan
01-10-2010, 15:27
mıleltın agzı cuval gıbı elalemın arabasıan *** cok atarlar gecen bırı arabaya bakmaya geldı baktı ıyı hoş temız dedı gosterdım bak panelr hersey orjınal dedım eeee neymıs arka tampon catlakmıs kotu duruyor dedım zamanım yok yaptramadım fıyat dusurmeye calıstı bende ulan bı gıt ısıne dedım ya satmıyorum dedım ya bıgun pis dalıcam bölelerıne

:):):) arabaya zaten bakmaya geliyon demi işine gelirse alırsın mal bu fiyat belli orası bozuk şurası bozuk sanki sıfır araba alıyon :)

Alper_
01-10-2010, 15:29
benim arkadaşta satıyordu arabasını 25 bine geldiler iyice fiyat kırmaya çalıştılar..arkadaşta ben size fiyatını söyledim dedi daha aşşağıya olmuyacağını belirttim dedi..adamlarda bir hava almayız bizde diyip gittiler 10 dk sonra geri geldiler alalım tamam dediler ama arkadaş fiyatı 28 bin dedi işinize gelirse dedi ve gönderdi :) bazısına bu iyi oluyor.

gökan
01-10-2010, 15:29
:):):) arabaya zaten bakmaya geliyon demi işine gelirse alırsın mal bu fiyat belli orası bozuk şurası bozuk sanki sıfır araba alıyon :)

kardesım arabanı 3 saat canlı gordum gıdısı olsun temızlıgı olsun pıyasada alınabılıcek bı araba hıc sallama elalemı :)

V.İ.P
01-10-2010, 15:32
en uyuz oldugum konu arabanın adının cıkması bılıp bılmeden konusılması

Time-R
01-10-2010, 15:46
giciklik degil mi adam yapiyor iste, adamin istegi beklentisi farklilasmis artik senden adamin istedigini vereceksin.

ruudvan
01-10-2010, 15:48
millet 300-500 için karakterinden ödün veriyor malesef böle konularda.

okanturan
01-10-2010, 15:54
giciklik degil mi adam yapiyor iste, adamin istegi beklentisi farklilasmis artik senden adamin istedigini vereceksin.

samet benim istediğimi veren çıkarsa ben de veririm :):):)

Time-R
01-10-2010, 15:58
samet benim istediğimi veren çıkarsa ben de veririm :):):)

o sekilde demiyorum kardesim bence adam artik araba degil dayak istemis

HALUK
01-10-2010, 16:12
çevremden biri yetkili servis bakımlı ve garantisi devam eden a3 satıyordu. son anda anlaşma bozulmuş.
alıcak olan arkadaş bir ortamda duyuyor, bu araba turşuymuş perten toplanmış, nerden biliyorsun diye sormuş, bizim bir arkadaş vardı bir akşam biralarken muhabbet arasında o söyledi demiş :)

bir kaç gün sonrada bunu söyleyen arkadaşın gözü mor burnundada atel var, ne oldu murat dedim, abi anlamadım alışveriş merkezinde biri geldi direk kafa attı , birde kavgadan sonra elime bir kağıt verdi araba şeması var ön tampon boyalı yazıyor. servis expertiz felan yazıyor :)

murata dedimki servis yanlış yazmıştır, pert o araba sen rahat ol :)

okan bir akşam ayarlada cemle gelip tantunicinin orda bizde bakalım aracının kordonlarına begenmezsek almayız ama :) okadar yol gelecez bir tantuni ısmarlarsın artık :)

okanturan
01-10-2010, 16:22
Tamam abi sen gel yeterki kordonları beyensende tantuni benden:icon_tup::icon_tup:

Frid
01-10-2010, 19:02
sanırım kımse almasın fıyat düşsün ben alayım dıye düşünmüş olabilir

GokhanRS
01-10-2010, 19:09
ben STI 2004 aracımı satarken. oraya buraya her hangi bi ustaya baktırmak, araçla tur atmak, kaputun altını incelemek v.s v.s yasaktır,

sadece beka subaru yetkili servisinde 200 tl karşılı ekspertiz yaptırmak serbesttir yazmıştım :D ayrıca florya subaruya gidiş geliş ücreti 50 tl benzin ücretide baktırana almadığı takdirde aittir, alırsa istemeyeceğim yazmıştım.

gayet komedi duruyor ama bunu yapmama neler neden olmuş olabilir sizce?

sinan-s
01-10-2010, 19:13
Bu devirde araba almakta satmakta çook zor.

GKD
01-10-2010, 19:15
bu sıralar benimde aşırı tutulduğum bi konu ne sebepler buluyorlar çok komik yok çok düşükmüş napim alma binemiyorsan alışık değilsen yapıcak bişey yok sunroofu sonradan açılmışmış neymiş klıma sunroof manuel yokmuş yok efendim 1aydır niye satılıklardaymış satılmamış ilginç bir piyasa neleri açıklama gereği duyuyor insan ve benim haberim kulağıma gelmiyo sanıyorlar arabamın arkaasından ne kulisler yapılıyo ben hiç gidip laf dememin gereği yok bide yüzüme bakıp muhabbet eden insanlar bende yarın bigün onların aracını bana sorduklarına aynı şeyi yapıcam

gökan
01-10-2010, 19:18
bu sıralar benimde aşırı tutulduğum bi konu ne sebepler buluyorlar çok komik yok çok düşükmüş napim alma binemiyorsan alışık değilsen yapıcak bişey yok sunroofu sonradan açılmışmış neymiş klıma sunroof manuel yokmuş yok efendim 1aydır niye satılıklardaymış satılmamış ilginç bir piyasa neleri açıklama gereği duyuyor insan ve benim haberim kulağıma gelmiyo sanıyorlar arabamın arkaasından ne kulisler yapılıyo ben hiç gidip laf dememin gereği yok bide yüzüme bakıp muhabbet eden insanlar bende yarın bigün onların aracını bana sorduklarına aynı şeyi yapıcam

zaten arabaya *** atanalr hep yakın cevreler;)valla ben allaha havale ettım arabam hakkında atıp tutanı;:)

okanturan
01-10-2010, 20:07
Yakın çevremden biri atsa gam yemicem birkere telefonda konuşmuşum bikerede yüzünü görmüşüm ne o beni tanır ne ben onu tanırım adama bu koyuyor ya

Diyadin
01-10-2010, 20:27
Çocukluğumdan beri kapımızdan 30a yakın araba geldi geçti. Ticaret yapmadık babam sıkıldığı için aldı sattı hep :)Size bazı modellerden bahsetmek istiyorum.

İşini düzgün yapan esnaf galericilere lafım yok. Fakat arabanın yanına gelip kusur bularak fiyat kırmaya çalışan karşısındaki mal sahibinin ekonomik sıkıntısını koz olarak kullanan aynı arabayı ballandırıp kusurlarını gizleyip heveslisine çakarak yaşamayı, geçinmeyi alışkanlık haline getiren, benim ve eminim birçok arkadaşım bir ayda maaş olarak kazandığı parayı bir arabadan sadece bir kaç günde kazanan bu ticaretten hiç bir vergi vs ödemeden yan gelip yatan asalaklardan kurnazlardan nefret ediyorum.

Araç sahibi arkadaşım canını sıkma malınıda ayağa düşürme değeri neyse bekle Allah'ın izniyle verirsin.

ufy
01-10-2010, 20:56
Bu tarz şeyleri kafana takıp sen canını sıkma abicim ,

kadir jdm civic
01-10-2010, 23:34
valla arkadaşlar bende anlamış degilim bızım burda bir arkadaş var deli gibi honda alıp satıyor birde antalyada orjinalci ramazan diye biri var ooo daha felaket ama sunu anladım ne kazalı araba alınır nede orası burası oynanmış araba orjinal alcan 1 2 lira fazla vericen yoksada bekliyeceksın

acık söylıyeyım gocunmam benım si sadgan kazalı idi ben ist te iki tane hondacıya göturdum bostancı ikiler göztepe fikret usta baktılar adam açık söyeldi ztn kazası var dıye ufak tefegı ver dıye motorda sorun yok aldım bende hakıkatende üzmedi benı motor acıısından.

nısanda bir alıcı geldi kesın alcam dedi ok dedım geldi aracın dıştan boyay ihtiycaı var demıştım adam öyle gel yanı boya bititk ama öyle kaporta falan çürük degil dedim ok dedi tabi arabanında bakıma ihtiyacı vardı muhakak 1000-1500 tl masraf vardı boyayla birlikte tam adam gibi olur al kardeş sana 8250 vereyım ozaman 10 dan asagıya si yok ben ugraşmayayım ya işte arabanın çok masrafı var 2500tan asagıya cıkmaz o bu şu falan 7500 a ver helalleşelim sende benden hayrını göreyım dedı bende söyledım 7500 bu arabayı sana verecegımı yakarım yakarım dedım gitti sonra...

tabi ben arabaı dıştan boyattım full jdm aksesuarlı oldu motorunu keyfi actım yükledim motorunu gecen dükkanın önune gelmış arabay bakıyor ne guzel olmuş araba falan dedi ee yapınca oluyor dedım bende sonra bir kaç bişey sor bende alıcakmısın dedım aracı alıcam dedım ozaman aracın fiyatı 14 000 dedım yuh ne o 8500 sanıyordum ben falan yaptım sana ne dedım ben al dedım dımı araba boyandı herseyı yapıldı falan adam bir şaşırdı arkasına baka baka gitti

yusufbatırel
01-10-2010, 23:49
bosver kardesım konusurlar bos bos 2010 model araclar goruyoruz tonla anası aglamıs 98 99 model arabada boya olsa degısen olsa ne olur orjınal parcasını takıp boyattıktan sonra motoru yuruyenı duzgun olsun kaporta boyası herzaman yapılır aslında bu gece de kufur serbest olsaydı ben yazardım bısey neyse.hakkında hayırlısı neyse o olsun kardesım vtec bu her zaman satılır

_Burak_
02-10-2010, 00:12
ŞAhini pazarda satarken ne dangalaklar geldi anlatamam ; araç sıfır hatalıydı

Adam diyor bu araba komple boyalı
Ben: "Sorma ya fabrika 12 sene öyle bir hata yapmış"

Adam dumur oğlu dumur:D :D

Başka genç bir çocuk lakayt tavırlarla arabanın yanına geldi
bu arabanın ne özelliği var 10,500 istiyorsunuz diyo

ben: "Çay demliyo "
:D

saç ve tarak ikilemindeki felsefeye herzaman uyar insanına göre muamele yaparım , sizde öyle yapmalısınız bence :)

ramo si
02-10-2010, 00:22
milletle uğraşmak zor onun için satmıcam araç maraç kalsınn...kusurları sölüosun baska yere götürüler o adamda abuk sabuk seyler çıkarıı:)

okanturan
02-10-2010, 09:03
sanırım kımse almasın fıyat düşsün ben alayım dıye düşünmüş olabilir

düşünen yanlış düşünmüş araç satılınca alacağım tam tersi oldu yükseldi :):)

serkan demir
02-10-2010, 09:54
sen adamın ayağına araba götürüp gösterirsen öyle uyuz olursun ıste alacak olan cıddı adam once gelır kendısı bakar arabaya yerınde begenırse der tamam kardesım ustama gosterelım oda onay verırse aldım. belkıde araba alıcak parası bıle yoktur senın o elemanın :)

Ko®ay
02-10-2010, 12:12
13 yaşında kırmızı olup boyanmamış araba ne olursa olsun o şekilde binen kaç tane adam vardır ya zaten bu sitede olupta senin arabanın keyfe keder boyandığını bilmeyen çok az adam vardır bilmeyenede çok merakı varsa boyanırken aşama aşama resimlerini çektik kanka gösterirsin olur biter kimseden gizlimiz saklımız yok dimi..13 yaşında 200000 de vtec filtre egzos 169 daha ne isterler bu insanları anlamamki !!!