PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Si için aranan egsoz

M.A.D
07-10-2010, 15:44
arabam muayene için hazırlanmış salih abi oem sonsusturucu takmış, muayeneden çıktı araç , şimdi 51lik boru sistemi hazır, orta susturucusu var , şimdi o son susturucuyu çıkarıp yerine hem performansı kesmeyecek, hemde ses verecek bişey istiyorum, ama istediğim sesi bi türlü duyamadım, bi egsoz arıyorum her kafadan ayrı bi yorum geliyor o egsoza, şimdi

4-2-1 headers+51lik düz ara boru +orta susturucu+ hangi egsoz olmalı ,

istediğim ses ise şu videodaki gibi

http://www.facebook.com/egcivic#!/video/video.php?v=211926874761

tabi bu egsozu almam şart değil, bütçem de fazla yok, ucuz fiyatlı birsürü egsoz çeşidi var ama seslerini ve benim sistemime koyunca çıkarabilecekleri sesleri bilmediğim için çok arada kaldım, hem çıkışı da soba borusu gibi olmasın istiyorum çünkü polis kafayı büyük gördümü kesiyor cezayı, ses çıkarmasa bile.. ufak çıkışlı, yırtıcı sesi olan bi egsoz modeli markası önerebilirseniz sevinirim, orta susturucuyu çıkarmayı düşünmyorum çok fazla ses çıkarıp ne milleti rahatsız etsin ne polisi uyandırsın , 3000 devirden sonra falan yırtıcı ses çıktımı, gazı bırakıncada videodaki gibi zırıldadımı bana yetiyor zaten filtre sesimde yeterince iyi :), önerilerinizi bekliyorum teşekkürler...

nakayama
07-10-2010, 15:49
megan racing yada buddy club almalısın bence.Zırıltı seviyorsan APEXİ :D

M.A.D
07-10-2010, 15:50
videodaki gibi sesveren egsozlarmı bunlar :)

JDM VTİ
07-10-2010, 15:57
orta susturucuyu iptal et kardeşim;). benim aracın videosu var megane racing son var bende. videolar bölümnde izleyebilrisin videomu. ama bende hacimde 1800cc tabi :)

mur_84
07-10-2010, 15:57
carub mu ne varya onu tak sesi güzel bayaa..

mmustu
07-10-2010, 15:59
al bi mugen twinlop sessiz sessiz takıl :D

MiaMi
07-10-2010, 16:01
Egsoz tavsiyesimi :)

cery
07-10-2010, 16:01
listeyi yazmış zaten arkadaş :)

DC Sports 4-2-1 manifold with 2.25" collector, Magnaflow decat pipe, Magnaflow B-Pipe and Magnaflow backbox.

edit: büyük kafa istemiorsan megan racing oem nokta olur. yüksek devirde ses istiyorsan alt devir sessiz istiyorsan ss magnum tercih et. zırıldama için orta iptal ediliyor bildiğim kadarıyla

M.A.D
07-10-2010, 16:04
o listeyi ben yazdım ama o listeyi uygulamayacağım, benim elimdeki sisteme uygun egsoz arıyorum, ben ilk kez benzinli egsoz takabileceğim bi araç kullanıyorum, benden önce bi çok kişi bi çok defa egsoz ve sistemi değiştirip denemiştir benden tecrübelidir ondan soruyorum.. mugen kadar sessiz değil muştu abi bu videodaki sesten istiyorum işte :D önerilerinizi tavsiyelerinizi bekliyorum ben, atıyorum orta susturucuyu çıkar şunu al , veya orta susturucu kalsın şunu al, gibi..

nakayama
07-10-2010, 16:16
videodaki gibi sesveren egsozlarmı bunlar :)

http://www.streetfire.net/video/d16a9-buddy-club-saund_2059549.htm

MiaMi
07-10-2010, 16:18
İstediğin egsoz bu egsoz komple 51 lik düz ile kullanacaksın sesi öyle yırtarki inanamazsın. Ben cırlayan egsoz sevmediğimden 5 ay gibi kullanıp sattım ilk sahibi benim. Şimdi içi ne durumdadır nedir ne değildir bilmiyorum. 4-5 el değiştirdi istanbul ankara yaptı.

http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=64864

olcay_bora
07-10-2010, 16:24
Tayfun abinin linkini verdgni önercektim bende ama ztn ortayı iptal etmeden bişey bekleme yani :D

Diyadin
07-10-2010, 16:29
supersprint magnum

Selman
07-10-2010, 16:31
İstediğin egsoz bu egsoz komple 51 lik düz ile kullanacaksın sesi öyle yırtarki inanamazsın. Ben cırlayan egsoz sevmediğimden 5 ay gibi kullanıp sattım ilk sahibi benim. Şimdi içi ne durumdadır nedir ne değildir bilmiyorum. 4-5 el değiştirdi istanbul ankara yaptı.

http://www.techturkey.com/forum/showthread.php?t=64864

Bu egsozu cihan si'ına takmıştı herade. onunda bi videosu vardı. Güzel sesi var.

olcay_bora
07-10-2010, 16:32
Bu egsozu cihan si'ına takmıştı herade. onunda bi videosu vardı. Güzel sesi var.

http://www.facebook.com/video/video.php?v=340123882631 buydu glba

M.A.D
07-10-2010, 16:38
Tayfun abinin linkini verdgni önercektim bende ama ztn ortayı iptal etmeden bişey bekleme yani :D

ortayı iptal edersem bu sesi alırmıyım yani ? öyleyse iptal ederim yahu :D öneri bekliorum ben bilgim yok yani

olcay_bora
07-10-2010, 16:40
kanka ufak kazan olsun ortayıda iptal et snra bas gaza tatmin ol :D

MiaMi
07-10-2010, 16:50
Kullandığım egsozların yorumları
Magnaflow - Sıfır çok çırlıyordu
Supersprint Typer - 2.el Mükemel bi egsoz tam rolde azıttığım zamanlardı ses gelmiyor diye sattım halen pişmanım
Isotto - 2. el kullanmadan sattım çırlıyor diye
Hks birebir replika - 2. el tok sesi vardı
Megan Racing Carbon - Sıfır güzel egsoz tok sesi var çırlamaz.
Airmass - Sıfır Tok sesi var Vtecten sonra adı gibi thunder tam türbilans sesi çıkartıyor çok güzel.

hatırladıklarım bunlar :)

JDM VTİ
07-10-2010, 16:59
o listeyi ben yazdım ama o listeyi uygulamayacağım, benim elimdeki sisteme uygun egsoz arıyorum, ben ilk kez benzinli egsoz takabileceğim bi araç kullanıyorum, benden önce bi çok kişi bi çok defa egsoz ve sistemi değiştirip denemiştir benden tecrübelidir ondan soruyorum.. mugen kadar sessiz değil muştu abi bu videodaki sesten istiyorum işte :D önerilerinizi tavsiyelerinizi bekliyorum ben, atıyorum orta susturucuyu çıkar şunu al , veya orta susturucu kalsın şunu al, gibi..

mali bu işi yapıyosan hakkını ver :D sök ortayı al bi DC,Megane, veya HKS bak keyfine bak kardeşim bnce dediğm gbi, biraz gazlada işin olsun :)

M.A.D
07-10-2010, 17:08
Kullandığım egsozların yorumları
Magnaflow - Sıfır çok çırlıyordu
Supersprint Typer - 2.el Mükemel bi egsoz tam rolde azıttığım zamanlardı ses gelmiyor diye sattım halen pişmanım
Isotto - 2. el kullanmadan sattım çırlıyor diye
Hks birebir replika - 2. el tok sesi vardı
Megan Racing Carbon - Sıfır güzel egsoz tok sesi var çırlamaz.
Airmass - Sıfır Tok sesi var Vtecten sonra adı gibi thunder tam türbilans sesi çıkartıyor çok güzel.

hatırladıklarım bunlar :)

cırlamak dediğin yırtıcı ses mi abi hani videodaki ?

mali bu işi yapıyosan hakkını ver :D sök ortayı al bi DC,Megane, veya HKS bak keyfine bak kardeşim bnce dediğm gbi, biraz gazlada işin olsun :)

kanka yaw para olsa hks alıp geçcem ama daha yapılacak bisürü şey var arabaya :( o eksikleri gideremezsem sıkıntılar devam eder, egsoza az bişey ayırıp eksiklerimi de gidermek istiorum, sanırım magnaflowu alıcam ben tam emin değilim akşam bi kaç video daha izleyecem :(

olcay_bora
07-10-2010, 17:18
gecen gün biri bi konuya eklemişti isotta nın sesini. isotta nın cırlaması zırıltı ama yırtıcı deil pasif bi zırıltı çok zırlıo ama koftiden yani kaç paralık egzoz oldugunu belli edio öle diim sana my racing 1 o iki ;)

JDM VTİ
07-10-2010, 17:18
http://www.streetfire.net/video/jdm-vtis-teg-exhaust-sound_2058749.htm

mali benim aracın videsu kardeşim bi dinle bakalım. megan racing

olcay_bora
07-10-2010, 17:38
ilaç : http://www.streetfire.net/video/honda-civic-typer-sound_167473.htm

Cihan Çizmeci
07-10-2010, 17:39
Evet kanka ilacın bende :D Si'da biton eksoz değiştirdim.Benim Magnaflow un sesi çooook güzeldi ucuzda eksoz hemde kaliteli face imde seside var bak istersen 1. 2. 3. vites ;)

Greddy kullandım 60 lık sesi mükemmel olmuştu fazla ve cızırtı hemde tokluk seviyorum ben.Ve bunu Si'da Magnaflow ve Greddy çoooook iyi biçimde karşılıyor.Daha tok ve ucuz dersen Otto kullanabilirsin baya ucuz eksozlar 100 liraya al tak ama güzel ses bekleme bence.Magnaflow 150 civarları çok daha güzel ve bence bütçe ve ses olarak senin için en iyisi hem o eksoz benim eski eksozum sorunsuzdu bende iken ki şimdide öyledi siteden satıldığına göre.Ben tertemiz göndermiştim arkadaşlar bilir.Greddy pahalı gelir.

Orta susturucunu sök at 51 lik boru olarak devam ettir orayı.Zaten Honda'lara gaz basmadıkça ses çıkarmazlar devrin ne olursa olsun ki Si bunu çok iyi yapan bir araba.Gaz pedalın yukarda ise ses yok sorun yok ;) Her türlü soruna yardımcı olurum sen bana tam nasıl ses istediğini söyle.

Eğer tam videodaki gibi ise o zaman benim eski Magnaflow u kaçırma sesi tamamen aynı yakalarsın Headers + 51 lik düz boru ve Magnaflow ile ki çıkışıda gayet ideal kocaman değil ayrıca 130 140 ada alınır :icon_tup:

Al morukçum buda videosu.

Sesi burda çıktığından çoook daha iyi.Gaz yoksa gram ses yok eksozda ;) Honda nın özelliğidir bu ztn çok nadir eksozla sabit yani rolantide ve sabit kısık gazda ses yapar hondalar.

Headers 2'' + 51 düz boru + Magnaflow ;)

http://www.facebook.com/cihan.cizmeci#!/video/video.php?v=340123882631

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :icon_tup: Tekrar hayırlı olsun kardeşim

halilkarakas
07-10-2010, 17:45
http://www.facebook.com/profile.php?id=100001483350988&v=app_2392950137#!/video/video.php?v=434109902406

bu benmki

M.A.D
07-10-2010, 18:59
sağ olasın cihan senle aynı zevkleri taşıyoruz :D sen si yaparken de benim hep düşündüğüm şeyler yapılmıştı, egsozdan beklediğimiz ses de aynı :)) , önceki postlarda senin videolar verilmiş orda dinledim bi daha, tam olarak istediğim ses değil, ki zaten onu yakalamam zor ama ona en yakın ses bu sanırım , en korktuğum şey tıkanma olayı, çok el değiştirmiş egsoz , bana nasıl geleceğini bilmiyorum hiç , ama bakalım hayırlısı , arkadaşa pm atıyorum şimdi

bilgiler ve yardımlar için çok teşekkürler

Cihan Çizmeci
07-10-2010, 19:51
sağ olasın cihan senle aynı zevkleri taşıyoruz :D sen si yaparken de benim hep düşündüğüm şeyler yapılmıştı, egsozdan beklediğimiz ses de aynı :)) , önceki postlarda senin videolar verilmiş orda dinledim bi daha, tam olarak istediğim ses değil, ki zaten onu yakalamam zor ama ona en yakın ses bu sanırım , en korktuğum şey tıkanma olayı, çok el değiştirmiş egsoz , bana nasıl geleceğini bilmiyorum hiç , ama bakalım hayırlısı , arkadaşa pm atıyorum şimdi

bilgiler ve yardımlar için çok teşekkürler

Ne demek kanka her zaman :icon_tup: Düşüncelerin içinde tşk.ler kardşeim :)

Eksoz bende çok kısa zaan kullanıldı tam hatırlamıyorum ama sanırım 10 gün falan belkide o kadar bile yok sesine bitmiştim kesinlikle o ara Hks aldım sora onu bir arkadaşım istedi ona verdim Greddy'ide bulmuştum o ara :) Greddy olunca tekrar dönmedim o eksoza :) Benden sora Corollada kullanıldı güzelde kulanıldı sıkıntı olacağını sanmam kardeşim.Çok bir fiyatıda yok al dene o fiyatlara o eksozu bulamazsın arkadaşlar para göz olmadığı için benim gibi olurunu yazmışlar almanı tavsiye ederim tabiki karar senin :icon_tup:

GökhanAk
07-10-2010, 21:04
orta zırıltıyı alıyo zırıldama istiyosan ortayı takma gitsin :) son olarak benim kulağıma en güzel eksoz HKS alternatif buddy club olabilir :)

Cihan Çizmeci
09-10-2010, 13:12
Benim eski Magnaflow'u aldın sanırım kardeşim?

olcay_bora
09-10-2010, 14:31
almadan uyuyamaz :D

YunusCan
09-10-2010, 20:17
apexi zırıltıda en ıyısı tabiki zırıltıyı seviyorsan...

M.A.D
10-10-2010, 18:19
magnaflowu aldım salı günü elime ulaşacak kısmetse :)

Selman
10-10-2010, 18:26
İyi yapmışsın sesi güzel :)

RottingChrist
10-10-2010, 18:50
skunk2 diyorum gerisi yalan olur.