PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kredi Karti Aidat Bedelleri

Sercan Keklik
27-06-2011, 02:37
Bu bankalar kafasına göre aidat bedelleri kesiyorlar.. Bu yüzden 4 kartımı şu an itibari ile kapattım. Yasal olarak bunu alma gibi bi şansları yok diye hatırlıyorum 2007de tüketıcı mahkemesınden kazanılmıştı bu konu, fakat bankada calısan vardır basına gelen vardır dıye bı soralım dedım..

Bu şerefsizlere para ödemeyenınız varmı? Ben garanti bankası ile calısıyorum. kartı kapatın dedım tamam kapatalım dedıler kapattılar. Diger bankalarda 7 gün ıcınde gerı dönüp geregını yapıcagını sölediler. Garanti kesinlikle bir geri viteste bulunmadı.

Boost Up
27-06-2011, 02:40
Abi babam bankalarla her hafta düzenli kavga ediyor valla:). Eğer iyi müşteriysen(iyi müşteriden kasıt aylık harcamaların güzelse ve hiç bir zaman borç-harç takmıyosan senden iyi müşteri yok) direk kapat kartı diye atarı bastığında tamam bu parayı alıyoruz bi dahaki aya parapuan olarak size dönecektir vsvs oluyor. Bir keresindede iptal edin demiştik iptal etmişlerdi, ertesi günü araıyp bişiler verelim daha fazla parapuan mı öyle bişiler demişlerdi tekrar açtırmıştık.

Atarı yemiyorlarsa, dersin gerekli yerlere başvurum hukuki oalrak deyince yelkenleri tekrar suya indirirler diye düşünüyorum.

Mutu
27-06-2011, 02:42
Resmi dairelerden birine dilekçe yazılıyordu ama tam hatırlamayadım. Örneği ve dairenin ismini bulduğum an dönerim size.

Eren G.
27-06-2011, 02:48
Garanti bankasında 1 kart + ek kartımız var. 3 ay önce müşteri hizmetlerinden olumlu sonuç alamayınca kartı kapattırma talimatı verdik verir vermez bu ücreti kaldırırsak açtırır mısınız kartınızı diye geri döndüler ve bu ücret kalktı. Yaklaşık 6 senelik kart.

ruudvan
27-06-2011, 02:50
2 sene once iş bankasına peder bi dilekçe yazmıştı bizden kesilmiyor o günden beri.

gökh@n_gr
27-06-2011, 03:06
2 ay önce hsbc advantage kartıma kesmişler 50 tl. aradım bunun dedim yasal bir dayanağı yok artık kem küm yaptılar.tamam kardeşim dedim kapatın benim kartımı:) yok dedi gerek yok 50 tl bonus yükleyelim.yok kardeşim dedim kapatın benim kartımı! tamam beyefendi dedi siliyorum aidat ücretini sağol dedim kapattım:D

levent
27-06-2011, 03:09
bizdede bi yapı kredi + ek kart, bir de halk bankın kredi kartı var ykb ye 4-5 sene olmuştur peder dilekçe yazalı hiç kesilmiyor, halkta ise maaş hesabından dolayı kart da ordan , alırken not düşürmüş ordan da kesilmiyor.

Mutu
27-06-2011, 03:12
bizdede bi yapı kredi + ek kart, bir de halk bankın kredi kartı var ykb ye 4-5 sene olmuştur peder dilekçe yazalı hiç kesilmiyor, halkta ise maaş hesabından dolayı kart da ordan , alırken not düşürmüş ordan da kesilmiyor.

Benim de world kartım var ilk sene kart ücreti yok sonraki sene 10 tl dediler, henüz kesmediler, keserlerse kapattırım :D 2 yıldır ödemelerimi geciktirmiyorum, gerçi kapattır kazanmıyoruz derler :hahaha::hahaha:

Sercan Keklik
27-06-2011, 03:14
kesim gününde ödüyorum ve o kartla sadece dışarda yıyecek ıcecek masrafımı karsılıyorum 400-700 cıvarı ortalamasında ödeme yapıyorum ve adamlar tek bır gerı vıtes yapmadı :) haklı müşteri hattına attım mail, o dilekce ornegı var bende bakalım bıde onu faks gecıcem yarın böyle bı sacmalık cıdden yok.. adama ztn para kazandırıyosun ne bedeli :) kartın bedelını ztn alıyolar..

Mutu
27-06-2011, 03:20
kesim gününde ödüyorum ve o kartla sadece dışarda yıyecek ıcecek masrafımı karsılıyorum 400-700 cıvarı ortalamasında ödeme yapıyorum ve adamlar tek bır gerı vıtes yapmadı :) haklı müşteri hattına attım mail, o dilekce ornegı var bende bakalım bıde onu faks gecıcem yarın böyle bı sacmalık cıdden yok.. adama ztn para kazandırıyosun ne bedeli :) kartın bedelını ztn alıyolar..

Ülkede çok fırsatcı var başkan :) Bkz: ispark bazı semtlerde günlük 5 lira, bazılarında saati 5 lira. :mad:

Jerky
27-06-2011, 03:23
Bu konu size yardımcı olur, bende müsait bir zamanda garanti için başvuruda bulunacağım.

Cevap : KREDİ KARTLARI VE BANKAMATİK KARTLARINA ÖDEDİĞİMİZ PARALARI GEÇMİŞE DÖNÜK NASIL ALIRIZ SS Lİ (http://forum.donanimhaber.com/m_36594955/mpage_30/f_/key_//tm.htm#46594923)

Osman Bahadır
27-06-2011, 03:30
Yazılı belgeye kesinlikle kayıtsız kalamazlar. Bankaya iadeli taahhütlü olarak şu dilekçeyi gönderin;

T. GARANTİ BANKASI A.Ş.
GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NE

Nispetiye Mah. Aytar Cad. No:2
34340 Levent Beşiktaş İstanbul

Konu : Kredi kart yıllık üyelik ücreti hk.

Hamili olduğum XXXX XXXX XXXX XXXX nolu kredi kartından 2011 yılı XXXX ayına ait Hesap Bildirim Cetvelinde XX,XX TL. kredi kartı yıllık üyelik ücreti kesildiğini öğrenmiş bulunuyorum. Hesap Bildirim Cetveli ile kesilen yıllık üyelik ücreti, 4822 sayılı yasa ile değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Yasanın 6. maddesinde düzenlenen " Sözleşmelerdeki Haksız Şartlar" hükmü ve ilgili yasal düzenlemelere aykırıdır.

Yukarıda saydığım nedenlerle 2011 yılı XXXX ayına ait Hesap Bildirim Cetvelinde yer alan yıllık üyelik ücretine itiraz ediyor ve talep edilen ve kesilen XX,XX TL kredi kart yıllık üyelik ücretinin bir sonraki hesap bildirim cetvelindeki tutardan mahsubunu talep ediyorum. Aksi halde yasal yollara başvuracağım hususunu bilgilerinize sunarım. Saygılarımla.

İsim
İmza

Adres

Mutu
27-06-2011, 03:32
Kopyaladım teşekkürler, ben önceki yıllar ve döviz hesabım için de başvuracağım, dilekçede değişiklik yapmamda sorun olmaz değil mi ?

Osman Bahadır
27-06-2011, 03:35
Kopyaladım teşekkürler, ben önceki yıllar ve döviz hesabım için de başvuracağım, dilekçede değişiklik yapmamda sorun olmaz değil mi ?

Gerekçe olan madde ve hüküm aynı. O yüzden aynı dilekçe üzerinden değişiklik yapabilirsiniz. Yalnızca hesaplar ve kredi kartı için ayrı ayrı dilekçe yazın.

Mutu
27-06-2011, 03:37
Gerekçe olan madde ve hüküm aynı. O yüzden aynı dilekçe üzerinden değişiklik yapabilirsiniz. Yalnızca hesaplar ve kredi kartı için ayrı ayrı dilekçe yazın.

Yok benim zaten bankamatik kartımdan çekiyor çakallar. 200 dolar yatırıyorum bakmışım 10u yok. Özete bakıyorum yıllık dosya masrafı. Hepsini geri yatırsala 1 takım lastik alırım zaten :D

messi
27-06-2011, 07:07
bankaların allah belasını versin.
yasal tefeciler işte nolucak.
allah kimseyi banka borcuna düşürmesin.

Jehuty
27-06-2011, 08:29
Arkadaşlar geçmiş yıllara dönük şimdiye kadar olan üyelik aidatı adı altında alınan ücretleri de faizi ile isteyebiliyor muyuz ? Faizi olmasın hadi abarttım belki ama geçmişe dönük aldıklarını da geri öderler mi ?

3rk4n
27-06-2011, 08:45
Benim axess e geldi 1 kere aradım müşteri hizmetlerini dedim siz adammı kandırıyorsunuz dükkana geldiniz kart verelim hiçbir masrafı yok diye şimdi kart ücreti komuşsunuz kapatın hemen bu kartı ne böyle aptalmıyız biz dedim bi yanlışlık olmuş onu iptal edebiliyoruz hemen iptal edelim dedi iptal oldu bi sonraki ay 40küsür lira eksik yatırdım :D

Günkut
27-06-2011, 08:45
Bu hafta icinde kredi kartımı kapatmayı düşünüyorum arkadaslar 1 senedir kredi kartınıda kullanıyorum bu yukardaki metni yazılı bir şekilde bankaya versem sonuç ne olur bankacı arkadaslar bir bakıverin yaw :D

Jehuty
27-06-2011, 08:53
5 Nisan 2011; 16:43:27

quote:

Orijinalden alıntı: blackdayy

Merhabalar, garanti bankasına ait para kartımdan kesilen hesap işletim ücretlerini geri almak için:

1- hesap işletim ücretlerinin kesildiğini gösteren extreleri bankadan temin etmek.

2- herhangi bir hakem heyetine, kartımı aldığım tarihten itibaren kesilen tüm hesap işletim ücretlerini, yasal faizi ile beraber geri ödenmesi istediğim bir dilekçe yazmak.

3- hakem heyetinin karar tebligi elime ulaştığı zaman 15 gün bekliyorum ve sonra karar ile birlikte bankaya gidip, kestikleri ücretin iadesi istiyorum.

soru:

1- hakem heyeti bana kararı teblig ettiği gibi, aynı zaman da banakaya da, kararı teblig ediyor mu ?

2- 15 günlük süre iş günü olarak mı, yoksa normal takvim süresi mi ?

saygılar,

Merhaba arkadaslar, bu konuda hakem heyetine muracaatta bulunacağımı ve sonucu buraya yazacağımı belirtmişitim.

Garanti bankası müşterisiyim ve hakem heyetine yıllık hesap işletim ücreti itirazından bulundum yaklaşık 1,5 ay sonra kesinlen ücretin iadesine karar verdiler. geçtiğimiz günde bankadan aradılar ve hesabımı açtırdığım günden, bugüne kadar kesilen tüm ücretleri yatırdıklarını ilettiler.

Hiç uğraşmadım diyebilirim, tek yaptığım bankaya gidip tüm extrelerimi almak ve dilekce yazıp, hakem heyetine ulaştırmak. Geriye kalan tüm işlemleri hakem heyeti hallediyor. Sonuçlandığı zamandan sizi arayıp bilgilendiriyorlar.

iyi günler... (:

Alıntıdır

tunceR
27-06-2011, 09:06
2 ay önce hsbc advantage kartıma kesmişler 50 tl. aradım bunun dedim yasal bir dayanağı yok artık kem küm yaptılar.tamam kardeşim dedim kapatın benim kartımı:) yok dedi gerek yok 50 tl bonus yükleyelim.yok kardeşim dedim kapatın benim kartımı! tamam beyefendi dedi siliyorum aidat ücretini sağol dedim kapattım:D

50 lira yolunu bulmuşsun gene..:hahaha:

driftboy
27-06-2011, 09:10
Aynı şey bende de var. ***** öğrenciyiz. Vakıfbank'da hesabım var ve hesabımdan her ay 4 tl kesiliyor. Banka görevlisiyle konustugumda bişey yapamayız diyor. Türkiye Finans'da da var aynı şey.

gökh@n_gr
27-06-2011, 09:16
50 lira yolunu bulmuşsun gene..:hahaha:

müdür hiç kaçırmam:)

a.L.i
27-06-2011, 09:19
Bankalarin callcenter calisanlarini bilgilendirdiler artik. Siz oyle rest cekip kapatin kardesim kartimi o zaman dediginizde hemen bilgilere bakip duzenli odemiyosaniz, ve odenmemis borcunuz da varsa direk borcunuzu odeyin kapatalim diyorlar. Eger borcunuz yoksa ve yine duzenli odemiyorsaniz adamlar restinizi gorup aninda kapatiyorlar.

Bu biraz da telefonun ucundaki calisanin insiyatifine kalmis, bagirip cagirip koseye kıstırırsaniz sansiniz yuksek.

Ama arkadasin dedigi gibi de hakem heyetine basvurursaniz gerekli belgelerle onlar sizin yerinize herseyi hallediyorlar.

Mutu
27-06-2011, 10:57
5 Nisan 2011; 16:43:27

quote:

Orijinalden alıntı: blackdayy

Merhabalar, garanti bankasına ait para kartımdan kesilen hesap işletim ücretlerini geri almak için:

1- hesap işletim ücretlerinin kesildiğini gösteren extreleri bankadan temin etmek.

2- herhangi bir hakem heyetine, kartımı aldığım tarihten itibaren kesilen tüm hesap işletim ücretlerini, yasal faizi ile beraber geri ödenmesi istediğim bir dilekçe yazmak.

3- hakem heyetinin karar tebligi elime ulaştığı zaman 15 gün bekliyorum ve sonra karar ile birlikte bankaya gidip, kestikleri ücretin iadesi istiyorum.

soru:

1- hakem heyeti bana kararı teblig ettiği gibi, aynı zaman da banakaya da, kararı teblig ediyor mu ?

2- 15 günlük süre iş günü olarak mı, yoksa normal takvim süresi mi ?

saygılar,

Merhaba arkadaslar, bu konuda hakem heyetine muracaatta bulunacağımı ve sonucu buraya yazacağımı belirtmişitim.

Garanti bankası müşterisiyim ve hakem heyetine yıllık hesap işletim ücreti itirazından bulundum yaklaşık 1,5 ay sonra kesinlen ücretin iadesine karar verdiler. geçtiğimiz günde bankadan aradılar ve hesabımı açtırdığım günden, bugüne kadar kesilen tüm ücretleri yatırdıklarını ilettiler.

Hiç uğraşmadım diyebilirim, tek yaptığım bankaya gidip tüm extrelerimi almak ve dilekce yazıp, hakem heyetine ulaştırmak. Geriye kalan tüm işlemleri hakem heyeti hallediyor. Sonuçlandığı zamandan sizi arayıp bilgilendiriyorlar.

iyi günler... (:

Alıntıdır

Oh oh bu sevindirici haber işte. :icon_tup: Bugün gideyim bankaya da kesilen ücretlerin dekontlarını alayım. :D

devil_berk22
27-06-2011, 11:37
bende konuyla biraz uzak olsada bişey sormak istiyorum atm kartımın bulunduğu hesabıma önceki gece para yatırdım ve bi anda 55 tl düştü açıklamasını okuduğumda hesap ücreti adı altında parayı o an kestiklerini gördüm sende 2 kere tekrarlıyorlar ve toplam 110tl yapıyor Akbank ta bu başıma geldi parayı geri alma durumum varmı acaba

ÖNDE-R
27-06-2011, 11:46
bendende aidat kestiler aralık ayında sikayetvar.com a şikayette bulundum bankadan aradılar aidatı hesabınıza geri aktardık dediler ve iptal ettiler

Sercan Keklik
27-06-2011, 15:07
sikayetvar.com falan yalan bankalar otomatıge baglamıslar :)

gecmıs tüm ekstrelerımı ıstedım hala gönderilmedi.. yarına kadar beklicem. sonra THH ye başvurucam. Ödemekten bıktım yeter artık :) 300-400 lıra kesin! ödemişimdir son 1-2 yılda aidat bedeli

Mutu
27-06-2011, 15:10
sikayetvar.com falan yalan bankalar otomatıge baglamıslar :)

gecmıs tüm ekstrelerımı ıstedım hala gönderilmedi.. yarına kadar beklicem. sonra THH ye başvurucam. Ödemekten bıktım yeter artık :) 300-400 lıra kesin! ödemişimdir son 1-2 yılda aidat bedeli

Yalnız bende, aidat olarak değil de, yıllık hizmet bedeli olarak alıyorlar. Sorduğumda dosyalama arşivleme bedeli vs. diyorlar. Bilemedim valla, şifrematiğimi de alamadım 1 kere hatalı girdim, fazla hatalı giriş yaptınız diyor, salak müşteri hizmetleri :D

Jehuty
27-06-2011, 16:01
Doğrudur "yıllık hizmet bedeli" adı altında alıyorlar yılda iki kere olması gerekiyor..

aslan
27-06-2011, 16:11
Eğer bir bankaya hesap açtırıken imzalamış oldugunuz bankacılık hizmet sözleşmsi varsa hiçbir hak talep edemezsiniz.Etseniz dahi sözleşmenzi çıkarıp elinize tutuşturuyorlar al diyorlar bak burda var sende imzalamışsın Banka haklı duruma çıkıyor

SubieGuy
27-06-2011, 16:24
Hiçbir sözleşme kanuna aykırı olamaz. O zaman kiralık katiller sözleşme yapsınlar, mahkemede "ama adamı vuracağım, imza attığım sözleşemede yazıyordu" desinler...

İstediğiniz imzayı atmış olun, bu parayı sizden tahsil etmeye hakları yok. Milletimizin üşengeçliği ve bilgisizliğinden yararlanıyorlar. Üşenmeyin hakkınızı isteyin...

Jehuty
27-06-2011, 16:30
Eğer bir bankaya hesap açtırıken imzalamış oldugunuz bankacılık hizmet sözleşmsi varsa hiçbir hak talep edemezsiniz.Etseniz dahi sözleşmenzi çıkarıp elinize tutuşturuyorlar al diyorlar bak burda var sende imzalamışsın Banka haklı duruma çıkıyor

Sözleşme ile ilgili olarak aşağıdaki linki tıklayıp okumanı tavsiye ederim..
aşağıdaki link :D (http://www.turkhukuksitesi.com/mevzuat.php?mid=5738)

aslan
27-06-2011, 16:35
Sözleşme ile ilgili olarak aşağıdaki linki tıklayıp okumanı tavsiye ederim..
aşağıdaki link :D (http://www.turkhukuksitesi.com/mevzuat.php?mid=5738)

okudum ama 2003 yılına ait bir bildirge bu
ben bankadan çıkalı 3 ay oldu ve bize hergün en aşagı 2 tane kart aidatı geliyordu bizde belirttiğim gibi yapıp geri cevap veriyorduk sonuçta kullanıcı madur durumda oluyordu genede

messi
27-06-2011, 16:38
okudum ama 2003 yılına ait bir bildirge bu

o bir bildirge değil, kanun. hatta üzerinde değişiklik yapılmış bi kanun.:)
ayrıca anayasamızda 82nin ama hala geçerli. ;)

Jehuty
27-06-2011, 16:39
#20 (http://www.techturkey.com/forum/2399670-post20.html) burada alıntısını yaptığım msj 2011 Nisan ayına ait. Yani demek istediğim sizin bankaya özel olmasın durum ? Hangi bankadan ayrıldın ? Tükoder web sitesinde emsal teşkil eden davalar varken siz nasıl geri gönderiyorsunuz cidden merak ettim..

aslan
27-06-2011, 16:41
#20 (http://www.techturkey.com/forum/2399670-post20.html) burada alıntısını yaptığım msj 2011 Nisan ayına ait. Yani demek istediğim sizin bankaya özel olmasın durum ? Hangi bankadan ayrıldın ? Tükoder web sitesinde emsal teşkil eden davalar varken siz nasıl geri gönderiyorsunuz cidden merak ettim..

Valla garantidir ne yapsa yeridir bize ne söylenirse genel müdürlükten onu yapıyordur

maxpower
27-06-2011, 17:05
banada geçen worldcard geldi, ilk ekstrede de kart gönderim ücreti kesmişler 5tl. tamam çok bi para değil ama çok aptalca, ulan kartı yollamazsan nası kullanıcam. kart gönderim ücreti ilk defa gördüm

recky
27-06-2011, 17:15
Akbank axess kartim war her sene ayni terane
Keserler ben telefon acarim hemen duzEltiyoruz ilker bey derler ve bor sonraki ay kart a parayi iade edeerler
Sunu unutmadan soyleyim mutlak keserler odersiniz bir sonraki ay iade yapilir

Sercan Keklik
27-06-2011, 17:21

:) iyide hiç bi bankadan su güne kadar ben kredi kartı talep etmedim. Hep kendileri gönderdiler. Bu durumda nolucak?

aslan
27-06-2011, 17:22
:) iyide hiç bi bankadan su güne kadar ben kredi kartı talep etmedim. Hep kendileri gönderdiler. Bu durumda nolucak?

iadeniz gerçekleşir iptalini talep edebilirisniz

yalcin1626
27-06-2011, 17:24
ben bütün kartlarımda kesilen aidat tutarını şikayetvar.com a yazıyorum bidahaki aya paramı yatırıyorlar.gül gibi anlaşıyoruz:)

Sercan Keklik
27-06-2011, 17:38
iadeniz gerçekleşir iptalini talep edebilirisniz

234 TL net para ödemişim sadece garanti bankasına 2010-2011 :) adaletini biiiiiiiiiiiiip :)

bluestain
27-06-2011, 19:23
aidat kesilen aylara ait ekstrelerle birlikte valiliklerde bulunan tüketici hakları derneğine gidiyorsunuz hemen gerekli işlemleri başlatıyorlar bir iki ay içinde paranız hesabınıza yatmış oluyor ekstre olmayan yıllara ait kesintilere bişey yapamıyorlar biz geriye dönük 4 yıllık aldık 3 bankadan ekstreler elinizde yoksa bankalardan talep edebilirsiniz

Mutu
27-06-2011, 19:41
aidat kesilen aylara ait ekstrelerle birlikte valiliklerde bulunan tüketici hakları derneğine gidiyorsunuz hemen gerekli işlemleri başlatıyorlar bir iki ay içinde paranız hesabınıza yatmış oluyor ekstre olmayan yıllara ait kesintilere bişey yapamıyorlar biz geriye dönük 4 yıllık aldık 3 bankadan ekstreler elinizde yoksa bankalardan talep edebilirsiniz

e fatura olarak görüntüleyip, çıktı alabiliyorum onu kabul ederler değil mi ?

bluestain
27-06-2011, 20:11

bilmiyorum ederler herhalde sormak lazım

Jehuty
28-06-2011, 07:40

Evet internetten çıktısını aldığınız dekontları da kabul ediyorlar..