User Tag List

Sayfa 2/15 İlkİlk 123412 ... SonSon
280 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Focus Turbo Pal Büyütme Hakkında...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bilinçsiz kullanıcılar yüzünden 1.4 lerinde 1.6 larında ömürleri cok kısalıyo , benim araba maşallah 140 binde daha tıkı yok ama yinede güvenim pek yok , kuzenin arabanın linki vs. birşeyi varmı ? inceleyeyim konuyu

ferroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    malesef uye bıle degıl buraya yazları gelıyo 2 3 ay ankarada gelsınde haberleslım ama sende ankarada degılsın

Onur Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim tdi 200 beygire dayanir mi aga

CRUEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ati alfamı sandın la pug u
    1.4 hdi bile 180-200hp aralığında 30bin km kullanıldık kol dayandıda 1.6 damı dayanmayacak bence 1.6 hdi ın 250hp yolu var
    koldan pistondan önce dağalıcak başka şeyler olabilir ama kola pistona bişi olmaz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kanka 145 iyidir aşiğim ona olm bole diyip gaza geyirmeyin beni 250 hp 407 yapacagim simdi a a kac para gider tahmini ?

CRUEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı atituti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanka 145 iyidir aşiğim ona olm bole diyip gaza geyirmeyin beni 250 hp 407 yapacagim simdi a a kac para gider tahmini ?
    10lirası var bence de o araca yazık zaten eşşek kasa sil aklından direk

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ulan bmwlerdede kasa eşşek gibi ama gidiyor arastiralim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    focusta baya bı agır 1320 kg essek olusu gıbı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ferroo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    focusta baya bı agır 1320 kg essek olusu gıbı
    pal buyutme+yazılım kaça malolacak sizce?
    vhhuu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sedatoyuncu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pal buyutme+yazılım kaça malolacak sizce?
    valla bence hıc pal buyutmeye gırmeyın turboları bıraz hassas durdugunuz yerden turbonuzdan olmayın derım ama yınede sız bılırsınız...pal buyutme+yazılım ortalama 1000 1300 arası bısıy tutar tahmınımce... solemstım bende yazılım vardı gercekten yerınde durmuyodu zaten stock focuslarda cok guzel gıdıyo 3.vıtesten ıtıbaren 260 tork uretıyolar yazılımdan sonra gereksız bı sarma cabasındalar o kıloyla nası sarıyolar onu anlamıs degılım ama agresıf bı yazılımla guzel yuruyolar ben cok memnundum

salidogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaslar hepinize tesekkur ederim verdiginiz bilgiler ve benim soracagim sorulari baska arkadaslar sormus cevaplar gelmis. Bugun chip isini hallettik, motorda 145 hp civari bir guc aldik. Pal buyutme isine girmeyecegim, ama intercooler'i %15-20 civarinda buyutme dusuncesindeyim. Focuslar standart 1.1'de yuruyormus benim suanda 1.45'lere kadar dayandi siyah duman cok abarti degil. İntercooler'i buyutup daha sonra duzgun bir blow off dusuncesindeyim. Lakin 1.8 tdci veya 2.0 tdci turbosu bulursam denk gelirse asla kacirmam �� birde tum bunlara ek olarak spor egsoz olabilir havanin girisinin rahatligi kadar cikisinin rahatligida cok onemli oldugu icin fakat bu sefer ses mevzusunu istemiyorum stock gorunsun, dip gazda icinden canavar ciksin istiyorum bu yonde tavsiyelerinizi alabilirim.

tuzemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun canavar gibi olmuştur şimdi boost gauge hakkında fikri olan var mı?
    ///MPower

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı salidogan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar hepinize tesekkur ederim verdiginiz bilgiler ve benim soracagim sorulari baska arkadaslar sormus cevaplar gelmis. Bugun chip isini hallettik, motorda 145 hp civari bir guc aldik. Pal buyutme isine girmeyecegim, ama intercooler'i %15-20 civarinda buyutme dusuncesindeyim. Focuslar standart 1.1'de yuruyormus benim suanda 1.45'lere kadar dayandi siyah duman cok abarti degil. İntercooler'i buyutup daha sonra duzgun bir blow off dusuncesindeyim. Lakin 1.8 tdci veya 2.0 tdci turbosu bulursam denk gelirse asla kacirmam �� birde tum bunlara ek olarak spor egsoz olabilir havanin girisinin rahatligi kadar cikisinin rahatligida cok onemli oldugu icin fakat bu sefer ses mevzusunu istemiyorum stock gorunsun, dip gazda icinden canavar ciksin istiyorum bu yonde tavsiyelerinizi alabilirim.
    gule gule kullan nasıl oldu gıdısı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gidişi şuanda gayet iyi dip gazda durmuyor yerinde, dun aksam cinnahtan yukari cikarken 1-2-3 full sardi tabi cinnah bayirinin ve altindaki kar lastiklerinin etkisi cok yuksek bunda ama olsun simdiye kadar focus'un 3'te sardigini gormemistim

bektas_talay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuyu baştan sona aydınlatayım 184 hp çıkan benim aracımdı daha fazlada çıkarırdım ama harcanan paraya deymiyeceğini anladığım için polo gti a geçtim daha hafif daha verimli bir motora ;

manuel boost control : westgate vakum ile çalışır ve vnt sistemi ecu kontrol eder her hangi bir müdahelede bulunamazsınız , ext wg olması gerek evc veya mb control ile,

pal büyütme : emme pali büyür 3 mm ve alt devirler 600 700 d/d ölür ve üst devir gelir yapan kişinin emme duvarını çok ciddi titizlikle tornalamsı gerekir yoksa araç geriye düşer basınç oluşturamadığından

pal büyüdükden sonra yazılım upgrade edilir edilen upgrade de de yakıt yetişmez eski nesilde 147-150 arası güçte kalır duruma göre yeni dpf lilerde bu 160 a kadar çıkabilir ( ecudan kaynaklı mekanik aynı )

intercooler büyütme inanılmaz gerekli olur araç zaten şişmiyor pist koşturmuyorsunuz aracı laga düşürmenin inanın hiçbir espirisi yok faydası tampondan görünen ciks mavi borular size zararı aracın alt devirindeki ölülük olur

1.8 tdci 2.0 tdci turbosu ile falan olacak iş değil lakin 2.0 da 1749 geliyor bunu yazacak kişinin usta olması ayrıca o 60mg işeyen enjektörlerin büyümesi gerekiyor yoksa hüsranla sonuçlanır

piston zaten focus 1 benzinlidede forged focus 2 tdci dede yani 240 lara kadar sorunsuz orjinal motor içi dayanıyor belki saplama ister ama oda olsun ayrıca emme manifolt oring den basınç kaçırıyor ben 2.2 peak ile 1.7 barda yürüyordum hybrid ile artı bende yakıt bayağı açıktı ecu sw nin yapamadığını dışardan yakıt sistemine müdahele ile yapmıştık (racechip sağolsun )

merak edilen ne varsa yanıtlayabilirim yürüyen focus görmek benide mutlu eder açıkcası

intercooler illa değiştiricem derseniz litre aynı kalsın mishimoto 5 litre üniversal z line alınabilir ve basınç borusu krom borudan tekrardan yapılabilir ayrıca water methanol kitin iat ciddi şekilde düşürdüğünü gördük ben focus da deneyemeden sattım tabi buda yakıt açarken gerekli olabilir diye düşünüyorum

en iyi gücü veren eksoz ise 60 dp ( hybrid için ) ortaya kadar gerisi 52 son orj susturucu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eyvallah dostum guzel bilgilendirme, bu water methanol kit nedir? Nasil calisir artilari eksileri konusunda da bilgi verirmisin?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    focus 1 benzinliyle focus 2 nin piston kollari forget degilki orda bi yanlislik var sanirim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı salidogan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gidişi şuanda gayet iyi dip gazda durmuyor yerinde, dun aksam cinnahtan yukari cikarken 1-2-3 full sardi tabi cinnah bayirinin ve altindaki kar lastiklerinin etkisi cok yuksek bunda ama olsun simdiye kadar focus'un 3'te sardigini gormemistim

benimki duraydi denerdik tuhhh

Chn53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tuzemen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun canavar gibi olmuştur şimdi boost gauge hakkında fikri olan var mı?
    Gerekli birşey , almak istiyorsan bana ulaş

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)