User Tag List

11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: 1.3 multijet puntoya 1.9 doblo turbosu ve büyük intercooler hakkında yardım

zyxtellow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

1.3 multijet puntoya 1.9 doblo turbosu ve büyük intercooler hakkında yardım

Arkadaşlar başlıktada belirttiğim üzere arabamda turbo uprage uygulayacağız ilk etapta hybrid düşündük sonra daha yüksek basınç için 1.9 doblo turbosu daha iyi olur diye düşündük parça vs hazır sayılır tamamen onayımızı bekliyor ama Tokat'ta bu uygulama ilk kez yapılacağından ve konu olarak görmesemde birkaç konu altında yapıldığını gördüğümden yardım almak istedim yani montaj konusunda olsun veya şöyle yaparsan iyi olur gibisinden tecrübesi olanlardan, bir de büyük cooler takılacak ama bunun için en uygunu hangisidir bilemiyorum yardımınızı bekliyorum birde araca turbo ve cooler montajı yapıldıktan sonra Samsun'a yazılım güncellemeye gidilecek yaklaşık 250-300km kadar bir mesafe o vaziyette direk yürütüp gitsek bir sakıncası olurmu teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence hybrit olayı saçma olur hiç bulaşma çok çabuk kırılıyor ve gereksiz apra kaybı direk 1.9 Turbosu takarak başla işe

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öyle yapacağız zaten kısmetse kardeşim ama illaki o turbo orjinalinin yerine direk olmaz ayarlama gerekir vs yapanlar tecrübeliler yol gösterirse faydasını görürüz

MEGFB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.3 multijet 1.9 turbosunu doldurabilicek mi ? biraz baktımda 1544 1749 filan kullanılmış1.9 dobloda. eğer geç gelmesi önemli değilse takılabilir hatta gtd1752vrk de güzel olur ojinal turbo manifoldla beraber galiba turbo oradan kesilir yeni turbo için flanş yapılarak takılır. ayreten yağ kanalları için değişim gerekli olabilir.
    turbo yu taktıktan sonra(arıza vermezse) büyük ihtimal fakir yürür onu gözetleyerek gidebilirsen sıkıntı olmayabilir. büyük turbolar nozzle veya enjektör isteyebilir. ne kadar işetebiliyorsunuz ?? bence 9 lt lik tek intercooler yeter li olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MEGFB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.3 multijet 1.9 turbosunu doldurabilicek mi ? biraz baktımda 1544 1749 filan kullanılmış1.9 dobloda. eğer geç gelmesi önemli değilse takılabilir hatta gtd1752vrk de güzel olur ojinal turbo manifoldla beraber galiba turbo oradan kesilir yeni turbo için flanş yapılarak takılır. ayreten yağ kanalları için değişim gerekli olabilir.
    turbo yu taktıktan sonra(arıza vermezse) büyük ihtimal fakir yürür onu gözetleyerek gidebilirsen sıkıntı olmayabilir. büyük turbolar nozzle veya enjektör isteyebilir. ne kadar işetebiliyorsunuz ?? bence 9 lt lik tek intercooler yeter li olur
    9 litre mi sadığın peugeota dönmesin iş sonra o litrede intercoolerla 1.3 multijet turbo doldurabilir mi ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birkaç yorumda 1.9 doblo turbosu takıldığı söylenmiş alt devirler biraz gider ama üst devirlerde baya canlanır diye düşünüyoruz orjinal enjektörün yeterli olduğu söylendi birkaç yerle irtibata geçmiştim intercooler bir abimiz 1.6 multijet intercooler takmış onlara bakıyorum şimdi

MEGFB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mpower Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    9 litre mi sadığın peugeota dönmesin iş sonra o litrede intercoolerla 1.3 multijet turbo doldurabilir mi ?
    hadi 7 8 olsun hatta 6 lt olsun 3 litre fark doğru montajda farkedilmeyecek lag yapar

CanAli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    projenin sonu ne oldu acaba?
    KA9583 ==> GCH83 ==> AR3346 ==> AG3079 {A4 1.8T Quattro }

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CanAli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    projenin sonu ne oldu acaba?
    Projeyi bazı sebeplerden başlamadan bitirdim arabayı satıp sedan araç aldım doblo turbosuna girememiştik hybrid turbo kat iptali yapıldı yazılımını yazamadan sattım ama uğralılacak bir motor değil pek yani çok hacimsiz alt hızlarda iyi olsada 130 140'dan sonra çok kesiliyor en azından büyük enjektörler büyük turbo falan işe girmeden öyle birde kimse tarafından sevilip kurcalanan bir motor değil

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zyxtellow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Projeyi bazı sebeplerden başlamadan bitirdim arabayı satıp sedan araç aldım doblo turbosuna girememiştik hybrid turbo kat iptali yapıldı yazılımını yazamadan sattım ama uğralılacak bir motor değil pek yani çok hacimsiz alt hızlarda iyi olsada 130 140'dan sonra çok kesiliyor en azından büyük enjektörler büyük turbo falan işe girmeden öyle birde kimse tarafından sevilip kurcalanan bir motor değil
    sattınmı aracını,hayırlısı olsun diyelim.

çok ugraşılmıcak bir motor oldugunu test edip,onayladın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sattınmı aracını,hayırlısı olsun diyelim.

çok ugraşılmıcak bir motor oldugunu test edip,onayladın
    Evet öyle oldu valla sağolun keyifli arabaydı aslında ama değişikliğe gittik cruze aldım fluence var birde fk2 typer var ailemizde cruze da typer kadar yakıyormuş onu öğrenmiş oldum

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)