User Tag List

Sayfa 1142/1195 İlkİlk ... 1426421042109211321140114111421143114411521192 ... SonSon
22691 sonuçtan 21.680 ile 21.698 arası

Konu: 207 RC Cadde kullanımı için modifiye yardım?

ErK_aY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207rcbd Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi forumlar Daha önce de konu açmıştım araç tekliyor gaz yemiyor diye ve bi çözüm bulamadık. Aracımızın problemi Piston sarmış 70.000 binde 207 rc bunlarda bu sorunsal genetikmiş sanırım. Bizde abim ile hazır motor açılıcak diye neler yapabiliriz diye düşünüyoruz turbodur motor içidir yazılım gibi vs vs. Bi sorum daha olucak bu problem genetik dendi bize bu arızayı peugeot'ya garantiden yaptırtma şansımız varmıdır ?
    cevaplarınızı bekliyorum iyi forumlar.
    kardesım gecmıs olsun o senın sansızlıgın dıyebılırız. bende 2008 den beri var 140 bın tık yok.

d_darko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ethm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba ben aracımı servısten baska kımseye göturmedım ama dısarıda göturecek olsaydım proje01 e gotururdum.
    Peki bu 1.6 THP motorları araştırdım da, kronik bir sorun varmış. Triger zinciri ve zincir gergisi zamanla gevşiyormuş, sente atlıyormuş, hatta sorun daha da büyürse motor kırmaya kadar gidiyormuş. Zincir gerginliğini kaybettiğinde limp mode'a geçiyormuş, egzoz emisyon sistemi arızası vermiyormuş, aşırı titreme ve güç kaybı oluyormuş. Tüm 1.6 THP motor kullanan araçlarda böyleymiş (207 gt, 207 rc, mini cooper s, citroen ds3 vs vs). Hiç böyle bir problem yaşadın mı? Ya da duydun mu?

Yakıt tüketimin nasıl senin?

meSs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d_darko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki bu 1.6 THP motorları araştırdım da, kronik bir sorun varmış. Triger zinciri ve zincir gergisi zamanla gevşiyormuş, sente atlıyormuş, hatta sorun daha da büyürse motor kırmaya kadar gidiyormuş. Zincir gerginliğini kaybettiğinde limp mode'a geçiyormuş, egzoz emisyon sistemi arızası vermiyormuş, aşırı titreme ve güç kaybı oluyormuş. Tüm 1.6 THP motor kullanan araçlarda böyleymiş (207 gt, 207 rc, mini cooper s, citroen ds3 vs vs). Hiç böyle bir problem yaşadın mı? Ya da duydun mu?

Yakıt tüketimin nasıl senin?
    O olay thp yeni ciktiginda 2007 modellerde goruluyodu. Guncel parcalar ile revize edilip sorun cozuldu, ki zaten turkiyedeki tum thp kullanicilarida o parcalari guncelledi.. tarihi eser o olay anlayacagin..
    Born to Drive... (E-TUNERS Türkiye)

E-Tuners Stage4+/SeatSport Intercooler/TD05H-big16g-8/Hard Boost Pipes/ITG Maxogen CAI/70mm Down+63mm Straight+Varex/AEM WideBand/Greddy NewProfec BC+EGT/WMI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı meSs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O olay thp yeni ciktiginda 2007 modellerde goruluyodu. Guncel parcalar ile revize edilip sorun cozuldu, ki zaten turkiyedeki tum thp kullanicilarida o parcalari guncelledi.. tarihi eser o olay anlayacagin..
    2007'den sonra tarih olmadı bence. Birçok konu okudum bununla ilgili. Belki 2012'den sonra düzeltilmiş olabilir ama.
    THP engine breakage: Turbo + timing chain + power loss on acceleration + cold-start

orhan_guney - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tarih Olmadıysa ozaman 400 TL harcar yaptırırsın kafan rahat olur, burdaki kişiler, kadar thp de tercübe etmiş adamı bir arada bulamassın, TR de. ayrıca sente problemini herkes yaşayabilir, önemli olan oem parça ve ayar aparatı ile montajı yapılmasıdır.
    2007'den sonra tarih olmadı bence. Birçok konu okudum bununla ilgili. Belki 2012'den sonra düzeltilmiş olabilir ama.
    THP engine breakage: Turbo + timing chain + power loss on acceleration + cold-start
    DRİLL
    Dr.Ecu

serti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vermiş olduğun linke bir göz attım ama konuya mukabil pek kimseyi göremedim..yabancı kaynakların aksine türk konularında bu basit sorunun birçok cevabı zaten var.Mess in dediği gibi çoğu thp motorlu araç kullanıcıları tarafından güncel parçaları takıldı.en azından cevremizdeki birçok gt-rc kullanıcısı cuzi miktara halletti..bunları büyük sorun olarak algılamayın..her markanın her modelin sonradan revize edilmiş ve hataları giderilmiş birçok parçası mevcuttur.

ve bu paralara ne bu performansı nede bu konforu bulabileceğiniz başka araç yok.

ki asıl sorun ne biliyormusun ? asıl sorun thp motordan hiç anlamayan orasından burasından arıza uydurup motorun içine eden ustalardır asıl sorun.2 güncel parçayla düzelicek sorunu devlet meselesi haline getiren adına usta denen cok insan gördük.önemli olan işi bilenlerle çalışmak.ki bu 1142 sayfalık konuyua bir göz atarsan araçı komple sök tak yaparsın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı serti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vermiş olduğun linke bir göz attım ama konuya mukabil pek kimseyi göremedim..yabancı kaynakların aksine türk konularında bu basit sorunun birçok cevabı zaten var.Mess in dediği gibi çoğu thp motorlu araç kullanıcıları tarafından güncel parçaları takıldı.en azından cevremizdeki birçok gt-rc kullanıcısı cuzi miktara halletti..bunları büyük sorun olarak algılamayın..her markanın her modelin sonradan revize edilmiş ve hataları giderilmiş birçok parçası mevcuttur.

ve bu paralara ne bu performansı nede bu konforu bulabileceğiniz başka araç yok.

ki asıl sorun ne biliyormusun ? asıl sorun thp motordan hiç anlamayan orasından burasından arıza uydurup motorun içine eden ustalardır asıl sorun.2 güncel parçayla düzelicek sorunu devlet meselesi haline getiren adına usta denen cok insan gördük.önemli olan işi bilenlerle çalışmak.ki bu 1142 sayfalık konuyua bir göz atarsan araçı komple sök tak yaparsın
    Söylediklerine de sonuna kadar katılıyorum En büyük sıkıntımız işinin ehli usta. Şimdi bir aracı aldım, ama nereye götüreceğimi ne yapacağımı bilmiyorum, sudan çıkmış balık misali. Günde 10-15 sayfa okuyorum burdan işten vakit oldukça. Ama oku oku bitmiyor İyi ki varmış bu konu. Ve bu fiyata da dediğin gibi başka bu performansta araç yok. Her aracın dediğiniz gibi bazı problemleri oluyor. İllaki çözülür. Ben henüz çok acemisiyim. Karakteristiğini, iyi ve kötü yanlarını çözmeye çalışıyorum. Adana'da kime götürsem acaba? Tekbaş'a mı götürmek lazım, yoksa Project01 veya benzeri bir yer mi? Önce genel kontrol yapmak ve eksiklerini gidermek istiyorum.

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sıfır gfb dump valve var elimde dostlar satılıktır.
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

ghia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar 27-28bine kadar 207gt arıyorum referans olabileceğiniz araçlar varsa yardımcı olursanız çok sevinirim
    33CML88
    BMW E36 3.20İ

ethm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aranel Ciryatan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sıfır gfb dump valve var elimde dostlar satılıktır.
    Guzel bir fiyat alabilirmiyim

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ethm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Guzel bir fiyat alabilirmiyim
    pm yolladım
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla dostum sence tarih olmadiysa zaten soruyu sorman abes kacmis biraz.. madem biliosun tarih olmadigini bizimi deniyosun biliolarmi bilmiolarmi diye anlamadimki.. ok dostum.. tum thp lerde var boyle bi sorun sakin almaaa.. aldiysanda basina buyuk sorunlar cikartir.. kol piston kirarsin bastan motor yaptirmak zorunda kalirsin.. sanirim bekledigin cevap buydu..

E-Tuners Stage4+/SeatSport Intercooler/TD05H-big16g-8/Hard Boost Pipes/ITG Maxogen CAI/70mm Down+63mm Straight+Varex/AEM WideBand/Greddy NewProfec BC+EGT/WMI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yanarım yanarım vtecle şu araba aynı para ona yanarım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı meSs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla dostum sence tarih olmadiysa zaten soruyu sorman abes kacmis biraz.. madem biliosun tarih olmadigini bizimi deniyosun biliolarmi bilmiolarmi diye anlamadimki.. ok dostum.. tum thp lerde var boyle bi sorun sakin almaaa.. aldiysanda basina buyuk sorunlar cikartir.. kol piston kirarsin bastan motor yaptirmak zorunda kalirsin.. sanirim bekledigin cevap buydu..
    Kardeşim üslubunu biraz değiştirirsen Sevinirim! Ben art niyetli olarak yazmadım bunu. Arabamı aldım zaten. Ama alır almaz birşeylerle karşılaştım, egzoz emisyon sistemi arızalı mesajı çıktı, arıza lambası yandı. Araştırınca onlarca forum sayfasında (tüm dünyadan) aynı problemleri okudum,ve hala okuyorum. Rcz 'ler, 207 ler, ds3 ler, mini Cooper S ler, hepsi aynı durumda, benzer şikayetler (Power Loss, depollution fault, timing chain, vs vs) Burda thp motor üzerine tecrübeli kişiler vardır diye yazdım. Ama hata yaptım galiba. Seni de çok yardımsever gördüm. Sağol.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim üslubunu biraz değiştirirsen Sevinirim! Ben art niyetli olarak yazmadım bunu. Arabamı aldım zaten. Ama alır almaz birşeylerle karşılaştım, egzoz emisyon sistemi arızalı mesajı çıktı, arıza lambası yandı. Araştırınca onlarca forum sayfasında (tüm dünyadan) aynı problemleri okudum,ve hala okuyorum. Rcz 'ler, 207 ler, ds3 ler, mini Cooper S ler, hepsi aynı durumda, benzer şikayetler (Power Loss, depollution fault, timing chain, vs vs) Burda thp motor üzerine tecrübeli kişiler vardır diye yazdım. Ama hata yaptım galiba. Seni de çok yardımsever gördüm. Sağol.
    konuyu tamamen okumadan yazdığın için böyle konuşuyorsun. yıl olmuş 2015, hala bu sorun görülen araba varsa, sahibi (veya önceki sahibi) neyin ne olduğundan bihaber, ilgisiz, arabadaki teklemeyi, güç düşüşünü farkına varmayan/umursamayan birisidir.
    kronik olarak değerlendirdiğimiz bu arıza tarih olalı çok oldu. yine de senin başına geldiyse önceki sahibinin bilgisinden veya iyi niyetinden şüphe edebilirsin.
    ben arabamı satalı 3 yıl oldu, satmadan 2 sene önce benim için bu mevzu tarihti. senden önceki sahibi veya senin için tarih olmadıysa, bilenlerinin yönlendirmeleri doğrultusunda hareket etmen hem maddi hem manevi manada lehine olacaktır.

araban hayırlı olsun, güzel günlerde kullan...

not:
    bir sorunun artık kronik sorun olmaması bir daha hiç yaşanmayacağı anlamına da gelmez öte yandan.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dostum konuyu biraz olsun incelemis olsaydin aslinda nasil bir kisi oldugumu bilirdin. Yardim severlik ve bilgi konusunda, yanlis anlama kendimi ovmek gibi bir derdim kesinlikle yok, bu konudaki en yardim sever ve deneyimlilerden biriyim. Sen soru sorupta cevap verdigimiz halde kendi burnunun dikine gitmeyi secersen o arabada sorunlarini olursa cozemezsin zaten. Umarim cezasiz belasiz sorunsuz arizasiz kullanirsin aracini, hayirli olsun..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki o zaman şöyle sorayım ve sizden de beni yönlendirmenizi rica edeceğim. Aracı alalı iki hafta oldu,iki sefer egzoz emisyon sistemi arızası verdi. Her ikisinde de sonradan düzeldi ama belli bir süre güç kesti araç. Dün akşam verdi arızayı, akşam biraz sıkıştırdım motoru, sorun yoktu, ama arıza kodu vardı. Sabah silinmişti ama limp mode'daydı araç. Adana dan Mersin'e gittim, yolun yarısında gaz yemedi, süründü resmen. Yolun yarısından sonra kendi kendine düzeldi hareket halindeyken, köpek gibi gitmeye başladı. Ne önerirsiniz? Bu hafta olmadı ama haftaya servise götürmeyi düşünüyorum. Yolda da eski sahibini aradım aradım, açmadı, çok sinirlendim. Ama elbet konuşacağız, birkaç lafım var ona da.

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    arıza kodu olmadan ne konuşursak konuşalım boş.

birtane obd cihaz edinin kendinize, onunla kontrol edebilirsiniz

ZaZy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar konu dışı bir şey sorsam müsaitse
    Rclerde koltuk ısıtma var mı_? facedeki grupta yurtdışından bir arkadaş olduğunu fotolarını atmış. Birde Ds3lerde olduğu gibi parfümlüğü var mı_? Yutdışı Rclerde de varmış

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)