User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
22 sonuçtan 20 ile 22 arası

Konu: Pwm Fan controller?

0M42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    XSİ zamanında bu elektrikliye çevirme olayını bayağı araştırmıştım ama kayda değer bir bilgiye ulaşamamıştım bu konuda bilgin varmı mesela hangi pompalar iş görür nerde bulunur ne diye aramalıyız bu pompaları ?

Ayrıca bu pompaların motor devrine oranla sirkülasyonu artıp azalıyormu herhangi bir kontrol üniteleri varmı ? Son olarak "motor devri arttıkça su pompasının çektiği güç artacak" demişsin bu neden oluyor ?
    Ya örs olacak sağlam duracaksın, yada çekiç olacak zamanında vuracaksın..

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Olabildigince basit olmasi bence en iyisi olacaktir. Mesela benim fan bildiginiz tas devri mantigiyla calisiyor motor dondugunde oda doner, durdugunda durur birebir bagli yani. Su anakadqr hic bir problem yasamadim
    74 model sehpa...

sansar34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eger dusunursenız sıze yardımcı olabılırım evde bu tarz bır ıkı elektronık devre yapmıstım bu tarz sıstemler her seyde kullanılıyor entegre anfılerde bıle ole belırlı bır voltaj ustune cıkınca ve ısı yukselınce cıkısı ufaktan ufaktan korumaya alıyor bır sure sonra devreye gelen voltjı kesıyor. sızde bu mantıgın tam tersını yapmaya calısıyorsunuz anladıgım kadarıyla vede bu sıstem gayet kolay bır devreyle halledılebılecek bır sestem bır role ve 4 5 adet drenç ve bır termık ıle gıderılebılecek bır sorun hatta ayrıyetten elle kontrol edılebılır sekıldede yapılabılır elektronıkcı bır cok kısı var forumda onlardan acaba ses cıkarmı?
    http://www.youtube.com/watch?v=PkHp6...&feature=share
    /BMW E34 520i - 34 KHT 53 /http://i.hizliresim.com/j6Q9Mn.jpg
    /Renault Megane 3 1.5dCi - 34 FY 1679
    /Kia Cee'd 1.6 crdi - 54 PK 114

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)