User Tag List

Sonuçlar: Hangi Sistemi Kullanmalıyım

Katılımcı sayısı
31. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Bitten + Focal 165 FX + 165 A1 + SRX 4 + JBL GTO + CVX

16 51.61%
  • Bitten + Focal 165 FX + 165 A1 + LRX 6.9 + CVX

11 35.48%
  • Bitten + Hertz 165 XL + 165 A1 + HDP 5 + CVX

6 19.35%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.
Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
55 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Ses sistemi öneriniz.

fussy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bu normal hoporlör benim dediğim component takım. bir 45 liği bir 60 lığı 75 liği 90 lığı birde 100rms liği olması lazım.. 90 rms liği 200-250 arası 100rms liği 300 tl civarı ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tizleri ve midleri sert çalmayan 2 yollu komp önerisi alayım abi o zaman ben de konuyu bulmuşken 250 lira civarına kadar fiyatlarda
    infinity
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

kinder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Guncel....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu işin içine girdikçe her dinlediğin üst seviye sistemde zehirleniyorsun resmen Galiba sistemi şu şekilde yapacağım.

Önler : Focal KRX3
    Arkalar: Focal A1 ( mevcut )
    SW: Kicker CVX yada bagajda çok yer kaplamasın diye küçük bir kabin ile Hertz ES 25 3D
    Audison Bit One İşlemci
    Audison Voce 5.1k
    Voce AV Bit İn

Nedersiniz ? Maliyeti biraz yüksek olacak ama sonuçta bir kere yapmak var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hangi sistemleri dinledin?
    zehir nereden

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    kicker çıkar sub da dls yap ve ses izlasyon pedi al ses için akustik.. öyle uyduruk izlasyon malzemesi değil bu sisteme alıcağın kabloların tümü bin tl yi bulur.. bunlarıda al öyle montaja git.. montajcılarda pek kalite kablo olmaz.. elektirkden anlayan iyi bir montajçı bulursan haber ver banada bende arıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    elektirkden anlayan iyi bir montajçı bulursan haber ver banada bende arıyorum
    bende düzgün bir montajcı var,
    2 kere sistem yaptırdım,
    istersen numarasını gönderirim...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    ben istanbuldayım istanbuldaysa yolla telini. benim elektronik işlerim de var çünkü tek montaj yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hangi sistemleri dinledin?
    zehir nereden
    Zehiri teknovolden yedim kevork verdi. Hertz 3 yol bi üst seviye ile o sistemi dinleyince eve gidene kadar arabada müzik dinlemedim. Krx3 dinledim o bana daha sıcak geldi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam focal KRX3 yanında Hertz'in lafı falan olmaz,
    zaten aradaki fiyat farkından da anlarsın, biri ayda öbürü çaydadır,
    yanlız Focal'in araba driver ürünleri TR'de acayip kazık. standart yollarla alırsan kilitlerler maalesef.
    DSP'yi kim tune edecek, Kevork mu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet Fiyatlar oldukça yüksek. € sağolsun yükseldikçe bu işlerin tuzu arttı Bir hesap çıkarttım en uygun bu sistemi montaj hariç 5000 tl civarına çıkarabiliyorum. Ama bu durum eşimin hoşuna gitmedi tabi. Ev almak için para biriktir iken, Birde 9 aylık bir bebeğimiz olmuşken ona göre bu iş çok gereksiz. Technovole birlikte gitmiştik. Arabaya bindirip bir müzik dinletemedim yok bizim ufaklık korkar yok gerek yok derken , meğersem sesiz protestosu imiş bu Şimdi bu sabah her şey değişti. Tabi ileride vır vır laf yemeği göze alıp bu işi en iyi şekilde yapacağım. Ve vır vır devresini arabada denk gelirsem sesi açıp biraz susturma şansım olabilir yada Aktif Sahneden Fullda da özelmi çeke çeke aşağıdaki sistemi kurup azda olsa keyifli bir sistem kurabilirim. Yani En başta konuyu açtığımda ki noktaya geri döndüm. Evlenmeyin arkadaşlar

Eğer Fullda ya girersem Montajı ve Tune işini Kevork'a yaptıracağım. Montaj gerçi biraz maliyet yüksek oluyor. Bakacağım aklımda bu işi yapan zaten istanbul'da 4-5 kişi var. Bunların başında Kevork, Veysel Usta (daha tanışmadım çok met ettiler, bu hafta sonu onuda tanıyacağım). Özen Hifi (Serkan&Erkan), Üçkar Erkan Abi. bunlar bildiklerim.

Arada kaldım...

DSP: Bit Ten
    Önler : Focal FX 165
    Arkalar: Focal A1 165 ( Mevcut )
    Sub: Kicker CVX 30 Cm ( Mevcut)
    Anfi : SRX4 ( Comp. lar için)
    Anfi : JBL GTO 6.1 (Sub. İçin.)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    daha öncede yazmıştım focallerin 80 rms audison anfin yeni nesil ise 2 ohm da besliyceği ancak 90 rms.. eski nesil ise onuda beslemez 75 falan besler.

sub ın için yazdım elindeki 601.1 gto çıkış gücü belli 2 ohm da 580 verir oda bilmiyorum ilk nesil mi yani gto 600.1 I mi yoksa II mi..

elindeki cvx düşündüğüm 750rms lik cvx ise topladığın tesisata bakarak odur diye tahmin ediyorum.. 580 rms yük kaldıran bir anfiye 750 rms lik bir sub bağlarsan alıcağın verimi kaliteyi az çok tahmin edebiliyorsundur.

ben kendim bir yorumumu katmadım sayılar ve verileri yukarda yazdım sadece..

bu bağlamda yengeye katılıyorum bende... bu parayı bencede böyle bir sisteme yatırma.. daha dengeli ucuza bir sistem toplayabilirsin yada mevlayı yükseltip sepclerini denkleye bilirsin kolon ve sublarınla..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    daha öncede yazmıştım focallerin 80 rms audison anfin yeni nesil ise 2 ohm da besliyceği ancak 90 rms.. eski nesil ise onuda beslemez 75 falan besler.

sub ın için yazdım elindeki 601.1 gto çıkış gücü belli 2 ohm da 580 verir oda bilmiyorum ilk nesil mi yani gto 600.1 I mi yoksa II mi..

elindeki cvx düşündüğüm 750rms lik cvx ise topladığın tesisata bakarak odur diye tahmin ediyorum.. 580 rms yük kaldıran bir anfiye 750 rms lik bir sub bağlarsan alıcağın verimi kaliteyi az çok tahmin edebiliyorsundur.

ben kendim bir yorumumu katmadım sayılar ve verileri yukarda yazdım sadece..

bu bağlamda yengeye katılıyorum bende... bu parayı bencede böyle bir sisteme yatırma.. daha dengeli ucuza bir sistem toplayabilirsin yada mevlayı yükseltip sepclerini denkleye bilirsin kolon ve sublarınla..
    Peki o zaman senin için uygun olan ürünler nedir? Temin etmem gereken ürünleri marka ve model olarak yazarsan senin görüşünü de değerlendirmek istiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kinder Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aktif Sahneden Fullda da özelmi çeke çeke aşağıdaki sistemi kurup
    yazdığından hiçbişey anlamadım

wife acceptance factor diye teknik bi terim var bunu gözetmeden sistem olmaz .

yukarıda eşim dinleyecek, arka koltukta oğlum sevecek vs. şeklinde yazmıştın. bence hiç uğraşma. belli ki eşinin umrunda değil. oğlunun sistemi dinlemesi için önünde 15 yıl var . hele ki ciddi değerlendirme yapması için 25 yıl var !

aynı konularla ilgilendiğimiz için seni anlıyorum, müzik bir zevk meselesi; yakınlarıyla paylaşmak istiyor insan, ama maalesef gerçek hayat öyle değil. anca techTR forum'da bizim gibi kasan tipler bulursan paylaşabiliyosun

arka tarafı da katan aktif & hi-end sistem 5,000 değil 15,000'e gelir; her driver'a bir çıkış ile sub dahil toplam 9 çıkış olması lazım.

TR'den Focal driver alırsan misler gibi kazıklanırsın. dışarıdan getirtmeni tavsiye ederim. illa Focal olacak diye de bir şart yok.

Kevork DSP'yi nasıl tune edeceğinden bahsetti mi? tuning 2-3 düğmeyi çevirmekle olmuyor. merakımdan soruyorum...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    ben hayatta şu marka şu model demem. bazıları bayılır böyle şeylere ben demem çünkü herkesin kulağı farklıdır cebindeki parası farklıdır.. yaptırmak istediği şey farklıdır..

ben sadece sistemde gördüğüm çelişkileri yazarım.. bir sistem kolon aldımdan ibaret değildir yada anfi aldımdan aldığın şey orantısında kablolamaya ve izalasyona gerekirse para harcaman gerekir.. bunları hesap kitap yapmadan ucuza sistemi getiriyim mantığıyla montajlatırsan sesden çok arabanın eklem seslerinin sesilerini duyarsın bunlar basit örnekler..

elindeki focaller gayet kaliteli complar.. 80 rms çıkış gücü var bunu 4ohm damı besliyceksin yoksa 2 ohm damı ona karar vermen lazım.. 4 ohmda besliyceksen 4 ohmda 80-90 rms çıkış gücü olan bir anfi alman lazım ama büllur gibide ses olur.. 2 ohmda besliyceksen gene 90-100 rms lik bir anfi ancak besler..

bassın 750rms ise 2 ohmda kickerları besliyceksin 2 ohmda 750rms veren bir anfi almalısın hatta 800-850 alırsan çok çok daha kaliteli bir ses alırsın. kickerlar focalleri baya bir bastırır onuda bil arabada saf bas dinlersin.. focala uygun gene focal sub yada dls sub alman bence daha uygun kaçar daha soft çalar ama focallere güzel eşlik eder..

kapasitör alman lazım.. deck kablonu falanda kalitelisini alman lazım böyle bri sistemde er5 falan gibi.. onlar sadece 100-200 tl tutar.. falan işte. kısaca hi-end para demek ..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazdığından hiçbişey anlamadım

wife acceptance factor diye teknik bi terim var bunu gözetmeden sistem olmaz .

yukarıda eşim dinleyecek, arka koltukta oğlum sevecek vs. şeklinde yazmıştın. bence hiç uğraşma. belli ki eşinin umrunda değil. oğlunun sistemi dinlemesi için önünde 15 yıl var . hele ki ciddi değerlendirme yapması için 25 yıl var !

aynı konularla ilgilendiğimiz için seni anlıyorum, müzik bir zevk meselesi; yakınlarıyla paylaşmak istiyor insan, ama maalesef gerçek hayat öyle değil. anca techTR forum'da bizim gibi kasan tipler bulursan paylaşabiliyorsun

arka tarafı da katan aktif & hi-end sistem 5,000 değil 15,000'e gelir; her driver'a bir çıkış ile sub dahil toplam 9 çıkış olması lazım.

TR'den Focal driver alırsan misler gibi kazıklanırsın. dışarıdan getirtmeni tavsiye ederim. illa Focal olacak diye de bir şart yok.

Kevork DSP'yi nasıl tune edeceğinden bahsetti mi? tuning 2-3 düğmeyi çevirmekle olmuyor. merakımdan soruyorum...
    3 yol ile sahneyi yukarıya taşımak ve bit one ile Voce 5.1k arasında ki bağlantıyı optik yapma hayalimden bahsetmiştim.

Focal in yurt dışı fiyatlarına da baktım benim aldığım fiyatlarla arasında pek bir fark yok.
    Anlattıklarında yerden göğe kadar haklısın. Bu konu biraz hassas her kezin zevki başka aldığı tat başka. Bizim kafada insanlar anca anlayabiliyorlar bu durumu. Kaç gecedir hesap kitap yapıyorum uykularım kaçıyor resmen

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şimdi demişsindir ki processor - amp arasını F/O yaparsam müthiş ses kalitesi! olacak

zamanında ben de öyle dedim bambaşka faktörler var, bu tip konuları firmalar satış argümanı olarak kullanıyor... para harcadığınla kalıyosun.

en pahalı markalardan biri Focal, hi-end başka driver markaları da mevcut ki Focal kadar pahalı değil. mesela Scanspeak.

bi de yanlış anlama ama fazla yükleniyosun olaya; hem Focal isteyip hem de 3 way component alacaksan biner biner harcaman lazım parayı.

arabada 3-way mount yeri yoktur, bu durumda fiber enclosure yaptırman lazım, usta doğru şekilde yapabilecek mi? hadi yaptı, bu da masraf.

yani sana desem ki piste hayatımda hiç girmedim ama Nissan GTR R35 kullanmazsam hayatta piste girmem, pilotajım hakkında ne yorum yaparsın

yanlış anlama tabii, olayı göstermek için örnek verdim...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    3 wayde insan sesi sahnelemede önden gelmeli bakınız fabrikasyon 3 yollu çıkan bütün araçlarda böyledir.. buda dashboard da işlem yapılması anlamına gelir buna kimse girişmez kimse aracının dashboardunda kesme biçme yapmaz kanımca.. geriye arap hint usulü yöntemler kalıyor .. onlarda sahnelemede sorround da ne kadar bir kalite sağlar meçhul..

bence aracın orjinali ne ise onun üstünden gidilse hem daha orjinal hemde daha az maliyet çıkar..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)