User Tag List

Sayfa 7/10 İlkİlk ... 56789 ... SonSon
173 sonuçtan 115 ile 133 arası

Konu: Enesy’s Fiat 126p ( Project Luigi )

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    talihsizliklere çok üzüldüm hatta sinir bastı diyebilirim
    ama koltuklar harika olmuş

bu arada konu harici ama arka plandaki o kırmızı quattro beni benden aldı

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Talihsizlikler kötü olmuş kankacım ama gittikçe güzelleşiyor maşallah.

[RaCeR] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    ur quattroyu az daha gostereyin la
    Alıntı JAMİRYO Nickli Üyeden Alıntı
    ALLAHINI SEVEN DEFANSA GELSİN

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Quattro gizli spec bir koleksiyoner abinin aracı , YouTube da garajının videoları var benzin Tv ve Aras Dinçer ile. İtalyan ağırlıklı koleksiyonu. Miriafiori , 500 abarth vs çok özel araçları var abinin. İzinsiz paylaşmak hoş olmaz, döşemeyi yapan usta gönderdiği için paylaştım. Ama çok özel bir araç quattro her anlamda restorasyonu da çok özel. Bizim araba falan onun yaptıklarının yanında osuruk bile olamaz.
    Arif Işık - Her Türlü Halı Kilim Travel

OMTechJr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enesy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...Önümüzdeki günlere Allah Kerim...
    Neyse hocam olumsuzluklar can sıksa da öyle yada böyle bir şekilde ilerlemiş. Zaten hızlıca bitirip köşeye koyunca insan boşluğa düşüyor, belki de böylesi hayırlıdır diye umalım Ama göz doldurmaya başlamış araç. Bir kaç eksik hariç son düzlük desek yalan olmaz göründüğü kadarıyla.

Elinize emeğinize sağlık, kesenize bereket. Naçisane yorumum italyan bayrağı, abarth yada dönemine uygun bir gulf livery'si istiyor gibi ama hala. Döşemelerdeki kontrast şahane mesela ama üst alt sarı olunca bir tık boğmuş.

131mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Quattro gizli spec bir koleksiyoner abinin aracı , YouTube da garajının videoları var benzin Tv ve Aras Dinçer ile. İtalyan ağırlıklı koleksiyonu. Miriafiori , 500 abarth vs çok özel araçları var abinin. İzinsiz paylaşmak hoş olmaz, döşemeyi yapan usta gönderdiği için paylaştım. Ama çok özel bir araç quattro her anlamda restorasyonu da çok özel. Bizim araba falan onun yaptıklarının yanında osuruk bile olamaz.

Engin abinin araçları kendisi on numara bir insan, fotoğraf paylaşılmasına hiç bir şey demez, takılmaz yani öyle şeylere.

Garajın youtube ta yer alan videosu ile şu an pek alakası kalmadı baya bir değişiklik oldu araçlarda ve mekanda...

Sizin aracınıza ise kocaman bir maşallah, aksilikler bu işin tuzu biberi ama üst üste gelince can sıkabiliyor. Nurettin abi döşemeleri konuşturmuş resmen
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    itin köpeğin maskarası değil, Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin bekçisi, askeriyim.

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Koltuklar bitince çok daha iyi olmuş karteladaki duruşuna kıyasla. Cam işi de trajikomik olmuş, umarım bir daha cam almaya gerek kalmaz.

Gittikçe daha da güzelleşiyor, yaza sorunsuz sıkıntısız keyifle gezmesi kalır inşallah.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OMTechJr. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neyse hocam olumsuzluklar can sıksa da öyle yada böyle bir şekilde ilerlemiş. Zaten hızlıca bitirip köşeye koyunca insan boşluğa düşüyor, belki de böylesi hayırlıdır diye umalım Ama göz doldurmaya başlamış araç. Bir kaç eksik hariç son düzlük desek yalan olmaz göründüğü kadarıyla.

Elinize emeğinize sağlık, kesenize bereket. Naçisane yorumum italyan bayrağı, abarth yada dönemine uygun bir gulf livery'si istiyor gibi ama hala. Döşemelerdeki kontrast şahane mesela ama üst alt sarı olunca bir tık boğmuş.
    Abi aynen yazdığın gibi araç bitince kaşıntı tutacak zaten ne yapalım diye. Şu an hem oyalıyor kafamı hem de yeni fikirleri not alıyorum bitince şöyle denerim şunu yaparım diye.

Alıntı 131mirafiori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Engin abinin araçları kendisi on numara bir insan, fotoğraf paylaşılmasına hiç bir şey demez, takılmaz yani öyle şeylere.

Garajın youtube ta yer alan videosu ile şu an pek alakası kalmadı baya bir değişiklik oldu araçlarda ve mekanda...

Sizin aracınıza ise kocaman bir maşallah, aksilikler bu işin tuzu biberi ama üst üste gelince can sıkabiliyor. Nurettin abi döşemeleri konuşturmuş resmen
    Nurettin abinin orada tanıştık Engin abi ile , çok mütevazi ve araç konusunda çok zevkli bir insan. Bir daha denk geldiğimde yine de fotoğraf çekmek için müsade isterim. Engin abi nin işlerinden bize sıra gelmedi bir türlü döşeme ye ) sürekli yenilikçi bir fikir ile geliyor quattro için , sürekli bir hafta ileri atıyor benim iş te haliyle )

Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Koltuklar bitince çok daha iyi olmuş karteladaki duruşuna kıyasla. Cam işi de trajikomik olmuş, umarım bir daha cam almaya gerek kalmaz.

Gittikçe daha da güzelleşiyor, yaza sorunsuz sıkıntısız keyifle gezmesi kalır inşallah.

Cam konusunda tek tesellim aynı arkadaş kırmadı , sökerken kıran tekrar kırsaydı sinirimden kudururdum. Parasını çocuktan almak olmaz , ben de hayır kurumu değilim delirirdim sinirden. Allahtan farklı iki çocuk kırdı ikisine de insanlık hali kazadır olur diyip geçtim. Nazar çıkıyor diye avutuyorum kendimi Kapalı otopark ayarladım 2023 için. Oraya muayeneyi halledip çeksem rahatlayacağım arada cuma cumartesi akşamları çıkarım inşallah.

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Enes selam zor koşullar,zor zamanlar inanki seni senden daha iyi kimse bilmez ama bizlerinde forum olarak yapabilecegi birşey varsa yardımcı olalım derim.Hani parça konusunda bulmakta zorluk çektiğin birşeyler varsa yardımcı olalım
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

S.Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cam konusuna üzüldüm, nazar çıkmış. bir kurban kesip mangala çağırırsan tüm nazarlar çıkabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S.Özcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cam konusuna üzüldüm, nazar çıkmış. bir kurban kesip mangala çağırırsan tüm nazarlar çıkabilir.
    2 kere cam alma ve nazar duası okuma ile halledilir gibi duruyor. Yine de teklifin için teşekkür ederim çanım. Ama istersen kokoreç ısmarlarım az pişmiş.

Alıntı aslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Enes selam zor koşullar,zor zamanlar inanki seni senden daha iyi kimse bilmez ama bizlerinde forum olarak yapabilecegi birşey varsa yardımcı olalım derim.Hani parça konusunda bulmakta zorluk çektiğin birşeyler varsa yardımcı olalım
    Abi selamlar , düşünmen yeter derler genelde ama yarım ağız bir cümle olur. Geçiştirme gibi gelir bana. Ama şu yazdıklarından sonra hakikaten kalpten söylüyorum düşünmen yeter eksik olma. Artık bir çok iş bitti sona geldik. Bundan sonrası *** püsür işler genelde. El işçiliği biraz kendimizin söküp takması gereken işler. Bir de 126 piyasasındaki tüm vampirleri , düzgün esnafları, yardım etmek isteyen iyi niyetli Bis sahiplerini , hasedinden işi zora sokan orsp evlatlarını, 10 TL ilk adamları bu süreçte tanır hale geldim onlarla çözüyorum işimi parça vs gerekince. Ama çok düşüncelisin abi eksik olma.

S.Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 kere cam alma ve nazar duası okuma ile halledilir gibi duruyor. Yine de teklifin için teşekkür ederim çanım. Ama istersen kokoreç ısmarlarım az pişmiş.

Abi selamlar , düşünmen yeter derler genelde ama yarım ağız bir cümle olur. Geçiştirme gibi gelir bana. Ama şu yazdıklarından sonra hakikaten kalpten söylüyorum düşünmen yeter eksik olma. Artık bir çok iş bitti sona geldik. Bundan sonrası *** püsür işler genelde. El işçiliği biraz kendimizin söküp takması gereken işler. Bir de 126 piyasasındaki tüm vampirleri , düzgün esnafları, yardım etmek isteyen iyi niyetli Bis sahiplerini , hasedinden işi zora sokan orsp evlatlarını, 10 TL ilk adamları bu süreçte tanır hale geldim onlarla çözüyorum işimi parça vs gerekince. Ama çok düşüncelisin abi eksik olma.
    aklıma geldi, 3 gün yemek yiyemem şimdi. neyse konunu baltalamayım.

NOT: TURGUTREİS, AKÇAALAN KOKOREÇÇİSİNDEN KOKOREÇ YEMEYİN.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    GENEL DURUM :

0449C602-13AD-44D2-9D11-310EE34166AE by Enes Yılmaz, on Flickr

2D14369C-159D-4BC5-983B-C114C5897F8A by Enes Yılmaz, on Flickr

KROMLAR:

B7977B31-4903-40B2-A71C-F18386D7538E by Enes Yılmaz, on Flickr

OLMAZSA OLMAZ TALİHSİZLİK :

Kaput sol köşesindeki hava giriş kapağı krom kaplanmıştı , aracın üzerine takmıştık. Sonra bir söküldü bir takıldı tekrar elektrikçi söktü taktı derken yerinde olmadığını dün farkettim.

Yenisini bulup krom kaplayacağız tekrardan.

Jantlar’a sıra gelmeye başladı. Ekonomik kaynak yaratıp krom tampon krom jant çemberi ve krom jant göbeği almam gerekiyor. Sonrasında branda yaptırıp ebedi istirahatine çekerim yaza kadar.

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    proje gercekten sahane ilerliyor, sabriniz ayri takdire sayan.

Arac henuz tam toplanmadigindan da olabilir, ya da kapkara jantlar ucuk sari ile kontrastin dibine vurdugundan mi, krom detaylar sanki kaybolmus gitmis gibi geldi gozume. Sanki konu basinda bahsi gecen mavi mi olsaymis acaba dedirtti fotograflara bakarken. Kuvvetle muhtemel aklinizdaki krom tamponlar ve krom jant detaylariyla butunluk saglanir, benim de fikrim degisir o haliyle
    öyle işte.

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yaa allah aşkına , ekmeklik araba mıdır nedir?
    bis piyasası ne demek? bunda da mı kan emiciler var? bunda da mı hasetler var?
    ulan zaten g..t kadar araba.. eti butu belli..
    bu araba üzerinden çakallık yapsan ne yapmasan ne?
    ne seviyesiz ne iğrenç bir milletmişiz biz de meğer şimdi şimdi esas seviyemizi belli ediyoruz.. tencerenin dibine geldikçe..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    proje gercekten sahane ilerliyor, sabriniz ayri takdire sayan.

Arac henuz tam toplanmadigindan da olabilir, ya da kapkara jantlar ucuk sari ile kontrastin dibine vurdugundan mi, krom detaylar sanki kaybolmus gitmis gibi geldi gozume. Sanki konu basinda bahsi gecen mavi mi olsaymis acaba dedirtti fotograflara bakarken. Kuvvetle muhtemel aklinizdaki krom tamponlar ve krom jant detaylariyla butunluk saglanir, benim de fikrim degisir o haliyle
    Kromlar bütün olduğunda ortaya çıkacaktır diye hayal ediyorum. Jantlar kapkara teneke olunca çok koyu kalıp yukarıyı kapatıyor bence. İyi olsun diye çabalıyoruz bakalım inşallah iyi gözükür. Olmazsa da krom yapmak zor olan, siyaha dönmek en kolayı çıkma parça alıp motip siyah boya devam ederim.

Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaa allah aşkına , ekmeklik araba mıdır nedir?
    bis piyasası ne demek? bunda da mı kan emiciler var? bunda da mı hasetler var?
    ulan zaten g..t kadar araba.. eti butu belli..
    bu araba üzerinden çakallık yapsan ne yapmasan ne?
    ne seviyesiz ne iğrenç bir milletmişiz biz de meğer şimdi şimdi esas seviyemizi belli ediyoruz.. tencerenin dibine geldikçe..
    Kimseyi ekonomik durumu ile yargılamak haddimize değil ama çok ucuz bir piyasa . 5 TL ilk adam çok. Hani vag , bmw retrofit işi yapanlar vs çakallık yapsa anlarım 3000 5000 10000 için ama burada parçalar sokum sokum parçalar 50 100 liralık. Bunda da yamyamlık var. Görseniz ağlarsınız gerçekten. Benim ruh ve sinir durumum bozuldu artık bu kadarlık adam bunlar diyip 40 50 fazla verip alıp geçiyorum. Ay sonu bütçe ayırdıkça aldığım için göz yumuyorum. Yoksa toplu para ile alacak olsam tek kargo yapıp Polonya dan alırdım en başta.

Bundan sonraki süreçte zaten değişiklik planladığım şeyleri tek seferde Polonya dan alıp gelicem. Şu an bir sağ Salim yürüsün diye alıp alıp geçtim gerektikçe.

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah ve kolay gelsin
    'şahsi fikrim' krom motor havalandırma girişi, araç rengi yada siyah mı olmalı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun süren bir boşvermişlik dönemi sonunda bu hafta biraz Luigi ye vakit ayırdım.

Marş motoru 8.kez söküldü en sonunda oldu sanırım.Sıfır marş dinamosu yok zaten , revize edilmiş marş satıyorlar komple elden geçmiş diyerek. Onu da aldım başım ağrımasın diye ama nafile. O da dıştan dümenden toplanmış çıktı vs. En sonunda 3 marştan bir tane sağlam ürettik kendimiz.

Ufak tefek trim parçaları eksikti onları temin ettim. İç aksamda plastik trimler vs söken sevgşli dallama kardeşim kaybetmiş yada kırmış ama kırdım diyemediği için abi o yoktu demiş vs. Onları aldım ettim.

En sonunda bir yerden bir yere gidilebilecek kıvama geldi .

Dıştan bu durumda şu an. Tamponları aynaları vs eksik ama çalışıp yürüyor , camı kapısı bacısı açılıp kapanıyor.

Döşeme bitti bu süreçte. Açık ara aracın en içime sinen kısmı döşeme oldu. Baya baya iyi oldu döşemeler.

Kapılar , koltuklar , tavan ve bagaj içi yapıldı. İç trimler de , göğüs te , plastiklerde kusurlar var. Temel önceliğim bir ayağa kalkıp muayene vs hallolması büyük işlerin bitmesi. Geri dönüp en baştan tüm kusurları elden geçireceğim. Anladım ki bir anda herşey olsun isteyince hiçbir şey olmuyor. Döşeme kusursuz oldu şu an , Motor kusursuz oldu. Elektrik elden geçicek tekrar vs vs.

Buyrun iç mekan fotoları:

Before & After

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    içi baya baya güzel olmuş hee, şirin bişi olcak bitince inşallah, Allah sabır versin brom

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler