User Tag List

Sayfa 16/33 İlkİlk ... 6141516171826 ... SonSon
627 sonuçtan 286 ile 304 arası

Konu: 2010 BMW 520d Premium / Bitirme Tezi

Jön Türk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Car Scanner kulanıyorum anlık verileri gözlemlemek için. Dashboard kısmı güzel bilgilere ulaştırıyor free sürümde.
    Carista detaylı hata kodları ve kişiselleştirmeler için kullanışlı.
    Bimmercode detaylı kodlama işleri için kullanılıyor.
    Bimmerlink de yine arıza kodları ve yeni akü takıldığında register etmek için kullandığım programdır.
    Btoolexpert ise aracın tüm şanzıman değerlerini, maf değerlerini, anlık verilerini, akü durumunu, enjektör durumunu kontrol edebildiğim en sevdiğim uygulama. Araba bakımdan çıktıktan sonra ya da lastik değiştirdikten sonra tüm maf değerlerini, şanzıman adaptasyonlarını sıfırlıyorum ki tüm yeni değerlere göre ( lastik ağırlığı , sağ sol çekmesi vb. ) kendini adapte etsin araba diye.
    Selamlar diğer konunuzda görünce buraya alıntıladım hort olmaması adına.
    Carista ile audi a3 aracımda kişiselleştirme yapmıştım, e60'da neler aktif edebildiniz ? store harici apk sı için link var mı elinizde?
    Diğer programları deneyeceğim.
    ELM 327 wifi var elimde Pic18F25K80 çipli
    #eksikpazar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Jön Türk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar diğer konunuzda görünce buraya alıntıladım hort olmaması adına.
    Carista ile audi a3 aracımda kişiselleştirme yapmıştım, e60'da neler aktif edebildiniz ? store harici apk sı için link var mı elinizde?
    Diğer programları deneyeceğim.
    ELM 327 wifi var elimde Pic18F25K80 çipli
    carista , e60 'da açıkçası bimmercode'dan daha verimli geliyor bana.

carista'nın kendi sitesinde araca göre ne konfigürasyon yapabildiğinizin detaylı dökümü var oradan bir bakın.

ben yaptıklarımı hatırladığım kadarıyla yazayım, kadrandaki göstergede benzin tüketiminden sonra V=70km/h gibi hız göstermeyi aktif ettim , yine aynı göstergedeki boş menüyü iptal ettim.
    havalandırmayı autoya tıkladığında hangi fan hızında olduğunu göstermeyi aktif ettim.
    En önemlisi, farlar autodayken araca elektrik verdiğinizde far yanıyor, starta basıp marş verince akım dalgalanmasıyla birlikte balastlara yük biniyor, bunu engellemek için starta bastığında farları kapatıp aç fonksiyonunu aktif ettim.
    anahtardan kapı kilitlemeye açmaya uzun basınca camların ve aynaların tepki süresini azalattım keyfime göre.

uzun zaman oldu hatırladıklarım bunlar.
    Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 14:26 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En son m sport direksiyonu takıp gündüz görünüşüne dair fotoğraf ekleyememiştim, eklemiş olayım;

@Deniz. in dükkanda kaliperleri ve poryaları ısıya dayanıklı gri boya ile boyadım, yandan görünüşü güzelleştirdi.

piyasada bir sürü e60'a beyaz angel takılmış uygulamaları görüyordum ama renk tonundan dolayı hoşuma gitmiyordu. Bu sebeple yine @Deniz. 'in el yapımı yapmış olduğu gün ışığı rengi ledleri angel ampulü olarak kullanıyordum.

Deniz @dens_workshop hesabında bir kaç e90 e60 e70 araca buz beyaz yani maviye kaçmaya angel ledi uygulamalarını paylaşıp kanıma girince, dükkanda ampulleri inceleyip canlı rengini denedikten sonra hadi bir süre takıp deneyelim bakalım dedim.

fotoğraflarda , olduğundan çok daha mavi tonda çıkıyor, gerçek rengini fotoğrafta yakalamak çok zor.

eksikleri de bir yandan tamamlayarak ilerleyelim dedik. Aracın akü sağlığı %65 , akü şarj durumu ise ne kadar süre kullanırsam kullanayım %45'leri geçmiyordu. O zaman yeni akü alalım diyip, şase kodundan 80 Amper olduğunu teyid ettikten sonra , akücüleri gezdik, İnci akü ile varta akü arasında 200 tl fark olunca, Varta alıp geçtik. Dükkana gelip araca yeni akü kodlamasını da yapıp keyfimize baktık.

Sırada periyodik bakım geliyor.
    bugün yarın depoyu %50-60 doldurup motul diesel system cleaner atacağım, yakıt hattındaki tüm pisliği birikintiyi söküp atacak.
    Depo sonuna geldiğimde denizin dükkanda motul engine clean atıp 10 dk çalıştırıp yağı boşaltacağız.
    Yeni yağımız deniz'in ısrarıyla liqui moly toptec 4200 5w30 oldu, 4,9 litre araca doldurup 300 ml ceratec ekleyip konuyu kapatacağız.

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun abi yeni ledler bu konuda bende her ne kadsr orjinalci olsam da canlısını merak ettim açıkçası
    Bir sonraki bakımımda ben de engine flush + yağ + ceratec düşünüyorum. Km 100k üstü olunca açıkçası özellikle engine flushtan çekiniyordum ama kullanımında bir problem yok sanırım
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gün ışığı sarı led sanki daha güzel

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gün ışığı sarı led sanki daha güzel
    açıkçası bana da öyle geliyor. bir süre daha beyazları kullanıp öyle karar vereceğim. pek arabayı kullanmadığım için gözümün alışma fırsatı da olmuyor

emrese - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İç kısım ne oldu volkan en son siyah düşünüyordun sanki angelleri bende sarıdan yanayım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emrese Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İç kısım ne oldu volkan en son siyah düşünüyordun sanki angelleri bende sarıdan yanayım
    iç kısımda tavanı siyah yapmayı düşünüyordum onu yaptım bi kaç sayfa önce trimleri diyorsan , siyah ahşap görünümlü folyo ile denedim torpidonun sağ üstteki büyük kalın parçasını, hiç beğenmedim buraya koyma gereği duymadım. şimdilik ceviz ahşap güzel duruyor böyle devam.
    Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 14:27 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dün gece angelları sarıya çevirdim. orijinal hali en güzel hali

Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 14:27 ) değiştirilmiştir.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Aklın yol bir.

Saygılar.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cok daha kaliteli Durmus sari.

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    harika
    olması gerektiği gibi olmuş
    bu arada içteki ahşaplar süper duruyor iç kombinasyon kusursuz şu an

Şahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Neden beyaz angel derken kısa sürmesi sevindirdi
    Zihin fukara olursa, fikir ukala olur..

Şahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ..... Yanlış konu
    Zihin fukara olursa, fikir ukala olur..

SertacTDemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

eksikleri de bir yandan tamamlayarak ilerleyelim dedik. Aracın akü sağlığı %65 , akü şarj durumu ise ne kadar süre kullanırsam kullanayım %45'leri geçmiyordu. O zaman yeni akü alalım diyip, şase kodundan 80 Amper olduğunu teyid ettikten sonra , akücüleri gezdik, İnci akü ile varta akü arasında 200 tl fark olunca, Varta alıp geçtik. Dükkana gelip araca yeni akü kodlamasını da yapıp keyfimize baktık.
    Öncelikle aracınız çok güzel, foruma yazmasam da bu konuyu beğenerek takip ediyorum. Keyifli günlerde kullanın

Ben de akücüden fiyat alırken değişim prosedürünü sormuştum, aracı başka kaynağa bağlayıp enerjiyi kesmeden aküyü değiştirdiklerini dolayısıyla bir kodlama/kayıt işlemine gerek kalmadığını söylemişlerdi. Siz kodlamasını aküyü taktırdıktan sonra mı yaptınız yoksa eş zamanlı mı? Aküyü kaydetmek için Bimmerlink uygulamasını mı kullandınız?
    Konu SertacTDemir tarafından (31-10-2022 Saat 09:37 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SertacTDemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle aracınız çok güzel, foruma yazmasam da bu konuyu beğenerek takip ediyorum. Keyifli günlerde kullanın

Ben de akücüden fiyat alırken değişim prosedürünü sormuştum, aracı başka kaynağa bağlayıp enerjiyi kesmeden aküyü değiştirdiklerini dolayısıyla bir kodlama/kayıt işlemine gerek kalmadığını söylemişlerdi. Siz kodlamasını aküyü taktırdıktan sonra mı yaptınız yoksa eş zamanlı mı? Aküyü kaydetmek için Bimmerlink uygulamasını mı kullandınız?
    Selamlar,
    iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Aküyü araçtan söküp, akücüye götürüp depozitosunu alıp, yarım saat sonra yeni aküyü taktık. @Deniz. 'in dükkanı @dens_workshop 'ta takıldı. Bimmerlink üstünden 80 amper akü olarak registrastion işlemi yapıldı.
    Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 14:28 ) değiştirilmiştir.

SertacTDemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cevap için çok teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SertacTDemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bende bugün sahip olduğumuz e60 ın aküsünü önce akücüde değiştirdim ve sonrasında deniz abinin yanına gittim. Sağolsun bimmerlink den yeni aküyü tanıttı araca.
    imkanınız varsa bmw ile alakalı bu tarz işlemlerde direk @dens_workshop ın yolunu tutun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aldığımda araç 134.900 km de idi, yeni bakım yapıldığı söylenmişti ancak bu söze çok da güvenmediğim için 139.600 km de periyodik bakımı kendi rahat edeceğim şekilde @dens_workshop ‘ta yaptık @Deniz. ile.

Yağ değişiminden önce ;
    son depoyu aldığımda benzin deposundan Motul Diesel System Cleaner attım. ( ancak halen bitmiş değil depo.)
    Deniz'in dükkanında Motul Engine Clean atıp 15 dakika çalıştırıp yağı boşalttık, yaklaşık 1 saat kadar da son damlasına kadar damlamasını beklerken arka kaliperleri ve poryaları ısıya dayanıklı gri boya ile boyayıp vernikledim.
    Yağ iyice süzüldükten sonra yağ filtresi haznesinde kalanları deniz vakumlu tabanca ile çektirdi , yağ kapağından da tazzikli hava tutup aşağıdan son 3-5 damlayı da attırdık.
    Yağ olarak Liqui Moly 4200 Topctec 5w30 tercih ettik.
    Yağlama kapasitem 5,2 litre , titreşimler ve seslerin azalması için dizelde elzem olan ceratec'i de 300 ml olarak ekleyeceğimiz için, 5 litre yağ bidonundan 4,9 litre koyup 300 ml Ceratec ekledik.
    Deniz her yağ değişiminde alt tapayı yeniliyor, febi karter tapasını da taktık, önceki servisinde de yetkilide servis geçirdiği için orijinal tapa çıkması sevindirici bir detay oldu.
    Bu esnada karter havalandırma borusundaki kaçağı deniz tespit etti ve borunun onarımını yaptı, gaz kelebeğini balata temizleyici ile temizledik. Map sensörünü 1 ay önce temizlemiştim üstüne max 500 km yaptığım için bir şey çıkmayacağını bildiğim için tekrar temizlemedim.

K&N kutu içi filtremi 1200 km önce temizlemiştim, tekrar temizlemedim.
    Polen filtrelerini arabayı aldığımda yenilemiştim, onları çıkartıp hava tabancası ile tozunu attırdım, pek de bir şey çıkmadı.

Bu işlemlerin sonunda motoru çalıştırdık 10 dakika olduğu yerde çalıştırıp Ceratec'in iyice karışmasını sağladık.

Mazot filtresini ise , Deniz'in dükkana litfi kurulduktan sonra 10 dakikada yaparız diyerek , Motul Diesel System Cleanerın da iyice bitip , yeni filtreyi yeni depo ile takarız dedik.

Deniz’in elinde fazladan transfer baskı m stickeri varken kadranda denemek istedim

Yakın zamanda deniz benim direksiyonuma F10larda gelen tombul f1 kulakçıklarını monte edip bağlantısını yapacak.

Konu TechTurkey tarafından (08-03-2024 Saat 14:28 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler