User Tag List

Sayfa 13/32 İlkİlk ... 3111213141523 ... SonSon
592 sonuçtan 229 ile 247 arası

Konu: Opel Kadett Turbo

1.24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hey maşallah.nazar değmesin bizim eski model arabalarımıza.bunlar bizim kıymetlilerimiz.
    15'' jant demişsin.inşallah en kısa zamanda takarsın.yıldızları beyaza boyamak da iyi fikir olmuş. söylememe gerek yok ama yinede duramicam söylicem jant almadan sakın yaylarla filan oynama.tabi ilerde basman gerekecek bu canavarı ama jantlardan sonra yaparsan bu işi sonradan uğraşmamış olursun.

ayrıca nasıl bi jant düşünüyorsun._??
    TURBOSUZ ARABA İSTEMİYORUZ

Oconner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah hemşerim çok güzel olmuş
    53 RİZE KADER GÜLMEDİ BİZE

0M42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    oconner__ teşekkür ederim hemşo

Arif jant almadan yayları ellemicem evet ne olur ne olmaz zaten sanıyorumki düşündüğüm gibi bir jant alırsam özellikle ön çamurluklar ile de oynamam gerekecek jant konusunda henüz net bir karar vermedim ama linkteki jant hoşuma gidiyor ya o olur yada o tip bir şey bilemiyorum 7" yada maksimum 7.5" genişlikte bir şey düşünüyorum ;

4 x 100 15 BEKLENEN BORBET - sahibinden.com' daki yüz binlerce vasıta ilanından dakika iki tanesi sahibini buluyor.
    Ya örs olacak sağlam duracaksın, yada çekiç olacak zamanında vuracaksın..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 0M42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oconner__ teşekkür ederim hemşo

Arif jant almadan yayları ellemicem evet ne olur ne olmaz zaten sanıyorumki düşündüğüm gibi bir jant alırsam özellikle ön çamurluklar ile de oynamam gerekecek jant konusunda henüz net bir karar vermedim ama linkteki jant hoşuma gidiyor ya o olur yada o tip bir şey bilemiyorum 7" yada maksimum 7.5" genişlikte bir şey düşünüyorum ;

4 x 100 15 BEKLENEN BORBET - sahibinden.com' daki yüz binlerce vasıta ilanından dakika iki tanesi sahibini buluyor.
    arabayı üzmicek bi janta benziyo.hadi hayırlısı bakalım.turbo işi ne alemde _??

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben benim motordan ümidi kestim arif video eklediğin konuda da yazdığım gibi swap olayını erkene aldım nisan sonu gibi motor alacağım inşallah benim motora ne yaparsan yap beklediğim istediğim verimi alamayacağımı anladım swap layacağım motorda çok teknolojik bir motor olduğu söylenenez ancak önü çok daha açık ve şu anki motoruma nazaran çok daha güçlü bir motor 2.0 pinto motordan bahsediyorum 100 hp 160 tork karburatörlü motor ancak yurt dışında enjeksiyon kitleri mevcut motoru aldığımda yaza kadar stok vaziyette kullanacağım yazın yada sonlarına doğru ya enjeksiyon kitini getirtir uygularım yada ms sistem kurarım forget malzemelerlede turbo alt yapısını hazırlarım sonrada bir turbo uygulaması vs. temizinden 200 hp gibi bir değer alsam fazlası ile yeter artar bile motorum hazır çok temiz bir motor var beni bekliyor fiyatı da çok uygun motora uygun 5 ileri şanzımanımda var zaten nisan sonunu iple çekiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben benim motordan ümidi kestim arif video eklediğin konuda da yazdığım gibi swap olayını erkene aldım nisan sonu gibi motor alacağım inşallah benim motora ne yaparsan yap beklediğim istediğim verimi alamayacağımı anladım swap layacağım motorda çok teknolojik bir motor olduğu söylenenez ancak önü çok daha açık ve şu anki motoruma nazaran çok daha güçlü bir motor 2.0 pinto motordan bahsediyorum 100 hp 160 tork karburatörlü motor ancak yurt dışında enjeksiyon kitleri mevcut motoru aldığımda yaza kadar stok vaziyette kullanacağım yazın yada sonlarına doğru ya enjeksiyon kitini getirtir uygularım yada ms sistem kurarım forget malzemelerlede turbo alt yapısını hazırlarım sonrada bir turbo uygulaması vs. temizinden 200 hp gibi bir değer alsam fazlası ile yeter artar bile motorum hazır çok temiz bir motor var beni bekliyor fiyatı da çok uygun motora uygun 5 ileri şanzımanımda var zaten nisan sonunu iple çekiyorum
    hayırlısı bakalım kardeş.sanzuman olarak ne var elinde.bende 5 yapmam lazım hatta gec kaldım. 6 ileri filan bulsak bız olmaz mı acaba yaa çünkü 5de yetmıcek bana

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ford granada şanzımanı var bende pinto motora birebir uyuyor hatta bendeki şanzıman la alacağım motor bir arada bile kullanılmış motoru aldıktan sonra yapacağım işlemler şunlar olacak motor ve şanzıman takozu ayakları ve şaft.

Ben şu 4 vites olayından ciddi sıkıldım artık son süratinde değilim 90 la gideyim diyorsun motor yine bağırıyor sese mağruz kalıyorsun uzun yolda işkence oluyor resmen zaten motoru indirdiğimde şanzıman yuvasını ve motor dairesinin aracın içine bakan kısmını ses geçirmez izalasyon malzemesi ilede kaplicam çok etkiliymiş bu malzemeler artık bir rahat ederim artık.

Sanıyorumki 5 ileri tofaş şanzımanlarını sorunsuz uygulayabilirsin aracına ? Eğer öyle ise bence senin 5 ileriye geçmediğin hata arif 5 ileride ekonomi bile yaparsın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Proje iptal..

Turboya dahil ne varsa söküldü araçtan oem egsoz manifoldu ve egsoz sistemi araca montaj edilip bir süre swap için bu şekilde beklicem..

DaRkNeSs- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırdır bi sıkıntı mı oldu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam olmuyor karburatör ile turbo işi yürümüyor yada ben yürütemedim bilmiyorum sürekli sıkıntı sorun bir yere gidecem aklım motorda kalıyor acaba sorun çıkaracakmı sağda solda bırakacakmı beni vs. vs. güvenemiyorum.Yaparım en temizinden swap ımı koyarım 5 ileri şanzımanımı paşalar gibi biner giderim .

Hızlı_Fransız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    renault 11 turbo karbüratörü ve regülatörü edin basınçını sbt tut istedigin yere sorunsuz git gel kesinlikle sorun yaşamazsın bizde 2 adet var karbüratörlü turbo araç ikiside günlük kullanılıyor...
    Renault Sports & ///MPower

kRo_bOy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla bende kadettime günlük biniyorum hiç bir sıkıntı çıkarmadı manisaya yarışlara gittim geldim basa basa tık demedi günlük hiç yapmadığım zaman 25-30 km yol yapıyorum işe git gel bir kere yolda kalmadım
    Alıntı psikolojikdeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her sx te bir sorun var benimkindede direksiyonu yanlış yere koymuşlar

Alıntı ukku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Turboyla atmosferik sarışınla esmer gibidir..
    Hangisini alsan aklın öbüründe kalır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tamam güzel diyorsunuz renault turbo karburatörü ve regülatörü buraya kadar bir sorun ancak bu ikisini nerden baksan 500 tl ye alabiliyorum ben üstelik alacağım parça özellikle karburatör çokta güven vermiyor bana.

600 tl ye ford taunus 2.0 motor+ 5 ileri şanzıman alıyorum ikiside sorunsuz tertemiz bana daha cazip geliyor açıkçası aracın kendi motorundan turbo ile alacağım gücü bu motorda stok vaziyette alacağım kaldıki benim motorumdan çok çok daha açık önü ilerde bu motorada turbo mutlaka olacak ancak ms kurulduktan sonra.

kRo_bOy senin araç enjeksiyonlumu ? Karburatörlü ise marka modelini biliyormusun ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam olmuyor karburatör ile turbo işi yürümüyor yada ben yürütemedim bilmiyorum sürekli sıkıntı sorun bir yere gidecem aklım motorda kalıyor acaba sorun çıkaracakmı sağda solda bırakacakmı beni vs. vs. güvenemiyorum.Yaparım en temizinden swap ımı koyarım 5 ileri şanzımanımı paşalar gibi biner giderim .
    fabrikasyon bi iş değil sonuçta tabiki sorun çıkacak.ama sen arabanın motorun sesınden ne dediğini anlayacaksın.sen anlamıyorsun demiyorum yanlış anlama.vuruntu sesi basınc sesi vs vs.bunları öyle bi analiz edeceksin ki sana güven verecek bu iş.karbüratörlü diye bu iş olmaz diye bişey yok.yarışlara katılan araçların yarısından fazlası karbüratörlü.ve bu araçlar türkiyenin dörtbir yanından eliyor.çoğuda binerek geliyor.çekiciyle değil.korkmakta haklısın ama gülü seven dikenine katlanır.turbolu bi araca binmek biz gibi tutkunlar için cçoğu zevkten(şu an söylemicem) daha keyifli

Alıntı kRo_bOy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla bende kadettime günlük biniyorum hiç bir sıkıntı çıkarmadı manisaya yarışlara gittim geldim basa basa tık demedi günlük hiç yapmadığım zaman 25-30 km yol yapıyorum işe git gel bir kere yolda kalmadım
    aynen bende 25 30 km en az yaptıgım gün.bi sıkıntım olmadı desem yalan.bi kere vites atamadım basınç hortumunu yerınden çıkarttı.aldım düz tornavidayı elime yerine takıp sıktım.sonra çaff çuff devam.en büyük sıkıntım bu oldu.

Tamam güzel diyorsunuz renault turbo karburatörü ve regülatörü buraya kadar bir sorun ancak bu ikisini nerden baksan 500 tl ye alabiliyorum ben üstelik alacağım parça özellikle karburatör çokta güven vermiyor bana.

600 tl ye ford taunus 2.0 motor+ 5 ileri şanzıman alıyorum ikiside sorunsuz tertemiz bana daha cazip geliyor açıkçası aracın kendi motorundan turbo ile alacağım gücü bu motorda stok vaziyette alacağım kaldıki benim motorumdan çok çok daha açık önü ilerde bu motorada turbo mutlaka olacak ancak ms kurulduktan sonra.

kRo_bOy senin araç enjeksiyonlumu ? Karburatörlü ise marka modelini biliyormusun ?
    dışardan bakınca tabiki cazip.ancak swap işi sende biliyorsunki çok zor bi iş.ben birebir uymasına rağmen.hiçbir işleme gerek kalmadan takılabilen 1600 şahin motoru yerleştirmeye korkuyorum şu anda.hem resmi açıdan hemde maddi açıdan sıkıntıları var.ama yapabilirsen çok mükemmel olur...

Drft - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    OM42 pekı ruhsatta işletebilecekmısın ?
    Ancak Mücadele varsa zafer vardır!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arif sen aracını benzin ile çalıştırmaya başladığında ne demek istediğimi çok daha iyi anlayacaksın ama sen yine benden bir adım önde olursun senin motorunda avans tutturmak kolay benim motorumda mevcut sistem ile bu pek mümkün olmuyor vakum avanslı olmasından dolayı.Bunu daha önce açtığım bir konuda açıklamıştım hatırlarsın.

Turbo tofaşlarda zaten senin distribütöründen kullanıyor birebir uyuyor nasıl olsa diğer karburatörlü araçları bilmiyorum.Sendeki distribütör den aldım bir tane belki dip kısmını tornada yapar eder uyarlayabiliriz diye düşündüm ama yapıları çok alakasız yani uydurmak pek mümkün değil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Drft Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    OM42 pekı ruhsatta işletebilecekmısın ?
    Hayır işletmicem buradaki tüv de motor numarası sorun olmuyor hafif kusur olarak aracı geçiriyorlar.Önceki aracım vosvos tu V6 granada motoru swaplamıştım ve işletmemiştim sorun olmuyordu.

Drft - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayır işletmicem buradaki tüv de motor numarası sorun olmuyor hafif kusur olarak aracı geçiriyorlar.Önceki aracım vosvos tu V6 granada motoru swaplamıştım ve işletmemiştim sorun olmuyordu.
    zaten tuvde sorun olmaz ama sunu dusun ısten anlayan bı polis tuttu baktı ınada bındırdı ne sekılde yargılanacagını bılıyomusun ? sakın yanlıs anlama bende dusunuyodum ama olmuyo malesef olmaz deme ya olursa senın ıyılıgıne
    Ancak Mücadele varsa zafer vardır!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben motor numarasını çenç yapmaktan bahsetmiyorum sadece numarayı işletmicem yani numara ruhsatta farklı motor üzerinde farklı olacak bunun kişi üzerinde yasal olarak bir hükmü yok keza araca el koyulabilir bağlanabilir orası ayrı ama onunda presödürleri var hallolur.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)