User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
57 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Presa Canario eğitimi hakkında

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Presa Canario eğitimi hakkında

Herkese selamlar.

Cane corso mu Boerboel mi Presa Canario mu derken geçen hafta içinde 2 aylık bi Presa Canario yavrusu satın aldım. Daha yavruyu yollatmadım parazit durumları olduğu için. İnşallah bu haftasonunda elimde olucak

Evde olmasada iş yerinde iyi kötü 4 senedir baktığım bir Goldenımız vardı. 8 aylıkken sahiplenmiştik. Yani yavruluk döneminide göremedim hem evdede bakmadım yani ilk köpeğim olucak desem yeridir.

Aranızda birsürü köpek bakmış olanınız vardır arkadaşlar. Presa baskın bi ırk olsada yavruluktan beri yapmam gerekenler, neye dikkat etmem, nasıl beslemem vb. tarzı önemli konularda yardımcı olursanız sevinirim.

Şimdiden teşekkür ettim.

Zero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hiyerarşi sırasını iyi benimset ayrıca ergenlik döneminde seni yoklayacaktır hatta bayağı minisaldırı seansları düzenleyebilir sakın korkma her zaman o geri yapmak zorunda kalsın.Kısacası dominant ol yoksa başını ağrıtır ilk aklıma gelenler.

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun. ismini ne koymayı düşünüyorsunuz. Ben olsam ismini TOMA koyardım. zaten güçlü köpek P.Canario'lar, isim cuk otururdu.
    "Korkmadık, savaştık"

bkaraca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dominant kopeklerdir dikkatle disiplinle egitin, bayrağı eline alırsa ileride sıkıntı çıkarabilir sizi onun efendisi olarak bilerek büyümeli...Ara ara liderliği ele almak ister asla ve asla taviz vermeyin. birçok köpek yetiştirdim dogo'm var suan, dogo'lar da çok baskın karakterli suan 19 aylık artık denemiyor lider olmayı

dorukky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dogomdan edındıgım bilgi bu cins köpeklere baba gibi sevkatin yanında arada babamızdan yediğimiz tatlı tokatlarında verilmesi yoksa şımarık ve asabi oluyolar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiyerarşi sırasını iyi benimset ayrıca ergenlik döneminde seni yoklayacaktır hatta bayağı minisaldırı seansları düzenleyebilir sakın korkma her zaman o geri yapmak zorunda kalsın.Kısacası dominant ol yoksa başını ağrıtır ilk aklıma gelenler.
    Baskınlık konusunda hiç sıkıntı yok her türlü köpeğe sözümü geçiririm ve kesinlikle korkmam. Kişiliğimden dolayı zorlanıcağımı sanmıyorum.

Alıntı MBuğra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun. ismini ne koymayı düşünüyorsunuz. Ben olsam ismini TOMA koyardım. zaten güçlü köpek P.Canario'lar, isim cuk otururdu.
    Teşekkür ederim. Unique düşündüm ismini uzundur ama akıcı bi isim olması nedeniyle İSİM ÖNERİLERİNEDE AÇIĞIM. Toma çok iyi isimde köpeğimin adaşı pek hoş bişey değil. Keşke tomanın ismi toma olmasaydı

Alıntı bkaraca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dominant kopeklerdir dikkatle disiplinle egitin, bayrağı eline alırsa ileride sıkıntı çıkarabilir sizi onun efendisi olarak bilerek büyümeli...Ara ara liderliği ele almak ister asla ve asla taviz vermeyin. birçok köpek yetiştirdim dogo'm var suan, dogo'lar da çok baskın karakterli suan 19 aylık artık denemiyor lider olmayı
    Hep üstünlük sağlıcağıma inanıyorum. Yapılarının dogo ile benzediğini düşünüyorum. Sizden alıcağım bilgiler önemli ne kadar püf nokta varsa bilmek isterim şimdiden teşekkürler.

Alıntı dorukky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dogomdan edındıgım bilgi bu cins köpeklere baba gibi sevkatin yanında arada babamızdan yediğimiz tatlı tokatlarında verilmesi yoksa şımarık ve asabi oluyolar.
    Ona zarar vermicek şekilde her türlü pataklama bende mevcut

Bu arada köpeğimi hep yanında taşımam insanların onu sevmesi onu yılışık yapar mı? Nelere dikkat etmeliyim?

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dachosen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar.

Cane corso mu Boerboel mi Presa Canario mu derken geçen hafta içinde 2 aylık bi Presa Canario yavrusu satın aldım. Daha yavruyu yollatmadım parazit durumları olduğu için. İnşallah bu haftasonunda elimde olucak

Evde olmasada iş yerinde iyi kötü 4 senedir baktığım bir Goldenımız vardı. 8 aylıkken sahiplenmiştik. Yani yavruluk döneminide göremedim hem evdede bakmadım yani ilk köpeğim olucak desem yeridir.

Aranızda birsürü köpek bakmış olanınız vardır arkadaşlar. Presa baskın bi ırk olsada yavruluktan beri yapmam gerekenler, neye dikkat etmem, nasıl beslemem vb. tarzı önemli konularda yardımcı olursanız sevinirim.

Şimdiden teşekkür ettim.
    kısaca şunu söylemek istiyorum bir profesyonelden yardım alın.. Kaliteli bir çiftlikte olabilir. her ırkın tepkisi hatta aynı ırkta her köpeğin davranışları bile farklı olabiliyor..
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

freelife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zor köpek , bencede yardım alın ilerde sıkıtnı çekmeyin derim ..

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    yardım alıcak bişey yok
    kendini ezdirme
    elini sakın ama sakın kaldırma
    terlik fırlatma
    gazeteyle vurma
    oyun içlerinde eğiticeksin(illa 6aylıgı vs beklemen gerekmıyo)
    egıtım kopek sutten kesildiği andan itibaren başlar

bu bilgiler yeterli olmaz tabi ama örneklemem gerekirse
    en ufaktan 1yaşa dogru sıralama kafama göretunink shekill xD

topla kostur takip yeteeneğini geliştir
    gel komutunu en kolay topla ezberletirsin
    sana topu getirdikçe sev okşa vs
    hayır komutuunu mumkun oldugu kadar kucukken ogret(6aylıkken en geç bilsin hayırın anlamını)

3aylıkken otur yat komutlarını rahatlıkla ogretebılırsın
    4-5aylık oldugunda dur komutunu ogretmen yuksek muhtemel
    mumkun oldugunca mukafat sadece kucukken alıstırdıgın bır top olsun
    bunları yaparken egıtımı hareketlerlede destekle(el şaklatma 'otur ,eli aşşağı yapmak(yat) gibi gibi) ayıptır söylemesi eğittim mi guzel egıtırım 1.5saat gecırıyım yeter kopekle
    1yaşına doğru tum temel egıtımın bıtmıs olması gerekıyo

insanlara sevdırebılırsın sorun yok hiçbir sekılde
    sadece hayır komutu onun için yeterli olsun
    tasma egıtımı vermek ıstıyosan gene kucukten basla
    seni cekıstırmesıne ızın verebılırsın
    ama mumkun oldugunca 1aydan fazla tutma bu süreci
    4-5aylıkken dikenli tel gibi olan tasmaların sadece 1tanesini ters takarak tasma egıtıımı ver(korkma hiçbişey olmaz)
    sureklı sol tarafında yurut ve egıtımı aldıktan sonra ''şşştt'' komutunu ogret ''hizayı bozma'' manasında
    zaten belli bi süre sonra butun herşey oturur.

havla
    saldır
    koş
    hayır
    dur
    vs zaten yeterli senin için,geri kalanını kopek içgüdüsel olarak zaten kendi yerine getirir.(gidipte finoyu istediğin kadar eğitemessin içinde yok vahşilik'gibi')
    - K -

________
    Dr.Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bu arada kopek konusunda bıraz fazla ılgılıyımdır kafana soru olan herşeyi sorabılırsn,bu yaşıma kadar max 3-4sene kopegım olmamıstır

hayırlı olsun.

tuvalet egıtımını en geç 4aylıkken tamamla bu arada yazmayı unuttum.Sonrasında sıkıntı çekersin bilgine.
    - K -

________
    Dr.Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O kadar sıkıntı mı olacak yani? Beni dinlemeyecek kadar? ben eğitime göndermek istemiyorum

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eğitime göndermek istememenizin sebebi nedir acaba?
    maddi durumsa anlarım ancak diğer türlü evladını okula göndermemekle aynı şey..
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yılışık köpek eğerki bu cinslerdense yani aslen dominant olan ırklardansa bir nevi iyi ve sosyal yetiştirmişsin demektir.Benimkisi dünyanın en yılışık köpeğidir en yabancı adama bile kuyruk sallar kendini sevdirtir masaj yaptırır zorla kendine.Gelde vur bana onun yanında üstüme koş bakalım o yılışık ne yapıyor.Anlayacağın yılışıklıktan korkma seni saymamasından kork en çok.Benimki ırkından bile kat kat dominant çıktı mesela çok baskındı şöyleki 7aylık olduğu gün bacak kaldırıp işemeye başlamıştı ve bu manyak belki 3yaşına kadar denedi bana baskı kurmayı(en hafif tabiriyle ) Allah tan elimde büyüdüğü için korkmadım bayağı bildiğin kavga ettiğimiz oldu defalarca insan gibi.Şimdi bakışlarımdan anlıyor ne düşündüğümü inşAllah seninkide aşırı dominant çıkmaz bu ırktanda ziyade kişiliğiyle alakalı oluyor bazen şans.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mr.K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yardım alıcak bişey yok
    kendini ezdirme
    elini sakın ama sakın kaldırma
    terlik fırlatma
    gazeteyle vurma
    oyun içlerinde eğiticeksin(illa 6aylıgı vs beklemen gerekmıyo)
    egıtım kopek sutten kesildiği andan itibaren başlar

bu bilgiler yeterli olmaz tabi ama örneklemem gerekirse
    en ufaktan 1yaşa dogru sıralama kafama göretunink shekill xD

topla kostur takip yeteeneğini geliştir
    gel komutunu en kolay topla ezberletirsin
    sana topu getirdikçe sev okşa vs
    hayır komutuunu mumkun oldugu kadar kucukken ogret(6aylıkken en geç bilsin hayırın anlamını)

3aylıkken otur yat komutlarını rahatlıkla ogretebılırsın
    4-5aylık oldugunda dur komutunu ogretmen yuksek muhtemel
    mumkun oldugunca mukafat sadece kucukken alıstırdıgın bır top olsun
    bunları yaparken egıtımı hareketlerlede destekle(el şaklatma 'otur ,eli aşşağı yapmak(yat) gibi gibi) ayıptır söylemesi eğittim mi guzel egıtırım 1.5saat gecırıyım yeter kopekle
    1yaşına doğru tum temel egıtımın bıtmıs olması gerekıyo

insanlara sevdırebılırsın sorun yok hiçbir sekılde
    sadece hayır komutu onun için yeterli olsun
    tasma egıtımı vermek ıstıyosan gene kucukten basla
    seni cekıstırmesıne ızın verebılırsın
    ama mumkun oldugunca 1aydan fazla tutma bu süreci
    4-5aylıkken dikenli tel gibi olan tasmaların sadece 1tanesini ters takarak tasma egıtıımı ver(korkma hiçbişey olmaz)
    sureklı sol tarafında yurut ve egıtımı aldıktan sonra ''şşştt'' komutunu ogret ''hizayı bozma'' manasında
    zaten belli bi süre sonra butun herşey oturur.

havla
    saldır
    koş
    hayır
    dur
    vs zaten yeterli senin için,geri kalanını kopek içgüdüsel olarak zaten kendi yerine getirir.(gidipte finoyu istediğin kadar eğitemessin içinde yok vahşilik'gibi')
    Alıntı Mr.K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu arada kopek konusunda bıraz fazla ılgılıyımdır kafana soru olan herşeyi sorabılırsn,bu yaşıma kadar max 3-4sene kopegım olmamıstır

hayırlı olsun.

tuvalet egıtımını en geç 4aylıkken tamamla bu arada yazmayı unuttum.Sonrasında sıkıntı çekersin bilgine.

Öncelikle çok teşekkür ederim zaman ayırıp yazdığınız için. Ben her şeyi öğretebiliceğim kanısındayım. BU işin sadece çok ince noktalarının olduğunu düşünüyorum örneğin topla mükafatlandırmak gibi yada tasma olayı gibi. Bunlar içinde teşekkürler.

Tuvalet eğitimi için tam olarak ne yapmam lazım. Evi ne kadar az kirletirsem o kadar iyi.

Bu arada başkalarının sevme konusunu hala çözebilmiş değilim biraz daha açıklayabilir misiniz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yılışık köpek eğerki bu cinslerdense yani aslen dominant olan ırklardansa bir nevi iyi ve sosyal yetiştirmişsin demektir.Benimkisi dünyanın en yılışık köpeğidir en yabancı adama bile kuyruk sallar kendini sevdirtir masaj yaptırır zorla kendine.Gelde vur bana onun yanında üstüme koş bakalım o yılışık ne yapıyor.Anlayacağın yılışıklıktan korkma seni saymamasından kork en çok.Benimki ırkından bile kat kat dominant çıktı mesela çok baskındı şöyleki 7aylık olduğu gün bacak kaldırıp işemeye başlamıştı ve bu manyak belki 3yaşına kadar denedi bana baskı kurmayı(en hafif tabiriyle ) Allah tan elimde büyüdüğü için korkmadım bayağı bildiğin kavga ettiğimiz oldu defalarca insan gibi.Şimdi bakışlarımdan anlıyor ne düşündüğümü inşAllah seninkide aşırı dominant çıkmaz bu ırktanda ziyade kişiliğiyle alakalı oluyor bazen şans.
    Yılışık derken işte etrafın sözlerine elindeki güzel şeylere aldanıp yada sevgisine aldanıp beni saymamasından korkuyorum. Tek sıkıntım bu yani.

Valla ağzımın suyu aktı inşallah benimkide böyle sert olur. Hepimizin köpeklerinin tüyü kadar ömrü olsun inşallah.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Öncelikle alfa sensin bunu unutma hiçbizaman
    en başından itibaren anası babası herşeyi sensin onun
    aşıları bitmeden dışarıya cıkartma(cıkartmıcam diye kasma tabi de nolur nolmaz) mikrop kapar vsvs
    mumkun oldugu kadar sosyal yetıstır
    sevdir kopegını sorun degıl ama baska kopeklerle sosyallestırdıkten sonra ınsanlara sevdir
    onun sosyalliği köpeklerle olsun,insanlarla degıl
    ınsanlara sadece oyle bı kafasını sevdırt tamam (bencillik degıl boyle olması gerekıyo)
    karakterı oturunca ztn o gıder kendı sevdırır cok isterse..

wc egıtımı ıcın yapabılıcegın en kolay şey,evi ilk basta ona teslim etme
    ilk basta 5mt2 alan tahsis et
    wc yapcagı yeri sureklı belledıgınde(bebek bezi ser,gazete ser,talaş dök sana kalmış)
    alanı genıslet
    daha sonra wc alanını mumkun oldugunca sokak kapısına yakınlaştır
    en sonunda sokak kapısının dısına koy
    ordan apt dısına
    ondan sonra ztn kapıyı tırmalar cısı gelince vs
    olurda kaçırır altına vs ne bagır ne öv nötr ol.

ufak bir kaç ipucu olsun

yat komutunu sandalyenın bı ucunda sen dururken dıger ucundan onun girmesini saglayıp ogretebılırsın bılgın olsun

otur komutunu en rahat elinde top varken(herhangi birşey)
    burnunun ustune dogru tut(gozlerıne boyununa dogru hareket et) **** ootomatikman çoker zaten,o **** cokrken otur komutuunu soylersen ve olayı çakozladıgında ustunde durursan
    daha sonralarda hiçbişeye ihtiyacın kalmaz..
    - K -

________
    Dr.Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben Mr K ya sevdirmeme konusunda katilmiyorum birtek veyahut ben etrafa zarar vermemesi icin fazla sosyal olmasini istedim birde tam bu yasaklar falan televizyonda bolca tartisildigi donemdi ondan musade ettim ki zaten kopekte kendini sevdiriyordu benim elimde olan birsey degil.O gencken cok takiliyordum aman ne kadar yavsak kopegim ... cins dedigin azcik sert olur falan kabadayi olsun bekliyorsun yada oyle hayal ediyorsun.Olmasin anasini satayim cunku sen hic anlamiyorsun gerektigi yerde o oyle bir sertlesiyorki daha cok seviyorsun civikti beni saymaz saniyordum megersem ne kadar seviyormus diyorsun.Icinde neyse o olur hepsinin kisiligi farkli sen sert yetistirme o yolunu bulur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amstf - YouTube

Buda benim yavrum..Dip not:kesinlikle Dogo Argentino(Arjantin Mastiff i) ile uzaktan yakindan alakasi yoktur rengi ve irkinin cok ustu boyutlari haricinde

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu cins şu pitbull'un az bişey büyük modeli dimi ? Benim teyzem aldı karneli vs epeyde güzel para bayıldı.Öncelikle çok canayakın bi köpek bazen arka koltuktan benim koltuğun sol tarafına emniyet kemerinin oradan kafayı benim kulağıma doğru uzatıp bişeyler mırıldanması haricinde bi durum görmedim.Kesinlikle ve kesinlikle ne yaparsa yapsın şiddet uygulamayın.Bizimkinin sevgisi eksik olmaz.Her saat başı kafası okşanır yere yatıp karın sevilir bazen eğlencesine güreşilir.Bide bişeye inat ediyorsa bilin ki yapacaktır.Kaçışı yok.ne kadar hayır derseniz diyin yapar.Evde bi hoparlör vardı gelip gidip ona kafayı çarpıyordu her seferinde parçalamaya yelteniyordu dur oğlum diyip alıyordum elinden.Sonunda gece tıkırtılar geldi salona bi gittim hoparlörü dağıtmış rahat etmiş mutlu mesut koltukta yatıyor canı sağolsun yenisini alırız.
    Tek değişmez yorumum olacak;
    -En iyi anladığı,en çok uyduğu komut ''Saldır''
    2 tane köpek sahibi oldum bir rott birde pırasa kanarya.İlk köpekse çok dikkat edin derim.Tahmininden daha güçlü bir köpekle karşı karşıyasınız.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)