User Tag List

Sayfa 234/538 İlkİlk ... 134184224232233234235236244284334 ... SonSon
10222 sonuçtan 4.428 ile 4.446 arası

Konu: Benzİn zammi

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Istikhak ile otv siz alabilirsiz.
    MaZot da subvansiyon var. benzin mazot yakinda ayni olur ama secmenlerinden korkuyorlar.
    Evet verin duzlesin fiyati,ne oyle fakir gibi 5,20 falan?? 5'den sonra 6 olmali direk.
    Avrupa kiskaniyor bizi,fakir davranislari sergilemeyelim.
    bizim klasımıza 10 yakışır bence o kdr fakırmıyız biz
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

VETTE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S.Özeren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    100 -110 TL arası depoyu fulledigimiz gunler gelmez dimi geri
    2002 yılı Ekim ayının 10 u sıfır km vtec 2 yi Ankara Efe hondadan alıp hemen yanındaki PO da depoyu fullemistim 71 küsür tutmuştu Dün lamba yeni yandigi halde FB7 CIVIC in depo 225TL ye doldu 43lt yakıt aldı.Tarih aralığı manedar

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    3 kürüş aşağı 10 kuruş yukarı diye oynıycaklarına adam gibi delikanlı gibi yapsınlar 1 tl zam en azından 2-3 sene zam yemeyiz milletin kafası kulağı rahat eder ne aldığını bilir.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bagdat caddesi feneryolu sol tarafta 2 tane shell var.hoş biri kapandı.otel olucakmış galiba

digeri hakkında bilgisi olan varmı.motora şimdilik ordan fulluyorum.araç içinde orayı kullanabilirmiyim.shellin kendi yerimidir

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vay bee o zamanlar sti sürerdik (benzin 2.50 2.60 tl filandı) şimdiyse hayallerim ford 1.0, reno 0,9 araçlar
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 kürüş aşağı 10 kuruş yukarı diye oynıycaklarına adam gibi delikanlı gibi yapsınlar 1 tl zam en azından 2-3 sene zam yemeyiz milletin kafası kulağı rahat eder ne aldığını bilir.
    Benzine zam geldi, işte yeni fiyatlar! | İş-Yaş** Haberleri

Seviyorlar bu hayatııııı

Sipariş usulü 10 kuruş hayırlı olsun hanemize

Dahaaa çokl koyarlarr bize
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

B.Koçer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2014 de benzinli araba aldım bu fıyatlar böyle tavana vurdu

2017 yine aldım yine yukarlarda kendımden kıl kapıyorum a*k sınırlerım oynadı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vay bee o zamanlar sti sürerdik (benzin 2.50 2.60 tl filandı) şimdiyse hayallerim ford 1.0, reno 0,9 araçlar
    ben o kadar küçük hacminde ekonomisi olucağına hiç inanmıyorum hatta belki 1.6 araba gibi yakar.. nedenine gelince gitmiycek gitsin diye gazlıycaksın motoru sıkıştırıcaksın bu seferde deli gibi yakıcak.. dik yokuşda dur kalkda totosunu kaldırsın diye kökliyceksin gazı yani bir ekonomisi olsa olsa dur kalkda olur başkada normal şehir içi sürüşde bence çokda bir avantajı olmaz yakıtta bu kadar aşırı küçük hacimlerin bana göre.. gözlemlediğimde o yönde bu tip 1.0 ve altı aracı olan kimle konuşsam insanların çoğu yok abi az yakmıyor öyle falan diyorlar..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ekonomi yapmak isteyen symbol alsın. Hafta içi 30 lira koyuyorum istanbul benim
    Hafta sonu için sahil moduna benzinli araba almak için çabalıyorum. benzin zammı vergi vergi vergi vergi vergi... Allah sonumuzu Hayır etsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    olay aracın az yakması değil ki yakıtta fiyat arttıkça arabanın az yakmasınında bir ekonomisi kalmıyor.. yada tam ters mantık anlatıyım bir araba düşün 12 litre yaksın ama benzinde şu anda 1 tl olsun misal.. o araca hepimiz ekonomik deriz o kadar çok yakmıyor deriz.. o zamanda çok yakan araç algımız değişir benzinin fiyatına göre..

dizelin litresi misal 5 tl yi vurursa bana göre en az yakan şu an piyasadaki dizel aracın bile bir ekonomisi kalmaz.. Garibim arabanın ne suçu var ne yapsın ) ..

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @darkmoon abi dur kendimizi kandiriyoruz niye bozuyorsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben o kadar küçük hacminde ekonomisi olucağına hiç inanmıyorum hatta belki 1.6 araba gibi yakar.. nedenine gelince gitmiycek gitsin diye gazlıycaksın motoru sıkıştırıcaksın bu seferde deli gibi yakıcak.. dik yokuşda dur kalkda totosunu kaldırsın diye kökliyceksin gazı yani bir ekonomisi olsa olsa dur kalkda olur başkada normal şehir içi sürüşde bence çokda bir avantajı olmaz yakıtta bu kadar aşırı küçük hacimlerin bana göre.. gözlemlediğimde o yönde bu tip 1.0 ve altı aracı olan kimle konuşsam insanların çoğu yok abi az yakmıyor öyle falan diyorlar..
    tüp candır, + vergisi ucuz en kötü 1.3
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabaya kıyamadığımdan tüp taktırmam diyordum ama 6 yı gördüğü an ya satacam yada gidecem tüpcüye. 9lt yakan araç km de 0,5krs tüketiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o değilde burada benzin mazottan daha ucuz.

belki 7-8 ülkede bu durumu gördüm, benzin hep mazottan ucuz.

bizim türkiyede mi terslik var yoksa bu ülkelerde mi terslik var?
    Sırbistan öyle abi Kanada da öyleydi sanırım Türkiye de bi terslik olması muhtemel ama yinede kesin bişey diyemicem

Karakuş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rafineri çıkışı benzin, dizelden daha ucuz diye biliyorum. Türkiye'de terslik var
    Real Cars, Real Roads.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı enes_srb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sırbistan öyle abi Kanada da öyleydi sanırım Türkiye de bi terslik olması muhtemel ama yinede kesin bişey diyemicem
    aslında onlar normal terslik bizde onlara göre dizel yakıt ağır vasıta ticari yakıtı normal binek araçlar suvlar falan gündelik hayatta kullanılan araçlar benzinli.. bu açıdan bakarsan dizelin pahalı benzinin ucuz olması çok mantıklı..

bizdede aynı değilmi niye dizel benzine oranla ucuz en çok satan tüketilen ticaride binekde sivilde heryerde dizeller.. bana kalırsa ben yakında dizel benzin arasında fark kalıcağınıda sanmıyorum.. iyicene aradaki fark kapanıcak..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aslında onlar normal terslik bizde onlara göre dizel yakıt ağır vasıta ticari yakıtı normal binek araçlar suvlar falan gündelik hayatta kullanılan araçlar benzinli.. bu açıdan bakarsan dizelin pahalı benzinin ucuz olması çok mantıklı..

bizdede aynı değilmi niye dizel benzine oranla ucuz en çok satan tüketilen ticaride binekde sivilde heryerde dizeller.. bana kalırsa ben yakında dizel benzin arasında fark kalıcağınıda sanmıyorum.. iyicene aradaki fark kapanıcak..
    1ncisi dizel arabalar daha pahalı, bu da daha çok ötv kdv demek. aradaki fark kalkarsa benzinli arabalar zaten daha ucuz, bakımıda daha ucuz. kimse dizel almaz herkes ucuza kaçar. bu yüzden dizel hep daha ucuz satılacak türkiyede bence. adamlar işi emin ol senden benden çok daha iyi biliyor. hepimiz az yaksın diye dizele yükleniyoruz, oysaki bir mazot pompası fiyatına benzinli arabanın komple bakımını yapıyoruz. en kötü sıfır alırken 5-10 bin tl daha ucuz alıyoruz arabasına göre. yani ben hükümetin bu güzel vergi sisteminden vazgeçmeyeceğine eminim. dizelin satılması işlerine geliyor. hem alırken, hem yakarken, hemde yedek parçadan kol gibi vergi kaldırıyorlar dizelde.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Subvanse aradaslar yazmıstım oysa kı,garıp cıkarımlar yapmayın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    1ncisi dizel arabalar daha pahalı, bu da daha çok ötv kdv demek. aradaki fark kalkarsa benzinli arabalar zaten daha ucuz, bakımıda daha ucuz. kimse dizel almaz herkes ucuza kaçar. bu yüzden dizel hep daha ucuz satılacak türkiyede bence. adamlar işi emin ol senden benden çok daha iyi biliyor. hepimiz az yaksın diye dizele yükleniyoruz, oysaki bir mazot pompası fiyatına benzinli arabanın komple bakımını yapıyoruz. en kötü sıfır alırken 5-10 bin tl daha ucuz alıyoruz arabasına göre. yani ben hükümetin bu güzel vergi sisteminden vazgeçmeyeceğine eminim. dizelin satılması işlerine geliyor. hem alırken, hem yakarken, hemde yedek parçadan kol gibi vergi kaldırıyorlar dizelde.
    zaten şu anda benzinle dizel arasında şu anda bile öyle ibr uçurum fark yok ki..
    benzin 5.35 ise dizel 4.61 ..

arada 1 tl bile oynamıyor .. kuruşlar oynuyor.. bu fark ilerde iyicenede kapanıcak bence..

geri kalan dizelin masrafları ağır bakımı alırken fazla ödenmesi ben bunları hep yazıyorum zaten dizel bir yandan alıyor bir yandan veriyor.. kısa vadeli ve yüksek km li kullananlar dizelde kar ediyor ama uzun vadeli yada yüksek km de dizel alanların elinde dizel araç saatli bomba gibi ciddi büyük bakımını yapmassan enjektörlerin revize edilmesi mazot pompası revizesi dpf revizyonu yada varsa katların v.b ki buda ikinci elde bir araba parasına geliyor diğer türlü alırım öyle sürerim ben masraf yapmam dersen her an bir yerinden sıkıntı verebilir bildiğin saatli bomba verirsede güzel verir..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)