User Tag List

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
87 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Borsada yatirim

gselcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    firmanın sinyal raporları çok net genelde eur/usd ve usd/jpy üzerine 1 lot oynuyorlar
    tamam 0.01 lottaki aylık 25usd kar 1 lotta ztn 2.500 usd yapıyor ama adamlar bunu garanti şekilde sunuyor aylık totalde 20 civarı sinya gönderiyor 2 si açılmıyor 3ü zarar 15i kar
    O kadar garanti şekilde sunamazlar be abi. Fazla hareket olmayan şeyler üzerine oynuyorlar zaten anladığım kadarıyla biraz temkinli olarak ama denenmesi lazım.
    ''Kenji Kita'' Adamsın...!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir kac yaziyi okuyorum,sadece gulumsuyorum.
    Burada kac kisi profesyonel borsa yatirimcisi?
    3-4?
    Kac kisi amator yani elindeki bir miktar tasarufu kazanc icin yatirmayi dusunuyor?
    30-40?
    Ve bu cogunluga ve bunca riske ragmen altin olsa hisse almam!
    Adam hayatimi bundan kazaniyorum diyor ve uzak durun demis ama ciddiye alan yok.
    Cesaret ve optimizim had safhada...
    Ben son 9 yili ilk 500 de olan sirket yetkilisi,TC de sanayici olarak kimseye tavsiye etmiyorum. Profesyonellere birakin...
    ben izin verirseniz sizin cevapınız üzerinden anlatayım konuyu,
    benim yaptıgım yatırım şöyle işliyor,alıcagım hisseyi önce blancosundan tutunda fk oranından,özsermayesinden,karlılıgından teknik incelemelerden ve grafik okumalardan gecirip,uzun vadede yönünün,karlılıgının ne yönde olucagını saplıyorum kendimce.sonra her ay düzenli olarak alım yapıyorum hisseden,hisse düşmüşsede alıyorum,cıkıncada alıyorum ve böylece bir ortalama maliyet yaratıyorum.buda uzun vadede kar a dönüşüyor.
    tabi bu yatırımları yaparken en cok 5 hisseyle yapıyorum.daha fazlası icin 24 saat pc başında olmak gerekiyor inanın.ne kadar fazla olursa o kadar dagılıyorum.
    en önemlisi ben aylık gelirimin yarısı ile yapıyorum bütün yatırımımı.ne borç,ne kredi,nede başka birşeyle yaırım yapmıyorum!bu cok önemli.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ha bu arada forex,altın... konularında hicbir bilgim yok.o yüzden yorum yapmıyorum.yanlış anlaşılmasın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Uur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buna nasıl başlanır nereden başlanır ciddi öğrenmek istiyorum. Sabırlı ve biriktirebilen bir insanım. Sadece elimdekini nasıl değerlendirmeliyimin cevaplarını arıyorum.

İş Girişim Ortaklığı tam olarak nedir ve nasıl yapılır aslında soru bu. Araştırma konusunda sıkıntı yok araştırırım ancak nereden başlamalı neler incelenmeli ilk etapta bunları ya bir yatırım danışmanına mı danışmalıyım yada bak Uğur burdan incele diyebileceğiniz bir yer varmı ?

Teşekkürler.

Merhaba,
    İş girişim ortaklığı, iş bankasının eski yöneticilerinden oluşan bir borsa tayfası. Genelde firmaların azınlık hisselerini alıp firmayı büyütüp(büyüme derken ciddi büyümelerden bahsediyorum, bundan 2 yıl önce numnum restaurant zincirinin siteleri bildiğiniz 2000 yapımı siteler gibiydi misal, şimdi girip inceleyebilirsiniz dediğimi anlarsınız veya aras kargo neydi ne oldu? gibisinden bir araştırırsanız...) satışını yapıyorlar.

http://finans.mynet.com/borsa/hisseler/isgsy-is-girisim

Kağıdın durumu bu şekilde, geçmiş analizlerine bakarsanız sabit ve stabil adımlarla ilerlediğini sizde görürsünüz, ben aracı kurum kullanmıyorum. Direk online işlemlerden alım/satım emri verip yapıyorum.Ancak yatırım danışmanına danışmak daha sağlıklı olacaktır.

Aşağıda verdiğim link iş girişimin kendi sitesi, siteyi biraz kurcalarsanız ve analizlerine internetten bakarsanz ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.Sormak istediğiniz soru varsa, elimden geldiği kadar yanıtlamaya çalışırım.

0_ Giri_im Sermayesi
    FOR US BY US

[/CENTER]

Uur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı skunk11 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    İş girişim ortaklığı, iş bankasının eski yöneticilerinden oluşan bir borsa tayfası. Genelde firmaların azınlık hisselerini alıp firmayı büyütüp(büyüme derken ciddi büyümelerden bahsediyorum, bundan 2 yıl önce numnum restaurant zincirinin siteleri bildiğiniz 2000 yapımı siteler gibiydi misal, şimdi girip inceleyebilirsiniz dediğimi anlarsınız veya aras kargo neydi ne oldu? gibisinden bir araştırırsanız...) satışını yapıyorlar.

İŞ GİRİŞİM ISGSY

Kağıdın durumu bu şekilde, geçmiş analizlerine bakarsanız sabit ve stabil adımlarla ilerlediğini sizde görürsünüz, ben aracı kurum kullanmıyorum. Direk online işlemlerden alım/satım emri verip yapıyorum.Ancak yatırım danışmanına danışmak daha sağlıklı olacaktır.

Aşağıda verdiğim link iş girişimin kendi sitesi, siteyi biraz kurcalarsanız ve analizlerine internetten bakarsanz ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.Sormak istediğiniz soru varsa, elimden geldiği kadar yanıtlamaya çalışırım.

0_ Giri_im Sermayesi
    İş bankasının online işlemlerinden mi alım satım emri veriyorsunuz

Birde getirisini ne sıklıkla çekebiliyoruz ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 328ia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ha bu arada forex,altın... konularında hicbir bilgim yok.o yüzden yorum yapmıyorum.yanlış anlaşılmasın.
    Forex de dilerseniz kurs alabilir demo hesapla denemeye başlayabilirsiniz. Hatta çok zor değil telefonunuza metatrader4 indirdikten sonra demo hesapla sanal parayla oynamaya başlayabilirsiniz ancak mutlaka yanınızda birilerinin anlatması lazim karışık biraz.

MEGFB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 54th540 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ihlas hisselerinden bayram öncesi ve sonrası % 45 aldım ;

euhol de beklemedeyim bu gün cuma ve pazartesiler borsada muallak geçiyor pek alım taraflı duruşum olmaz.
    ihmad yaklaşık 1.28 den 2.3 lara gelmişti bu neredeyse yakılaşık %90 kar ihlasın hisseleri bence al satlık kısa günün karı hesabı. uzun vadede demir çelik fabrikaları brisa goody türk hava yolları konya çimento iyi kazandirıyor ytd

halilcakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah Allah ne forex ne hisse senedi ne bir başka birşey üzerinde GARANTİ kelimesini kimse kullanamaz beyler kanmayın lütfen

Garanti diyebileceğin tek ürün devlet tahvili ve mevduat hesabı falan olsa gerek oda işte ülke batmazsa banka batmazsa vade sonunda vaadedilen faizi verecektir.Ama örnek arjantin temerrüde düştü dediği süresü gelen tahvillerini ödeyemiyor şu anda.

O sinyalmiş destek dirençmiş vs hepsi teknik analizle oluşturulan şeylerdir ama piyasalar ekonomik ve jeopolitik olaylarla yön bulur teknik rakamlar ise ancak bu gelişmeler sonucunda nerelere geleceğine dair tahmin olabilir.

Mesela son güncel olaylardan TÜFE istenildiği seviyeye gelmiyor bu nedenle tcmb faiz indirmede hızlı davranamayacak gibi o yüzden dolar düşeBİLİR oda işte şu şu destek noktalarına kadar olaBİLİR gel gelelim bunun karşıtı bir sürü olayda var en basitinden haftasonu seçimler ki bu sadece iç gündemimiz ve mesela yurtdışından her gün bir başka bölgesel fed başkanı faiz arttırımı yönünde konuşup duruyor.

Yani bana göre temelde tüm yatırım araçları için tüm dünyayı elinden geldiğince en doğru şekilde takip edip yorumlayıp ona göre pozisyon almak en doğrusu.

Borsa ile ilgili öskürün söylediğinden daha doğru ne olabilirki?Nedenleri belli sonucunun ne olacağı belli siz aradaki jeopolitik ve manipülatif oynamalara aldanıp atlarsanız sonunda Allah korusun tüm birikiminizi kaybedersiniz.

Ha ben kendi çapımda dolar alıp satıyorum çünkü sadece usdtry kurunda doğru yorumlamalar yapabildiğimi düşünüyorum oda tabiki her zaman tutmuyor ama yinede çok şükür.Forexde 1/100 kaldıraç var diye buna aldanıp zıplamak araba 250 yapıyor diye sürekli 250 ile gitmeye çalışmaya benziyor. Ayrıca stop loss koyduğunuz yerden pozisyonun kapanıp ordan döndüğünü falan görünce tüh be şansa bak diyebilirsin ama asıl aracı kurumun fake bir spike ınada maruz kalmış olabilirsin.Tabi bunlar sadece dedikodu ama bilinmez doğrumu yalanmı.

MEGFB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı halilcakir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah Allah ne forex ne hisse senedi ne bir başka birşey üzerinde GARANTİ kelimesini kimse kullanamaz beyler kanmayın lütfen

Garanti diyebileceğin tek ürün devlet tahvili ve mevduat hesabı falan olsa gerek oda işte ülke batmazsa banka batmazsa vade sonunda vaadedilen faizi verecektir.Ama örnek arjantin temerrüde düştü dediği süresü gelen tahvillerini ödeyemiyor şu anda.

O sinyalmiş destek dirençmiş vs hepsi teknik analizle oluşturulan şeylerdir ama piyasalar ekonomik ve jeopolitik olaylarla yön bulur teknik rakamlar ise ancak bu gelişmeler sonucunda nerelere geleceğine dair tahmin olabilir.

Mesela son güncel olaylardan TÜFE istenildiği seviyeye gelmiyor bu nedenle tcmb faiz indirmede hızlı davranamayacak gibi o yüzden dolar düşeBİLİR oda işte şu şu destek noktalarına kadar olaBİLİR gel gelelim bunun karşıtı bir sürü olayda var en basitinden haftasonu seçimler ki bu sadece iç gündemimiz ve mesela yurtdışından her gün bir başka bölgesel fed başkanı faiz arttırımı yönünde konuşup duruyor.

Yani bana göre temelde tüm yatırım araçları için tüm dünyayı elinden geldiğince en doğru şekilde takip edip yorumlayıp ona göre pozisyon almak en doğrusu.

Borsa ile ilgili öskürün söylediğinden daha doğru ne olabilirki?Nedenleri belli sonucunun ne olacağı belli siz aradaki jeopolitik ve manipülatif oynamalara aldanıp atlarsanız sonunda Allah korusun tüm birikiminizi kaybedersiniz.

Ha ben kendi çapımda dolar alıp satıyorum çünkü sadece usdtry kurunda doğru yorumlamalar yapabildiğimi düşünüyorum oda tabiki her zaman tutmuyor ama yinede çok şükür.Forexde 1/100 kaldıraç var diye buna aldanıp zıplamak araba 250 yapıyor diye sürekli 250 ile gitmeye çalışmaya benziyor. Ayrıca stop loss koyduğunuz yerden pozisyonun kapanıp ordan döndüğünü falan görünce tüh be şansa bak diyebilirsin ama asıl aracı kurumun fake bir spike ınada maruz kalmış olabilirsin.Tabi bunlar sadece dedikodu ama bilinmez doğrumu yalanmı.
    hisseyi bir tutturdum mu kazanacağınız para yüzünüzü güldürüyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tabiki garanti yok ama 2013 yılının tüm sinyalleri elimdeydi bi ara aylık ortalama 350-400pips kazanç gösteriyorlardı

ztn inanabilsem yatırım yaparım ama güvenemedim
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı halilcakir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Mükemmel Açıklama .

Onamdar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar borsada ikili trade diye bir olay var kısaca anlatayım size.
    İkili trade de mantık belirlediğiniz bir sektörden kağıdı alırken karşılığında aynı sektörden başka bi kağıdı açığa satıyoruz. Ama hangisini alıp hangisine satıcağınıza karar vermeniz önemli. Tavsiyem bankacılık sektöründe yapmanız çünkü daha hacimli kağıtlar olduğu için spekülatif hareketler olmuyor. Aldığınız kağıdın endekse göre negatif performans göstermiş olması ve sattığınız kağıdında endekse göre pozitif bir seyir izlemiş olması önemli. Tabi burada parametre olarak olumlu yada olumsuz başka bir beklenti olmamalı ki pozisyon açtığınız kağıtlar birbirinden ayrışmasın. Buradaki mantık dünya yansa bile sizin iki hissenizde düşecek dolayısıyla aldığınız kağıttan zarar ederken açığa sattığınız hisseden kar ederek dengeliyeceksiniz. Ama önemli olan aldığınız hissenin halihazırdaki negatif seyri yüzünden daha az düşecek olması. Aynı mantık tersi durumdada geçerli yani yukarı gittiğinde de bu sefer aldığınız kağıttan kar edip sattığınızdan zarar ediyorsunuz kar zarardan büyük olunca ufakda olsa kar oluyor. Ama önemli olan satığınız kağıdın düşme ihtimali diğerine göre daha yüksek aldığınızında yükselme ihtimali daha yüksek olmalı. Kesinlikle aynı sektörden hacimli ve herhangi olumlu, olumsuz bir beklenti olmayan kağıtları seçmelisiniz.
    Aracı kurumların ikili trade önerilerini takip edin.
    Everyday I ** çapuling...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İş bankasının online işlemlerinden mi alım satım emri veriyorsunuz

Birde getirisini ne sıklıkla çekebiliyoruz ?
    Yılda 3 kez temettü veriyor, getirisini bu şekilde hesaplayınız aylık olarak yatırmıyorlar yani. Keşke öyle olsa Banka fark etmiyor, kullandığınız bankanın online işlemlerinden hisse senedi kategorisi altında alım yapabilirsiniz.
    FOR US BY US

[/CENTER]

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hazır hisse senetlerinden konu açılmışken
    X firmasında çalışıyorum ve bu firmanın 2014 cirosunun yaklaşık %10-15 (sene sonuna kadar dahada) artış içerisinde olduğunu biliyorsam,yurtdışında yatırım duyumu almışsam, grup şirketlerinden birisinin(ciddi zararlar eden) satıldığı bilgiside yaklaşık 1 ay önce kapta yayınlandığı bilgisi çok bir işe yarar mı?

ersandeniz
    Misafir
    Alıntı R.I.P Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    X firmasında çalışıyorum ve bu firmanın 2014 cirosunun yaklaşık %10-15 (sene sonuna kadar dahada) artış içerisinde olduğunu biliyorsam,yurtdışında yatırım duyumu almışsam, grup şirketlerinden birisinin(ciddi zararlar eden) satıldığı bilgiside yaklaşık 1 ay önce kapta yayınlandığı bilgisi çok bir işe yarar mı?
    işe yara mı kısmını bilmiyorum, bizim borsanın çok mantıklı işler yapmadığını düşünüyorum da, eğer bu bilgilerle parayı o hisselere gömerseniz, ve deli para kazanırsanız "inside trading" suçu işlemiş olursunuz

Uur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı skunk11 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yılda 3 kez temettü veriyor, getirisini bu şekilde hesaplayınız aylık olarak yatırmıyorlar yani. Keşke öyle olsa Banka fark etmiyor, kullandığınız bankanın online işlemlerinden hisse senedi kategorisi altında alım yapabilirsiniz.
    Teşekkür ederim Şuan bankada yatırım hesabı olmadığından göremiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim Şuan bankada yatırım hesabı olmadığından göremiyorum
    Bir araştırın derim Yatırım tavsiyesi değildir, fikir alışverişidir
    FOR US BY US

[/CENTER]

Evo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R.I.P Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Borsada beklentiler satın alınır, o beklenti gerçekleştiğinde ise genelde hisseler satılır.
    Özetle ters bir mantık var.
    İştirak satılıncaya kadar prim yapar, satıldığı gün düşmeye başlar

Tabi birde farklı beklentiler vardır Borsada.
    Örneğin, Kuzey Irak ve Suriye'de ki karışıklıklar tedirginlik yaratması gerekirken, şu bakış açısı ile bazı hisseler bırakın tedirginliği, sürekli prim yapar;
    Türkiye yakında o bölgelere hakim olacak ve zenginlik kaynaklarını kullanacak...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Onamdar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yahu ben anlamıyorum i*eva nasıl 2 lira olsun şirketin ticari faliyeti yok sadece holdingin 1 2 inşaatı var madeninde bayındırda bi tane bakır madeni var onun dışında koca holdingin ticari faliyeti yok. O hareketlerin hepsi spekülatif. Alanlara oynıyanlara bakın yatırımcı mı spekülatör mü diye yapmayın etmeyin. Goldaş içinde senin dedikleri ni diyorlardı bak noldu şimdi. İhlas grubu hükümete yakın olmasaydı 50 defa gözaltına pazarına atmışlardı.

Adam gibi bi ton kağıt varken ne gerek var bu tarz spekülatif kağıtlara. Aselsan al aksa akrilik al thy al petkim al kafan rahat olsun yarın batar mı çıkarmı diye düşünmessin.

Kardeşim neden batsın ihlas grubu sen çalışmasına iş yapmasına bakarsan seker piliç nasıl iş yapıyordu trilyon trilyon noldu 2.40 tan bir gecede tahtayı kapadı yapıcak bısey yok kendin soyluyosun partiye yakın e zaten akp iktidarda suan ki cumhurbaskanlıgınıda alıcaklar öyle gözüküyor neden yatırım yapmıyayımki ne sağlam kâğıtlar var batıyo ne dandikler var kazanıyo borsa şanstır bırakın takibi direnci kuralına göre oynanmıyorki takip edesin

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)