User Tag List

Sayfa 10/11 İlkİlk ... 891011 SonSon
209 sonuçtan 172 ile 190 arası

Konu: askerlik çürük raporu ile ilgili

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ES353 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nöbet tutamam üşütmemem lazım, spor yapamam kendimi kasmamam lazım yaptıracakları bişeyde yok geri hixmette spprsuz nöbetsiz askerlik yaptıırrlarmı acaba?
    eskiden çok giden gordum belli şeylerden muafiyet alarak giden ama son 3-4 yılda hiç şahit olmadım ki riskli bir durum bence seninkinde o topa girmezler

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abiler, kardeşler, herkes askere gidecek diye bir durum yok, askerlik dediğin şey şuan kirli siyasilerin ellerinde, hele 15 temmuzda o masum erlerin hallerini gördükçe hiçte gidesim yok kimse kusura bakmasın, vatan millet müdafası olsa amenna, seve seve giderim, ama memleketin, askerliğin durumu ortada. Ayrıca küçüklükten geçirdiğim bir ameliyattan ötürü, kendimi bildim bileli hep kiloluyum, askere gitmeme gibi bi hakkım varken bırakında kullanayım, burada kahramanlık naraları atanlar, imkanı olsa onlarda kaçardı bence, boşa çaka satmaya gerek yok.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

ES353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eskiden çok giden gordum belli şeylerden muafiyet alarak giden ama son 3-4 yılda hiç şahit olmadım ki riskli bir durum bence seninkinde o topa girmezler
    Valla kime anlatsam almazlar diyolarda bakalım ne olacak

streetracer_nos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ES353 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nöbet tutamam üşütmemem lazım, spor yapamam kendimi kasmamam lazım yaptıracakları bişeyde yok geri hixmette spprsuz nöbetsiz askerlik yaptıırrlarmı acaba?
    Umarım hakkında hayırlısı olur ama gidipte birliğe düşersen orda da böyle deme.Daha farklı bi dille anlat yoksa yapmaman gereken herşeyi inatla daha fazla yaptırırlar..

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ottoman32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    askerligin bati da hicbir anlami yokki, doguyu gormedim o yuzden birsey diyemiyorum, benim oglum orda komutana cay getirsin gotursun yerleri paspaslasin cimleri bicsin ne bileyim agaclari boyasin diye mi gidecek, anlassinlar bir firmayla temizlik calisanlari gelsin gitsin ne olacak bir erin masrafi daha fazladir belkide..
    Ben doğuda yaptım, karakol komutanı olarak. Çatışma yoktu ama tv lerde reklam yapmak için 3 kulede 9 askerim 12 saatten fazla aç kaldı.

7 günde 6 saat uyudum genel kurmay başkanına tören rahatta tekmil verdim.

Bulunduğum karakol 1 haftada reklam için yenilendi öncesinde sıcak su nadiren oluyordu çocuklar duş alsın diye.

Sorsan yemekler nefis, gel gelelim sivilde kaportacı olan askeri aşçı yapmak zorunda kaldım, 1 ayda 240 tane poğaça yedim.

Gücü olmayan adamlar mecbur o yemekleri yedi, elimden bir şey gelmedi kahrolmak dışında.

Tezgahtaki elma gibi iri kıyım adamları diğer karakollardan seçip benim askerim diye en öne koydular imaj kaygısıyla.

Bunları karalamak kötülemek için yazmıyorum, sözlerim sana da değil sakın alınma ama bu ülkede hala askerliğini yapmayana vatan haini gözüyle bakılıyorsa o adam cahilin önde gidenidir.

Askerlik yapılmalı ama daha kısa, hayata dair istediğini istediğin zaman yapamayacak olmanın ağırlığını herkes tatmalı.

Emir komuta ne öğrenmeli. Ama çok haksızlıklar var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kanka gel sen buraya narlidereye carsi izinlerinde cesmeye kacariz bakalim ben yirtmak icin ne gerekiyosa yapacam hic gidesim yok )

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rodya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben gezi eylemlerinde ülkeyi kurtarmaya çalışanlardanım.
    cok ıyı kurtardınız uleyı daha beter bı hal aldı

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Analar ne evlatlar doğuruyor bi o tatafa bak bide bu tarafa....

N0M4dh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben doğuda yaptım, karakol komutanı olarak. Çatışma yoktu ama tv lerde reklam yapmak için 3 kulede 9 askerim 12 saatten fazla aç kaldı.

7 günde 6 saat uyudum genel kurmay başkanına tören rahatta tekmil verdim.

Bulunduğum karakol 1 haftada reklam için yenilendi öncesinde sıcak su nadiren oluyordu çocuklar duş alsın diye.

Sorsan yemekler nefis, gel gelelim sivilde kaportacı olan askeri aşçı yapmak zorunda kaldım, 1 ayda 240 tane poğaça yedim.

Gücü olmayan adamlar mecbur o yemekleri yedi, elimden bir şey gelmedi kahrolmak dışında.

Tezgahtaki elma gibi iri kıyım adamları diğer karakollardan seçip benim askerim diye en öne koydular imaj kaygısıyla.

Bunları karalamak kötülemek için yazmıyorum, sözlerim sana da değil sakın alınma ama bu ülkede hala askerliğini yapmayana vatan haini gözüyle bakılıyorsa o adam cahilin önde gidenidir.

Askerlik yapılmalı ama daha kısa, hayata dair istediğini istediğin zaman yapamayacak olmanın ağırlığını herkes tatmalı.

Emir komuta ne öğrenmeli. Ama çok haksızlıklar var.
    askeri yırtmak için 6 kg ye ihtiyacım vardı, ayrıca babam emekli yarbay, askerde rahat edeyim diye 1 ayda 5 kg daha verdim.

ben askerliğimi 14. zırhlıda yaptım bilen bilir, yoksa kıbrısta askerlik yaptım diyince kebap gözüyle bakarlar, susuzluğu iyi bilirim askerde çok şükür durumum vardı bende kantinden alış veriş edebildim.

ben devletin verdiği 3 mermi ziyan olmasın diye besmele çekerek ateş ettim, millet gece devriyesi olmayayım diye rum dağlarına attı.

milliyetçilik, vatanpervelik iyi güzel hoş şeylerdi, sırf "abladır" ifadesi ile bu devlet anneme 17 gün hapis yatırdı, bağış- himmet - burs yok, toplantı oturma yok, bank asya hesabı yok, mit raporu temiz, emniyet istihbarat raporunda 1 adet a4 kağıdı var oda kimliğinin fotokopisi, kadın zaten namaz kılacak kadar dua bilir, bu ifadeyi veren de gizli tanık 4. duruşma bitti ortada yok, kardeşim ortada hiç bir delil yok bu kadın neyin ablasıdır diyen hakim de yok, üstelik annem alman vatandaşı devletimiz tüm hak hukuğu çiğneyerek büyük elçilik yetkilileri ile görüştürmedi ve benim annem kalp hastası, gömeç denilen yerde pencere ile kapı ceyran yapsın diye kapıyı aralamalarına dahi izin vermediler (3. gün kalaya kadar), baskı tanıdık ile 10. günde avukatı ile görüştürdük, oraya koydukları nöbetçi doktor ise zorunlu görevine 10 gün önce başlayan doktor, bizim evimizde hala tavuk pişmez, 3 öğün bozuk dürüm vermişler.

nişancı belgem ve tank üstündeki topu (ağır silah) kullanma belgem vardı, dedemin babasından kalma istiklal madalyamız var, ben bir daha hiç bir devlet kurumunda görev almamı engelleyecek bir rapor dahi aldım.

şimdi akpli arkadaşlar istediği kadar adaletten, askerden namus ve kul hakkından bahsedebilir.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı N0M4dh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    askeri yırtmak için 6 kg ye ihtiyacım vardı, ayrıca babam emekli yarbay, askerde rahat edeyim diye 1 ayda 5 kg daha verdim.

ben askerliğimi 14. zırhlıda yaptım bilen bilir, yoksa kıbrısta askerlik yaptım diyince kebap gözüyle bakarlar, susuzluğu iyi bilirim askerde çok şükür durumum vardı bende kantinden alış veriş edebildim.

ben devletin verdiği 3 mermi ziyan olmasın diye besmele çekerek ateş ettim, millet gece devriyesi olmayayım diye rum dağlarına attı.

milliyetçilik, vatanpervelik iyi güzel hoş şeylerdi, sırf "abladır" ifadesi ile bu devlet anneme 17 gün hapis yatırdı, bağış- himmet - burs yok, toplantı oturma yok, bank asya hesabı yok, mit raporu temiz, emniyet istihbarat raporunda 1 adet a4 kağıdı var oda kimliğinin fotokopisi, kadın zaten namaz kılacak kadar dua bilir, bu ifadeyi veren de gizli tanık 4. duruşma bitti ortada yok, kardeşim ortada hiç bir delil yok bu kadın neyin ablasıdır diyen hakim de yok, üstelik annem alman vatandaşı devletimiz tüm hak hukuğu çiğneyerek büyük elçilik yetkilileri ile görüştürmedi ve benim annem kalp hastası, gömeç denilen yerde pencere ile kapı ceyran yapsın diye kapıyı aralamalarına dahi izin vermediler (3. gün kalaya kadar), baskı tanıdık ile 10. günde avukatı ile görüştürdük, oraya koydukları nöbetçi doktor ise zorunlu görevine 10 gün önce başlayan doktor, bizim evimizde hala tavuk pişmez, 3 öğün bozuk dürüm vermişler.

nişancı belgem ve tank üstündeki topu (ağır silah) kullanma belgem vardı, dedemin babasından kalma istiklal madalyamız var, ben bir daha hiç bir devlet kurumunda görev almamı engelleyecek bir rapor dahi aldım.

şimdi akpli arkadaşlar istediği kadar adaletten, askerden namus ve kul hakkından bahsedebilir.
    yazık çok üzüldüm anne'nizin yaşadıklarına. Ben hep söylüyorum bir varmış bir yokmuş bir durumdayız şuan.

Bu satırları yazarken 10 dk sonra bakarsın çevirirler içeri alırlar, ne olduğunu anlayana kadar aylar geçer.

Ülkeyi bu duruma düşürenler ya da bu durumlardan haberi olmayanlar yüzünden ne hallere geldik.

Akrabamız 13 ay yattı iddianamesinde çocuklarını bu vatandaşların okullarında okutmuş güya.

Adamın tıbben çocuğunun olması mümkün değil gerisini sen düşün.

Kimse çıkıp sormuyor. Madem bu okullar bankalar zararlı idi, Devlet olarak sen buna yasal müsaade verip neden açık kalmasına izin verdin.

Benim ve ailemin bu bankalarda hiçbir hesabı ve hareketi olmadı. Annem devlet memuru kadın 30 senedir hizmet ediyor, benim diyen insandan daha çok çalışmıştır, taktirleri aldığı belgeleri havada uçuşuyor. Es kaza bu bankada hesabımız olsa bu gün belkide terörist diye adımız çıkacaktı.

Çok hatalar var çok yanlışlar var, suçsuz olup çok canı yanan var. Bunları yazarken hayal ettim annemi hapiste yüreğim daraldı, inan çok üzüldüm

Bunları yaşadıktan sonra hak hukuk adalet herhangi bir şey ifade etmiyordur size.

İçimiz acıyor ama kaybedeceklerimiz uğruna yaşadığımız korkudan kendimizi ifade bile edemiyoruz.

Bir kesim var her şeyi güllük gülistanlık gören diğer bir kesim var (bence) gerçeği görüp her gün ne kadar daha b0ka battığımızı anlayan.

Sonumuz hayır olsun diyelim. Askerliğe karşı değilim, çok şey kattı bana. Karşı olduğum sistemdeki adaletsizlikleri.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cok ıyı kurtardınız uleyı daha beter bı hal aldı
    Çocuk tecavüzcülerine peçete tutmaktan iyidir.

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rodya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çocuk tecavüzcülerine peçete tutmaktan iyidir.
    ))))))))
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Analar ne evlatlar doğuruyor bi o tatafa bak bide bu tarafa....

Burda yazılanları görünce direk Eren geldi aklıma . Bu ülke ayaktaysa Eren gibi yiğitlerin sayesinde. Askerden kaçmayı düşünen totoşlarada tavsiyem pembe teskere alın. Bundan sonraki hayatınızda size en yakışan şey pembe nüfus olur

ES353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı buraek4 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burda yazılanları görünce direk Eren geldi aklıma . Bu ülke ayaktaysa Eren gibi yiğitlerin sayesinde. Askerden kaçmayı düşünen totoşlarada tavsiyem pembe teskere alın. Bundan sonraki hayatınızda size en yakışan şey pembe nüfus olur
    Ooooo büyük milliyetçi helal sanaaa arkadaşa bu yorumundan dolayı tek sıkımlık diş macunu hediye edelim. Şu gerici zihniyeti bi aşamadınız ERENİYİKİVAR helal olsun olsun aslan gibi çocukmuş çoğu delikanlıyım diye geçinenlerden daha delikanlıymış lakim bu çocuk askerlik yaparken şehit olmadı dikkat edersen. Askerlikle adamlık ölçülmez.

Skyhawk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu kaç gündür (belki haftadır) görüyordum girmek bugüne nasip oldu. Konu almış başını gitmiş nerelere.

N0M4dh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teröristin açıkça bastığı yerde, bu şehidimize "çelik yelek, kompozit giydiremeyenleri" aklayalım tabi.

açığa alınan herhangi bir kimse var mı?

aynı şey dünyanın herhangi bir ülkesinde olsa valiyi bacağından asarlar mı asmazlar mı? emniyet müdürünü açığa alırlar mı almazlar mı?

bir ölür bin dirilir güzel bir felsefe de gerektiğinde güzel.

tıpkı Fırat gibi 3-5 gün anacağız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birakin bu pembe teZkere ayaklarini, benim abim batmanda jandarma komando astekti ben bilirim 9 ay ailemin neler cektigini. Ben devlet memuruyum 3 yil urfada gorev yaptim cogu askerin gormedigi sinir noktalarinda suructa hatta en pis doneminde aylarca bulundum belimde silah dahi olmadan. 1,5 yildir evliyim daha iki hafta once esimle biraraya geldim evliligimizin en guzel 1,5 yili gitti daha yeni biseyleri yoluna koyabilecekken 6 ay daha gitsin istemiyorum. Git derlerse zaten gitcem korkum yok. Kimse tuvalet temizlemeye merakli degil

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Adam gibi konuş, beceremeyeceksen de adam gibi konuşmayı hak ettiğin şekilde muamele edelim.
    Askere gitmek ya da gitmemekle erkeklik, adamlık belirlenmiyor. Askere gitmedi diye kimsenin erkekliğine laf etme haddin yok burada.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim kafa çok basmıyo ne yalan sölim. Şimdi sizin zihniyete göre bu çocuk yiğit mi yoksa kelle mi?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler