User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
36 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Telefon kaydı hk.

Leader01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Telefon kaydı hk.

Merhabalar,

İphone 11 pro max almayı düşünüyorum ama çok saçma bir piyasası var, sıfırı 11.500 e bulunurken adamlar 2-3 aylık cihazlara 11.700 11.800 para istiyorlar, birde pasaport kayıtlı her hatla çalışır diyenler var, benim bildiğim 31 mayıs 2019 tarihinden sonra kayıt yapılan cihazlar her hatla çalışmıyor, her hatla çalışır diyen bir elemana nasıl oluyor diye sordum "işini bilirsen olur" gibisinden saçma bir cevap verdi, nedir bu olayın aslı bilen var mı ?

https://www.sahibinden.com/ilan/ikin...29712740/detay

Bu ilana mesaj gönderdim nasıl oluyor, 1-2 ay sonra kapanırsa ne olacak gibisinden cevap yazmadı.

levent_s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    31 mayıs 2019 tarihinden itibaren kayıt yapılan cihazlar sadece pasaport sahibinin adına kayıtlı simkart ile çalışıyor 3 yıl boyunca. İphon da bunu kırmanın bir yolu olduğunu sanmıyorum. Android cihazlarda çakma imei falan olabilir.

Siyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar konuyu hortlatıyorum ama 1 Kasım'da yeni bir düzenleme gelmiş okudum fakat pek anlayamadım. Bir tanıdıgım bana Almanya'dan telefon getirecek normal şartlarda yani bu yasadan önce telefonu açmadan bana getiriyordu bende imei alıyordum ve kullanmaya baslıyordum anladıgım kadarıyla. 1 Kasım'dan sonra tam olarak ne değişti? Sadece o mu kullanabilecek eğer öyleyse ben daha ürün yurtiçine gelmeden imei numarası alsam olur mu? Birde 1 Kasım'dan önce yurtdışına çıkmıştı. Bilgisi olan aydınlatırsa çok sevinirim.
    Simply the best.

01.05.1994
    Ayrton Senna

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bende sorıyım yeni konu açmıyım bende 8910i var 7 yıldır kullanılmadığı için kapanmış e devletten açtırdım şimdi açık görünüyor ama sim kart kaydı yok uyarısı hala çıkıyor ekstra bir şey yaptırmam gerekiyormu
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

korkmazz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Siyah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar konuyu hortlatıyorum ama 1 Kasım'da yeni bir düzenleme gelmiş okudum fakat pek anlayamadım. Bir tanıdıgım bana Almanya'dan telefon getirecek normal şartlarda yani bu yasadan önce telefonu açmadan bana getiriyordu bende imei alıyordum ve kullanmaya baslıyordum anladıgım kadarıyla. 1 Kasım'dan sonra tam olarak ne değişti? Sadece o mu kullanabilecek eğer öyleyse ben daha ürün yurtiçine gelmeden imei numarası alsam olur mu? Birde 1 Kasım'dan önce yurtdışına çıkmıştı. Bilgisi olan aydınlatırsa çok sevinirim.
    Hocam değişen bir şey yok bildiğim kadarı ile sadece her seferinde telefon getirilmesine sınır getirildi.yanında getirdiği 1 adet kapalı kutu cihazı gümrük memurları pasaport una kayıt ediyor ve 3 yıl içerisinde tekrar kapalı kutu cihaz getirince vergisini vs. Ödüyorsun .
    Gelen tel 120 gün süre ile kayıtsız kullanılabilir,her sene başı bu 120 gün hakkın yenilenir .bende geçen ay bu kayıt işlemini yaptırdım .son 1 yıl içerisinde pasaport veya kimlik ile gidilen ülkelerden birine giriş çıkış yapmış olman gerekiyor kayıt yaptırabilmek için .ayrıca kendi adına kayıt yaptıracaksan hat senin adına olmak zorunda. zaten kayıt işlemini yapınca e devlet de direkt numaran ile eşleşiyor cihazın .yıl başından önce kayıt yaptırırsan eğer cihazın 01.01,2025 den sonra tüm hatlar ile çalışıyor
    ALFA ROMEO MİTO QV

egemenerenk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar bende buradan bir soru sorayım, hat babamın üstüne babam başka şehirde yaşıyor. Ben bu ay yurtdışına gidip geleceğim. Aralık ayında hattı üstüme alsam kendi adıma kayıt yaptırabiliyor muyum?
    T Y P E R T U R K E Y

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı egemenerenk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar bende buradan bir soru sorayım, hat babamın üstüne babam başka şehirde yaşıyor. Ben bu ay yurtdışına gidip geleceğim. Aralık ayında hattı üstüme alsam kendi adıma kayıt yaptırabiliyor muyum?
    Merhaba, hattı yurtdısına giriş cıkıs yapan kişinin üzerine yaparak kayıt edebilirsiniz. 2732 TL kayıt ucreti var + hattı tasıdıgınızda taahhut bozma cezası vs..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zOnstyLe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, hattı yurtdısına giriş cıkıs yapan kişinin üzerine yaparak kayıt edebilirsiniz. 2732 TL kayıt ucreti var + hattı tasıdıgınızda taahhut bozma cezası vs..
    Çok teşekkürler ama ben tam ifade edememişim yurtdışına giriş çıkış yaptıktan sonra hattı üstüme alsam kayıt açısından bir sorun olur mu?
    T Y P E R T U R K E Y

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı egemenerenk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkürler ama ben tam ifade edememişim yurtdışına giriş çıkış yaptıktan sonra hattı üstüme alsam kayıt açısından bir sorun olur mu?
    Aynı şeyi yazdık aslında, farketmez gidip geldikten sonra hattı üzerinize alırsınız ama illa içim rahat etsin diyorsanız yarım saat içinde yapılabilen bir işlem bu 200 tl gibi bir ucreti var gitmeden bi bayiiden yapabilirsiniz.

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam operator ayni kaldigi takdirde taahhut bozma cezasi cikartmazlar, ayni tarife devam eder, tabi bunlar biraz islemi yapanin niyetiyle de alakali. Zaten hatti kullanan kisi hatti kendi ustune alacagi icin boyle sorunlar olmuyor, en azindan ben tecrube etmedim.
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı şeyi yazdık aslında, farketmez gidip geldikten sonra hattı üzerinize alırsınız ama illa içim rahat etsin diyorsanız yarım saat içinde yapılabilen bir işlem bu 200 tl gibi bir ucreti var gitmeden bi bayiiden yapabilirsiniz.
    Çok teşekkürler tekrardan
    T Y P E R T U R K E Y

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 kasım sonrası ülkeye telefon sokan oldu mu? Cebindeki telefona bakılıyor mu yoksa sadece valiz mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 kasım sonrası ülkeye telefon sokan oldu mu? Cebindeki telefona bakılıyor mu yoksa sadece valiz mi?
    konuyla ilgili soyle bir haber vardi, uygulamayi da anlatan, belki ise yarar: Yurt dışından telefon getirenlere sıkı takip... | Max Fm 95.8 Maximum Music
    öyle işte.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuyla ilgili soyle bir haber vardi, uygulamayi da anlatan, belki ise yarar: Yurt dışından telefon getirenlere sıkı takip... | Max Fm 95.8 Maximum Music
    Bu haberlere bakmıştım YouTube ta videolarda var ama dediğim durumu deneyimleyen yok yada yeni olduğu için henüz bilgi yok. Bakalım ay sonu gideceğim göreceğiz

mcanx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yazılanlardan şunu mu anlamalıyım, benim hat başkasının üstüne, ben yurtdışından kendim telefon getirdiğimde kendi pasaportuma kaydedemiyor muyum?
    her işte usta olmaya çalışan, her işin çırağı kalır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mcanx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazılanlardan şunu mu anlamalıyım, benim hat başkasının üstüne, ben yurtdışından kendim telefon getirdiğimde kendi pasaportuma kaydedemiyor muyum?
    Hayir. Siz kendi pasaportunuza telefon kaydettirebilirsiniz. Size kayitli yurtdisindan gelme telefon sadece sizin adiniza kayitli hat ile calisir. Kullandiginiz hat sizin ustunuze kayitli degilse, kaydettirdiginiz telefonda calismaz, hatti ustunuze aldiktan sonra calisir ancak
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu haberlere bakmıştım YouTube ta videolarda var ama dediğim durumu deneyimleyen yok yada yeni olduğu için henüz bilgi yok. Bakalım ay sonu gideceğim göreceğiz
    Gelismelerden haberdar ederseniz cok sevinirim
    öyle işte.

mcanx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayir. Siz kendi pasaportunuza telefon kaydettirebilirsiniz. Size kayitli yurtdisindan gelme telefon sadece sizin adiniza kayitli hat ile calisir. Kullandiginiz hat sizin ustunuze kayitli degilse, kaydettirdiginiz telefonda calismaz, hatti ustunuze aldiktan sonra calisir ancak
    tamamdır, aslında soruyu farklı sormuşum biraz. benim hattım cidden başkasının üstüne telefonu kaydetsemde hattı kullanamayacağımı anlamış oldum böylelikle teşekkürler
    her işte usta olmaya çalışan, her işin çırağı kalır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam operator ayni kaldigi takdirde taahhut bozma cezasi cikartmazlar, ayni tarife devam eder, tabi bunlar biraz islemi yapanin niyetiyle de alakali. Zaten hatti kullanan kisi hatti kendi ustune alacagi icin boyle sorunlar olmuyor, en azindan ben tecrube etmedim.
    Ceza için taahhutun olması yeterli kaldıki aynı tarfidende devam ettirmiyorlar. Bu yuzden once faturasıza sonra yeni tarife ile faturalıya gectim. Hat devir işlemi için ceza ile beraber ortalama maliyeti 600 tl'yi buldu.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler