User Tag List

Sayfa 11/58 İlkİlk ... 91011121321 ... SonSon
1090 sonuçtan 191 ile 209 arası

Konu: "Uber" korsan taksimidir?

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    13 tl yazdi 20tl verdim .

Edit geri gelsin.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yine yaklasik 10 saatlik washington- istanbul ucusum vardi. Zaten uzun ucus yorulmusum ciktim alandan taksi alip eve gitmek icin . Siradan denk gelen taksiciye 'abi meaafe biraz kisa istersen baska taksiye geceyim ' dedim gayet kibarca ama hoduk ofladi pufladi bin bin dedi . Topu topu 10dk lik yolculuk boyunca surekli mirildandi birseyler o arada birsey sordum cevap bile vermedi. Taksi 13tl yazdi ben yine insanlik olsun diye yine gyet kibarca ' abi kusura bakma biraz kisa mesafe oldu ustu sende kalsin ' dedim zahmet edip bir tesekkur bile etmedi bide ustune yandaki arabaya binseydin dedi. Bunlarin anlayacagi hayvansi dilden konusmak gerek heralde nezaketten ince dusunceden ne anlarlar. Plaka tat40 ynda 93 yaziyordu muhtemelen havalimani taksi kayit nosumudur nedir. Bu hayvani nereye sikayet edebilirim her ne kdar sonuc cikmayacagini bilsem bile ?
    Çok bişey olmaz. Ama uber e saygılar.

Uber havaalanı çıkış tek fiyat uyguluyor. Sabihadan her yere 100TL. Atatürkten 150TL. Geçen ay Ayt-İstanbul 6 kişi uçtuk. Kuzen golf le gelip alacaktı. 4 kişi bilemedin 5 kişi alacaktı araba. Uçağa binmeden önce geldi aklımıza uber. 6 Kişi 150TL Silivri Gümüşyaka ya getirttik adamı. Ne uff ne puff yaptı. 6 bavul 3 koli vardı. Adam hepsine yardım etti arac yerleştirdi. Bina kapısına kadar yardımcı oldu.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Thracian Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok bişey olmaz. Ama uber e saygılar.

Uber havaalanı çıkış tek fiyat uyguluyor. Sabihadan her yere 100TL. Atatürkten 150TL. Geçen ay Ayt-İstanbul 6 kişi uçtuk. Kuzen golf le gelip alacaktı. 4 kişi bilemedin 5 kişi alacaktı araba. Uçağa binmeden önce geldi aklımıza uber. 6 Kişi 150TL Silivri Gümüşyaka ya getirttik adamı. Ne uff ne puff yaptı. 6 bavul 3 koli vardı. Adam hepsine yardım etti arac yerleştirdi. Bina kapısına kadar yardımcı oldu.
    Sarı taksiye yaptır bunu bıçaklar seni
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sarı taksiye yaptır bunu bıçaklar seni
    Söylemeye cesaret edemem duraktan adam cağırıp döverler

istanbul da seçimle değil atanmayla gelecek bir yönetim ancak düzeltebilir. Ticari taksi kullanma belgesi çıkartacak. polis kontrolünde direk bu belge sorulacak. Yurtdışında bu taksiciliği yapan adamı 10 gün işe devam ettirmezler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yine yaklasik 10 saatlik washington- istanbul ucusum vardi. Zaten uzun ucus yorulmusum ciktim alandan taksi alip eve gitmek icin . Siradan denk gelen taksiciye 'abi meaafe biraz kisa istersen baska taksiye geceyim ' dedim gayet kibarca ama hoduk ofladi pufladi bin bin dedi . Topu topu 10dk lik yolculuk boyunca surekli mirildandi birseyler o arada birsey sordum cevap bile vermedi. Taksi 13tl yazdi ben yine insanlik olsun diye yine gyet kibarca ' abi kusura bakma biraz kisa mesafe oldu ustu sende kalsin ' dedim zahmet edip bir tesekkur bile etmedi bide ustune yandaki arabaya binseydin dedi. Bunlarin anlayacagi hayvansi dilden konusmak gerek heralde nezaketten ince dusunceden ne anlarlar. Plaka tat40 ynda 93 yaziyordu muhtemelen havalimani taksi kayit nosumudur nedir. Bu hayvani nereye sikayet edebilirim her ne kdar sonuc cikmayacagini bilsem bile ?
    Ben havaalanı durak taksisi kullanmıyorum. İlk caddeyi geçiyorum, insanların yolcu indirdiği yerde müşteri getirmiş olan taksi mutlaka oluyor. Ona biniyorum. Adam kısa-uzun laf etmiyor. Neticede boş dönmemiş oluyor havaalanından......
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben havaalanı durak taksisi kullanmıyorum. İlk caddeyi geçiyorum, insanların yolcu indirdiği yerde müşteri getirmiş olan taksi mutlaka oluyor. Ona biniyorum. Adam kısa-uzun laf etmiyor. Neticede boş dönmemiş oluyor havaalanından......
    Bunu hic dusunmedim hic. Bir dahaki sefere havalimani taksimi aman .

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu hayvani nereye sikayet edebilirim her ne kdar sonuc cikmayacagini bilsem bile ?
    Durak başkanının ismine bakıp durağı ara. Başkası açarsa durak başkanını iste. Yalnız bunu sakince yap şikayet edeceğini anlamasın. Durak başkanı telefonu alınca söyle tüm şikayetini. Hatta havaalanı patlamasında yaralıları almadıklarını falanda söyle biraz daha körükle adamı. Sonrasında ondan yediği fırçayla taksicinin aklı başına gelir.

Havaalanı otogar gar gibi yerlerde hep aynı sorun oluyor. Gelen yolcuların taksiden indiği yerde bekleyin, dışardan gelen taksiye binin. O taksiciler afra tafra yapmadan kısada olsa götürür.

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Beyaz masaya'da plakayla bildir abi sikayetten cok korkuyorlar. cünkü bir taksici nekadar sikayt alırsa o oranda katlanan cezaları yaslıyorlar. @turbo&quattro
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Durak başkanının ismine bakıp durağı ara. Başkası açarsa durak başkanını iste. Yalnız bunu sakince yap şikayet edeceğini anlamasın. Durak başkanı telefonu alınca söyle tüm şikayetini. Hatta havaalanı patlamasında yaralıları almadıklarını falanda söyle biraz daha körükle adamı. Sonrasında ondan yediği fırçayla taksicinin aklı başına gelir.

Havaalanı otogar gar gibi yerlerde hep aynı sorun oluyor. Gelen yolcuların taksiden indiği yerde bekleyin, dışardan gelen taksiye binin. O taksiciler afra tafra yapmadan kısada olsa götürür.
    Bu tarz konulara fena takigim ben ilk firsatta arayacagim. Bakalimne diyecek sonucu yazarim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Göktürk'te taksi bulamayınca bi deneyeyim dedim. Acayip memnun kaldım.

1) Hizmet 10 üzerinden 10 alır ki efendim, beyfendi vb. gibi kibarlık cümleleri hava da uçuşuyor.
    2) Araçlar son model ve kesinlikle temiz
    3) Havalimanından binmiştim kapı otomatik değilmiş indi kapıyı açtı ve kulaklar uçaktan dolayı mefta olduğu için sakız alıcaktım. Benzinlikte durmasını rica ettim adam kendi ben alırım efendim dedi.
    4) Kısa,uzun veya orta mesafe farketmiyor. 15 kişilik arkadaş grubu ile binseniz Beşiktaş'tan Bomontiye kadar götürüyor laf etmiyor. (Kendi anlattı)
    5) Uzakta ise bile arayıp efendim uzaktayım beklicek misiniz? diye soruyorlar.
    6) Özellikle yaz sıcaklarında klima ile mis gibi yolculuk için bile ekstradan para vermeye değer. Taksi de klima açın diyince surat düşüyor adamlarda.
    7) Sanırım, gidiceğiniz güzergahın fiyatı belli oluyor. İsterse 50 kere dolaştırsın fiyat sabit kalıyor.

Bir de şöförle muhabbet etmiştim. SRC belgesine kadar herşeyleri varmış. Kendi söylüyor biz tamamen yasal olmak istiyoruz diye. Zaten hepsinin maliye kaydı var UBER'e fatura ediyorlar UBER'de kullanıcıya. Bizi polis bağlayamaz sadece mali şube bağlar demişti. Eğer bu iş tamamen yasal olursa 10 araba ile bekleyen arkadaşım var diyordu.

Tek kötü yanı, sedan tarzı araçları olmayışı. Bir de UBER Pet var onda ki araçlar nasıl merak ettim. Hiç kullanan oldu mu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı B16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Göktürk'te taksi bulamayınca bi deneyeyim dedim. Acayip memnun kaldım.

1) Hizmet 10 üzerinden 10 alır ki efendim, beyfendi vb. gibi kibarlık cümleleri hava da uçuşuyor.
    2) Araçlar son model ve kesinlikle temiz
    3) Havalimanından binmiştim kapı otomatik değilmiş indi kapıyı açtı ve kulaklar uçaktan dolayı mefta olduğu için sakız alıcaktım. Benzinlikte durmasını rica ettim adam kendi ben alırım efendim dedi.
    4) Kısa,uzun veya orta mesafe farketmiyor. 15 kişilik arkadaş grubu ile binseniz Beşiktaş'tan Bomontiye kadar götürüyor laf etmiyor. (Kendi anlattı)
    5) Uzakta ise bile arayıp efendim uzaktayım beklicek misiniz? diye soruyorlar.
    6) Özellikle yaz sıcaklarında klima ile mis gibi yolculuk için bile ekstradan para vermeye değer. Taksi de klima açın diyince surat düşüyor adamlarda.
    7) Sanırım, gidiceğiniz güzergahın fiyatı belli oluyor. İsterse 50 kere dolaştırsın fiyat sabit kalıyor.

Bir de şöförle muhabbet etmiştim. SRC belgesine kadar herşeyleri varmış. Kendi söylüyor biz tamamen yasal olmak istiyoruz diye. Zaten hepsinin maliye kaydı var UBER'e fatura ediyorlar UBER'de kullanıcıya. Bizi polis bağlayamaz sadece mali şube bağlar demişti. Eğer bu iş tamamen yasal olursa 10 araba ile bekleyen arkadaşım var diyordu.

Tek kötü yanı, sedan tarzı araçları olmayışı. Bir de UBER Pet var onda ki araçlar nasıl merak ettim. Hiç kullanan oldu mu?
    Psiteknik te varmış. Bizim taksilerde ehliyet gerisi aynen devam.

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Uber'in fiyat skalası var mı ? Nasıl öğreniriz ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    uber hakkında hemen bilgi vereyim. Uber web sitesinden yaklaşık fiyat alabiliyorsunuz. Kıyaslarsam taksiyle 10 liraya gittiğin yere 11 liraya gidiyorsun. bazen aynı rakama. 50 tl lik yere 55-56tl gibi bir şey tutuyor.

Yasallık ve sedan konusu şöyle; UBER in yasal dayanağı Bir ticari firmaya ait şöförlü, Yolcu, servis taşımacılığı. Yani okul servisi fabrika servisi gibi. Daha basit anlatacak olursa biri biri esnaf odasına kayıtlı diğeri ticaret odasına kayıtlı aynı işi yapan 2 işyeri gibi. Sedan ve otomobil olayı ise; 4-5 yıl önce çıkan bir yasaya göre ticari firmalar otomobilleri şirket aracı yapamıyorlar (özel durumlar hariç) (patronun 1m luk aracını vergiden düşmesin diye) zaten filo kiralamada bu sebeple çok büyüyen bir pazar o sebeple ticari araçlar içinde, yolcu taşımacığına izin verilen sınıflardaki araçlar kullanılabiliyor. Vito, transporter, crafter, splinter vs

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    @B16 ilk zamanlarında e serisi ve 5 serisi vardı millet gidecegi yere 1km onceden cagırıp soförü varmış gibi uberle gidiyordu

fiyat belli değil gittiği açılış ücreti ve gittiğin km nin ücreti var
    @Carolita1907

haritada görebildiğin uber aracının üstüne tıklarsan 3 secenek var. ücret tahmini / prom. kodu / uber çagır

ücret tahmini kısmından kabaca bakabilirsin fiyata

mesela bu beylikdüzü mermerciler sanayi sitesinden - taksim meydan yaptım

normal taksi= acılıs 3.45tl - km 2.10 tl. e5'den 38.3 km = 83,88 / otobandan 42km = 91,62

agustosta kullandıgım kısım buda kurtuluş - taksim

1881 - 193

alihan11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    birde bu uberx var aslında en ucuz o ama türkiyeye açmamışlar anlamadım neden amerikada normal taksi yok(havalimanı ve new york hariç) herkez uber yapıyor akşam millet 5 de iş cıkısı yapıyor 3 4 saat kendi aracıyla uber yapıyor güzel para kazanıyor keşke bizim ülkemizdede yaygınlaşsada taksiler kalksa .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alihan11 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birde bu uberx var aslında en ucuz o ama türkiyeye açmamışlar anlamadım neden amerikada normal taksi yok(havalimanı ve new york hariç) herkez uber yapıyor akşam millet 5 de iş cıkısı yapıyor 3 4 saat kendi aracıyla uber yapıyor güzel para kazanıyor keşke bizim ülkemizdede yaygınlaşsada taksiler kalksa .
    Tr de olmaz bşr cok sebebi var. En önemlisi taksi hatlarının sağlam rant kapısı olması

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbul'da 'UBER' dayak! - Gundem Haberleri

Barzonun biri araçta sigara içmesine izin vermediği için uber sürücüsüne saldırmış. Böyle çomarlar yüzünden Türkiye'den çıkmazlar umarım. Arkadaşa da geçmiş olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı arda35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstanbul'da 'UBER' dayak! - Gundem Haberleri

Barzonun biri araçta sigara içmesine izin vermediği için uber sürücüsüne saldırmış. Böyle çomarlar yüzünden Türkiye'den çıkmazlar umarım. Arkadaşa da geçmiş olsun.
    O. çocukluğundan başka birşey değil. Amk artistine bak

emir91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne kadar mal varsa bu memlekette iyice çıldırdı insanlar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)