User Tag List

Sayfa 1/5 123 ... SonSon
93 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Bodrum Gezi Rehberi

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bodrum Gezi Rehberi

Kısmetse 18-23 Temmuz arası eşimle Bodrum Gümbet'te olacağım.
    Çok bir bilgimiz yok ama her gidenin beğenmesinden dolayı bizde merak ettik bu sene oraya gidelim istedik. Şimdi 1 hafta orada olacağımız için nereleri görelim nerede yiyelim önden bi liste yapalım diyoruz. Otele tıkılı kalmamak için Oda+Kahvaltı şekilde rezervasyon yaptık. O yuzden öğle akşam yemeklerinde dışarıda olacağız.
    1 Gün otelde kalır havuz deniz takılırız diye düşündük.
    1 Gün kesinlikle yeni açılan phalarope aqua park gidicez.
    Geriye kalan 4 gün için nereleri tavsiye edersiniz. Nerede ne yenir neresi gezilir?
    Alkol kullanmıyoruz dolayısıyla halikarnas katamaran vs bizim için çok ilgi çekici değil.
    Yemek yemelik biraz araştırdım sünger pizza, arka restorant, liman köfteci vs deniyor ama gidenlerden ilk ağızdan tavsiyeler daha güzel olacaktır.

Aranel Ciryatan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1993'den beri her yazımı Bodrum'da yaşayan biri olarak şunu söyleyebilirim. Alkol kullanmıyorsanız Gümbet yanlış bir tercih olmuş. Gümbet yabancı turistlerin bol olduğu gece 4'e kadar bam bam bam müzik sesi eşliğinde gece kulüplerinin olduğu bölgedir. Sizin Turgutreis, Akyarlar gibi daha sakin yerleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır.
    SimRacersTR.Net
    Türk Simülasyon Pilotlarının Buluşma Noktası

Emre Akçay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Halikarnas Mozolesi, Bodrum Kalesi ve içerisindeki Sualtı Arkeoloji Müzesi, Zeki Müren Sanat Evi, Bodrum Anfi Tiyatro, Myndos Kapısı, Pedasa Antik Kenti benim gezdiğim yerlerdi.
    Gün batımında Gümbet'te yel değirmenlerinin olduğu yer güzel.
    Ayrıca Akyarlar-Turgutreis yolu çok hoşuma gitmişti.
    Yemek olarak ben yöresel birşey göremedim. Klasik bildiğimiz yemekler yedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nereye gidilecek derseniz. Kesinlikle tekne turuna çıkın çok güzel koyları dolaştırırlar ve ücretleri de ucuzdur. Özellikle Turgutreis'den kalkanlar daha ucuz oluyor. Bodrum tarafında anlamadığım bir şekilde daha fazla para istiyorlar. Farklı koylara denize gidin. Karaincir, Kargı, Camel Beach bunların hepside çok güzeldir. Gümüşlükte güzel bir balık yiyebilirsiniz (Ali Rıza'nın yeri hüzeldir. Ayrıca Turgutreis Manzara Restorant'da önerimdir. Mutfakları çok güzeldir. Her çeşit yemek vardır.

Mangal işini seviyorsanız Ortakent'te Eyba Et Mangal çok güzeldir. Mandalina ağaçları arasındaki bahçede mangalınızı yakabilirsiniz.

Yalıkavak ve Göltürkbükü tarafından uzak durun. Gereksiz pahalıdır.

Yalnız siz özellikle belirttiğiniz için söyleme gereği duyuyorum yanlış anlamayın. Bodrum'da tüm mekanlar alkollüdür. Eğer alkol tüketilen ortamlardan rahatsız oluyorsanız biraz sıkıntı yaşayabilirsiniz.
    SimRacersTR.Net

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yazılanlara ek olarak

gümbet ve bodrum merkez fazla kalabalık oluyor , ozellikle akşam bodrum merkez girişi ciddi kalabalık istanbul trafiğini aratmaz

turgutreis-akyarlar çok sakin ve güzeldir , 1 gününüzü gündüzden akyarlardaki meteoroloji Koyuna ayırabilirsiniz , denizi harika tesis normal fiyatlarda ailelere çok uygun

yalıkavak-palmarinaya akşam gezmeye gidebilirsiniz farklı yer gormek açısından

gümbet'e seneler oldu uğramadım fakat gumbet ışıklardan içeri dirip sağ yaptığınızda yolun sonunda sağda salaş bir çorbacı var, ciddi başarılı ve ucuzdur

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilgiler için teşekkürler. Mekanın alkollu olması çok sorun değil edebiyle içip taşkınlık yapmayanlarla işim yok zaten herkesin kendi tercihi.
    Asıl merak ettiğimiz bodrumun hareketliliği vs idi o yüzden merkeze yakın olması nedeniyle Gümbet tercih ettik. Tekrar gideceğimizi sanmıyorum o yüzden gitmişken tamamını gezelim istiyoruz.
    Bu tavşan adası varmış orayı da listeye ekledik güzel bir yere benziyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tekne turu olarak da maradona kaptanı bulun yazmışlar nette. Hem güzel koylara giriyormuş hemde turu en güzel olanlardan birisiymiş.
    Gidince tekne turu da düşünüyoruz biraz daha araştırayım.
    *(edit geri gelsin)

Dodoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Liman köftecisine gidin mutlaka. Geçen sene merkez sahilde 2 köfteci vardı ben sanıyorum merkeze uzak olanı daha çok sevmiştim diye aklımda kalmış. Aynı tip köfte veriyorlar zaten.

Çok özelliği olmasa da sebzeli dönere de bir şans verebilirsiniz değişiklik olması açısından.

Türkbükünde hiçbir şey yok ve acayip pahalı. Uğramayın bile derim.

Tekne turunu sakın kaçırmayın gidin. Biz geçen sene arkadaş ile sızıp kalmıştık geceden kalma şekilde. Uyanınca çok üzülmüştüm gerçekten çok güzel koylar var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tavşan Adası Gümüşlükte. Aynen gidilebilecek yerlerden biri orası da.
    SimRacersTR.Net

MMMacit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mesajım Bulunsun Ben de Eylülde Gidicem Arabayla Gitmeyi Düşünüyorum Çok Güzel Öneriler Var.

HG6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tavsiyede bulunmak için girmiştim ama arkadaş zaten herşeyi yazmış gayet güzel tavsiyeleri bende öneririm.. Ek olarak bencede anladığım kadarıyla sizin için gümbet yanlış tercih olmuş biraz, iyi tatiller dilerim..

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Gümüşülüğe gidebilirsin balık vs için - Turgutreis marinada güzeldir bence hatta günübirlik, sabah gidip akşamüstü dönmeli yunan adalarına gidip gelebilirsiniz pasaport yeterliydi vize önemlimi tam hatırlayamadım onu . yalıkavak biraz yaslar tabi ama ben yolunu seviyorum virajlı virajlı güzel oluyor önüne kamyon denk gelmediği sürece tabi
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gümüşülüğe gidebilirsin balık vs için - Turgutreis marinada güzeldir bence hatta günübirlik, sabah gidip akşamüstü dönmeli yunan adalarına gidip gelebilirsiniz pasaport yeterliydi vize önemlimi tam hatırlayamadım onu . yalıkavak biraz yaslar tabi ama ben yolunu seviyorum virajlı virajlı güzel oluyor önüne kamyon denk gelmediği sürece tabi
    Pasaport yeterli fakat daha önceden süresi geçmiş olsa dahi Şengen vizesinin alınmış olması gerekiyor. Tabi bütün turlar aynı mı bilemem fakat ben geçen sene sorduğumda öyleydi.

clioGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yanlışlık olmasın?
    schengen vizesiz AB üyesi herhangi bir yere giremezsiniz diye biliyorum. normal pasaportla tabi.
    seni unutmayacağız...

www.hilmisenlen.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı clioGT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yanlışlık olmasın?
    schengen vizesiz AB üyesi herhangi bir yere giremezsiniz diye biliyorum. normal pasaportla tabi.
    Yunanistan adalarına daha önce bir kez Şengen aldıysanız vizesiz gidebiliyordunuz. Süresinin geçmiş olması da önemli değildi. Günübirlik turlar şeklinde idi. Ben vize almadığımdan dolayı gidemedim. Pasaportum yanımdaydı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bazı yunan adaları için vize gerekmiyor arkadaşlar. özel 15 günlük vize çıkarılıyor. Acenteler yardımcı oluyor. Geçen sene 35 euro vize ücreti vardı.
    SimRacersTR.Net

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hem vize gerekmiyor demişim hemde vize çıkıyor ahaha yani öyle normal vize alıyormuş gibi değil. 3-4 günde hazırlanan basit bir şey sadece bazı adalar için geçerli.
    SimRacersTR.Net

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Apaçiler hacı olmaya Gümbet'e geliyor.. Riva resort'ta kalmıştım otel iyiydi, Gümbet rezalet, Bodrum merkez fena değil.. Halikarnas fln rezalet.. Bilmiyorum ben mi elitist oldum arkadaş )) berbat ortamlar.. Dondurma yerseniz akşam Bitez dondurmacısına gidin derim.. Aslında insan olmasa konum olarak harikulade yerler..

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen yazı bodrum gümbette geçirdim 15 gün. Yapmadığım, kaçırdığım o kadar çok şey varmış ki üzüldüm şimdi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)