User Tag List

Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
77 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Üniversite, bölüm tercihi dertler vb KIBRIS İSTANBUL

HondatugraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kesici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen zaten okuma kardeşim, ülkenin ara elemana da ihtiyacı var, daha puanın değil sıralamanın göz önüne alındıgından bile haberin yok.
    Sen sanirim okumayip ara eleman olanlardansin. Gerci bu zehir kafayla okusan kim bilir neler yapardin...
    DR. OWL

mehmet6r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mert_can 41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ara elemanlık bir şey yok aileminde kendiminde allaha şükür kendi işi var...

hayırdır benim sıkıntım seni niye bu kadar gerdi sadece adam akıllı sordum nereyi yazdığımı kaç puanla yazdığımı ama gelen okullun neresi olduğunu cart curt bilmeden azarlar dille yazma..
    Başına gelen olaya üzüldüm neden gerileyim ki. Haddime değil seni azarlamak ama kaç senedir hazırlanıyorsun tercih konusunda bu kadar bilgisiz olman kötü bir durum. Hakkında hayırlısı olsun.
    MR.EVO53

sensizaslaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar ben geçen sene cumhuriyet üniversitesini kazanmıştım gitmeyip dondurmuştum bu sene istanbula geçiş yapabiliyormuyum bilgisi olan var mı ?

kesici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HondatugraL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen sanirim okumayip ara eleman olanlardansin. Gerci bu zehir kafayla okusan kim bilir neler yapardin...
    Ben okudum kardeşim ama okudugum mesleği yapmıyorum.

Yahu bu kabul edilemez bir durum, kaç kez sınava girmişsin ama tercihlerin sıralama yerine puana göre alındığını düşünüyorsun.

Hiç mi hocalarınla konuşmadın da gelip modifiye sitesinde beni yerleştiremediler diye serzenişte bulunuyorsun... Ayrıca ara eleman dediğimiz kişiler okumuş insanlardan yeri geliyor daha güzel paralar kazanabiliyor. 3-4 bölüm dışında ne artısı kaldı ki memlekette üniversite diplomasının...

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Ben okudum kardeşim ama okudugum mesleği yapmıyorum.

Yahu bu kabul edilemez bir durum, kaç kez sınava girmişsin ama tercihlerin sıralama yerine puana göre alındığını düşünüyorsun.

Hiç mi hocalarınla konuşmadın da gelip modifiye sitesinde beni yerleştiremediler diye serzenişte bulunuyorsun... Ayrıca ara eleman dediğimiz kişiler okumuş insanlardan yeri geliyor daha güzel paralar kazanabiliyor. 3-4 bölüm dışında ne artısı kaldı ki memlekette üniversite diplomasının...
    İstediğim yerde istediğim şeyi sorarım konusu varsa niye yazmim bunun sanamı sorcam ayrıca sana ne zoru var sende maxima kesiciye giriyor diye yazıyordun her yere onu napıcaz ben okulu bitireli çok oldu hoca falan yok başımda
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstediğim yerde istediğim şeyi sorarım konusu varsa niye yazmim bunun sanamı sorcam ayrıca sana ne zoru var sende maxima kesiciye giriyor diye yazıyordun her yere onu napıcaz ben okulu bitireli çok oldu hoca falan yok başımda
    Tamam Mert kardeşim ben haksızım ama sonuçta sana puan ile değil sıralama ile yerleştirildiğini öğretmiş olduk. Seneye daha çok çalışıp daha güzel bir yer kazanırsın umarım, hakkında hayırlısı. Aslında seni de yadırgamamak gerek ülkenin eğitim sistemi nasıl öğrenci alıyor daha gençlerimize öğretemiyor demek ki.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Tamam Mert kardeşim ben haksızım ama sonuçta sana puan ile değil sıralama ile yerleştirildiğini öğretmiş olduk. Seneye daha çok çalışıp daha güzel bir yer kazanırsın umarım, hakkında hayırlısı. Aslında seni de yadırgamamak gerek ülkenin eğitim sistemi nasıl öğrenci alıyor daha gençlerimize öğretemiyor demek ki.
    Laf sokmaya çalışma saçma sapan yazıp ortalığı germe hadi bak işine
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu konuda nasıl mevzuya düştünüz Allah aşkına

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Laf sokmaya çalışma saçma sapan yazıp ortalığı germe hadi bak işine
    Neden laf sokayım güzel kardeşim sana ben ayıp ediyorsun keşke ösym soksaymış seni ilk tercihine de bu kadar tatsızlık olmasaymış.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    123 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @rain man ve diğer arkadaşlar açıklamış ama geçen yılın puan bilgisi o yıl ki sınavlarda o bölümü tercih eden kişilerin durumuyla ilgili.

Asıl önemli olan sıralamada kaçıncı olunduğudur. Kısaca sen 10.000 ci oldun ve puanın 350 ama bu sene 370 puan aldın ve 14.500 cü sıradasın.

Sadece puanım yüksek diye girme durumu olmuyor. Senin puanın son tercih eden den az ise maalesef dışarıdasın.

Bu duruma da sınavın zor/kolay olması sebep oluyor. Ayrıca keşke bir dershane vs den biraz daha profesyonel yardım alsaydın.

Mesela İstanbul işletme istiyordun ama son tercihin felsefe idi nasıl olsa gelmez diye.

Sıralama değerlendirmesi ile bu riski azaltıp yine işletme olurdu ama atıyorum konya olurdu.

Hakkında hayırlısı olsun, eğer imkan var ise 1 sene daha asıl küreklere istediğin yere git.

Sevmediğin bir bölümde okumak çok kötü.

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mertcan geçmiş olsun dostum , ama hiçbiryerde puanım tutuyordu falan deme , bu bir yarış . Unutma sakın.
    Kıbrısta okuyacak kim var şimdi DAÜ de?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @rain man ve diğer arkadaşlar açıklamış ama geçen yılın puan bilgisi o yıl ki sınavlarda o bölümü tercih eden kişilerin durumuyla ilgili.

Asıl önemli olan sıralamada kaçıncı olunduğudur. Kısaca sen 10.000 ci oldun ve puanın 350 ama bu sene 370 puan aldın ve 14.500 cü sıradasın.

Sadece puanım yüksek diye girme durumu olmuyor. Senin puanın son tercih eden den az ise maalesef dışarıdasın.

Bu duruma da sınavın zor/kolay olması sebep oluyor. Ayrıca keşke bir dershane vs den biraz daha profesyonel yardım alsaydın.

Mesela İstanbul işletme istiyordun ama son tercihin felsefe idi nasıl olsa gelmez diye.

Sıralama değerlendirmesi ile bu riski azaltıp yine işletme olurdu ama atıyorum konya olurdu.

Hakkında hayırlısı olsun, eğer imkan var ise 1 sene daha asıl küreklere istediğin yere git.

Sevmediğin bir bölümde okumak çok kötü.
    Sıkıntı yok abi kıbrısta kaydım var kaydımı taşıcam teşekkürler bilgi için ösym başkalarını sokar artık...

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    123 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sıkıntı yok abi kıbrısta kaydım var kaydımı taşıcam teşekkürler bilgi için ösym başkalarını sokar artık...
    ÖSYM ye kızma kardeşim hiç, sınav görece olarak geçen seneye kolay olduğundan adaylar daha yüksek puanlar aldılar.

Puan kısmında da dalgalanma olmuş haliyle, sen de puanı görünce nasıl olsa gelir mantığıyla tercih yapmışsın.

Allahtan alternatifin var sevindim adına. Kıbrısta ne okuyacaksın ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ÖSYM ye kızma kardeşim hiç, sınav görece olarak geçen seneye kolay olduğundan adaylar daha yüksek puanlar aldılar.

Puan kısmında da dalgalanma olmuş haliyle, sen de puanı görünce nasıl olsa gelir mantığıyla tercih yapmışsın.

Allahtan alternatifin var sevindim adına. Kıbrısta ne okuyacaksın ?
    Hukuk abi geçen sene ölümden döndüm tatile geldiğimde ailem gönderemedi geri sınava tekrar girdim olmadı kaydımı taşıcam şimdi daha yakın başka özel okula.

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Su an ki aklim olsa, vallahi de billahi de 4 sene fakulte, 1 sene staj yapip, simdi de yurtdisi yuksek lisans kasmazsim. Berber olmaya bakardim, ama oyle siradanindan degil hakikaten kendini gelistirmisinden olurdum. Bi de yurtdisina kapagi attimmiydi, benden iyisi yok.

Yurtidisinda yasayan ne kadar Turk berber/kuafor tanidiysam hepsininde yasam standartlari cok cok ustteydi.

Su da surada bonus olsun: berberlik vs muhendislik - #56259573 - ekşi sozluk

"Korkmadık, savaştık"

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Belki bunu söylediğim için bir çok insandan tepki göreceğim ama okumayı sadece öğrenim yılı sayısına göre sınıflayip 4 yıllık bi bölüm bitireyim de gerisi gelir diye bakarak görenler ilerde gerçeklerle karşılaştıkça çok üzülüyor.

Kötü rehberlik, kötü karar verme yetisi, artan çevre baskısı, boşta kalma korkusu vs derken sallapati bi okulun abuk bi bölümünde 4 sene boyunca heder oluyorlar. Hem ailelerine olan maddi hem de kendilerine olan manevi maliyetleri bir yana uzun sayılacak bu süreçte kendisini üniversite bitirmiş şekilde görebilmek için bir ton şeyle oyalanıyor. Arkadaşları ile geziyor, evde kös kös oturuyor sadece sınavdan sınava çalışıp 3 5 sınavı geçiyor ve bitirince karşısına dikilen güçlüklere karşı ne yapacağını bilemeyip önceden beğenmediği istemediği meslekleri dahi arzular hale geliyor...

Kimseyi aşağılamam ama devletin iş alanı açmadan kalifiyeli kişi yetiştirme yerinde kadro açması büyük bi plansızlık, ya da göz boyama. Şu an ihtiyaç olan rakamın on belki yüz katı mezun varsa o bölüme girenler neye güvenerek giriyor mesela? Hiç düşünüyor mu ilerisini? Yoksa bitireyim de bakarız mi diyor?

Konu sahibi arkadaş alınmasın ama gerçekler acı. Kaybolan 4 ve 5 senenin sonunda 1500 tl maaş artı yol ve yemeğe tamaa edip okul okumamış ama kafası çalışan insanların köleleri oluyorlar istedikleri kadar da övünsunler diplomaları ve yanındaki çerçeve şekline getirilen ek bir ton katılım belgeleri ve sertifikaları ile. Onlar asosyalligin dibine dalarken gerçeklerle yüzlesip kafasını çalıştıran bunu doğru bölümü okuyarak veya okumayarak vakit kaybetmeyen kesimin altında ne istersen yaparız sahip modunda geziyorlar....

İibf fakülteleri öğrencileri için konuşayım, yüzde kaçı sizce okulu bitirdikten sonra ilk iki yıl içinde 2000tl üstü maaş alabiliyor?

Aranızda kaçınız kimseye bağlı olmadan yaşıyor bilmiyorum ama ortalama bi aileyi ortalama bi evde geçindirmek için evin de kira olduğunu varsayarsak en az 3000 şart diyebilirim. E bu parayı kazanamayınca ne yapacaksınız? Ek planınız nedir? Yapacağınız işi kaldırabilecek misiniz? Gerekliliklerini yerine getirebilecek misiniz?

Eğer bütün bunların hepsi hayırsa işiniz hazır değilse gezin tozun. Boşuna hayatınızı da yıpratmayin. Herkes doktor avukat eczacı olacak, herkes ayda on bin kazanan mühendis olacak diye bişey yok. Kesicinin de dediği gibi bu ülkeye ara eleman de lazım. Bu alçak görme değil aksine mantıklı olmaktır. Beğenmediğin iki yıllık bölüm mezunu adam direk ise girerken ve sen bitirdiğinde iki yıldır çalışıyor olacakken sen bi anda lay lay lom öğrenci hayatından çıkacak iş arayacak el pençe duracak kusur işlememek için bin takla atacaksın.

Ama bu kararı veremeyen hiçbir gencin suçu yok. Suç rehberlik öğretmeni vasfı ile atanıp çocukların dersi boş bırakma isteğini kendi lehine kullanan karaktersizlerde. Sayelerinde öğrenciler tercih bile yapamıyor hatta yerleşemeyince tercih robotuna bile trip atabiliyor....robota dexelia yağ sözü verip rüşvet yedirmisler ondan böyle yerleştirmiş.

HondatugraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesicide çok kalınca öldü okadar kesici zararlı
    DR. OWL

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı HondatugraL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesicide çok kalınca öldü okadar kesici zararlı
    puanı istediği bölüme tutmuş yerleştirmişler

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Gaü'de okuyan ve okuyacak olanlara bilgilendirme geçelim.

Okul resmen battı. Kıbrıs'ın büyük 2 bankasına satıldı. Yaklaşık 300 personel iş'ten ayrıldı.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler