User Tag List

Sonuçlar: Türkiye de ekonomik kriz varmı ?

Katılımcı sayısı
594. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Tabi ki var kura piyasaya bak

491 82.66%
  • 50 TL lik yakıt ve döviz alabiliyorum

103 17.34%
Sayfa 13/39 İlkİlk ... 3111213141523 ... SonSon
737 sonuçtan 229 ile 247 arası

Konu: Anket: Türkiye ekonomik krizde mi?

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evo34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yoğun bakım için bizzat şuan 2 tane teyzemiz var, Devlet Hastanesinden Özel hastaneye yönlendirildi ve şuan Yoğun Bakım faliyetleri orada gerçekleştiriliyor(Ümraniye Erdem Hastanesi).
    Devlet hastayı eğer devlet hastanesinde yer yoksa Özel Hastanelerin yoğun bakımlarına yönlendiriyor ve ödemesini karşılıyor.
    Evet 10-20 lira alınan hizmetin yanında kusura bakmayın ama bana göre sembolik, ailelerin yaptığı gereksiz harcamaları gördükçe(sigara tüketimi, çöpe atılan yemekler vb.) sembolik kalmaya da devam edecek gözümde.

Güzel kardeşim, ben nerede yazdım lütfen göster herşeyin dört dörtlük olduğunu.
    Burada sanki devlet vatandaşını terk etmiş, gerek hekimleri kontrolü, gerek ilaç tedariki, gerekse fiziksel binalar anlamında konfordan yoksun bırakmış bu kalemleri unutmuş gibi bir algı yaratılmaya çalışılıyor. Ben de bunun karşısında durup diyorum ki, son yıllarda sağlık alanında Türkiye birçok ülke tarafından örnek alınmaktadır.

2017 yılı bütçesinde daha şimdiden Sağlık 122milyar ile ilk sırada.
    Herşey tabi ki dört dörtlük değil ama dünden daha iyi olduğu da ve önemsendiği de bir gerçek.

Sağlık konusunda şüpheleriniz varsa lütfen sokaktan geçen yaşlı bir teyze veya amcayı çevirin sorun,
    memnunmusunuz değilmisiniz diye. Bakalım ne cevabı verecekler(cevaplar içinde ortalama alın).

Dev Şehir Hastaneleri tamamlandığında sağlık alanında türkiye daha da imrenilen bir Ülke olacaktır.
    Sağlık önemli çünkü İnsan önemli. İnsan sağlığı bize inancımızın da bir tavsiyesidir...

sizin hukuk sistemindeki bilginizle benim sağlık konusundaki bilgim aşşağı yukarı aynı derinliktedir kuşkunuz olmasın.
    paramızla iç kanaması olan hastaya yoğun bakım bulamadık bırakın sgk olayını... tanıdıkla bulmak durumuna itildik. istemeden de olsa can kaybı olcak durumda olduğu için maalesef bu şekilde yer bulduk arkadaşımızın annesine. devlet yer olmayınca özele sevk ediyor v.s v.s bunların prosedürünü gerçekten iyi biliyorum ince ince yazmaya gerek duymuyorum.
    sizin yazdıklarınız olmasını istediklerimdir ama maalesef dedıgınız gıbı olmayan durumlar var.bu arada kendi adıma konfordan ziyade adalet beklentim daha yüksektir.
    bunları sizle yazarak sonuca bağlayamayız bu konuda bende diğer arkadaşlar gibi düşünmeye başladım . uzak değiliz bi ara yüz yüze konuşur tartışırız daha ıyı aydınlatırız bırbırımızı.
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

Evo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kurtbil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gss yani Genel Sağlık Sigortası uygulaması hakkında ne düşünüyorsun peki ? İkinciye soruyorum.
    Hep benim sizi anlamamı bekliyorsunuz, bir kez de siz yukarıdaki mesajımı okuyup, evet şurası şöyle doğru veya yanlış dediğinizi görmedim hiç Hocam.
    GSS, keşke imkanlar yeterli olsaydı da bu yönteme başvurulmadan her birey sınırsız ücretsiz bakım kapsamında olsaydı diyorum.

Alıntı ufuksaracci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Devlet yoğun bakımda olduğu sürece ödemeyi yapıyor acil olarak gönderildiği için ,

Dev şehir hastaneleri, uçak gemileri, otomobiller... kim yapacak bunları, imam hatip mezunları mı ?

Sağlık konusunda şüphem var, kimseyi çevirip teyit almam gerekmiyor. Gözümle gördüklerim bana yeter.
    Ufuk sen herşeyin farkındasın ve sohbet için yazıyorsun demek ki
    O imasını ettiğin, hor gördüğün, aşşağıladığın kesim şuan da Türkiye Cumhuriyeti'ni yönetiyor.

Bahsettiğin gündelik iş haline gelmiş materyalleri mi yapamayacak. alasını yapacak ama oralarla uğraşacak enerji kalırsa tabi.
    Şuanda dört bir yanımızdan saldırı altındayız. Neden? İşte yukarıda saydıklarımızı ve fazlasını yapıyor ve yapacak olduğumuz için.
    Yani siz sanmayın ki 3.köprü yapıldı, 3.hava limanı yapıldı ve Dünya bizi taktir etti, hayır tam tersi. Ekonomik, siyasi vb. birçok alanda aleni bir savaş açtılar...

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    köprüyle ilerledigimizi düşünüyor yaaa

usta 83 te canada sayemizde mercimekle tanıştı şimdi bize satıyor.
    şuan sofralarda hindistan ve meksikadan aldıgımız nohut yeniyor.
    2003 e kadar dünyaya canlı hayvan satarken şuan sattıgımızın 2 katı kadar angus alıyoruz.
    samanı bulgaristan ve fransadan alıyoruz.
    evine aldıgın ceviz,badem abd den geliyor.

dünya bizim neyimizi taktir etti.ne üretiyoruz.paso tüketiyoruz.nerde o yerli arabacılar.bu ötv ile oda yalan oldu

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Bu da bunlarla uğraşıyor

Buna birde emekli maaaşı veriyorlar

Bu ülke harbi bitmiş
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

chevelle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bizi kıskandıkları için dış güçlerin ekonomik kriz yaratmaya çalıştığını söylüyor. açıkça böyle dememiş de, yokluyor diyelim. padişahından iyi öğrenmiş nasıl nabız yoklayacağını. o da ölümü gösterip sakat kalmaya razı eder

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu da bunlarla uğraşıyor

Bu ülke harbi bitmiş
    Olum adam gizli fun ın dicem ama gizlide değil aq
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu da bunlarla uğraşıyor

Bu ülke harbi bitmiş
    Birileri ciddi kızmış Ahahahah. Çok iyi ya.

Kimlere neler veriyorlar. Bu hiçbir şey

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olum adam gizli fun ın dicem ama gizlide değil aq
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birileri ciddi kızmış Ahahahah. Çok iyi ya.

Kimlere neler veriyorlar. Bu hiçbir şey
    Bunu amca 120 gün şutlandı

Cezası bittiği gibi geldi

Yine bana bilendi

Hala ignore basıyor la basınca ben ölmüyorum

Bir mod şunun üstüne toprak atsın

Söz atana dondurmalı irmik ısmarlayacağım
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Hep benim sizi anlamamı bekliyorsunuz, bir kez de siz yukarıdaki mesajımı okuyup, evet şurası şöyle doğru veya yanlış dediğinizi görmedim hiç Hocam.
    GSS, keşke imkanlar yeterli olsaydı da bu yönteme başvurulmadan her birey sınırsız ücretsiz bakım kapsamında olsaydı diyorum.

Ufuk sen herşeyin farkındasın ve sohbet için yazıyorsun demek ki
    O imasını ettiğin, hor gördüğün, aşşağıladığın kesim şuan da Türkiye Cumhuriyeti'ni yönetiyor.

Bahsettiğin gündelik iş haline gelmiş materyalleri mi yapamayacak. alasını yapacak ama oralarla uğraşacak enerji kalırsa tabi.
    Şuanda dört bir yanımızdan saldırı altındayız. Neden? İşte yukarıda saydıklarımızı ve fazlasını yapıyor ve yapacak olduğumuz için.
    Yani siz sanmayın ki 3.köprü yapıldı, 3.hava limanı yapıldı ve Dünya bizi taktir etti, hayır tam tersi. Ekonomik, siyasi vb. birçok alanda aleni bir savaş açtılar...
    Bu memleketin bu kadar fazla imam hatip ve imam hatipliye mi ihtiyacı var? Sen hiç Proje okul nedir duydun mu? Başarılı okullardaki öğretmenleri sürgün ettiler. Neden, çünkü imam hatipli ile eğitim seviyesini aynı yere getirmeye çabalamak için.

Eski enerji bakanının söylemini aç internetten bir kezde sen dinle, adam ne dedi, eğitim seviyesi yükseldikçe oy oranımız düşüyor. Aydınlanmış yeni nesil istemiyorlar.

ayrıca, sana Peter Furtado'nun hazırladığı Ülkelerin Tarihleri adlı kitabı okumanı öneririm, bizim için denilen ne biliyormusun, Türkler Feth Edebilirler Ama Yönetemezler. Durum da malesef ortada, bu benden, o benden değil, sen kimsin ...vs demekle de ülke yönetilemiyor. Ki zaten biri birşey diyor diğeri başka şey anlatıyor, sürekli birbirlerini yalanlamakla meşguller.

Sürekli bu henüz bağlantı yolları bitmemiş ama sana göre Pareto etkisi ile bitmiş sandığın 3.köprüyü övmen çok garip. Görende seni sürekli 3.köprüyü kullanır sanır. At nalı şeklinde bir yol yap, 2.köprüden al, 2.köprüye geri ver. Merak ediyorum bizden başka Dünyanın neresinde böyle gereksiz, işe yaramaz ve neredeyse km başına para alınan bir köprü var. O yolun bağlantı yollarına kadar her yerde kameralı geçiş sistemi var. Ben sana söyleyeyim, en ufak mesafe bile 2,85 TL birde dönüşü var yine 2,85 TL. Ne yaptın hepi topu 3km yol gittin ve 3km geri geldin. Bence her 1 mt'de bir gişe koysunlar oranın parası anca öyle çıkar.

Sanırım sen Pareto etkisi ile bardağın boş kısımlarını da dolu sanıyorsun. 1923 ile 1938 arasında imkansızlıklar ile yapılanları şimdiki imkanlar ile bile yapamayan veya yapmayan veya yapmak istemeyeni kim neden kıskansın.
    Sen kendi torpakalrında yaptığın HES'leri kalkıp yabancılara veriyorsun sonra onlar elektrik üretip bize satıyor. Bence kıskanmaktan çok dalga geçiyorlardır.
    Hadi herşeyi geçtim, senin paranın değeri yerlerde, bu bağlamda bizi anca Somali, Kenya...vs kıskanır.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şuan bütün dünya ağır olmayan bir krizde. 2008 krizi sonrası dünya piyasasına sağalanan aylık 150 milyar dolar kademeli olarak sonlandırıldı. Buda bütün dünyada nakit sıkıntısına sebep oldu.

Ama ülkemizde gerek kötü ekonomi, gerek dış borçlar gereksede darbeyle beraber dünyadan daha ağır bir ekonomik sıkıntı içindeyiz.

Bütün olay budur

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Neden kendinizi bu kadar yoruyorsunuz anlasın diye ?

Berkerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Filler > Çimler
    06 Toyota Hilux 2.5 4x4

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Evo34 Evet sohbet için yazıyorum, burada başka ne amacımız olabilir ki ? Hor görme falan yok, gayet açık ve net, senin değindiğin noktalar imam ve hatip yetiştiren okullarla yapılacak iş değil .

Ben Türkiye'nin adı bilinen iki üniversitesini bitirdim ama camiye girip bugün namazı ben kıldıracağım diyemiyorsam, o okullardan çıkanlar benim işimi yapamaz.

Öyle benim yazdıklarımdan işine gelen kısımları koyu olarak alıntılayarak olmaz, diğer kısımlara da cevap yetiştir. Mesela yoğun bakımdan sonra olanları yazar mısın ?

Bu arada dünya senin köprünü niye takdir etsin ? Alt tarafı köprü ya bu iki tane kıyıyı birleştirdin duyan da uzaya çıktık ya da kanserin çözümünü bulduk sanar . İnşaat ve yapı ile övünüp kalkındığını sanan

başka millet yoktur herhalde. Kim bu güne kadar Uganda havalimanını taktir etti ?

kurtbil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beni anlamana gerek yok, sen sistemin saçmalığını otur bir araştır bence. Kafalarına göre insanları prim ödemeye mecbur edip, üstüne ödeyemeyene hizmet vermedikleri gibi ödenmemiş her prime faiz uyguluyorlar, işin sonunda da sen hiç bir hizmet alamadan gırtlağına kadar borçlanıyorsun. Hizmeti bedava yapmayabilirsin ama kimseyi de borçlandıramazsın.

Anlamadığın ya da inatla yandaş olmak adına çabaladığın bir konu var ki o da yapılanların onları yüceltmemesi gerektiğidir. Sen yığınla vergi ödediğin bir ülkede şuan yapılanları bunlar zaten benim en doğal hakkım diyerek kendini önemseyeceğine, gidip hükümeti övme derdindesin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı chevelle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizi kıskandıkları için dış güçlerin ekonomik kriz yaratmaya çalıştığını söylüyor. açıkça böyle dememiş de, yokluyor diyelim. padişahından iyi öğrenmiş nasıl nabız yoklayacağını. o da ölümü gösterip sakat kalmaya razı eder
    Biz kimizki ya bir şey olmaz bizden zaten, geri kalmış 3 dünya ülkesiyiz, halk yobaz insanlar ahlaksız. Öğrenilmiş çaresizlik böyle bir şey demekki...

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    M3CSL de kendi tabanından çok ümitli.

Hadi dolar yakın siz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Evo34 çok merak ediyorum ne işle ilgileniyorsunuz acaba ?
    Yani bu dolar krizi sizi hiç vurmadı mı benzin yiyecek giyecek araba fiyatlarıda size fazla gelmiyor mu ?

http://www.techturkey.com/forum/sohb...bathlyyor.html
    Mesela böyle bi konu açmışsınız hiç merak ediyo musunuz ne oldu vize işi ?
    Hiç hükümet bizi kandırıyor diye düşünmüyor musunuz ?
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 tane daha konu acarsan magnumdan lamboyu kazanıcaksın hemde yalamadan..

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ufuksaracci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Evo34 Evet sohbet için yazıyorum, burada başka ne amacımız olabilir ki ? Hor görme falan yok, gayet açık ve net, senin değindiğin noktalar imam ve hatip yetiştiren okullarla yapılacak iş değil .

Ben Türkiye'nin adı bilinen iki üniversitesini bitirdim ama camiye girip bugün namazı ben kıldıracağım diyemiyorsam, o okullardan çıkanlar benim işimi yapamaz.

Öyle benim yazdıklarımdan işine gelen kısımları koyu olarak alıntılayarak olmaz, diğer kısımlara da cevap yetiştir. Mesela yoğun bakımdan sonra olanları yazar mısın ?

Bu arada dünya senin köprünü niye takdir etsin ? Alt tarafı köprü ya bu iki tane kıyıyı birleştirdin duyan da uzaya çıktık ya da kanserin çözümünü bulduk sanar . İnşaat ve yapı ile övünüp kalkındığını sanan

başka millet yoktur herhalde. Kim bu güne kadar Uganda havalimanını taktir etti ?
    İnşaat ile de övünülecek bir kısım da yok zira dün hepimiz bir kez daha işi bilmeden yapmanın ne olduğunu gördü, olan o yavrucaklara oldu.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler