User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
48 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Acil Ambulans Çağırma

Evo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    997TT, öncelikle geçmiş olsun. Şifalar dilerim.

Bahsettiğiniz durum, yani bir sağlık birimine ulaştırıldıktan sonra farklı bir birime aktarım "Nakil" kapsamına girer.
    Bu konuda da Ambulans Hizmetleri Yönetmeliği, MADDE 31, g fıkrası şöyle der;
    g) Nakil ambulansları durumu stabilize edilmemiş acil hastaların/yaralıların taşınmasında kullanılamaz.
    Mevzuat Bilgi Sistemi

Eğer gittiğiniz ilk birimde durumunuz teşhis edilebilmiş olsaydı, nakil ambulansı sizi diğer ilgili birime götürecekti.

Yaşadığınız bir mağduriyet var evet, fakat bana göre sorumlu Ambulans değil...

B.Koçer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle size de cok geçmiş olsun

2 sene önce Evde atak geçirdim yere düştüm cep telefonum ile 112 acili aradım bana diyorki iyimisiniz

dedim süper bir gün geçiriyorum ya sız ?

sonuc kendı ımkanlarım ıle hastahaneye gıttım sonrasında baska bır hastahanede 1 gun musade tuttular elde var 0

mechanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ....Isım cozumu su;eger ozel sıgortanız varsa,dırek o numarayı arayın,zaten hemen "acil ve ambulans ıcın 1'e basın" yada o tarz yonlendırme yapıyor.
    Istedıgınız hastaneye goturuyor. Eger sıgortanız yoksa yada karsılamıyorsa,.....
    duzgun sigorta? satir aralarinda sunu odemiyoz bunu odemiyoz diyenler haricinde, memnun kalan var mi? onerebileceginiz?
    --
    her geçen yıl bir önceki yılı aratır hale geldi zaman...

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evo34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    997TT, öncelikle geçmiş olsun. Şifalar dilerim.

Bahsettiğiniz durum, yani bir sağlık birimine ulaştırıldıktan sonra farklı bir birime aktarım "Nakil" kapsamına girer.
    Bu konuda da Ambulans Hizmetleri Yönetmeliği, MADDE 31, g fıkrası şöyle der;
    g) Nakil ambulansları durumu stabilize edilmemiş acil hastaların/yaralıların taşınmasında kullanılamaz.
    Mevzuat Bilgi Sistemi

Eğer gittiğiniz ilk birimde durumunuz teşhis edilebilmiş olsaydı, nakil ambulansı sizi diğer ilgili birime götürecekti.

Yaşadığınız bir mağduriyet var evet, fakat bana göre sorumlu Ambulans değil...
    Müdür adam ölüyorum diyor sen hala kalmışsın yok mevzuat da yok bilmem ne.

112 nin olayı nedir ? Acil hastayı sağlığına kavuşması için ilgili yere taşımak bu kadar.

O ambulansta eşin / çocuğun olsa kalkıp sana biri bunu söylese ne yaparsın ?

Ben söyleyim benim yaptığım yapar o ambulans şoförüne saldırırsın, insan canında mevzuat olmaz.

Su istimal eden varsa belirle işlemini yap, ama suçsuz günahsız imkanı olmayan insanlar için mevuzat kural kasmanın alemi yok.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    edit yok, @997TT geçmiş olsun.

Sanki memlekette herkes kural kaide gözetip iş yapıyor da bir ambulans kaldı kural bu kusura bakma diyebileceğimiz.

Mavi ekran veriyorum böyle yazıları okuyunca.

Emrecan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yav evo bey siz ne anlatıyorsunuz
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkesin parmağı tetikte

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi cok gecmis olsun .

Gecen hafta ysadigin ayni olayi kardesim anlatmisti inanamamistim . Isyerinden bir arkadasi atakent civarinda bayiliyor hemen ambulans cagirip hastanee goturuyorlar ama atakentte biryere degil bahcelievlere. Orada mudahale yapamiyorlar Bakirkoye gonderiyorlAr tabi cocuk yolda vefat ediyor.

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sorumlu hep cehape zihniyeti

geçmiş olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun öncelikle. En yakın hastaneye gitmek zorundalar çünkü hayati tehlike varsa olması gerekende budur. Babam rahatsızken bir iki defa ambulans ihtiyacımız olduğunda görevli arkadaşlara rica ettiğimizde sağolsunlar bizim istediğimiz hastaneye götürmüşlerdi.

Kekuti* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Murat abi,

gerçi 2 yıl kadar oldu ama, bu bayadır bu şekilde devam ediyor.
    Sadece kendi istediğin bir yere gidersen;

Örnek; Göztepe'de oturuyorum, M.Park'a gitmek istedim. 112 farklı bir yer söyledi. Ancak sonrasında ekstra bir ücret ödemiştik (rüşvet değil, başka hastane olursa şu para demişlerdi) O şekilde de M.Park'a götürmüştük Büyük anneyi..

Bildiğim kadarıyla, istediğin yere de hala götürüyor, sadece ekstra bedel ödüyorsun. Yol üzeri bir yer ise 150-200 tl gibi ...

Ama tekrar söylüyorum, peder halletti işi tam emin değilim. Çok yüksek ihtimal böyle diye hatırlıyorum

Geçmişler olsun
    1) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P
    2) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" PROJECT400 - DONE!
    Instagram: @itkopekas #dev20 #project400

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kekuti* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Murat abi,

gerçi 2 yıl kadar oldu ama, bu bayadır bu şekilde devam ediyor.
    Sadece kendi istediğin bir yere gidersen;

Örnek; Göztepe'de oturuyorum, M.Park'a gitmek istedim. 112 farklı bir yer söyledi. Ancak sonrasında ekstra bir ücret ödemiştik (rüşvet değil, başka hastane olursa şu para demişlerdi) O şekilde de M.Park'a götürmüştük Büyük anneyi..

Bildiğim kadarıyla, istediğin yere de hala götürüyor, sadece ekstra bedel ödüyorsun. Yol üzeri bir yer ise 150-200 tl gibi ...

Ama tekrar söylüyorum, peder halletti işi tam emin değilim. Çok yüksek ihtimal böyle diye hatırlıyorum

Geçmişler olsun
    geçen sene bu zamanlarda başıma geldi

çağırdım kapıdan geri gonderip

gitmek istediğim hastaneden ambulans istedimde oyle gidebildim

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Annem de oldu benzer şey. Ambulans en yakın hastaneye götürdü ama hastane müdahale konusunda tam vakıf değilmiş (kalp krizi). Bu ambulans başka hastaneye götürmedi çünkü ilk getirilen hastane çevredeki diğer hastaneleri arayıp müdahale uygunluğu-yatak konusu-doktor varlığı vb hususlarda teyit alması gerekiyormuş. Sırf bu olay 10-15 dk sürdü belki daha çok. Düzgün hastane onay verince ilk götürülen hastane kendisi ambülans çağırdı o götürdü.
    Okumadan imzalamam.....

dasemert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun.2 yıl önce anneannem fenalaşmıştı dizlerinden ameliyatlıydı,İstanbul’da 112 aradık ve 15 dakika boyunca ulaşamadık telefonlardan.En son yürüyemiyordu ama zar zor kendimiz araba ile götürmüştük.

Aynı dönem Bahçelievler de özel bir hastaneden annem anneanneme iğne yaptırmak için eve hemşire çağırmaya gitti.Kadınlar biz evliyiz gelemeyiz dedi.İnsan hayatına,sağlığına çok önem veren bir sistemimiz var harika.
    dasestar

Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı dasemert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.2 yıl önce anneannem fenalaşmıştı dizlerinden ameliyatlıydı,İstanbul’da 112 aradık ve 15 dakika boyunca ulaşamadık telefonlardan.En son yürüyemiyordu ama zar zor kendimiz araba ile götürmüştük.

Aynı dönem Bahçelievler de özel bir hastaneden annem anneanneme iğne yaptırmak için eve hemşire çağırmaya gitti.Kadınlar biz evliyiz gelemeyiz dedi.İnsan hayatına,sağlığına çok önem veren bir sistemimiz var harika.
    Nasıl yani bekarken gelebiliyorlaşmışta evlenince ne engel olmuş
    şaka gibi pes
    Biz daha iyisini alana kadar en iyisi bu

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Müdür adam ölüyorum diyor sen hala kalmışsın yok mevzuat da yok bilmem ne.

112 nin olayı nedir ? Acil hastayı sağlığına kavuşması için ilgili yere taşımak bu kadar.

O ambulansta eşin / çocuğun olsa kalkıp sana biri bunu söylese ne yaparsın ?

Ben söyleyim benim yaptığım yapar o ambulans şoförüne saldırırsın, insan canında mevzuat olmaz.

Su istimal eden varsa belirle işlemini yap, ama suçsuz günahsız imkanı olmayan insanlar için mevuzat kural kasmanın alemi yok.
    İnsan canı yandığı zaman evet mevzuat falan dinlemiyor ama her işin de bir usulu olması lazım. Sonuçta sırtında sivilce için ambulans çağıran insanlar var. Muayene olmak için gün alan, o günün sabahında acilde giriş yaptırır rahat rahat giderim diyen insanlar (!) var.

Bir rahatsızlığa sahipseniz sizi en yakın hastaneye vakit kaybetmemek için götürmesi gerekir 112'nin. Varoluş amacı budur. 112 sizin X hastanesine gitmenizi sorgulamaz. En yakın acil müdahaleyi yapabilecek hastaneye götürür. Sonraki proses acildeki veya icapçı doktorun kararıdır. Hastanın bir başka hastaneye gitmesi gerektiğine karar verirse o zaman nakil olur.

Asıl sorun hastanelerin acil yükünün gereğinden fazla olması, sevk zincirinin bulunmaması, mesai saati sonrası zaman bulamayan insanların tedavi amacıyla acil polikliniklere başvurması. Teknik ve personel açısından hastanelerin yetersiz kalmasıdır.

Her ilde o ilin hastane başhekimler ve 112 komuta başhekiminin bulunduğu il sağlık müdürlüğü nezdinde bir kurul toplanır ve her sene belli kararlar alırlar. Her işte olması gerektiği gibi o kararlar ve mevzuatlar vasıtasıyla da bu iş uygulanır. Zira tek tek üstte yazdığım suistimalleri gerçekleştiren kişilere ceza vermek sorunun çözümünü sağlamaz. Yani 112'nin mevcut ve kullanılabilir olması çok daha önemli olduğu için bu kararlar uygulanıyor....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    özel sağlık sigortanız ya da bolca paranız yoksa siz yine de siz olun ve çağırın 112'yi.
    mevzuatta saçmalıklar bolca var ama sağlanan bu hizmet ücretsiz ve en azından benim karşılaştığım örnekleri ciddi manada hızlıydı. Personel de devlet hastanelerinde göremeyeceğiniz kadar ilgililer.

kıvancr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun Murat abi, acil şifalar dilerim.
    Böylesine önemli bir konuda bizi bilgilendirme yaptıgın ıcın teşekkur ederım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazılanları okudukça resmen içim karardı.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaslar ıyı dılekler ıcın tesekkur ederım.
    Bazı yanlıs bılgılerıde duzelteyım;
    Sımdı en yakın hastaneye goturmesı tabııı cok ıyı. Ancak oturdugum yer ıtıbarıyle atasehır memorial-acıbadem-florance cokkk yakın. Tam tesekkullu bunlar. Goturduklerı yer Erdem hastanesı,mesafesı daha yakın olma ıhtımalı yok en fazla aynıdır. O an acıdan ınlerken defalarca memorial yada acıbadem dedım ama dınlemedı.
    Neyse gıttık acıle,mudahale edemedıler ve doktor dıyor kı;bu hastaya mudahale edemem,baska hastaneye goturun. Ambulans da dıyırkı,baska yere goturmeye yetkım yok. Sımdı ne yapılması gerek?
    Kaldıgım zor duruma bakarmısınız? Ya dakıkaların bıle onemlı oldugu farklı hastalıgım olsaydı?
    112’ye rıca,tehdıt,para herseyı teklıf ettım. Iyı bır hastaneye gotur dıye yalvardım...
    Gelelım sıgorta ısıne;standart saglık sıgortası bıle ambulansı karsılıyor. Ha hastaneye neyı karsılar karsılamaz,o sızın klozlarınızla alakalı. Ama acılı kesın karsılıyor.
    Sıvıcesı ıcın bıle acıle gıden yada ambulans cagırılanlar var,eyvallah ama yerde atak gecırıp bayılmıs bırı var,agrıdan da ınlıyor. Merkez sana su hastaneye gotur dedı ve hastane mudahele edemıyorum bu hastalıga dıyor...
    Arayın ozel ambulansı,hayatınız kurtulsun.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler