User Tag List

Sayfa 72/386 İlkİlk ... 2262707172737482122172 ... SonSon
7320 sonuçtan 1.350 ile 1.368 arası

Konu: Corona Virüs Güncel!!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Salgın ilk başladığında "Allah'tan Çin de görüldü. Avrupa da olsa böyle önlem alamazlar" diyordum. Netice de adamlar gak hukuk dinlemedi hem wuhan ı hem evleri kitledi. 2 ayda kontrole aldı. Bakalım biz dahil Batı ne yapacak?!?!?!

Maske meselesine gelince de hasta olmayanın takmasının esprisi yok. Gittiğiniz mekanda hasta biri sizden önce öksürse ve siz üzerine oraya gitseniz yine vulaşma ihtimali var. Elleri yüze götürmeme olayı da çok zor çünkü refleksif bir olay.

Tek çare dışarı çıkmamak çıkıldığında da erken saatlerde işini görüp bu sürede sağa sola mümkün olduğunca dokunmamak. Hep akılda elleri cepte tutmak olmalı. Refleksler engellenmeli. Eve gelir gelmez de yıkama ve kolonya işlemlerine girişilmeli.

Allah hepimizin yardımcısı olsun cidden zor bir dönem. Binlerce çocuk yolda göçte savaşta ac bi ac ölürken dünya izliyordu. Şimdi öyle bir hastalık geldi ki çocuklara dokunmuyor bile... paranın da hükmü yok neredeyse... insanlık bu kadar aciz maalesef.
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Abdest ve namazla virüsten korunacağını zanneden cahil sürüsünden kurtulmadıkça 1 adım öteye gitmez bu millet.. Her boku biliyoruz, her boku..

Biri camiyi melekler yıkar der, öbürü avrupa'nın oyunu der, diğeri hani nerde virüs görmüyorum der..

Tükense şunlar da ortalama iq'su yükselse ülkenin..

dorukky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxiboost Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siradan roportajlari izleyin lutfen hesapla hicbir alakam yok bu arada alt alta guzel toplamis insanlarin goruslerini.

https://mobile.twitter.com/NoContextSag
    3tane arka arkaya ızleyınce bı gevseme bı rahatlama gelıyo.

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ropörtajdaki bu grup, hastalık kaptığında hastanede yer bulamayınca, "-nerde bu devlet, devlet bize bakmiyir" diyecek grup aynı zamanda. hatta allah korusun yağma yapmaya en meyilli grup.
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok zarara uğrayacağız çok can kaybı yaşayacağız ama çin gibi kontrol altına alamayacağız o donanıma sahip planlamaya sahip zeki insanlar yok iktidarda yönetenlerde. Her gün ikiye katlanıyor oda açıklanan birde açıklanmayanı vardır eminim. 1 ay sonra bu rakam almış başını gitmiş, İstanbul Ankara gibi büyük şehirlerin çoğu karantina bölgesi ilan edilecek. Hastaneler ve personeller yetersiz kalacak kronik hastalıkları olanları gözden çıkaracaklar, adım gibi eminim yoğun bakımda ölüme terk edecekler insanları halk o zaman uyanacak ama iş işten geçecek her bir saatte haberlere bakıyorum netten iyice sıyırdım...
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Maxiboost Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Siradan roportajlari izleyin lutfen hesapla hicbir alakam yok bu arada alt alta guzel toplamis insanlarin goruslerini.

https://mobile.twitter.com/NoContextSag
    Harbi bunlar çıksın sokağa valla çıksın aq gebereceklerse bunlar gebersin. Oyunmuş anası sevildi dünyanın daha oyun diyorlar şaka gibi milletiz bizim koronaya ihtiyacımız yok bunlar olduğu sürece etmediğim küfür kalmadı gece gece
    AC/DC Back In Black

Günkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre-Dylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Harbi bunlar çıksın sokağa valla çıksın aq gebereceklerse bunlar gebersin. Oyunmuş anası sevildi dünyanın daha oyun diyorlar şaka gibi milletiz bizim koronaya ihtiyacımız yok bunlar olduğu sürece etmediğim küfür kalmadı gece gece
    Hiç linke tıklamadım bile , izlemek ,duymak istemiyorum artık boş kafaları.
    Tahmin ediyorum ki şuan Türkiye’nin her ilinde var bu illet. Belki Doğuda olmayabilir diye düşünüyorum

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abdest ve namazla virüsten korunacağını zanneden cahil sürüsünden kurtulmadıkça 1 adım öteye gitmez bu millet.. Her boku biliyoruz, her boku..

Biri camiyi melekler yıkar der, öbürü avrupa'nın oyunu der, diğeri hani nerde virüs görmüyorum der..

Tükense şunlar da ortalama iq'su yükselse ülkenin..
    İmamımız dahil hepimiz herbologuz.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İmamımız dahil hepimiz herbologuz.
    Herbokolog
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Günkut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ence bu krizde bile parası olan gidip bu bahaneyle ev alacak , dedi derseniz.
    Amk ülkesinde hiçbirşeye şaşırmıyorum 30 yaşındayım daha neler görücez acaba?
    Bireysel silahlanmaya sonuna kadar karşıyım ama evde bir silah bulundurmak şart gibi gözüküyor .
    Yarının neler getireceği belirsiz.
    Evimde 2 tane silah var otomatik 8 atar bildiğiniz av tüfeği ve yetersiz buluyorum, şu forumda güzel fikirli kültürlü insanlar var zaten az sayıdayız, silahlanın yazamam açıkca ama herşey olabilir ilerde bence. Önlem almak lazım diye düşünüyorum.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adam vaaz verdı,sonra hutbeye bagladı. Neredeyse bızım allahımız var,bıze bırsey omaz dıyecektı....
    Yazınca kızıyor ınsanlar ama ne dıyım,hak edıldıgımız sekılde yonetılıyoruz.
    Ulkenın her zor durumunda oldugu gıbı,yıne ortadan kayboldu.

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu salgını kontrol altına alamassak ve olurda aylarca devam ederse filmlerdeki senaryolar uzak değil, neden derseniz; temel ihtiyaç ürünleri pahalınıcak, işten cıkarmalar başladi bile, kapanan dükkanlar vs yani gelirleri olmicak insanların cepten gidicek zaten çoğu insanın cebinde para yok, temel gıda ihtiyaçlarını karşılayamayan insanlar yağmalar çalar çırpar. İnsanlara nakit lazımken ev peşinatını düşürüp milleti harcama yapmaya teşvik etmek ise muhteşem bir fikir!

Abd salak demi tüm vatandaşlarına 1000 dolar vericek yardimlar vs yapıcak ..

Ulan hadi kafanız çalışmıyo hiç filmdemi izlemediniz!

Günkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evimde 2 tane silah var otomatik 8 atar bildiğiniz av tüfeği ve yetersiz buluyorum, şu forumda güzel fikirli kültürlü insanlar var zaten az sayıdayız, silahlanın yazamam açıkca ama herşey olabilir ilerde bence. Önlem almak lazım diye düşünüyorum.
    3 kutu fişek aldım bende dursun kenarda şişe kırıyoruz nasıl olsa sezon kapandı
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adam vaaz verdı,sonra hutbeye bagladı. Neredeyse bızım allahımız var,bıze bırsey omaz dıyecektı....
    Yazınca kızıyor ınsanlar ama ne dıyım,hak edıldıgımız sekılde yonetılıyoruz.
    Ulkenın her zor durumunda oldugu gıbı,yıne ortadan kayboldu.
    Diyorum ya abi hiç şaşırmıyorum artık anlamadığım bu kriz,kaos ortamında amk evi kimin aklına geldi 1 , kim onayladı 2 ?
    Bu salgını kontrol altına alamassak ve olurda aylarca devam ederse filmlerdeki senaryolar uzak değil, neden derseniz; temel ihtiyaç ürünleri pahalınıcak, işten cıkarmalar başladi bile, kapanan dükkanlar vs yani gelirleri olmicak insanların cepten gidicek zaten çoğu insanın cebinde para yok, temel gıda ihtiyaçlarını karşılayamayan insanlar yağmalar çalar çırpar. İnsanlara nakit lazımken ev peşinatını düşürüp milleti harcama yapmaya teşvik etmek ise muhteşem bir fikir!

Bütün dünyada birşey olmaz ama Türkiye'de bu dediklerin kesinlikle olur, hacdan dönen müslüman , cennetlik insan görevdeki memura tükürüyor.

Umuyorum aynı cennet ve cehenneme gitmeyiz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Zaten eğer büyük bir yaptırım olmazsa bu konuyla ilgili aylarca devam edecek bir sirkülasyona dönecek birileri iyileşecek birileri geri hastalanacak baş edilemeyecek duruma gelecek. Şuan önünü kesmemekte büyük hata yapıyorlar vakaların olduğu şehirleri karantina altına alacaksın 1 1.5 ay kadar sonra durum düzelir. İllaki halk maddi sıkıntı yaşayacaktır ama karantina altına alınmazsa bu iş devam edecek, kayıp sayısı onbinlere ulaşacak ekonomi 1 1.5 aylık karantinada ki zarara bakarak yüzlerce kat zarara uğrayacak sonra zaten ne devlet nede halk belini doğrultabilir.
    AC/DC Back In Black

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şöyle bir habere denk geldim şimdi, dünde amerikanin bir aşı geliştirdiğini okudum. Bir sağlıklı gönüllüye ve hastalara farklı dozlarda enjekte edildiğini, ama doğru dozajı bulmak için 1 aylık bir sürecin daha olduğunu yazmışlardı umarım doğrudur.

Son dakika: Dunya Sağlık Orgutu: Koronaviruse karşı geliştirilen aşının ilk testlerine başlandı - Son Dakika Dunya
    AC/DC Back In Black

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugun ve yarinki shiftlerim iptal edildi, oteli kapatacagiz heralde ama kimse daha birsey soylemiyor. Galiba cuma yada pazartesi yapilacak olan Devlet. - Marriott toplantisi bekleniyor.

Otel kapansa bile devlet destekli maas alacagiz.

Nisan ve mayis olmak uzere iki kere odeme yapilacak devlet tarafindan. Her odemenin $1000 olacagi soyleniyor.

Bugun markete gittim hicbirsey alamadan geri dondum hersey tukenmis. 12 sise sarap aldim dondum

Sehir bombos, sagda solda hic kimse yok.

Amerika - Kanada siniri kapatildi.

Trump bu gece guzel bir ekonomi paketi ile gelecekmis.

Las Vegas komple kapandi. Tum Amerikada sokaga cikma yasagi bekleniyor.

Hemen kiyida onLarca gemi var sehire gelmesine izin verilmeyen.

Acikcasi pek sallamiyordum ama bende tum onLemlerimi aldim.

Annemleri nihayet Canakkaleyeye yazliga gondermeye ikna edebildim.

Normale donmek istiyorum cok darlandim.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben bu aşı meselesinin fazla büyütüldüğünü düşünüyorum
    . Şu an mevzu aşı değil .
    O aşı Türkiye topraklarına girene kadar iş işten geçer , yaşanacak senaryolar çoktan yaşanmış olur .
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nasıl yani orkut abi ? sağlık çalışanları da mı terketsin çalıştıkları yerleri ?

kim müdahale edecek millete o zaman
    Görevimizin başındayız kardeşim o konuda en ufak tereddütün olmasın terk etme filan yok biz namus üzerine yemin etmişiz bu görev için. Ama şöyle düşün şuan hastanede işler günlük rutin şekilde ilerlemiyor nerdeyse poliklinik hizmeti % 30 kapasite ile gidiyor. Sen % 30 kapasite için 2000 kişiyi neden riske atıp dönüşümlü mesaiye çevirmiyorsun. Olaki tam kadro bir şekilde sıkıntıya düştü ağır ilerliyor veya karantinadasın bu süreçte kriz ortamında nasıl yararlanacaksın.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler