User Tag List

Sayfa 6/8 İlkİlk ... 45678 SonSon
137 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: 23.10.2016 B seansı Astra GTC 1.6 Turbo

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı halilcan9455 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Süre için Tebrikler. Projenizi merakla bekliyorum.Bu güzel araçların ülkemizde pek kıymetinin bilindiğini düşünmüyorum.
    Ruslar ve yunanlar Opeller ile bayağı uğraşan milletler. Bu motordan 450-500 hp alan kişiler var.
    İnşallah projeniz sorunsuz bir şekilde bitirirsiniz.
    Tesekkur ederim.. evet ozellikle yunanlar cok ugrasıyor bunlarla.. bakalım benzer bir setupta bizden gelcek.. piste cıkamayız o guclerde ama 550-600 hp arası uratebilcek bir setup olcak.. belki pist icin ikinci bir turbo ile daha erken gelen ve daha dusuk gucte bir secenekte olacak.. tesekkurler insallah buyuk sıkıntılar olmaz. s ana kadar sıkıntısız geldik ilerisi de insallah boyle olur.

KVNC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben stg 1 olarak bayaa bi ciktim istanbul park intercity olmadan once. Korfezi hatirlamiorum kac kere ciktim. Istanbul parkta bugrayla pist gunu bile yaptik. Haberiniz olmayabilir dogal olarak.
    Bos konusma seni bu konuda istemiyoruz demek isterdim ama senden farkim kalmaz, yaz, soylediklerini sonuclarla destekle saygimi kazan, yaptin ettin gazladin ok sure ne sure? Naapmis? Sen veya dunyada? Kiyasladigin arabalar arasinda, varsa paylas doneleri eyvallah diyelim. Ama yoksa kalabalik yapma...lutfen, rica ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adam rekora kosmak istiyorsa diye soyluyoruz zaten.
    Sen hangi rekora kostun da tecrubeni dile getiriuorsun paylasirsan sevinirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı iynn-RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi meg 3 ü unut. Oyle bi tartisma yok şu an

Mersinde dereler gollere akar qgzyevyzsgjskaJja

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OrcunInce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Piste megane 2 rs çıkarmış, baya uğraşmış biri olarak yazayım, objektifliğimden şüphe etmeyiniz.

Olumlu yanlar:
    1- kullanması zevkli, mekanik hissi yüksek.
    2- frenleri çok iyi.
    3- direksiyona tepki veren bir şasisi var.
    4- fiyat/performans yüksek

bunları piste çıkmayan biri de bilir, buraya kadar okeyiz.

olumsuzları şöyle anlatayım:

1) aletin kaput altı çok sıcak, şaka falan değil gerçekten çok sıcak. piste çıkmayı bırakın yolda kullanacak olsanız bile o çük kadar intercooler'ı değiştirmek zorundasınız. ben açıkçası cooler'sız kullanılmış meggy almam eğer kilometresi yüksekse. pistte 10 litre intercooler, mantar filtre, milltek komple egzoz ile 2. turun sonunda hararet görüyordum. yazılım henk stage 1'di, 2 falan olsa anlarım. stock harici piste çıkmak bence riskli ya da çok baba soğutma yapmak gerek.

2) stg1 henk ile 265 beygir almıştık benim otomobilde, üzerinde komple milltek - hks - cooler vardı. bunun bir tık üstü candan'ınki idi, o da 275 beygir vermişti. önü açık bir motor denemez tfsi varken. burada erhan'a katılıyorum. 265 beygir de bir yerden sonra zaten yetmiyor. çok para harcayıp kol - piston - turbo girmek gerekiyor.

3) yazılım konusu. henk dışında kimsenin yaptığı yazılımı beğenmedim, candan'la hemen hemen her yazılımı log'ladık. henk stg1'de enjektör duty'si %89'lardaydı, bir tık üstü direk %95 falan demek oluyor ki bu risk. arabanın beyni de bir saçma zaten, avans diye basınç açılıp kırılan çok meggy vardı.

4) benim arada sırada cam inip çıkmıyordu, bazen otomatik far arızası yanıyordu ama hepsi geçiyordu. hiç büyük bir arıza yaşamadım, 10 yıllık hothatch sonuçta.

5) yedek parça. evet yurtdışından malzeme getirtmek ile uğraşmak istemiyorsanız sorun yaşıyorsunuz. en son ön takım için merdan'a gittiğimde fabrikanın üretimi durdurduğunu söyledi. bir çok parça için sıraya falan girmek gerekiyordu. ben bundan nefret ediyorum, istediğim oem parça elimin altında olmalı.

ben piste 2 kez çıktım, hepsinde de bitik nankang ile, yapabildiğim maksimum 2.33'tü. iyi lastik ile 2.30'un altı gelirdi ama anca 2.29 olurdu. daha fazlası için kilide falan değil, güce ihtiyaç var. onu da megane'dan almak imkansıza yakın çok para harcamadan.

sevgiler.
    şimdi söyle söyliyim.. genel olarak nerdeyse hepsine katılıyorum ve objektif bir yorum bence yorumunuz. fakat kol piston turbo vs yapsanız bile bazen işler orda bitmiyor. yani 10 yıldır o kadar ugrasılıp inat edilipte sonuc alınamayan tek araba turkiyede belkide.. araba gercekten cok keyifli cok kullandım.. ama bence bizim sartlarımızda pist için turkiyeye cok uygun değil bence.. Ha sevilir istenir yapılır cokta guzel olur.. ama ben o kadar gonul vermedim o arabaya.. Keske biri yapsa da bizde izlesek hem benzer araclar arasında da keyifli bir rekabet olur..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zero Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tavsiyemi geri aldım ne uzadı mevzu ben Erhan uğraşıyor severek emek harcıyor diye biraz daha keyif alacağı bir tavsiye olarak söylemiştim astra kötü ya da öbürü süper manasında demedim konu amacının dışına sapmasın en azından benim yazdığımdan sebep
    Et tavsiye zeki nolcak.. konuscaz ogrencez boyle boyle ilerler bu iş..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Opel 22 yildir kullanmadim. 94'de Astra gsi ve corsa gsi sahibiydim,cok keyifli idi hatta hizli.
    Megane2 icin yorum yapamam ama Meg3(cup yada throphy) her pistte saglamligiyla ve ustun yol tutusuyla kendini kanitlamis bir otomobil. İst park gucu ve freni seviyor,bundan dolayi arac cok yetenekli olmasa bile gucuyle birseyler yapabiliyor.
    Clio son nesil haric ciddi keyifli,ozelikle rs200 ler go kart gibi. Bozulmuyorda...
    Opel opc ile kendini ispat etmek istiyor ama nedense tutulmadi avrupada,ilgiltere'de hala hastalari mevcut,cokda ugrasiyorlar...
    Bir proje baslanmis,basta konulmus. Belki hedefler yuksekti ama her konuyu sure sarmaliyla kisitlamayin... Keyif heyecan ve mutluluk onemli...
    Renault son zamanlarda zaten arabalarını guzel yapıyor.. Ama eskiden beri Renault uzerine "RS" yazıyorsa o araclar gercekten cok iyi oluyor. RS departmanı gercekten cok iyi calısıyor ve guzel seyler koyuyor ortaya.. RS200 type-r ın NA keyfini verip hem konforlu hem yol tutabilen hemde daha kaliteli versiyonu.. Siz dogukandan arabayı almadan once bende test ettim kullandım bir sure ve cok begenmiştim.. Coillerini de getirmiştim ama takmak kısmet olmadı..

OPC ler ingilterede gercekten cok tercih ediliyor ve trackdaylerde time attack lerde guzel sonuclar veriyor. benimde bildigim bir araba ve butceme de uygundu.. Tercih sebebimde oydu birazda acıkcası..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M3CSL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güçlü olan araba bir şekilde süre yapıyor parkta, süreyi boşverinde alınan keyfe odaklanın ya, farklı iş çıkarmanın hazzı başkadır.Gtcde 2006da kullandığım gibiyse kötü bir araç değil potansiyel var.Erhanda arabayı biliyor tanıyor umutsuz vaka olsa o kadar para harcamaz
    eski opelciyiz diyosun.. Opelin turkiyede pazarlama sıkıntıları ve onceden yasanan bazı seylerden dolayı kotu bir unu var.. Sen iyi bilirsin yurumez denen arabaların nasıl yurutuldugunu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah kaza bela ceza vermesin.
    Opel serisi de güzel. Biz ailecek Renocu olduğumuzdan tercihimizi de Megane yönünde kullandık zamanında.

Keyifli modlamalar ve sürüşler olsun...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebeloghy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Flood oluyor ama bakın son mesajda bile diyorsunuz ki yazılım vs setup yapmak için atlar gidersin almanyaya ????

Abi bu konu Erhan abinin astra konusu değil mi ? Şimdi siz gerçekten diyormusunuz ki bu adam kendi yapabildiği yazılımı vs her şeyini rahatça halledebildiği aracı bıraksın yazılım vs için yurtdışına muhtaç kalacak aracı alsın ? Bedava verseniz astrasını bırakıp dener mi bu işi
    O da olur.. gercekten cok seversen o arabayı gerekirse gider o ulkeye yaptırır gelirsin.. sonucta sevince pavyondan da evleniyor insan.. ters karsılamam.. Ladanın da harika arabaları var WTCC ye katılıyodu.. rusyada ucuza da gelir hem ole mi yapsam

Jeandan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı iynn-RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cuprayla 2.20 olmazmi
    k04 turbo bitik lastik oem frenle adam gecen hafta 2.28 yapti , ben ilk defa ciktim 2.29 yaptim.Kilit,coil ve buyuk methanol deposu lazim sadece 6-7 seans sonrasi rahat gelir o sure.

Hee yapamazsam gider meg rs 225 alirim onla kesin yaparim sureyi
    225le yaparsın demedim ki. Benim demek istediğim şu, rahat gelir süre dediğiniz süre çok iddialı. 28 dönen araç smn isre onda coil de var semi slick de Bu aralar bir daha çıkmak istiyorum istanbulparka, transponder da alırım bakarız sürelere. Benim hiç laf dalaşına giremem bu pist konusunda, keşke herkes 5 dakikada dönse ama böyle kavgalar çıkmasa. Süre değil benim olayım, keyif. Clio rs ile gelince haber verin beraber çıkalım hatta.
    .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Opel serisi de güzel. Biz ailecek Renocu olduğumuzdan tercihimizi de Megane yönünde kullandık zamanında.

Tesekkur ederim.. işte zaten bu yuzden bircok araba var.. herkesin farklı bi tercihi var.. herkes mutlu oldugu keyifli oldugu arbaaya binsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CLIORS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Düzde honda, virajda cupra, megane rs en sonda demişler ne de olsa

Megane 2 rs motor içine girmeden max 310 HP dayanıyor, safe hali 290 HP.

Megane 3 rs motor içine girmeden 340 HP yaklaşık limiti var.

Clio RS Megane 2RS Megane 3 RS hepsi F4R serisi motorlar, yani MEgane 3 rs sahibi olunca NASA ürünü sahibi olunmuyor, sadece kollar pistonlar biraz daha sağlam (sadece biraz) öyle cupra gibi 400 HP olmaz.

Piste giren arkadaşları severek izliyorum takdir de ediyorum, zaten işten anlayanlar yazmışlar. Megane RS rakiplerinden motor gücü olarak zayıf fakat o zayıflığı yol tutuş ile lehine çevirip rakiplerini yakalıyor.

Yıllardır Clio Rs Megane RS kullanıyorum, kesinlikle ikisi de zahmetli araçlar. Dilinden anlamadan güç almak oldukça zor. Malzeme tedariği modifiye anlamında sınırlı (yok demiyorum fakat VAG kadar bol değil) fakat yedek parça konusunda sorun yaşanmaz. Eğer sipariş geçmeden bakkaldan alır gibi almak isterseniz günümüz araçlarının bile çok çeşitliliği konusunda parça tedarik süreleri sizi şaşırtır. En güncel kasa 308 veya Megane 4 lerde bile aylarca parça bekleyenler var.

Pistte Megane RS kötü diyen olursa zaten cevap "Şinasi sen misin?" olur herhalde.

İşin özü kim aracına hakimse o işinde ilerliyor. İbonun RS ini Erhan epeyce iyi konuma getirdi. Yerli tuner olarak güzel işler yapıyor. Erhan da yılların opelcisi, kesinlikle aracını daha iyi konuma getireceğinden eminim.

Herkesin sevdiği aracıyla beraber zaman geçirebilmesi dileğiyle selamlar.
    Alper abicim tesekkur ederim dusuncelerin icin.. Bi izmir planlıyoruz mutlaka goruselim kac yıl oldu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Teşekkürler güzel dileklerin için, sizin içinde aynı şekilde dileklerimle kazasız belasız hepimize

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Jeandan-R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cuprayla uğraşsan dahi 2.20lere inmen çok zor olacaktır. Megane ile ilgili de ne biliyorsunuz bilemem ama kilitsiz 1400kg'nin üzerindeki araçlarla 2.33 civarı dönüyorduk, bi ara dibine kadar söküp, iyi lastikle ne dönüyor bakarız.
    Stock motorla 29 dönen opelde ne gibi ekstraların olduğu, zaten aracın konusunda da mevcut. Aracı da çok beğeniyorum, araç sahibinin eline emeğine sağlık bu arada. Ama mrs kötü araç gibi birşey olduğunu söylüyorsanız pist koşulunda, buna gülerim sadece.
    Tesekkur ederim.. Yanlıs anlasılmasın bende megane rs i cok begenirim.. Ama tek derdigim ne sasesi ne yol tutusu Motorundan haz etmiyorum.. tamamen sahsi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ibo meg2 rs ile piste kac kere ciktin. Sasesinin ne oldugunu biliyor musun. Meg2 rs sasesi ile meg3 sasesi hemen hemen ayni ozelliklerde. Adamlar r26r dan feyz alip megane uzerinde yuruduler zaten. Ben pist icin ne yazdim motor icine girmeden meg3 rsde bisey yapamaz yazdim. Ben dynodaki halimle sokakta cok gezdim. Sorun yasamadim. Tek surekli sorunn yasadigim arka bilyelerdi. Haa o haliyle istanbul parka surekli ciksaydim kirardim isidan dolayi. Onunda caresi buyuk radyator ve sivi. Haa hala rekor kirmaya yetmezdi. Bu derecelerin yanina yaklasamazdi freni yetmezdi hizlansa bile ki ebc disk ve mavi yaris balatalari kullaniyordum. Motor icine girilecekse o masraf yapilacaksa meg2 rs dogru adres. 35 bine alip ustune 60 harcarsan 95 e super keyifli bi de sasesine kafa yormak zorunda olmayacagin bi araban olur. 500 hp falanlik bi setup zaten onden cekerle pistte is yapmaz eger neden 500hp megane yok diyorsan. Haa yok mu o da var.
    Sadece kac kere astra H a bindin merak ettim.. Hatta pistte? Megane rs i ppistte kullanmadım iyi oldugu konular da olabilir ama sadece tecrubeniz olmadıgı bir konu oldugu için emin ol astra h ondan asagı kalmaz atla deve deil farkları yani...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hiçbirimiz milyonluk araç kullanmıyoruz. Hem kullansak ne olacak ki... Teneke değil mi hepsi
    Clio RS'ı olan arkadaşın lüzumsuz üslubundan dolayı konu da uzadı gitti.
    Bu işler biraz da nasip kısmet. Gençliğinde VAG alan adam oradan yürüyor, BMW desen öyle, hemen hemen herkeste böyle bi durum var. Kafasındaki hayale hizmet eden ürün varsa oradan yürüyor gidiyor. Yoksa, kimsenin kullandığı araba en iyi ya da kullanmadığı araba kötü değil. Kötü araba yok, ihtiyaçlara göre hitap eden/edebilen araba var.

Jeandan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tesekkur ederim.. Yanlıs anlasılmasın bende megane rs i cok begenirim.. Ama tek derdigim ne sasesi ne yol tutusu Motorundan haz etmiyorum.. tamamen sahsi
    Ya aslında niyeyse Türkiyede bir sıkıntı var. Motor içi zaten stockken patates. Bakalım ben ilerleyen aylarda forged internal yapıp, biraz büyük enjektör ve turbo ile denemeye başlayacağım. 3 seneye yaklaştı birlikteliğimiz, artık ilişkimizi renklendirmemiz lazım
    .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Jeandan-R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya aslında niyeyse Türkiyede bir sıkıntı var. Motor içi zaten stockken patates. Bakalım ben ilerleyen aylarda forged internal yapıp, biraz büyük enjektör ve turbo ile denemeye başlayacağım. 3 seneye yaklaştı birlikteliğimiz, artık ilişkimizi renklendirmemiz lazım
    Guzel olur insallah iliskide degisiklik iyidir )

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler