PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sahilde Mangal Yakmayın İmza Kampanyası

Sayfa : [1] 2

Yiğit G.
23-07-2015, 14:41
arkadaşlar lütfen imzalayın... Kadıköy belediyesi destekli bir kampanya başlatan arkadaş belediye ile görüşmüş.Kadıkoy bostancı arası sahildeki mangalcılarla ilgili.Destek olursanız sevirim.

https://www.change.org/p/kad%C4%B1k%C3%B6y-belediyesi-sahil-de-mangal-yakmayin-evinizin-mutfa%C4%9Fini-sahile-ta%C5%9Fimayin-26cf6c6a-7413-4f3b-9ba4-c914cf69f4d6?recruiter=38317988&utm_campaign=signature_receipt_fb_dialog&utm_medium=facebook&utm_source=share_petition

utkunoa
23-07-2015, 14:43
o iş yaş abi mumkun deil bana göre kadıköyden tuzlaya kadar oluyor zaten :D

emoro
23-07-2015, 14:44
Anlamadığımdan soruyorum yanlış anlamayın , sahilde mangal yapınca ne gibi zararı oluyor ki imza topluyorsunuz ?

Day Walker
23-07-2015, 14:45
aynı dert bakıtköyden yenikapıya kadar bizde de var. Zeytinburnunda oturuyorum akşamları sahili ve hafta sonu sahil yolunu kullanamaz olduk.

kaldırımları bırak artık sağ şeridi bile alıyolar.

Yiğit G.
23-07-2015, 14:50
Anlamadığımdan soruyorum yanlış anlamayın , sahilde mangal yapınca ne gibi zararı oluyor ki imza topluyorsunuz ?

Bütün sahil duman oluyor , kimse o kokuyu o dumanı çekmek zorunda değil

Bütün pisliklerini ardında bırakıyorlar

Arıza çıkartıyorlar gelen tipler

En son bisiklet yoluna çömmüşler kavga çıkardılar

http://img7.mynet.com.tr/hbr/2014/09/29/040807609/124245-640x360.jpg

İnanılmaz trafik oluyor.

daha birsürü sebebi var

can2k
23-07-2015, 14:51
aynı dert bakıtköyden yenikapıya kadar bizde de var. Zeytinburnunda oturuyorum akşamları sahili ve hafta sonu sahil yolunu kullanamaz olduk.

kazlıçeşme sahilde mangal mı :)

emoro
23-07-2015, 14:52
Resimde de görüldüğü gibi :) ozaman imzalayalım haklıymışsınız.

Yiğit G.
23-07-2015, 14:53
o iş yaş abi mumkun deil bana göre kadıköyden tuzlaya kadar oluyor zaten :D

belediye ilgileniriz siz başlatın kampanyayı demiş , bir imza atmaktan zarar olmaz yaş olsun kuru olsun bostancıdan sonrasına zaten kadıkoy belediyesi bakamaz.Aslında sahilde büyük şehirin işte ama belediye ilgileniriz demiş kendi sınırlarında oldugundan , büyük şehir bilerek yapıyor bu işi bu insanların gelenlerin hiçbiri bu çevrede oturan insanlar değil taaa tepelerden ümraniye ateşehirin yukarları oralardan geliyorlar.. Büyük şehirin bu işi niye yaptıgını zaten bilen bilir olayın siyasi yönü agır da neyse bi imza atın olsun bitsin :)

Er34
23-07-2015, 14:53
Mangal yakmayın demek havada kalır. İnsanlara nasıl düzgünce mangal yakıp bulduğu gibi bırakıp gitmesini öğretmek gerekir. Yoksa o adama tomayla müdahale de etsen yakar o mangalı.

Day Walker
23-07-2015, 14:56
kazlıçeşme sahilde mangal mı :)

ne hikmetse oraya gitmiyolar. bakırköy - zeytinburnu- samatya komple dolu heryer.

bide abilerin kendi yerleri varmış hergün gittikleri için dışardan biri gidemiyo yani :hehe:

can2k
23-07-2015, 15:00
ne hikmetse oraya gitmiyolar. bakırköy - zeytinburnu- samatya komple dolu heryer.

bide abilerin kendi yerleri varmış hergün gittikleri için dışardan biri gidemiyo yani :hehe:

asdasdasdasda
hafta sonu sahil yolu kilit
kokuyu marinadan alabiliosun
dumanla haberleşiolar hatta adamlar kıyılar arası

B16
23-07-2015, 15:07
Avrupa yakası yeniköy'den Kireçburnu'na kadar olanı yok mu bunun?

Eworen
23-07-2015, 15:12
Adamlar Bebek te taşın üstünde mangal yapıyor..
Ne diyelim düzelme olasılığını %0 olarak görsemde tabikide destekliyorum..

Day Walker
23-07-2015, 15:20
asdasdasdasda
hafta sonu sahil yolu kilit
kokuyu marinadan alabiliosun
dumanla haberleşiolar hatta adamlar kıyılar arası

işin *** yanı yandex tede ibb trafikte de gözükmüyo trafik olduğu aksaraya gitmem gerekirse yaa samatyanın içinden yada millet candesinden gidiyorum takiribi 40 dk sürüyo trafikte. Sahilden gidince 15 dk. delirtiyolar beni walla.

AyrtonSenna
23-07-2015, 15:22
Ya bayramın 2.günü tuzladan gelirken sahile bağlandım bağlanmaz olaydım gece 23.30 falan yola sanki sis çökmüş mangal dumanından önümde sürekli boş park yeri görüp aniden fren yapan araçlar elinde semaver veya mangalıyla karşıdan karşıya geçen insanlar fırlıyordu bu olay her yaz oluyor :ofk:

can2k
23-07-2015, 15:23
işin *** yanı yandex tede ibb trafikte de gözükmüyo trafik olduğu aksaraya gitmem gerekirse yaa samatyanın içinden yada millet candesinden gidiyorum takiribi 40 dk sürüyo trafikte. Sahilden gidince 15 dk. delirtiyolar beni walla.

ben hiç bulaşmıyorum sahil yoluna hafta sonu
bide bole sahil yolunda donla gezen adamlar bakırkoyden baslıo sirkeciye kadar rezalet bi durum
bizim yakaya imzanın kralını toplasan da bişi olmaz :)

burkaykalyon
23-07-2015, 15:25
Ne kadar elitsiniz öyle ya :D

Kimse kimseye sahilde mangal yakamazsın burada yasak bilmem ne demek zorunda değil. Kimse karışamaz buna yani. Bu ülkede de yemez o zaten. Kültürden, gelenek görenekten dolayı.

He öküz gibi kaldırımı kapatıyorsa, bisiklet yolunu kapatıyorsa en yakın zabıtaya bildirirsiniz gerekli cezayı keser. Trafik oluyorsa trafik şubeye başvuruda bulunursunuz çözümü bulunur, bla bla bla...

İmza toplayıp belediyeye iletseniz ne olacak? Belediye başından savmış sizi belli ki. İmza toplayın bakarız demek bildiğin başından savmak yani :D

İmzalarım imzalamasına ancak bir şey olacağını sanmıyorum. Hele ki change.org üstünden.

free-hifi
23-07-2015, 15:32
otların içinde mangal yapan yolda mangal yapana zabıta güvenlik zaten karışıyor

valla ben sahilde mangal yakmayı seviyorum imzalamam :D

mimarsertac
23-07-2015, 15:33
Her köyden gelen burada köyde yaşadığı gibi yaşamaya çalışırsa sonuç bu oluyor. Bizim milletin şehirleşmeye alışması daha kaç sene sürecek merak ediyorum.

Yiğit G.
23-07-2015, 15:37
Her köyden gelen burada köyde yaşadığı gibi yaşamaya çalışırsa sonuç bu oluyor. Bizim milletin şehirleşmeye alışması daha kaç sene sürecek merak ediyorum.

yine köylümüz temizdir bizim bu insanlar öyle pis ki... arkalarında bir pislik bırakıyorlar.. sahilde fanila ile saga sola balgam atarak mangal yakan tipler bunlar. Korkunç yani...

Kadyr
23-07-2015, 15:41
mılletın baska mangal yapacak yerımı var sankı ımza atayımda hafta sonu keyfı gıtsın. suan cok kalabalık sag serıt ıptal oluyor olabılır ama yapacak bısı yok. ınsanlara betondan daral gelmıs artık. hafta sonu denıze gıderken taa şileye kdar gıdıp boş buldukları yere cokuyor ınsanlar

free-hifi
23-07-2015, 15:43
yer mekan fark etmez mangal piknik yapıp da çöpünü pisliğini bırakan en adi şerefsizdir

burkaykalyon
23-07-2015, 15:44
Pislik bırakanı, yere tüküreni imza kampanyasıyla mı durdurmayı planlıyorsunuz?

Hakikatten çok elitmişsiniz. :D

elpadre
23-07-2015, 15:46
ıstenız kadar ımza toplayın o ıs yaş berlınde hukumet bınasının onunde hafta sonları mangall yanar sadece turlklere massustur elın almanı buna ızın verdıyse anlayın durumu :)

Day Walker
23-07-2015, 15:47
ben hiç bulaşmıyorum sahil yoluna hafta sonu
bide bole sahil yolunda donla gezen adamlar bakırkoyden baslıo sirkeciye kadar rezalet bi durum
bizim yakaya imzanın kralını toplasan da bişi olmaz :)

polis bile girmiyo hatta o toplum polisi midir nedir ray ban gözlüklü motorlu elit polisler alış veriş merkezlerinin önünde takılıyolar. :D piyasa şekli :hehe:

artık bende girmiyorum. yarın işten erken çıkar kaçarım yazlığa :D yakarım barbekümü ahahahah :D

ulasoztas1
23-07-2015, 15:48
Özellikle pazar günleri mangalcıların verdiği rahatsızlıklardan (trafik+duman+çöpleri+görüntü kirliliği) ne kadar ben de rahatsız olsam da sahilin boş köşelerinde mangal yakmışlığım vardır. Önemli ve esas olan mangal yakmayı yasaklamak yerine hangi sınırlar içerisinde nasıl davranmalarını gerektiğini öğretmek lazım

Kadyr
23-07-2015, 16:13
aynen oyle ınsanlar cok pıs ve hayvanı. bızde mangal yaptıkta copumuzu bırakmadık

Berkan
23-07-2015, 16:13
orayı yasaklasan ki hiç ümit vermiyorm imkansız spec. 1metrekarelik yesil alanı gören yakıyor zaten bakınız. floryadan e5 olan baglantı yolu yonca yapragı seklinde olan kavsak, cennet bp falan var az ilerde. adamlar top kosturuyor orda yada otoban kenarında vs vs.

HaKo
23-07-2015, 16:19
ben bayramın 2. günü silivri bahçeşehir arası tem otoyolunun dibinde 3 tane arabayı kenara çekip mangal yakan tip gördükten sonra hiç bir şeye şaşırmıyorum.

Keşke insanımız şehirde yaşadığının artık köyünde olmadığının bilincine varsa ama düşününce kızamıyorum da. Millete bi park orman bir şey bırakmadılar ki her taraf beton yığını. E millette gördüğü yeşilliğe çömeliyor direk.

emre.ates
23-07-2015, 16:20
adam iyiki apartmanda evin balkonunda yakmamış biraz iyi tarafından bakın denetim altına alınsın pink alanları yapılsın denirse anlarımda burda mangal yakamazsın dersenız orda nevruz ateşi yakarlar :)

bymurat___61
23-07-2015, 16:21
Mangal yakılmasın demek cok bencılce. Ne yapsın ınsanlar pekı ? Bu bıızm kulturumuz. Acıkcası sevıyorumda ve bu forumda daen az 8 de 10 nu sever.

Ama mangal yakma kuralları getirilip uymayanlara cıddı bır rakamda ceza kesılırse. En azınddan sahıldekı yesıllık bır nebze korunmus olur. Açıkcası anadolu yakasındayım hergun hemen hemen sahıle gıderım hıc kımse copunu felan bırakıp gitmiyor guzelce poşetleyip belırlı bır yere bırakıyorlar.

Arenimo
23-07-2015, 16:22

Kimse kimseye sahilde mangal yakamazsın burada yasak bilmem ne demek zorunda değil. Kimse karışamaz buna yani. Bu ülkede de yemez o zaten. Kültürden, gelenek görenekten dolayı.

He öküz gibi kaldırımı kapatıyorsa, bisiklet yolunu kapatıyorsa en yakın zabıtaya bildirirsiniz gerekli cezayı keser. Trafik oluyorsa trafik şubeye başvuruda bulunursunuz çözümü bulunur, bla bla bla...

İmza toplayıp belediyeye iletseniz ne olacak? Belediye başından savmış sizi belli ki. İmza toplayın bakarız demek bildiğin başından savmak yani :D

İmzalarım imzalamasına ancak bir şey olacağını sanmıyorum. Hele ki change.org üstünden.

Burak yanlış anlama ama her şeyin de bir yeri var nasıl ki parklarda bahçelerde alkol alınması yasaksa bence sahillerde de mangal yasaklanmalı , tamam insanların durumu yok belki imkanı yok ama yapmayın mesire alanları var ve inanın komik paralar talip ediliyor , insanların özgürlüğü seninkinin bittiği yerde başlıyor , düşün ki sahilde oturuyorusun her hafta aynı görüntüyü pisliği çeker misin ? o trafiği çoluğun çoğun olduğunu düşün karşısında donla yürüyen bir kitle ?

hafta sonları adaya gidilmez oldu insanların bahçesine girip tuvaletini yapanlar var aynısı sahil kesimi için de geçerli şimdi objektif ol sen yazın adada yazlığın olsa ya da sahilde otursan bunlara tahamül eder misin yoksa amaaan kültürdür gelenek görenektir millet dal daşşak bizim 12 yaşında kızımın karşsında donla dolaşsın gelsin bir de bizim bahçeye bir güzel sıçsın olmadı bir tek de bana mı atsın dersin ?

asmisinsan
23-07-2015, 16:24
çengelköyde oturuyorum ve herhafta isyan ediyorum sahılde mangal yakanlara o yüzden hafta sonları sahil yoluna ne arabayla nede yaya inmiyorum

burkaykalyon
23-07-2015, 16:30
Burak yanlış anlama ama her şeyin de bir yeri var nasıl ki parklarda bahçelerde alkol alınması yasaksa bence sahillerde de mangal yasaklanmalı , tamam insanların durumu yok belki imkanı yok ama yapmayın mesire alanları var ve inanın komik paralar talip ediliyor , insanların özgürlüğü seninkinin bittiği yerde başlıyor , düşün ki sahilde oturuyorusun her hafta aynı görüntüyü pisliği çeker misin ? o trafiği çoluğun çoğun olduğunu düşün karşısında donla yürüyen bir kitle ?

hafta sonları adaya gidilmez oldu insanların bahçesine girip tuvaletini yapanlar var aynısı sahil kesimi için de geçerli şimdi objektif ol sen yazın adada yazlığın olsa ya da sahilde otursan bunlara tahamül eder misin yoksa amaaan kültürdür gelenek görenektir millet dal daşşak bizim 12 yaşında kızımın karşsında donla dolaşsın gelsin bir de bizim bahçeye bir güzel sıçsın olmadı bir tek de bana mı atsın dersin ?

Abi bunun çözümü sahilde mangalı yasaklamak değil ki. Sahilde o pisliği yapan adam mesire alanında da yapar. Kemeburgaz-Bahçeköy yolundaki mesire alanlarını çok iyi biliyorum. İnan sahilden daha beter. Mesire alanlarını bilerek tercih etmiyorlar. Deniz yok, bazı yerlerde mangal yasak vs...

Hiç kimse o barzoluklara tahammül edemez. Benim demek istediğim bu imza kampanyasıyla yasaklanacak, önüne geçilecek bir şey değil. Yetkili mercilere şikayetle bunun önüne geçilir. Donla mı geziyo? İhbar edersin. Trafiği mi kapatıyor? Ararsın çekiciyi aracını çektirirsin. Bence bunların çözümü bu şekilde olmalı. Emin ol abi mangalın yasaklanmasına bile gerek kalmadan insan olan o terbiyeyi alır.

Yeşillik hepimizin yeşilliği, alan hepimizin alanı ama milleti kovarak bir yere varılmaz ki.

can2k
23-07-2015, 16:30

çok net olmuş :icon_tup:

by.gkn
23-07-2015, 16:37
çengelköyde oturuyorum ve herhafta isyan ediyorum sahılde mangal yakanlara o yüzden hafta sonları sahil yoluna ne arabayla nede yaya inmiyorum

Üsküdar ile beykoz arasındaki sahilin durumu bostancı sahilden daha *** halde. Zaten bir gidiş bir geliş yol birde piknikciler park edince iyice trafik keşmekeş oluyor. zaten küçük küçük sahil parkları insanlar üst üste piknik yapmaya çalışıyor sonrasında da yok top geldi, yok bana baktı gibi sebeplerle tutuşuyorlar kavgaya. Olabildiğince sahil yolunu tamamiyle kullanmayıp işim varsada işim olan bölgeye en kısa şekilde ulaşıp sonrasında da yine aralardan kaçıyorum.

Kadyr
23-07-2015, 16:41
arenımo hocam. mesıre alanları pek yok beledıyeye aıt onun dısında bılıyorsunuzdur polonezkoy taraflarında falan yerler var ama ucuk fıyatlar ıstıyorlar.
adayada uzun zamandır gıtmıyorum ama vc kıtlıgımı var yoksa mıllet hayvanmı hastanedekı teyze gıbı

Redfocus
23-07-2015, 16:48
Iyi güzel yakmasınlar ama sen bu millete alternatif bi yer göster ücretli olmayan yakın ulaşabileceği garıbanın parisi o sahil adam gidip kendim pişir kendinye lokantalarinda yiyemiyor aliyor çoluğu çocuğu iniyor sahile stres atıyor.Pendikte sahilde oturuyorum bizim evin balkonuna kadar gelir kokular ama bizde rahatsiz oluyoruz ama baska yakin ulaşılabilen yer yok napsın gariban.

Redfocus
23-07-2015, 16:50
Yada şöyle oluyor fakirler kadiköyde bostancı da trafik duman yapmasın s.trsin kartalda pendikte yapsın.

Maxi
23-07-2015, 16:57
insanlar ayı ayı hemda katıksız ayı
olayın mangalla ilgisi yok
ayı bostancı sahilindede aynı, antalyaya gittiğindede aynı, bodrumdada aynı
ayı heryerde ayı, pislik heryerde pislik

ulan şerefsizler çöplerinizi orada bırakmayın bari it herifler
insanların kanında bir bozukluk var, etrafa çöp atmaya bayılıyorlar

imzaladım tabiki

HaKo
23-07-2015, 16:59
Yada şöyle oluyor fakirler kadiköyde bostancı da trafik duman yapmasın s.trsin kartalda pendikte yapsın.

fakirlikle zenginlikle ne alakası var hemen olayı başka yere çekiyosunuz , adam yazmış oraya girdikleri yeri *** ediyorlar diye ki gerçekten de öyle biz de görüyoruz canlı canlı , aynı barzolar burada b.çekmece sahilde de dolu , adam fakir diye dal taşşak gezmek etrafı *** etmek serbest öyle mi ?

aslan
23-07-2015, 17:02
Eğer orada birini uyarmaya kalksan buraya yiyin için fakat çöpünüzü bırakmayın diye alacagınız cevabı şimdiden söyleyeyim
'' herkes bırakıyor'' cevap bu
Bunu diyenden hiçbirşey bekleyemezsiniz bu ülkede ne gelişme nede ilerleme olur çünkü zihniyeti değiştiremezsin!

can2k
23-07-2015, 17:02
fakirlikle zenginlikle ne alakası var hemen olayı başka yere çekiyosunuz , adam yazmış oraya girdikleri yeri *** ediyorlar diye ki gerçekten de öyle biz de görüyoruz canlı canlı , aynı barzolar burada b.çekmece sahilde de dolu , adam fakir diye dal taşşak gezmek etrafı *** etmek serbest öyle mi ?

bi geçemedik şu işleri ya her konuda aynı muhabbet
fakir napsin, nereye gidek, gariban nasıl gülsün vs vs
ya anasını aglattılar memleketin, sahilyolu bi tarafa b.çekmece sahile haftasonu kamyonla adam boşaltıyolar
4-5 senedir ekstra bi durum olmadıkça inemiyoruz sahile akşam yürümeye vs, denize girmeyi zaten unut
ondan sonra adamlar napsın,
insan olsunlar ?

Redfocus
23-07-2015, 17:03

Ya bırak allah aşkına sen gidip nusrette et yiyebilen adamı sahilde mangal yakarken gördün mü ?

asmisinsan
23-07-2015, 17:04
Iyi güzel yakmasınlar ama sen bu millete alternatif bi yer göster ücretli olmayan yakın ulaşabileceği garıbanın parisi o sahil adam gidip kendim pişir kendinye lokantalarinda yiyemiyor aliyor çoluğu çocuğu iniyor sahile stres atıyor.Pendikte sahilde oturuyorum bizim evin balkonuna kadar gelir kokular ama bizde rahatsiz oluyoruz ama baska yakin ulaşılabilen yer yok napsın gariban.

sahilde mangal yapanların çogunlugu araçlarıyla geliyorlar bi çok mesire yeri var istanbulda girişleri de araç başı 10 tl gibi bi rakam onuda veremiyosa bence yakmasın o mangalı

burkaykalyon
23-07-2015, 17:05
Ya kırmayın birbirinizi. Baktınız mangal kokusu var gidin alın bi yarım ekmek arasını doldurun. Hiçbiri hayır demez.

Piknikçiler is coming.... :D :D :D (Böylesinden de yarım ekmek alınmaz. Tövbe yarabbi bu ne )

http://i.hizliresim.com/zV2pZ9.jpg (https://hizliresim.com/zV2pZ9)

HaKo
23-07-2015, 17:07
Ya bırak allah aşkına sen gidip nusrette et yiyebilen adamı sahilde mangal yakarken gördün mü ?

ne alaka şimdi. Nusrete et yiğen adam benim zoruma gitmediği gibi sahilde mangal yakan da zoruma gitmiyor. Ama herşeyin bir adabı uslübu vardır. Nusrete gidip ayaklarını çıkartıp masaya koyarsan eti şapır şupur yersen herkes tepki gösterir , adab-ı muaşeret her yerde geçerlidir , parkda da restoranda da 5 yıldızlı otelde de sokakta da. Bırakın bu fakir edebiyatını ve servet düşmanlığını.

Redfocus
23-07-2015, 17:08
Şöyle oluyor yakılsın diyerler barzo yakılmasın diyenler elit insanlar özgür kardeşim isteyen istedigi yerde mangalını yakar bırasını içer tabi pisletmedem rahatsızlık vermeden yasakçı degil yapıcı olmak lazım nasıl hükümet taksime cikmak yasak dediğinde daha cok gaza gelip gittiysek sen mangal yakma de bak ne oluyor.

Redfocus
23-07-2015, 17:10
Tamam siz haklısınız fakir zengin edebiyati yaptım aklim ermez benim böyle şeylere siz büyük abiler tartışın bana eyvallah.

burak_2885
23-07-2015, 17:11
Şöyle oluyor yakılsın diyerler barzo yakılmasın diyenler elit insanlar özgür kardeşim isteyen istedigi yerde mangalını yakar bırasını içer tabi pisletmedem rahatsızlık vermeden yasakçı degil yapıcı olmak lazım nasıl hükümet taksime cikmak yasak dediğinde daha cok gaza gelip gittiysek sen mangal yakma de bak ne oluyor.

İstediği yerde öyle bira içemez. Mangala sesini çıkarmaya bilir polisler veya zabıtalar. Ama alkolü affedeceklerini sanmıyorum + dışarda alkol içmenin 70-80 lira gibi bi cezası var. Yetkililerin alkoldeki tutumunu mangala değilde çöp bırakma kirletme pisletme işlerindede uygulasa sorunsuz bir şekilde herkes mangalını yapıp gidelibilir.

Hatta insan olan kalkarken çöplerini toplayıp üstüne etrafta gördüğü çöpleride alsa eskisinden daha temiz bir çevre olur :)

Redfocus
23-07-2015, 17:11
sahilde mangal yapanların çogunlugu araçlarıyla geliyorlar bi çok mesire yeri var istanbulda girişleri de araç başı 10 tl gibi bi rakam onuda veremiyosa bence yakmasın o mangalı

Haklısın aslında ben düşünememiştim.

Oznsrl
23-07-2015, 17:14
Zengin fakir ne alaka anlamadım gelenlerin çoğu arabayla geliyor ve arabalarında çoğu orta sınıf lüks araçlarda oluyor öyle bi ayrım yapmak çok yanlış.

Benimde sevmediğim bi manzara türk milleti olarak abartmayı seviyoruz çünkü yasaklanması hoşuma gider imzaladım o yüzden

HaKo
isteyen istediği yerde mangal da yakamaz bira da içemez. Bunun adı özgürlük değil . O zaman bak arkadaş yazmış millet adada girip bahçeye sıçıyormuş , isteyen istediği yere girer sıçar yani bu iş böyle uzar gider herkes istediğini yapacaksa. Şehirler köyler kasabalar her neyse kimsenin dingonun ahırı değil ortak kullanım alanlarıdır. Herkes özel mülkünde istediğini yapar dediğin gibi yer içer sıçar ama ortak kullanım alanlarında kimsenin kimseye rahatsızlık vermeye hakkı yok, şehrin adabı kuralı neyse uymak zorunda herkes.

Redfocus
İstediği yerde öyle bira içemez. Mangala sesini çıkarmaya bilir polisler veya zabıtalar. Ama alkolü affedeceklerini sanmıyorum + dışarda alkol içmenin 70-80 lira gibi bi cezası var. Yetkililerin alkoldeki tutumunu mangala değilde çöp bırakma kirletme pisletme işlerindede uygulasa sorunsuz bir şekilde herkes mangalını yapıp gidelibilir.

Hatta insan olan kalkarken çöplerini toplayıp üstüne etrafta gördüğü çöpleride alsa eskisinden daha temiz bir çevre olur :)

Biliyorum bira içmenin yasak olduğunu ama işte oda yanlış gerci bizim insanımız 2 biraya lale oldugu icin normal bu yasaklar hak ediyoruz bu şekilde kısıtlanmayı.

Redfocus
23-07-2015, 17:18
isteyen istediği yerde mangal da yakamaz bira da içemez. Bunun adı özgürlük değil . O zaman bak arkadaş yazmış millet adada girip bahçeye sıçıyormuş , isteyen istediği yere girer sıçar yani bu iş böyle uzar gider herkes istediğini yapacaksa. Şehirler köyler kasabalar her neyse kimsenin dingonun ahırı değil ortak kullanım alanlarıdır. Herkes özel mülkünde istediğini yapar dediğin gibi yer içer sıçar ama ortak kullanım alanlarında kimsenin kimseye rahatsızlık vermeye hakkı yok, şehrin adabı kuralı neyse uymak zorunda herkes.

Haklısın abicim mangal yakma bira içme otur olum pati ver falan diye egitmek lazim insanımızı.

Redfocus
23-07-2015, 17:19
Millette ne kadar tartışmaya hazırmış arkadaş.

HaKo
23-07-2015, 17:20
Evet doğru bir şey söyledin , aynı köpek gibi eğitmek lazım insanımızı. Başka türlü kimsenin eğitilmek istediği yok bu ülkede çünkü. Kimsenin işine gelmiyor.

burak_2885
23-07-2015, 17:23
Haklısın abicim mangal yakma bira içme otur olum pati ver falan diye egitmek lazim insanımızı.

Aynen öyle eğitmek lazım doğru söylüyorsun. Kendi özgürlüğü için başkasının özgürlüğünü kısıtlayan tek milletiz. Dışarda bira içmenin yasak olduğunu yanlış demişsin ne dayanarak dostum? :) Düşünsene kız arkadaşınla suadiye sahilde yürüyorsun biri toplamışım 4 aradaşını 5 kişi oturuyorlar, alkol serbest diye takviye yapıp durdular ve kafalar olmuş t.şak. Sonra aralarından biri laf atıcak ya da laf atmasını geçtim baksa bile senin sinir krizi geçirmene yeterli olur, bunu kaldırabilecek misin? Yine diyorum mangal konusuna düzenleme getirilebilir ama alkole kesinlikle ama kesinlikle izin verilmemeli.

Bende alkol içiyorum ama gidiyorum taksime ya da clube içiyorum geliyorum kimseye verdiğim bi rahatsızlık yok. Biraz geniş düşünmek lazım bence bu konularda

Evrenoz
23-07-2015, 17:27

Etrafı pisletmeyen "mangalcı" yok.. Hadi pisletmeyecek şekilde bu tipleri eğittik diyelim.

Mangal dumanı ne olacak? Özgürlük, başkalarının yaşam alanına girince bitmiyor muydu? Sahile temiz hava almak için inen aileler, pusetinde bebekler mecbur mu pijama-atlet tayfasının dumanını solumaya?

TheAce
23-07-2015, 17:29
özellikle bostancı feribot iskelesinden tuzlaya kadar olan bölümde, maltepe kartal arası tavan yapıyor :) rüzgarsız gecelerde kartalda yoğun zehirlenme riski var :)

Redfocus
23-07-2015, 17:35
Valla bu mangal nelere kadirmiş haklısınız ben düşünemedim bu kadar herkezden özür dilerim.
Bu forumda mangal yakan tek ben varım herhalde artıkta yakmam.

Yiğit G.
23-07-2015, 17:36
tabi herkesin özgürlüğü var...ancak şu fakir napıcak acitasyonunu geçelim.Lokantaya gidecek paran yok mu gitme abi evinde ye veya baska yerler var bu kadar halka acık olmayan.Bu neye benziyor drift antremanına drift etkinliğine verecek param yok o yüzden şahin ile ortalıgın a. koyacam banane fakirim ben demeye benziyor... Burda kimse kimseyi aşagılamıyor yapılacak sey var yapılmayacak sey var bu insanların buraya yönlendirilmesi stratejik sebeplerden ibb burayı alınca iktidar kendi insanını yukardan sahile yönlendirdi.Amaç tamamen bu bölgeyi rahatsız etmek.15 yıl önce buralar böyle değildi.Bu sahile inen insan iyi huylu adamlar değil çogunluk yani tabi arada düzgünler vardır genel olarak bahsediyorum %100 demiyorum çogunluk ama... Burda laf yetiştirenler ne olur pazar aksamları bir sahile inip yürüsünler.O insanların bu bölgeye zararını görsünler.

http://2.bp.blogspot.com/-fA_RaV6-fOI/U7PfFnW_VAI/AAAAAAAAAWc/AQ9X0qNrU1w/s1600/10384356_1508612639369710_8945620071431949638_n.jp g

http://2.bp.blogspot.com/-gPIyyeTUSxo/U7PfGMxxQuI/AAAAAAAAAWs/u4dx1JeHymE/s1600/10421541_1508612716036369_826800746298064419_n.jpg

http://4.bp.blogspot.com/-_RelfiYIX7Q/U7PfFo2iG6I/AAAAAAAAAWg/88VgJWhLsZA/s1600/10433754_1508612566036384_7847490446991118912_n.jp g

http://4.bp.blogspot.com/-NMZLwFHC3q4/U7PfHSg8Z_I/AAAAAAAAAXA/pJ0ZbVoL1X8/s1600/10487341_1508612466036394_4677527043587463140_n.jp g

Evrenoz
23-07-2015, 17:37
Valla bu mangal nelere kadirmiş haklısınız ben düşünemedim bu kadar herkezden özür dilerim.
Bu forumda mangal yakan tek ben varım herhalde artıkta yakmam.

Herhalde 12-13 yaşımdan beri mangal yakıyorum. El kadardım babam ilk bacayı, maşayı, faracı elime tutuşturduğunda.. Şöyle bir baktığımda, neredeyse senin yaşın kadar zaman olmuş.

Olay mangal yakmak - yakmamak değil, nerede yakacağını bilmek. Nasıl apartman balkonunda yakamazsan, sahilde de yakmamalısın. Her şeyin bir yeri var, adabı var.

Redfocus
23-07-2015, 17:46
Herhalde 12-13 yaşımdan beri mangal yakıyorum. El kadardım babam ilk bacayı, maşayı, faracı elime tutuşturduğunda.. Şöyle bir baktığımda, neredeyse senin yaşın kadar zaman olmuş.

Olay mangal yakmak - yakmamak değil, nerede yakacağını bilmek. Nasıl apartman balkonunda yakamazsan, sahilde de yakmamalısın. Her şeyin bir yeri var, adabı var.

Haklısınız özür dilerim hepinizden dediklerimi dikkate almayın siz benim.Artık biraz daha büyüyünce böyle konulara yorum yaparım.

Redfocus
23-07-2015, 17:49
Baştan bi kızdım ama şimdi resimleri görünce falan haklı aslında insanlar ben bekar adamım empatide yapamadım evli insanlarla yada çocuğu olanlarla bencilce düşünüp bencilce yorum yaptım.

fthdrn
23-07-2015, 17:49
yahu ne kadar cahilce düşünen insanlar var ya. Köyden inen mangal yapmasın bile demiş rahatsızın biri.
Sigara da içilmeyecek o halde açık alanlarda. Bunun önüne geçebilir misiniz ? İnsanın kendini eğitmesi önemli olan.. Sahile gittiğimde portatif masamı açıp sandalyelerimi kurarak mangalımı yapıyorum. En lüks mekanlarda yediğim yemeklerden daha çok lezzetli geliyor bana. Halim vaktim de gayet yerinde Allah'a çok şükür.
Gece olunca kendi pisliğim ve çevrede gördüğüm pislikleri çöp torbasına doldurup atarım. Bu biraz da anlayışlı olmak ile alakalı. Edebi ile efendice mangal yakan bir aileyi hoş görmeniz gerekmez mi ? Diğer kısım olan her türlü pisliği yapan barzoları bu tür imza kampanyaları ile değil de direk nüfustan düşürerek temizlersiniz ancak. Ben dışarıda sigara içen insanları görünce nefret ettiğim halde hoşgörülü yaklaşıyorum.
Siz boğazın ortasında özel yatınızda barbekü partileri verseniz dahi ondan bile şikayetçi olan insan çıkabilir.

Yiğit G.
23-07-2015, 17:52
biraz araştırdım bu konuyu bugun... Maltepe belediyesi bu ay basında sahilde mangal yakımını yasaklamış.Şu an cincık gibi sahil.Bostancıyı geçin bir anda bitiyor mangal işi.. Zabıtalar izin vermiyormuş.Mis gibi. Demekki olabiliyor.

fthdrn
23-07-2015, 17:56
biraz araştırdım bu konuyu bugun... Maltepe belediyesi bu ay basında sahilde mangal yakımını yasaklamış.Şu an cincık gibi sahil.Bostancıyı geçin bir anda bitiyor mangal işi.. Zabıtalar izin vermiyormuş.Mis gibi. Demekki olabiliyor.

maltepe miting alanın olduğu bölgeden bahsediyorsunuz siz. Orada yasak yalı mahallesine kadar izin verilmiyor sonra serbest :)

Redfocus
23-07-2015, 18:00
Darıca sahilde aslan çimento diye bir yer var belki bilen vardır bedava masaları var mangal yakacak betonlar falan var oraya gitmiştim baya güzel ama işte dumanı ne olacak.

Yiğit G.
23-07-2015, 18:06
yahu ne kadar cahilce düşünen insanlar var ya. Köyden inen mangal yapmasın bile demiş rahatsızın biri.
Sigara da içilmeyecek o halde açık alanlarda. Bunun önüne geçebilir misiniz ? İnsanın kendini eğitmesi önemli olan.. Sahile gittiğimde portatif masamı açıp sandalyelerimi kurarak mangalımı yapıyorum. En lüks mekanlarda yediğim yemeklerden daha çok lezzetli geliyor bana. Halim vaktim de gayet yerinde Allah'a çok şükür.
Gece olunca kendi pisliğim ve çevrede gördüğüm pislikleri çöp torbasına doldurup atarım. Bu biraz da anlayışlı olmak ile alakalı. Edebi ile efendice mangal yakan bir aileyi hoş görmeniz gerekmez mi ? Diğer kısım olan her türlü pisliği yapan barzoları bu tür imza kampanyaları ile değil de direk nüfustan düşürerek temizlersiniz ancak. Ben dışarıda sigara içen insanları görünce nefret ettiğim halde hoşgörülü yaklaşıyorum.
Siz boğazın ortasında özel yatınızda barbekü partileri verseniz dahi ondan bile şikayetçi olan insan çıkabilir.

herkes senin gibi duyarlı değil.Ordan 10 kişiyi alalım belki 1 sen düzgün birde 1-2 kişi... Geri kalan alayı hiçbirşeyi umursamayn insanlar.Yarım saat uzaklıkta istanbul dısında tonla mangal için yer var.. Özel mangal masaları bilmemneler..Bizde giderdik ama özel alanlara... Eğer sen duyarlı biriysen zaten bu yasaklandıgı zaman anlayış gösterirsin...

http://i1109.photobucket.com/albums/h428/BeyazBuyu1/923399_10151625736427094_842054226_n_zpsc7655bac.j pg

ECD
23-07-2015, 18:09

1 kez yola gelen top yüzünden kaza atlattım 1 kez de topun peşinden koşan çocuğu eziyordum. Yapılmasın değil yapılsın ama bilinçli olarak yapılsın

atituti

bu mesajı eksileyende var :) herkes köyden direk şehrin ortasına geleceğine önce kasabada biraz ehlileşip şehir yaşamına geçmeli diye düşünüyorum.sonra böyle talihsiz durumlar ortaya cıkıyor.

Evrenoz
Aslında böyle olacaksın..

Hiçbir şeyi, hiçbir kimseyi umursamadan yaşayacaksın.. Yaya geçidine park et, engelli araç yerine park et, ye iç sıç orta yere, kirini pisini geride bırak..

Yeni Türk toplumu bu.. Malız biz bundan farklı olmaya çalıştığımız için.. Uy topluma, yaşa yabani hayvanlar gibi.. Sıkışırsan da et kavganı, güçlü isen haklı ol..

Yiğit G.
23-07-2015, 18:11
başka bir forumda bu konu ile ilgili 60 yasında bir amcamız çok güzel yazmış..

Sevgili Emir,
"Sahil yollarındaki mangal dumanından rahatsız olan varsa kafasını
başka yöne çevirebilir. Mangal yakmayı kıroluk olarak lanse edip, argo
düzeye indirgemek büyük bir talihsizliktir. Mangaldan çıkan duman
kokusundan hoşnut olmamak ancak vejetaryen anlayışın tezahürüdür.
Mangal, bizim kültürümüzün bir parçası olup.."
filan demişsin de,
öyle bir kültürümüz yok.
Bu bir.
İkincisi olay sadece duman vb. de değil.
Olay adab-ı muaşeret.
Bunun anlamını İnternetten öğrenebilirsin.
Ben de eti severim, vejeteryan değilim ama çocukluğumdan beri ben
bahçeli evimizde mangal yaptığımızı hatırlamam. Balık hariç.
O dönem balıksız gün yoktu zaten. Bir komşu 2 saatliğine balığa gider,
neredeyse 5 komşu ve kediler doyardı.
Komşu hakkı diye bir şey vardır.
Hatta mümkün olduğunca lokantalarda dışarıda da yemek yemem.
O yediğini alan var, alamayan var, bir şekilde yiyemeyen var. Hasta olup yiyemeyen ama canı çeken var.
Öyle, ben mangal yapayım kültürü filan Amerika'da ailelerin
bahçelerinde yaptıkları mangal partilerinden alıntı uydurma bir şey.
Yani anlayacağın kıroluk mu bilemem de, hani bir söz vardır,
"- Görmemişin oğlu olmuş, çekmiş... " filan der.
İşte bu da o usul bir şey.

atituti
23-07-2015, 18:22
evrenoz boşuna nefesini tüketiyorsun bence düzelmeyeceğiz düzelmezler :) milliyetçilik vb. gibi kavramların arasında artık toprakçılık diye kavram olsun istiyorum.milletten tiksindim tek bağım ülkemin toprağını sevmek artık

burkaykalyon
23-07-2015, 18:23
Yasaklara karsi cikip yasak getirilsin diyebilmekte ayri bir ironi olsa gerek. :)

Uyaracaksin abicim. Baktın anlamıyor zabıtaya şikayet edeceksin. Baktın trafiği, yaya yolunu, bisiklet yolunu kapatiyorsa trafik çekicisi çağıracaksın çektireceksin. Pislik mi birakiyor o zaman belediyeye ekstra önlem almasi icin basvuru yapacaksin.

İlk önce kendini eğiteceksin sonra oradaki onlari yapan öküzleri eşşek gibi eğiteceksin. Baska yolu yok bunun.

Bu arada change.org sitesinin bi halta yaramadigini biliyorsunuz herhalde.

Evrenoz
23-07-2015, 18:30
Yasaklara karsi cikip yasak getirilsin diyebilmekte ayri bir ironi olsa gerek. :)

Uyaracaksin abicim. Baktın anlamıyor zabıtaya şikayet edeceksin. Baktın trafiği, yaya yolunu, bisiklet yolunu kapatiyorsa trafik çekicisi çağıracaksın çektireceksin. Pislik mi birakiyor o zaman belediyeye ekstra önlem almasi icin basvuru yapacaksin.

İlk önce kendini eğiteceksin sonra oradaki onlari yapan öküzleri eşşek gibi eğiteceksin. Baska yolu yok bunun.

İroni değil..

Yasaklara karşıyım.. Ancak bu dal taşşak sokağa çıkmanın yasak olmasını savunmamı anlamsız veya ironik kılmıyor.
Yasaklara karşıyım.. Ancak bu şehir içi 200 km hızla gidilmesinin yasak olmasını savunmamı anlamsız veya ironik kılmıyor.
Yasaklara karşıyım.. Ancak bu slip donla denize girilmesinin yasak olmasını savunmamı anlamsız veya ironik kılmıyor.

Gibi yüzlerce örnek sayılabilir.

Yasaklara karşı olmak demek, her yasağa karşı olmak demek değildir. Tüm yasakları top yekün reddeden bir zihniyet yok, olamaz..

Şikayet mekanizmasına gelince, keşke çalışsa da kullansak. İçerenköy hal yolunda sol şeride parketmiş tırları neredeyse her sabah şikayet ediyorum; kaale alan olmuyor. Arada sırada yolun diğer istikametinde duran polis, kemersiz gezene ceza yazıyor ama karşı istikametinde sola parketmiş tıra / kamyonete sesini çıkarmıyor. Hal bu iken pazar akşamı saat 8'de sahil yolunun sağ şeridini baştan sona işgal etmiş adamı kime şikayet edeceksin, kim kaale alacak.. Dolayısıyla, maalesef işlevsiz şikayet mekanizması..

Yiğit G.
23-07-2015, 18:39

magalla ilgisi yok sadece change orugun işe yaradıgını bildirmek istedim

en son benim hatırladıgım Kaş Yunus Parkı change org sayesinde kapatıldı

Buket Uzuner'in change.org/yunuslar adresinde başlattığı imza kampanyasının ilk adımı tamamlandı: Uzuner, attığınız imzaları Kaş Belediye Başkanı'na 8 Nisan 2013 tarihinde teslim etti.
Nisan 2013 - Kaş Yunus Parkı, kamuoyu tepkisi sonucu iki yıl üst üste ruhsat alamadı ve kapandı! Ayrıntılı bilgi için:
* http://yunuslaraozgurluk.com/kas-yunus-parki-fiilen-kapandi
* http://yunuslaraozgurluk.com/kas-yunus-parki-fillen-kapandi-

Sonra Turkiyeden yurdısına sahiplendirilmiş Kaos isimli köpek isveçde uyutulacaktı.Change org sayesinde tepkiler sebebi ile Kaos ailesine teslim edildi

http://www.petitionhub.org/Dog-Accidentally-Bit-A-Child-And-Now-The-Parents-Want-Him-Destroyed-Fight-For-Kaos-Life-t-2023
http://forum.petarkadas.com/kopekler-genel/kaos-uyutulmasin-destek-olalim

ve sonuç

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/29179321.asp
Hayvanseverlerin günlerce süren mücadelesi sonrası İsveç makamları Kaos’un uyutulması kararını geri çekti. Gözetim altında tutulan Kaos da önceki gün sahibi Linn Özcan’a teslim edildi.

Arda arkadaşlarına seslenebilsin
https://www.change.org/p/diyafram-pili-devlet-taraf%C4%B1ndan-%C3%B6densin-minik-arda-arkada%C5%9Flar%C4%B1na-seslenebilsin?source_location=petition_footer&algorithm=curated_trending

Ardanın durumunu merak eden ve bizzat soranlar olduğu için şuanda bizzat ilgilenen Ankara dan bilgi veren arkadaşımız sayesinde bende istanbul dan sizlere bilgi verebiliyorum.Arda için sağlık görüşmeleri devam etmekte olumsuz bir durum yok ve amaç yerine ulaşmak üzere...Sizler sayesinde...Dahada büyüyerek kalıcı umutlar vereceğiz minik ardaya...

gibi gibi.. yani işe yarıyor aslında sadece insanların katılımı önemli.Yaaa bu işe yaramaz dememek lazım

Yigit-Y
23-07-2015, 18:49
İnşallah da zor yaaa :)

rdmmm
23-07-2015, 18:49
İstanbul'daki evim Maltepe sahilde Bostancı'dan Maltepe iskeleye miting alanına kadar alanda yasak iskeleden sonra serbestti geçen sene. Trafik felç oluyordu sahilden eve girene kadar 20 dak geçiyordu. Aksam sahilde bi yürümek istesen duman altı oluyordun. Bu sene daha yakan görmedim hiç. İzmir'deki evim Bostanlı'da orda sahilde bir kişi bile mangal yakmaz.

RedSun
23-07-2015, 18:52
mangal=istanbul sahili, istanbul sahili=mangal.

sende yak bi mangal..

TolgaEsentepe
23-07-2015, 19:03
Ankara nın tam olarak 4 bir tarafında mangal alanları var ve şehrin içinde bir sıkıntı yaşanmıyor. haa deniz olsa işler değişebilirdi ama :D

Er34
23-07-2015, 19:12
Çok mangal dediniz canım çekti.

Maxi
24-07-2015, 08:29
tüm yazıları okumadım
daha öncede yazdım sizde yazdınız, olayın mangal ile ilgisi yok
tekrar belirtmek istiyorum zira bu karışık sıkıntılı günlerimizde sokarım mangalınıza diyenleriniz vardır.

yemin ediyorum birini geberticem en sonunda
45 yaşındayım artık bıktım usandım pislik insanlardan
otunu bokunu sağa sola atanlardan
arabadan yollara çöp atan piç lerden, o.çocuklarından
memleketin her yeri çöplük oldu bu itler yüzünden

-istanbul zaten çöp, ayı mangala gider boklarını orada bırakır
-adalara gidersin itler her yere çöplerini bırakmış
-güneye tatile gidersin yolda öndeki arabadan orrrrrsssospunun biri yola çöp atar
-dinlenmek için sağa çekersin, yamaç aşağıya kadar çöp dolu
-bodruma-antalyaya gidersin o güzelim deniz kenarları komple çöp

pislik insanlar

Evrenoz
24-07-2015, 08:36
tüm yazıları okumadım
tekrar belirtmek istiyorum zira bu karışık sıkıntılı günlerimizde sokarım mangalınıza diyenleriniz vardır.

-güneye tatile gidersin yolda öndeki arabadan orrrrrsssospunun biri yola çöp atar

pislik insanlar

Bencil, görgüsüz, yabani bir topluma dönüştük.. İşin kötüsü bu ne kadar yabaniysen, görgüsüzsen o kadar prim yapıyor..
Hayvan bile pisliğini örter, artık neye dönüştüysek hayvanlardan bile daha aşağılık hale geldik..

KÖROĞLU
24-07-2015, 08:42
tüm yazıları okumadım

pislik insanlar

Abi ne dolmuşsun ya, kırmızıyla yazdığın yere çok güldüm.

Sana katılıyorum ben de bu durumdan nefret ediyorum.

Özellikle de ışıkta durup kapıyı açan kül tablasını boşaltan tiplerden.

En çok pet şişe ve sigara kutusu atılıyor. Yazık kaç sene de karışıyor toprağa onlar bilen yok.

Biz de elimizde pet şişte çöp arayıp duralım, İlber hoca diyor ya cahilsiniz valla öyleyiz.

AyrtonSenna
24-07-2015, 08:46
Birde ben yazyım bari ne kadar da mangalcı bir erkek:hehe::hehe::hehe:
http://www.turkiyeturizm.com/images/other/turob-cinar-etmangal1.jpg

huseyinturk
24-07-2015, 08:48
Sahillerde içip içip sağa sola pisleyen, içtiği içkinin şişesini kayalıklarda patlatan insanlar varken konunun mangal olması ilginç. Mangal yakan kesim neden her konuda birilerini bu kadar rahatsız ediyor? Türkiye kardeşim burası aya çıksak mangalımızıda götürürüz böyle bir gelenek haline gelmiş bu bizde.

HaKo
24-07-2015, 08:48
Bencil, görgüsüz, yabani bir topluma dönüştük.. İşin kötüsü bu ne kadar yabaniysen, görgüsüzsen o kadar prim yapıyor..
Hayvan bile pisliğini örter, artık neye dönüştüysek hayvanlardan bile daha aşağılık hale geldik..

Dönüştük mü ? Ben bildim bileli hep aynı bu millet.

Ben yazlığımda kendi sitemde bile bahçemde mangal yakamıyorum , yasak , neden mi ? Herkesin evinde bacalı şömine var , yak orada mangalını duman çatıdan çıksın , öyle bahçede mangal partisi yapıp milleti dumana kokuya boğma diye. Tabi şimdi özgürlükçü arkadaşlar olsa orada da olay çıkartır , benim tapulu mülküm kimene istediğimi yakarım yerim içerim vs. diye. Tekrar yazıyorum ADAB-I MUAŞERET diye bir olgu var. Yani Medeni olmak Beşer olmak Empati ile yaşamak bu kadar mı güç anlamıyorum Türk milleti bu bencillikle bir *** olmaz..

Evrenoz
24-07-2015, 08:51
Dönüştük mü ? Ben bildim bileli hep aynı bu millet.

Ben yazlığımda kendi sitemde bile bahçemde mangal yakamıyorum , yasak , neden mi ? Herkesin evinde bacalı şömine var , yak orada mangalını duman çatıdan çıksın , öyle bahçede mangal partisi yapıp milleti dumana kokuya boğma diye. Tabi şimdi özgürlükçü arkadaşlar olsa orada da olay çıkartır , benim tapulu mülküm kimene istediğimi yakarım yerim içerim vs. diye. Tekrar yazıyorum ADAB-I MUAŞERET diye bir olgu var. Yani Medeni olmak Beşer olmak Empati ile yaşamak bu kadar mı güç anlamıyorum Türk milleti bu bencillikle bir *** olmaz..

Değildi abi, değildi..

30 sene önce, 20 sene önce böyle değildik.. Ya da belki sen haklısın, hep böyleydik ama bahsettiğim bu tipler içimizde / yakınımızda değildi görmüyorduk pisliklerini..

AyrtonSenna
24-07-2015, 08:53
Birde ben yazyım bari ne kadar da mangalcı bir erkek:hehe::hehe::hehe:
http://www.turkiyeturizm.com/images/other/turob-cinar-etmangal1.jpg

http://www.anadoluyakasi.net/wp-content/uploads/2014/08/sahillerimiz-8-480x320.jpg

burkaykalyon
24-07-2015, 09:02
magalla ilgisi yok sadece change orugun işe yaradıgını bildirmek istedim

en son benim hatırladıgım Kaş Yunus Parkı change org sayesinde kapatıldı

Buket Uzuner'in change.org/yunuslar adresinde başlattığı imza kampanyasının ilk adımı tamamlandı: Uzuner, attığınız imzaları Kaş Belediye Başkanı'na 8 Nisan 2013 tarihinde teslim etti.
Nisan 2013 - Kaş Yunus Parkı, kamuoyu tepkisi sonucu iki yıl üst üste ruhsat alamadı ve kapandı! Ayrıntılı bilgi için:
* http://yunuslaraozgurluk.com/kas-yunus-parki-fiilen-kapandi
* http://yunuslaraozgurluk.com/kas-yunus-parki-fillen-kapandi-

Sonra Turkiyeden yurdısına sahiplendirilmiş Kaos isimli köpek isveçde uyutulacaktı.Change org sayesinde tepkiler sebebi ile Kaos ailesine teslim edildi

http://www.petitionhub.org/Dog-Accidentally-Bit-A-Child-And-Now-The-Parents-Want-Him-Destroyed-Fight-For-Kaos-Life-t-2023
http://forum.petarkadas.com/kopekler-genel/kaos-uyutulmasin-destek-olalim

ve sonuç

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/29179321.asp
Hayvanseverlerin günlerce süren mücadelesi sonrası İsveç makamları Kaos’un uyutulması kararını geri çekti. Gözetim altında tutulan Kaos da önceki gün sahibi Linn Özcan’a teslim edildi.

Arda arkadaşlarına seslenebilsin
https://www.change.org/p/diyafram-pili-devlet-taraf%C4%B1ndan-%C3%B6densin-minik-arda-arkada%C5%9Flar%C4%B1na-seslenebilsin?source_location=petition_footer&algorithm=curated_trending

Ardanın durumunu merak eden ve bizzat soranlar olduğu için şuanda bizzat ilgilenen Ankara dan bilgi veren arkadaşımız sayesinde bende istanbul dan sizlere bilgi verebiliyorum.Arda için sağlık görüşmeleri devam etmekte olumsuz bir durum yok ve amaç yerine ulaşmak üzere...Sizler sayesinde...Dahada büyüyerek kalıcı umutlar vereceğiz minik ardaya...

gibi gibi.. yani işe yarıyor aslında sadece insanların katılımı önemli.Yaaa bu işe yaramaz dememek lazım

Verdiğiniz örnekleri biliyorum ancak o kampanyalarda sadece farkındalık yaratıldı. Daha çok kişiye ulaşılması sağlandı. Bu konunun daha fazla kişiye ulaşması için tabii ki kullanılabilir bu da bir gerçek.

Mesela Change.org sitesinden site kapatılsın diye imza toplandı.

https://www.change.org/p/change-org-change-org-kapat%C4%B1ls%C4%B1n

Aynı zamanda change.org sitesinin resmi kurumla, makamla, mevki ile hiçbir bağlantısı bulunmuyor. Sadece eskiden sokakta imza toplanıyordu, şimdi bu site üzerinden toplanıyor.

Yine aynı site üzerinden istediğim şekilde imza kampanyası açabilirim. Mesela art niyet olsa ''Sahilde Mangala Kimse Karışamaz'' diye kampanya açıp fake hesaplardan(facebook, twitter vb.) gibi hesaplardan yüzlerce hatta binlerce imza toplayıp, sizden önce davranıp ilgili belediyeye iletebilirim.

Demek istediğim şu aslında. Bu iş imza toplama ile önüne geçilecek bir konu değil. Belediyelerin beyaz masaları mevcut. Oralara başvuru sağlanabilir.

Ome_RS
24-07-2015, 09:06
İstediğin kadar mangalı yasakla çözüm yok. mangalı yasaklıcan da piknik yapmayı da mı yasaklıcaksın. millet evden hazırlar yiyeceğini gene gelir oturur gene ortalıgı mahveder sonra kalkar gider.
bilinçlenmek şart.
geçen trafikte bi kavgaya şahit oldum.
Siyah bmw 5.20d. ışıklarda bekliyorken adam sigara yaktı biten paketi yan camdan hop aşağı. arkadaki arabanın sürücüsü indi paketi aldı arabanın içine geri attı bide hayvan herif çöpe at mı ne bişe söyledi. sonra bmw li abimiz yediremedi kendine ne dion flan die indi aşağı.
e inincede ortalık karıştı diğer vatandaşların desteğiyle biraz hırpalanan bmw sürücüsü paketiyle birlikte bastı gitti.
keyifle izlemiştim.

Maxi
24-07-2015, 09:22
çözüm aslında forumlara yazı yazmakla olmuyor
muhtemelen o öküzler forum nedir bilmez, gelecekte okuyacakta akıllanacakta ohooo

bu siyasi büyüklerin resmen televizyona çıkıp: lan olm yeter lan, boklarınızı çöplerinizi artık sağa sola atmayın a.k
demesi şart yoksa bunların nesilleri tükenmiyor.
cumhurbaşkanı,davutoğlu,kılıçtaroğlu vs vs

mimarsertac
24-07-2015, 09:22

Rahatsız falan derken hayırdır? İstediğin kadar ortalığı topla, istediğin kadar düzgün giyin orada yaktığın mangalın dumanıyla insanları zehirlediğin gerçeği değişmez. Piknik yapmak isteyen istediği gibi yapabilir. Ama sahilde ateş yakıp yemek pişirirsen o iş başka.

mehmetbirdall
24-07-2015, 09:34
Kesinlikle yerinde bir karar olur diye düşünüyorum camı açamıyorsunuz duman et kokusu vs. rahatsız edici derece de. İnsan biraz olsun denizin kokusunu almak istiyor yürürken koşarken bisiklete binerken..

Onamdar
24-07-2015, 09:41
Babamların apartmanın bahçesinde mangal yakmaya kalktılar büyük olay çıkıyordu siz hala sahil diyorsunuz :D
Adam düşün apartmanın arkasında sik kadar bahçede mangal yakabileceğini ve bundan kimsenin rahatsız olmayacağını düşünüyor.
Olay kültür meselesi tamamen çevreye ve çevresindekilere saygısı yok bazı insanların. Yetiştirilme tarzlarıyla alakalı bir şey. Ben ufakken dışarıda muz yiyemezdim çikolata yiyemezdim elimde. O zamanlar çok anlayamasam da sebebini sonradan anladım ufakken böyle temellerin verilmesi lazım insana. Yoksa bencil olur empati yapamaz. O insan rahatsız mı oluyor, burada yaşayanlar bıraktığım bu pislik için ne düşünür bilemez çünkü onu düşünecek bi mekanizma geliştirememiş.

can2k
24-07-2015, 10:12
Babamların apartmanın bahçesinde mangal yakmaya kalktılar büyük olay çıkıyordu siz hala sahil diyorsunuz :D
Adam düşün apartmanın arkasında sik kadar bahçede mangal yakabileceğini ve bundan kimsenin rahatsız olmayacağını düşünüyor.
Olay kültür meselesi tamamen çevreye ve çevresindekilere saygısı yok bazı insanların. Yetiştirilme tarzlarıyla alakalı bir şey. Ben ufakken dışarıda muz yiyemezdim çikolata yiyemezdim elimde. O zamanlar çok anlayamasam da sebebini sonradan anladım ufakken böyle temellerin verilmesi lazım insana. Yoksa bencil olur empati yapamaz. O insan rahatsız mı oluyor, burada yaşayanlar bıraktığım bu pislik için ne düşünür bilemez çünkü onu düşünecek bi mekanizma geliştirememiş.

sapak dönüşü e5 yol kenarı yeşillik var diye arabayı e5e bırakıp mangal yapan var :)

crazydog
24-07-2015, 10:20
Sonuna kadar katılıyorum yasaklanması lazım bıktım haftasonları bakırköy yenikapı arasındaki pislikten ve trafikten tamam insanlar hava almak istiyor mangal yapmak istiyor vs anlıyorum ama gidersin kardeşim mesire alanına ne yapıyorsan yaparsın ben senin ne pisliğini çekmek zorundayım nede yolun tek şeridini otopark yapmanı.

rodya
24-07-2015, 10:23
pasta yesinler efendim pasta yesinler

Arenimo
24-07-2015, 10:24
Sahil yollarında tek şeridi babasının parkı gibi kullananlara yapmak istediğim ,

0:30 0:35 sn. araları :D

https://www.youtube.com/watch?v=xk2FGCmKpWg

GKS
24-07-2015, 10:28
bostancı tuzla arası haricinde sarıyerin yukarısından kemerburgaz göktürke giden orman yoluda pazar günleri çok fena adamlar ormanın içinde büyük ateş bile yakıyor kamyonlarla gelip mangal duman yolun ortasına parkedenler vs rezillik tam

ER2
24-07-2015, 10:30

kaç yıldır gider gelirim :D hatta arada yaparız ama bisiklet yoluna oturan ilk defa görüyom :D

ER2
24-07-2015, 10:32

şehir öküzü köylülerden adamlık öğrense keşke :)

imprezaWRC
24-07-2015, 10:49
Pilleri pil kutusuna, pet şişeleri pet şişe kumbarasına, atık yağları atık yağ kutularına, kağıtları kağıt için ayrılan kutulara, cam şişeleri cam şişe kumbaralarına atıyorum. Mangal için dumanı toplayıp çatıdan atan menfez olmasına rağmen yangın çıktı sanmasınlar diye mangal yakmıyorum, uzun yolda bütün çöpü otomobilde biriktirip mola verdiğimde çöpe atıyorum, yerde ekmek görsem basmasınlar diye mendille alıp kıyıya köşeye yada uygun bir duvar üstüne bırakıyorum. Kornayı mahalle arasından geçerken zorda kalsam bile çalmamaya özen gösteriyorum.

Sonra ayının biri camı açıp çöpü dışarı atıyor; burnumun dibinde sormadan sigara içiyor, en olmadık yerde mangal yakıyor, lama gibi yere tükürüyor...vs . Sen evde de böyle mi davranıyorsun, salon ortasına mı sıçıyorsun, sigarını halıya mı söndürüyorsun, elini perdelere sürüp mü kuruluyorsun, burun bokunu sağa sola mı sürüyorsun, yediğin içtiğini salona mı fırlatıyorsun, apartman girişinde mangal mı yapıyorsun. Evi ahıra mı çeviriyorsun, tezekten enerji mi sağlıyorsun. Doğa (gerçi heryer beton ya hadi neyse) senin yaptığın her haltı düzeltmek, attığın çöpü öğütmek zorunda mı.

Ayrıca, sahilde veya otoban kenarında yani karbondioksit salınımı açısından ölümcül alan olarak belirtilen yerde saatlerce oturup mangal yapıp karbondioksitli etleri yemek daha mı güzel oluyor, CO2 lezzeti diye birşey varda benim mi haberim yok.

Bu millet başına gelmedikçe yaralı parmağa bile işemez, o yüzden imza atarak birşey elde edilebileceğine ümitlenmeyin.

huseyinturk
24-07-2015, 11:35
Rahatsız falan derken hayırdır? İstediğin kadar ortalığı topla, istediğin kadar düzgün giyin orada yaktığın mangalın dumanıyla insanları zehirlediğin gerçeği değişmez. Piknik yapmak isteyen istediği gibi yapabilir. Ama sahilde ateş yakıp yemek pişirirsen o iş başka.

Mangalı yakıp zorla kafasını mangala sokmuyorlar kimsenin. Açık havada yakılan mangal niye zehirlesin insanı, sobalı evleri hard yazılımı dizelleride yasaklasınlar o zaman..Merakımdan soruyorum sigara kullanıyormusun?

Yiğit G.
24-07-2015, 11:38
başlatan arkadaşa bugun cevap gelmiş

Sayın xxx xxxxx ;

İlgi : 19.05.2015 20:31:59 Tarih ve 1-780930839 Nolu Başvurunuz Kadıköy Belediyesi

Müdürlüğümüze iletmiş olduğunuz başvurunuzla ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi Anadolu Yakası Park Bahçeler Müdürlüğü ile görüşülmüştür. Görüşme neticesinde tarafımıza verilen bilgi aşağıdaki gibidir:

“ Tüm sahil şeridimiz boyunca ilgili alanlarımıza gerekli uyarı tabelalarımız hazırlanmış olup en kısa sürede tüm alanlarımıza uyarı tabelaları konulacaktır.”

bu iş olacak gibi... lütfen imzalayın ve paylaşın facebookunuzda ve twitter da

mimarsertac
24-07-2015, 11:43
Mangalı yakıp zorla kafasını mangala sokmuyorlar kimsenin. Açık havada yakılan mangal niye zehirlesin insanı, sobalı evleri hard yazılımı dizelleride yasaklasınlar o zaman..Merakımdan soruyorum sigara kullanıyormusun?

Sigara kullanmıyorum. Ama zehirlenmek için kafamın mangalın içinde olmasına gerek yok. Aynı anda yanan onlarca mangalın insan etkisini eğer aramızda tıpçı bir arkadaş varsa o anlatsın daha iyi olur. Kömürden doğalgaza geçişin nedeni bu zaten yavaş yavaş kömür yakılan ev kalmayacak. Kaç sene sürer bilmiyorum ama o yönde ilerleniyor. Dumanlı yazılım zaten yasak değil mi? Bir trafik polisinin önünden o şekilde duman çıkaran bir araç geçerse mutlaka teknik değişiklikten arabayı bağlayacaktır.

Berkan
24-07-2015, 11:47
yanlış anlamayın destelemiyor değilim görüntü copler vs. hakikaten iğrençlik orası ayrı ama tabela falanla olmaz o iş. millet trafik lambalarını isaretlerini sallamıyorki onu sallasın üstüne atletini asar devam eder

clioGT
24-07-2015, 11:52
başlatan arkadaşa bugun cevap gelmiş

Sayın xxx xxxxx ;

İlgi : 19.05.2015 20:31:59 Tarih ve 1-780930839 Nolu Başvurunuz Kadıköy Belediyesi

Müdürlüğümüze iletmiş olduğunuz başvurunuzla ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi Anadolu Yakası Park Bahçeler Müdürlüğü ile görüşülmüştür. Görüşme neticesinde tarafımıza verilen bilgi aşağıdaki gibidir:

“ Tüm sahil şeridimiz boyunca ilgili alanlarımıza gerekli uyarı tabelalarımız hazırlanmış olup en kısa sürede tüm alanlarımıza uyarı tabelaları konulacaktır.”

bu iş olacak gibi... lütfen imzalayın ve paylaşın facebookunuzda ve twitter da

benim bildiğim mangal yakmak yasaktır tabelaları zaten ama?

Ome_RS
24-07-2015, 11:52
şu havaalanında dolaşan çekiciler var ya 10dk da alıp götürüyorlar. Heh onlardan sahile koyacaksın 2 ekip. sıradan o hatalı park edenleri çekecek. Yada verecen bir polise sıfır cillop gibi bir ceza koçanı ki çok severler. Sıradan yaza yaza turlayacak tüm sahili.
Bak bakalım bir daha park ediyor mu kimse yol boyunca. Hem devlet kazanır hem yıldırma politikası. Dayak yemeyi laf dalaşına girmeyi göze alan varsa çevreyi kirletenlere de kirletme cezası yazabilir. o bıçkın delikanlı polisleri görevlendirsinler.

Yiğit G.
24-07-2015, 11:53
İstediğin kadar mangalı yasakla çözüm yok. mangalı yasaklıcan da piknik yapmayı da mı yasaklıcaksın. millet evden hazırlar yiyeceğini gene gelir oturur gene ortalıgı mahveder sonra kalkar gider.
bilinçlenmek şart.
geçen trafikte bi kavgaya şahit oldum.
Siyah bmw 5.20d. ışıklarda bekliyorken adam sigara yaktı biten paketi yan camdan hop aşağı. arkadaki arabanın sürücüsü indi paketi aldı arabanın içine geri attı bide hayvan herif çöpe at mı ne bişe söyledi. sonra bmw li abimiz yediremedi kendine ne dion flan die indi aşağı.
e inincede ortalık karıştı diğer vatandaşların desteğiyle biraz hırpalanan bmw sürücüsü paketiyle birlikte bastı gitti.
keyifle izlemiştim.

dediğin dogru ama olay zaten o insanları bu bölgeden çıkarmakla bitmeyecek.Bu sefer o insanlar atıyorum şile tarafına gidip orayı *** edecekler.İşte burda şile deki insanlarında bizim gibi duyarlı olması gerekiyor.En sonunda bu kadar tepkiye o insanlar ya değişecek yada evden dısarı adım atamayacak topluma uyum saglıyamıyorsa.

Zaten kimseye piknik yapmasınlar demiyoruz ... Caddebostan sahilde insanlar piknik yapıyorlar ama kalktıklarında bütün çöplerini topluyorlar toplmayan olursa uyarıyorlar ve tertemiz arkalarını bırakıp gidiyorlar.

http://i.milliyet.com.tr/YeniAnaResim/2014/04/25/fft99_mf4304954.Jpeg

http://cdn.firaret.com/templates/content/destination/598/gallery/520x300/igAeOwsx.gif

http://ortakalan.com.tr/Upload/Haber/5742964891402309901.jpg

Akşam oldugunda insanlar gittiğinde etraf cincık gibi tertemiz kalıyor...

http://www.hizliresimyukle.com/images/2015/07/24/465150-caddebostan-sahil1.jpg

metinalan
24-07-2015, 12:00
türk milleti empati yoksunu , gelir parka bi kilo çekirdek alır cimlere bırakır bütün pisliğini senin köpeğin gelir kakasını yapar poşetle alırsın olay çıkar.

fthdrn
24-07-2015, 12:03

Sen köylüler mangal yapmasın biz beyaz Türkler rahatsız oluyoruz diyerek düşünce özgürlüğüne dayanarak böyle birşeyi ifade edersen bende istediğimi söylerim. Hayırdır ?
Ülkeyi sadece mangal dumanı zehirliyor değil mi ? Her kuşu sktik yine bir tek leylek kaldı ona saplama derdindeyiz. Herkes bir anda çevreci oldu. Ülkenin refah düzeyi %90ların üzerinde de sanki kafamıza takacağımız dert kalmamış gibi mangal dumanını dert ettik.

Yiğit G.
24-07-2015, 12:07
Sen köylüler mangal yapmasın biz beyaz Türkler rahatsız oluyoruz diyerek düşünce özgürlüğüne dayanarak böyle birşeyi ifade edersen bende istediğimi söylerim. Hayırdır ?
Ülkeyi sadece mangal dumanı zehirliyor değil mi ? Her kuşu sktik yine bir tek leylek kaldı ona saplama derdindeyiz. Herkes bir anda çevreci oldu. Ülkenin refah düzeyi %90ların üzerinde de sanki kafamıza takacağımız dert kalmamış gibi mangal dumanını dert ettik.

bu mangal konusu ile ülkenin durumu zaten aynı konu.Bunu anlamıyorsunuz işte.... Bu mangalı yaparken bokunu sıçan adam aynı adam oy kullanan adam ... bu adam milletvekili olan adam... Bu adam cocuk büyüten adam... Bunu anlamak lazım önce.

Ayrıca kimseyi zorlamıyoruz imza atmassın olur biter basit.

fthdrn
24-07-2015, 12:25
bu mangal konusu ile ülkenin durumu zaten aynı konu.Bunu anlamıyorsunuz işte.... Bu mangalı yaparken bokunu sıçan adam aynı adam oy kullanan adam ... bu adam milletvekili olan adam... Bu adam cocuk büyüten adam... Bunu anlamak lazım önce.

Ayrıca kimseyi zorlamıyoruz imza atmassın olur biter basit.

Hocam bende imza attım zaten. Durumdan bende şikayetçiyim.. Ama benim değinmek istediğim konu başkaydı.

Arenimo
24-07-2015, 12:29

Köylü demeyin köylü demeyin !!!! köylü milletin efendisidir lafını hatırlatırım bunu yapanların çoğu son 13 yılda türeyen ne olduğu belli olmayan bastırılmış duygularını aşırılıklarla dışa vuran insanlar , 2. sayfada yazdığım postu yinelerim bu işin masum bir tarafı yok !!! bırakın artık şu fakir edebiyatını lütfen , e ne yapalım nereye gidelimleri , hepsinin çözümü var bak caddebostan sahilde insanlar piknik yapıyor durum hiç de böyle değil sen engelli alanına park et , bisiklet yoluna kilim ser yak mangalı her yer duman altı oradaki inbsanların bahçesine gir sıç , çoluğunun çocuğunun önünde donla gez trafiği kitle babalarının tarlası gibi park et , gerçi bunların babalarının tarlası artık ,

herkes bir anda çevreci olmadı zaten hep böyleydik hep , ailelerimizden okuduğumuz okullarda bunlar çok güzel aşılandı bizlere saçma sapan tüketen ve zombi bir nesil etişiyo ne yapabiliriz daha çok okuyarak ve okutarak , fakat neye yarar eğiteceğin çocuk yine bu çığ gibi büyüyen kitlenin karşısında azınlık kalıcak ,

neden RTE en az 3 çocuk diyo bu ülkeye cahil adam lazım kolay yöneticek adam lazım hayvan lazım , orman kanunu uygulayan adam lazım , birisi yazmıştı küçükken yolda bir şey yiyemezdik diye ne doğru söylemiş , 30 yaşımdayım hala yolda elimde bir şey yiyerek gitmiyorum , neden olan var olmayan var canı çeken var hasta olup yiyemiyen var ama buraya sayfalarca yazsak ne değişir bitmedi bu muhabbetler ,

hepiniz birden xxxxx oldunuz
gariban ne yapsın
gariban nereye gitsin vs vs ya arkadaş orada park eden arabaların hepsi orta sınıf araç bu gün 5 kişi mangal yakmak ne demek gariban adamın orada ne işi var yapmayın Allah aşkına bıktım ulan barzolardan , bıktım ulan

MK8800
24-07-2015, 12:39
Ailem yenikoyde oturuyor , biz kendimize ait alanimizda mangal yakamiyoruz yasak degil ama komsularla alinmis ortak bi karar yakmiyoruz , ama millet gelip kendi bahcemizin caprazindaki parkta yakiyor yiyor iciyor gidiyor :D simdi kimi kime sikayet edicez yakmak icin biz mi izin alalim yoksa yakmamalari icin onlari mi uyaralim?

Gunes G.
24-07-2015, 12:40
Aslında böyle olacaksın..

Hiçbir şeyi, hiçbir kimseyi umursamadan yaşayacaksın.. Yaya geçidine park et, engelli araç yerine park et, ye iç sıç orta yere, kirini pisini geride bırak..

Yeni Türk toplumu bu.. Malız biz bundan farklı olmaya çalıştığımız için.. Uy topluma, yaşa yabani hayvanlar gibi.. Sıkışırsan da et kavganı, güçlü isen haklı ol..

Kendime saygimi kaybettigim gun yasamasam da olur artik diyecegim gundur. Mutlaka ben de zamanla torpulene torpulene zorla ayilastirilmaya calisiliyorum senin gibi bu toplumda yasamaktan oturu, ama hamurunda soydan gelen ayilik yoksa, sonradan bu kadar ayilasabilmek pek mumkun olmuyor. Ha bu iyi mi kotu mu gercekten ben de bilemiyorum, dogrusu buymus gibi geliyor ama handikaplari da maalesef cok fazla. Gerek is hayatinda olsun gerek sosyal hayatta gerek medyada, ayilik prim yapiyor yaptiriliyor artik bu ulkede. Kibar olmanin, incelik yapmanin onemini bilen sayisi da, yapilan kibarliktan memnun olanin sayisi da pek bir az. Sevgisini diger insanlara ve hatta sevdigi insana ve/veya olguya zarar vererek gostereni "buyuk erkek, kral adam, cok korumaci" diye bilen, yikmayi, kirmayi, dokmeyi adamlik sanan bir kultur var suregelen; haliyle vahsetin cagrisi gibi manzaralar goruyoruz surekli ama kimse de cikip demiyor ki "arkadas bu nedir? Neler yapiyorsunuz azicik karsinizdakileri dusunun, empati yapin" diye.

35 yasindayim, 35 yasinda insanlarin genel olarak onem ve deger verdikleri olgulara bakiyorum da, benimkilerden ne kadar uzak :/ Sonuc toplumdan kopuk, izole yasam bir hayat kaliyor bana. Ben de memnun degilim boyle olmasindan ama ayilasmadan da ortasini bulmak imkansiz. Yine de yaklasmak istedigim zaman en mantikli yaklasim yontemi "ne kadar ayi olsa da benim de ondan alabilecegim, ogrenebilecegim birseyler olabilir" diye yaklasip olabildigince tahammul etmek oluyor. Allahtan arada nadir de olsa arada kaliteli insanlar cikiyor ve insanliga inancini tamamen yitirmene engel oluyor ama yaslar 50+ tabi fakat maalesef genclerde oran inanilmaz dusuk.

Mangaldan nereye geldik diye dusunenlere, mangalda da tam olarak burdaydik ta en basindan beri aslinda. Ya da populer kulturun sevdigi sekilde yazayim.

"Konu mangal degil yegen, konu insanlik"

kurtbil
24-07-2015, 12:45
Mangalı sahilde yakmanın kültürle falan alakası olamaz. Kimse kimseyi dumanla rahatsız etmek gibi bir lükse sahip değil. Gelenlerin etrafı kirletmesi konusu zaten işin ayrı boyutu. Şihirli olmakla şehiri kendimize yontma konusu kimse karıştırmasın. Şehir hayatını benimseyemecek insan da kalkıp buraya gelmeyecek bu kadar basit. Al efendice yemeğini yanına otur çayır çimene, ye, temizle ortamı kalk git buna kimse karışamaz. Şehir hayatı kimseye zaten deniz manzarasında mangal yapmayı vaadetmiyor. Millet olarak zaten evimizin dışına kadar en temizi biziz, ama sonrası kimsenin umrunda değil. O mangalı kendine hak gören kesim, etrafta astım hastası ya da alerjik astımı olan kac kişiyi önemsiyor ?

mimarsertac
24-07-2015, 12:52

Ne anlatayım ki sana ben şimdi, ne anlatsam anlamak istediğini anlayacaksın.

imprezaWRC
24-07-2015, 13:04
Sahilde mangal yakanlar iş bitince mangalın kömürünüde muhtemelen çimene veya denize döküyordur. Tam o esnada gelip halen sıcak olan kömüre elini bastıracaksın ki bir daha yapmaya kalkıştığında elindeki o iz ile beraber hissetiği acı aklına ve gözünün önüne gelsin.

can2k
24-07-2015, 13:14
tabelalara guvenmemek lazım duyarlı olacaksın ama gecen sayfalarda bi arkadas yazmıstı, sahil yolunda adamlar yerleri bile parsellemiş gecen hafta biz burdaydık burası bizim yerimiz hede hödö diye kavga edenler var kim takar tabelayı
geçen dişçiye gittik yönetici asansöre 3 kişi taşır yazmış
altına bi tanesi 4 taşırsa g.tünü vericen mi yazmış

mesela...

rodya
24-07-2015, 13:40
La adamlar mangaldan çıkıp ülkenin sosyoekonomik- sosyokültürel yapısını, sorunlarını irdeleyecek şekilde tümevarım yapıyo. Heyecandan titreyerek okuyorum yazılanları.
Bence herkesin istediginin olması için sahilde mangalda sadece kuzu pirzola yapılsın. valla bak

SekoLive
24-07-2015, 13:50
Bence sahili komple kapatsinlar bize sahil cok neyimize sahil???

Sahilin tek sorunu mangalcilar degil insanlarin ustune bisiklet surenler
Bisiklet yolundaki bisikletciye kafa tutanlar
Sahilde scooterla akrobasi yapanlar
Varda var...

Bu arada İki yakanin sahiline cok denk geldigimden bakirkoy yenikapi arasini kadikoy tarafi gorse haline sukreder :)

johnie
24-07-2015, 13:56

İnanılmaz trafik oluyor.

daha birsürü sebebi var

Abi, yeri geldiğinde bende cadde sahile sürüyorum. Bisiklet yolundan giden yayaların kollarına çarpıyorum, üstlerine sürüyorum umurumda değil açıkçası. Saygı denilen bir şey yok maalesef insanlarımızda. Mangalı yaparsın çöpünü neden bırakırsın ? Pis insanlarız maalesef..

ayku82
24-07-2015, 14:50
Sonuna kadar destekliyorum. Ülkenin tek derdi evet bu ve ben vatandaş olarak bu hanzolarla aynı havayı solumaktan rahatsızım.

clioGT
24-07-2015, 14:55
tabelalara guvenmemek lazım duyarlı olacaksın ama gecen sayfalarda bi arkadas yazmıstı, sahil yolunda adamlar yerleri bile parsellemiş gecen hafta biz burdaydık burası bizim yerimiz hede hödö diye kavga edenler var kim takar tabelayı
geçen dişçiye gittik yönetici asansöre 3 kişi taşır yazmış
altına bi tanesi 4 taşırsa g.tünü vericen mi yazmış

mesela...
hahahahahah o ne kafası ya:)

can2k
24-07-2015, 14:59
hahahahahah o ne kafası ya:)

uyarılar bu tarz işliyo burda asdasdas:D

rodya
24-07-2015, 15:04
Abi, yeri geldiğinde bende cadde sahile sürüyorum. Bisiklet yolundan giden yayaların kollarına çarpıyorum, üstlerine sürüyorum umurumda değil açıkçası. Saygı denilen bir şey yok maalesef insanlarımızda. Mangalı yaparsın çöpünü neden bırakırsın ? Pis insanlarız maalesef..
bisikletli bi resmini koyar mısın dostum rica etsem?
zira araba yolunda gördüğümde bizzat aynayı dokundurmak isterim sana.

Berkan
24-07-2015, 15:06

çok ince :icon_tup:

Redfocus
24-07-2015, 15:41
İnsan gerçekten hayret ediyor.

ayku82
24-07-2015, 16:02
Problem şu ki insanlar alışkanlıklarından vazgeçmek istemiyor malesef. Hem piknik yapalım, hem mangal yakalım, hem şehrin göbeğinde en güzel lokasyonda yapalım, bir de üstüne beyaz donlarla taşşak sallayarak gezelim, bitmedi üstünde ne kadar pislik çöp varsa saça saça bırakalım nasılsa Pazartesi belediyenin işçileri gelip temizliyor.

Kimsenin bu tarz davranmaya hakkı yok ama malesef kimi kime şikayet ediceksin. Adama dönüp birşeyleri izah etmeye çalışssan , zekası yetmicek anlamaya o nedenle bulaşmamak en iyisi.

johnie
24-07-2015, 16:24

konu ile alakası ne ? İstanbul da bisiklet yolu varda biz mi kullanmadık ? Eğer yol senin hakkın ise bisiklet yolu da benim hakkım. Foto ne alaka ?

ÇALIŞKAN
24-07-2015, 16:58
tabi herkesin özgürlüğü var..

http://2.bp.blogspot.com/-fA_RaV6-fOI/U7PfFnW_VAI/AAAAAAAAAWc/AQ9X0qNrU1w/s1600/10384356_1508612639369710_8945620071431949638_n.jp g

http://2.bp.blogspot.com/-gPIyyeTUSxo/U7PfGMxxQuI/AAAAAAAAAWs/u4dx1JeHymE/s1600/10421541_1508612716036369_826800746298064419_n.jpg

http://4.bp.blogspot.com/-_RelfiYIX7Q/U7PfFo2iG6I/AAAAAAAAAWg/88VgJWhLsZA/s1600/10433754_1508612566036384_7847490446991118912_n.jp g

http://4.bp.blogspot.com/-NMZLwFHC3q4/U7PfHSg8Z_I/AAAAAAAAAXA/pJ0ZbVoL1X8/s1600/10487341_1508612466036394_4677527043587463140_n.jp g

hayvanlar bile insandan daha çevreci

http://sv102.piclect.com/794ff36a3/o/15/07/24/dailypicdump184399800.jpg (http://ressim.net/121628/dailypicdump184399800)

Eren G.
24-07-2015, 18:42

Problem bu iste zaten. Artik herkes kendi isine nasil geliyorsa oyle yasiyor bu ulkede. Kurallarin yasaklarin v.s hic bir onemi yok. Zurnanin sesi nereden hos gelirse oyle dinliyor. Bisiklet yolu sadece bisikletlere ayrilan yoldur. Bisiklet harici bir tasit kullanammaz ama sen karayollarinda otoyol harici o bisikletle ayni yolu paylasmak ve hatta bazen yol vermek zorundasin bu kadar. Dag basi mi buradi yok dokundurayim ben de sana bilmem ne ? Ben hic sevmem bisikletlieri ve motosikletlileri trafikte cogu hem barbar bagiriyor yok saygi farkedin bilmem ne diye ama cogu trafik kurallainin t sine uymuyor, ama nefret etsem de bisiklete motosikletr yol acarim yok veririm cunku saygi duyuyorum. Su forumda bari yapmayin allah rizasi icin ya. Boburlenen bile olmus yok alman basbakanliginin konutunda bile yapariz diye- e iyi aferim ne guzel ! Zaten duzgun bir seylerle ovunsek sasirirdim.

Eren G.
24-07-2015, 18:44
http://bisikletle.blogspot.com.tr/2013/07/2918-sayl-karayollar-trafik-kanunu_8.html?m=1
http://www.cyclingtr.com/videolar/bisiklet-kanunlarimizi-bilelim-ve-uygulayalim.html

Google amcaya soruyorsun iki dkkya buluyorsun herseyi ne guzel.

GTCihad
24-07-2015, 21:40

İnanılmaz trafik oluyor.

daha birsürü sebebi var

Aynen öyle daha ne olsun artı olarak İstanbul'a yakışmıyor adam geliyor don atlet , yolun ortasına bidon koymuş park yeri tutmalar , karpuz koyup park yeri tutan var.

MK8800
24-07-2015, 21:51
Yapilan hic bir hareketi savunmuyorum basta bunu soyleyeyim de bu don atlete yada koylu olayina neden bu kadar takildiniz onu anlamadim ? Ha belki oyle gezmenin yeri sahil degildir ama bunu boyle elestirerek kimseye ogretemezsiniz . Kimse bana goruntu kirliligi vs muhabbeti yapmasin tekrar soyluyorum hakli olabilirsiniz oyle gezmenin yeri sahil degil ama orada oyle gezen adam bu saatten sonra degismez sadece bilinclendirme yaparak en azindan colugunun cocugunun oyle gezmemesini saglarsiniz . Ama illa direticem koylu soyle don atletle gezen adam boyle derseniz kusura bakmayin bence de kadin taytiyla gezip de ustune moda diye zaradan ayni atleti 100 liraya alan abuk subuk renklerle gezenlerde bana gore goruntu kirliligi ben kime sikayet etmeliyim?

Çöllü
24-07-2015, 23:12
Sahildede mangal yakmayacaksak nerde yakacaz?

Yakında vize içinde imza Toplanır.. Varoş mahallelerden gelenler sahile giremesin diye.. Hey allahım.. Siz o Gariban halkı eğitmek derdine düşeceğinize; Gebzeden-Çatalcaya 200 km lik sahil şeridini betona çeviren "Şehir Planlamacı" larını eğitin! Hatta Vurun direk Ölsünler-Tabi Varsa-!

Böyle bi şehir planlama Tarihte yok!

Pazarları denize uzaktan bakıp mangal yakma adabını bile 45-50 sinden sonra -ancak- öğrenebilen dar gelirli işçi sınıfının ne haddine orda mangal yakmak -Ha Pardon Oda sizdiniz değilmi- Solcuda olamaz bu halk onun içinde azıcık mürekkep yalamış olması, kısa don giyip, en azından -Che-nin nereli olduğunu bilmesi lazım..

Üzüldüm şimdi Bağcılarda doğup-yaşayıp-ölen, Adaları-Modayı-Kızkulesini sadece Televizyonda gören Mangal-yapmasada- olur dediğiniz bilmem kaçıncı sınıf türkiye vatandaşına..

Ama sizde Haklısınız tabi Maltepede Denize nazır evi olanlar kullansın Kazlı çeşmeyi sadece.. Boşunamı verildi o dört Duvara 600 bilmem kaç bin avro..

rahatsız
24-07-2015, 23:27
yeşil alanlara bina diker, ağaçları keserseniz, şehrin göbeğinde mangal yapana da karışamazsınız. sokaklarda çocukların top oynaacağı alan bile yok. takdir ediyorum, iyi yapıyorlar.

Low-Rider
24-07-2015, 23:40
aren ne güzel yazmış, o sahil şeridinde mangal yapmaya gelipte arabasını sağ şeride parkedenlerin eski arabaya bindiğini görmedim ondan sonra gariban mariban muhabbeti yapıyorsunuz

kurtbil
25-07-2015, 03:34
Sahildede mangal yakmayacaksak nerde yakacaz?

Yakında vize içinde imza Toplanır.. Varoş mahallelerden gelenler sahile giremesin diye.. Hey allahım.. Siz o Gariban halkı eğitmek derdine düşeceğinize; Gebzeden-Çatalcaya 200 km lik sahil şeridini betona çeviren "Şehir Planlamacı" larını eğitin! Hatta Vurun direk Ölsünler-Tabi Varsa-!

Böyle bi şehir planlama Tarihte yok!

Pazarları denize uzaktan bakıp mangal yakma adabını bile 45-50 sinden sonra -ancak- öğrenebilen dar gelirli işçi sınıfının ne haddine orda mangal yakmak -Ha Pardon Oda sizdiniz değilmi- Solcuda olamaz bu halk onun içinde azıcık mürekkep yalamış olması, kısa don giyip, en azından -Che-nin nereli olduğunu bilmesi lazım..

Üzüldüm şimdi Bağcılarda doğup-yaşayıp-ölen, Adaları-Modayı-Kızkulesini sadece Televizyonda gören Mangal-yapmasada- olur dediğiniz bilmem kaçıncı sınıf türkiye vatandaşına..

Ama sizde Haklısınız tabi Maltepede Denize nazır evi olanlar kullansın Kazlı çeşmeyi sadece.. Boşunamı verildi o dört Duvara 600 bilmem kaç bin avro..

Çevreci olmakla, insanları rahatsız etmemek üzere açılmış bir konuya sınıflar arası bir bakışla cevap vermek gerçekten çok mantıklı olmuş. Sahilleri emsire alanına çevirecek bir şehir planını mı ön görüyosunuz. Temizliğini falan geçtim, görüntüsü de umrumda değil de şunu sorcam, deniz havası almaya gelmiş az nefes almak isteyen insanların o soba bacası gibi tüten mangal sefasına katlanmak zorunda mı acaba ? Astım hastası var, alerjisi olan var kimse kimsenin temiz hava almasına engel olamaz.

Yiğit G.
25-07-2015, 16:54
Çevreci olmakla, insanları rahatsız etmemek üzere açılmış bir konuya sınıflar arası bir bakışla cevap vermek gerçekten çok mantıklı olmuş. Sahilleri emsire alanına çevirecek bir şehir planını mı ön görüyosunuz. Temizliğini falan geçtim, görüntüsü de umrumda değil de şunu sorcam, deniz havası almaya gelmiş az nefes almak isteyen insanların o soba bacası gibi tüten mangal sefasına katlanmak zorunda mı acaba ? Astım hastası var, alerjisi olan var kimse kimsenin temiz hava almasına engel olamaz.

Bunu diyenlerin evinin önüne gidip 5 metre uzunlugunda mangalı yakıp , dumanını kompresorle içeri basıcaksın.... belki anlarlar.

Çöllü
25-07-2015, 18:11

Ne dediğimi hiç anlamamışsın kardeşim.. Tabi çevreci olalım Tabi temiz Olsun Heryer..
Ama bence Mangal yaparken, çıkan dumandan ve sonrasında etrafa savrulan bir-iki parça çöpten değil; bunun müsebbibinden rahatsız bu konuyu açan ve yorumlayan bir çok kişi açık konuşucam üstünün Kreması, Jölesi süsü de çevrecilik..

Şehir planlamadan kasıtta şudur; o 200 km lik sahil şeridi 10 km eninde, komple betonarme olmasaydı o mangal yapan insanları görmezdiniz siz..

Pislikten ölelim, soba borusunu eve verelim filan dediğim yok.. Hatta mümkünse kimse çöpünü bırakmasın bi zahmet, kimsenin yoluna filanda oturmasın..

Ancak sizde Azıcık tamahkar olun be kardeşim.. İstanbulda Mangal yapmaya yer buldu da buna Rağmen mi sahilde o-kıç- kadar yeşilin üzerinde yelliyor sanıyorsunuz o dumanı? Hemde bu kadar istenmemesini bilmesine rağman?

DOHC
25-07-2015, 20:18
Bugün akşamüstü Maltepe sahile gittik. Çocuk parkının yanında hatta içinde bile sayılabilir, mangal yapanlar vardı. Çocuk dumandan önünü göremiyordu neredeyse. Üzerimize sinen koku da cabası......
İlla olması gereken bir kültür ise belirli bir kısmı buna ayır, orada yapsınlar.....

ersandeniz
25-07-2015, 20:46
Su muhabbeti de anlamiyorum, gariban napsin mangal yapmasin mi?? O zaman gariban olunca tecavuz etmesi de serbest olsun, evden hirsizlik yapmasi da,.. Sonucta adaletli bir gelir dagilimini ekonomiyi yonetenler saglayamamis adamin bir sucu yok..

Kadyr
25-07-2015, 21:24
o ıste parkın ıcıne kadar gırenler hayvan oluyor. yer kalmadıgı ıcındır buyuk ıhtımal gercı ılerlere dogru gıtseler yer bulucaklarda ıste usengec ınsanlarız

Çöllü
25-07-2015, 21:28
Su muhabbeti de anlamiyorum, gariban napsin mangal yapmasin mi?? O zaman gariban olunca tecavuz etmesi de serbest olsun, evden hirsizlik yapmasi da,.. Sonucta adaletli bir gelir dagilimini ekonomiyi yonetenler saglayamamis adamin bir sucu yok..

Bağlantıya hayran kaldım :)

Yaw ne alaka Paran yoksa tecavuz serbest yada hırsızlık?

Tüm sahiller aynen Karayolları, Ormanlar ve mesire yerlerinde olduğu gibi; halkın tüm kesimine aittir.. Orda mangal yaparak Haksız bir keyif-zevk kazanmıyor o adam hatta tam tersi, en az orda yürüyüş, spor, gezinti yapan herkes gibi umuma açık alanda Piknik yapıyor ki en doğal hakkı.. Ha burda şikayetçi olunacaksa; şehirde yeterli Mesire alanı olmaması; oranın bile yetmemesi ki çocuk parkına bisiklet parkuruna taşmış piknik! Mevzularının üzerine gidilsin hatta imza toplansın bende Atayım hatta en tepeye.. Ancak burda Mangal yapılmasın! Demek Hani apartman duvar önlerinde vardır ya buraya park edilemez yazar; öyle demekten başka bişey değil. Zira nasıl Yol herkesin Yolu ve herkes park edebilirse sahilde herkesin sahilidir dileyen istediğini yapar -adap çerçevesinde olması herkesin temennisidir- dumanı, kokusu, kalabalığının verdiği rahatsızlık ise İnsanın değil şehrin suçudur.. Aynen iş giriş-çıkış saatlerinde köprüdeki trafik gibi!!

Yigit-Y
25-07-2015, 22:11
Valla orman piknik alanı icat edileli çok oldu.

Parasını verip ormanda mangalini yapacaksin.

Deniz kıyısını tas ocak devri görünümü bizim geri kalmisligimizi temsil eder.

Alkol alanlar ayri bir hadise.

Belediye bunlardan oy rantı sagliyor.

Nedense hep bu akp sahillerinde oluyor :)

Çöllü
25-07-2015, 22:21
Valla orman piknik alanı icat edileli çok oldu.

Parasını verip ormanda mangalini yapacaksin.

Deniz kıyısını tas ocak devri görünümü bizim geri kalmisligimizi temsil eder.

Alkol alanlar ayri bir hadise.

Belediye bunlardan oy rantı sagliyor.

Nedense hep bu akp sahillerinde oluyor :)

Yiğit böyle baktıkça olaya bizi daha uzunca bir Müddet AKP yönetir kardeşim.. Öteler, hakir görür, Git Şilede Kendin Pişir-Kendin Ye cilere 300 TL bayıl, "ona da paran yoksa bana ne" Felsefesinde Gidersek, seçim sonlarında hayıflanmak, "Aziz Nesin Doğru söylemiş" diye Tasdik etmek de tenakuzun dik alası olur hatta!

B16
25-07-2015, 22:38
Yiğit böyle baktıkça olaya bizi daha uzunca bir Müddet AKP yönetir kardeşim.. Öteler, hakir görür, Git Şilede Kendin Pişir-Kendin Ye cilere 300 TL bayıl, "ona da paran yoksa bana ne" Felsefesinde Gidersek, seçim sonlarında hayıflanmak, "Aziz Nesin Doğru söylemiş" diye Tasdik etmek de tenakuzun dik alası olur hatta!

Ne alaka AKP ile?

Kemerburgaz'da mesire alanı 25 TL ücret alıyor.

Yigit-Y
25-07-2015, 22:54
Hayvan gibi şey yapıyorlar.

Hem suçlu. hem güçlü olunuyor.

Çöllü siz öğretmen siniz diye hatirliyorum meslek olarak.

Allahtan tek duam olur inşallah sizin gibi.bir egitmene evladım düşmez AMİN

Çöllü
25-07-2015, 22:57
Ne alaka AKP ile?

Kemerburgaz'da mesire alanı 25 TL ücret alıyor.

Uzuuun uzun yazacaktım ama vazgeçtim.. Ayan-Beyan zaten.

Millete Efendilik Yoktur. Millete Hizmet Vardır. Millete Hizmet eden Zaten O milletin Efendisi Olur.. M.K.Atatürk

Çöllü
25-07-2015, 23:00
Hayvan gibi şey yapıyorlar.

Hem suçlu. hem güçlü olunuyor.

Çöllü siz öğretmen siniz diye hatirliyorum meslek olarak.

Allahtan tek duam olur inşallah sizin gibi.bir egitmene evladım düşmez AMİN

Yiğit oraya onca yazdım Tasvip etmediğimi.. Yinede bunu diyebiliyorsun ya helal olsun..
Neyse Aynı temenni ile müsadenizi istiyeyim, bende böyle velim olsun istemezdim iyi geceler..

Yigit-Y
25-07-2015, 23:07
Bak hocam kimse vatandaşa birşey demiyor piknik yap et.

Ama mangal yakip sahil yolunu sise bulamak.

Çimlerin üzerinde çöpleri bırakmak hayvan gibi diyeceğim hayvan bile doğaya saygılı.

AB şu manzaralar varken neden alsın.

Ekonomik olarak baksaydi coktan almistilar bizi ama konu ekonomi değil.

Konu insanların yaşayış tarzı zihniyeti.

Adaleti hukuku özgürlük gibi kavramlar yani...

Adam kendi özgürlüğünü milletin özgürlüğünden çok görüp

Leş gibi yEdiğini istigini otobanda sigara izmaritini sakizini pet sisesini atar.

Her türlü pislik varken bizde birde bu boku savunuluyorsa PES denir.

B16
25-07-2015, 23:15
Uzuuun uzun yazacaktım ama vazgeçtim.. Ayan-Beyan zaten.

Millete Efendilik Yoktur. Millete Hizmet Vardır. Millete Hizmet eden Zaten O milletin Efendisi Olur.. M.K.Atatürk

Atatürk'ün sözü ile bana cevap ne alaka:soru:

http://i60.tinypic.com/3341yjm.jpg

CTG
25-07-2015, 23:19
istanbulda hangi sahil 200 km X 10 km ebadında?
300 TL olan mesire yeri nerde?
mangalcılardan hangisi rahatsızlık verdiğini biliyor ama mecburen gidip mangal yapıyor?

arkadaş hiçbi söylediğin mantıklı değil ne diyosun ben anlamadım valla :)

mangalda et pişirmek ucuz aktivite değil, mangalcıların altında iyi kötü yabancı arabalar var en dandiği 30 35 milyar, bir ton mesire yeri var (bu insanlar nereye gidecekler sorusu komple geçersiz) buna rağmen GARİBAN MANGAL DA MI YAHMASIN bu ne demek beyler bi düşünün ya. bu adamlar hangi dünyada gariban?

mangalını da yakmayacak arkadaş, ben niye senede anca 3-5 defa yakıyorum? bilmiyo muyum sahile gitmeyi ki arabayı çalıştırdıktan 5 dakka sonra kalamıştayım, gideyim yakayım orda marinaya karşı pişireyim etimi, eminim kavga falan çıkmaz taşlayan olmaz da AYIPLANIRIM bu da en büyük dayaktan etkilidir benim için

buraya geliyosan kıroluğunu törpüleyeceksin, etrafından bir şeyler öğreneceksin, medeniyeti öğreneceksin düzeni bozmayacaksın rahatsızlık vermeyeceksin bu iş açık net bu kadar basit. sonra da kendi semtine gidince oraları da adam edeceksin ki önce şehrin sonra bütün ülkenin her yeri aynı kalitede aynı yaşanabilirlikte olsun.

ama bu arkadaşların bişeyler öğreneceği insan güruhu o kadar az ki, türümüz tükendi artık, devir kıroluk devri. plan güzel işliyo ama herkes 3 çocuk yapsın andaval millet üresin ki işimiz rahat olsun kimse başkaldırmasın, avrupa görmemiş adam yamalı duble yolu marifet zannetsin, çalıyo ama çalışıyo, ülke kalkınıyor desin. avrupaya giderse de türk lokantası bulup pide döner yesin :) bu adam üredikçe üresin o kadar basit yönetirsin ki bu adamı.

çekirdek ailesi benim sülalem kadar olan adam da gelsin donuyla denize girsin herkesin içinde et yesin, afiyet olsun ne diyelim. bu ülke böyle biyer artık, değişmez bu saatten sonra. anamız babamız ve onlardan önceki 1 nesil şanslıymış, istanbulu istanbulken yaşayabilmişler. biz istanbullu değil mega köylüyüz artık

Arenimo
26-07-2015, 10:00

http://i720.photobucket.com/albums/ww207/Arenno/9C5DDA84-2617-45B3-88B2-D3956723A191_zpstxpsc5l3.jpg (http://s720.photobucket.com/user/Arenno/media/9C5DDA84-2617-45B3-88B2-D3956723A191_zpstxpsc5l3.jpg.html)

Gibi mi :D ?

Yigit-Y
26-07-2015, 10:09
Hahaahahaah :)

Fakirim bana herşey serbest haminaaaa :)

yiiter
26-07-2015, 10:27
Dün akşam saat 10 gibi Başı büyük yolundan Sahile bağlandım camlar kapalı klima 1 . seviyede hafif hafif arabayı soğutuyordu. Bir anda etrafı dumanlar kapladı, önce sis felan zannettim çünkü gerçekten sis gibiydi, sonra klimayı kapatıp camı açtım ve o inanılmaz yağ ve pişmemiş et kokusunu almam ile camı kapatıp klimayı açmam ve bostancı İspark önünden geri dönmem bir oldu.

Heyvan gibi şey yapıyorlar ;)

can2k
26-07-2015, 10:30
http://i720.photobucket.com/albums/ww207/Arenno/9C5DDA84-2617-45B3-88B2-D3956723A191_zpstxpsc5l3.jpg (http://s720.photobucket.com/user/Arenno/media/9C5DDA84-2617-45B3-88B2-D3956723A191_zpstxpsc5l3.jpg.html)

Gibi mi :D ?

ahahahahahaha

kanka en iyisi sanayide mangal, her hafta yapılır

Arenimo
26-07-2015, 10:32
ahahahahahaha

kanka en iyisi sanayide mangal, her hafta yapılır

Yeni yere tasinsin ayn bak gor cumartesi aksam ustu bitmeyen mangal yakicaz lokomotif komuruyle :D hatirlayanlar vardir hahaha

can2k
26-07-2015, 10:35
Yeni yere tasinsin ayn bak gor cumartesi aksam ustu bitmeyen mangal yakicaz lokomotif komuruyle :D hatirlayanlar vardir hahaha

sokağa komple yakalım organizasyonun adı da açlık oyunları

can2k
26-07-2015, 10:36
sokağı olcaktı o asdasd

ilbeyyagci
26-07-2015, 11:49
Göç-Köy-Şeher-İnmek-Dağ-Mangal-Maganda-Duman-Donla denize girmek-Türkü-Biji

https://www.youtube.com/watch?v=Xs7FRqZtan0

Çöllü
26-07-2015, 22:18
Hayvan gibi şey Yapılıyor Birde Üste Çıkılıyor Anlamıyorum Panpaaaaa :)

Dilber Aydan Sevipte Kavuşamayanlara Gelsin...

http://youtu.be/IU7nU8546RQ

B16
26-07-2015, 22:31
hahaha ilahi Çöllü

Evrenoz
27-07-2015, 08:48
Mangal yapacak yer yok, sahilde yapmak haktır
Yarışacak, yanlayacak yer yok; trafikte gazlamak haktır

Fakir nerede mangal yapsın, elbet sahilde yapacak
gazcı genç nerede gazlasın, elbet trafikte yapacak

Aha al sana birbirinden farksız 2 zihniyet..

Yigit-Y
27-07-2015, 08:54
Mangal yapacak yer yok, sahilde yapmak haktır
Yarışacak, yanlayacak yer yok; trafikte gazlamak haktır

Fakir nerede mangal yapsın, elbet sahilde yapacak
gazcı genç nerede gazlasın, elbet trafikte yapacak

Aha al sana birbirinden farksız 2 zihniyet..

Kız arkadaşım yok o zaman tecavüz edebilirim de olurmu abi bu zihbiyet için.

Param yok hirsizlikda yapabilirim filan :)

Evrenoz
27-07-2015, 08:58
Yaptığımız şeyi, başkalarının özgürlük sınırına dokunana kadar yapmaya hakkımız olduğunu idrak edebilecek seviyeye gelene kadar bir *** olmaz bu toplumdan.. Gün geçtikçe ce bu idrak seviyesinden uzaklaşıyoruz. Yaptığımız, bir başkasına dokunuyor mu dokunmuyor mu düşünmeden hatta ve hatta umursamadan devam ediyoruz yaptığımıza..

Bunun adı şehrin ortasında mangal da olur, sinemada osurmak da olur, yere balgam atmak da olur, trafikte yanlamak da olur, izmaritini sokağa atmak da olur..

Yigit-Y
27-07-2015, 09:00
Cezalar caydırıcı değil.

Adam istediği gibi at koşturuyor bunun içerisinde.

can2k
27-07-2015, 09:02
Cezalar caydırıcı değil.

Adam istediği gibi at koşturuyor bunun içerisinde.

ohooo yaylalar yaylalar

Nameless34
27-07-2015, 09:49
Aslında çokta karşı olduğum bir şey değil- di sahilde mangal yakma fikri ta ki bu cumartesi motorsiklet ile sahilden bebek-ataköy arası gidene kadar, motorun üzerinde, ki sahile biraz uzak kalmasına rağmen cadde nefesim kesildi kokudan bu nasıl bir hava kirliliğidir bizzat tıkanmasam kokudan inanmazdım (kaldı ki günde 1 paket sigara zıkkımlanan adamım) ona rağmen beni boğduysa çoluk çocuğa ne biçim zarar veriyordur. Bir imza da benden olsun.

Aranel Ciryatan
27-07-2015, 09:56
rezalet oldu iyice. Özellikle Bostancı Suadiye arasındaki yerde denize giren ve mangal yakan çingeneler rezalet durumda. Ayrıca adaya ve sahile gitmek için sokağımıza abuk subuk araba bırakan tipler var. Otoparka para vermemek için bırakıyorlar. Dün balkonda baykuş gibi bekledim tüm arabayı bırakıp ada tarafına giden yabancıların lastiklerini indirdim. Akşam geri döndüklerinde hepsi uğraştılar çünkü sibop contaları yoktu :D bir daha gelmezler tahminimce.

Bu arada bu durumdan ne kadar sıkıldığımızı umarım bir pazar gününü balkonda geçirecek kadar delirmemden anlarsınız.

SekoLive
27-07-2015, 09:58
rezalet oldu iyice. Özellikle Bostancı Suadiye arasındaki yerde denize giren ve mangal yakan çingeneler rezalet durumda. Ayrıca adaya ve sahile gitmek için sokağımıza abuk subuk araba bırakan tipler var. Otoparka para vermemek için bırakıyorlar. Dün balkonda baykuş gibi bekledim tüm arabayı bırakıp ada tarafına giden yabancıların lastiklerini indirdim. Akşam geri döndüklerinde hepsi uğraştılar çünkü sibop contaları yoktu :D bir daha gelmezler tahminimce.

Bu arada bu durumdan ne kadar sıkıldığımızı umarım bir pazar gününü balkonda geçirecek kadar delirmemden anlarsınız.

mangalcılardan farksız bi yaklaşım olmuş

sonra haberlerde izliyorz millet birbirini öldürüyor darp ediyor v.s v.s.

aslan
27-07-2015, 10:00
Arenel bence onu yapacagına inip kırsaydın kafasını çıkarsaydın gözünü adamın burada piknik yapma deseydin.
Yapabilirmiydin bunu?

Aranel Ciryatan
27-07-2015, 10:02
inanın oturduğum yerde oturursanız bu yaptığımın 300 katını yaparsınız. Belediyeye ettiğimiz şikayetin hatti hesabı yok. Trafik sıkışınca Mavi minibüsler sokağımızdan son gaz geçiyor. Sokak hayvanlarımız kaç kez bu hayvanlar yüzünden öldü ve 1 yıldır kasis yapın diye en az 10 dilekçe yazdım. Otopark durumu ayrı sıkıntı. Sahilde akşam bisiklete binemez duruma geldim ayrıca bu mangalcılar yüzünden. İnsanlarda kültür yok. Sahilde bisiklet yolu yapmışlar adam orada yürüyor. Zil çalınca laf ediyor. Kaç kez durmayıp (bilerek) insanlara çarptım. Bizim insanımız laftan sözden anlamıyor çünkü illa eğitmen lazım. Bir kere o yolda bisiklet kazası geçiren bir daha orada yürümez yada oturmaya kalkmaz. Çünkü orada yürümemesi gerektiğini ancak o zaman anlar. Eğer sahilde bir mangal yasağı gelir ve belediye ceza keserse ancak o zaman orada mangal yapılmaması gerektiğini anlarlar. Bizim ülkemizde malesef lafla yada sözle birilerine bir şeyler öğretilemiyor.

SekoLive
27-07-2015, 10:05
inanın oturduğum yerde oturursanız bu yaptığımın 300 katını yaparsınız. Belediyeye ettiğimiz şikayetin hatti hesabı yok. Trafik sıkışınca Mavi minibüsler sokağımızdan son gaz geçiyor. Sokak hayvanlarımız kaç kez bu hayvanlar yüzünden öldü ve 1 yıldır kasis yapın diye en az 10 dilekçe yazdım. Otopark durumu ayrı sıkıntı. Sahilde akşam bisiklete binemez duruma geldim ayrıca bu mangalcılar yüzünden. İnsanlarda kültür yok. Sahilde bisiklet yolu yapmışlar adam orada yürüyor. Zil çalınca laf ediyor. Kaç kez durmayıp (bilerek) insanlara çarptım. Bizim insanımız laftan sözden anlamıyor çünkü illa eğitmen lazım. Bir kere o yolda bisiklet kazası geçiren bir daha orada yürümez yada oturmaya kalkmaz. Çünkü orada yürümemesi gerektiğini ancak o zaman anlar. Eğer sahilde bir mangal yasağı gelir ve belediye ceza keserse ancak o zaman orada mangal yapılmaması gerektiğini anlarlar. Bizim ülkemizde malesef lafla yada sözle birilerine bir şeyler öğretilemiyor.

evde bekleyenin varsa bence bu dediklerini yapmayı bırak

kendince haklı olabilirsin ama kendine zarar verdirirsin ya ölür ya öldrürürsün birisini.

ve sokak size ait deil isteyen bırakır araba bıraktı diye lastik indirmek iyi bişey değil.

bi tavsiyemde tümseği belediye yapmıyorsa ikitane kalın halat alın sokağa tümsek etkisi yapar bi çoğuna

Aranel Ciryatan
27-07-2015, 10:11
evde bekleyenin varsa bence bu dediklerini yapmayı bırak

kendince haklı olabilirsin ama kendine zarar verdirirsin ya ölür ya öldrürürsün birisini.

ve sokak size ait deil isteyen bırakır araba bıraktı diye lastik indirmek iyi bişey değil.

bi tavsiyemde tümseği belediye yapmıyorsa ikitane kalın halat alın sokağa tümsek etkisi yapar bi çoğuna

Sokağımızda her apartmanın altında apartman otoparkı var. Sorun buralara bırakıp gitmeleri. Sokağa parkeden adama bir şey diyemem bunu bende yapıyorum giderim bir sokağa araba park yapabilirim. Yabancı Araç Park Yapamaz yazan bir binanın altında elinde şişme simiti ile park yapıp sahile gitmeyi ve her hafta bunu yapmayı alışkanlık edenler var. Durum 1 günlük bir şey değil yani :D Uyarılara rağmen hala inatla gelen insanlar. Camlara bırakılan yazılar vs. Hikaye kısmı uzun.

Çingeneler çalıyorlar halatları maalesef denendi. Adam apartmanın bahçesinin demir kapısını çalmış. Yerdeki halat çocuk işi :D

SekoLive
27-07-2015, 10:14
Sokağımızda her apartmanın altında apartman otoparkı var. Sorun buralara bırakıp gitmeleri. Sokağa parkeden adama bir şey diyemem bunu bende yapıyorum giderim bir sokağa araba park yapabilirim. Yabancı Araç Park Yapamaz yazan bir binanın altında elinde şişme simiti ile park yapıp sahile gitmeyi ve her hafta bunu yapmayı alışkanlık edenler var. Durum 1 günlük bir şey değil yani :D Uyarılara rağmen hala inatla gelen insanlar. Camlara bırakılan yazılar vs. Hikaye kısmı uzun.

Çingeneler çalıyorlar halatları maalesef denendi. Adam apartmanın bahçesinin demir kapısını çalmış. Yerdeki halat çocuk işi :D

apartmanın altına gelip bırakmas iyimiş güneşde falanda kalmıyordur arabaları :)

Berkan
27-07-2015, 10:16
valla sokak senin yada ailenin olmadıgından ötürü agzını acmaya hakkın yok tipe göremi seciyosun park edebilecekleri ilginc valla. yada camdan okadar izliyorsn madem ac agzınıda söyle park etmeyin diye

bende caddeye yada baska taraflara gittigimde isparka paramı vercem bide, ara sokakların birine dalıp koyuyorm böyle birseyle karsılasmıs olsaydım emin ol yapanın kulaklarını güzelce cınlatırım. artık okadar lafın üstüne camdanmı izlenir, camı kapatır içerimi gecer, hosuna gidip izlermi, asagamı gelir o sahıs tabi onu bilemiyorum :)

HaKo
27-07-2015, 10:20
Bu nasıl mantıktır Allah aşkına ya , sokak babanızın malı mı, isteyen istediği yere arabasını bırakır gider. O zaman herkes sokağına caddesine tel örgü çeksin başına da bekçi diksin sadece sokak sakinleri girip çıksın o bölgeye. O zaman Nişantaşında, Cadde de oturanlar katil olsun , biz her caddeye indiğimizde suadiye de caddebostanda arabayı çekip yürüyorduk. Çok rahatsız olan kıyar paraya otoparklı sitesinde oturur ya da gider kendine müstakil ev yapar izole bir hayat yaşar. Şimdi burada eleştirdiğin şehir düşmanı mangalcıdan ne farkın kaldı senin ?

Evrenoz
27-07-2015, 10:22
Sokağa parkeden araç değil galiba konu;
Adaya - sahile gidenlerin sokaktaki apartmanların otoparkına parketmesi..

Tam anlayamadım ben de mevzuyu

SekoLive
27-07-2015, 10:23
Sokağa parkeden araç değil galiba konu;
Adaya - sahile gidenlerin sokaktaki apartmanların otoparkına parketmesi..

Tam anlayamadım ben de mevzuyu
sokakla başladı apartman altlarındaki otoparklara park ettikleriyle devam etti
:)

Evrenoz
27-07-2015, 10:24
sokakla başladı apartman altlarındaki otoparklara park ettikleriyle devam etti
:)

Sokağa parkedene karışmak haddi değil,
Apartman otoparkı mevzusu ise ayrı

HaKo
27-07-2015, 10:25
Arkadaş yukarıda sokağımıza diye yazmış en başta ben ona nazaran yazdım. Sonra otopark diye değiştirmiş :)

MK8800
27-07-2015, 10:27

Evimin yaninda halim pasa yalisi var bilirsiniz haftasonlari dugun , kokteyl vs organizasyonlara ev sahipligi yapiyor ve tamamen izinli bisey diyemiyorsunuz cunku sikayet etseniz muhattap olabileceginiz kimse yok . Sol bahce kapimda ise ara yol var buradan denize giren mi dersin mangal yakan mi dersin halay ceken mi dersin yine her telden insan var yine sikayet edebilecek kimse yok cunku cikip konusunca adam bide laf koyuyor dibinde parasiyla dugun yapiyorlar susuyorsun da biz surada ailecek oturunca mi rahatsiz oluyorsun? Simdi bunlarin hangisi hakli ya da hangisi haksiz ? Eger bu ise bi cozum getirelecekse hepsine getirilsin bende bolge sakiniyim bende rahatsiz oluyorum . Ama bunlara ragmen ben cozumun resmi yollarla getirilmesi taraftariyim yanlis anlamayin da oraya gelip o hareketi yapan adama cahil gormemis vs diyoruz peki sizin yaptiginiz onun cahilliginden geri kaliyor mu ? Serkan abininde dedigi gibi cahil dedigimiz vatandasa daha cahil sekilde karsilik verirsek darp vs kavga olum Allah korusun kacinilmaz olur cozumler iki tarafinda kabul edilecegi sekilde bulunmali

kunteper
27-07-2015, 10:33
Kadikoyden bostanciya kadarki sahilde yasak degil mi zaten?, maltepe tarafi fena mangal

Aranel Ciryatan
27-07-2015, 10:35
apartmanın altına gelip bırakmas iyimiş güneşde falanda kalmıyordur arabaları :)

Aynen öyle. Adam bir gibi gidiyor Suadiye sahilde don paça denize giriyor yada adaya gidiyor. Sonra akşam ohhh gölgede kalmış arabasını alıp gidiyor ki çok efsane bir olay yaşadık. Bizim apartmanın otoparkı daha da vahim çünkü.

Şimdi bizim apartmanın otopark apartmanın çevresine paralel olduğundan araçları tren gibi düzüyoruz ve çıkacağımız zaman apartmanca birbirimizi yılladır tanıdığımız için anahtar alıp arabayı çekiyoruz falan. 2 tarafı var otoparkın ve bir pazar öğlen evden çıkacağım apartmanın 2 tarafına da yabancı araba park etmiş. 1 tanesi hala her hafta sokaktaki başka apartmanların otoparklarına araba park ediyordu. Dünkülerden 1 tanesi yani. Neyse o pazar çıkaramadık apartmanca arabaları. Kişiler geldiğinde tatlı dille uyardık bak arkadaşım burası apartman otoparkı buraya park edilmez. Hiç bir şey söylemeden özür bile dilemeden arabaya doluşup gittiler. 1 hafta sonra aynı manzara bu sefer daha sert uyardık kişiyi. Bu sefer otoparka değil ama girişine bırakmış arabalar zar zor çıkıyordu. Sonuç 3. hafta sanırım işte bu hafta. Gelecekler diye beklediğim 3 araç zaten bunlar normalde ama dün 2 si geldi. Başka yabancı araçlarda geldi ama insanlar bakıp apartman otoparklarını görüp sokakta yer varsa oraya bırakıyor. Bu 2 hayvanat maalesef insan diyemiyorum. Gelip yine park ettiler araçları.

Buda bizim otoparkın çizimli anlatımı. Neden dellendiğimi daha iyi anlarsınız :D Sokak dedim bu arada çevre apartmanlara da yapıldığı için yanlış anlaşılma oldu.

http://i.hizliresim.com/B0ZR8D.jpg (https://hizliresim.com/B0ZR8D)

gökberk
27-07-2015, 10:38
Orda mangal yapmaktan nasıl zevk alıyorlar anlamıyorum.
Her yer duman, kalabalık, döt döte ..
Adapazarı'nda yaşıyorum sık sık İstanbul'a gidiyorum.
Sahil yolunda yavaş gidip etrafı seyretmeye bayılıyorum.
Bu mangalcılar olunca sanki sahilde yangın çıkmış gibi oluyor.
Nasıl nefes alabiliyor oradakiler çözemedim. Sağ iki şerit iptal oluyor bir de.
Çok sıkıntı çook..

Day Walker
27-07-2015, 10:39
[QUOTE=Aranel Ciryatan;7891276]Aynen öyle. Adam bir gibi gidiyor Suadiye sahilde don paça denize giriyor yada adaya gidiyor. Sonra akşam ohhh gölgede kalmış arabasını alıp gidiyor ki çok efsane bir olay yaşadık. Bizim apartmanın otoparkı daha da vahim çünkü.

Şimdi bizim apartmanın otopark apartmanın çevresine paralel olduğundan araçları tren gibi düzüyoruz ve çıkacağımız zaman apartmanca birbirimizi yılladır tanıdığımız için anahtar alıp arabayı çekiyoruz falan. 2 tarafı var otoparkın ve bir pazar öğlen evden çıkacağım apartmanın 2 tarafına da yabancı araba park etmiş. 1 tanesi hala her hafta sokaktaki başka apartmanların otoparklarına araba park ediyordu. Dünkülerden 1 tanesi yani. Neyse o pazar çıkaramadık apartmanca arabaları. Kişiler geldiğinde tatlı dille uyardık bak arkadaşım burası apartman otoparkı buraya park edilmez. Hiç bir şey söylemeden özür bile dilemeden arabaya doluşup gittiler. 1 hafta sonra aynı manzara bu sefer daha sert uyardık kişiyi. Bu sefer otoparka değil ama girişine bırakmış arabalar zar zor çıkıyordu. Sonuç 3. hafta sanırım işte bu hafta. Gelecekler diye beklediğim 3 araç zaten bunlar normalde ama dün 2 si geldi. Başka yabancı araçlarda geldi ama insanlar bakıp apartman otoparklarını görüp sokakta yer varsa oraya bırakıyor. Bu 2 hayvanat maalesef insan diyemiyorum. Gelip yine park ettiler araçları.

Buda bizim otoparkın çizimli anlatımı. Neden dellendiğimi daha iyi anlarsınız :D Sokak dedim bu arada çevre apartmanlara da yapıldığı için yanlış anlaşılma oldu.

http://i.hizliresim.com/B0ZR8D.jpg (https://hizliresim.com/B0ZR8D)[/QUO

araçlar için bomba ihbarı yapın sakallı işidçiler arabalarını bıraktı diyin özel tim gelsin camları kapıyı bacayı kırıp indirsin bak bi daha gelebiliyolarmı. :D

Evrenoz
27-07-2015, 10:40
Direkt apartmanın otoparkına parketmiş bu çizime göre
keşke 155'ten çekici çağırsaydın, daha etkili olurdu. hem arabasını bulamazdı hem de dünya kadar ceza öderdi

B16
27-07-2015, 10:45
O kadar sorunsa mantar bariyer yaptırırsın. Bariyeri de açık tutarsınız sürekli olur biter.

Aranel Ciryatan
27-07-2015, 10:49
Direkt apartmanın otoparkına parketmiş bu çizime göre
keşke 155'ten çekici çağırsaydın, daha etkili olurdu. hem arabasını bulamazdı hem de dünya kadar ceza öderdi
Sokak arasiymis diye ilgilenmediler. Çok önceden aramistim.

O kadar sorunsa mantar bariyer yaptırırsın. Bariyeri de açık tutarsınız sürekli olur biter.

Toplantida konustuk yapilacak insallah. Baska masraflar varmis oncelikli

yilmazcatalbas
27-07-2015, 10:50
Keşke çektirseydiniz arabaları sağlam bir girseydi araç sahiplerine

yilmazcatalbas
27-07-2015, 10:51
Cevabınızı şimdi gördüm sokak arası diye ilgilenmemeleri de ayrı bir durum tabi...

Aranel Ciryatan
27-07-2015, 11:12
Konu benim yüzümden dağıldı bence tekrar mangal durumuna dönelim. Üstlerde bir arkadaş mesire alanı durumunu yazmıştı. Kesinlikle haklı. Bizde mangal yakıyoruz sonuçta bizde insanız bizde yemek istiyoruz. Fakat bunun için Taşdelen, Çekmeköy, Ümraniye'de mesire alanları var ve giriş 5 TL bilemedin 10 TL olsun. Ama maalesef bizim insanımız her şey bedava olsun istiyor. Bide televizyonlarda İstanbul sadece deniz kenarından ibaretmiş havası var. Tüm diziler boğazda yalılarda. Tüm araba sahneleri sahillerde. İnsanlar doğal olarak bunu yaşamak istiyor. Bu akşam bisiklete bineceğim, sırf örnek olsun diye kamerayı bisiklete sabitleyebilirsem tüm yol video çekmeyi planlıyorum bakalım neler göreceğiz beraber :)

by.gkn
27-07-2015, 11:33
Ya bide bu ara çingeneler acayip çoğalmışlar. Özellikle sahil yolunun Fenerbahçe'ye yakın olan kısmında geceleri de yatıp kalkıyorlar galiba sıralı beş altı tane transit duruyor. Ulan çocukları çırılçıplak ortada koşturuyor, para istiyor, birşey yerken yediğinden istiyor, geçen hafta abi koladan versene diye yerdeki birayı kaptı üç yaşında anca vardır velet zor kaptım kafaya dikmeden :D Mangalı, dumanı, bir yana güvenlik zaafiyeti üst seviyede sahil boyunca artık. Ya zabıta yada polisin en olmadı özel güvenliğin orada aktif olarak devriye atması şart. Ama sadece bisiklet yolundan olmaz iç kısımdaki yürüş yolundan geçmeleri lazım. çok değil 2 sene önce gidip adam akıllı kafa dağıtacak mekan durumundayken artık sahil sinir germekten başka işe yaramaz oldu.

Birde o sahilde oturan gevşek tipler o para isteyen, darbuka çalan çocuklara haddinden fazla yüz verdiğinden artık iyice yüzsüz halde bir çoğu. Ulan sümük gibi yapışıyor gitmiyor dibinden. Ben para vermeden yolluyorum ama yanımdaki gruba bir bakıyorum adam oturtmuş yanına yarım saat yüz veriyor şımartıyor bunları. E hal böyle olunca da adamlar beleşe yaşamaya alışıp senden o parayı almayı kendine hak görüyor.

Aranel Ciryatan
27-07-2015, 11:41
Ya bide bu ara çingeneler acayip çoğalmışlar. Özellikle sahil yolunun Fenerbahçe'ye yakın olan kısmında geceleri de yatıp kalkıyorlar galiba sıralı beş altı tane transit duruyor. Ulan çocukları çırılçıplak ortada koşturuyor, para istiyor, birşey yerken yediğinden istiyor, geçen hafta abi koladan versene diye yerdeki birayı kaptı üç yaşında anca vardır velet zor kaptım kafaya dikmeden :D Mangalı, dumanı, bir yana güvenlik zaafiyeti üst seviyede sahil boyunca artık. Ya zabıta yada polisin en olmadı özel güvenliğin orada aktif olarak devriye atması şart. Ama sadece bisiklet yolundan olmaz iç kısımdaki yürüş yolundan geçmeleri lazım. çok değil 2 sene önce gidip adam akıllı kafa dağıtacak mekan durumundayken artık sahil sinir germekten başka işe yaramaz oldu.

Birde o sahilde oturan gevşek tipler o para isteyen, darbuka çalan çocuklara haddinden fazla yüz verdiğinden artık iyice yüzsüz halde bir çoğu. Ulan sümük gibi yapışıyor gitmiyor dibinden. Ben para vermeden yolluyorum ama yanımdaki gruba bir bakıyorum adam oturtmuş yanına yarım saat yüz veriyor şımartıyor bunları. E hal böyle olunca da adamlar beleşe yaşamaya alışıp senden o parayı almayı kendine hak görüyor.

Dün akşam sırf o yapışan tiplerle uğraşmamak için Suadiye sahilde oturduk. Daha rahattı tam otelin oradaki büyük boşluk alan. Bide mangalcılar olmayaydı yol kenarında iyiydi aslında üzerimiz falan mangal koktu hep.

CTG
27-07-2015, 11:44
Ooo cingene isi cok fena bi de minibus yoluna da cikiyolar ara ara, marketlerin onunde pusu kurup anneme falan salca oluyolar teyze bize tavuk alsana yemek ismarlasana falan :) annem de cocuklarla ugrasiyo zaten ogretmen, bisey diyemiyo kizamiyo gecen bi tanesiyle eve kadar yurumus tavuk alican mi almicam alican mi almicam diye ��

by.gkn
27-07-2015, 11:58
Dün akşam sırf o yapışan tiplerle uğraşmamak için Suadiye sahilde oturduk. Daha rahattı tam otelin oradaki büyük boşluk alan. Bide mangalcılar olmayaydı yol kenarında iyiydi aslında üzerimiz falan mangal koktu hep.

Dün bende indim sahile önce fener tarafına baktım *** gibi migrosun oraya zaten bu yaz hiç oturmadım, ileri devam ettim suadiye tarafında da dumandan durulmuyor. Çıktım başka yere gittim. İki üç hafta sıkı denetim şart. Biraz uğraşsa belediye mi artık polis mi kim bakıyorsa bu kadar rezil hale gelmezdi. Sanırsın bağcılar sahil anasını satayım ya :D

Aranel Ciryatan
27-07-2015, 12:17
Dün bende indim sahile önce fener tarafına baktım *** gibi migrosun oraya zaten bu yaz hiç oturmadım, ileri devam ettim suadiye tarafında da dumandan durulmuyor. Çıktım başka yere gittim. İki üç hafta sıkı denetim şart. Biraz uğraşsa belediye mi artık polis mi kim bakıyorsa bu kadar rezil hale gelmezdi. Sanırsın bağcılar sahil anasını satayım ya :D

Aslında yol kenarına araba park edilmese sorun biraz azalır. Kadiköy ve İBB tüm ara sokaklardan para alıyor Suadiye,Erenköy,Caddebostan tarafında. Sahile park yapanlardan da alsınlar o zaman. Onlara neden bir ceza yada ücret kesilmiyor?

by.gkn
27-07-2015, 20:28
Aslında yol kenarına araba park edilmese sorun biraz azalır. Kadiköy ve İBB tüm ara sokaklardan para alıyor Suadiye,Erenköy,Caddebostan tarafında. Sahile park yapanlardan da alsınlar o zaman. Onlara neden bir ceza yada ücret kesilmiyor?

aslında daha etkili olabilecek çözüm park ettirmemek. O sağ şeritteki arabaları çekseler köprü gişesi gibi para basarlar :D

sansar34
28-07-2015, 08:51
mangal olayına bisy diyemem ama bazı görgö kuralları yada en azından mangal için alanlar olabilir.

Ama en önemli sorun halk plajlarında deynekçi diye tabir ettiğim kişilerin kişi başı para alması çok dokunuyor yasal haklarımızda hiç bir engel yok orada denize girmemiz için yani hiç bir şekilte talepte bulunamazlar. Ama gel gelelimki ögrenci tam diye ayırmışlar. şezlong fln ücretli olsa içim gam yemicek ama milletten sahile girmek için para istiyorlarmış.

Evrenoz
28-07-2015, 08:59
mangal olayına bisy diyemem ama bazı görgö kuralları yada en azından mangal için alanlar olabilir.

Ama en önemli sorun halk plajlarında deynekçi diye tabir ettiğim kişilerin kişi başı para alması çok dokunuyor yasal haklarımızda hiç bir engel yok orada denize girmemiz için yani hiç bir şekilte talepte bulunamazlar. Ama gel gelelimki ögrenci tam diye ayırmışlar. şezlong fln ücretli olsa içim gam yemicek ama milletten sahile girmek için para istiyorlarmış.

Caddebostan Halk Plajı'nın başına konan turnikelerden bahsediyorsun sanırım..
Büyükşehir Belediyesi'nin *** yemesi..

Aranel Ciryatan
28-07-2015, 09:09
[QUOTE=Evrenoz;7892056]Caddebostan Halk Plajı'nın başına konan turnikelerden bahsediyorsun sanırım..
Büyükşehir Belediyesi'nin *** yemesi..[/QUOTE

Şaşkınbakkal, Caddebostan ve Dalyan tarafı olmak üzere 3 plaj var. Sadece 1 tanesinde turnike var aslında. Çok büyütülüyor bence 1 tanesinin ücretli olması mantıklı. Parasını verip girmek isteyen girer. Diğer plajlarda kotla falan giren tipler oluyor.

Yiğit G.
28-07-2015, 17:05
Ulan millet ne doluymuş be 11 sayfa olmuş :D

johnie
06-08-2015, 16:49
çok ince :icon_tup:

http://i.hizliresim.com/RV9Wkn.jpg (https://hizliresim.com/RV9Wkn)
buyrun, dokundurabilirsiniz tabi ki

BurakOzdemir
06-08-2015, 16:52
mangal yakmak isteyen çatalcaya arnavutköye gitsin aptal aptal sahilde bokunu çıkartıyolar

B16
06-08-2015, 16:53
ohooo yaylalar yaylalar

büyük trolsün :D

burakcan
06-08-2015, 18:10
sahilde mangal atlet olayı gerçekten abartı böyle tepki vermekte haklısınız ama ben işim geregi genelde doğu illerindeyim ve bu bisiklet yolu mevzusunuda bilmiyorum Ankara da hiç görmedim hani olurda yolum İstanbul a düşerse ve bilmeden bisiklet yolunda yürüyorsam ve bu sebepten dolayı o kasıtlı olarak çarpıyorum diyen arkadaşlarla karşılaşırsam vede bana yada aileme çarparsanız göreceginiz en sert tepkiyi alırsınız nede demek çarpmak ya ...

johnie
06-08-2015, 21:10
sahilde mangal atlet olayı gerçekten abartı böyle tepki vermekte haklısınız ama ben işim geregi genelde doğu illerindeyim ve bu bisiklet yolu mevzusunuda bilmiyorum Ankara da hiç görmedim hani olurda yolum İstanbul a düşerse ve bilmeden bisiklet yolunda yürüyorsam ve bu sebepten dolayı o kasıtlı olarak çarpıyorum diyen arkadaşlarla karşılaşırsam vede bana yada aileme çarparsanız göreceginiz en sert tepkiyi alırsınız nede demek çarpmak ya ...

Abicim, kocaman sahil yolunda yürüyüş yolunu bırakıp bisiklet yolundan yürürsem çarparımı yanlış anlıyorsunuz siz " ufaktan dokundururum " Orası bisiklet yolu adı üzerinde, yürüyüş yolu değil. Sana ayrılan yerden yürümelisin, bisiklet yolundan yürümemelisin. Bu biraz anlayış olayı, sen gidip bomboş yerde yürümeyip bisiklet yolunda yürürsen eğer kusura bakma ama tepki alırsın.. Çocuklara yada bir kadına çarpıcak kadar düşmedim henüz.. Herkes kendine ayrılan yerden giderse böyle tartışmalara gerek yok.

34btr1907
18-08-2015, 10:43
yeşilköy,allahın ayıları

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/11899970_10153632535569047_3141819258202473116_n.j pg?oh=a7190ea0e6a66612946349f25b30ee95&oe=567BD43A&__gda__=1447425887_2e9bc8c974ccc6aee3523149016198c 8
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpt1/v/t1.0-9/11896119_10153632535574047_6868372021551063288_n.j pg?oh=df90db5eff556eec062361820a8adc64&oe=5644CF97&__gda__=1450858654_bb20c866fada14726b0c12756600eb7 e
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/11904685_10153632535559047_4075717941822939697_n.j pg?oh=d5807dd998a18f2c8e4bb7e2b1389e88&oe=5673FA5A&__gda__=1447308095_195c413b08638e99b2cd895faa96833 d

SULTANOGLU
18-08-2015, 10:49
konu artık kapanabilir. o sahil bu sahil fark etmez böyle yaartıklar olduktan sonra kimse fakir edebiyatı yapmasın.

Ome_RS
18-08-2015, 10:54
belediyenin yerinde olsam temizlemem. haftaya geldiğinde oturacak yer bulamayınca anlar.
sıçtığı tuvalate sifon cekmeyen burayı hiç temizlemez orası da ayrı bi dava gerçi.

HaKo
18-08-2015, 11:03
Allah belanızı versin ya şu görüntüye bak. Olur mu abi onlar fakir o yüzden gelip biz zenginlerin suratına da sıçabilir, ne yapsın adam mı istemiş fakir doğmayı ?

HaKo
18-08-2015, 11:04
belediyenin yerinde olsam temizlemem. haftaya geldiğinde oturacak yer bulamayınca anlar.
sıçtığı tuvalate sifon cekmeyen burayı hiç temizlemez orası da ayrı bi dava gerçi.

sıçar bokunun üstünde oturur bunlar bence hiç bir işe yaramaz.

Muharrem C.80
18-08-2015, 12:14
Sırf bu pisliği görmemek için hafta sonları sahile inmez oldum lanet olsun çadır kuruyorlar lan çadır 3 gün yatıyolar içinde sülalecek pislik herifler güzelim yeşilköy bi yandan bunlarla diğer yandan hırtlarla iyice nüfüz ettiler leş gibi oldu leş.

Yiğit G.
20-08-2015, 10:41
buyrun... laga luga edenleri görelim..

http://www.hizliresimyukle.com/images/2015/08/20/as1.jpg

dragstar
20-08-2015, 10:48

aynen öyle bencede temizlememesi lazım belediyenin, eninde sonunda vazgeçilir

johnie
20-08-2015, 10:50
abi niye öyle diyiyorsunuz ki, bu adamlar nerede mangal yapacak ?
Sahilde mangal yapmıyacakta başka yerde mi yapacak diye bir kaç sayfa öncelerde söylenenler vardı.
İşte size en güzel, en net cevabı.. Çöpünü alıp atamayacak kadar aciz insanlar var, kimse insanlıktan temizlikten bahsetmesin..

brs852
20-08-2015, 10:56
Mangal yerlerine piknik alanlarına yönelecekler yeterli alanlar bulunmadığı için tamam parklar bahçeler her yeşillik insanımız için mangal yeri piknik alanı ama insan olmayı öğrenene kadar yaktırmasınlar. Yüzlerce binlerce zabıta diksinler başlarına insan olana kadar insan olmayı öğrenene kadar çöpünü alıp çöp kutusuna atmayı öğrenene kadar yaktırmasınlar. Çoğunluğu müslümanların oluşturduğu ülkede islamın bize emrettiği temizliği yoktan sayıyoruz ama sorsak en büyük müslüman biziz.

atituti
20-08-2015, 11:03
birkaç gün önce yeni yengemin evine gittim ardiyeye konulmayacak eşyalar ortalıktaydı anladım ki bunu egitimle şirkette müdür olmakla fakir yada cahil olmakla alakası yokmuş.egitimli olsanda ayı olabiliyormuşsun , aileden gelen şey bu.5 yaşına kadar evde ailenden ne görüyorsan ilerde onu yansıtıyorsun , 5 yaşında burnunda sümük olan çocuğuna mendille silmeyi ögretmezsen o adamda 35 inde sahilin ağzına sıçar böyle

typeRace
20-08-2015, 11:37
Yillardir yesilkoy florya sahilde yururum bisiklete binerim vs.ama bu mangal olaylarindan sonra kimse uzerine alinmasin ama hayvanat bahcesine dondu sahil.kokudan gecilmiyor,kavga gurultu ne ararsan var ustunede 10 metrede bir cop konteynri var ama yere atiyor millet copunu. Sonrada fakir fukara edebiyati yapmayin diyorlar bazilari.ya temiz olmanin yada insan olmanin fakirlikle zenginlikle ilgisi yok. Hayvan hayvandir iste net. Bildigin egiticeksin bunlari kopek egitir gibi.. baska bir yol varsa soyleyin.

Aranel Ciryatan
20-08-2015, 12:00
Bence anti mangal hareketi başlatalım. Bisikletli 50-60 kişilik ekipler olarak gidip mangalları söndürelim su ile :D

Yiğit G.
20-08-2015, 12:19
Hayvan hayvandir iste net. Bildigin egiticeksin bunlari kopek egitir gibi.. baska bir yol varsa soyleyin.

hayvanlara hakaret etmeyin lütfen

https://www.youtube.com/watch?v=gOOKX97IhJo

https://www.youtube.com/watch?v=3HB4ctkqYF4

https://www.youtube.com/watch?v=__4y4mpSUxU

MTZ
20-08-2015, 12:41

Nolucak ki bu seferde belediyeye giydiricekler neden temizlemiyo görevini yapmıyo ben mangalımı pislik içinde yapmak zorundamıyım diye, empati yapabilicek insan zaten en basından yapar, Yiyip içip çöpünü orada bırakacak kadar görgüsüz olana ders vermeye çalışmıssın ne fayda

omerce
20-08-2015, 12:49
Çok uzun zamandır yakındığım bir konuydu. Şansa denk gelmem iyi oldu. Öncelikle insanlara insan olmayı öğretip, biraz ahlaktan bahsedip öyle yeşilliklere salmak gerek.

Muharrem C.80
20-08-2015, 13:24
Bence anti mangal hareketi başlatalım. Bisikletli 50-60 kişilik ekipler olarak gidip mangalları söndürelim su ile :D

Gerekli imkanlar sağlansın valla 10 kiloluk yangın söndürücüyle beklerim karakolun orda :)

ayku82
20-08-2015, 15:57
Önceki sayfada bir arkadaşım tam da yazmak istediğim konuya değinmiş, lafa gelince en kusursuz Müslüman bizleriz, başımız secdeden kalkmaz, kimsenin hakkına göz koymayız, temizlik imandan gelir diye nutuklar atarız ama yaptıklarımız tamamen söylediklerimizle tezat. Ulan hani temizlik esastı, hani gavur deyip aşşalılayıp hor gördüğümüz adamlar pisti. Gavur diye aşşağıladığın adamın ülkesinde sigara izmariti yok senin ülkeni *** götürüyor ama yersen sen temizsin imanlısın..

TanerErbay
20-08-2015, 16:27
Katildim

mangal yapilsin ama cöpleri öyle birakilmasin

Yiğit G.
12-06-2016, 20:57
Şu konuya açtığıma öyle memnunum ki ama hiçbir işe yaramamış ne kampanya ne imzalar.. Az önce bostancı sahilden geçtim.. Ben ömrümde böyle şey görmedim... Dumandan gözlerim yandı , bogazım gıcıklandı... araçlar sagda 3 şerit park yapmışlar km lerce tek şerit gittik... Yıl 2016 istanbulun göbeğinde böyle bir rezilliğe kim nasıl izin veriyor aklım almış değil bu insanlar nerden nasıl geliyor.....

Evrenoz
12-06-2016, 21:02
Şu konuya açtığıma öyle memnunum ki ama hiçbir işe yaramamış ne kampanya ne imzalar.. Az önce bostancı sahilden geçtim.. Ben ömrümde böyle şey görmedim... Dumandan gözlerim yandı , bogazım gıcıklandı... araçlar sagda 3 şerit park yapmışlar km lerce tek şerit gittik... Yıl 2016 istanbulun göbeğinde böyle bir rezilliğe kim nasıl izin veriyor aklım almış değil bu insanlar nerden nasıl geliyor.....

Bostancı'dan sonrası rezalet..
Bildiğin dumanlı hava sahası.. Yaban hayatın kuralları geçerli.
Mümkün mertebe c.bostan - bostancı arasını kullanıyorum ben.. Tertemiz.. Sahile inmenin keyfini çıkarıyorsun, mis gibi deniz havası alıyorsun

Yiğit G.
12-06-2016, 21:06
Bostancı'dan sonrası rezalet..
Bildiğin dumanlı hava sahası.. Yaban hayatın kuralları geçerli.
Mümkün mertebe c.bostan - bostancı arasını kullanıyorum ben.. Tertemiz.. Sahile inmenin keyfini çıkarıyorsun, mis gibi deniz havası alıyorsun

İnanamassın abicim bir ara görüş mesafesi düştü zaten gözlerim bozuk iyice göremez oldum.. Ben minübüs yolundan eve (maltepeye) gidiyordum hadi dedim boştur yollar sahilden gideyim hem gazlarım azcık hemde temiz hava alırım bostancı dan sahile indim tam dürümcülerin oraya çıktım o dürümcüleri geç maltepeye kadar dumanaltı böyle birşey o-l-a-m-a-z ! Şu an evdeyim sokagım bile duman.

hndcrx
12-06-2016, 22:40
İnanamassın abicim bir ara görüş mesafesi düştü zaten gözlerim bozuk iyice göremez oldum.. Ben minübüs yolundan eve (maltepeye) gidiyordum hadi dedim boştur yollar sahilden gideyim hem gazlarım azcık hemde temiz hava alırım bostancı dan sahile indim tam dürümcülerin oraya çıktım o dürümcüleri geç maltepeye kadar dumanaltı böyle birşey o-l-a-m-a-z ! Şu an evdeyim sokagım bile duman.

Kanka mangali alip geleyim mi dumanla haberlesme yapariz:)
İyi sizin ordaki arsada yapmiyorlar:)

brs852
12-06-2016, 22:43
Geçen beylikdüzüne giderken küçükçekmece rampayı indim bir duman bulutu göz gözü görmüyor bu işe gerçekten çözüm bulunmalı gerçekten

0M42
12-06-2016, 22:59
Yanlış anlamayın ama herkez sizin gibi düşünmüyor insanlar köy hayatına yeşilliğe toprağa aç ailesi çoluğu çocuğuyla bir nebze olsun bu şekilde içindeki boşluğu dolduruyor.Ha pislikler ortalıkta bırakılıyorsa sıkı bir denetim getirilir olur biter ama yasaklanması ve bunun istenmesi bana çok saçma geldi.Zaten böyle bir şeyin yasaklanmasıda hayal olur.

Evrenoz
12-06-2016, 23:19
Yanlış anlamayın ama herkez sizin gibi düşünmüyor insanlar köy hayatına yeşilliğe toprağa aç ailesi çoluğu çocuğuyla bir nebze olsun bu şekilde içindeki boşluğu dolduruyor.Ha pislikler ortalıkta bırakılıyorsa sıkı bir denetim getirilir olur biter ama yasaklanması ve bunun istenmesi bana çok saçma geldi.Zaten böyle bir şeyin yasaklanmasıda hayal olur.

Her şeyi yapmakta özgürsün.. Ta ki senin özgürlüğün başkasının özgürlüğüne temas edene, zarar verene kadar.

Toplumdaki yozlaşmanın büyük kısmı bu cümleyi idrak edememekten kaynaklanıyor..

Köye açsan, mangal yapılacak alanlara git orda yap. Biz de seviyoruz mangalı ama canımızın istediği yerde yapmıyoruz.. Her ot gördüğümüz yere kurmuyoruz mangalımızı.. Mangal için uygun olan yerlere gidip orada yapıyoruz mangalımızı.. Ayrıca köye toprağa açsan, köyün temiz havasına ve toprağın kokusuna açsındır.. Dumanaltı edip içine etme sahilin de çoluğun çocuğun oksijen alsın, temiz hava alsın..

Bir şey yapmadan önce toplumun büyük kısmı "acaba bu yaptığım başkalarını rahatsız eder mi" diye düşünme yetisine sahip olmadığından her geçen gün daha da yozlaşıyoruz, yabanileşiyoruz..

Yiğit G.
13-06-2016, 01:17

köy hayatına açsa köye gidecek hacı.Ben nasıl köye gittiğimde yanımdaki hatuna burası şehir değil adabınla giyin diyorsam köydekide şehre geldiğinde adabına uyacak.Ayrıca hiçbir köyde böyle bir duman böyle kalabalık böyle pislik görmedim ben.Köydekilere kurban olsun bunlar.

Ben o kansorojen dumanı içime çekmek zorunda değilim.Ben , araçları 2-3 şerit halinde yola koyup o trafiği çekmek zorunda değilim.Ayrıca mangal geniş arazide ormanlık alanda açık alanda yapılır yani 100 metre ötede binaların oldugu yerde cayır cayır arabaların geçtiği yerde mangal yapılmaz.Zaten sahil yolunda saat 5000 araç geçen yerde yenen yemekten de hayır gelmez.Fail üstüne fail yani. Aynen öyle türkiye gibi bir yerde yasaklansa şaşarım zaten.Normal yani kimsenin karışmaması...

mimarsertac
13-06-2016, 09:41
Akşam Pendik - Bostancı arası geldim nefret ettim bu şehirden.

iztuzu
13-06-2016, 09:55
Çöplerini de topluyorlardır, bırakıp gitmiyorlardır kesin.:confused:

Akizilkaya
13-06-2016, 11:51
Sorun duman mı çöp mü çöp ise lafım yok da dumanı Nasıl çözecek adamlar :)

*MERT
13-06-2016, 12:52
duman nedır abı, bu koca ıstanbulda hıcmı mangal yakacak yer yok , gıttın ssahıle ınsanca yerler doluysa don evıne yada bas gıt mesire alanına. adamlar kavşaktakı agacların altında mangal yapıyorlar hıcmı gormedınız florya kavsaktan e5 beylıkduzune baglanan yolda sagda yatanları edenlerı. gurpınar sahıl kucukcekmece sahıl hepsı aynı duurumda yer dolu mantıgını algılayamıyor ınsanlar yeterkı mangal yansın her yerde yaparız sorun degıl dıyorlar. bence büyük bir sorun. 20 30 kısının mangal yakabılıcegı yere 300 kışı mangal yakmaya gelınce bu şekılde bı durum oluyor.
çözüm, çözüm yok. x beledıyede calısırken sahılde mangalı yasakladık halk beledıyeyı basıyordu nerdeyse. mangal nasıl yasaklanır dıye bız gıttık dıger beledıye baskanı gıttı su an sahıle mangalı kapan gelıyor ortalık hengame yerı .
ne hükümet , ne ibb ne yerel belediyeler kimse birşey yapamaz bu duruma. tek yapmak gerekn ınsanları bılınclendırmek. oda cok uzun zaman alacak o kesın.
he bırde selımpasa v.b yerlere denıze gırmeye gelenler varkı , hıc saymıyorum. gecen sene selımpasada ınanın hıc abartmıyorum eni 3 metre olan mınıcık kavşagın ortasına kurulmuş aile gördüm. şaka gibi insanın sinirleri bozuluyor. su an ramazandayız da durgun etraf hele bı bayram geçsın sız o zaman görün curcunayı. kaçabilen kaçsın yaz bitene kadar istanbuldan.

levent_s
14-06-2016, 02:55
Kampanyayı imzaladım umarım bir faydası olur. Bence olur olmadık yerde mangal yakma huyumuz geri kalmışlıktan geliyor. İnsan oraya deniz kokusu alayım temiz hava alayım diye gider et kokusu değil! Mangal yapılır yalnız çevreyi rahatsız etmeyecek şehir dışında müsait piknik alanlarında yapılır. Ayrıca birbiri içine geçmiş bir şekilde, gürültü, kalabalık, duman, koku içerisinde bu mangalı yapmaktan ne zevk alıyorlar anlamış değilim.

evrendogu
14-06-2016, 07:27
ikea dan dönerken görüyorum, yol ayrımında bulunan ufak üçgen şeklindeki çim boşluğa mangal kurmuşlar 15 kişi orda piknik yapıyorlar. yahu aracımız bozulsa yol kenarında durmaya çekiniriz, millet araçlarını yola bırakmış oh mis. yazık ya..

ulasoztas1
14-06-2016, 07:49
çevre yolunda Fenerbahçe stadına gelmeden yolun sağ tarafındaki çimenlikte mangal yakan var bu şehirde :D

K0213
14-06-2016, 07:59
Haliç kıyısını da imza kapsamına alsalardı keşke, ilçenin devlet hastanesine tek ana ulaşım yolu olan cadde hafta sonları felç oluyor! Arkalarında bıraktıkları çöp yığını da cabası!

dragon
14-06-2016, 12:01

İnanılmaz trafik oluyor.

daha birsürü sebebi var

Diğer mesajları okumadım.İlk sayfada bunu görür görmez yazmak istedim; Yeşillik alana mangala gidip,betona oturmak nedir arkadaş?

kesici
14-06-2016, 12:03
Nemli ıslak olabilir sulamışlardır belki abi yoksa başka bi sebep düşünemiyorum