User Tag List

Sayfa 21/49 İlkİlk ... 11192021222331 ... SonSon
917 sonuçtan 381 ile 399 arası

Konu: tdci-hdi psa grubu hakkinda hersey....

RSX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    blow off taktıranlardan yorumlarını alabilir miyim kararsızım taktırsam mı taktırmasam mı

ferroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    19 gun sonra ankaradayim allah izin verirse ankarada stock 1.6 dizellerle deneyebilirim konuya yazym dedim

by serçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazdığım soru arada kaynamış galiba 1.4 hdi al tak ne turbosu olur ? Mnfltu yğlma hortumudu uğraşmadn

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı by serçe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazdığım soru arada kaynamış galiba 1.4 hdi al tak ne turbosu olur ? Mnfltu yğlma hortumudu uğraşmadn
    Yine aynı turbo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ferroo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    19 gun sonra ankaradayim allah izin verirse ankarada stock 1.6 dizellerle deneyebilirim konuya yazym dedim
    Senin aracta yazilim yok mu konunun birinde yazilimli yazmissin hatta biri alintiyla link vermisti kardesim

ferroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RSX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin aracta yazilim yok mu konunun birinde yazilimli yazmissin hatta biri alintiyla link vermisti kardesim
    Konularima bak bi kardesim yazilimli olan bundan onceki focusumdu

asmisinsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Persembeye insallah 1.4 tdci ile aranizdayim yillarca renodan sonra birazda ford da binelim��

CRUEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar elimde 1.4 hdi, tdci için racechip box mevcut uygun fiyata vereceğim bilginize..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CRUEL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar elimde 1.4 hdi, tdci için racechip box mevcut uygun fiyata vereceğim bilginize..
    1.6 hdi için uyumlu değil dimi

B.Koçer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RSX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.6 hdi için uyumlu değil dimi
    1.6 hdi için uyumlu olan bir abimin elinde var max 5.000 km kullandı
    düşünürseniz pm atabilirsiniz

Sadık Özyer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.4 1.6 hdi ayni makineler . beyin ayni ise her biseyi olur . tutupta 16 v nin egzanttirigini 8v yye takamazsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar 2006 mondeo 2.0 tdci araca sahibim. Araca yaklaşık 10bin km önce yazılım yaptırmıştım (Soft olarak) . Ayrıca EGR valfini de beyinden iptal ettirdim. Aracı genellikle uzun yolda kullanıyorum.(Eskişehir - Ankara) Son gidip gelişimde 200km üstü süratlerde dip gaz konumunda veya orantılı gaza bastığımda (3/4 oranında) belli bir süreden sonra hararet yükseliyor. Yavaşlıyorum (160km-170km) hararet normal sıcaklık olan orta kısımda kalıyor. 160km-170km hızla seyirlerde bu olay olmuyor.

Araç 198bin km'de acaba katalitik konvertör tıkandığından dolayı mı yapıyor? (Araca kat iptali yaptırsam mı diye düşünüyorum ama muayenesine bir kaç ay kaldı)

Emme temizliği yaptırmalı mıyım? (Motor ısısını pek etkileyeceğini düşünmüyorum ama)

Aklıma da başka bir şey gelmiyor. Onun dışında 1hafta önce araç servisteydi. Radyatör (yeni değişmişti),su devirdaim hepsine bakıldı,egzozdan olabileceği söylendi.

Ayrıca araç 210-215km gibi süratlere oldukça güzel ivme ile hızlanıyor. Her ne kadar top speed'e yakın da olsa bir anda o süratten sonra duvar oluyor. O ivme bir anda kayboluyor. Sanki aracı tutan bir şey var gibi.

Yardımlarınız için teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı korki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar 2006 mondeo 2.0 tdci araca sahibim. Araca yaklaşık 10bin km önce yazılım yaptırmıştım (Soft olarak) . Ayrıca EGR valfini de beyinden iptal ettirdim. Aracı genellikle uzun yolda kullanıyorum.(Eskişehir - Ankara) Son gidip gelişimde 200km üstü süratlerde dip gaz konumunda veya orantılı gaza bastığımda (3/4 oranında) belli bir süreden sonra hararet yükseliyor. Yavaşlıyorum (160km-170km) hararet normal sıcaklık olan orta kısımda kalıyor. 160km-170km hızla seyirlerde bu olay olmuyor.

Araç 198bin km'de acaba katalitik konvertör tıkandığından dolayı mı yapıyor? (Araca kat iptali yaptırsam mı diye düşünüyorum ama muayenesine bir kaç ay kaldı)

Emme temizliği yaptırmalı mıyım? (Motor ısısını pek etkileyeceğini düşünmüyorum ama)

Aklıma da başka bir şey gelmiyor. Onun dışında 1hafta önce araç servisteydi. Radyatör (yeni değişmişti),su devirdaim hepsine bakıldı,egzozdan olabileceği söylendi.

Ayrıca araç 210-215km gibi süratlere oldukça güzel ivme ile hızlanıyor. Her ne kadar top speed'e yakın da olsa bir anda o süratten sonra duvar oluyor. O ivme bir anda kayboluyor. Sanki aracı tutan bir şey var gibi.

Yardımlarınız için teşekkürler.

aracınızdaki hararet yazılımdan öncede varmıydı? yazılımı aktifden normal stock hale çevirmek oldukça kolay aracınıza göre 10dk ile 1 saat arası bir işlem, yazılımı atan firmaya gidip stock halini yükletip tekrar aynı koşullarda deneyin derim.

eğer halen yapıyorsa bilirsinki yazılımdan kaynaklı değil, ama şunuda unutma yazılımdan yada yazılımdan dolayı değil her türlü 198bin kmde 9 yaşında bir araç için yazılım zaten ağır kaçacaktır üstüne birde hararet eklersen bence soruna davetiye çıkarmış oluyorsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracınızdaki hararet yazılımdan öncede varmıydı? yazılımı aktifden normal stock hale çevirmek oldukça kolay aracınıza göre 10dk ile 1 saat arası bir işlem, yazılımı atan firmaya gidip stock halini yükletip tekrar aynı koşullarda deneyin derim.

eğer halen yapıyorsa bilirsinki yazılımdan kaynaklı değil, ama şunuda unutma yazılımdan yada yazılımdan dolayı değil her türlü 198bin kmde 9 yaşında bir araç için yazılım zaten ağır kaçacaktır üstüne birde hararet eklersen bence soruna davetiye çıkarmış oluyorsun.

Yazılımsız halini bırakın, yazılımlı halinde bile daha yeni yapmaya başladı bu sorunu, yazılımdan olsa ilk yapıldığında bu sorunu verir ki. Bahsettğim süratlerde daha fazla gitmişliğim mevcut. Bu sorunun yazılımdan kaynaklanabileceğini düşünmüyorum. 198binde 9 yaşında bir araç için soft bir yazılım niye ağır kaçsın ki. Yazılım aracın durumu ile ilgilidir ki. Yazılım yaptırmadan önce turbonun değerlerine (turbo daha önceki bakımında orijinali ile yetkili serviste değiştirilmişti.) ve enjektör değerlerine bakılmış ,düzgün çıkmış (yaşı gereği yıpranma değerleri göz önünde bulundurularak) ve genel bakımdan sonra yapılmıştır.

Araç 0 olarak çıktığından itibaren genellikle uzun yol yapmıştır. Bende de o şekilde kullanılmaktadır. Yazılımdan sonra bakım aralıkları daha da sıklaştırılmıştır.

Kısaca aracın km sinin ve yaşının ne kadar büyük olmasından ziyade nasıl , hangi şartlarda kullanıldığı önemlidir bence. Bakınız 0 alınan İstanbul trafiğinde kullanılan kiralık filo araçları

tolga_55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    beyler 168 bin km de 1.6 hdi 110 bg fap iptal araç için mobil 5-30 mu kullanayım yoksa 0w40 mı?
    Alıntı .*$#_06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    enteresan, ha gayret vtı acıcak arayı derken adam araya tır soktu
    (Corsa C 1.7 dti hız sabitleyici ve Follow me home .)

by.gkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2008 model (2007 çıkışlı) Focus 2 1.6 tdi 109bg aracımız var. Araç şuan 80K km civarlarına geldi. Henüz triger değişmedi. Servise göre 5yıl/90.000km süreyi doldurunca değişmesi gerekiyor. Bu sene uzun yola çıkmadan değiştirelim diye düşünüyoruz. Yurt dışı sitelerde de aynı motor olan araçlar için 10yıl/200.000km süre söyleniyor. Bu konuda tecrübesi olanlar var mı kaç km de değiştirmek gerekiyor.

Birde servis 1500 e yakın fiyat verdi. Netten parça fiyatlarına bakıyorum 5 de biri bile tutmuyor. Güvenilir, göçertmeyen Anadolu Yakasın'da Ford özel servis tanıdığı olan var mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı by.gkn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2008 model (2007 çıkışlı) Focus 2 1.6 tdi 109bg aracımız var. Araç şuan 80K km civarlarına geldi. Henüz triger değişmedi. Servise göre 5yıl/90.000km süreyi doldurunca değişmesi gerekiyor. Bu sene uzun yola çıkmadan değiştirelim diye düşünüyoruz. Yurt dışı sitelerde de aynı motor olan araçlar için 10yıl/200.000km süre söyleniyor. Bu konuda tecrübesi olanlar var mı kaç km de değiştirmek gerekiyor.

Birde servis 1500 e yakın fiyat verdi. Netten parça fiyatlarına bakıyorum 5 de biri bile tutmuyor. Güvenilir, göçertmeyen Anadolu Yakasın'da Ford özel servis tanıdığı olan var mı?
    207 içinde servise sordum 180 bin km dediler değişmesi için ama özel servisteki bütün ustalar 5 yıl yada 90bin dediler o yüzden işin ehli bir özel serviste değiştirdim malzemeleri kendim aldım rutin bakımları dahil 400 tl verdim. 90bini geçirme triger bu önemli.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı korki Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazılımsız halini bırakın, yazılımlı halinde bile daha yeni yapmaya başladı bu sorunu, yazılımdan olsa ilk yapıldığında bu sorunu verir ki. Bahsettğim süratlerde daha fazla gitmişliğim mevcut. Bu sorunun yazılımdan kaynaklanabileceğini düşünmüyorum. 198binde 9 yaşında bir araç için soft bir yazılım niye ağır kaçsın ki. Yazılım aracın durumu ile ilgilidir ki. Yazılım yaptırmadan önce turbonun değerlerine (turbo daha önceki bakımında orijinali ile yetkili serviste değiştirilmişti.) ve enjektör değerlerine bakılmış ,düzgün çıkmış (yaşı gereği yıpranma değerleri göz önünde bulundurularak) ve genel bakımdan sonra yapılmıştır.

Araç 0 olarak çıktığından itibaren genellikle uzun yol yapmıştır. Bende de o şekilde kullanılmaktadır. Yazılımdan sonra bakım aralıkları daha da sıklaştırılmıştır.

Kısaca aracın km sinin ve yaşının ne kadar büyük olmasından ziyade nasıl , hangi şartlarda kullanıldığı önemlidir bence. Bakınız 0 alınan İstanbul trafiğinde kullanılan kiralık filo araçları

yazılımı iptal etmek, yeniden fabrika ayarlarına getirmek bedavamı? bedava değilmi? o halde o hale getirip denemekle kaybedecek birşeyiniz varmı? bence yok yinede size kalmış ne diyim.

yazılım ile zaten yaptırdım çat motor indi gibi bir durum olmazki, yanlış atılan bir yazılım yavaş yavaşta zarar verebilir ve belli bir süre sorun baş gösterebilir, keza turbonun ve/veya motorun durumuda yavaiş yavaş sorun gösterecek şekilde yazılımdan zarar görmüş olabilir.

turbo değiştirmek,enjektör değerinin iyi çıkması yanlış anlamayın ama koca bir yanardağda bir ağaç kadar kısa kalacak bir cümle olur yazılıma uygundu aracım demeye.

yazılım aracınızdaki turbo basıncını yükseltir, pulse yani enjektör püskürtme süresini uzatır, enjektörün mazot püskürtme basıncını artırır, bunuda pompa en başta sağlar.

özetle en başta motorunuzun kompresyonu önemli sıfırında 220psi gelen bir piston,komresyon ölçüsünde motor ikinci el 170-160 altındayda hemde 1 tek silindirde bile çöptür ya valf yada segman kaçırıyordur.

ama sanırsam bu sizde yoktur çünkü zaten yeni ustadan radyatör için gelmişsiniz adam eşşek değilse görürdü.

yalnız dediğim gibi turbo basıncı artı 10 yıllık turbo hortumumu çatladı, turbo intercooler kaynak noktalarımı sızdırıyor, pompamı koyuverdi, enjektör değerinin en başta iyi olması hiçbirşey ifade etmez yanlış birkaç adımla sıfır bile enjektör arıza verebilir, yada dün sapasağlamdı demek değil dün alınan iyi değer siz basıncı atırırak o iyi değeri zaten bozma riskini artırıyorsunuz.

özetle yerinizde olsam öncellikle denemesi bedava diye gider yazılımı fabrika ayarına getirtirdim kime yaptırdıysanız ve bir güzel 1000-2000km öyle sürer bakardım sorun gidiyormu, gitmiyorsa akabinde radyatör değişti diyorsun belki usta işi sağlam yapamadı sonuçta tesadüf belki ama hararet ve radyatör doğru noktalar sanki o sebeble adamın işçiliğini kullanılan malzeme kalitesini bir başka ustaya danışırdım.

acep su pompası gitmiş yada gidiyor olabilirmi, radyatör suyunda hava olabilirmi? suda fazla konsantre antifriz olabilirmi yada korozyon olabilirmi su kanallarında.

sonra en son dediğim parçalara bakardım enjektör,pompa vs

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Peugeot, Citroen kullanan arkadaşlar

Yolda giderken, araç vitesteyken gazı bırakınca yol bilgisayarında 0'ı göremiyorum 40-50saniye sonra anca 0'a geliyor o süreçte 1.1-1.5 arası tüketim gösteriyor. Normalde gazı bırakınca 0 olması lazım. Sizde nasıl bu durum ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)