User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
23 sonuçtan 20 ile 23 arası

Konu: lpg ve süpap aşınması....

kadirsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kadirsa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Burada şunu sormak istiyorum, yukarıdaki açıklamaya istinaden;

enjektörlü olmayan yani tabiri caizse eski tip LPG sistemlerinde bu zamanlama ile ilgili konulardan (enjektör süresi vs.) doğan sorunlar yaşanmaz diyebilir miyiz?

Bu sistemlerde tek sorun LPG yanmasıyla oluşan benzine göre daha yüksek ısı mıdır?
    Alıntı merruse Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

.
    .
    .
    .
    Kadir bey Doğan derken karbüratörlü modelden bahsediyorsak zaten açılma süresi falan olamdığı için öyle bir dert sözkonusu değil. Eğer tek nokta ise zaten onlarda enjektör açılma zamanından daha temel problemleri var.

Adam gibi tuner derken? Kim uğraşır sence bununla? Tam olarak herşeyi ile vakıf olmadığı bir sistemin detaylarına girip uğraşmak falan fazla ütopik beklentiler..
    Burada cümlenin akışında kullandığım "doğan" kelimesi yanlış anlaşılmış ama olsun ben arada cevabımı almış oldum Bilgiler için teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yigit fcd nin avans ile hicbir iliskisi yok sadece map sensorunu yaniltarak aracin orjinal yazilimindaki boost limitini gorup benzini kesmesini engelleyen bir cihaz, uzerindeki ayar sadece beyne ariza lambasi yakmamasi ve kesmemesi icin kac volt gidecegini ayarlamaya yarar yani onu kurcalamana gerek yok.

bence atesleme sikintisi cekmiyorsan bobin degistirmek veya guclendirmek herhangi bir faydada saglamaz, eger ki lpgden kaynakli kisa surede sorun yasamak istemiyorsan ya lpg ile gazlama yada sivi lpg sistemine gec, ben kendi foresterimda sivi lpg ve daha sonrasinda tr de satilmayan ama yurtdisinda kullanilan saf propan deniycem bizdekiler sadece %40 propan uzeri baska katkilar.
    Guc;
    Bilgi ve Tecrubedir.

ygtrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    başta araştırmıştım ben zaten bu sıvı lpg işini ama o kitin benim aracı yürütecek kapasitede enjektörleri olmadığından vazgeçtim.... standart haline yeterli olduğunsöylediler ama aracı biraz güçlendirmenin sıkıntı olacağını söylediler.....

e benim araç td04 ile 1.1 barda yürüyor sıkıntı yaşayacağım içten bile değil.....

elpadre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    lpg segmanlarada zarar veriyor mınıcık delıkler acıyor ve delıyor segmanlar
    cok merak edıyorum ve soruyorum ?

sanal alemın kablosuz delıkanlıları klavyenın hangı tusu ates edıyor ? ?

tuned by : gürsel canpolat (16ec813)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)