User Tag List

Sayfa 572/1068 İlkİlk ... 72472522562570571572573574582622672 ... SonSon
20286 sonuçtan 10.850 ile 10.868 arası

Konu: Dolar / Euro / Pound / Forex / Parite / Bilgi paylaşımı..

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geri cekilme neye dayanarak bekliyorsun?
    Yada 6.90'i?
    Suan seviye vermek resmen falcılık.
    Sadece siyaseti izleyin, Tayyip konuşmadan alin,aksam kapanisa dogru satin...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben artık bu oyunun bir parçası da piyonu da olmayacağım. C.Başkanlığı seçimlerinde jübilemi yaptım.
    Zaten oyunun içinde olup olmamam farketmiyor. Başkalarının dediği oluyor. Oy kullanmak için harcadığım benzine yazık..
    Pusulaya, pusulaya bastığım mühürdeki mürekkep in parasına yazık.
    İlk ama ilk fırsatta, zerre tanesi büyüklüğünde bir ışık gördüğümde yaşıma başıma bakmadan vın turizm..

turbo&quattro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    57 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Quantum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben artık bu oyunun bir parçası da piyonu da olmayacağım. C.Başkanlığı seçimlerinde jübilemi yaptım.
    Zaten oyunun içinde olup olmamam farketmiyor. Başkalarının dediği oluyor. Oy kullanmak için harcadığım benzine yazık..
    İlk ama ilk fırsatta, zerre tanesi büyüklüğünde bir ışık gördüğümde yaşıma başıma bakmadan vın turizm..
    Ben baya SIKILDIM Tr ye tasinayim fln diye dusunuyordum ama zor gibi bu aralar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi bu piyasalarda falcılık diye bir şey yok sen neye göre her yazdığıma falcılık diyorsun?
    geri çekilme için şu an beklentim yok yukarıda dedim ki "bu seviyeden giriş riskli ekleme yapmayacaksanız giriş için geri çekilme kovalayın"
    mesela 6.90 oluruz faiz hamlesi gelir sonra girersiniz kademeli olarak
    bu falcılık söylemi benim hoşuma gitmiyor ben bütün gün piyasa takip ediyorum başka işim yok sayılır
    trendler, direnç/destek seviyeleri, beklentiler, indikatörler, haber akışı vs hepsini kullanıp birde gün içinde okuyabildiğim kadar ekonomistleri ve yatırım şirketlerini okuyorum
    piyasayı az çok takip eden herkes nerelerde destek var nerelerde direnç var bilir ekonomi öyle falla filan olacak şey değil
    seviye verirken ztn her postumda sebepte belirtiyorum mesela 6.60-ağustos enflasyonu gibi
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sıkıldıysan gel? Burada hep bir aksiyon, her an ultra değişik bir gelişme, her an heyecan var. Sıkıntıya birebir gelir

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Quantum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben hedefi 2019 mart olarak koydum, karımı kızımı alıp umuyorum ki uzunca bir süre dönmemek üzere çıkacağım ülkeden...

powERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Rahat Batmasımı

hahah tabı ısın sakası oranında zorlugu ayrı. farklı bır dunya.. ama yanı dunyalıgını yaptıysan tr de para sıkıntın olmucaksa

Tum zengınlerın topcuların popcuların dedıgı gıbı raki guzel sıs kebap guzel Turkıye cennett.

*Çirkin araba yoktur, Pahalı Yakıt Vardır...

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cimmeria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben hedefi 2019 mart olarak koydum, karımı kızımı alıp umuyorum ki uzunca bir süre dönmemek üzere çıkacağım ülkeden...
    Vatan haini olarak yargılanabilirsin abi forumda aman diyim. Duygu ve düşüncelerini kendine sakla

İyi olacak her şey de , biz güçlüyüz de
    imzasız..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Falcılık nedir yada neye falcilik dedim ben?
    Ve sen beni anlamadan neye cevap verdin?
    "Piyasanin bu haline yorum yapmak falcilik"
    Tayyip cikar,eyy amerika der,senin verdiğin direncler kum tanesi olir, Trump derki, Türkiye muttefikimiz sorunlar asilir,destekler tuzla buz olur.
    Suan piyasa calkantili bir deniz gibi,suyun nereden vuracagi belli degil. Direnc destek yada cogu yalanci ve tetikci olan ekonomist bozuntulari ise yaramaz...
    "Tek" takip edecegin siyaset ve siyasetcilerdir. Varsa benim gibi ust duzey tanidigindan,bilgi almaya calis. Yoksa,yayinlanan resmi gundemlerden sicak haber kovala.
    6.10 ve 6.60 diye direnc destek yok suan,trade yapmak icinde net bilgiler gerekir.
    Yani faiz hamlesi gelirse,yok swap daha sikarsa yada kredi limitini artirirsa vs vs... inan iki dudak kadar etkisi olamaz...

CEMAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi senin dediklerin doğru lakin arkadaş da yanlış şeyler söylemiyor. Verdiği rakamlar 3-5 kuruş oynayabilir.

2 çeşit analiz yöntemi var. Temel analiz ve teknik analiz.

Temel analiz yönü belirler. Misal abd krizi oldu dolar çıkar. Faiz artışı geldi dolar düşer. Senin söylediklerin temel analiz.

nereye kadar çıkacağını ve nereye kadar düşeceğini de teknik analiz belirler.

Peki hiç direnç destek yoksa neden 7 tlden geri döndü? yada neden 5,70 lerden yukarı çıkmaya devam etti.

Bu rakamlar fibonacci altin oran ile bulunuyor.

https://invst.ly/8gtpp

üsteki linkte kırmızı çizgi trend çizgisi. Pazartesi trend çizgisine değdikten sonra yukarı çıkmaya başladı. Trendin başlangıç noktası da merkez bankasının faiz arttırmadığı toplantı tarihidir. Uzun bir trend.

https://invst.ly/8gtpx

bu üstteki linkteki yatay çizgiler de fibonacci seviyeleri. Otomatik bulunan seviyeler bunlar. Doların hangi seviyelerden sekdiğine dikkat edin.

bu arada altın oran 1,618 dir. diğerleri onun oranlarıdır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yahu bana anlatmayin bunlari,93 yilindan beri birsayla ilgileniyorum. 2001 krizinde cok buyuk paralar kaybetmis,kitabi bilgisi iyi olan biriyim. Bunlar matematiksel gercekler.
    Gelelim matematik olmayan şeylere,ileride bana hak vericeksiniz;
    Temel analiz degil,siyaset dir o konular. Temel analizden cok doga ustu bir olay. Rahip uzun zamandan beri tutuklu,neden birden kriz yarayildi. Hangi temel analistci bekliyordu? Kimse....
    Neden 7 den dondu cunku onlemler alinmaya baslandi,onceden bu kadar sert alinsa 7 yi gorurmuyduk?
    Yada amerika 6 gun sessiz kalmasaydi 6 nin altini gorurmuyduk?
    Bugun ki ziplamanin teknik cevabini bana verebilirmisin,merak ediyorum?
    Merkez bekletindahilinde faiz artirsaydi aylarrr once,uzerine tayyip ilimli olsaydi? Yada ekonomi yonetiminiddiali yapsaydi? Bunları teknikle aciklamak mumkun degil.
    Bak gece sekeri dussun,sabah abd nin elcilik insatini durdurdum desin,hadi teknikle acikla bana?
    Yahu bankalarda dolar kalmadi,teknik falan kalmadi mi. Suni oldu biara hersey,millet islem kapatti. Hatta kocaaa carsi kapandi,bunun teknikle aciklamasi olamaz ki.
    Teknik olmuşu guzel yorumlar ,bak burasi cok onemli, "bunun gibi asiri sisli" ortamlarda malesef hic bir sey calismqz.
    Bol bol icerden bilgi ve yakin siyasi takip gerek....
    Ismi uzerinde "kriz" zamanlari. Bir cok kisi parasini suan evde ,isyerinde falan tutuyor...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amerika agustos u da iyi kapatti.
    Borsalar rekor....
    Ticari savaslar kasimda tufana yol acabilir,aman dikkat...

CEMAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amacım tartışmak değil ama sorduğun sorularda temel ve teknik konuları karıştırıyorsun.

Ben neden 7den döndü diye sormamdaki amaç farklıydı. Neden 8 değil yada neden 9 değil manasındaydı.

Pazar gecesinden zaten müdahale başladı. Düşüş ne zaman başladı? salı günü.

Kaldı ki yapılan müdahale doları düşürmek için değil doların sert bir şekilde yükselişini engellemek içindi.

neden 7 küsürden döndü? neden 8 yada 9 değil. yada neden 7.5 değil? işte bu sorunun cevabını yukarıda paylaştığım grafik cevaplıyor. O grafikte çizgileri ben tek tek elimle çizmedim. otomatik çizilen cizgiler. Mum çubuklarının düşüşe yada çıkışa başladığı seviyeler fibo seviyeleri.

Sen rakam verirken neye göre veriyordun? Yatırım danışmanlarından aldığın rakamlar değil miydi? onlar neye göre o rakamları belirliyor peki?

merkez faiz arttırmadı zaten ve fitili ateşledi. Ardından abd krizi geldi devam etti. Sonsuza kadar çıkacak değil ya. Bir yerden dönecek. nereden dönecek peki?

7.22li rakam rast gele oluşmadı onu demek istiyoruz. Bu rakamı kırsaydı bir üst dirençten dönecekti.

Ana dirençler var ara dirençler var. Şuan ki durumda ara direnç dinlemez kırar geçer. Ana direnci de kırar ama illa bir dirençte durur.

Dediğin önlemler alınsaydı 7.22den değilde grafikte görünen daha aşağıdaki seviyelerden dönecekti.

kur neden bu seviyelere çıktı ile kur neden 7.22yi gördü soruları arasında temel ve teknik olarak fark var. Rakam rast gele oluşan bir rakam değil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Dolar tarihi zirve gördüğü yerde müdahale geldiği için düştü

Orda teknik oluşması için bir kaç günlük düşüşler çıkışlar gözlenmeli

Şuan dolar teknik pek işliyormuş gibi değil

Benim şahsi fikrim dolar şuan nefesleniyor yeni rekor için

Özellikle Eylül sonuna doğru yeni rekor gösterecek gibi gelecek kötü veri haberleri baz alırsak bir mucize olmaz ise
    Dr.ECU

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2023 den önce bozdurmayı unutmayında.

Bence seviyeli gittikten sonra aynen tartışmaya devam edin. Şu konu açıldığı günden bu yana ciddi çok şey öğrendim, eskiden fransızdım. Sayenizde öğreniyoruz. Tartışmalarınız olmasa her söylenene inanırdık. Şimdiyse piyasaların ne kadar kıvrak ve değişken olduğunu, hiç bir zaman tek yerden değil herkesten bilgi almak gerektiğini bunları kafamızda harmanlamayı öğrendik.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya arkadaslar uzun yazdigim icin mi anlasilmiyor,arada kayniyor?
    Ben seviyeleri neye gore veriyordum? Siyaset olmadigi zaman teknige gore. Ok
    Ama burda en az 20 belki 30 kez cogu yukari olmak uzere ataklari yazdim,nasil? Teknik mi. Ne teknigi arkadas,bildigin siyasi enformasyonla
    Bu tablolari yorumlamak kolay,zaten program indikatorleri otomatik çıkarıyor,yani? Zengin olmak kolay.... Olurdu ama degil.... Turkiye gibi ulkelerde matematigin yaninda malesef elle tutulmayan şeylere de ihtiyac var....
    Sen dersin 6.60 direnc,orayi kiramaz yada guclu vs,donerse şuradan alınır ama "biri" cikar sadece 2 kelime eder,o 6.60 sirrnc ken destek olur.....
    Yani isler olması gerektiği gibi giderken yada sutliman iken dogru,bunlar her zaman calisir ama Yeni Türkiye,hedef 2023 de uzaya otoyol...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

6.55 TL

Bu adam hergün böyle 1 saat konuşsun eylül sonu 10 TL garanti
    Dr.ECU

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler