User Tag List

Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon
119 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Uçmuş 2.el fiyatlari gercek mi?

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı pirasa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maaş göreceli bir birimdir. 1400 liranın çok olduğu adam vardır 14000 liranın az olduğu adam da vardır. fakat arabada böyle değildir. marka, model, hasarsızlık, kilometre, temizlik gibi unsurları koyduğunda bir arabanın fiyatı bellidir. fiyatı alıcı belirler satıcı değil.
    maaşın göreceli olması değil konu. Senin verdiğin örnek üzerinden gidersek, kimine göre Şahin lükstür, kimine göre F30 320d son derece sıradan. Ben senin yaptığın hesaba göre konuştum. Geçen sene asgari ücret kaç dolardı, şimdi kaç dolar. Geçen sene asgari ücrete kaç litre benzin alıyodun, şimdi kaç litre alınıyo. Ekmek, su, et, sigara, bira, havuç, soğan, çeyrek altın, 1 lot Apple hissesi gibi sonsuz sayıda parametreye göre bu hesabı yaparsan gün geçtikçe fakirleştiğimizi görürsün. Mesele araba fiyatları olunca sayfalarca yazılıp çiziliyo da mesele maaş olunca kimsenin sesi çıkmıyo, ya da iş bi noktadan sonra siyasete dönüyo. Demek istediğim bu. Yoksa yaptığın hesap doğru, ona lafım yok
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maaşın göreceli olması değil konu. Senin verdiğin örnek üzerinden gidersek, kimine göre Şahin lükstür, kimine göre F30 320d son derece sıradan. Ben senin yaptığın hesaba göre konuştum. Geçen sene asgari ücret kaç dolardı, şimdi kaç dolar. Geçen sene asgari ücrete kaç litre benzin alıyodun, şimdi kaç litre alınıyo. Ekmek, su, et, sigara, bira, havuç, soğan, çeyrek altın, 1 lot Apple hissesi gibi sonsuz sayıda parametreye göre bu hesabı yaparsan gün geçtikçe fakirleştiğimizi görürsün. Mesele araba fiyatları olunca sayfalarca yazılıp çiziliyo da mesele maaş olunca kimsenin sesi çıkmıyo, ya da iş bi noktadan sonra siyasete dönüyo. Demek istediğim bu. Yoksa yaptığın hesap doğru, ona lafım yok
    boşuna uğraşmayın bence süper durumdayız araba bu eskidikçe değerlenir (!) , baksanıza her taraf bmw mercedes eskiden böylemiymiş ? su taşıyolarmış eve daha 15 sene önce ...

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı pirasa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hala araba fiyatı tartışması yapılıyor ya ben kafayı yiyeceğim yok şu sene bu fiyatmış şimdi şu fiyatmış. arabayı aldığın fiyatı o günkü kura göre dövize çevir, sonra yıpranma ve değer kaybını düş, kalan miktarı güncel kurdan türk lirasına çevir. göreceksinki bütün araçlar değer kazanmış. araba almayıp bütün parayı türk lirası olarak vadesiz hesapta saklasaydın zaten kol gibi zarardaydın. en azından araba alarak kötüde olsa yatırım yapmış oldun. hemde zaruri ihtiyacını karşıladın. fiyatlar gayet normal boşuna o gün bugün hesabı yapmayın.
    O hesap tutmuyor. Başka bi başlıkta bir arkadaş yapmıştı hesabını. Euro'ya çevrildiğinde de afaki artışlar söz konusu.

Mutlu Değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Accord alayım dedim, temizine 50-55bin istiyolar...

Öyle ha deyince satılmayan arabalar bile yüksek rakamlı. Bekliyolar. Nasılsa bi tanesi çıkar alır diye.

Kapora yolladığım arabayı bile sattıklarını görünce soğudum. Bakmıyorum şimdilik. Zaten 10nisanda eğitime başlicam... Dönüşte alırım bişeyler.
    İnsanları, yalan söylediklerini anlayacak kadar tanımak istemiyorum.

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Valla piyasayı uçmuş görmüşken dur bende itelerim mantığıyla gittikleri sürece satamaz kimse aracını,bikaç araç var favorimde haftada 1 ilan fiyatı düşüyolar.
    Hele kimi arabaları ilandaki fiyatından 5lira 9 lira dahi altına alabilirsiniz,balon bir piyasa mevcut şuan malesef.Adama diyorum xx araç yy km' de bu kadara satıldı daha geçen gün zz fiyat olmaz mı onu alaydın diyo,lan alabilseydim alcaktım zaten tırrek diyorum(içimden) sonra benim dediğim fiyatı ilanına giriyo nah alırım arabanı al senin olsun.İpin ucu puştun elinde çünkü her sektörde.
    - K -

________
    Dr.Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arabanım değer kazanması diye bir şey yok, mantıken mümkün değil zaten Olan şey paranın değer kaybetmesi. Dolar euro olarak hesaplayın bakalım araba değer kazanıyor mu? Bugün 50 bin euro ya satılan araba seneye 55 bineyro ediyor mu? Vergi artışları olmadan mümkün değil.

Şu gerçek ki eşşek gibi enflasyon va. TL'de bekleyince para pul olup gidip gidiyor. O yüzden araba bile bür yatırım
    aracı haline dönüşmüş vaziyette.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sayfalarca yazılıp saatlerce tartışılabilir bu konu hakkında
    ama tartışanların hepsi aracını ilana koyarken yine ***** sitedeki fiyatlara bakarak koyacaklar
    ve bu konu burada tartışılmaya devam edece

sitemizin satılan araç bölümünü de takip ediyorum maşallahı var
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Hondafatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4 5 parça (kapılar) lokal boyalı 70 binde golf mk 4 2001 model otomatik aracımızı p.tesi sattık 31 bin tlye
    Honda Eg
    Mk 6,5 Fiesta
    Mk 7 Fiesta
    Kuş Serial 90 Doğan L
    Honda Ek

kesici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mutlu Değerli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Accord alayım dedim, temizine 50-55bin istiyolar...

Öyle ha deyince satılmayan arabalar bile yüksek rakamlı. Bekliyolar. Nasılsa bi tanesi çıkar alır diye.

Kapora yolladığım arabayı bile sattıklarını görünce soğudum. Bakmıyorum şimdilik. Zaten 10nisanda eğitime başlicam... Dönüşte alırım bişeyler.
    2 sene evvel Ocak ayında sitedeki en pahalı Accord ilanını ben koymuştum. 2.4 2006 modeldi ve ondan daha pahalısı yok idi. 37.500'e vermiştik alan adamında arkasından gülmüş idik bu kadar para verilirmi bu araca diye, alan adam aracı arkadaşına satmış 49.000 Tl'ye geçen ay. Araçta nokta hasar boya yok idi ben satarken muhtemelen adam da temiz baktı ki bu miktara satmış.

yukcell88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmişte şöyleydi, geçen yıl böyleydi, 4 ay önce şu rakama aldımdı ya da şu rakama sattımdı muhabbeti sadece canınızı sıkar. Yapacak pek bir şey yok, sıfır fiyatları arttığı müddetçe ikinci el fiyatları da uçacak ne yazık ki. Olan elinde düşük modelli araç olanlara ya da aracı olmayanlara oluyor. Makas sürekli açılıyor çünkü.

Hadi ben de aynı muhbbeti yapayım içimize dert olsun, 2016 Ekim ayında 0 km Leon FR Euroleauge edition ACT DSG bayi fiyatı 83 bin TL idi. Şu an 0 km FR almaya kalkın, 99 bin TL'cik...

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hele yerli araç çıksın,siz o zaman görün piyasayı

hey yavrum heyyy

overblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şirket aracını çocuklardan biri dokundurmuş. ikame araç olarak 2016 model sümbül 1.2 benzinli bir araç vermişler.gazlamazsan gitmiyor 50 kuruş yakıyor gazlarsan corvette kadar yakıyor. güvenlik,direksiyon hissi,yolda gidişi 0 üzerinden 0... merak ettim bu arabayı alan enayiler kaça alıyor diye baktım 40 bin lira filan fiyat yazmışlar.şahin alırım lan.. hakkaten alırım.
    komançero garage

kesici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı overblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şirket aracını çocuklardan biri dokundurmuş. ikame araç olarak 2016 model sümbül 1.2 benzinli bir araç vermişler.gazlamazsan gitmiyor 50 kuruş yakıyor gazlarsan corvette kadar yakıyor. güvenlik,direksiyon hissi,yolda gidişi 0 üzerinden 0... merak ettim bu arabayı alan enayiler kaça alıyor diye baktım 40 bin lira filan fiyat yazmışlar.şahin alırım lan.. hakkaten alırım.
    Dayıcım 0 km. en üst paket Symbol 84.000 Tl şu anda. Opsiyonları eklediğinde 92.000 Tl yapıyor kasko sigorta cart curt 95,000 Tl

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    piyasada vw honda bmw mercedes audi gibi markalara talep oldukça asla düşmez.. golf 300 bin tl olsun gene alan birileri çıkar bu ülkede..

alternatiflere yönelin alternatif piyasası oolmıyan araçlar hala fiyatları normal rakamlarda
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

S.Özeren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şuan iyi , referandumdan sonra bu fiyatları mum ile arariz
    Livestrong

arda35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mr.K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla piyasayı uçmuş görmüşken dur bende itelerim mantığıyla gittikleri sürece satamaz kimse aracını,bikaç araç var favorimde haftada 1 ilan fiyatı düşüyolar.
    Hele kimi arabaları ilandaki fiyatından 5lira 9 lira dahi altına alabilirsiniz,balon bir piyasa mevcut şuan malesef.Adama diyorum xx araç yy km' de bu kadara satıldı daha geçen gün zz fiyat olmaz mı onu alaydın diyo,lan alabilseydim alcaktım zaten tırrek diyorum(içimden) sonra benim dediğim fiyatı ilanına giriyo nah alırım arabanı al senin olsun.İpin ucu puştun elinde çünkü her sektörde.
    Öyle bi mantık yok yalnız.
    Beni de aradılar son aracımı satarken. 34 küsur yazmıştım, tam hatırlamıyorum. Neymiş; aynısını arkadaşına 31'e almışlar. Ee onu al diyorum, satmıyor ki diyor. Ben niye satayım ki.

Senin gözünde o aracın piyasası 30-31 bin ise o fiyat aralığına araç bulmak senin sorunun; satıcının değil. Misal benim dizele geçmem icap ediyordu. Yine piyasa ortalaması altında araç bulup aldım. Hem de ilk sahibinden aldım. Satıcı kabul etmeseydi başka araç bakacaktım. İnsanı darlayacak değiliz ya.

Evet piyasa yüksek. Ama her zaman için makul araç bulmak mümkün.

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sayfalarca yazılıp saatlerce tartışılabilir bu konu hakkında
    ama tartışanların hepsi aracını ilana koyarken yine ***** sitedeki fiyatlara bakarak koyacaklar
    ve bu konu burada tartışılmaya devam edece

sitemizin satılan araç bölümünü de takip ediyorum maşallahı var
    Bende tam bunları yazacaktım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2000 model şahin 15.000 tl bugün vermedim. Piyasa bu
    Coğrafya kaderdir

overblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kesici Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dayıcım 0 km. en üst paket Symbol 84.000 Tl şu anda. Opsiyonları eklediğinde 92.000 Tl yapıyor kasko sigorta cart curt 95,000 Tl
    yazdığın şeye inanmadım,renault'nun sitesine baktım. başlangıç fiyatı 73.500 yazıyor gözlerime inanamadım.Çok net söylüyorum eğer bu araba o para ediyorsa şahinler 15 bini, ek kasa civic 30 bini çok rahat hakeder. 39 kasa bmw filan en az 50 bin olması lazım.bence ikinci el piyasası çok ucuz.
    komançero garage

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler