User Tag List

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
110 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Corona Virüs Sonrası İşler Güçler...

S.Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geri dönüşüm işi yapıyoruz, 2 tırlık malımız kaldı onlarıda sevk edince işsiz bakkal taşaklarını tartar moduna gireceğiz.
    makineleri yağlıyoruz, bakımları yapıyoruz, boşlukta kaynak yapmayı öğreniyorum, firmaların arşivleri beklemeye alındı, belediyelerin ambalaj atıkları %30'a düştü, dahada düşecek, 1. hamur kağıt neredeyse hiç çıkmıyor. banka, büyük firmaların arşivleri beklemeye alındı, Allah sonumuzu hayır etsin.

131mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir fabrikada satın alma işlerini yürütüyorum, bu virüs muhabbeti çıktığından beri işler değişik bir şekilde hızlandı. Bugün yurtiçi ve dışı sevkiyatları yapıp 1 hafta kapatıyoruz fabrikayı. Devamı gelir mi gelmez mi bizim iş yerimiz için belli değil. Siparişler gelmeye devam ediyor...
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    itin köpeğin maskarası değil, Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin bekçisi, askeriyim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Akşam instagramda gördüm Accuair ın kendi sayfasında.Firma iflas ettiğini açıklamış ( Çeviri tam olarak doğru şekilde çevirdiyse ) .Yılların firması ve o kadar da kaliteli işler yapıyordu bildiğim kadarı ile.Yasal süreç için mahkeme sürecini başlatacaklarını falan açıklamışlar alacaklı olan kişiler için.Değil Türkiye de dünyanın hangi ülkesinde olursa olsun bundan sonrası çok zor olacak hem firmalar hem de çalışanlar için.

Bugra06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Turizm de bitti.Yıllardır tırnaklarımla kazıdım ve başarı kovalayıp bu sene Ocak'da yönetici olarak kadrolu başladım. 2 ay geçti salgın çıktı herkesi yolladılar.Sıra bizde maalesef bu hafta itibari ile.Sonra diyorlar güne pozitif başla,oldu efendim.

Ozgu_Akcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben kozmetik ve gıda takviyeleri üreten bir firmamızda (aile şirketi) üretim müdürüyüm. zaten yaklaşık bir senedir az olan işler (iç piyasa) ocak'dan beri hiç denecek kadar az. tam ne yapıcaz derken corona patladı hemen tarıma başvurumuzu yapıp el dezanfektanı üretimine geçtik yaklaşık 10 gün 7/24 çalıştık piyasa şişti o sektörde durdu. ne yapıcaz derken dezanfektan ihracaat için biosidal ruhsata başvurduk çıktı çıkıcak oda amerika iran ve bir çok ülkeye teklifler veriyoruz. tam işler durdu derken zaten depolarımızda olan SAMBUCUS NİGRA+ C vit saşe ler patladı ürün yetiştiremiyoruz hammedeler 3 katı fiyatına çıktı fıyat yükseltmeden devam etmenin imkanı yok. mecburen zam yapmak zorunda kaldık insanlar belki fırsatcı dicekler ama kg 63 dolara aldığım hammadde şuan 182 dolar nasıl zam yapmıcaksın ? biraz uzattım ama şuan ki durumda bizi kozmetik ve gıda takviyeleri üretici firması olamamız kurtardı diyebilirim. kimseyi işten çıkartmak zorunda kalmadık aksine yerine eleman aldık tam gaz milletimiz için çalışmaya devam.

dicem şuki üretici firma iseniz özellikle gıda ve kozmetik üzerine yurt dışı bağlantınız olduğu sürece bu sektör e hiç bir şey olmaz.

bu arada şirketimiz 22 ülkeye ihracaat yapmaktadır
    markalarımız: Dermoclean laboatories, alopecia, vitallday, neoforce ...
    [img width=300 height=250]http://img202.imageshack.us/img202/9708/ria.jpg[/img]

chevelle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ozgu_Akcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben kozmetik ve gıda takviyeleri üreten bir firmamızda (aile şirketi) üretim müdürüyüm. zaten yaklaşık bir senedir az olan işler (iç piyasa) ocak'dan beri hiç denecek kadar az. tam ne yapıcaz derken corona patladı hemen tarıma başvurumuzu yapıp el dezanfektanı üretimine geçtik yaklaşık 10 gün 7/24 çalıştık piyasa şişti o sektörde durdu. ne yapıcaz derken dezanfektan ihracaat için biosidal ruhsata başvurduk çıktı çıkıcak oda amerika iran ve bir çok ülkeye teklifler veriyoruz. tam işler durdu derken zaten depolarımızda olan SAMBUCUS NİGRA+ C vit saşe ler patladı ürün yetiştiremiyoruz hammedeler 3 katı fiyatına çıktı fıyat yükseltmeden devam etmenin imkanı yok. mecburen zam yapmak zorunda kaldık insanlar belki fırsatcı dicekler ama kg 63 dolara aldığım hammadde şuan 182 dolar nasıl zam yapmıcaksın ? biraz uzattım ama şuan ki durumda bizi kozmetik ve gıda takviyeleri üretici firması olamamız kurtardı diyebilirim. kimseyi işten çıkartmak zorunda kalmadık aksine yerine eleman aldık tam gaz milletimiz için çalışmaya devam.

dicem şuki üretici firma iseniz özellikle gıda ve kozmetik üzerine yurt dışı bağlantınız olduğu sürece bu sektör e hiç bir şey olmaz.

bu arada şirketimiz 22 ülkeye ihracaat yapmaktadır
    markalarımız: Dermoclean laboatories, alopecia, vitallday, neoforce ...
    Çalıştığım firma gıda sektöründe hammadde, proses, paketleme ve kalite kontrol alanlarında 40'tan fazla firmanın Türkiye temsilciliğini yapıyor. Verdiğiniz markaları biraz inceledim de; belki kolajen ya da başka bir hammadde ihtiyacınız olabilir diye düşündüm. Böyle bir durum olursa pm atabilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ortopedi bölümünde faaliyet gösteren medikal firmada calışıyorum. Salgın ile beraber acil olmayan tüm vakalar durduruldu. Medikal firma olmanın avantajı ile duran vakalar yerine şu an ihtiyac olan sarf malzeme satışları tavan yaptı. Bizde durumlar izin vs hiç bir şey yok. Umarım herkes çok az zararla atlatır

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Babamlar da bu ay itibariyle ücretsiz izne çıktılar, medikal sektöründeler, çok minik bir kısmı üretime devam ediyor gerisi komple tatil.

Üroloji, estetik falan ağırlıklı olunca hepsi 2. plana atılmışoldu genel dünya gündeminde, işler kesildi

Kendi çalıştığım firma telekom sektörü, "şimdilik" bir sıkıntı yok, evden çalışıyoruz acil birimler vs harici.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mutfak sektorunde butik sayılabilecek ureticiyiz, eskiden kalan siparişlerimizi en son 23 martta ihraç edip üretimi kapattık. Online üzerinden B2C şeklinde mal satabilmek için kastırıyoruz. Dunya geneli distributorlerimizin hiç birinden ses seda yok. toplam 6 kişi çalısıyoruz hepimiz işşisiz.

öngörülerimiz nisan-mayıs aylarını tamamen takvimden sildik. haziran da bi hareket olur mu bi umut bakalım.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

S-works - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende durumlar belirsiz. Şuan son aracın uygulamasını yapıyorum. Sanırım bundan sonraki süreçte pek iş olmayacak. Dükkan yeni oturmaya başlamıştı. Bu sene rahat rahat dönerim diye düşünürken korona çıktı.
    Dayanabildiğim kadar devam. 2020 benim için bitti. Aylık giderleri karşılayacak kadar iş yapsam yeter .
    Special Works Detaylı Araç Bakım Merkezi

https://www.instagram.com/specialworkstr/

Ozgu_Akcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı chevelle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çalıştığım firma gıda sektöründe hammadde, proses, paketleme ve kalite kontrol alanlarında 40'tan fazla firmanın Türkiye temsilciliğini yapıyor. Verdiğiniz markaları biraz inceledim de; belki kolajen ya da başka bir hammadde ihtiyacınız olabilir diye düşündüm. Böyle bir durum olursa pm atabilirsiniz.

Type II kolejen kullandığımız bir ürün var ihtiyaç anında seni bulurum teşekkür ederim
    [img width=300 height=250]http://img202.imageshack.us/img202/9708/ria.jpg[/img]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gıda sektöründeyim 2 yıldır iyi kötü yürütüyorduk..
    3tane markamız var hepsi toplamda franchiseler ile birlikte 35şube..
    En son korona da önce oturma yasağı geldi, paket servise dönüldü ama tabi ki kurtarmıyor durumu sanırım kısa vadede 10 uzun vadede 15 şubemiz gidici görünüyor..
    Ofiste herkes ücretsiz izinde şartlar bu şekilde giderse iki üç ay kadar dayanabiliriz sanırım..
    Sonrası.. Sonrasını biz de bilmiyoruz..

aRSLaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha önce tarım ve ithalat ile ilgilendim. Aynı zamanda ziraat mühendisliğiyle 10 yıldır bitmeyen bir üniversite ilişkim var. Tarımda şu zamanda serada domates vs yapan varsa sabır dilerim. Arada Antalya hal fiyatlarına bakıyorum. Bu maliyetler ve fiyatlara sera yapan çiftçilerimizin işi zor. Bu sene İzmir tarafına yerleştim ve sera yapmayı düşündüm ama yatırım konusunda pas geçme kararı aldım. Senelik üretimin karı seranın kredisini öder, üzerine de pek birşey bırakmaz. Hele ki batık çek, mevsim şartları vs riski ile sıfırdan girmek tehlikeli ya da güçlü sermaye gerekli. Cepten yemeyi tercih ediyorum. 2012'de iyi kalite küçük boy domatesin ortalama fiyatı ile bu sene neredeyse aynı ama total maliyet eminim en az 3 kat artmıştır.

Meyvecilik yapmayı düşünenler için de para harcayıp ağacın 5 sene sonra verime oturmasını beklemek biraz can sıkıcı. Üstüne üstlük hatalı çeşit seçimi ile bütün planlar çöp olabilir. Örnek olarak, 2014 yılında arazimde bulunan Anjelique erik meyvesi Fethiye-Kaş bölgesinde hiç para etmiyordu. Sebebi de hasat dönemi meyvenin bollaştığı zamana denk geliyor olmasıydı. Nar ise zarar ettirmiyordu ama para da kazandırmıyordu. O da ilaç gübre gibi masrafların düşük olması sebebiyle. Tarım işine girmeyi düşünenler için sadece kendi raporlarına çalışmamalı. Bölgedeki çiftçi ile de, zirai danışman ile de, bulunduğu şehrin ziraat bölümünün öğretim üyeleriyle de görüşüp bilgi almalı.

emresener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Diş hekimliği ile ilgili Türkiye’nin önde gelen firmasında görev yapıyorum. Tüm operasyonları durdurduk. En riski grup dişhekimleri olduğu için klinikler hastaneler üniversiteler şıan hareket etmiyorum tabi bizde hareket etmiyoruz. Ancak hayat normale dönünce bu dolar ve euro ile bir süre daha hareket edemeyeceğiz hatta DMO (devletmalzemeofisi) zararına satış yapmak zorunda kalacağız gibi duruyoe. 120kişi civarı çalışan var 10kişi hariç herkes yıllık izinde. Kısmıçalışma ödeneğine başvuruldu bekliyoruz.

Hanım maliMüşavir işler devam erteleme olsada angarya bi dunya iş var. Mükellef o işi bu işi hallettin mi siye arıyor. Sanki onunli can bizimki patlıcan. Mükellef evde otursun malimüşavir vergidairesinde kovalasın.
    Hane olarak kritik 3 ay içindeyiz allah herkese sağlık sıhhat borçları ödeyecek güç versin

sinisa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kağıt ambalaj sektöründeyiz, ağırlıklı müşterimiz restoranlar idi ve orada işler tamamen durdu diyebilirim. pakete devam eden 100 firmadan 5i falandır heralde. tam kapatma kararındayken birkaç resmi kurumun kumanyası için iş yapmaya başladık ama onlar da nekadar devam eder bilmiyorum.

ben açıkçası corona sonrası pek birşeyin değişeceğini düşünmüyorum. sadece online işler biraz daha ivme kazanacaktır. hatta iki üç ay sonra insanlar karantinadayken yapamadıkları ne varsa ona yüklenecekler. Kesinleşecek bir tedavi yöntemi sonrası krediler çekilecek ve otellerde uçaklarda yer kalmayacak, restoranlar cafeler avmler full çekecek.

Batum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şuan nerden bakarsan hangi iş olursa ortam pek iç açıcı gözükmüyor.. daha önce görülmemiş bir durum söz konusu.. Allah c.c hayırlara çevirsin..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    asma germe membran firmasında çalışıyorum. Zaten müşteriler için lüx bir işti, şimdiki kurlar ile birlikte son 2 yıldır firmamız zorlanıyordu. Birde bu virüs illeti geldi başımıza, daha 2020 maaşı alamadık şirketten... Gittiği yere kadar gidecek ancak bu seneyi zor çıkartıcaz gibi.

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnşaat sektöründe dekorasyon, iç mimari ve toptan/perakende malzeme satışı yapıyoruz. Salgından önce 2 hafta gibi bir süre iş ve teklif yetiştiremedik salgınla beraber tüm işler, verdiğimiz teklifler, perakende satışlar, bıçak gibi kesildi öngörmesi zor bir belirsizlik var, eğer atlatabilirsek aklımda tarım veya otomotiv sektörüne ufak ufak yatırım yapmak var bakalım yaşayıp göreceğiz.

Alıntı S-works Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende durumlar belirsiz. Şuan son aracın uygulamasını yapıyorum. Sanırım bundan sonraki süreçte pek iş olmayacak. Dükkan yeni oturmaya başlamıştı. Bu sene rahat rahat dönerim diye düşünürken korona çıktı.
    Dayanabildiğim kadar devam. 2020 benim için bitti. Aylık giderleri karşılayacak kadar iş yapsam yeter .
    Sizinle aynı sektörde arkadaşlarım var, evet genel işleri durdu ama araç dezenfekte işlemi yapmaya başladılar ve tabiri caizse hiç durmuyorlar, detaylarını, izinlerini vs çok bilmiyorum ama aklınızın bir köşesinde bulunsun belki değerlendirmek istersiniz.
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

sirhot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emresener Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Diş hekimliği ile ilgili Türkiye’nin önde gelen firmasında görev yapıyorum. Tüm operasyonları durdurduk. En riski grup dişhekimleri olduğu için klinikler hastaneler üniversiteler şıan hareket etmiyorum tabi bizde hareket etmiyoruz. Ancak hayat normale dönünce bu dolar ve euro ile bir süre daha hareket edemeyeceğiz hatta DMO (devletmalzemeofisi) zararına satış yapmak zorunda kalacağız gibi duruyoe. 120kişi civarı çalışan var 10kişi hariç herkes yıllık izinde. Kısmıçalışma ödeneğine başvuruldu bekliyoruz.

Hanım maliMüşavir işler devam erteleme olsada angarya bi dunya iş var. Mükellef o işi bu işi hallettin mi siye arıyor. Sanki onunli can bizimki patlıcan. Mükellef evde otursun malimüşavir vergidairesinde kovalasın.
    Hane olarak kritik 3 ay içindeyiz allah herkese sağlık sıhhat borçları ödeyecek güç versin
    Hangi firma hocam. Bende istanbul kamuda diş hastanesinde biyomedikal sorumlusu olarak görev yapıyorum. Malzemeler ile ilgili alımlarda haberleşebiliriz

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler